Książki o diagnostyce i lekach: terapie farmakologiczne, diagnozowanie chorób, przeprowadzanie zabiegów medycznych, leczenie kliniczne, książki i atlasy medyczne i anatomiczne, kompendia. Książki z zakresu rehabilitacji, dermatologii, laryngologii, onkologii, psychiatrii, położnictwa, weterynarii, EKG... Diagnostyka laboratoryjna, podręczniki dla studentów medycyny i wiele innych z zakresu medycyny w jednym miejscu.
Opowieści autorki i osób, które przysłały jej swoje relacje o ingerencji sił anielskich w ich życie – o ocalonym życiu, ostrzeżeniu przed chorobą, ale także pocieszenie po stracie kogoś bliskiego. Dowody, że nie jesteśmy sami na ziemi i że są wokół nas dobre moce, które nas chronią, pomagają i czynią cuda po wysłuchaniu modlitwy.
Prawo farmaceutyczne. Komentarz stanowi szczegółowe omówienie przepisów dotyczących: zasad i trybu dopuszczania do obrotu produktów leczniczych, z uwzględnieniem w szczególności wymagań dotyczących jakości, skuteczności i bezpieczeństwa ich stosowania, warunków prowadzenia badań klinicznych produktów leczniczych, warunków wytwarzania produktów leczniczych, wymagań odnośnie reklamy produktów leczniczych, warunków obrotu produktami leczniczymi, wymagań co do prowadzenia aptek, hurtowni farmaceutycznych i placówek obrotu pozaaptecznego, zadań Inspekcji Farmaceutycznej i uprawnienia jej organów, a także karalności za naruszenie Prawa farmaceutycznego.
Encyklopedia ukazuje się od ponad 50 lat. Obecne, nowe wydanie przygotowane przez Medical Tribune Polska ma szczególny charakter - jest to jubileuszowa XX edycja. Podczas opracowywania tego wydania starano się dokonać istotnych zmian, zgodnych z najnowszą wiedzą. Wśród współtwórców encyklopedii są wybitni specjaliści zarówno w dziedzinie nauk klinicznych, jak i podstawowych. Wierzymy, że Encyklopedia będzie stanowić w Polsce jedno z najważniejszych źródeł informacji o lekach i farmakoterapii.
Leki alopatyczne (L-Ż)
Szczepionki, immunoglobiny i surowice odpornościowe, preparaty immunomodulujące
Leki pochodzenia naturalnego
Rośliny i surowce lecznicze
Preparaty złożone pochodzenia naturalnego
Płyny do wlewów
Preparaty do żywienia doustnego
Środki przywracające fizjologiczną florę bakteryjną
Radiofarmaceutyki
Środki diagnostyczne
Alergeny stosowane w diagnozowaniu i odczulaniu
Ilościowe i jakościowe badania składające się na diagnostykę hematologiczną stanowią istotną część codziennej praktyki w każdym medycznym laboratorium diagnostycznym. Wyróżniają się spośród innych badań laboratoryjnych zarówno większą pracochłonnością, jak też większym stopniem trudności. Pomimo wprowadzenia wieloparametrowych analizatorów hematologicznych o znakomitych wskaźnikach dokładności i precyzji oznaczeń, w przypadkach patologii układu krwiotwórczego aparaty te nie mogą jednak zastąpić pracownika wyszkolonego w zakresie cytomorfologii. Możliwość mikroskopowo-komputerowej analizy elementów morfotycznych krwi nie zmienia faktu, że podstawową metodą badawczą i diagnostyczną pozostaje nadal mikroskopowa ocena komórek krwi i szpiku, dokonywana przez człowieka. Atlas hematologii klinicznej stanowi wyjątkowo przyjazne kompendium wiedzy o powstawaniu, dojrzewaniu i budowie komórek wszystkich szeregów prawidłowej hematopoezy, a także o zmianach towarzyszących różnym stanom chorobowym. Bardzo przydatnym dopełnieniem treści atlasu jest rozdział poświęcony fizjologicznym odchyleniom w parametrach erytrocytarnych i leukocytarnych krwi obwodowej noworodków. Syntetyczna i zrozumiała konwencja atlasu stanowi o jego dużych walorach dydaktyczno-poznawczych. Bogatym, a jednocześnie czytelnym źródłem wiedzy są tabele zawierające najistotniejsze informacje na temat poszczególnych komórek i ich zakresów norm oraz składników komórkowych i ich funkcji.
Publikacja przeznaczona dla studentów analityki medycznej i wydziału lekarskiego, pracowników laboratoriów, analityków, techników pracujących w laboratoriach klinicznych, a także lekarzy i pielęgniarek.
Wydanie polskie podzielono na dwie części: 1. Nerka i badania laboratoryjne moczu; 2. Płyn mózgowo-rdzeniowy i inne płyny ustrojowe
Podręcznik zawiera:
-opis budowy anatomicznej nerek i ich funkcji
-metody badania moczu (fizyczne, chemiczne i mikroskopowe)
-zagadnienia dotyczące patofizjologii nerek i chorób metabolicznych
-omówienie płynu mózgowo-rdzeniowego oraz innych płynów ustrojowych (nasiennego, owodniowego, stawowego, opłucnowego, osierdziowego i otrzewnowego), w tym fizjologicznego tła ich powstawania, składu i znaczenia diagnostycznego, a także stosowanych procedur medycznych do pozyskiwania ich próbek
-opis badania kału
-analizę wydzieliny z pochwy oraz omówienie trzech najczęściej występujących schorzeń ginekologicznych (bakteryjne zapalenie pochwy, grzybica, rzęsistkowica)
-charakterystykę mikroskopów i omówienie ich zastosowania w praktyce laboratoryjnej
-alfabetyczny słownik terminów naukowych oraz zakresy referencyjne dla każdego płynu ustrojowego
-"katalog obrazów osadu moczu" służący do mikroskopowej identyfikacji komórek, kryształów, wałeczków itp.
Drugi z czterech tomów Callena powinien przeczytać każdy zajmujący się ultrasonografią położniczo-ginekologiczną, czyli w praktyce każdy położnik-ginekolog.Kolejne wydania Callena to były książki absolutnie podstawowe dla rozwoju mojej wiedzy nie tylko ultrasonograficznej, ale i położniczej; uczyłem się z nich patologii ciąży i terapii prenatalnej. Tak naprawdę to nie jest podręcznik ultrasonografii, tylko raczej przewodnik po zastosowaniu metod obrazowych w położnictwie i ginekologii. Kiedykolwiek ktoś mnie zapytał, z jakiego podręcznika powinno się uczyć ultrasonografii, odpowiadałem: z Callena. Dla wielu ze względu na barierę językową był on niezbyt dostępny. Dlatego też z ogromną radością przekazuję Państwu tłumaczenie na język polski podręcznika Callena, biblii ultrasonografii położniczo-ginekologicznej. Jeżeli chce się dobrze i mądrze prowadzić diagnostykę ultrasonograficzną, należy zapoznać się z tą książką.
Romuald Dębski
Z radością oddajemy do rąk Czytelników książkę, która w wielu szczegółowych kwestiach przybliża nas do granicy zrozumienia autyzmu. Przybliża do niej, ale jej nie przekracza. Prezentowane artykuły ukazują obecny stan wiedzy, prowadzone badania, jak i hipotezy potrzebujące weryfikacji w wielu wąskich zagadnieniach związanych ze spektrum autystycznym. Zagadnienia te mogą zainteresować nie tylko teoretyków, ale także diagnostów, terapeutów czy rodziców dzieci dotkniętych autyzmem. Świadomym zamierzeniem redaktorskim było pozostawienie Autorom swobody co do wyboru formularza czy struktury tekstów. Stąd niektóre z artykułów mają charakter przeglądowy, inne zaś oparte są na własnych badaniach.
W książce opisano czynniki wywołujące astmę u młodzieży i dorosłych, jej obraz kliniczny, różnicowanie i badania dodatkowe. Przedstawiono najnowsze osiągnięcia i najskuteczniejsze metody leczenia astmy, szczegółowo omawiając mechanizmy molekularne działania leków. Uwzględniono również najczęściej popełniane błędy lekarskie. Dużo miejsca poświęcono genetycznym uwarunkowaniom tej choroby, a także zagadnieniom występowania jej u sportowców, szczególnie w ujęciu patogenezy i zmian strukturalnych oskrzeli, podkreślając ich następstwa w postaci przebudowy oskrzeli.
Omówiono też działania podejmowane w celu szkolenia chorych na astmę.
Publikacja jest przeznaczona dla internistów zajmujących się diagnostyką i leczeniem astmy, a także dla pneumologów, alergologów i lekarzy sportowych.
Zarazki!!!!!!!!!
Są malutkie, ale na pewno nie milutkie.
Tylko patrzą, żeby zarazić nową osobę i wywołać straszliwą chorobę.
Wszystkie... oprócz jednego!
Czytelnik otrzymuje rzetelną analizę zalet i cech ujemnych wszystkich stosowanych w państwach UE procedur rejestracji produktów leczniczych. Wszystko to sprawia, że omawiana książka stanowi nie tylko wartościową pomoc dydaktyczną, ale może również stanowić punkt wyjścia do pogłębionych badań nad istotą i rolą przepisów prawa unijnego w procesie rejestracji produktów leczniczych.
Z recenzji prof. dr hab. Jana Pawła Tarno
W obliczu cierpienia i lęku nieraz brakuje słów. Autor książki, dotykając trudnych doświadczeń bólu, choroby, śmierci, samotności, pokazuje, jak mówić, by słowa były jak uścisk, modlitwa i błogosławieństwo.
Wczesne rozpoznawanie stanowi najskuteczniejszy sposób zmniejszenia liczby zgonów z powodu raka piersi - zgonów, do których choroba nie prowadziła w sposób nieunikniony. W książce tej jeden z najwybitniejszych na świecie specjalistów w zakresie mammografii dzieli się swoim doświadczeniem, zdobytym dzięki wieloletniej, owocnej pracy dydaktycznej, przekazując umiejętności analizowania oraz interpretowania obrazów mammograficznych.
Czytelnik dowiaduje się więc, w jaki sposób wykryć nawet bardzo małe zmiany chorobowe. Dzięki temu chorego można objąć najodpowiedniejszym schematem postępowania w najwłaściwszym czasie. Ponadto książka pomaga specjaliście nauczyć się lepiej rozpoznawać różnorodne warianty anatomii, dając orientację w pełnym ich zakresie. Pozwala to często uniknąć poddawania osoby chorej zbędnym dodatkowym badaniom oraz zabiegom.
Najważniejsze cechy publikacji::
- przedstawia całościową metodę oceniania obrazów mammograficznych, z uwzględnieniem struktury anatomicznej sutka, drobnych elementów budulcowych oraz podziału na mammograficzne typy budowy piersi
- zawiera ponad 1600 ilustracji (obrazów mammograficznych oraz skrawków histologicznych) wyjątkowo wysokiej jakości, ukazujących zarówno prawidłowe, jak i chorobowo zmienione tkanki
- z obrazami mammograficznymi zestawiono tu zdjęcia mikrofotograficzne dużych skrawków histologicznych o cienkim przekroju oraz mikroskopowych preparatów trójwymiarowych - aby wyjaśnić, dlaczego w poszczególnych przypadkach uzyskano takie, a nie inne obrazy mammograficzne
- przynosi bardzo szczegółowy i bogato ilustrowany instruktaż pozycjonowania piersi na stoliku aparatu diagnostycznego, co pozwala uzyskać możliwie najwyższą jakość zdjęć mammograficznych
- autorzy uzasadniają tu naukowo, odwołując się do licznych publikacji, że wczesne wykrywanie choroby powinno być pierwszorzędowym celem badań mammograficznych
- nacisk pada na współpracę patologów, radiologów, chirurgów oraz onkologów, umożliwiającą zapewnienie chorym lepszej opieki
Książkę tę przygotowywano ponad dwadzieścia lat, dzięki temu stanowi dziś ona najświeższy atlas mammograficzny, nieodzowny w doskonaleniu umiejętności przez specjalistów interpretujących obrazy mammograficzne
CHOROBOM SERCA MOŻNA ZAPOBIEGAĆ!
Choć nasze geny mają znaczenie, jeśli chodzi o podatność na choroby serca, biologię można pokonać między innymi za pomocą właściwego doboru produktów żywnościowych i suplementów diety. Jean Carper – autorka bestsellerowych poradników, wiarygodnych źródeł najnowszych zaleceń dietetycznych – dostarcza nam pomocnych informacji, jak obniżyć ryzyko oraz jak ustrzec się przed negatywnymi następstwami wystąpienia chorób serca. W poradniku znajdziesz wszystko, co musisz wiedzieć o witaminach E, B i C; beta-karotenie; wapniu; koenzymie Q10; dobroczynnych właściwościach takich produktów żywnościowych jak: ryby, czosnek, owoce awokado i truskawki; jajkach i cholesterolu; korzystnym działaniu herbaty; sekretach oliwy z oliwek i wielu innych.
OBNIŻ CIŚNIENIE KRWI - OBNIŻ POZIOM CHOELSTEROLU/ TRÓJGLICERYDÓW I HOMOCYSTEINY - UNIKAJ ZAKRZEPÓW - UDROŻNIJ ZWĘŻONE TĘTNICE - ZAPOBIEGAJ UDAROM - CIESZ SIĘ ZDROWSZYM ŻYCIEM JUŻ TERAZ!
Fascynująca książka, która powinna znaleźć się na każdej półce.
– Nashville Banner
Książka opowiada prawdziwą historię 27-letniej Anny, chorej od ośmiu lat na stwardnienie rozsiane, która czas przymusowego zwolnienia zdrowotnego wykorzystuje, aby opisać swoją historię. Pisze o walce z ograniczeniami własnymi i otoczenia, o braku świadomości i o porywie serc, który poniósł ją w walce o zdrowie... Pokazuje, jak trudno znaleźć w sobie odwagę, by przyznać przed światem światem: „Tak, jestem chora na przewlekłą, nieuleczalną jak dotąd chorobę”, jak bardzo trzeba żyć na przekór, na złość, z uporem – nie tracąc nadziei, nawet jeśli kolejne lata z chorobą coraz bardziej pozbawiają złudzeń. Książka Anny Bartuszek pokazuje, jak ważna jest w takiej sytuacji wola walki, cierpliwość i wytrwałość, a nawet bezkompromisowość w dążeniu do celu. Dzięki nim zawsze, prędzej czy później, znajdą się ludzie, którzy zechcą pomóc. Stopniowo pojawia się ich wokół coraz więcej. Aż w pewnym momencie stworzą… sztab przyjaciół – niezwykłych, jedynych w swoim rodzaju – bo takich, którzy nigdy się nie widzieli.
Jest to rzetelna, zgodna z aktualnym poziomem wiedzy książka, w której w 15 rozdziałach szczegółowo zaprezentowano większość diagnostycznych zastosowań badań doplerowskich we współczesnej obrazowej diagnostyce medycznej. W podręczniku przedstawiono technikę badania, możliwości diagnostyczne, wartość tych badań, ich ograniczenia i miejsce w całościowym algorytmie diagnostyki narządów i układów.
Pierwsza połowa XX wieku charakteryzowała się ogromnym rozkwitem badań w wielu dziedzinach nauki. Wśród badaczy wytyczających nowe kierunki rozwoju chemii organicznej znalazła się poznańska uczona Rufina Stella Ludwiczak. Jej szeroko zakrojone badania dotyczyły alkaloidów kory chinowej, syntezy związków rakotwórczych; w zakresie fitochemii izolowała i modyfikowała sterole oraz trójterpeny z roślin leczniczych i przemysłowych, a równocześnie syntetyzowała związki heterocykliczne o przypuszczalnym działaniu farmakologicznym. Przez całe swoje życie zawodowe konsekwentnie przeobrażała chemię organiczną z nauki teoretycznej w stosowaną, odkrywając nowe horyzonty przed farmacją i medycyną.
Pierwsza publikacja z serii adresowanej do radiologów oraz osób przygotowujących się do egzaminu specjalizacyjnego z radiologii klinicznej. Powinna stanowić doskonałą pomoc w codziennej praktyce lekarskiej.
Pierwszy tom dotyczy diagnostyki obrazowej narządów klatki piersiowej. Zawiera informacje ogólne, jak omówienie metod badania narządów klatki piersiowej, wiadomości z zakresu anatomii radiologicznej, oraz część szczegółową, w której omówiono poszczególne jednostki. Każda jednostka chorobowa omówiona jest według określonego schematu: dane kliniczne, metody obrazowania z uwzględnieniem skuteczności stosowanych metod i diagnostyki różnicowej, zwrócenie uwagi na najczęściej popełniane błędy. Każdy temat jest bogato ilustrowany.
Seria wydawana jest pod patronatem Polskiego Lekarskiego Towarzystwa Radiologicznego
Książka zawiera 28 rozpraw prezentujących różne płaszczyzny społecznego podejścia do choroby i śmierci. Swoje badania przedstawili nie tylko historycy, ale również socjologowie, politologowie, ekonomiści i badacze zajmujący się organizacją polityki społecznej i zdrowotnej.
Podstawy psychofarmakologii Stephena M. Stahla stały się rozstrzygającym źródłem informacji z zakresu psychofarmakologii i wciąż ugruntowują swoją pozycję podręcznika wyróżniającego się w tej dziedzinie. Trzecie wydanie zostało poprawione i rozszerzone. Uwzględniono w nim postępy w neurobiologii i najnowsze odkrycia kliniczne, wyjaśniające podstawowe dla farmakoterapii zaburzeń psychicznych pojęcia. W książce omówiono szczegółowo odkrycia kliniczne dotyczące stosowania leków przeciwpsychotycznych i przeciwdepresyjnych. Nowy, rozszerzony materiał obejmuje również informacje dotyczące zaburzeń snu, otyłości, uzależnienia, bólu przewlekłego i zaburzeń kontroli impulsów. W tekście znajdują się cztery nowe rozdziały na temat: genetyki w psychiatrii, leczenia bólu, leczenia zaburzeń funkcji poznawczych i leczenia zaburzeń snu. Tekst wzbogacono wizualnie. Liczba ilustracji zwiększyła się o 100%. "Podstawy psychofarmakologii" Stephena M. Stahla pozostają podstawowym tekstem dla studentów, naukowców, psychiatrów i innych osób związanych zawodowo z opieką psychiatryczną.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?