Grupa przyjaciół spędza czas na długo wyczekiwanym urlopie ale pod idylliczną powierzchnią czai się mrok. Już niedługo w otoczeniu bohaterów zaczynają dziać się niepokojące rzeczy i z każdym dniem rośnie poczucie zagrożenia. Marcin Grabski, na co dzień stateczny kierownik sklepu, zostaje zamordowany, a z kasy sklepu znika tylko siedem tysięcy złotych. Czy był to mord rabunkowy czy porachunki z przeszłości? A jeśli tak, to z kim, bo Grabski nie miał żadnych wrogów. Niebawem ginie kolejna osoba z otoczenia Grabskiego. Porucznik Altar i kapitan Sieniuć próbują rozwikłać zagadkę tajemniczych, szybko po sobie następujących zbrodni.
W deszczowy, wietrzny wieczór warszawskie ulice spowija mgła. Plutonowy Szostek nie wraca ze służby. Jego koledzy z komisariatu rozpoczynają śledztwo, nie zdając sobie sprawy, że jego zaginięcie to dopiero początek serii mrocznych wydarzeń, które wstrząsną stolicą. Kto stoi za śmiercią Szostka, a kto za brutalnym zamordowaniem naukowca w pędzącym pociągu? Tajemnica trzech śmierci to wciągająca, wielowątkowa powieść kryminalna w klimacie wczesnych lat 60.Najlepsze kryminały PRL/ Lata 60. - tom 9 serii.
Lata 60., czasy głębokiego PRL. W kraju działa nieuchwytna szajka. Dochodzi do wybuchu paczki pocztowej w jednym z mieszkań i śmierci pewnego inżyniera. Milicja jest bezradna. Do rozwiązania sprawy skierowany zostaje major Szary. Niedługo z nim kontaktuje się niejaki Władzio, który ma dostarczać informacje o planowanych operacjach szajki. Major Szary jeszcze nie wie, jak bardzo jego życie jest zagrożone... Powieść napisana w typowym dla Wołowskiego reportażowym stylu, niewykluczone, że bazująca na faktach.
Ostatnia z trzech powieści kryminalnych Andrzeja Kakieta. W okolicy schroniska Morskie Oko w Tatrach zdarzają się co pewien czas wypadki - GOPR odnajduje młode kobiety, które spadły z przepaści niedaleko szlaku na Rysy. Dziennikarz Andrzej Kramer (znany z poprzednich książek), niegdyś goprowiec i taternik, obecnie głównie alkoholik, nie wierzy w przypadek i postanawia rozwiązać tę zagadkę. Wyjazd w Tatry ma mu także posłużyć za odwyk. Na miejscu okazuje się, że w wypadkach młodych kobiet występuje pewna regularność...
W kościele w miasteczku Piaskowa Góra położonym niedaleko Ostrowca Świętokrzyskiego historyk sztuki Jerzy Braniecki odnajduje starą figurkę Madonny. Wstępna ocena znawców tematu pozwala stwierdzić, iż jest to niezwykłe odkrycie, a sama figurka może pochodzić nawet z XIII w. Niedługo potem Braniecki zostaje zamordowany, a Madonna znika. Na miejsce Branieckiego przyjeżdża historyk sztuki Paweł Wert, który próbuje znaleźć mordercę oraz zagubioną rzeźbę. Tytuł Madonna z Piaskowej Góry ukazał się dotychczas w ramach serii "Ewa wzywa 07".
Na plaży nad Bałtykiem po sezonie spotyka się dwóch mężczyzn. Po krótkim zapoznaniu okazuje się, że jeden z nich pisze powieść na podstawie własnych traumatycznych wydarzeń, jakich doznał we Francji. Dotychczas jego powieści słuchała znajoma dziewczyna, ale obecnie nie ma komu przeczytać kolejnych rozdziałów. Świeżo poznany znajomy zgadza się wysłuchać historii rodzinnej Ludwika, o tym jak przybył do swojej rodziny mieszkającej w Ville d'Avray pod Paryżem i o jej pozornej szczęśliwości, która nie zapowiadała w żaden sposób tego, co miało się później wydarzyć. Kryminały Karola Wilta wyróżniają się nietypową fabułą i konstrukcją i zawsze zaskakują czytelnika. Nie inaczej jest w tym przypadku.
Anna Kłodzińska, dziennikarka "Życia Warszawy" i autorka wielu powieści sensacyjnych i kryminalnych, tym razem przedstawiła nam zupełnie odmienną książkę. W Pokoleniu dłużników spróbowała ukazać proces, w którym ludzie, dawniej niechętni lub nawet wrogowie przemian zachodzących w powojennej Polsce, dochodzą do akceptacji socjalistycznej drogi rozwoju. Główna bohaterka książki, wychowana w tradycji szlachecko-burżuazyjnej ze wszystkimi jej odrębnościami i kompleksami, staje przed szczególnie trudnym zadaniem zaakceptowania nowej rzeczywistości. Jedni ją już odrzucili, inni jeszcze jej nie zaakceptowali i nie rozumieją, jednakże potrafiła ona niespodziewanie szybko odnaleźć swoje miejsce w tej nowej rzeczywistości i aktywnie przyczyniać się do jej kształtowania. Nieoficjalnie uważa się, że Pokolenie dłużników zawiera sporo wątków autobiograficznych pisarki, stąd publikujemy ją na zakończenie serii jej książek.
Zbiór 32 spraw milicyjnych zebranych przez Annę Kłodzińską, poczytną w PRL autorkę kryminałów. Publikowane były one na łamach "Życia Warszawy" w latach 1976-78. Pokazują świat PRL od ciemnej strony: morderstwa rabunkowe, kradzież koni, fałszerstwa, włamania metodą "na urzędnika". Często milicja musiała przesłuchać setki osób i sporządzić tony dokumentacji, żeby znaleźć właściwego sprawcę.
W zachodniej dzielnicy Warszawy zostaje znaleziony martwy kolekcjoner znaczków. Jednocześnie z jego niezwykle ciekawej kolekcji znikają unikatowe "Dziesięć koron krakowskich" oraz zbiór znaczków "Za Łót". Po nieudanej obławie kapitana Gleba oraz NP znikają kolejne znaczki warte na wolnym rynku tysiące dolarów. Czy złodziej i morderca to jedna osoba? Kapitan Gleb tym razem będzie musiał wejść w środowisko warszawskich filatelistów. Okazuje się, że chrapkę na znaczki z kolekcji zmarłego zbieracza ma wiele osób, a samo pochodzenie tej kolekcji także nie jest jasne.
Początek lat 80. XX w. W pociągach grasuje seryjny morderca, zwany także wampirem. Napada on tylko na młode samotne kobiety. Morduje w ubikacji kolejowej, a zwłoki wyrzuca z pociągu. Mimo kilku zbrodni na sumieniu wciąż pozostaje całkowicie nieuchwytny. Pewnego razu za mordercę zostaje wzięty dziennikarz Andrzej Kramer (znany z Posłańca śmierci). Po wyjaśnieniu pomyłki postanawia on pomóc znajomym milicjantom w znalezieniu wampira.
Siedem opowiadań kryminalnych z połowy lat 50. XX wieku. W jednym z nich prokurator Klecz (znany z Martwego punktu) rozwiązuje zagadkę tajemniczego samobójstwa. W Zagadce Wielbłąda szpieg podsuwa liczne mylne tropy, aby zmylić dochodzenie w sprawie zaginięcia dokumentacji w zakładach chemicznych. W tytułowym opowiadaniu Porachunek z cieniem zwykły księgowy dostaje bilety do kina od anonimowego nadawcy. Jednocześnie zaczyna podejrzewać, że podczas tych wyjść ktoś bywa w jego mieszkaniu. Postanawia pisać pamiętnik, w którym opisuje kolejne zdarzenia. W Dziwnym zakładzie dwóch przyjaciół spotyka się po latach niewidzenia, a jeden z nich oświadcza, że jest szpiegiem i prosi o pomoc, która ma być rekompensatą za uratowanie życia w powstaniu.
Na Śląsku działa siatka szpiegowska wykradająca techniki produkcji z hut cynku. Do rozwiązania tej sprawy oddelegowany zostaje major Wichurski z kontrwywiadu, któremu pomaga porucznik Ewa Jasińska i kilku innych oficerów. Zaczynają od przeglądania życiorysów pracowników zakładów hutniczych. Sprawa okazuje się dużo bardziej skomplikowana niż wydawało się na początku. W lasku przy osiedlu górniczym milicjanci odkrywają długo leżące zwłoki. Czy historia szpiegowska ma jakiś związek z działającym w czasach wojny partyzanckim oddziałem niejakiego "Czarnego"?
Powieść ukazała się w 1963 r. pod pseudonimem Stanisław Mierzański.
Koniec lat 80., czasy niespokojne politycznie i gospodarczo w Polsce. Dopiero co awansowany na podpułkownika Szczęsny rozwiązuje ostatnie zadanie w swojej karierze. W jednym z warszawskich parków ginie młody elektronik, Jerzy Ilnicki. Niebawem zamordowany zostaje kolejny mężczyzna. Milicja nie może doszukać się motywów obu zbrodni oraz połączeń między nimi, poza tym, że obie ofiary korzystały z szarego volkswagena. Natomiast według świadka mordercą jest wilkołak... Jak zabierze się do tej sprawy Szczęsny, który teraz zamiast w terenie pracuje za biurkiem?
Ostatnia powieść Anny Kłodzińskiej, wydana pod pseudonimem Stanisław Załęski. Końcówka lat 80., czas polskiej transformacji ustrojowej. Na warszawskiej giełdzie towarowej działają dwaj rywale - Bystroń (nowy gracz) i Wistek (dawny ""król"" giełdy). Każdy z nich ma swoich sprzedawców, którym dostarcza towar, a także speców od brudnej roboty. W zwalczaniu konkurencji nie ma chwytów niedozwolonych. Czy któryś z nich może posunąć się do morderstwa?Mało która powieść, jak Wynajęty morderca oddaje tak dobrze ducha swoich czasów.
W wielopiętrowym bloku zostaje popełnione morderstwo. Zabitym jest Jacek Staroń, elektromonter ze spółdzielni ""Jutrzenka"". W jego mieszkaniu milicjanci znajdują tabelę szyfrów i specjalne radio. Przypuszczalnie Staroń był niezidentyfikowanym dotychczas agentem obcego wywiadu. Niebawem okazuje się, że w czasie morderstwa blok opuszczał szybko mecenas Wnękowski, jeżdżący charakterystycznym Volvo 480 ES. Kilka dni później mecenas zaginął, a wóz dał do warsztatu do przelakierowania na inny kolor. Czy jest on winny śmierci Staronia? Co ma wspólnego śmierć Staronia z przeciekami z polskich zakładów i szpitali?
Profesor Zawilski zostaje zasztyletowany w Ogrodzie Saskim przez nieznanego sprawcę. Niebawem policja otrzymuje list, w którym człowiek o pseudonimie Admas przyznaje się do zbrodni i zapowiada kolejne. Już niebawem ginie w podobny sposób kolejna osoba. Jakie są motywy działania Admasa? Czy ofiary łączy coś między sobą? To będzie jedno z najtrudniejszych śledztw w karierze majora Szczęsnego.
Woźnica znajduje w rowie przy lesie zwłoki człowieka. Milicja prędko stwierdza, że był to szanowany urzędnik Adam Grodzki. Problem jednak w tym, że nie wiadomo, jak zginął - bo że było to morderstwo nie ma wątpliwości - tylko, że zmarły nie ma żadnych uszkodzeń zewnętrznych ciała, nie został również otruty. Milicja poszukuje nie tylko motywu zbrodni, ale także przyczyny śmierci, z jaką nie miała dotychczas do czynienia.Kto byłby w stanie dokonać tak wymyślnego zabójstwa? Czy pobudką były pieniądze, czy może rodzinne zaszłości? I dlaczego wszyscy w tej sprawie kłamią?
Na Pradze w Warszawie działa fabryka narkotyków. ""Kompot"" z fabryki trafia do handlarzy o pseudonimach Morwa, Żagwa i Karniak, którzy sprzedają go w nocy w swoich rejonach miasta. Całą szajką kieruje tajemniczy osobnik nazywany Bladym, o którym prawie nic nie wiadomo. Jednocześnie milicja znajduje ciała dwóch kobiet, z czego jedna była prostytutką podejrzewaną o kontakty z narkomanami. Major Szczęsny łączy te sprawy. Czy uda mu się dorwać Bladego i jego szajkę?
Pani Maria Jankowska, kadrowa w fabryce, otrzymuje telefon od żony inżyniera Władysława Sumińskiego, który wyjechał w delegację i powinien już wrócić. Na miejscu sprawdza, że żadnej delegacji nie było, a Sumiński podpisał dzisiaj listę obecności, więc jest zapewne w swoim pokoju. Po krótkim dochodzeniu wyjaśnia się, że listę podpisuje za niego podkochiwująca się w nim pracowniczka sekretariatu. Po otwarciu służbowego pokoju okazuje się, że inżynier nie żyje. Przybyły na miejsce lekarz milicyjny stwierdza otrucie cyjankiem potasu. Śledztwo prowadzi kapitan Witold Piotrowski. Niebawem okazuje się, że inżynier miał skończyć tajny projekt chemiczny.
W dusznej atmosferze przesyconego milionem zapachów Bangkoku Centralna Agencja Wywiadowcza Stanów Zjednoczonych werbuje nowego agenta. To Leopold Owiczak, pracownik tamtejszej filii polskiego Poltexu. Skuszony wypłatami w dolarach i obietnicą konta bankowego w Szwajcarii wkręca się coraz mocniej w spiralę kłamstw i donosów.Jak długo uda się mu niepostrzeżenie dostarczać obcemu wywiadowi tajne informacje? Czy polskie Służby Bezpieczeństwa rozpoznają w wysoko postawionym dyrektorze obcego szpiega? Dlaczego żądza pieniądza przysłania zdrowy rozsądek?Powieść szpiegowsko-sensacyjna, w której gra toczy się o najwyższą stawkę.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?