W tej strefie proponujemy bardzo szeroką ofertę z dziedziny psychologii oraz dziedzin powiązanych: astronomii i astrofizyki, ekologii, filozofii, kultury, podróżnictwa, religii, socjologii, sztuki. Szczególnie polecamy z tej kategorii bestseller pt. Księga Urantii. Księga Urantii podaje jasną i zwięzłą integracją nauki, filozofii i religii. Ci, którzy ją czytali i zgłębiali, wierzą, że Księga Urantii może wnieść bardzo wiele wartości do religijnej i filozoficznej myśli ludzi tego świata.
Trzydziesty piąty minialbum w serii Plakaty traktuje o twórczości Eugeniusza Geta-Stankiewicza (19422011), wybitnego polskiego grafika, rysownika, plakacisty, nauczyciela akademickiego. Plakaty Geta-Stankiewicza charakteryzują się łatwo rozpoznawalną mieszanką lapidarności, spontaniczności i barwności. Artysta, posługując się humorem i ironią, błyskotliwie komentował bieżące tematy społeczne i polityczne, często umieszczając na plakatach własne autoportrety. Wstęp i wybór plakatów do minialbumu Dorota Folga-Januszewska. Książka powstała we współpracy z Akademią Sztuk Pięknych we Wrocławiu.
Europa staje przed bezprecedensowym wyzwaniem populacyjnym – szybkim wyludnianiem się i starzeniem społeczeństwa. Co te procesy oznaczają dla przyszłości naszych narodów, gospodarek i codziennego życia? Ta książka rzuca światło na kluczowe pytania, które często umykają naszej uwadze, mimo ich ogromnego wpływu na naszą przyszłość. Dlaczego niektóre regiony Europy wyludniają się bardziej niż podczas wojen? Jak demografia kształtuje geopolitykę i gospodarkę? Czy napływ Ukraińców uratuje nasz system społeczny? Jakie są rzeczywiste konsekwencje mniejszej liczby dzieci dla naszego społeczeństwa?
Nowe wydanie bestsellera "New York Timesa"W nowej, poszerzonej i uaktualnionej wersji Paryskiego szyku - którego pierwsze wydanie także w Polsce było bestsellerem - Ines de la Fressange, ikona paryskiego szyku, oraz Sophie Gachet, znawczyni paryskich trendów, z humorem, wdziękiem i zapałem dzielą się swoim niepowtarzalnym stylem i wskazówkami na temat mody, elegancji, urody, dekoracji wnętrz i spędzania wolnego czasu, także z dziećmi.Znajdziesz tu fantastyczne stylizacje, zdjęcia i rysunki Ines, dowiesz się, które elementy garderoby są niezbędne w szafie każdej kobiety, poznasz sposób Ines na pielęgnację urody w dziesięć minut i na przygotowanie paryskiej kolacji dla przyjaciół. Znajdziesz tu także listę adresów - internetowych i stacjonarnych - pod którymi zrobisz zakupy w paryskim stylu, miejsc, gdzie zjesz wspaniały posiłek, wypijesz kawę, spędzisz noc, muzeów leżących nieco na uboczu głównych szlaków. Ten elegancki poradnik jest prawdziwym must-have dla kobiety, która chce połączyć swój indywidualny styl z paryskim szykiem.Ponad 300 kolorowych ilustracji.
Wspaniały hołd dla twórczości Depeche Mode - rozszerzone wydanie kultowego albumu MonumentDepeche Mode. Monument to prawdziwy fanowski artefakt ilustrujący niesamowitą historię sukcesu zespołu od 1981 do 2017 roku. Zawiera bogatą kolekcję ekskluzywnych materiałów Alana Wildera, Daryla Bamonte i Herberta R. Kollischa (Intercord) - ponad tysiąc obrazów, w tym nigdy wcześniej niepublikowane zdjęcia, plakaty z koncertów i okładki albumów oraz wywiady między innymi z Gtzem Alsmannem, Anne Haffmans (Mute), Olafem Zimmermannem (radioeins), Svenem Plaggemeierem (depechemode de) i innymi osobami.Rozszerzone wydanie zawiera także 40 nowych stron, w tym wywiad z założycielem Mute i ojcem sukcesu zespołu, Danielem Millerem. Po raz pierwszy w całości zaprezentowane zostały także solowe projekty członków zespołu, a także album studyjny Spirit.Polskie wydanie zostało również wzbogacone o dwa posłowia rodzimych fanów Depeche Mode, opisujące aktualne wydarzenia wokół zespołu. Depeche Mode. Monument to najbardziej wszechstronna, najbardziej aktualna i najpiękniejsza historia zespołu Depeche Mode na całym świecie.
Pierwsze polskie wydanie światowego tytułu, w którym architekt-wizjoner Robert Konieczny opowiada o przełomowych budynkach pracowni KWK Promes. To niespotykany album z niepozbawioną humoru, autorską narracją biegnącą pod zdjęciami i rysunkami, wciągającą niczym dobry film. Pozycja zarówno dla profesjonalistów, jak i dla tych, którzy dopiero zaczynają poznawać świat architektury. Odkryj zbiór niezwykłych realizacji i projektów, dzięki którym polska architektura zyskała światowe uznanie. Wyrusz w fascynującą wędrówkę po ścieżkach projektowych Roberta Koniecznego i zrozum, jak rodzą się innowacje! W rozmowie z Philipem Jodidio, cenionym amerykańskim krytykiem architektury, Robert Konieczny szczegółowo omawia proces tworzenia najważniejszych realizacji oraz idee, które inspirowały każdy etap ich powstawania – od konceptu po finalną formę. „Idee wyrażane przez Roberta Koniecznego są dość radykalne i zaskakujące. Nieoczekiwane formy jego obiektów to nie tyle styl, co konstrukt intelektualny”. Philip Jodidio
Robert Konieczny Architekt, założyciel pracowni KWK Promes. Autor wielu wybitnych budynków zdobywających najważniejsze zagraniczne nagrody, w tym Arki Koniecznego w Brennej (najlepszy dom na świecie w konkursie Wallpaper Design Awards w 2017 roku), muzeum Centrum Dialogu Przełomy w Szczecinie (najlepszy budynek na świecie na World Architecture Festival 2016 w Berlinie oraz najlepsza przestrzeń publiczna w Europie przyznana przez CCCB w Barcelonie w 2016 roku). Jego Galeria Sztuki Współczesnej Plato w Ostrawie została w 2024 roku jednym z pięciu najlepszych budynków Europy wg fundacji Mies van der Rohe powołanej przez Unię Europejską. Zagraniczny członek francuskiej Académie d'Architecture.
Ten PODRÓŻNIK RODZINNY to przewodnik dla dzieci, ale i dla dorosłych. Znajdziecie w nim konkretne informacje i ciekawostki podane w lekkiej formie, idealnej dla podróżnika w każdym wieku. Do tego krzyżówki, wykreślanki i inne zadania. Książkę pokocha każdy fan Japonii i spędzi z nią mnóstwo czasu w domu, a może kiedyś również w samolocie lub podczas podróży tokijskim metrem! U nas to działa! Dlaczego u Was ma być inaczej? Nazywamy się Basia i Tomek, a naszą pasją są podróże. Kiedyś nie przeszkadzało nam nocowanie na lotniskach i podróżowanie z jednym plecakiem, ale odkąd pojawili się nasi synowie, dostosowujemy styl zwiedzania do ich potrzeb. Dzieci zmieniają wszystko, ale to nie oznacza rezygnacji z marzeń, co udowadniamy, odkrywając świat z Antkiem i Ignasiem. Wszystkie informacje testowaliśmy na sobie. Wróciliśmy szczęśliwi i zadowoleni :) W Podróżniku Rodzinnym zebraliśmy najważniejsze informacje, które przydadzą się zarówno dzieciom, jak i rodzicom. To doskonały sposób, by poznać ten piękny kraj, wspólnie go „doświadczyć” oraz stworzyć wspomnienia, które będą trwalsze niż zdjęcia.
Monografia Doroty Zygmuntowicz „Thrasymach. Intrygi filozoficzne w Politei Platona (z przekładem:
Thrasymach z Chalcedonu, testimonia i fragmenty; Pseudo-Platon, Kleitophon; Platon, Politeia I?II
369c11)” składa się z trzech części i dziewięciu rozdziałów, podzielonych na podrozdziały,
Wprowadzenia, Zakończenia, Apendixu z przekładami i Bibliografii. Każdy rozdział poprzedzony jest
prologiem, w którym autorka przedstawia sytuację problemową i zapowiada strategię mierzenia się z nią.
We Wprowadzeniu przedstawia temat i cel niniejszej monografii: Celem książki jest przygotowanie
Czytelnika do niełatwej lektury Politei Platona ? jednego z najważniejszych tekstów filozofii
europejskiej, a zarazem spośród wszystkich dzieł Platona najbardziej zagadkowego. Wydanie przekładu
dialogu, w tłumaczeniu autorki, zaplanowane zostało na rok 2026. Tymczasem wprowadzenie do niego
rozrosło się do rozmiarów, monografii, którą autorka postanowiła wydać jako osobną książkę. Dialog
w tłumaczeniu Witwickiego noszący tytuł Państwo, a w przekładzie Lisieckiego Rzeczpospolita, będące
odpowiednikiem De re publica Cycerona, jest nieadekwatny do treści i intencji Platona. Stąd
zaproponowany tytuł nowego przekładu Politeia. Jego uzasadnienie tłumaczy niniejsza monografia.
Pierwszy polski przekład Etymologii Izydora z Sewilli (ok. 560-636), nauczyciela średniowiecza. Obok Kasjodora i Boecjusza połączył dziedzictwo antyku z dorobkiem intelektualnym chrześcijaństwa. Opisując świat czyni narzędziem poznania etymologię, która wyjaśnia źródłosłowy, nazywa rzeczy, posługuje się słowem i zawiera odpowiedź na pytanie o istotę wszechrzeczy. Ogromne dzieło, będące summą ówczesnej wiedzy teologicznej i świeckiej. Przez stulecia były tekstem po Biblii najczęściej przepisywanym i czytanym, a także naśladowanym, tłumaczonym i komentowanym. Pełniły rolę w średniowiecznych szkołach encyklopedii wiedzy o świecie i podręcznika do nauki łaciny i greki, inspirowały uczonych i poetów, kształtowały umysły pisarzy oraz czytelników, po czasy nowożytne. W roku 1999 Papieska Rada do Spraw Środków Społecznego Przekazu ogłosiła Izydora patronem Internetu, uzasadniając decyzję właśnie tym, że opracowując Etymologie stał się on twórcą najstarszej w historii ludzkości bazy danych. Przez ponad pięćset lat każdy wykształcony Europejczyk – iryjski mnich, poszukujący wiedzy encyklopedysta, student uniwersytetu czy kanonik krakowskiej kapituły katedralnej – patrzył na rzeczywistość oczyma autora Etymologii, zdobywając dzięki temu wiedzę, jak też – zauważmy – ucząc się samego patrzenia – spojrzeniem zdumiewająco szerokim, pełnym optymizmu oraz podziwu zarówno dla Bożego dzieła, jak też dla geniuszu Człowieka, który oddaje hołd Stwórcy i naśladuje Go, tworząc kulturę: wymyślając alfabet, ustanawiając prawa, zakładając państwa, pisząc książki, składając ofiary, szyjąc stroje, przemierzając morza, warząc piwo, stając się mówcą, lekarzem, kapłanem, rolnikiem, budowniczym; poznaje też stworzony świat oraz panuje nad nim, przede wszystkim poprzez nadawanie każdej rzeczy jej imienia.
Książka jest próbą spojrzenia na spór o koncepcję filozofii chrześcijańskiej uprawianej w Polsce w latach 1950-1989. Ścierali się w nim rzecznicy filozofii klasycznej, broniący tradycji arystotelesowsko-tomistycznej, z propagatorami filozofii współczesnej. Medialną przestrzeń do wymiany opinii stworzyły dyskutantom ogólnodostępne czasopisma wyznaniowe: "Tygodnik Powszechny", "Znak", "Życie i Myśl", "Więź". Ze wzglądu na swój publicystyczny charakter omawiany spór wzbudzał niedosyt filozoficzny, stał się jednak ważnym zjawiskiem powojennej historii intelektualnej polskiego katolicyzmu. Autor przedstawia je na płaszczyźnie teoretycznej oraz funkcjonalnej w ramach studium z pogranicza historii filozofii, historii intelektualnej oraz socjologii historycznej.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?