Książki o diagnostyce i lekach: terapie farmakologiczne, diagnozowanie chorób, przeprowadzanie zabiegów medycznych, leczenie kliniczne, książki i atlasy medyczne i anatomiczne, kompendia. Książki z zakresu rehabilitacji, dermatologii, laryngologii, onkologii, psychiatrii, położnictwa, weterynarii, EKG... Diagnostyka laboratoryjna, podręczniki dla studentów medycyny i wiele innych z zakresu medycyny w jednym miejscu.
Jak rozpoznać przewlekłe zatrucie metalami ciężkimi? W jaki sposób uwolnić się od nękających cię chorób i skażenia toksynami, które codziennie zatruwają twój organizm. Aluminium, rtęć, ołów, arsen, kadm, miedź, cynk i chrom są obecne w powietrzu, wodzie, rybach i warzywach. Dzięki tej książce dowiesz się, jak samodzielnie przeprowadzić oczyszczanie organizmu z metali ciężkich i odzyskać energię. Poznasz kluczową rolę zdrowego odżywiania, suplementów diety oraz snu w procesie detoksu. Dzięki proponowanej terapii wykorzystasz skuteczne sposoby na pokonanie zmęczenia, alergii, stanów zapalnych, bezsenności, niepokoju, mgły mózgowej i przedwczesnego starzenia. Metale ciężkie – zastosuj skuteczny detoks i odzyskaj zdrowie.
„Protokoły...”, to zapis tych wszystkich zdumiewających głupot, półprawd, bzdur, przeinaczeń i propagandy, którymi jesteśmy nieustannie atakowani od czasów zarania wciąż trwającej zarazy. Zarazy, która dawno przestała być zjawiskiem tylko biologicznym, a stała się fenomenem, także, a może przede wszystkim, politycznym i społecznym. Opinie o pandemii, jej przyczynach i skutkach, oczywiście rozkładają się zgodnie z klasycznymi podziałami na scenie politycznej, co zdradza prawdziwe intencje jej aktorów. A wirus, zgodnie ze złotą maksymą Stanisława Michalkiewicza „będzie działał tak długo, jak długo będzie trzeba”. Kto o tym zdecyduje? Odpowiedź znajdą Państwo w książce, którą szczerze polecam. ~Tomasz Sommer
Ultrasonografia to małoinwazyjna, bezpieczna, trafna, szybka i niezbyt kosztowna metoda diagnostyczna. Autorzy podręcznika omówili jej zalety i ograniczenia oraz bardzo dobrze oddali klimat codziennej klinicznej praktyki diagnostów ultrasonograficznych.
Publikacja powinna okazać się pomocna zarówno doświadczonym, jak i początkującym diagnostom USG oraz lekarzom wszystkich specjalności wykonującym to badanie.
Przeanalizowano w niej różne poziomy trudności diagnostyki ultrasonograficznej, pokazano, jak je opanować oraz podkreślono różnice w stosunku do tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego.
Można w niej znaleźć m.in.:
• kompleksowy opis możliwości diagnostycznych ultrasonografii
• specjalistyczną i fachową wiedzę z zakresu obrazowania wszystkich narządów ludzkiego ciała umożliwiającą trafne rozpoznanie i dokładną ocenę
• bogaty materiał ilustracyjny, a dodatkowo unikalne ryciny poglądowe na początku rozdziałów o narządach
• 25 opisów szczególnych przypadków
• przejrzysty układ i liczne wyróżnienia w tekście przydatne podczas przygotowywania się do egzaminu
• krótkie zintegrowane z podręcznikiem filmy możliwe do odtworzenia za pomocą kodu QR
Chirurgia onkoplastyczna w leczeniu oszczędzającym chorych na raka piersi Od Autora: "Dzięki metodom chirurgii onkoplastycznej pacjentki, u których rozpoznano raka piersi, mogą być skutecznie leczone, a jednocześnie cieszyć się znacznie lepszym efektem estetycznym niż w przypadku tradycyjnie stosownego zabiegu szerokiego wycięcia. Chirurdzy z kolei doceniają radykalność terapii, która pozwala równocześnie na utrzymanie wysokiej jakości życia chorych. Chociaż opisana przez Autora metoda plastyki B wymaga nieco większych nakładów energii i czasu, i jest bardziej skomplikowana niż tradycyjne sposoby usunięcia guza piersi, to w tym także leży jej atrakcyjność dla lubiącego wyzwania chirurga. To skuteczna metoda o wysokich walorach praktycznych, sprawdzająca się znakomicie w codziennej pracy. W książce poruszono problemy związane ze stosowaniem metod chirurgii onkoplastycznej, przedstawiono jej zalety i wady, omówiono ewolucję leczenia chirurgicznego chorych na raka piersi, a przede wszystkim szczegółowo opisano metodę plastyki B od przygotowania do zabiegu, przez jego przebieg, modyfikacje, postępowanie po zabiegu i potencjalne trudności. Bogato ilustrowana książka, oparta na własnym doświadczeniu Autora, pierwsze tego typu opracowanie w języku polskim, będzie cennym źródłem wiedzy i inspiracji dla chirurgów interesujących się tą tematyką. "
102 zagadki ultrasonograficzne 102 zagadki ultrasonograficzne autorstwa prof. Andrzeja Smereczyńskiego to zbiór opisów przypadków, w których badanie ultrasonograficzne stanowiło istotny element umożliwiający prawidłowe rozpoznanie choroby. Opisywane zagadnienia prezentowane są w formie zagadek i odpowiedzi, uwzględniających zarówno opis przypadku i jego prawidłowe rozpoznanie kliniczne, jak też bogatą diagnostykę różnicową opartą na wiedzy anatomicznej, epidemiologicznej i klinicznej. Publikacja ma dzięki temu nie tylko wartość poznawczą, ale również może odgrywać dużą rolę w nauczaniu ultrasonografii jako dyscypliny medycznej. Jak bowiem pisze we wstępie autor, wybitny specjalista z zakresu diagnostyki ultrasonograficznej: Zalety USG są powszechnie znane, często jest ona pierwszą metodą diagnostyczną przy podejrzeniu różnych patologii. Nie ma drugiej metody o tak szerokim spektrum możliwości eksploracji ciała ludzkiego (). Największą słabością USG jest nieprofesjonalny lekarz, a nie jakość aparatury. Książka przeznaczona jest dla lekarzy wszystkich specjalności wykonujących badania USG jak i stawiających dopiero pierwsze kroki jako ultrasonografiści.
Opracowania podręcznikowe z zakresu radiobiologii są dostępne jedynie w wersji anglojęzycznej. Autorami są radiobiolodzy doświadczalni, co lekarzom praktykującym w dziedzinie radioterapii sprawia zapewne trudności w krytycznej interpretacji i translacji języka badawczego i laboratoryjnego na język kliniczny. Dlatego oddajemy w ręce Czytelników podręcznik radiobiologii klinicznej pierwszy w kraju w języku polskim który został opracowany przez praktykujących lekarzy radioterapeutów. Intencją autorów była interpretacja mechanizmów i procesów radiobiologicznych w języku klinicznym i wybór tych, których znajomość jest fundamentalna dla praktycznej i racjonalnej realizacji radioterapii i której niezmiennym celem pozostaje zapewnienie choremu największej szansy trwałego wyleczenia przy najmniejszym ryzyku późnych powikłań popromiennych.
Książka prof. Grzybowskiego jest skierowana do szerokiego grona odbiorców, którzy chcą zrozumieć mechanizmy stojące za pandemią, z którą mierzymy się obecnie. W wyczerpujący, ale jasny i klarowny sposób autor opisuje skomplikowane relacje, jakie zachodzą między człowiekiem a drobnoustrojami, obrazowo tłumaczy też istotne pojęcia z dziedziny mikrobiologii. Odpowiada na wiele nurtujących nas pytań, a także przybliża sposób działania dostępnych na rynku szczepionek.
Ciągły postęp w rozwoju nauk medycznych skłania do poszukiwania nowoczesnych, zaawansowanych metod badawczych opartych o algorytmy sztucznej inteligencji. W niniejszej książce opisane zostały nowe kierunki rozwoju leków przeciwnowotworowych w USA wraz z podaniem praktycznych przykładów analizy bioinformatycznej danych pochodzących z najnowszych rodzajów technik wysokoprzepustowych w ewaluacji ekspresji genów, które przyczyniły się do rewolucji w dziedzinie badań nad prekursorami leków.
Książka nie jest podręcznikiem medycznym.""Plandemia Covid-19"" to lekarska ocena rewolucyjnego niszczenia porządku świata. Obnaża sztuczki medialnej propagandy, wykazując ich niezgodność z nauką. Ostrzega przed telemedycyną, zdalnym nauczaniem i ograniczaniem swobód obywatelskich. Uświadamia, że zdrowie i bezpieczeństwo stanowią pretekst do zastraszania. Łączy lekkość narracji z argumentacją, usiłującą rozbudzić czujność, warunek przetrwania w świecie rządzonym przez kłamstwo.
Lekcja życia. Tu nie ma zwycięzców ani przegranych.Pełen życia dwudziestoczterolatek wyczynowo trenujący pływanie słyszy druzgocącą diagnozę chłoniak limfoblastyczny z komórek T. Rozpoznanie przyjmuje z niedowierzaniem, później przychodzi czas na złość i bunt. Stojąc u progu dorosłości, Andrzej Dziedzic ma wiele planów, które na długi czas musi odłożyć, ponieważ z dnia na dzień dopada go śmiertelna choroba.Przez cały proces leczenia Andrzejowi towarzyszy partnerka, Joanna Głuchowska. W ich opowieści nie ma filtra. Szczerze oddają realia oddziałów onkologicznych i relacjonują drogę, którą przechodzą pacjenci z nowotworem: bolesne zabiegi, załamania nerwowe, śmierć szpitalnych przyjaciół. I te dobre momenty, w których paraliżujący strach ustępuje miejsca wielkiej nadziei. Choroba zmieniła perspektywę Andrzeja i pozwoliła dostrzec, co tak naprawdę jest najważniejsze. Uświadomiła, że leczenie onkologiczne nie jest walką. Nie ma w nim zwycięzców ani przegranych. To pozbawiona reguł lekcja życia, w której każdy ma tylko jeden cel przetrwać.Liczy się każdy oddech to również historia o tym, jak wielką siłę daje wsparcie bliskich, nie tylko na oddziale onkologii przekonujemy się, że nowotwór nigdy nie dotyka tylko jednej osoby.
Ta niezwykle interesująca książka ukazała się w trudnym czasie globalnej pandemii, gdy życie postawiło przed nami nowe wyzwania, nowe reguły codzienności i musimy im sprostać oraz podporządkować się. Ekstremalna sytuacja zmusza nas do zastanowienia się nad nieprzewidywalnością naszego życia, nad jego kruchością i znaczeniem ludzkiego zdrowia a w tym kontekście nad misją lekarzy, którzy z racji wykonywania swojego zawodu zobowiązani są nam pomagać i leczyć nas.Książka ta ukazuje mechanizmy funkcjonowania przemysłu farmaceutycznego, sprytne urabianie klienta zarówno przez przemysł farmaceutyczny i spożywczy, z czego nie zdajemy sobie sprawy na co dzień i poddajmy się temu systemowi stając się jego elementem. Co nas codziennie truje, co jest zdrowe to tylko niektóre z poruszonych tematów w tej książce.Obecny czas pandemii zdruzgotał nasze poczucie bezpieczeństwa, zaufanie do nieomylności człowieka. To czas obalania wielu dotychczasowych mitów i odkrywania nowych, a może starych, niezauważanych prawd. Mając nareszcie dużo czasu w trwającej dobrowolnej izolacji docieramy do nowych pokładów rozumienia i wiedzy. Być może Największe kłamstwa współczesnej medycyny czyli gorzka prawda o leczeniu, otwiera kolejne drzwi do zrozumienia pewnych wypieranych ze świadomości aspektów, których wcześniej nie dostrzegaliśmy, albo w ogóle nie zwracaliśmy na nie uwagi. Z pewnością to literatura skłaniająca do refleksji, konstruktywnych własnych wniosków i do pogłębiania wiedzy w zawsze aktualnych tematach zdrowotnych dla każdego pokolenia.
Publikacja Olejki eteryczne w profilaktyce i leczeniu chorób infekcyjnych została przygotowana pod redakcją prof. dr hab. n. farm. Anny Malm wspólnie z zespołem specjalistów z zakresu analizy fitochemicznej, mikrobiologii, wirusologii, mykologii i parazytologii, a także klinicystów stosujących olejki i ich składniki w praktyce lekarskiej.
Stanowi pierwszą w Polsce pozycję, która obejmuje aspekt zarówno teoretyczny, jak i praktyczny (kliniczny) olejków eterycznych w zakresie chorób infekcyjnych. W publikacji zostały przedstawione znane i tradycyjnie stosowane olejki eteryczne, nowoczesne metody ich otrzymywania, ilościowa i jakościowa analiza fitochemiczna głównych składników, a także wyniki badań prowadzonych nad ich aktywnością przeciwdrobnoustrojową i możliwością jej skutecznego wykorzystania w praktyce lekarskiej i stomatologicznej. Szeroko omówiono także właściwości przeciwdrobnoustrojowe olejków eterycznych (w tym przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze, przeciwwirusowe oraz przeciwpasożytnicze).
Publikacja stanowi cenne źródło wiedzy dla farmaceutów i lekarzy, ale także jest przeznaczona dla studentów zarówno kierunku lekarskiego, jak i lekarsko-dentystycznego, którzy chcieliby poszerzyć wiedzę zdobywaną na studiach – zwłaszcza w dobie zainteresowania przetworami i produktami leczniczymi roślinnymi.
Publikacja Zioła w Medycynie. Choroby układu ruchu została przygotowana przez prof. dr hab. Ilonę Kaczmarczyk-Sedlak, kierownika Katedry Farmakognozji i Fitochemii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, oraz cenionego bioterapeutę mgra Arkadiusza Ciołkowskiego, twórcę receptur ziołowych.
W książce omówiono następujące dolegliwości:
- choroby kości (m.in. osteoporoza, krzywica, zapalenie szpiku);
- choroby stawów (np. reumatoidalne, idiopatyczne, łuszczycowe czy bakteryjne zapalenie stawów, choroba zwyrodnieniowa, dna moczowa);
- choroby mięśni szkieletowych (zapalenie wielomięśniowe i mięśniowo-skórne, fibromialgia, polimialgia reumatyczna oraz stwardnienie rozsiane);
- urazy i przeciążenia (m.in. złamania, stłuczenia, skręcenia, skurcze, zespół cieśni nadgarstka czy chondromalacja).
Ponadto Autorzy zawarli rozdział dotyczący terapii ziołoleczniczych wspomagających walkę z nałogiem tytoniowym, alkoholowym i otyłością. Całość dopełniono informacjami o składnikach budulcowych, minerałach i witaminach, które mogą okazać się niezwykle przydatne w codziennej suplementacji. Istotnym aspektem opracowania są szczegółowo opisane konkretne dolegliwości wraz ze wskazaniami, przeciwwskazaniami i schematami dawkowania preparatów oraz receptur ziołowych.
Autorka poruszającego dziennika noszącego tytuł Obok rzeczywistości… to trzydziestokilkuletnia kobieta, żona i matka, mistrzyni Niemiec w konkursie wizażystek. Niespodziewanie dla siebie i bliskich zapadła na chorobę psychiczną pół roku po urodzeniu córeczki. Jej świat i życie odwróciły się o sto osiemdziesiąt stopni. Reni Wagner dzieli się swoimi przeżyciami, relacją pełną emocji i przeróżnych myśli towarzyszących chorobie, zmaganiami zarówno z samą chorobą, jak i z jej skutkami, refleksjami nad ubocznymi efektami leczenia, doświadczeniem społecznej izolacji, poczuciem inności i napiętnowania; to także zapis przeżyć dotyczących desperackich prób utrzymania się na powierzchni życia oraz niewycofania się z roli matki i żony.
Ze wstępu prof. Piotra Olesia
Drugie wydanie alergologiczne w serii „W gabinecie lekarza specjalisty”, pod redakcją prof. dr hab. n. med. Kariny Jahnz-Różyk i dr n. med. Aleksandry Kucharczyk to przegląd najnowszych terapii w alergologii i pneumonologii. Publikacja kierowana jest to lekarzy specjalistów alergologów i pulmonologów, ale również lekarzy pozostałych specjalizacji, mających kontakt z pacjentem wymagającym diagnostyki i leczenia alergii.
SPIS TREŚCI
Wstęp
1. Fizjologia percepcji i metody pozyskiwania sygnału okoruchowego
1.1. Elementy fizjologii narządu wzroku
1.2. Neurologiczne podstawy śledzenia wzrokowego
1.3. Metody pozyskiwania sygnału okoruchowego
2. Metody wstępnego przetwarzania sygnału
2.1. Kalibracja systemów okoruchowych
2.2. Detekcja sakad
2.3. Redukcja szumu sygnału okoruchowego
2.4. Detekcja oka dominującego
3. Zastosowania sygnału okoruchowego do określania własności sceny
3.1. Metody okoruchowe w badaniu prawdopodobieństwa dostrzeżenia obiektów o różnych atrybutach
3.2. Analiza gęstości informacji diagnostycznej w zapisie EKG
3.3. Badania topologii rozkładu informacji diagnostycznej na obrazie OCT
4. Zastosowania sygnału okoruchowego do określania własności obserwatora
4.1. Postrzeganie i interpretacja sceny przez kierowcę pojazdu
4.2. Ocena doświadczenia analityka obrazów medycznych
4.3. Ocena doświadczenia kardiologa interpretującego zapis EKG
4.4. Ocena postępów treningu szybkości czytania
4.5. Badanie zdolności korekty błędów podczas czytania
5. Systemy asystujące wykorzystujące sygnał okoruchowy do sterowania
5.1. Aktywny system wizyjny jako okoruchowy interfejs dla niepełnosprawnych
5.2. Okoruchowy system optyczny do sterowania urządzeniami domowymi przez osoby niepełnosprawne
6. Zakończenie
6.1. Perspektywy rozwoju i zastosowań metod okoruchowych
6.2. Podsumowanie
Bibliografia
Spis ilustracji
Spis tabel
SPIS TREŚCI
Spis treści
Od autora
Wykaz ważniejszych skrótów i oznaczeń
1. Wstęp
2. Wybrane zagadnienia mechaniki
3. Obrazowanie odkształceń w echokardiografii
4. Zarys budowy i mechaniki serca
5. Modelowanie numeryczne w planowaniu eksperymentów fizycznych
6. Model jako źródło danych referencyjnych
7. Modele do generacji danych syntetycznych
8. Podsumowanie
Literatura
SPIS TREŚCI
Wstęp
1. Modelowanie transportu wody i substancji w pozaustrojowym oczyszczaniu krwi
2. Modelowanie fali pulsu w naczyniach tętniczych
3. Modelowanie układu krążenia - wybrane aspekty
4. Modelowanie krążenia mózgowego
5. Modelowanie układu oddechowego
6. Modelowanie interakcji oddechowo-krążeniowej
7. Modelowanie metabolizmu mineralnego
8. Modelowanie metabolizmu węglowodanów (układ glukoza-insulina)
9. Modelowanie homeostazy cholesterolu
10. Modelowanie motoryki pęcherzyka żółciowego
11. Modelowanie mechaniki struktur tętniczych
12. Modelowanie procesów słuchowych w celu oceny ryzyka uszkodzeń słuchu
13. Modelowanie transportu wody i substancji w tkance
14. Metody modelowania propagacji światła w tkankach
15. Modelowanie transportu ciepła w tkance
16. Modelowanie przepływu krwi przez chirurgiczne zespolenia naczyniowe
17. Modelowanie przepływ krwi przez zastawki serca
18. Modele neuronu i sieci neuronów
19. Modelowanie motoneuronu
20. Modelowanie pętli wzgórzowo-korowej w układzie wzrokowym
21. Modelowanie odpowiedzi odpornościowej na rozwój nowotworu
22. Modelowanie sieci sygnałowych
Kompendium wiedzy na temat diagnostyki laboratoryjnej adresowane do pielęgniarek i położnych.
Dzięki doświadczeniu znanych i cenionych specjalistów – lekarzy oraz diagnostów laboratoryjnych powstała nowoczesna i aktualna publikacja.
W publikacji uwzględniono szeroki zakres tematyczny od rekomendacji dotyczących właściwego pobierania materiału do badań po kontrolę jakości analizatorów przyłóżkowych; od podstawowych zagadnień związanych z badaniami laboratoryjnymi w zaburzeniach różnych układów i narządów poprzez wysokospecjalistyczną wiedzę przydatną w pracy z noworodkami czy kobietami ciężarnymi, aż do postępowania przy zawodowej ekspozycji na czynniki zakaźne.
Publikacja niezbędna w codziennej praktyce pielęgniarskiej i położniczej. Ze względu na unikalne treści zawarte w książce będzie również przydatna przyszłym diagnostom laboratoryjnym oraz lekarzom.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?