Książki o diagnostyce i lekach: terapie farmakologiczne, diagnozowanie chorób, przeprowadzanie zabiegów medycznych, leczenie kliniczne, książki i atlasy medyczne i anatomiczne, kompendia. Książki z zakresu rehabilitacji, dermatologii, laryngologii, onkologii, psychiatrii, położnictwa, weterynarii, EKG... Diagnostyka laboratoryjna, podręczniki dla studentów medycyny i wiele innych z zakresu medycyny w jednym miejscu.
Metody obrazowe w kardiologii - multidyscyplinarne dzieło opracowane przez specjalistów z klinik uniwersyteckich w Mainz i Essen - stanowi cenne źródło wiedzy na temat diagnostyki obrazowej stosowanej obecnie w kardiologii.
Autorzy to doświadczeni radiolodzy, kardiolodzy, fizycy medyczni i specjaliści medycyny nuklearnej.
Najważniejszym źródłem informacji o stanie pacjenta jest dla lekarza wywiad, czyli badanie podmiotowe, oraz badanie fizykalne, nazywane przedmiotowym. Autorzy, opierając się na bogatym własnym doświadczeniu oraz dostępnym piśmiennictwie, stworzyli podręcznik, który pomoże studentom lepiej przygotować się do zajęć i ułatwi przyswojenie praktycznych umiejętności w czasie ćwiczeń klinicznych. Podręcznik z pewnością będzie również przydatny młodym lekarzom w uporządkowaniu wiedzy z zakresu metod postępowania diagnostycznego w czasie codziennej praktyki lekarskiej.
Jest to nowoczesny podręcznik skierowany do słuchaczy Wydziałów Dietetyki Medycznych Studiów Zawodowych, dostosowany do obowiązującego programu nauczania.
Omówiono w nim zagadnienia dotyczące podstaw żywienia człowieka, a także żywienie w różnych jednostkach chorobowych. Bardzo szczegółowo zostały przedstawione rodzaje diet i sposoby ich zastosowania.
Przejrzyste i klarowne omówienie zagadnień oraz zawarte w podręczniku informacje o nowościach na rynku farmakologicznym i spożywczym sprawiają, że książka może być przydatna także dla osób zawodowo niezwiązanych z tym tematem.
Warto wiedzieć, że stosowanie preparatów witaminowych, mineralnych i suplementów diety zawierających substancje roślinne lub zioła może powodować występowanie różnego rodzaju interakcji z przepisanymi przez lekarza preparatami. Niejednokrotnie interakcje te są bardzo złożone i mogą zachodzić na poziomie wchłaniania, dystrybucji, eliminacji lub uwalniania leku. Interakcje dotyczą też przemian biochemicznych leku w wątrobie lub w przewodzie pokarmowym. W rezultacie z powodu wzajemnych oddziaływań leków i suplementów diety efekt terapeutyczny przepisanego przez lekarza środka może być nieprzewidywalny.
Autorzy - specjaliści z Instytutu Żywności i Żywienia w Warszawie ? udzielają wskazówek i praktycznych porad, kiedy przyjmować leki, czym nie wolno ich popijać, jakie produkty spożywcze osłabiają działanie leku lub je wzmacniają.
Z książki mogą korzystać zarówno pacjenci, jak i lekarze podstawowej opieki zdrowotnej.
Choroby sercowo-naczyniowe są w polskim społeczeństwie najbardziej powszechną grupą schorzeń. Wybór leków kardiologicznych jest jednak obecnie tak duży, że rozważając leczenie konkretnego pacjenta, lekarz praktyk staje często przed problemem: jaki lek wybrać? Czy ważniejsza jest wiedza o grupie leków, czy o tym jednym wybranym z tej grupy, ?dopasowanym? do chorego? Czy ważne jest, że lek jest metabolizowany w wątrobie lub że jest wydalany głównie przez nerki? Czy i jakie leki można ze sobą łączyć, a jeżeli tak, czy w przypadku danego pacjenta również?
Mimo coraz większej wiedzy na temat stosowania leków kardiologicznych, zawsze ważne będzie doświadczenie w ich stosowaniu ? bo każdy pacjent jest indywidualny. Dany lek, który znamy, u jednego pacjenta nie jest tak samo skuteczny i dobrze tolerowany, jak u pacjenta, którego leczyliśmy nim wcześniej. Z tego powodu powstała ta książka. Zespół autorów, pod redakcją prof. Mirosława Dłużniewskiego, dzieli się w niej wiedzą i doświadczeniem w wyborze, stosowaniu i kojarzeniu leków kardiologicznych.
Autor książki poszukuje odpowiedzi na pytania o uwarunkowania dobrego zdrowia: zachowania dotyczące zdrowia, czynniki ryzyka zachorowań, profilaktyka i promocja zdrowia, skuteczne leczenie i rehabilitacja, poprawa jakości życia. Poszukiwanie odpowiedzi na pytania stawiane w tych obszarach wpływa na kształtowanie czynników poznawczych, a także na podejmowanie zachowań dotyczących zdrowia, które z kolei oddziałują na stan zdrowia i przebieg choroby. W psychologii zdrowia i psychologii klinicznej od wielu lat podkreśla się znaczenie reprezentacji poznawczej dla zdrowia i choroby. Istotne wydają się podmiotowe przekonania o możliwości wpływu na stan zdrowia: poczucie umiejscowienia kontroli zdrowia, określające źródła wpływu na stan zdrowia (działanie własne, oraz innych osób znaczących, lub przypadek) oraz przekonania o własnej skuteczności działań związanych ze zdrowiem. To one właśnie, jak wskazują dane z literatury mogą decydować o przezwyciężeniu choroby. Własna skuteczność uznawana jest bezspornie jako predykator zachowań zdrowotnych. W książce poczucie umiejscowienia kontroli zdrowia oraz przekonania o własnej skuteczności traktowane są jako wymiary indywidualnych zasobów zdrowia.
Mimo, że uwarunkowania poznawcze stanowią pewien fragment systemu czynników wpływających na zachowania dotyczące zdrowia, można przytoczyć zaobserwowane i opisane w literaturze dowody zbawiennego wpływu przekonań o własnej skuteczności w sytuacjach krytycznego zagrożenia zdrowia, jakim jest na przykład rak. Warto więc poszerzyć wiedzę i podjąć analizę roli, jaką odgrywają w przypisywanym im zakresie.
Książka składa się z ośmiu rozdziałów; cztery pierwsze mają charakter teoretyczny, poglądowy. Rozdział pierwszy poświęcony jest problemom zdrowia i choroby, które stanowią punkt wyjścia i punkt odniesienia dla omawianych zagadnień w dalszej części książki. Znajdujemy w nim wyjaśnienia i charakterystykę podstawowych pojęć dotyczących zdrowia i choroby, ze zwróceniem szczególnej uwagi na przyjęty w książce nurt poznawczy. Z szerokiego obszaru zagadnień dotyczących omawianej w pracy problematyki autor wybrał te, które wydawały się najistotniejsze, a zatem sporo miejsca zajmują zachowania oraz zasoby dotyczące zdrowia. Podmiotowe, indywidualne, poznawcze zasoby zdrowia, którymi są analizowane w książce poczucie umiejscowienia kontroli i przekonania o własnej skuteczności omówiono w rozdziałach: drugim i trzecim. Nieco więcej miejsca poświęcono poczuciu umiejscowienia kontroli, wokół którego koncentrowały się wieloletnie zainteresowania badawcze autora.
Poczucie umiejscowienia kontroli i przekonanie o własnej skuteczności są w dużym stopniu powiązane z uczeniem się zaradności lub bezradności w toku socjalizacji; dotyczy to również zachowań zdrowotnych. Z tego też względu w rozdziale czwartym omówiono zespół wyuczonej bezradności, głównie w aspekcie mechanizmów jej uwarunkowań.
Kolejne rozdziały zawierają analizę popartą wynikami badań własnych poczucia kontroli i skuteczności własnej w przebiegu takich wybranych chorób przewlekłych, jak: choroba nowotworowa (rozdział V), przewlekła obturacyjna choroba płuc (rozdział VI), ból przewlekły (rozdział VII), choroba alkoholowa (rozdział VIII).
Język angielski dla kosmetyczek i kosmetologów:
Jest to pierwszy podręcznik do nauki języka angielskiego przeznaczony dla kosmetologów, kosmetyczek, manikiurzystek i pedikiurzystek. Każdy z rozdziałów składa się z 2 tekstów przedstawiających określony temat, a także z ćwiczeń wzbogacających słownictwo, ćwiczeń gramatycznych oraz dialogów i słowniczka. Podręcznik zawiera bogate i ciekawe słownictwo w zakresie języka codziennego i komunikacji z klientem, a także nazewnictwa specjalistycznego. Można w nim też znaleźć: klucz do ćwiczeń, tematyczny słowniczek angielsko-polski, wykaz preparatów stosowanych w terapiach kosmetycznych i do wyrobu kosmetyków, spis chorób skóry, a także krótką historię stosowania kosmetyków – od starożytności do czasów współczesnych. Odbiorcy: kosmetolodzy, kosmetyczki, manikiurzystki, pedikiurzystki.
Kosmetologia i farmakologia skóry:
W podręczniku zostały podane podstawowe wiadomości z zakresu budowy i fizjologii skóry oraz z zakresu pochodzenia i działania podstawowych substancji wchodzących w skład produktów kosmetycznych i środków czystości. Opisano różne typy skóry. Duża część podręcznika została poświęcona objawom skórnym nietolerancji substancji znanych jako wywołujące reakcje niepożądane.
Jest to wyjątkowy podręcznik dla wszystkich farmaceutów aptecznych i pracujących w przemyśle, dermatologów, szczególnie w trakcie przygotowywania się do specjalizacji oraz zajmujących się dermatologią estetyczną, inżynierów chemii kosmetycznej i chemii leków, a także dla studentów farmacji, chemii kosmetycznej i kosmetologii.
Czy wiesz, że większość środków kupowanych w aptece możesz śmiało zastąpić tym, co znajduje się... na Twoim talerzu? .Odkryj szokującą prawdę, która zelektryzuje już wkrótce całe środowisko medyczne. Oto zbiór najnowszych faktów z pogranicza historii, medycyny i dietetyki. Znajdziesz w nim pojęcie radiowitalności, która tak naprawdę warunkuje stan Twojego zdrowia. Rodzisz się z określonym poziomem promieniowania, a poprzez nieodpowiednie odżywianie obniżasz go. Gdy spadnie on poniżej określonego poziomu - chorujesz. Gdy spadnie jeszcze niżej - umierasz. Nie musi się jednak tak stać. Wystarczy, że zmodyfikujesz swoje zwyczaje żywieniowe i zaczniesz zastępować produkty, które oddziałują na Ciebie negatywnie tymi, które są w stanie Cię uzdrowić.
Autor w oparciu o wyniki najnowszych badań medycznych, które udowodniły prawdziwość wielu mądrości ludowych, przeanalizował działanie witamin i innych związków odżywczych zawartych w naszym pożywieniu. I doszedł do zaskakujących wniosków - wiele informacji o odżywianiu się, w które kazano Ci wierzyć jest wyssane z palca. Załóżmy, że wierzysz w negatywny wpływ jajek na poziom Twojego cholesterolu. Czy to jednak na pewno jest prawda, czy też może ktoś chce, abyś tak myślał?
Pozwól witaminom zaopiekować się stanem Twojego organizmu. Są one zawarte w niemal każdym posiłku i i tylko poprzez ich świadomą selekcję będziesz mógł w pełni wykorzystać tkwiący w tych związkach potencjał. Skoro większość nękających nas chorób ma podłoże w naszym jadłospisie, poprzez pożywienie możemy je też wyeliminować. Skoncentruj się na zdrowiu, zamiast na chorobach.
Autorka, zaledwie miesiąc po swym ślubie, otrzymała szokującą wiadomość - jest chora na stwardnienie rozsiane. Jej świat runął w gruzach. Po dwóch latach pogrążania się w marazmie postanowiła stawić czoła rzeczywistości. Przez kolejne 29 dni ofiarowywała otoczeniu po jednym drobnym darze. Od uśmiechu po dobry uczynek. Każdy z nich zaś wracał do niej ze zwielokrotnioną siłą. W niespełna miesiąc Cami Walker odbiła się od dna i odzyskała radość z życia. To stało się początkiem lepszego życia. Oto zupełnie nowy wymiar wykorzystania Prawa Przyciągania, które mogłeś poznać m. in. dzięki bestsellerowym pozycjom Esther i Jerry'ego Hicks. Jeśli czujesz, że już nic dobrego Cię w życiu nie spotka lub, że choroba zniszczy Twoje życie - nie masz się czego obawiać.
Jak pomóc rodzinie
„Organizacja pomocy rodzinom dzieci autystycznych, prezentowana przez Autorów, imponuje swoim zasięgiem, różnorodnością form wsparcia, elastycznością w rozwiązywaniu problemów dzieci autystycznych i ich rodzin oraz ogromnym zaangażowaniem wielu środowisk.
Mam nadzieję, że cenny materiał zawarty w tej monografii zostanie wykorzystany przez środowiska polskie i pomoże w budowaniu godnego życia dzieci autystycznych i ich rodzin”.
Prof. Hanna Jaklewicz, autorka książki "Autyzm wczesnodziecięcy"
Aktualny stan wiedzy na temat autyzmu jest wciąż niezadowalający. Widoczny jest jednak stały przyrost wiedzy w tej dziedzinie. Celem książki jest całościowa prezentacja i usystematyzowanie aktualnych informacji dotyczących uwarunkowań rozwoju małego dziecka z autyzmem, możliwości wczesnego wykrywania tego zaburzenia oraz efektów wcześnie prowadzonej terapii. Większość przytoczonych w niej danych odnosi się do dzieci w wieku od 0 do 3 lat oraz dzieci w wieku przedszkolnym. Autorka podjęła kilka kontrowersyjnych problemów, jak np. przystawalność obowiązujących aktualnie kryteriów diagnostycznych autyzmu do sposobu manifestowania się symptomów u najmłodszych dzieci. Publikacja ta skierowana jest do osób zainteresowanych problematyką zaburzeń rozwoju, przygotowujących się do pracy z małymi dziećmi z autyzmem.
Diagnoza z języka jest jedną z najcenniejszych metod diagnostycznych medycyny chińskiej! Badanie (oglądanie) języka jest, obok badania tętna, jedną z głównych metod diagnostycznych w tradycyjnej medycynie chińskiej. Książka opisuje metody obserwacji języka i ich znaczenie kliniczne pozwalające na postawienie diagnozy w tradycyjnym chińskim systemie medycznym; także na ocenę przebiegu choroby, leczenia i rokowania. Zawiera 56 fotografii języka wraz z konkretnymi opisami przypadków. Przytacza niektóre badania naukowe wykonane w Chinach porównujące wygląd języka w zaburzeniach rozpoznawanych według dwu systemów medycznych: zachodniego i chińskiego. Napisana przez praktykującego na zachodzie lekarza tradycyjnej medycyny chińskiej - uwzględnia najczęściej występujące w krajach zachodnich zaburzenia, i tam, gdzie to możliwe, uwzględnia diagnozę zachodnią. Książka przeznaczona dla lekarzy studiujących tradycyjną medycynę chińską, jak też znacznie liczniejszej grupy akupunkturzystów polskich. Może być użyteczna dla każdego lekarza praktyka, niezależnie od specjalności, umożliwiając głębsze zrozumienie procesu choroby, szybkie rozpoznanie, a w niektórych sytuacjach również rokowanie.
Farmakognozja ogólna
Substancje naturalne i surowce farmakognostyczne
Przegląd chemotaksonomiczny roślin i surowców farmakognostycznych
Przegląd farmakologiczno-terapeutyczny surowców i substancji roślinnych
Jest to nowoczesny podręcznik poświęcony całokształtowi zagadnień związanych z wytworzeniem leków recepturowych w aptece.Książka zawiera najnowsze doniesienia naukowe, a jednocześnie jest dostosowana do realiów pracy w aptece i obowiązujących aktualnie przepisów. Charakteryzuje się nowoczesną formą i logicznym układem, zawiera też liczne przykłady. Wiele danych zestawiono w niej w postaci tabel, które będą przydatne nie tylko do pracy dydaktycznej, lecz znajdą także zastosowanie praktyczne, podczas przygotowywania leków recepturowych w aptece.
Opowieść ojca. Przez mongolskie stepy w poszukiwaniu cudu"" to prawdziwa historia o sile miłości. Gdy u kilkuletniego Rowana wykryto autyzm, jego ojciec Rupert - dziennikarz i autor książek podróżniczych - postanowił, że nie podda się bez walki. Długo próbował różnych form terapii, jednak bez skutku. Pewnego dnia przypadkiem odkrył, że jego syn nawiązuje wyjątkową więź ze zwierzętami. Wtedy postanowił zrealizować szalony plan - zabrać dziecko do krainy szamanów, nieskażonej przyrody i stad dzikich koni - Mongolii. A po powrocie opisał tę niezwykłą podróż.
Obowiązkowa informacja o prawach przysługujących osobom korzystającym ze świadczeń oraz zasady udostępniania dokumentacji medycznej zgodnie z aktualnymi przepisami.
Stan prawny na dzień 16 października 2009 roku
W książce ""Woda, mydło i zdrowy rozsądek"" dr Bonnie Henry w przystępny i jednocześnie pasjonujący sposób przedstawia skomplikowany świat mikrobów - zarówno zarazków chorobotwórczych, jak i tych, które pomagają nam zachować zdrowie. Przedstawia mity i błędne przekonania, na których omówienie lekarz w gabinecie zwykle nie ma czasu. Wyjaśnia też, czym różnią się od siebie wirusy, bakterie, grzyby i pasożyty. Przedstawia, na czym polega skuteczność leków oraz roztacza przed nami fascynującą historię odkryć szczepień ochronnych, leków i innych sposobów ochrony przed najgroźniejszymi przedstawicielami ciągle zmieniającego się świata mikrobów.
Oddajemy w ręce Czytelników poradnik, który zawiera informacje niezbędne dla każdego pacjenta ze schyłkową niewydolnością nerek. Należy pamiętać, że pacjent z tym zespołem chorobowym może się zetknąć podczas leczenia z wszystkimi formami terapii nerkozastępczej. Dlatego w niniejszej publikacji szczegółowo przedstawiono wszystkie trzy metody leczenia nerkozastępczego: hemodializę, dializę otrzewnową i przeszczepianie nerek.
Podręcznik pierwszej pomocy
Margot Unbescheid od wielu lat wspiera matkę w opiece nad chorym na alzheimera ojcem. W swojej książce nie relacjonuje osobistego doświadczenia bezgranicznego bólu związanego z chorobą bliskiej osoby, ale opowiada bez upiększeń o rzeczywistości życia z chorym. Autorka udziela wielu cennych rad opiekunom i rodzinie chorego, z niezwykłą otwartością opisuje epizody z życia swojego ojca oraz własne zmagania z ośrodkami opieki zdrowotnej. Mówi o codziennym radzeniu sobie z nową sytuacją, o własnych lękach i zwątpieniu, a także o tym, jak poprzez trud życia z chorym zyskała poczucie własnej samodzielności i niezależności.
Opowieści autorki i osób, które przysłały jej swoje relacje o ingerencji sił anielskich w ich życie – o ocalonym życiu, ostrzeżeniu przed chorobą, ale także pocieszenie po stracie kogoś bliskiego. Dowody, że nie jesteśmy sami na ziemi i że są wokół nas dobre moce, które nas chronią, pomagają i czynią cuda po wysłuchaniu modlitwy.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?