KATEGORIE [rozwiń]

Wighard Strehlow

Okładka książki Medycyna na każdy dzień wyd.2

39,90 zł 30,30 zł


Czy chcesz cieszyć się dobrym zdrowiem i swoją wrodzoną, naturalną witalnością? Zadbać o prawidłowe żywienie całej rodziny i odnaleźć harmonię ciała i umysłu? Święta Hildegarda z Bingen. Medycyna na każdy dzień dr Wigharda Strehlowa to praktyczny przewodnik po medycynie świętej uzdrowicielki z Bingen, która, wykorzystując moc tkwiącą w naturze, stworzyła kompleksowy program leczenia. W książce tej znajdziesz: - informacje na temat szkodliwego i korzystnego działania produktów spożywczych, które pomogą Ci stworzyć właściwy jadłospis - wiele przepisów, dzięki którym Twoja kuchnia będzie nie tylko zdrowa, ale także oryginalna i smaczna - listy chorób i dolegliwości wraz z radami świętej jak im zaradzić, które pomogą Ci leczyć się bez wyniszczających często nasz organizm środków farmakologicznych - wyjaśnienie zależności pomiędzy ciałem i duchowością człowieka, których zrozumienie jest kluczowe dla uzyskania równowagi Św. Hildegarda z Bingen (1098 - 1179 r.) - mistyczka, uczona, pisarka i kompozytorka muzyki sakralnej zrewolucjonizowała medycynę swojej epoki. Jej odkrycia i przepisy są współcześnie źródłem inspiracji dla wielu lekarzy, takich jak dr Wighard Strehlow, którzy w medycynie naturalnej poszukują lekarstwa zarówno na powszechne, choć uciążliwe dolegliwości, jak i na współczesne choroby cywilizacyjne.
Okładka książki Zdrowie z mądrości natury wyd.2

59,90 zł 47,20 zł


Nauka medyczna św. Hildegardy kładzie nacisk na prowadzenie zdrowego, aktywnego trybu życia oraz leczenie nie tylko cielesnych, ale i duchowych źródeł chorób. Książka dr Strehlowa to jedno z najważniejszych dzieł nawiązujących do odkryć Świętej z Bingen. Autor wybrał najistotniejsze części nauki Hildegardy, stworzył niezwykle użyteczny spis wszystkich ludzkich narządów oraz dotykających ich chorób. Średniowieczna mniszka sądziła, że właściwe funkcjonowanie każdego organu wymaga równowagi i harmonii organizmu, której przywrócenie jest równoznaczne z wyleczeniem schorzenia i uzyskaniem przez ciało prawidłowej kondycji. Dzięki opartej na naturze, ale także kładącej nacisk na zdrowe nawyki żywieniowe medycynie wg św. Hildegardy życie bez pigułek, hormonów i antybiotyków staje się możliwe! Książka ta to również efekt wieloletniej praktyki i wiedzy autora, który przekazuje nam nauki Świętej z Bingen w formie przystosowanej do dzisiejszych czasów. O skuteczności tego poradnika świadczą tysiące zadowolonych pacjentów dr Strehlowa, a także rosnąca liczba fascynatów medycyny świętej w Niemczech i na całym świecie. W książce znajdziesz: – spis wszystkich ludzkich organów i ich potencjalnych chorób – teorię wpływu natury na samopoczucie i zdrowie człowieka – mnóstwo przepisów leczniczych – listę naturalnych składników pomocnych w leczeniu nawet najcięższych i przewlekłych chorób – fakty i mity popularnych założeń współczesnej medycyny – profilaktyczne i lecznicze środki naturalne na raka, a także przykładowy jadłospis dla osoby chorej
Okładka książki Leczenie chorób duszy. Terapia Hildegardowa dla cierpiących na depresję, lęki, napięcia i stres wyd. 2023

59,90 zł 45,51 zł


Terapia Hildegardowa dla cierpiących na depresję, lęki, napięcia i stres Św. Hildegarda z Bingen była sławną uzdrowicielką, doktorem Kościoła katolickiego, a zgodnie z jej zaleceniami żywieniowymi funkcjonują w zdrowiu tysiące ludzi. Jednak ta średniowieczna mniszka to również wszechstronnie uzdolniona kompozytorka i... psychoterapeutka. Św. Hildegarda wierzyła, że ludzkie ciało i dusza są ze sobą ściśle połączone. Jeśli choruje ciało, choruje też nasza dusza. Tylko odpowiednia dieta i troska o ciało mogą skutecznie wspomóc zdrowie naszego ducha. Współczesny człowiek cierpi na wiele zaburzeń i chorób, takich jak: depresja, nerwica, lęki czy bezsenność. Według św. Hildegardy żadne nowoczesne badania ani wynalazki nie są w stanie zastąpić odżywiania opartego na naturalnych produktach. Zdrowie ludzkiego ciała, każdego z organów, zwłaszcza tarczycy i śledziony, rzutuje na stan psychiki człowieka. Dr Wighard Strehlow, wybitny badacz nauki Świętej z Bingen, w trakcie swojej wieloletniej praktyki przystosował bezcenne mądrości mniszki do współczesnych czasów, wzbogacając je dodatkowo o wskazówki zarówno medyczne, jak i dietetyczne. W książce znajdziesz: – praktyczne wskazówki, receptury i porady średniowiecznej mniszki – informacje o poście wg św. Hildegardy – uniwersalnym środku leczniczym dla ciała i duszy – mnóstwo domowych, naturalnych recept na lekarstwa – spis warunków koniecznych do osiągnięcia zdrowia i równowagi psychicznej – przykłady terapii wszelkich dolegliwości umysłowych i niedomagań fizycznych.
Okładka książki Żywność, która leczy. Terapia żywieniowa św. Hildegardy z Bingen wyd. 2023

69,90 zł 53,09 zł


Terapia żywieniowa św. Hildegardy to całościowy program, kierowany do pacjentów cierpiących na najbardziej zróżnicowane dolegliwości i choroby. Rady świętej uzdrowicielki z Bingen, opracowane współcześnie przez lekarzy różnych specjalności, to alternatywa dla wszystkich tych, którzy chcieliby żyć zdrowo, rezygnując z tabletek przeciwbólowych, antybiotyków i innych środków, które obok działania leczniczego wywierają niszczący wpływ na naturalną równowagę organizmu. Terapia przez odżywianie pozwala zachować dobre zdrowie, wykorzystując substancje lecznicze zawarte w dostępnych na co dzień produktach spożywczych. To łatwa w zastosowaniu, przyjemna, a przede wszystkim skuteczna recepta na zdrowe życie! W książce znajdziecie: - opis działania środków leczniczych stosowanych w medycynie Hildegardy - wskazówki dietetyczne - przepisy na domowe środki lecznicze - podstawowe zasady zdrowego życia, które w połączeniu z dietą składają na program zdrowego życia ze św. Hildegardą Książki niemieckiego specjalisty od medycyny św. Hildegardy, dra Wigharda Strehlowa, to wyjątkowe poradniki wśród wielu publikacji poświęconych medycynie świętej uzdrowicielki. Prace oparte na wieloletnich badaniach i praktyce autora. Tradycyjna medycyna poparta nowoczesnymi studiami.
Okładka książki Program zdrowia św. Hildegardy z Bingen. Dawne lekarstwa na współczesne choroby wyd. 2023

59,90 zł 45,51 zł


Program zdrowia św. Hildegardy to: - porady zarówno dla chorych, których zawiodły kuracje farmakologiczne, jak i dla zdrowych, którzy chcieliby stosować skuteczną profilaktykę - naturalne składniki, które dają pełną gwarancję bezpieczeństwa – można podawać je zarówno dzieciom, jak i kobietom w ciąży - całościowe podejście do człowieka, które nie oddziela od choroby czynników takich jak stres, praca, problemy duchowe - zamiast doraźnie stosowanych, szkodliwych środków farmakologicznych – pomysł na całe życie, wyśmienite potrawy, które leczą, równowaga pomiędzy pracą i odpoczynkiem, pomysły na przyjemne i zdrowe zagospodarowanie wolnego czasu Przeczytaj Program zdrowia św. Hildegardy i poznaj 6 złotych reguł, które pozwolą Ci cieszyć się dobrym zdrowiem przez całe życie! 1. Traktuj produkty żywnościowe jako środki lecznicze. 2. W celu utrzymania i odzyskania do zdrowia stosuj w pierwszej kolejności środki lecznicze pochodzenia naturalnego. 3. Zwracaj uwagę na naturalny sen na zmianę z wystarczającą ilością ruchu. 4. Zwracaj uwagę na rozsądną równowagę pomiędzy pracą a odpoczynkiem. 5. Oczyść ciało z toksyn poprzez kąpiele, saunę oraz zabiegi odtruwające. 6. Bądź życzliwy, pełen duchowej radości i przyjaźni dla świata. Książki niemieckiego specjalisty od medycyny św. Hildegardy, dra Wigharda Strehlowa, to wyjątkowe poradniki wśród wielu publikacji poświęconych medycynie świętej uzdrowicielki. Prace oparte na wieloletnich badaniach i praktyce autora. Tradycyjna medycyna poparta nowoczesnymi studiami.
Okładka książki Święta Hildegarda leczy. Włosy, skóra, paznokcie

10,62 zł 7,53 zł


Lśniące i mocne włosy, promienna cera i mocne, zdrowe paznokcie to nie tylko elementy znacząco wpływające na wygląd, ale też świadczące o ogólnym zdrowiu całego organizmu. Medycyna i dieta proponowana przez świętą Hildegardę z Bingen, w całości oparta na naturalnych środkach, w swej współczesnej wersji, opracowanej przez wybitnych specjalistów - doktora Gottfrieda Hertzkę i doktora Wigharda Strehlowa - zapewnia prawidłowe funkcjonowanie organów decydujących o ogólnym stanie zdrowia, a także wspomaga odbudowę, pielęgnację oraz właściwe odżywianie skóry, włosów i paznokci. Korzystając z mądrości św. Hildegardy oraz wiedzy medycznej i doświadczenia jej współczesnych propagatorów możemy nauczyć się właściwego odżywania i stosowania najlepszych, sprawdzonych środków przywracających zdrowie i piękny wygląd.
Okładka książki Święta Hildegarda leczy Reumatyzm Artretyzm...

10,62 zł 8,06 zł


Choroby zwyrodnieniowe i autoagresyjne, takie jak reumatyzm, artretyzm czy dna moczanowa, zwana podagrą, należą do dolegliwości najczęściej trapiących współczesnego człowieka. Medycyna do dziś nie poznała sposobu na całkowite wyleczenie z reumatyzmu. Leczenie nastawione jest na łagodzenie objawów i przebiegu choroby oraz na usprawnianie narządów ruchu. W zapobieganiu i leczeniu tych chorób wielkie znaczenie ma właściwa dieta. Medycyna i dieta proponowana przez świętą Hildegardę z Bingen, w całości oparta na naturalnych środkach, w swej współczesnej wersji, opracowanej przez wybitnych specjalistów-doktora Gottfrieda Hertzkę i doktora Wigharda Strehlowa - jest bez wątpienia znaczącym i skutecznym wsparciem dla wszystkich cierpiących na schorzenia reumatologiczne. Autorzy nie tylko dostosowali przekaz Hildegardy do współczesnych wymogów, wykorzystując specjalistyczną wiedzę ze swoich dziedzin - oni wręcz sprawdzili w praktyce skuteczność większości receptur, doświadczyli efektów leczniczych, przez lata obserwując rezultaty zastosowania wyników swoich badań. W tym kompendium czytelnik otrzymuje praktyczną propozycję możliwych do zastosowania przez każdego naturalnych środków leczniczych. dr Alfreda Walkowska, Polskie Centrum św. Hildegardy
Okładka książki Bóle głowy, migrena i inne bolesne dolegliwości

10,62 zł 8,06 zł


Bóle głowy to jedna z najczęstszych dolegliwości, którą niestety odczuwa prawie każdy. Metody, jakimi leczy się dziś (lub próbuje leczyć) bóle głowy, są rozmaite &ndash od czystej farmakologii, przez zabiegi medyczne, aż po wątpliwej proweniencji techniki ezoteryczne. Propozycje terapeutyczne świętej Hildegardy z Bingen, w całości oparte na naturalnych środkach (we współczesnej wersji, opracowanej przez wybitnych specjalistów &ndash doktora Gottfrieda Hertzkę i doktora Wighrada Strehlowa) &ndash to doskonała propozycja i skuteczne remedium dla wszystkich cierpiących na nie tylko na bóle głowy, ale też na szereg innych rozmaitych bolesnych dolegliwości.
Okładka książki Dolegliwości żołądka, wątroby, układu trawiennego i pokarmowego

10,62 zł 8,06 zł


Według badań statystycznych na zaburzenia i dolegliwości układu pokarmowego i trawiennego cierpi około 30-40% społeczeństwa, ale podobne objawy w swoim życiu odczuwał z pewnością każdy z nas - i to nie raz. Podstawową metodą leczenia różnych problemów trawiennych jest odpowiednia dieta, która umożliwia poprawę samopoczucia oraz ogólnego stanu zdrowia.Medycyna świętej Hildegardy z Bingen, w całości oparta na naturalnych środkach, w swej współczesnej wersji opracowanej przez wybitnych specjalistów - doktora Gottfrieda Hertzkę i doktora Wighrada Strehlowa - jest doskonałą propozycją dla wszystkich cierpiących na dolegliwości żołądka, wątroby, trawienia i układu pokarmowego, a także dla tych, którzy chcą ich uniknąć.
Okładka książki Wiedza lecznicza św. Hildegardy z Bingen od A do Z

59,90 zł 45,51 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Chcesz cieszyć się dobrym zdrowiem, urodą, odnaleźć szczęście i spokój duchowy? Poznaj medycynę św. Hildegardy z Bingen, która widzi człowieka kompleksowo, nie oddzielając sfer fizycznej, psychicznej i duchowej! Medycyna św. Hildegardy popadła w zapomnienie na okres ośmiuset lat. Dopiero w XX wieku współcześni niemieccy lekarze, badając teksty świętej z Bingen, zainteresowali się jej kompleksowym widzeniem człowieka i niezwykłą jak na czasy, w których żyła, wiedzą, a przede wszystkim możliwością zastosowania jej odkryć we współczesnej medycynie. Okazało się, że konsekwentne stosowanie rad Hildegardy nie tylko zmniejsza ryzyko zachorowania na wiele chorób, ale może również istotnie wspomóc organizm w walce z infekcjami, które już się rozpoczęły, także przewlekłymi. Książka ta zawiera: - wstęp, który wprowadzi Cię w podstawowe zasady medycyny Hildegardy - alfabetyczny spis chorób i dolegliwości, który pomoże Ci łatwo odnaleźć niezbędne informacje - wiele praktycznych, łatwych do zastosowania przepisów na domowe receptury św. z Bingen, które z powodzeniem zastąpią niezdrowe dla Twojego organizmu środki przeciwbólowe, antybiotyki czy leki hormonalne - wskazówki kulinarne, które pomogą Ci tak przebudować dietę, żeby była ona nie tylko źródłem wartościowych substancji odżywczych, ale również lekarstwem
Okładka książki Serce i choroby układu krwionośnego

29,90 zł 16,44 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Program zdrowia dla twojego serca!Czy zdajesz sobie sprawę z tego, że choroby serca są obecnie najczęstszą przyczyną zgonów? Co więcej, trudno dokładnie określić źródła tych niebezpiecznych schorzeń, ponieważ wiele z nich wiąże się ze złą kondycją współczesnych społeczeństw. Co więc zrobić, by uchronić się przed tymi chorobami?Opracowany przez znakomitego lekarza dra Wigharda Strehlowa program zdrowotny oparty na zaleceniach św. Hildegardy stanowi pomoc w naturalnym zapobieganiu schorzeniom serca. Porady świętej, obok bezcennych podpowiedzi dotyczących właściwej diety, odpowiadają na najtrudniejsze współcześnie pytanie: w jaki sposób zmienić styl życia, by móc normalnie funkcjonować, nie narażając się na stres i grożące zapaścią zdrowotną wstrząsy?Stosowanie tego programu w połączeniu z zaleceniami współczesnej medycyny pozwoli uchronić ciebie i bliskich przed najbardziej śmiercionośnymi chorobami.
Okładka książki Grypa, Przeziębienia, Gorączka, Infekcje

10,62 zł 7,53 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Tym razem w książce napisanej przez doktora nauk medycznych Gottfrieda Hertzkę i doktora biochemii Wigharda Strehlowa, znanych i niezwykle fachowych adaptatorów do dzisiejszych realiów medycyny św. Hildegardy z Bingen czytelnik znajdzie proste przepisy jak ustrzec się i leczyć najbardziej powszechne dolegliwości jak tytułową grypa, przeziębienia i infekcje, którym często towarzyszą stany gorączkowe.
Okładka książki Kuchnia św. Hildegardy

63,00 zł 34,64 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

• Masz chandrę? Rozweselą Cię orzechy włoskie. • Potrzeba Ci witaminowej bomby? Skosztuj chrupiącej marchewki. • Boisz się masła? Niepotrzebnie, wcale nie jest takie straszne. Doskwiera Ci reumatyzm? Chcesz oczyścić żołądek, albo wzmocnić siłę mięśni? Chcesz się dowiedzieć, jaki składnik może uczynić człowieka „głupim i leniwym”? Niezwykle praktyczna książka oparta na poradach przenikliwej św. Hildegardy z Bingen, pomaga właściwie komponować kuchenne potrawy, by wycisnąć z nich wszystko, co najlepsze dla zdrowia duszy i ciała.
Okładka książki Św. Hildegarda z Bingen. Leczenie chorób duszy

59,90 zł 32,94 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Św. Hildegarda z Bingen była sławną uzdrowicielką, doktorem Kościoła katolickiego, a zgodnie z jej zaleceniami żywieniowymi funkcjonują w zdrowiu tysiące ludzi. Jednak ta średniowieczna mniszka to również wszechstronnie uzdolniona kompozytorka i... psychoterapeutka. Św. Hildegarda wierzyła, że ludzkie ciało i dusza są ze sobą ściśle połączone. Jeśli choruje ciało, choruje też nasza dusza. Tylko odpowiednia dieta i troska o ciało mogą skutecznie wspomóc zdrowie naszego ducha. Współczesny człowiek cierpi na wiele zaburzeń i chorób, takich jak: depresja, nerwica, lęki czy bezsenność. Według św. Hildegardy żadne nowoczesne badania ani wynalazki nie są w stanie zastąpić odżywiania opartego na naturalnych produktach. Zdrowie ludzkiego ciała, każdego z organów, zwłaszcza tarczycy i śledziony, rzutuje na stan psychiki człowieka. Dr Wighard Strehlow, wybitny badacz nauki Świętej z Bingen, w trakcie swojej wieloletniej praktyki przystosował bezcenne mądrości mniszki do współczesnych czasów, wzbogacając je dodatkowo o wskazówki zarówno medyczne, jak i dietetyczne. W książce znajdziesz: – praktyczne wskazówki, receptury i porady średniowiecznej mniszki – informacje o poście wg św. Hildegardy – uniwersalnym środku leczniczym dla ciała i duszy – mnóstwo domowych, naturalnych recept na lekarstwa – spis warunków koniecznych do osiągnięcia zdrowia i równowagi psychicznej – przykłady terapii wszelkich dolegliwości umysłowych i niedomagań fizycznych.
Okładka książki Zdrowie z mądrości natury

39,00 zł 21,45 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Nauka medyczna św. Hildegardy kładzie nacisk na prowadzenie zdrowego, aktywnego trybu życia oraz leczenie nie tylko cielesnych, ale i duchowych źródeł chorób. Książka dr Strehlowa to jedno z najważniejszych dzieł nawiązujących do odkryć Świętej z Bingen. Autor wybrał najistotniejsze części nauki Hildegardy, stworzył niezwykle użyteczny spis wszystkich ludzkich narządów oraz dotykających ich chorób. Średniowieczna mniszka sądziła, że za odpowiednie funkcjonowanie każdego organu lub jego chorobę odpowiedzialny jest uniwersalny ośrodek, który jest w stanie wyleczyć schorzenie i przywrócić ciało do prawidłowej kondycji. Dzięki opartej na naturze, ale także kładącej nacisk na zdrowe nawyki żywieniowe medycynie wg św. Hildegardy życie bez pigułek, hormonów i antybiotyków staje się możliwe! Książka ta to również efekt wieloletniej praktyki i wiedzy autora, który przekazuje nam nauki Świętej z Bingen w formie przystosowanej do dzisiejszych czasów. O skuteczności tego poradnika świadczą tysiące zadowolonych pacjentów dr Strehlowa, a także rosnąca liczba fascynatów medycyny świętej w Niemczech i na całym świecie. W książce znajdziesz: - spis wszystkich ludzkich organów i ich potencjalnych chorób - opis przełomowej teorii św. Hildegardy na temat czterech typów ludzkich soków i ich wpływu na zdrowie - teorię wpływu natury na samopoczucie i zdrowie człowieka - mnóstwo przepisów leczniczych - listę naturalnych składników pomocnych w leczeniu nawet najcięższych i przewlekłych chorób - fakty i mity popularnych założeń współczesnej medycyny - profilaktyczne i lecznicze środki naturalne na raka, a także przykładowy jadłospis dla osoby chorej
Okładka książki Dieta Omega czyli schudnij jedząc zdrowe tłuszcze

32,80 zł 19,47 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Najnowsze badania naukowe dowodzą, że spożywanie odpowiednich ilości kwasów tłuszczowych ma znaczenie dla zdrowia, a ich brak w diecie prowadzi do przyrostu wagi. Dieta Omega przywraca równowagę tych tłuszczów.
Okładka książki Żywność, która leczy

69,90 zł 38,44 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Terapia żywieniowa św. Hildegardy to całościowy program, kierowany do pacjentów cierpiących na najbardziej zróżnicowane dolegliwości i choroby.Terapia żywieniowa św. Hildegardy z Bingen Przepisy, lekarstwa, diety Terapia żywieniowa św. Hildegardy to całościowy program, kierowany do pacjentów cierpiących na najbardziej zróżnicowane dolegliwości i choroby. Rady świętej uzdrowicielki z Bingen, opracowane współcześnie przez lekarzy różnych specjalności, to alternatywa dla wszystkich tych, którzy chcieliby żyć zdrowo, rezygnując z tabletek przeciwbólowych, antybiotyków i innych środków, które obok działania leczniczego wywierają niszczący wpływ na naturalną równowagę organizmu. Terapia przez odżywianie pozwala zachować dobre zdrowie, wykorzystując substancje lecznicze zawarte w dostępnych na co dzień produktach spożywczych. To łatwa w zastosowaniu, przyjemna, a przede wszystkim skuteczna recepta na zdrowe życie! W książce znajdziecie: opis działania środków leczniczych stosowanych w medycynie Hildegardy wskazówki dietetyczne przepisy na domowe środki lecznicze podstawowe zasady zdrowego życia, które w połączeniu z dietą składają na program zdrowego życia ze św. Hildegardą Książka ta jest obszernym podsumowaniem wszystkich sposobów odżywiania opisanych przez Hildegarde z Bingen oraz poradnikiem ukazującym wspaniałe możliwości odzyskiwania i pielęgnowania zdrowia dzięki zastosowaniu prostej i smacznej diety. Tym samym w medycynie zaczyna się nowa era, w której zainteresowanie skupia się na artykułach spożywczych traktowanych jako lekarstwa mogące radykalniej niż kiedykolwiek wcześniej zapobiegać chorobom i przywracać zdrowie. Pod wieloma względami to nie przypadek, że kuchnia Hildegardy jest prosta, zdrowa i wciąż atrakcyjna dla kolejnych pokoleń. Dieta zapewniająca zdrowie musi nie tylko gwarantować dobry smak, lecz także stanowić orzeźwienie dla duszy i ciała. Oprócz przeszło trzystu przepisów oraz osiemnastu kuracji i diet w niniejszej książce znajdziecie informacje na temat duchowego wymiaru spożywanych przez nas artykułów i ich uzdrawiających sił oraz delikatnych materii, które Hildegarda określa mianem subtelności. Jako pierwsza i jedyna opisała uzdrawiające siły drzemiące w ziołach i przyprawach pochodzących z całego świata, opierając się przy tym na swoich wizjach. Dzięki tej wiedzy mogliśmy udowodnić na podstawie osiemnastu diet, że uzdrawianie za pomocą artykułów spożywczych jest realne. Tysiące osób zdrowych i chorych osobiście doświadczyło i doceniło zalety Hildegardowej diety podczas pobytu w domu uzdrowiskowym, prowadzonym według wskazań świętej z Bingen. Przedstawione tu propozycje śniadań, obiadów i kolacji są przepisami na kluski, makarony, chleb, ciasta, wegetariańskie pasty kanapkowe, zupy i sałatki z dodatkiem orkiszu. Uzdrawiające potrawy mięsne z Hildegardowej kuchni mogą trwale i zasadniczo zmienić Wasz stan zdrowia i Wasze życie. Najnowsze wyniki badań, zwłaszcza te dotychczas najobszerniejsze, dotyczące profilaktyki raka i odżywiania „Food, Nutricion and the Prevention ofCancer, a Global Perspective", przeprowadzone przez znanych na całym świecie naukowców z ośmiu krajów i czterech kontynentów, potwierdzają to, co Hildegarda opisała już osiemset pięćdziesiąt lat temu.
Okładka książki Św. Hildegarda z Bingen. Wiedza lecznicza

59,90 zł 32,94 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Medycyna świętej Hildegardy z Bingen popadła w zapo-•mnienie na okres ośmiuset lat. Sytuacja ta zmieniła się dopiero w wyniku sensacyjnego odkrycia. Otóż przed równo stu laty w Bibliotece Królewskiej w Kopenhadze znaleziono jedyny, odręcznie napisany egzemplarz Hildegardowego podręcznika medycyny - Causae et cumę, traktującego o przyczynach i metodach leczenia chorób. W roku 1932 został on po raz pierwszy opublikowany w całości po niemiecku przez profesora doktora Hugona Schulza w Greifswaldzie. Jednak książka ta raczej nie wyszłaby poza teoretyczne zainteresowanie, gdyby salzburski lekarz, doktor medycyny Gottfried Hertzka, nie uczynił jej fundamentem swojej nowej medycyny naturalnej, która jest dziś znana na całym świecie jako medycyna Hildegardy. Dzieło Causae et curae leży również u podstaw niniejszej książki, obejmującej wieloletnie prace badawcze i doświadczenia związane z tą medycyną w codziennej pracy lekarskiej z tysiącami pacjentów. Ponadto zawiera ona najbardziej sprawdzone oryginalne przepisy pochodzące z dzieła Hildegardy Physica. W ten sposób powstał praktyczny poradnik, zaadresowany zarówno do poszukujących pomocy pacjentów, jak i do lekarzy o szerokich horyzontach oraz osób leczących metodami niekonwencjonalnymi, pragnących stosować medycynę naturalną Hildegardy. Odpowiednio do pięciu zmysłów, których prawidłowe funkcjonowanie stanowi warunek zdrowia, podręcznik Causae et cumę składa się z pięciu części. Pierwsza jest opisem związków człowieka z kosmosem, gdyż „człowiek w swej postaci zespolił niebo i ziemię oraz wszelkie stworzenie i wszystko jest w nim ukryte". Należy do tego również harmonijne współdziałanie ludzkiej aktywności z czterema żywiołami - ogniem, powietrzem, wodą i ziemią, gdyż „cztery żywioły tkwią w człowieku i działają w nim". Hildegarda opisuje wpływ kosmosu na ludzkie zdrowie, działanie Słońca, Księżyca i gwiazd, wiatru i pogody, błyskawic i piorunów oraz wpływ ludzkiego działania na kosmos: „Gdyby człowiek postępował tak, jak by właściwie musiał, wtedy wszystkie pory roku i powietrze w tych porach pozostałyby jednakowe, zatem jednej wiosny takie jak poprzedniej, ponieważ jednak człowiek jest nieposłuszny, to żywioły także przekraczają swoje prawa". Większość chorób człowiek ściąga na siebie sam przez prowadzony tryb życia, nie uwzględnia bowiem umiaru we wszystkich rzeczach. Kto jednak zachowuje miarę, przykładowo w jedzeniu i piciu, ten będzie miał dobrą krew i zdrowe ciało. Hildegarda była przekonana o Bożej ingerencji w każdy proces leczenia, nawet jeśli człowiek jest „beznadziejnie" chory. Ponieważ „przez Ducha Bożego, pośledni rodzaj ludzki przekształca się w lepszy. W ten sposób człowiek staje się inny w swej naturze, gdyż to, co jest niebieskie, pokonuje i uszlachetnia to, co jest ziemskie". W drugiej części dzieła Causae et curae opisana jest Hildegardy diagnostyka całego ludzkiego ciała od stóp do głów - taka, jaką stosujemy w codziennej praktyce. Jej elementy stanowią: nauka o czterech temperamentach, czterech typach kobiet i mężczyzn, nauka o sokach znajdujących się w organizmie, wskazówki dotyczące seksualności, zapłodnienia i rodzenia, wielkie procesy odtruwania i oczyszczania - upust krwi, bańki, ignipunktura (patrz: Załącznik) - oraz zalecenia dietetyczne. W trzeciej części Hildegarda opisuje terapie: wielkie kuracje narządów, które pozwalają trwale uwolnić człowieka od jego cierpień. O tych środkach leczniczych Hildegarda mówi, że „są one wskazane przez Boga i uwalniają człowieka od cierpień albo Bóg nie może go jeszcze uwolnić od jego cierpień". Przykładowo, Bóg nie pozwala wyzdrowieć komuś, kto blokuje Jego uzdrowienie lub sam dla siebie stanowi przeszkodę, gdyż jest nieprzygotowany do usunięcia przyczyn, które wywołują jego chorobę. Należy tu wymienić przede wszystkim nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu, nadużywanie środków odurzających i używek, takich jak tytoń i alkohol, oraz zbędnych, względnie szkodliwych leków. W czwartej części podręcznika omówione są choroby wewnętrzne, na przykład reumatyzm, kolki, puchlina, stan przed-nowotworowy i choroba nowotworowa, oraz odpowiednie środki lecznicze. Dużo miejsca zajmują dolegliwości kobiece (głównie choroby będące następstwem braku miesiączki) i wskazania lecznicze mające na celu unormowanie miesięcznego krwawienia. W piątej i ostatniej części Hildegarda opisuje cechy zdrowia i oznaki choroby, a zwłaszcza śmierci. Kiedyś w każdym naturalnym leczeniu brano pod uwagę te zwiastuny i Hildegarda także je uwzględnia, łącznie z oznakami zakończenia choroby. Szczególnie interesujący w tej części jest horoskop księżycowy, ukazujący wpływ Księżyca na moment poczęcia dziecka – zgodnie z założeniem, że rozwój człowieka w dużej części zależy od fazy Księżyca, w której został on spłodzony. Na tle cudownych sukcesów leczniczych, jakich doświadczyli nasi pacjenci dzięki stosowaniu Hiłdegardowych receptur, akademicko-monastyczny spór o prawdziwość bądź wizjonerskie pochodzenie podręcznika medycyny Hildegardy okazuje się nieistotny, gdyż sprowadza się do zgodności z ideami świętej z Bingen. Amerykanka Ruth Marie Wałker-Moskop w pracy doktorskiej Health and Cosmic Continuity in Hildegard of Bingen (University of Texas, Austin), napisanej w roku 1985, logicznie dowiodła na podstawie teorii żywiołów, że we wszystkich dziełach świętej, począwszy od pierwszej książki Scivias, a skończywszy na ostatniej, dotyczącej dzieł Bożych, medycyna zajmuje centralne miejsce. Według Hildegardy cały wszechświat ma jeden cel, zachować zdrowie człowieka. „We wszystkich stworzeniach, zwierzętach, ptakach, rybach, ziołach i drzewach owocowych kryją się tajemnicze, uzdrawiające siły, o których człowiek nie może wiedzieć, jeśli nie zostaną mu one objawione przez samego Boga" - pisze święta w przedmowie do swojej książki O dziełach Bożych. W tym sensie jej nauka o zdrowiu i leczeniu współdziała z uzdrawiającymi siłami przyrody jako medycyna objawiona. Czerwiec 1993, Allensbach am Bodensee DR WlGHARD STREHLOW - z przedmowy do książki  Wiedza lecznicza św Hildegardy z Bingen od A do Z Spis treści: Przedmowa Wprowadzenie: Kompleksowa medycyna świętej Hildegardy choroby od A do Z Indeks chorób i ich przyczyn Indeks środków leczniczych i terapii Artretyzm Bóle głowy Choroby kobiece Schorzenia nerek Choroby układu nerwowego Choroby oczu Choroby dróg oddechowych Choroby narządów płciowych Puchlina Rak i stan przed nowotworowy Choroby reumatyczne Choroby serca i układu krążenia Choroby skóry Schorzenia śledziony Choroby uszu Wrzody na nogach Zatrucie Leczenie zębów Choroby żołądkowo-jelitowe i nauka Hildegardy o odżywianiu Dolegliwości dróg żółciowych załącznik Sztuka leczenia kamieniami szlachetnymi Plan odżywiania według Hildegardy Habermus Zupy z orkiszem Praktyka postu według Hildegardy Praktyka psychoterapeutyczna według Hildegardy Upust krwi w celu jej oczyszczenia Bańki jako szybka pomoc Ignipunktura lub lepsze ukrwienie dzięki rozżarzonym stożkom Krótka biografia - Hildegarda z Bingen Spis literatury  
Okładka książki Program zdrowia św. Hildegardy z Bingen

59,90 zł 32,94 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Zapewne wiesz, że antybiotyki tak naprawdę nie są zdrowe dla Twojego organizmu, że nawet zwykłe tabletki przeciwbólowe zawierają substancje szkodliwe, a reklamowane w aptekach leki na grypę zwalczają jedynie objawy, a nie chorobę. Ale czy wiesz, czym możesz je zastąpić? Proponujemy Ci sięgnąć do tradycyjnej medycyny św. Hildegardy z Bingen, która z uwagi na swoją skuteczność i bezpieczeństwo przeżywa obecnie renesans w Europie. Program zdrowia św. Hildegardy to: porady zarówno dla chorych, których zawiodły kuracje farmakologiczne, jak i dla zdrowych, którzy chcieliby stosować skuteczną profilaktykę naturalne składniki, które dają pełną gwarancję bezpieczeństwa – można podawać je zarówno dzieciom, jak i kobietom w ciąży całościowe podejście do człowieka, które nie oddziela od choroby czynników takich jak stres, praca, problemy duchowe zamiast doraźnie stosowanych, szkodliwych środków farmakologicznych – pomysł na całe życie, wyśmienite potrawy, które leczą, równowaga pomiędzy pracą i odpoczynkiem, pomysły na przyjemne i zdrowe zagospodarowanie wolnego czasu  Program zdrowia św. Hildegardy z Bingen Spis treści: Wstęp: Dawne lekarstwa na współczesne choroby.   . 1. Wiedza medyczna Hildegardy - podstawy i zasady 2. Terapia duszy jest duszą terapii......... psychoterapia hildegardowa 3. Aktywujemy właściwą ciału „aptekę duszy"   .   .   . POST HILDEGARDOWY 4. Niech twoje pożywienie będzie twoim lekarstwem terapia żywieniowa św. hildegardy 5. Całościowe leczenie ciała i duszy psycho-neuro-immunologia 6. Obudzić samo uzdrawiające siły hildegardowy upust krwi 7. Serce człowieka jest nastrojone na podobieństwo orkiestry symfonicznej leczenie w chorobach serca i krążenia 8. Ekosystem w ludzkim ciele ŚRODKI LECZNICZE DLA ŻOŁĄDKA I JELIT 9. Uzdrowienie od wewnątrz zapobieganie i leczenie nowotworów WG MEDYCYNY HILDEGARDOWEJ 10. Ból, który ogarnia cały organizm HlLDEGARDOWA TERAPIA W REUMATYZMIE, PARALIŻU, PODAGRZE 11. Życie zgodne z rytmem natury HlLDEGARDOWE LECZENIE KOBIET 12. Skóra jako zwierciadło duszy LECZENIE CHORÓB SKÓRY Indeks
Okładka książki Św. Hildegarda z Bingen. Medycyna na każdy dzień

24,90 zł 17,17 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Czy chcesz cieszyć się dobrym zdrowiem i swoją wrodzoną, naturalną witalnością? Zadbać o prawidłowe żywienie całej rodziny i odnaleźć harmonię ciała i umysłu? Święta Hildegarda z Bingen. Medycyna na każdy dzień dr Wigharda Strehlowa to praktyczny przewodnik po medycynie świętej uzdrowicielki z Bingen, która, wykorzystując moc tkwiącą w naturze, stworzyła kompleksowy program leczenia. W książce tej znajdziesz: * informacje na temat szkodliwego i korzystnego działania produktów spożywczych, które pomogą Ci stworzyć właściwy jadłospis * wiele przepisów, dzięki którym Twoja kuchnia będzie nie tylko zdrowa, ale także oryginalna i smaczna * listy chorób i dolegliwości wraz z radami świętej jak im zaradzić, które pomogą Ci leczyć się bez wyniszczających często nasz organizm środków farmakologicznych * wyjaśnienie zależności pomiędzy ciałem i duchowością człowieka, których zrozumienie jest kluczowe dla uzyskania równowagi Medycyna Hildegrandy z Binden popadła w zapomnienie na niemal osiemset lat. Dopiero odkrycie kopii jej podręcznika medycyny wzbudziło zainteresowanie dla jej pierwotnej i jedynej chrześcijańskiej kompleksowej medycyny. Doktor Gotfryd Hertzka z Konstancji zaktualizował medycynę Hildegrandy w świetle współczenej medycyny i jako pierwszy konsekwentnie zastosował ją w praktyce. W 1984 roku za jego wzorem zacząłem prektykować medycynę Hildegrandy, rozwinąłem ją i rozbudowałem. Współczesna sztuka lecznicza Hildegrandy jest więc rezultatem wielowiekowej wiedzy i praktyki lekarskiej, które sprawdziły się na tysiącach pacjentów.
  • Poprzednia

    • 1
  • Następna

Promocje

Uwaga!!!
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?
TAK
NIE
Oczekiwanie na odpowiedź
Dodano produkt do koszyka
Kontynuuj zakupy
Przejdź do koszyka
Oczekiwanie na odpowiedź
Wybierz wariant produktu
Dodaj do koszyka
Anuluj