W tym dziale znajdą Państwo książki o chorobach nowotworowych, o ich leczeniu, terapiach, profilaktyce, leczeniu raka, pokonywaniu chorób nowotworowych. Znajduje się tu bardzo bogata oferta: podręczniki medyczne, poradniki, atlasy, diety. Znajciecie wiele ciekawych i interesujących publikacji zarówno z medycyny konwencjonalnej jak i niekonwencjonalnej. Są tu również ksiązki z zakresu jogi, medytacjii, ziołolecznictwa - serdecznie zapraszamy DobreKsiazki.pl
Piersi to miłość i erotyzm: obiekt pożądania i podziwu.
Piersi to życie: źródło pokarmu, wzruszający widok karmiącej matki.
Piersi to sztuka: fascynacje artystów utrwalone na płótnie, w marmurze, fotografii, literaturze.
Piersi to ciało: podatne na chorobę.
To często także śmierć.
Albumem PIER(W)SI W POLSCE pragniemy zwrócić uwagę na problem raka piersi w inny niż ogólnie przyjęty sposób. Po raz pierwszy w historii znane Polki odsłoniły swoje piersi, aby ratować piersi innych Polek. Pokazały piękno, bo warto je chronić.
Dodatkowym atutem albumu są teksty i wywiady Marzeny Chełminiak, dziennikarki, która sama stoczyła zwycięską walkę z rakiem piersi.
Wśród wspaniałych bohaterek między innymi: Kamila Baar, Joanna Bartel, Omenaa Mensah, Edyta Jungowska, Otylia Jędrzejczak, Jaga Hupało, Beata Tyszkiewicz, Beata Sadowska, Jowita Budnik, Mariola Bojarska, Dorota Wellman, Sylwia Gruchała, Katarzyna Kwiatkowska, Renata Dancewicz, Ewa Kasprzyk, Monika Olejnik, Patrycja Markowska, Iza Kuna, Martyna Wojciechowska, Natalia Przybysz, Beata Tadla, Beata Rybotycka, Dorota Segda, Krystyna Czubówna, Agnieszka Grochowska, Marta Kuligowska, Anita Werner, Kinga Baranowska, Marzena Rogalska, Hanna Śleszyńska, Manuela Gretkowska, Agnieszka Cegielska, Ilona Felicjańska, Katarzyna Montgomery
Przedsięwzięcie ma charakter charytatywny. Zysk ze sprzedaży albumu zostanie przekazany na wspieranie profilaktyki antynowotworowej.
Rafał Olejniczak
Z pasją i upodobaniem podgląda świat ludzkich emocji. Jego prace, równie wzruszające jak ironiczne, nikogo nie pozostawiają obojętnym. Przemawiają poprzez uchwycone w mgnieniu oka uczucia, zaskakujący nastrój, kolorystykę, detal, zatrzymane sekundy szczęścia i samotności.
Wyjątkowe fotografie artysty można było podziwiać podczas dwóch warszawskich wystaw ?Lokalne historie? i ?Podejrzane przypadki?.
Rafał Olejniczak pracuje pod pseudonimem Photographael.
Rak płuca jest najczęstszym nowotworem złośliwym. Autorzy omawiają przyczyny oraz czynniki ryzyka wystąpienia tego schorzenia. Dużo miejsca poświęcają profilaktyce oraz leczeniu już zdiagnozowanej choroby. Omawiają tez najnowsze terapie a także możliwości diagnostyczne, by jak najwcześniej rozpocząć leczenie i nie dopuścić do zaawansowanego stadium choroby. W poradniku pacjenci znajdą odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące leczenia i trybu życia w chorobie.
Człowiek jest jedynym stworzeniem, dla którego odżywianie się stanowi nie tylko konieczność warunkującą przetrwanie, ale także zasadniczy czynnik dobrego samopoczucia. To znaczenie przypisywane jedzeniu znakomicie odzwierciedla pismo chińskie, jedno z najstarszych na świecie, w którym znak wyrażający słowo „żywność" jest połączeniem znaków „poprawiać" i „człowiek". „Poprawianie człowieka" poprzez odżywianie wydaje się także nieobce starożytnym filozofom greckim, skoro wyraz „dieta" (gr. diaita) znaczy „styl życia", „sztuka życia"; według Epikura chodzi tu o sztukę nieustającego poszukiwania harmonii i równowagi, która zapewnia przyjemność i poprawia stan zdrowia. Jedną z najlepszych ilustracji tego poszukiwania równowagi jest niewiarygodnie duża liczba produktów, zwłaszcza pochodzenia roślinnego, które odkryto w przyrodzie i zdefiniowano w toku ewolucji. Warzywa, owoce, korzenie, zboża, nasiona odgrywały zasadniczą rolę zarówno w rozwoju tradycji kulinarnych związanych z postępem cywilizacji, jak i w zapobieganiu chorobom.
Troska człowieka o dobre i właściwe odżywianie wynika bez wątpienia ze świadomości, że nasze życie jest krótkie i kruche, że każdy z nas jest śmiertelny. W toku ewolucji świadomość ta motywowała człowieka do pozostawiania swoich spadkobierców, ale także do wielkich czynów, wspaniałych podbojów czy tworzenia dzieł, które przedłużyłyby jego „życie" po śmierci. Naszego życia bowiem nie warunkują jedynie przekazywane nam geny; polega ono także na działaniu, tworzeniu i kształtowaniu otoczenia w taki sposób, żeby krótki czas ziemskiej egzystencji zrekompensowała pamięć przyszłych pokoleń o naszych osiągnięciach.
Z praktycznego punktu widzenia to poszukiwanie spełnienia zawsze bezpośrednio zależało od stanu zdrowia, bo im dłuższe życie, tym większa szansa i możliwości wykorzystania danego nam czasu na osiągnięcie zamierzonych celów. Nic więc dziwnego, że życie w dobrym zdrowiu było i jest przedmiotem troski czy wręcz obsesji wielu ludzi. Często zapominamy, że nowożytna medycyna, która stanowi przecież tak istotny element nowoczesnego życia, jest w dziejach ludzkości zjawiskiem stosunkowo nowym (XVI w.), o ogromny jej postęp datuje się zaledwie od pół wieku (od lat 80. XX w. rozwija się tzw. medycyna oparta na faktach). W praktyce jednak ludzie od pradziejów rekompensowali sobie brak możliwości leczenia unikaniem chorób, głównie przez odkrywanie pokarmów i zgłębianie ich właściwości pod kątem oddziaływania na zdrowie i samopoczucie.
Z tej pradawnej relacji między odżywianiem i jego profilaktycznym oddziaływaniem można wyciągnąć ważną naukę. Wszak liczne choroby współcześnie nękające ludzkość: nowotwory, cukrzyca czy schorzenia sercowo-naczyniowe, mają bezpośredni związek z naszym trybem życia, a zatem także ze sposobem odżywiania, i dlatego, w pewnym zakresie, są możliwe do uniknięcia. Profilaktyka ma ogromne znaczenie, bo w wyniku tych chorób corocznie umiera 36 milionów osób. Ocenia się, że jeśli nie podejmie się odpowiednich przeciwdziałań, to w następnym pokoleniu po raz pierwszy przeciętna szacunkowa długość życia będzie krótsza niż w generacji poprzedzającej. Nawet gdyby założyć, że postęp medycyny pozwoli zniwelować liczne negatywne skutki związane z tymi chronicznymi chorobami, nie zmieni to faktu, że życie w dobrym zdrowiu pozostanie najważniejszym celem człowieka.
Uważamy, że obecna tendencja wzrostu zachorowań na najważniejsze choroby cywilizacyjne jest odwracalna, że są powody do optymizmu. W ostatnich kilku latach zaobserwowaliśmy rosnące zainteresowanie związkiem między dietą a rozwojem określonych typów raka. Ludzie w coraz większym stopniu zwracają uwagę na to, co jedzą; dobierają dietę w taki sposób, żeby poprawić jakość swego życia i ograniczyć ryzyko chorób, takich m.in. jak rak. Ta pozytywna relacja człowieka i żywności nie jest jakąś mglistą koncepcją czy reliktem przeszłości; wręcz przeciwnie: natura odżywiania coraz powszechniej staje się ważnym przedmiotem refleksji bardzo licznej grupy ludzi.
W tym duchu powstała książka Kuchnia przeciwrakowa. Celem książki Kuchnia przeciwrakowa jest nie tylko przypomnienie, w jaki sposób zdrowe odżywianie współuczestniczy w kształtowaniu dobrego samopoczucia człowieka i w zapobieganiu chorobom, ale także zaproponowanie konkretnych sposobów praktycznego zastosowania tych zasad w życiu codziennym za pomocą prostych przepisów na szybkie, niedrogie i smaczne dania. Czytelnik będzie mógł sam się przekonać, że zapobieganie zachorowaniu na raka dzięki znajomości natury odżywiania otwiera bramę do bogatego świata smaków i doznań, w którym przyjemność jedzenia idzie w parze z dbałością o zdrowie.
Miło nam przekazać Państwu praktyczny przewodnik poświęcony rakowi piersi — drugą po „Nowotworach płuca i opłucnej” pozycję w tej serii wydawniczej.
Rak piersi jest w rozwiniętych krajach świata najczęstszym nowotworem u kobiet oraz przedmiotem zainteresowania wielu specjalności medycznych.
W rozpoznawaniu i leczeniu tego nowotworu w ostatnich dziesięcioleciach osiągnięto znaczący postęp i nastąpiła zmiana paradygmatów. Wprowadzenie masowych badań przesiewowych pozwala rozpoznawać raka piersi we wcześniejszych stadiach, miejsce okaleczających zabiegów operacyjnych zajęło leczenie oszczędzające pierś i pachowe węzły chłonne, zwiększyła się skuteczność uzupełniającego leczenia systemowego oraz radioterapii. Lepsze poznanie biologicznych cech tego nowotworu umożliwiło rozwój nowych, ukierunkowanych molekularnie metod leczenia,
a opracowanie profili genowych pozwalających przewidzieć jego przebieg i wrażliwość na leczenie stwarza perspektywę dalszej indywidualizacji postępowania. Wymienione czynniki przyczyniły się do spektakularnej poprawy wyników leczenia raka piersi, mierzonej spadkiem umieralności. Niniejsze opracowanie przedstawia najważniejsze zagadnienia dotyczące rozpoznawania i leczenia raka piersi w skrótowej, przejrzystej formie, przy zachowaniu zasad medycyny opartej na dowodach naukowych, z odnośnikami do najważniejszych pozycji piśmiennictwa i aktualnych zaleceń. Kieszonkowy format z pewnością ułatwi klinicystom korzystanie
z podręcznika w ich codziennej praktyce.
Jacek Jassem i Maciej Krzakowski
Książka wyjaśni wszelkie wątpliwości związane z nowotworami złośliwymi skóry, ich rozpoznawaniem i leczeniem. Dzięki niej Czytelnicy nauczą się identyfikować skórne zmiany nienowotworowe i nowotworowe, dowiedzą się również, jak zapobiegać nowotworom skóry a także - skąd mogą uzyskać pomoc w przypadku wystąpienia niepokojących objawów.
Nowoczesny podręcznik z zakresu chirurgii onkologicznej, napisany przez najwybitniejszych specjalistów w dziedzinie chirurgii onkologicznej, chirurgii ogólnej, chirurgii plastycznej, onkologii ogólnej, patomorfologii, radioterapii, biologii molekularnej i genetyki.
Tom 1: Wstęp do chirurgii onkologicznej i podstawy chirurgii onkologicznej
Tom 2: Diagnostyka nowotworów oraz inne aspekty chirurgii onkologicznej
Tom 3: Chirurgia narządowa
Tom 4: Nowotwory układu pokarmowego, moczowego i kobiecego narządu płciowego, guzy neuroendokrynne oraz chirurgiczne leczenie przerzutów
Publikacja skierowana jest do chirurgów ogólnych, chirurgów onkologów i onkologów ogólnych.
Nowoczesny podręcznik z zakresu chirurgii onkologicznej, napisany przez najwybitniejszych specjalistów w dziedzinie chirurgii onkologicznej, chirurgii ogólnej, chirurgii plastycznej, onkologii ogólnej, patomorfologii, radioterapii, biologii molekularnej i genetyki.
Tom 3: Chirurgia narządowa
Publikacja skierowana jest do szerokiego kręgu odbiorców: chirurgów ogólnych, chirurgów onkologów, lekarzy specjalizujących się w chirurgii onkologicznej i onkologów ogólnych.
Nowoczesny podręcznik z zakresu chirurgii onkologicznej, napisany przez najwybitniejszych specjalistów w dziedzinie chirurgii onkologicznej, chirurgii ogólnej, chirurgii plastycznej, onkologii ogólnej, patomorfologii, radioterapii, biologii molekularnej i genetyki.
Tom 4: Nowotwory układu pokarmowego, moczowego i kobiecego narządu płciowego, guzy neuroendokrynne oraz chirurgiczne leczenie przerzutów.
Publikacja skierowana jest do szerokiego kręgu odbiorców: chirurgów ogólnych, chirurgów onkologów, lekarzy specjalizujących się w chirurgii onkologicznej i onkologów ogólnych.
Autentyczna historia pewnej Amerykanki, której po latach uciążliwej i dramatycznej walki z rakiem udaje się wreszcie pokonać chorobę. Kiedy zawodzą konwencjonalne i wyniszczające organizm metody leczenia, niespodziewany sukces przynosi zwrot ku makrobiotyce. Autorka opowiada o chwilach zwątpienia i nadziei pojawiającej się z każdą kolejną terapią. Jej relacja może nieść pocieszenie ludziom zmagającym się z chorobą nowotworową.
Wraz z rozwojem badań naukowych lekarze dysponują coraz doskonalszymi narzędziami profilaktyki, diagnostyki i leczenia raka szyjki macicy. Jednak w Polsce umieralność kobiet na ten nowotwór nadal jest dużo większa, niż na przykład w Norwegii czy Finlandii. Rak szyjki macicy rozwija się stosunkowo powoli, a wykrycie go wystarczająco wcześnie pozwala na procesu nowotworzenia. Badania cytologiczne są bezpłatne i łatwo dostępne, ale ciągle za mało wykorzystywane w profilaktyce.
Książka zainteresuje lekarzy ginekologów, położne oraz lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej.
Częstość występowania nowotworów w Polsce sprawia, że styka się z nimi w swej praktyce każdy chirurg.
Edycja polskiego podręcznika współczesnej chirurgii onkologicznej odpowiada zainteresowaniom i potrzebom lekarzy różnych specjalności, przed wszystkim ze względu na wyczerpujące opracowanie tematu i doświadczenie zawodowe Autorów, reprezentujących wiodące ośrodki onkologiczne i chirurgiczne w Polsce.
Czterotomowa Chirurgia onkologiczna łączy standardy medycyny opartej na faktach z zasadami dobrej praktyki klinicznej.
Tomy 1 i 2 poświęcone są podstawom chirurgii onkologicznej, diagnostyce i zagadnieniom leczenia wielospecjalistycznego.
W tomach 3 i 4 omówiono chirurgiczne sposoby leczenia nowotworów poszczególnych narządów i układów.
Częstość występowania nowotworów w Polsce sprawia, że styka się z nimi w swej praktyce każdy chirurg.
Edycja polskiego podręcznika współczesnej chirurgii onkologicznej odpowiada zainteresowaniom i potrzebom lekarzy różnych specjalności, przed wszystkim ze względu na wyczerpujące opracowanie tematu i doświadczenie zawodowe Autorów, reprezentujących wiodące ośrodki onkologiczne i chirurgiczne w Polsce.
Czterotomowa Chirurgia onkologiczna łączy standardy medycyny opartej na faktach z zasadami dobrej praktyki klinicznej.
Tomy 1 i 2 poświęcone są podstawom chirurgii onkologicznej, diagnostyce i zagadnieniom leczenia wielospecjalistycznego.
W tomach 3 i 4 omówiono chirurgiczne sposoby leczenia nowotworów poszczególnych narządów i układów.
Opieka pielęgniarska na oddziałach onkologicznych powinna być w wysokim stopniu opieką obejmującą wszystkie sfery życia chorego: somatyczną, psychiczną, społeczną i duchową. Pielęgniarka musi współpracować z innymi członkami zespołu, aby sprawować stałą opiekę i czynić wspólne wysiłki w kierunku zapewnienia wysokiej jakości tej opieki.
Materiały przedstawione w tej pozycji przygotowane przez pielęgniarki zawierają przykładowe problemy pielęgnacyjne
u pacjentów na oddziałach chemioterapii, radioterapii, chorób piersi, ginekologii, chirurgii, intensywnej terapii, brachyterapii, nowotworów płuc i klatki piersiowej. Oddzielną część poświęcono problemom pielęgnacyjnym dzieci.
Każde zagadnienie zostało omówione z uwzględnieniem podejmowanych w celu jego rozwiązania czynności i ocze- kiwanego wyniku działań pielęgnacyjnych.
Kwalifikacja pacjentów z chorobą nowotworową do przeszczepienia narządów
Immunologia choroby nowotworowej po transplantacji
Czynniki ryzyka choroby nowotworowej u biorców nerek. Rola immunosupresji
Nowotwory układu moczowego u biorców przeszczepu nerki
Choroby nowotworowe po transplantacji serca
Nowotwory po przeszczepieniu wątroby u dzieci
Autorzy - specjaliści z Instytutu Onkologii w Warszawie - omawiają budowę i funkcjonowanie narządów płciowych kobiety, wyjaśniając, jak dochodzi do rozwoju stanów chorobowych. Przedstawiają możliwości diagnozowania oraz skutecznego leczenia choroby. Zainteresowani znajdą obszerne odpowiedzi na nurtujące pacjentki pytania, m.in. czy kobieta po wyleczeniu może urodzić dziecko, pozwolą rozwiać wiele niepotrzebnych obaw.
Książkę przygotował zespół specjalistów z Instytutu Onkologii w Warszawie. Autorzy wyczerpująco omawiają najbardziej typowe objawy występowania nowotworów jelita grubego, przebieg choroby oraz metody jej skutecznego leczenia. Radzą, jak żyć po postawieniu diagnozy, po leczeniu operacyjnym i w czasie długotrwałej terapii. Wiele uwagi poświęcają także rehabilitacji pacjentów ze stomią oraz działalności poradni stomijnych w Polsce. Wszyscy zainteresowani znajdą w tej książce wyczerpującą wiedzę na temat choroby, która jest w dużym procencie przypadków uleczalna.
Najlepsza polska biografistyka opisuje dramatyczny rok ze swojego życia!
Dziennik-wspomnienie z życia autorki i jej męża, cenionego intelektualisty Henryka Dasko. Jest to zapis roku ich wspólnej, heroicznej walki z chorobą nowotworową. Czas ten obfituje w niecodzienne wydarzenia, niekiedy graniczące prawie z cudem. Książka jest opowieścią o tyle niezwykłą, ze spisywaną w warunkach ekstremalnych, właściwie na bieżąco.
Autorzy omawiają najczęściej stosowane metody leczenia chorób nowotworowych ze szczególnym uwzględnieniem chemio- i radioterapii. W poradniku pacjenci znajdą odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące trybu życia podczas leczenia i po zakończonej terapii.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?