Książki o diagnostyce i lekach: terapie farmakologiczne, diagnozowanie chorób, przeprowadzanie zabiegów medycznych, leczenie kliniczne, książki i atlasy medyczne i anatomiczne, kompendia. Książki z zakresu rehabilitacji, dermatologii, laryngologii, onkologii, psychiatrii, położnictwa, weterynarii, EKG... Diagnostyka laboratoryjna, podręczniki dla studentów medycyny i wiele innych z zakresu medycyny w jednym miejscu.
W publikacji omówiono znaczenie i rolę lekarza rodzinnego w opiece paliatywnej nad chorymi z nowotworami.
Przedstawiono m.in.:
- sposoby wyeliminowania bólu
- zapobieganie nudnościom i wymiotom
- zapobieganie odleżynom i ich leczenie
- pomoc, jaką lekarz rodzinny może świadczyć w terminalnym okresie choroby nowotworowej
- udzielanie wsparcia rodzinie chorego w czasie jego umierania i żałoby.
Książka zalecana przez Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce.
Ta książka to swego rodzaju interaktywne kompendium wiedzy ultrasonograficznej, przeznaczone dla wszystkich diagnostów obrazowych i ultrasonografistów od początkujących do zaawansowanych, w tym dla profesjonalistów. Znakomity podręcznik do nauki i odświeżenia swojej wiedzy.
Jeśli chcesz:
- sprawdzić swoją wiedzę przed egzaminem
- utrwalić ją
- przekonać samego siebie, że jesteś naprawdę dobrze przygotowany
- upewnić się, że choć dawno skończyłeś studia, dużo jeszcze pamiętasz
lub po prostu jesteś ciekawy, czego nie wiesz..
To ta książka będzie najlepszą inwestycją w samego siebie!
Rozwój technologiczny w ciągu ostatnich lat był fundamentem powstania nowych metod nieinwazyjnej diagnostyki obrazowej w kardiologii. Jednocześnie szybko zmieniająca się wiedza kardiologiczna i radiologiczna staje się coraz trudniejsza do śledzenia przez lekarza praktyka. Obrazowanie odgrywa obecnie podstawową rolę w postępowaniu i podejmowaniu decyzji klinicznych u pacjentów z niemal wszystkimi chorobami układu sercowo-naczyniowego. Pozwala ono na dokładniejsze ustalenie rozpoznania i rokowania oraz lepsze zrozumienie patofizjologii układu sercowo-naczyniowego.
Zdrowie twojego dziecka to niezbędne w bibliotece każdego rodzica kompendium wiedzy o zagadnieniach związanych ze zdrowiem dziecka – od urodzenia po próg dorosłości.
W prosty, praktyczny i wyczerpujący sposób autor omawia:
- poszczególne etapy rozwoju dziecka, zarówno fizycznego, jak i psychicznego;
- porady dotyczące profilaktyki oraz reagowania w sytuacjach nagłych;
- choroby wieku dziecięcego, symptomy oraz sposoby leczenia;
- problemy psychologiczne dotyczące dzieci i młodzieży.
Pielęgniarka rodzinna realizuje kompleksową opiekę pielęgniarską nad pacjentami w ich miejscu zamieszkania. To ona pielęgnuje, wpaja zasady profilaktyki, uczy jak dbać o chorych i niepełnosprawnych.
Książka ta jest poświęcona teoretycznym i praktycznym problemom pielęgniarstwa rodzinnego. Znaleźć tu można usystematyzowaną wiedzę na temat sytuacji zdrowotnej polskich rodzin, początków pielęgniarstwa środowiskowego i jego związków z rodziną, modeli współpracy z rodziną, zadań pielęgniarki, a także definicje zdrowia oraz prognozy i kierunki rozwoju pielęgniarstwa rodzinnego.
Rola pielęgniarki i położnej jest nadal stosunkowo nisko oceniana i utożsamiana z wykonywaniem jedynie czynności pielęgnacyjnych. Tymczasem pielęgniarki i położne są także osobami czynnie uczestniczącymi w badaniu fizykalnym. Praktyka pielęgniarska obejmuje bowiem obecnie także szeroki zakres działań w przeszłości zarezerwowanych dla lekarza. Zmianie uległa także koncepcja, według której jedynie lekarz stawia diagnozę odnośnie problemów pacjenta i planuje odpowiednie działania. Znajomość badania fizykalnego pozwala pielęgniarce być równoprawnym partnerem w zespołach terapeutycznych, a w przypadku stwierdzenia jakichkolwiek nieprawidłowości - szybko poinformować o nich lekarza.Podręcznik jest bogato ilustrowany. Duża część materiału znajduje się na dołączonej do książki płycie CD. Układ publikacji oraz skład zespołu autorskiego gwarantują wysoki poziom naukowy i praktyczną przydatność tej pozycji.
Komunikowanie się z człowiekiem z zaburzeniami psychicznymi wymaga odpowiednich predyspozycji osobowościowych ze strony osoby komunikującej się i wiedzy zarówno z zakresu komunikowania się, jak i dotyczącej jego problemów, wynikających z sytuacji choroby. Zaliczyć do tego można szczególnie wrażliwość, empatię i autentyczność oraz umiejętność stosowania technik komunikowania się w kontakcie terapeutycznym. Wynika to z tego, że mimo postępów w medycynie, w psychiatrii kontakt z chorym i rozmowa z nim pozostają nadal podstawowymi narzędziami w procesie terapii; odnosi się to zarówno do pracy lekarza, jak i pielęgniarki czy psychologa.
Książka jest skierowana do wszystkich osób, które chcą pomagać chorym psychicznie, również do studentów kierunków medycznych i humanistycznych, którzy w trakcie studiów podejmą próby kontaktu z tymi pacjentami,
a w przyszłości pragną im pomagać. W poszczególnych rozdziałach omówiono zarówno podstawy teoretyczne komunikowania się, jak i jego specyfikę w przypadku osób z różnymi zaburzeniami psychicznymi. Ponadto przedstawiono problemy i sytuację tych osób w rodzinie i społeczeństwie, z uwzględnieniem aspektów etycznych i prawnych.
Jakie są objawy nadciśnienia
Jakie są jego przyczyny i następstwa
Jakie metody leczenia są najlepsze
Jak zapobiegać nadciśnieniu
Jak samemu prawidłowo mierzyć ciśnienie krwi
W książce omówiono badania z zakresu każdej dziedziny medycyny - od najbardziej rutynowych do wysoko specjalistycznych testów immunologicznych, genetycznych, hormonalnych, mikrobiologicznych i toksykologicznych z uwzględnieniem ich interpretacji.
Lekarze dentyści w Rzeczpospolitej Polskiej
Najczęstsze narażenia w gabinecie stomatologicznym
Choroby zawodowe skóry lekarzy dentystów
Postępowanie i procedury związane ze zgłaszaniem, rozpatrywaniem i orzekaniem chorób zawodowych u lekarzy dentystów
Ból jest jedną z najczęściej odczuwanych dolegliwości. Budzi niepokój, ale jest też sygnałem alarmowym ostrzegającym przed uszkodzeniem lub mówiącym o rozpoczynającym się lub toczącym procesie chorobowym. Ból przewlekły jednak trwa mimo wygojenia się tkanek. Można go wręcz traktować jako samodzielną chorobę. Jest to bardzo trudny problem medyczny, a dla chorego czynnik znacznie pogarszający jakość. Poradnik został napisany przez lekarzy różnych specjalności i obejmuje wszelkie aspekty leczenia bólu przewlekłego. Autorzy omawiają kolejno mechanizmy i przyczyny bólu, jego cykliczność, dalej zaś metody leczenia: leki, techniki, zabiegi, nie pomijając metod alternatywnych. Dalsza część poradnika poświecona jest kontrolowaniu bólu, aktywności fizycznej i trosce o samego siebie. Autorzy doskonale łączą rzetelność z przystępnością i jest to lektura obowiązkowa dla wszystkich cierpiących.
Publikacja poświęcona zastosowaniu leku roślinnego w chorobach wieku podeszłego.
Pierwsza część dotyczy biologicznych aspektów i biochemicznych mechanizmów komórkowych starzenia się organizmu. W części drugiej uwzględniono profilaktyczne i terapeutyczne zastosowanie surowców zielarskich, przetworów ziołowych, leków roślinnych oraz suplementów żywnościowych, jak witaminy, minerały oraz niektóre składniki roślin czynne biologicznie, w wielu schorzeniach wieku starszego.
Publikacja adresowana jest do lekarzy, farmaceutów, dietetyków, a także do osób zainteresowanych fitoterapią.
Zaburzenia ruchowe są bardzo dynamicznie rozwijającym się działem neurologii. Sprzyja temu między innymi rozwój biologii molekularnej oraz metod diagnostyki obrazowej, w tym obrazowania czynnościowego. Mimo dostępności nowych narzędzi diagnostycznych, jakimi dysponuje obecnie neurolog zajmujący się zaburzeniami ruchowymi, nadal nie można przecenić jego doświadczenia i umiejętności właściwej oceny klinicznej pacjenta. Dotyczy to szczególnie chorych z psychogennymi zaburzeniami ruchowymi. W tych przypadkach proces diagnostyczny i terapeutyczny wymaga współdziałania neurologa i psychiatry. Wśród jatrogennych zaburzeń ruchowych na pierwszy plan wysuwają się dyskinezy wywołane lekami, stosowanymi w psychiatrii. Jest to kolejny obszar, w którym dochodzi do współpracy neurologa i psychiatry. Niniejszą książkę przygotowano przede wszystkim z myślą o lekarzach obu tych specjalności.
Charakterystyka zaburzeń odżywiania
Jakość życia w zdrowiu i chorobie
Uwarunkowania poczucia jakości życia
Psychospołeczne funkcjonowanie w zaburzeniach odżywiania
Współczesna diagnostyka orientacji seksualnych
Perwersje seksualne
Bariery podjęcia terapii u seksuologa. Próby samodzielnego leczenia
Testy projekcyjne w diagnostyce seksuologicznej
Problemy z płodnością dotyczą co szóstej pary. O niepłodności mówi się wówczas, gdy po 6. miesiącach regularnego współżycia bez stosowania środków antykoncepcyjnych kobieta nie zaszła w ciążę.
W poradniku autorka omawia zarówno problem leczenia niepłodności pierwotnej jak i wtórnej. Wyjaśnia poszczególne etapy zmagania się z niemożnością zajścia w ciążę bądź jej donoszenia, omawia zagadnienia rozrodu wspomaganego. Omawia również przyczyny i sposoby leczenia zaburzonej płodności u mężczyzn. Istotne jest też podjęcie tematu wszelkich zagrożeń i ryzyka każdej z metod leczniczych.
Książka jest przeznaczona dla wszystkich, u których występują problemy z płodnością i pragnących się z nimi uporać.
Dolegliwości bólowe pochodzenia neurologicznego są częstym objawem sygnalizowanym przez pacjentów lub ich opiekunów podczas wizyt u pediatry lub lekarza rodzinnego.
W publikacji tej zostały omówione różnego pochodzenia bóle głowy, zespoły bólowe w uszkodzeniach kręgosłupa i aparatu więzadłowego, bóle w guzach kanału kręgowego i chorobach rdzenia oraz uszkodzeniach obwodowego układu nerwowego.
Jest to pierwsza w Polsce publikacja poświęcona tym problemom, mogąca bardzo pomóc w pracy pediatrom, lekarzom rodzinnym, a nawet neurologom dziecięcym.
Dodruk cyfrowy wydania z roku 2004.
Łuszczyca należy do najczęściej występujących chorób skóry, szacuje się, że populacja chorych na łuszczycę w Polsce wynosi ok. 800 tysięcy osób. Łuszczyca jest schorzeniem uwarunkowanym genetycznie, jednakże sam mechanizm dziedziczenia łuszczycy jest nieznany. Cechuje się przewlekłym przebiegiem, z tendencją do samoistnego ustępowania i pojawiania się nawrotów. Mimo postępu jaki dokonał się w medycynie, łuszczyca jest chorobą, która nie została jeszcze do końca poznana.
Autorka opisuje wszelkie metody leczenia objawów choroby i wydłużenia remisji, przedstawia najnowszą wiedzę na jej temat. Wskazuje jak traktować własne ciało, ale też jak nie poddać się negatywnym emocjom. Opisuje też wskazania dietetyczne w leczeniu tej niezwykle trudnej choroby.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?