W tym dziale znajdą Państwo książki o chorobach nowotworowych, o ich leczeniu, terapiach, profilaktyce, leczeniu raka, pokonywaniu chorób nowotworowych. Znajduje się tu bardzo bogata oferta: podręczniki medyczne, poradniki, atlasy, diety. Znajciecie wiele ciekawych i interesujących publikacji zarówno z medycyny konwencjonalnej jak i niekonwencjonalnej. Są tu również ksiązki z zakresu jogi, medytacjii, ziołolecznictwa - serdecznie zapraszamy DobreKsiazki.pl
Cieżka choroba to pole bitwy, na którym bezcenną bronią staje się dobry humor.
Książka napisana przez amatora w sposób niezwykły. Dominik uczy, bawi, drażni, niepokoi, ale wzbudza w nas podziw walki z chorobą nowotworową według określonych zasad. To jednocześnie opowieść o wspaniałej osobowości tego młodego człowieka
- dr Elżbieta Lampka (onkolog)
Książka ta przede wszystkim uświadamia, że z kolejki po nowotwory niezależnie od tego, w którym miejscu jesteśmy, możemy wyjść i wejść obok do ogrodu z napisem "Zdrowie". Do tego ogrodu mogą wejść również ci, którzy już dźwigają paczkę z nowotworem, są przerażeni, ale desperacko brną do przodu, dla nich też znajdzie się miejsce w tym bogatym i pięknym ogrodzie.
Trzeba jednak szeroko otworzyć oczy, trzeba stworzyć pospolite ruszenie do walki z nowotworami. W historii było pospolite ruszenie przeciw wrogowi i zwyciężaliśmy, i nigdy nie daliśmy sobie odebrać wolności, a teraz nie możemy pozwolić odebrać sobie zdrowia. Ustawiam więc drogocenne znaki, w jaki sposób bezpiecznie przejść przez życie. I to jest kolejna moja mądrość życiowa.
Jedno z najbardziej obszernych, praktycznych i nowoczesnych opracowań na temat niemal wszystkich chorób nowotworach, ich diagnostyki i leczenia.
Zawiera informacje niezbędne do szybkiego, skutecznego podejmowania decyzji klinicznych, a jednocześnie kompleksowo wyjaśnia definicje, epidemiologię, patogenezę i diagnostykę procesów nowotworowych. Kładzie nacisk na wielodyscyplinarne podejście do leczenia onkologicznego z uwzględnieniem innych chorób pacjenta, a także stanu jego zdrowia psychicznego. Zawiera niezwykle cenne informacje dotyczące badań nad nowymi środkami farmakologicznymi. Zawarte w książce szczegółowe informacje obejmują również najnowsze doniesienia w dziedzinie chorób naczyniowych.
Całość wzbogacona jest wykazem nowych leków onkologicznych, wraz z określeniem ich dawkowania, oraz licznymi schematami i tabelami ułatwiającymi zrozumienie i zapamiętanie wiadomości zamieszczonych w tekście.
Jedno z najbardziej obszernych, praktycznych i nowoczesnych opracowań na temat niemal wszystkich chorób nowotworach, ich diagnostyki i leczenia.
Zawiera informacje niezbędne do szybkiego, skutecznego podejmowania decyzji klinicznych, a jednocześnie kompleksowo wyjaśnia definicje, epidemiologię, patogenezę i diagnostykę procesów nowotworowych. Kładzie nacisk na wielodyscyplinarne podejście do leczenia onkologicznego z uwzględnieniem innych chorób pacjenta, a także stanu jego zdrowia psychicznego. Zawiera niezwykle cenne informacje dotyczące badań nad nowymi środkami farmakologicznymi. Zawarte w książce szczegółowe informacje obejmują również najnowsze doniesienia w dziedzinie chorób naczyniowych.
Całość wzbogacona jest wykazem nowych leków onkologicznych, wraz z określeniem ich dawkowania, oraz licznymi schematami i tabelami ułatwiającymi zrozumienie i zapamiętanie wiadomości zamieszczonych w tekście.
Autorzy prezentują w poradniku praktyczne wskazówki dla lekarzy, dietetyków, pacjentów oraz osób opiekujących się chorymi. W szczegółowy sposób przedstawiają przyczyny i objawy wyniszczenia nowotworowego. W przypadku terapii związanej z chorobą ważne jest leczenie wspomagające i przestrzeganie zaleceń żywieniowych. Wskazani koncentrują się na postępowaniu m.in. przy utracie/przyroście masy ciała, zaburzeniach odczuwania smaku i zapachu, suchości w jamie ustnej, utracie apetytu, stanach zapalnych jamy ustnej i przełyku, wymiotach, biegunkach, zaparciach i niedokrwistości.
W publikacji znajdują się także wskazówki dietetyczne do stosowania po terapii onkologicznej, jak również dotyczące trybu życia, w tym aktywności fizycznej, osób z nowotworem i wyleczonych.
Książka zawiera praktyczne porady i zalecenia specjalistów z Instytutu Żywności i Żywienia w Warszawie. Mogą z niej korzystać zarówno pacjenci, jak i lekarze podstawowej opieki zdrowotnej.
Choroba nowotworowa jest skrajnie demokratyczna – może spotkać każdego, niezależnie od wieku, płci czy miejsca zamieszkania. Nie wyłącza spod swojego wpływu nikogo, także zdrowych. A ponieważ jest naszą wspólną sprawą, a nie tylko technicznym problemem do rozwiązania, wymaga czegoś więcej niż specjalistycznych programów leczniczych i profilaktycznych.
W Polityce nowotworowej proponuję coś, co wymyka się neoliberalnej wyobraźni nastawionej na skuteczność i zysk: wizję społeczeństwa równego i sprawiedliwego, w którym choroba nie jest karą, tylko motywuje zdrowych do działania na rzecz tych, którzy potrzebują pomocy. Wizję społeczeństwa, w którym zdrowych i chorych więcej łączy, niż dzieli.
Łukasz Andrzejewski (1986) – filozof, kończy doktorat – monografię Jacques'a Ranciere'a – w Instytucie Filozofii UWr. Od stycznia 2009 roku zmagał się z chorobą nowotworową, jednocześnie działając na rzecz zmiany publicznego wizerunku tej choroby. Członek zespołu Krytyki Politycznej.
Rak płuca pod względem epidemiologicznym jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym na świecie oraz jedną z najczęstszych przyczyn umieralności. Niezależnie od typu histologicznego i molekularnego, rak płuca może wzrastać, naciekając osierdzie lub naczynia krwionośne w obrębie klatki piersiowej. Objawy progresji raka płuca mogą być bezpośrednią przyczyną hospitalizacji na oddziałach kardiologii.
Ocena zaawansowania raka płuca, w tym ocena zajęcia różnych struktur układu sercowo-naczyniowego, może być kluczowa dla podjęcia ważnych decyzji terapeutycznych. Dla przykładu informacja o naciekaniu naczyń płucnych może by bardzo istotna dla torakochirurga i radioterapeuty.
Poważnym problemem klinicznym jest współwystępowanie z rakiem płuca tak istotnych rokowniczo chorób jak POChP i choroba wieńcowa. Wielu chorych na raka płuca zgłasza objawy niewydolności serca, zaburzenia wentylacji o typie obturacji oraz doświadcza zatorowości płucnej.
W tej unikatowej publikacji wybitni polscy specjaliści z dziedziny onkologii, radioterapii, torakochirurgii, chorób wewnętrznych, pneumunologii i kardiologii starali się ustalić jednolity i przejrzysty konsensus postępowania u chorych na raka płuca, którzy zgłaszają objawy ze strony układu sercowo-naczyniowego.
To, co jesz, czyni wielką różnicę!
Dieta ma ogromny wpływ na rozwój i zanik choroby nowotworowej, jak również na długość i jakość życia ludzi cierpiących na nowotwory. Naukowcy badają wpływ codziennych wyborów żywieniowych na zapobieganie nowotworom oraz rolę właściwego odżywania w zwiększeniu szans przeżycia ze zdiagnozowaną chorobą.
To więcej niż książka kucharska!
Książka Wygraj z rakiem, napisana przez lekarza medycyny Neala Barnarda i dietetyczkę Jennifer Reilly, zawiera kompletny zestaw wskazówek, które możesz od razu wprowadzić w życie. Autorzy nie tylko przedstawiają naukowe fakty, ale krok po kroku objaśniają, jak w warunkach domowych przeprowadzić konieczne zmiany.
Fragment książki Wygraj z rakiem Kuchnia antyrakowa
Wprowadzenie: W jaki sposób potrawy walczą z rakiem
Od wielu lat prowadzone są badania nad rolą odpowiednio dobranej diety w zapobieganiu nowotworom oraz jej wpływem na długość i jakość życia ludzi ze zdiagnozowanym rakiem. Nasza wiedza na ten temat nie jest z pewnością kompletna, jednak nawet dotychczasowe odkrycia można nazwać przełomowymi. Wydaje się, że niektóre style odżywiania mają duży wpływ na długość życia i zdrowie ludzi dotkniętych chorobą nowotworową. Inne z kolei są ryzykowne i przyczyniają się do zwiększenia śmiertelności związanej z rakiem.
Naszym celem jest przedstawienie odkryć naukowych za pomocą serii prostych, praktycznych rad, które można stosować we własnej kuchni, sklepie spożywczym czy restauracji - wszędzie, gdzie rozważamy, co zjeść. Podzielimy te informacje na osiem rozdziałów, zawierając w nich najistotniejsze dane naukowe, porady dotyczące planowania posiłków i zabiegi, które można stosować w domowym zaciszu. Główną myśl każdego z rozdziałów zilustrujemy przepisami. Stworzyliśmy przepisy na posiłki posiadające wiele walorów odżywczych i w kilku częściach niniejszej książki przedstawimy te szczególnie dobre. W publikacji zawarliśmy wszystkie przepisy (i więcej).
Będziemy przyglądać się roli jedzenia w chorobie nowotworowej, co może wywołać zaniepokojenie u niektórych Czytelników. Czy w jakimś stopniu nie przyczyniłem się do swojej choroby, skoro określone potrawy mają wpływ na ryzyko zachorowania na raka? Czy mój problem nie został spowodowany przez to, co jadłam jako dziecko? Czy nasza kultura stanowi przyczynę tych problemów?
Zadawanie takich pytań jest całkowicie naturalne. Zachęcamy jednak do tego, aby nie przypisywać winy sobie czy komukolwiek innemu. Faktem jest, że niektórzy ludzie zapadają na raka, mimo że prowadzą zdrowy styl życia. Inni z kolei palą, piją alkohol, jedzą bez umiaru i mimo to żyją w zdrowiu do późnej starości. Niestety zachorować na nowotwór jest łatwo i nie możemy z absolutną pewnością przewidzieć, kto padnie jego ofiarą, a kto nie. Jack Nicklaus1 powiedział: „Możesz spędzić cały dzień, zastanawiając się, dlaczego uderzona przez ciebie piłeczka wylądowała w lesie, albo możesz po prostu po nią pójść".
Badania nad rolą jedzenia w walce z rakiem wyrosły z prób dotarcia do przyczyn choroby. Porównując diety ludzi, którzy zapadli na raka, i tych, którzy pozostali zdrowi, odkryto wiele czynników wpływających na ryzyko rozwoju nowotworu. Badacze mieli też okazję zobaczyć, jak różne sposoby odżywiania wpływają na prawdopodobieństwo przeżycia.
Wysokobłonnikowy, niskotłuszczowy
Okazuje się, że wiele potraw pomocnych w zapobieganiu rozwojowi nowotworów wspomaga również walkę z już zdiagnozowaną chorobą. Jednym z ważniejszych wniosków wynikających z badań jest odkrycie wpływu jedzenia na hormony przyśpieszające przyrost zrakowaciałej tkanki. Na przykład, wyso-kobłonnikowa i niskotłuszczowa dieta redukuje ilość estrogenu (żeńskiego hormonu płciowego) w układzie krwionośnym, taka kontrola poziomu estrogenu wydaje się zmniejszać prawdopodobieństwo mnożenia się i rozprzestrzeniania komórek rakowych.
Błonnik, wspomagając przemianę materii, jest istotnym czynnikiem zapobiegającym rakowi jelita grubego, może również przyczyniać się do właściwego funkcjonowania układu odpornościowego. Włączenie do diety bogatych w błonnik produktów roślinnych jest więc bardzo istotne w zapobieganiu i walce z nowotworami, jak również pozytywnie wpływa na ogólny stan zdrowia. W dwóch pierwszych rozdziałach pokażemy, w jaki sposób włączyć wysoko-błonnikowe i niskotłuszczowe pokarmy do codziennej diety.
Dlaczego unikać nabiału?
Nabiał (np. mleko, ser, jogurt) zawiera zazwyczaj dużo tłuszczu i cholesterolu. Z badań wynika, że takie produkty mają istotny wpływ na ryzyko powstawania nowotworów. W dwóch cyklach badań przeprowadzonych na Uniwersytecie Harvarda - Studium Stanu Zdrowia Lekarzy i Uzupełniające Studium Stanu Zdrowia Lekarzy - odkryto, że ryzyko zachorowania na raka prostaty jest wyższe u mężczyzn, którzy często spożywają nabiał. Do takiego wyniku przyczynia się najprawdopodobniej wpływ produktów mlecznych na zwiększenie produkcji insulinopodobnego czynnika wzrostu (IGF-1) i wysoka w nabiale zawartość wapnia, który zmniejsza aktywację witaminy D. Zbadano również związek
konsumpcji omawianych produktów z ryzykiem zachorowania na raka piersi i jajników. Na szczęście nabiał można zastąpić takimi produktami jak mleko sojowe, mleko ryżowe i jogurt bezmleczny, które sprawiają, że zmiana diety jest przyjemna i prosta, co pokażemy w rozdziale trzecim.
Unikanie mięsa
Wiele przeprowadzonych badań pokazało, że nowotwory występują częściej w społeczeństwach konsumujących dużo produktów wysokotłuszczowych, szczególnie mięsa, a dużo rzadziej w takich, których dieta jest bogata w ziarna, warzywa i owoce. Wynika to z wysokiej zawartości tłuszczu i braku błonnika w diecie mięsnej, szczególnie w porównaniu z roślinną. Dodatkowo, w trakcie gotowania mięsa mogą formować się w nim substancje rakogenne z grupy kwasów hydroksycytrynowych (HCA). Ilość HCA rośnie wraz z długością procesu gotowania oraz temperaturą mięsa. W rozdziale czwartym zajmiemy się wpływem mięsa na ryzyko rozwoju nowotworów i przedstawimy wegetariańskie źródła białka - niskotłuszczowe, wysokobłonnikowe i bogate w substancje odżywcze wspomagające walkę z rakiem.
Produkty roślinne pomagające -w zwalczaniu raka i potrawy zwiększające odporność
Antyoksydanty, znajdujące się głównie w owocach i warzywach, są potężnym sprzymierzeńcem w walce z rakiem. Pomagają one w niwelowaniu szkód wywoływanych przez wolne rodniki, które w przeciwnym razie mogą prowadzić do rozwoju nowotworu. Rozdział piąty zawiera szczegółowy opis bogatych w te substancje ochronne warzyw i owoców. Najważniejsze jest, aby w planie posiłków zawrzeć dużo różnorodnych warzyw i owoców. Badania jednoznacznie pokazały, że stosowanie diety bogatej w owoce i warzywa zmniejsza prawdopodobieństwo zachorowania na raka. Wykazano także, że konsumowanie większej ilości warzyw i owoców wydłuża życie i zapobiega nawrotom nowotworów.
W rozdziale piątym omawiamy również rolę układu odpornościowego w walce z rakiem. Beta-karoten, witamina C i cynk wspomagają rozpoznanie i niszczenie komórek rakowych. Z kolei pokarmy bogate w tłuszcz i cholesterol mogą zmniejszać odporność organizmu. Badania wykazały, że aktywność komórek NK (tzw. naturalnych zabójców - pochłaniających i niszczących komórki rakowe) jest dwukrotnie wyższa u wegetarian niż u nie-wegetarian.
Utrzymywanie należnej masy ciała
Kontrola masy ciała jest konieczna w zapobieganiu wielu chronicznym chorobom, a z badań wynika, że ludzie szczuplejsi znacznie rzadziej zapadają na nowotwory. Co więcej, pozbycie się nadwagi może zwiększyć szansę przeżycia u chorych na raka. Podstawowe informacje na temat utrzymywania zdrowej wagi zostały zawarte w rozdziale szóstym.
Bez półśrodków
Wiele składników diety może nam pomóc pozostać w dobrym zdrowiu lub zwalczyć chorobę. Już od dłuższego czasu prowadzone są badania nad warzywami owocami, pełnym ziarnem i wieloma innymi produktami żywieniowymi. Nie odkryliśmy jeszcze wszystkiego, lecz posiadane informacje pozwalają nam wytyczyć ścieżkę do zdrowszego żywienia.
Na początku chcielibyśmy zachęcić wszystkich, aby nie ociągali się ze zmianą diety. Jeśli u ciebie lub u kogoś' z twoich bliskich została zdiagnozowana poważna choroba, czas najwyższy, aby zacząć czerpać korzyści z odpowiednio dobranej diety. Możemy próbować oszukiwać się, że pomogą tylko niewielkie zmiany w sposobie odżywiania, jednak rezygnacja z niewielkiej ilości tłuszczy na rzecz jednego owocu przyniesie nikły efekt. Zostało to naukowo udowodnione w badaniach, w których dieta była sposobem opanowania wielu stanów chorobowych, takich jak wysoki poziom cholesterolu, cukrzyca, nadciśnienie, osteoporoza czy problemy z nadwagą. Nie będziemy więc proponować żadnych półśrodków. Zachęcamy raczej do gruntownych zmian i pełnego wykorzystania dobrodziejstw proponowanej diety. Najprawdopodobniej pokochasz każdy krok na nowej ścieżce życia. Odkrywanie zdrowego żywienia przyniesie ci nie tylko lepszy stan zdrowia, odkryjesz także nowe smaki, egzotyczne restauracje i wiele nadzwyczajnych półek w sklepach spożywczych.
Tak, czekają cię wyzwania. Nowy przepis może okazać się wielkim sukcesem lub całkowitą porażką. Nie martw się - takie są właśnie uroki eksperymentowania. Odkrywając to, co ci odpowiada, poznasz całkiem nowy świat odżywczych, dobroczynnych potraw, wyśmienitych smaków i zaczniesz całkiem inaczej myśleć o jedzeniu i zdrowiu.
Lista zadań na tydzień
3-3-3, CZYLI SPOSÓB NA REORGANIZACJĘ DIETY
Nie trzeba być zawodowym kucharzem, żeby stosować zdrową dietę, czy to przez trzy tygodnie, czy przez całe życie. Większość z nas każdego dnia wybiera danie obiadowe spośród ośmiu czy dziewięciu ulubionych posiłków ze swojego kulinarnego repertuaru. Wszystko, czego potrzebujesz, żeby zacząć reorganizację swojej diety, to osiem czy dziewięć zdrowych posiłków, które ci smakują.
Spróbuj: Na kartce papieru zanotuj nazwy trzech potraw, które ci smakują, a nie zawierają produktów odzwierzęcych i nie są tłuste. Dla przykładu można wybrać: makaron z sosem marinara, burrito z ryżem, fasolą i grillowanymi warzywami, sałatę warzywną z fasolą i niskotłuszczowym włoskim dresingiem, kanapkę z grzybami portobello i pieczonymi czerwonymi papryczkami czy wegetariańskie chilli z krakersami.
Następnie zapisz nazwy trzech potraw, które lubisz i które łatwo zmodyfikować, eliminując z nich produkty odzwierzęce i nadmiar tłuszczu. Mogą to być na przykład: gulasz warzywny zamiast wołowego, stir-fryj z warzyw zamiast kurczaka, sałatka z taco z dodatkiem fasoli i kruchych warzyw zamiast mięsa czy wegetariański burger.
Na końcu zapisz nazwy trzech potraw, których nie próbowałeś, ale chciałbyś to zrobić. Przejrzyj przepisy na stronach 205-228 tej książki i wybierz trzy, które do ciebie przemawiają.
Jeśli przyłożyłeś się do powyższego ćwiczenia, rozwiązałeś swój problem - masz już dziewięć posiłków, które najprawdopodobniej będą ci smakowały. Oczywiście, jest wiele innych wspaniałych potraw do spróbowania, ale sporządzona lista to bardzo dobry początek.
Wygraj z rakiem Kuchnia antyrakowa
Spis treści:
Do Czytelników
Wprowadzenie:
W jaki sposób potrawy walczą z rakiem
Rozdział 1:
Energia z niskotłuszczowych potraw
Rozdział 2:
Błonnik twoim przyjacielem
Rozdział 3:
Odkrywamy zamienniki nabiału
Rozdział 4:
Zastąpić mięso
Rozdział 5:
Związki antyrakowe i potrawy zwiększające odporność.
Rozdział 6:
Utrzymywanie właściwej masy ciała
Rozdział 7:
Dieta w walce z rakiem piersi
Rozdział 8:
Dieta w walce z rakiem prostaty
Rozdział 9:
Planowanie zdrowych posiłków
Rozdział 10:
Pytania i odpowiedzi
O jedzeniu w zapobieganiu i walce z nowotworami
Rozdział 11:
Podstawy odżywiania
Rozdział 12 Przepisy
Śniadania Koktajle Przystawki Zupy
Sałatki i dressingi Sosy
Potrawy ze zbóż
Warzywa
Dania główne
Kanapki
Desery
Spis przepisów
Autorzy przepisów Przypisy
Bibliografia uzupełniająca
"Doświadczyłem podwójnego, bo fizycznego i duchowego, uzdrowienia. Są to dwie drogi, które schodzą się w łasce: uzdrowiony z choroby przez Lekarza i uzdrowiony z grzechu przez Zbawiciela. Byłem przykuty do szpitalnego łóżka, a zostałem z niego uwolniony dzięki sakramentowi chorych i mogłem zostać kapłanem. A niech mnie! Tak rzeczywiście było i trzeba o tym zaświadczyć".
Te słowa napisane ręką czterdziestoczteroletniego księdza są spontanicznym wyrazem zachwytu nad życiem, na którym odbił się wyraźny ślad Boga. Benjamin Boisson magister teologii, od 1999 roku kapłan we Wspólnocie Błogosławieństw, jako dwunastoletni chłopiec zapada na poważną chorobę, która uniemożliwia mu normalne funkcjonowanie. Przy wsparciu najbliższych osób i z właściwym sobie poczuciem humoru próbuje poradzić sobie z dotkliwym cierpieniem. W jego los nieoczekiwanie miesza się... sam Bóg.
Benjamin Boisson jest magistrem teologii, od 1999 roku jest również kapłanem we francuskiej Wspólnocie Błogosławieństw. Jako dwunastoletni chłopiec zapadł na poważną chorobę. Przez wiele lat prowadził audycję radiową na temat humoru chrześcijańskiego, obecnie organizuje specjalne sesje i rekolekcje weekendowe pod nazwą "Śmiech i modlitwa". Jest również autorem wydanej wcześniej książki "Uśmiech Pana Boga"
Lektura obowiązkowa dla chorych i ich rodzin.
Książka o tym, jak radzić sobie z emocjonalnym kryzysem po przebytej terapii i jak odzyskać utraconą harmonię ducha.
Chciałbym móc wypisywać receptę na tę książkę każdej osobie, która kiedykolwiek zmierzyła się z rakiem i pokonała tę chorobę.
Dr Hilary Jones, internista, telewizyjny ekspert medyczny, autor wielu książek
Wbrew powszechnym opiniom zakończone sukcesem leczenie raka nie zawsze przynosi ulgę. Życie po przebytej kuracji antynowotworowej nie oznacza szybkiego i prostego powrotu do pełni sił i zdrowia. Wielu chorych właśnie wtedy czuje, że zostali odstawieni na boczny tor. Ich życie się zmieniło, oni również. Towarzyszą temu uczucia smutku, przygnębienia, gniewu, pojawiają się depresja, niska samoocena, kłopoty ze snem, życiem seksualnym.
Autorki radzą, jak pokonać emocjonalny kryzys po przebytej terapii i odzyskać utraconą harmonię ducha. Podają konkretne wskazówki wzbogacone ćwiczeniami i odpowiednio dobranymi przykładami z życia pacjentów. Drugie życie po raku to cenny poradnik dla każdego, kto pokonał raka, dla rodzin i przyjaciół tych, którzy wygrali walkę z nowotworem, oraz dla osób pracujących w służbie zdrowia.
Dr Frances Goodhart od ponad dwudziestu lat pracuje jako psycholog kliniczny. Pomaga pacjentom w różnym wieku i w różnych stadiach raka, wspiera także ich rodziny i opiekunów oraz prowadzi konsultacje dla lekarzy i pielęgniarek. Jest uznanym ekspertem w dziedzinie psychologicznych skutków zachorowania na raka. Prace doktor Goodhart były publikowane w czasopismach naukowych oraz prezentowane na międzynarodowych konferencjach. Mieszka w Londynie z mężem i trójką dzieci.
Lucy Atkins jest znaną dziennikarką zajmującą się od kilkunastu lat tematyką zdrowia. Pisała artykuły dla takich gazet jak „Guardian”, „The Times”, „Weekend Telegraph”, „Sunday Times” czy „Sunday Express” oraz popularnych czasopism poświęconych matce i dziecku. Jest autorką dwóch książek, często występuje w mediach, komentując kwestie zdrowia i rodziny. Obecnie mieszka w Bostonie z mężem i trójką dzieci.
Lucy Atkins i doktor Goodhart przyjaźnią się od ponad dwudziestu lat.
Książka ta prezentuje wybrane zagadnienia praktyczne charakterystyczne dla pracy pielęgniarek oddziałów onkologicznych, uzupełniających wiedzę i pozwala na zdobycie nowych umiejętności niezbędnych w procesie leczenia pacjentów z chorobami nowotworowymi. Multidyscyplinarne podejście czyni z niej pozycję szczególnie przydatną dla studentek i studentów pielęgniarstwa.
Rak płuca stanowi poważny problem epidemiologiczny i zdrowotny, jest on bowiem najczęściej występującym nowotworem złośliwym u mężczyzn. U kobiet zajmuje drugie miejsce, ale prognozy przewidują, że wkrótce prześcignie raka piersi. Nie dziwi więc stały i ogromny postęp nauki w walce z tym schorzeniem, co z kolei wymusza ciągłe uaktualnianie, uzupełnianie i weryfikowanie wiedzy na ten temat. Mamy głębokie przekonanie, że książka spełnia wszystkie te wymagania.
Książka stanowi kompleksowe źródło wiedzy o nowotworach przewodu pokarmowego.
Dokładnie omawia poszczególne nowotwory układu pokarmowego i zaprezentuje zalecane strategie leczenia (w tym operacje chirurgiczne, radio i chemioterapię, terapię paliatywną i inne metody).
Podręcznik uzupełniają liczne algorytmy diagnostyki i leczenia, klasyfikacje poszczególnych stadiów chorób nowotworowych, tabele z omówieniem skuteczności terapii w poszczególnych przypadkach klinicznych, protokoły leczenia, wskazania do zabiegów operacyjnych, wskazania do stosowania terapii uzupełniających. W książce omówiono również czynniki predysponujące do zachorowania, a także opisano mogące wystąpić w trakcie terapii powikłania.
Monografia stanowi rozwinięte, kompleksowe i kompetentne opracowanie ekspresji receptorów steroidowych w prawidłowym i nowotworowym endometrium. Nowoczesny warsztat badawczy z zastosowaniem techniki PCR w czasie rzeczywistym (Real-Time PCR) oraz nowatorskie rozwiązanie polegające na zastosowaniu genu reporterowego TBR (TATA Binding Protei) w ocenie ilości i jakości badanych izoform mRNA, pozwoliły na uzyskanie bardzo interesujących wyników ekspresji wybranych genów. Pracę wzbogacają liczne ryciny, także barwne.
Cecylia Poli to kochająca taniec młoda kobieta, od dwóch lat żona, a od trzech miesięcy szczęśliwa matka, która dowiaduje się, że jest chora na groźną odmianę białaczki. Gdy trafia do szpitala i rozpoczyna leczenie, postanawia pisać pamiętnik: w prostych i mocnych słowach przedstawia swoją historię.
Ta książka jest opowieścią osoby, która nigdy nie porzuciła nadziei, która prosi o pocieszenie i odpowiedź na jej fizyczne i duchowe cierpienie. To hymn miłości i życia ? delikatny, poruszający, rozbrajająco świeży, utkany z tanecznych kroków wśród szpitalnych sal, wyczerpujących terapii i uśmiechów dziecka.
Szanowni Państwo! Kilka miesięcy temu odszedł od nas cudowny człowiek - autor ""Antyraka"" - David Servan Schreiber. Przedstawiamy Wam książkę, którą do ostatnich swoich chwil pisał specjalnie z myślą o czytelnikach.Dziewiętnaście lat po pierwszej diagnozie, po latach intensywnych studiów, głębokiego poczucia misji dawania nadziei tym, którzy cierpią na raka, David Servan-Schreiber musi natychmiast poddać się badaniu rezonansem magnetycznym, które potwierdza jego najgorsze obawy - guz mózgu odnowił się. W swojej ostatniej książce opowiada odważnie i szczerze o tym, jak poradził sobie z tą wiadomością, relacjonuje wysiłki, jakie podjął, by pokonać chorobę, robi przegląd własnego życia z punktu widzenia człowieka, który rozumie, że rak jest chorobą śmiertelną, a mimo to przezywa każdy dzień w pełni, z nadzieją. Jako autor i orędownik idei przestawionych w poradniku ""Antyrak. Nowy styl życia"", jako lekarz, który dał nadzieję milionom czytelników na całym świecie, David otwarcie przyznaje, że nie do końca przestrzegał własnych zaleceń. A jednak niczego nie żałuje. Potwierdzają w pełni skuteczność programu antyrakowego - od diety, poprzez ćwiczenia fizyczne i medytacje - wplata w swoją opowieść opisy przypadków klinicznych, oraz podkreśla znaczenie wewnętrznego spokoju, dbania o szczęście rodziny, przyjaźni o znajdywania radości w pomaganiu innym.
Sposób, w jaki się odżywiamy, ma ogromny wpływ na nasz organizm. Dotyczy to także układu odpornościowego. Nieprawidłowo dobrane składniki odżywcze, nieodpowiedni sposób przyrządzania potraw lub zbyt bogata w tłuszcze dieta - powodują osłabienie naszej naturalnej odporności. Autorka podaje podstawowe zasady przygotowywania racjonalnych posiłków, uwzględniając potrzeby osób, które zmagają się z chorobami nowotworowymi. Główną część książki stanowią przepisy na potrawy, które wspomagają układ odpornościowy.
Wszyscy spotykamy osoby, które mają bądź miały w przeszłości zdiagnozowanego raka. Choć medycyna wciąż prze naprzód i z każdym dniem powstają coraz skuteczniejsze metody leczenia tej poważnej choroby, to w dalszym ciągu nie udaje się wykluczyć nieprzyjemnych, szkodliwych, a nawet bardzo niebezpiecznych następstw stosowanych kuracji. Odżywianie w terapii antynowotworowej.
Wszyscy spotykamy osoby, które mają bądź miały w przeszłości zdiagnozowanego raka. Choć medycyna wciąż prze naprzód i z każdym dniem powstają coraz skuteczniejsze metody leczenia tej poważnej choroby, to w dalszym ciągu nie udaje się wykluczyć nieprzyjemnych, szkodliwych, a nawet bardzo niebezpiecznych następstw stosowanych kuracji. W tej przełomowej książce znany i ceniony profesor neurochirurgii proponuje szereg w pełni naturalnych sposobów na zminimalizowanie efektów ubocznych terapii antynowotworowych.
Dzięki sprawdzonym podczas badań klinicznych metodom każdy pacjent walczący z rakiem będzie mógł zmniejszyć negatywne skutki chemioterapii i radioterapii. Zaproponowane przez profesora Blaylocka techniki zwiększają również skuteczność wyżej wymienionych metod. Układ immunologiczny chorego, podobnie jak i cały pacjent, zamiast stopniowo słabnąć, uzyskuje dodatkowe siły.
Klucz do tak wspaniałych rezultatów leży w odżywianiu. Odpowiednie ilości zdrowych produktów, witamin i minerałów, a także właściwie dobranych suplementów żywieniowych znacząco zwiększają szanse pacjenta na pełne wyzdrowienie. Autor, opierając się na swoim wieloletnim doświadczeniu, doradza także, w jaki sposób przezwyciężyć trudności takie, jak uczucie zmęczenia, wypadanie włosów i chudnięcie, problemy z trawieniem i inne osłabiające organizm i psychikę skutki uboczne.
Dzięki temu bezcennemu przewodnikowy każdy pacjent chory na raka może bardziej zaangażować się we własne leczenie i uświadomić sobie wpływ stosowanych metod na jego organizm.
Zmniejsz ryzyko, zwiększ szanse.
Fragment książki: Naturalne strategie w walce z rakiem– przemowa
Niniejsza książka to efekt ponad dwudziestoletniego prowadzenia
badań nad substancjami odżywczymi, mającymi na celu poprawę
konwencjonalnej terapii osób chorujących na nowotwory oraz
terapii polegającej tylko na odpowiednim zastosowaniu składników
pokarmowych. Leczeniem chorób nowotworowych zainteresowałem
się jeszcze na studiach medycznych. Wówczas zgłębiłem jedną
z bardziej innowacyjnych metod leczenia, bazującą na wykorzystaniu
układu immunologicznego człowieka. To właśnie wtedy przekonałem
się, jak istotne w przypadku ludzkiej odporności jest właściwe
odżywianie się.
Tą drogą chcę dostarczyć pacjentom cierpiącym na raka i ich rodzinom
informacji dotyczących najnowszej żywieniowej metody. Pragnę
pokazać, jak wzmocnić układ immunologiczny i zwalczyć nowotwory.
Ponadto pokazuję, w jaki sposób za pomocą właściwego odżywiania
się można zapobiegać wielu powikłaniom wiążącym się z konwencjonalnymi
formami leczenia. Większość pacjentów chorujących na
nowotwory jest świadoma, iż powikłania typu mdłości, utrata apetytu
i zmęczenie mogą prowadzić do poważnej depresji i poczucia beznadziei.
W ostatnich badaniach podkreśla się, jak ważne jest samopoczucie
pacjenta w pokonywaniu choroby.
W rozdziale 1. prezentuję ogólny zarys odżywiania się i tego, w jaki
sposób przygotowywanie potraw może wywrzeć niebagatelny wpływ
na pokonanie raka. Omawiam ponadto istotę wyboru suplementów
diety wysokiej jakości – szczególnych substancji powodujących cofanie się choroby nowotworowej, które zawarte są w owocach i warzywach.
Zwracam także uwagę, jak substancje odżywcze współpracują
ze sobą, aby wzmocnić lub zmniejszyć te właściwości produktów
spożywczych i suplementów, które mają zdolność zwalczania choroby
nowotworowej.
W rozdziale 2. omawiam naszą dotychczasową wiedzę o tym, jak
następuje rozwój choroby nowotworowej i czym różnią się komórki
rakowe od tych zdrowych. Dzięki temu czytelnikowi łatwiej będzie
zrozumieć ważną rolę, jaką odgrywają składniki pokarmowe w zwalczaniu,
a nawet eliminowaniu raka. Wielu ludzi uważa tę ideę za
nadto uproszczoną. W rozdziale 2. pokazuję, jak skomplikowany
jest proces rozwoju raka i w jaki sposób odżywianie się – poprzez
zwalczanie niewłaściwej biochemii komórek rakowych – często
może zatrzymać proces rozwoju choroby nowotworowej.
W rozdziałach 3. i 4. dokonuję przeglądu dwóch głównych konwencjonalnych
sposobów leczenia raka – chemioterapii i radioterapii.
Omawiam także ich dobre oraz złe strony i udzielam wskazówek
dotyczących zmniejszania efektów ubocznych i jednoczesnego
zwiększania skuteczności terapii. W przypadku powikłań podaję
specjalne zalecenia.
W przypadku każdej osoby chorującej na raka niemałe znaczenie
odgrywa kwestia odżywiania się i jego potencjalnego wpływu na
konwencjonalne formy terapii. Wielu onkologów ostrzega swoich
pacjentów przed zażywaniem antyoksydantów w postaci niektórych
witamin. Nie wiadomo jednak, dlaczego lekarze boją się, iż wspomniane
witaminy zakłócą przebieg leczenia. Ta obawa bazuje na idei
mówiącej, że zarówno podczas chemioterapii, jak i radioterapii –
poprzez generowanie ogromnych ilości destrukcyjnie działających
wolnych rodników – zabijane są komórki rakowe. W rozdziale 5.
pokażę, że takie myślenie jest błędne. Okaże się, że sytuacja wygląda
zupełnie inaczej: leczenie za pomocą właściwego odżywiania się
naprawdę poprawia skuteczność konwencjonalnych form leczenia.
Pozostałe trzy rozdziały dotyczą szczegółów odżywiania się i jego
wpływu na leczenie. Omawiam tam oddziaływanie określonych rodzajów
tłuszczów i białek na rozwój raka. Podkreślam także, jak
wiele tego typu produktów zalecają onkologowie i dietetycy specjalizujący
się w leczeniu chorób nowotworowych.
W rozdziale 6. wyjaśniam dokładnie, w jaki sposób konkretne substancje odżywcze blokują rozwój nowotworów i mogą zahamować działanie genów
odpowiedzialnych za rozprzestrzenianie się raka.
Szczególną rolę układu immunologicznego w zwalczaniu raka po
raz pierwszy dostrzeżono ponad czterdzieści lat temu. Ostatnie badania
nie tylko potwierdziły wcześniejsze obserwacje, ale odpowiednio
dostosowały leczenie, dzięki czemu jest ono obecnie skuteczniejsze.
Dowiedzieliśmy się ponadto, że sposób odżywiania odgrywa
główną rolę w funkcjonowaniu układu immunologicznego, zwłaszcza
tej jego części, która odpowiada za zwalczanie nowotworów.
Prawdę powiedziawszy, niedobór nawet jednej substancji odżywczej
może spowodować poważne zaburzenie w funkcjonowaniu układu
immunologicznego.
W rozdziale 7. omawiam niektóre sposoby
wzmocnienia funkcji układu immunologicznego dotyczącej zwalczania
nowotworów.
Na koniec, w rozdziale 8., podsumowuję wszystkie informacje.
Omawiam również, w jaki sposób spożywanie powszechnie występujących
dodatków może przeszkodzić w skutecznym leczeniu,
np. fluorek może przyczynić się do rozwoju guza w 25 procentach,
a mimo to niewielu onkologów ostrzega swoich pacjentów przed tą
substancją. Rtęć, glutaminian sodu (MSG), aspartam i inne substancje
toksyczne również mogą zwiększyć zachorowalność na choroby
nowotworowe, negatywnie wpływać na terapię i prowadzić do pogłębienia
się choroby.
Na końcu książki znajduje się lista zalecanych suplementów wysokiej
jakości.
Chociaż starałem się umieścić tu jak najwięcej informacji potrzebnych
chorym na raka, musiałem ograniczyć zakres niektórych tematów
ze względu na objętość tej pozycji. Jednak czytelnicy wyniosą
z lektury istotne wiadomości niezbędne do zmaksymalizowania skuteczności
terapii, zmniejszenia powikłań wiążących się z konwencjonalnymi
formami terapii i zapobieżenia im, a także do osiągnięcia sukcesu
w walce z chorobą. Większość pacjentów, którzy zastosują się do
moich zaleceń, poczuje się lepiej i nabierze więcej energii.
Naturalne strategie w walce z rakiem Spis Treści
Przedmowa
Podziękowania
Wstęp
1. Zwalczanie chorób nowotworowych za pomocą właściwego odżywiania się
2. Proces rozwijania się choroby nowotworowej
3. Chemioterapia: trucizna na raka (i na pacjenta)
4. Radioterapia, czyli spalanie nowotworów
5. Odżywianie się a choroby nowotworowe: fakty i mity
6. Odżywianie się a leczenie chorób nowotworowych
7. Odżywianie się, choroby nowotworowe a odporność
8. Zwalczanie specyficznych problemów związanych z terapią osób chorych na nowotwory
Przypisy
Zalecana lektura
O Autorze
Pierwotne chłoniaki skóry prezentują specyficzne objawy kliniczne, a także różnią się przebiegiem i rokowaniem od wykazujących zbliżony obraz histologiczny chłoniaków węzłowych.
Stanową tym samym odrębną, pod względem klinicznym i biologicznym, grupę rozrostów a klasyfikacje dotychczas stosowane do podziału chłoniaków węzłowych są dla nich nieadekwatne. Pojawiła się więc konieczność dokładnego ich opisania.
To zadanie spełnia książka „Pierwotne chłoniaki skóry”, która przedstawia aktualną klasyfikację, charakterystykę poszczególnych typów, rodzaje badań oraz leczenie pierwotnych chłoniaków skóry.
Szczególnym atutem publikacji jest atlas kolorowych zdjęć, zbieranych przez Autorów przez wiele lat pracy klinicznej, stanowiący odrębną część książki.
Książka zawiera kompleksowy i profesjonalny obraz pielęgniarskiej opieki onkologicznej.
Publikacja adresowana jest do studentów pielęgniarstwa i innych kierunków medycznych, a także do pielęgniarek pracujących na oddziałach onkologicznych oraz przygotowujących się do egzaminu specjalistycznego z zakresu pielęgniarstwa onkologicznego.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?