W tym dziale znajdą Państwo książki o chorobach nowotworowych, o ich leczeniu, terapiach, profilaktyce, leczeniu raka, pokonywaniu chorób nowotworowych. Znajduje się tu bardzo bogata oferta: podręczniki medyczne, poradniki, atlasy, diety. Znajciecie wiele ciekawych i interesujących publikacji zarówno z medycyny konwencjonalnej jak i niekonwencjonalnej. Są tu również ksiązki z zakresu jogi, medytacjii, ziołolecznictwa - serdecznie zapraszamy DobreKsiazki.pl
Książka jest fragmentem dziennika, prowadzonego przez autorkę od przeszło trzydziestu lat. Spokojny dotychczas rytm życia, pracy, twórczości literackiej, pogodnego życia rodzinnego, spotkań z przyjaciółmi zostaje nagle zakłócony.
Niejasne przeczucia potwierdzają się po przeprowadzeniu badań. Diagnoza jest jednoznaczna: rak.
Opis zakończonych szczęśliwie zmagań z chorobą to przede wszystkim opowieść o uczeniu się na nowo siebie i swojego życia. Krystyna Kofta pisze o tym, jak mimo cierpienia zmusić się do aktywności, choćby miała polegać na najprostszych codziennych czynnościach, jak nie poddać się bólowi i depresji, jak przy całym zaangażowaniu w walkę z rakiem zdobyć się na dystans, a nawet poczucie humoru. Ta książka jest nie tylko ostrzeżeniem: pokazuje, jak można żyć twórczo nawet w tak trudnej sytuacji, jest także zapisem wewnętrznej przemiany: zmiany hierarchii wartości, relacji z ludźmi, stosunku do własnego życia.
Oddajemy do Państwa rąk II wydanie praktycznego przewodnika poświęconego nowotworom klatki piersiowej. Pierwsze wydanie tej książki, zatytułowane "Nowotwory płuca i opłucnej" i adresowane do szerokiego grona lekarzy zajmujących się tą grupą nowotworów, ukazało się w 2009 roku. Zapoczątkowało ono serię podobnych kompendiów wiedzy na temat najczęstszych nowotworów złośliwych. Przejrzyste i krótkie ujęcie najważniejszych informacji przydatnych w codziennej praktyce klinicznej, a także "kieszonkowy" format tych książek spotkały się z uznaniem i życzliwością naszych Czytelników. W obecnym wydaniu staraliśmy się uwzględnić postęp wiedzy dotyczący nowotworów klatki piersiowej, a także zgłaszane nam uwagi i propozycje, za które bardzo dziękujemy. Istotnym uzupełnieniem poprzedniego wydania jest także rozdział dotyczący nowotworów śródpiersia. Książka obejmuje obecnie wszystkie grupy nowotworów klatki piersiowej (płuc, opłucnej i śródpiersia), zatem postanowiliśmy dostosować tytuł do szerszej zawartości. Podobnie jak w poprzednim wydaniu, staraliśmy się przedstawić wszystkie zagadnienia zgodnie z obowiązującą obecnie zasadą medycyny opartej na naukowych dowodach (ang. evidence-based medicine - EBM). W poszczególnych rozdziałach znajdują się odnośniki do najważniejszych pozycji piśmiennictwa oraz do krajowych i międzynarodowych zaleceń diagnostyczno-leczniczych, których lektura uzupełni omawiane tu zagadnienia.
Jacek Jassem i Maciej Krzakowski
Niniejsza monografia stanowi próbę podsumowania i usystematyzowania aktualnej wiedzy dotyczącej leczenia ukierunkowanego na cele molekularne. Opracowanie to jest adresowane do lekarzy wielu specjalności, między innymi onkologów klinicznych, hematologów, radioterapeutów, hematologów i onkologów dziecięcych, chirurgów, radiologów, patologów, jak również studentów. Książka zawiera część teoretyczną i kliniczną. Pierwsza z nich ma na celu przystępne wyjaśnienie skomplikowanych procesów subkomórkowych, co z pewnością ułatwi Czytelnikom lepsze zrozumienie i właściwą interpretację danych zawartych w części klinicznej.
Chcielibyśmy podkreślić, że w poszczególnych rozdziałach odniesiono się do istniejących kontrowersji. Podkreślono również fakt, iż obecna wiedza dotycząca niektórych tematów jest jedynie fragmentaryczna. Mamy świadomość, że opracowanie to nie w pełni wyczerpuje zagadnienie, jednakże jego ograniczona objętość spowodowała konieczność wyselekcjonowania zawartych w nim informacji. Będziemy zatem wdzięczni za wszelkie uwagi, opinie, komentarze i wskazówki pochodzące od Czytelników.
Nowoczesne leczenie chorych na nowotwory wymaga pracy zespołowej i interdyscyplinarnej, dlatego też do stworzenia tego opracowania zostali zaproszeni wybitni lekarze i naukowcy zajmujący się różnymi aspektami leczenia ukierunkowanego na cele molekularne. Dziękujemy raz jeszcze wszystkim Współautorom za życzliwą współpracę i trud włożony w przygotowanie tej monografii. Niezwykle cenimy sobie możliwość współdziałania ze wszystkimi ekspertami i jesteśmy im niewymownie zobowiązani, że pośród licznych obowiązków znaleźli czas na współtworzenie tego podręcznika. Ponadto składamy serdeczne podziękowania dr Joannie Kruszewskiej i dr Marcie Myśliwiec za nieocenioną pomoc techniczną podczas redagowania podręcznika.
Marek Z. Wojtukiewicz
Ewa Sierko
Magda, miłość i rak to książka o życiu i śmierci … I o nadziei. Magda Prokopowicz w wieku 27 lat zachorowała na raka piersi. Walczyła z chorobą, będąc w ciąży. Przeszła chemioterapię, skomplikowaną operację i urodziła zdrowe dziecko. W tym czasie doświadczyła wszystkich etapów choroby, nauczyła się otwierać zamknięte drzwi, dowiadywać się, co jest prawdą, co mitem i odkryła, jak ważne w walce z rakiem jest pozytywne myślenie. Założyła fundację Rak’n’Roll. Wygraj życie! I została bohaterka filmu Aliny Mrowińskiej Magda, miłość i rak. Po jej śmierci Fundacja Rak'n'Roll. Wygraj życie! zajmująca się zmianą schematu myślenia na temat choroby nowotworowej kontynuuje działalność. Magda Prokopowicz stała się dla chorych na raka i ich bliskich symbolem walki o jakość życia osób dotkniętych chorobą nowotworową, A dla tysięcy Polaków – symbolem niezłomności w walce z przeciwnościami losu. W książce Czytelnicy znajdą rozmowy Aliny Mrowińskiej z Magdą Prokopowicz, jej mężem – Bartkiem Prokopowiczem, psychoonkologiem dr Mariolą Kosowicz, a także zapiski samej Magdy Prokopowicz.
Gdy żyjecie z nowotworem, bardzo ważne staje się dobre odżywianie. Badania naukowe dowodzą, że to, co jecie, może zarówno chronić przed nowotworem, jak i wywierać zdecydowany wpływ przed, w trakcie i po terapii. Często jednak możecie czuć się zbyt zmęczeni, chorzy lub zestresowani, by przygotować zrównoważone i pożywne posiłki, lub wręcz w ogóle zabraknie wam ochoty na jedzenie.
Nie martwcie się, pomoc jest w zasięgu ręki.
Zdrowe odżywianie w chorobie nowotworowej przygotowane dla was przez zespół Penny Brohn Cancer Care pokazuje, jak zrobić proste posiłki, przekąski i napoje bogate w substancje odżywcze, które wzmocnią wasz organizm. Jeśli zaś gotujecie dla ukochanej osoby, będziecie mogli spać spokojnie, pewni, że dostarczyliście jej najlepsze możliwe pożywienie, by czuła się jak najlepiej.
Dzięki ponad trzydziestoletniemu doświadczeniu organizacji we wspieraniu osób dotkniętych chorobą nowotworową wypracowano praktyczne i oparte na wiedzy podejście do ich potrzeb. Największy nacisk położono na te pokarmy, które mogą pomagać w łagodzeniu najczęstszych objawów, co zwykle stanowi ważną część każdej terapii przeciwrakowej. Przepisy opracowane przez Christine Bailey, szefa kuchni i specjalistkę żywienia, nie tylko są przyjazne, szybkie do przygotowania, obfitują w składniki odżywcze i są łatwostrawne, ale też dostarczają energii na cały dzień. I są pyszne.
Pradawni faraonowie uważali olej palmowy za święte pożywienie. Skąd taka fascynacja pozornie przeciętnym produktem? I jakim cudem jego popularność przetrwała tyle stuleci? Odpowiedź znajdziesz w tej książce.
Już podczas pierwszego kontaktu z olejem palmowym każdy zauważy, że łączy on w sobie wiele korzyści – znakomity smak, zapach i możliwość rozgrzewania go do bardzo wysokich temperatur. Nie są to jednak jego najcenniejsze zalety.
Jak wykazują najnowsze badania, może skutecznie przeciwdziałać wielu powszechnym chorobom! Poprawia krążenie krwi w organizmie i zapobiega wystąpieniu schorzeń serca. Zabezpiecza przed rakiem, wzmacnia odporność oraz zwiększa wchłanianie witamin i najważniejszych składników odżywczych. Olej palmowy może korzystnie wpłynąć na poziom cukru we krwi oraz wspomóc funkcjonowanie wątroby. Co więcej, wzmacnia kości, zęby i poprawia wzrok. Ostatnimi czasy naukowcy skupili się na jeszcze innej, bardzo ważnej właściwości tego specyfiku. Jako największe naturalne źródło korzystnych dla zdrowia tokotrienoli stabilizuje on komórki i tkanki wskutek czego zapobiega wystąpieniu zmian nowotworowych. Z kolei dzięki właściwościom ochronnym przed niszczącym działaniem utleniania lipidów, pomaga zapobiegać przedwczesnemu starzeniu i zapobiega wystąpieniu chorób neurodegeneracyjnych.
Trudno znaleźć podobnie wszechstronny środek gwarantujący długie i pozbawione chorób życie. Sięgnij po olej palmowy i obierz kurs na zdrowie!
Wybrany fragment książki
Prawda na temat tłuszczów
TŁUSZCZ JEST DLA CIEBIE DOBRY
Wbrew powszechnej opinii, tłuszcz nie jest jakąś obrzydliwą bestią, czyhającą w naszym pożywieniu tylko po to, by nam zaszkodzić. To bardzo cenny, a nawet niezbędny element odżywczy. Krótko mówiąc, tłuszcz jest dla ciebie dobry. Odżywia ciało i pomaga chronić cię przed chorobami.
Wszystkie naturalne tłuszcze są korzystne. Mimo to dobre tłuszcze mogą stać się złymi, jeśli są przerabiane przez człowieka albo spożywane w nadmiernej ilości. Niektóre tłuszcze są bardziej korzystne od innych. Niektóre mogą być spożywane w większej ilości niż inne. Niektóre muszą być konsumowane w równowadze z innymi. Niektóre tłuszcze, te przerobione albo stworzone przez człowieka, nie powinny być spożywane w ogóle. Problem tkwi w tym, że często jesteśmy zdezorientowani i nie potrafimy stwierdzić, które są które.
Propaganda marketingowa i media mają ogromny wpływ na nasze postrzeganie dietetycznych tłuszczów i często to postrzeganie zaburzają. Jesteśmy nakłaniani do zredukowania spożywanych tłuszczów do niezbędnego minimum dla ogólnego zdrowia i w celu zrzucenia zbędnych kilogramów. W dodatku, część tłuszczów jest przedstawiana jako korzystna, a inna - jako niekorzystna. Nasycone tłuszcze, w tym olej palmowy, zbierają największą krytykę i są obwiniane za właściwie każdy problem zdrowotny, jaki dotyka ludzkość. Wielonienasycone oleje o* ślinne jak margaryna i tłuszcz roślinny do pieczenia są z kolei wychwalane jako „dobre" tłuszcze. Prawda jest jednak takaj że większość tłuszczów nasyconych, a przede wszystkim olejl palmowy, jest najzdrowsza. W przeciwieństwie do nich, wielaf wielonienasyconych tłuszczów jest tak bardzo chemicznie prze-4 robionych i odległych od swoich naturalnych właściwości, że] mogą okazać się poważnym zagrożeniem dla zdrowia.
Występujące naturalnie tłuszcze, które zostały poddane najmniejszym przeróbkom i modyfikacjom jak to tylko możliwe,; są najzdrowsze bez względu na to, czy są nasycone czy nienasycone. Ludzie żyjący na przestrzeni poprzednich wieków i prowadzący przeróżne style życia spożywali naturalne tłuszcze, a nie doświadczali problemów zdrowotnych, jakie dotykają nas w dzisiejszych czasach. To nie te tłuszcze są źródłem problemów.
Tłuszcze są tak naprawdę niezbędnymi składnikami odżywczymi, na których organizm polega, by utrzymać się w dobrym zdrowiu. Potrzebujemy tłuszczu w naszej diecie. W warunkach naturalnych prawie każde pożywienie w jakimś stopniu zawiera tłuszcz. Odpowiednia jego ilość jest niezbędna do prawidłowego trawienia i przyswajania składników odżywczych.
Tłuszcze spowalniają przemieszczanie się pożywienia przez żołądek i układ trawienny. Dzięki temu pożywienie może przez dłuższy czas być poddawane działaniu kwasów żołądkowych i enzymów trawiennych. W konsekwencji, więcej składników odżywczych, a szczególnie minerałów zwykle mocno przywiązanych do innych składników, może być uwolnionych i przyswojonych przez organizm.
Diety niskotłuszczowe są tak naprawdę szkodliwe, ponieważ nie pozwalają na dokładne trawienie i redukują przyswajanie składników odżywczych. Wapń, na przykład, wymaga obecności tłuszczu do prawidłowego przyswojenia. Dlatego właśnie diety niskotłuszczowe niosą wysokie ryzyko osteoporozy. To ciekawe, że bardzo często unikamy tłuszczów jak to tylko możliwe i jemy produkty niskotłuszczowe, w tym niskotłuszczowe mleko w celu dostarczenia wapnia, ale przez to, że zawartość tłuszczu w mleku jest zredukowana, wapń nie może zostać prawidłowo przyswojony. To zwykle jeden z powodów sprawiających, że niektórzy ludzie cierpią na osteoporozę, pomimo że piją dużo mleka i biorą suplementy diety zawierające wapń.
Tłuszcz jest też niezbędny do przyswajania witamin rozpuszczalnych w tłuszczu. Należą do nich witaminy A, D, E, K, a także ważne składniki odżywcze pochodzenia roślinnego i antyoksy-danty, jak beta-karoten. Zbyt mała ilość tłuszczu w diecie może prowadzić do niedoboru tych składników.
Spożywanie zbyt dużej ilości tłuszczu jest mniejszym problemem niż spożywanie go w zbyt małej ilości. Jesteśmy zawsze nakłaniani do redukowania spożywania tłuszczów z powodu powszechnej opinii, że powodują otyłość. To nie tak. Ostatnie badania pokazują, że przy spożyciu tej samej ilości kalorii traci się więcej kilogramów na diecie średnio- i wysokotłuszczowej, niż na niskotłuszczowe]'.
Ilość tłuszczu w diecie jest zróżnicowana na całym świecie. Niektórzy spożywają go dużo, a inni - relatywnie niewiele. W wielu dietach tradycyjnych ludów, takich jak Eskimosi, Indianie z regionów amerykańskich stepów, a także afrykańscy Masajowie, tłuszcz na przestrzeni wieków stanowił do 80 proc. spożywanych przez nich kalorii (i w ogromnej większości był to tłuszcz nasycony). U niektórych ludów wysp Australii i Oceanii spożycie tłuszczu stanowiło do 60 proc. konsumowanych kalorii i w większości był to tłuszcz kokosowy, czyli ponownie tłuszcz nasycony1. Pomimo że ludy te spożywały duże ilości tłuszczu, a był to naturalny i nieprzetworzony tłuszcz, współczesne dolegliwości, takie jak choroby serca, cukrzyca czy rak, były wśród nich nieobecne.
Na nowotwór złośliwy zachoruje w ciągu swego życia co czwarty Polak, a co piąty z tego powodu umrze. Onkologia powinna być zatem jedną z głównych dziedzin klinicznych nauczanych na studiach medycznych. Tymczasem wskaźniki śmiertelności dla wielu nowotworów złośliwych są znacznie wyższe w Polsce niż w Europie Zachodniej. Aby zmienić ten stan rzeczy, potrzeba skoordynowanych działań, które poprawią świadomość zdrowotną przeciętnego Polaka, usprawnią organizację opieki zdrowotnej, a lekarzom umożliwią zdobycie rzetelnej wiedzy z zakresu tej dziedziny zarówno w czasie studiów, jak i w okresie podyplomowym. Wyrażamy nadzieję, że właśnie czwarte wydanie Onkologii, które oddajemy w Państwa ręce, będzie dobrze służyć realizacji tych celów. Dzięki współpracy licznego grona autorów z wielu ośrodków udało się stworzyć podręcznik akademicki, który zyskał uznanie studentów i lekarzy. W niniejszym wydaniu zmodyfikowano szatę graficzną oraz uaktualniono poszczególne rozdziały, a całość uzupełniono indeksem haseł.
Rokowanie chorych na nowotwory jest wypadkową działania wielu czynników, a jednym z ważniejszych jest prowadzenie postępowania diagnostyczno-terapeutycznego zgodnie z wytycznymi. Podstawą zaleceń postępowania powinny być wyniki badań naukowych, które muszą być prawidłowo zaplanowane i przeprowadzone zgodnie ze wstępnymi założeniami, a ustalone wnioski powinny dotyczyć rzeczywistych sytuacji klinicznych.
Poprzednie wydanie opracowania \"Zalecenia postępowania diagnostyczno-terapeutycznego w nowotworach złośliwych\" ukazało się w 2009 roku. Okres dwóch lat, jaki upłynął od wydania poprzedniej wersji wytycznych, uzasadniał przygotowanie aktualizacji. W tym czasie pojawiły się nowe możliwości rozpoznawania i leczenia w kilku nowotworach, a niekiedy uległy zmianie lub modyfikacji wzorce postępowania. Postęp dotyczył niejednokrotnie nowotworów o bardzo wysokich wskaźnikach zachorowalności (np. rak płuca
lub rak piersi), co ma szczególne znaczenie.
Autorzy mają nadzieję, że \"Zalecenia postępowania diagnostyczno-terapeutycznego w nowotworach złośliwych\" będą stanowić wartościowe uzupełnienie wiedzy lekarzy, którzy zajmują się rozpoznawaniem i leczeniem chorych na nowotwory
Książka adresowana do osób dotkniętych chorobą nowotworową. Przedstawia liczne recepty ziołowe oraz wskazówki dotyczące prawidłowego odżywiania, pomocne w terapii. Pokazuje jak z tą chorobą można żyć, nie tracąc nadziei na jej przezwyciężenie i pokonanie.
Książka Edyty Zierkiewicz to dojrzałe i wielostronne studium dotyczące ważnego społecznie i bardzo interesującego naukowo fenomenu edukacyjnej funkcji prasy (i szerzej kultury) popularnej, w recenzowanej pracy badane na przykładzie konstruowania dyskursu choroby (rak piersi). Analizy autorki są wielostronne, interdyscyplinarne, a mimo to udało jej się zachować wyraźną i bardzo klarowną formę narracji pozwalającą na niezakłóconą i niemal linearną, systematycznie prowadzoną przez strukturę tekstu lekturę. (?) Jest to ważne i poznawczo bardzo interesujące studium dyskursu medialnego jako dyskursu pedagogicznego, informacyjnie i interpretacyjne ?gęste od znaczeń? i otwierające wiele nowych perspektyw badawczych.
Prof. dr hab. Tomasz Szkudlarek, Uniwersytet Gdański
Akademia Walki z Rakiem od 2005 roku zajmuje się wszechstronną pomocą osobom chorym onkologicznie i ich bliskim. Cieszę się, że osoby profesjonalnie z nią związane podjęły trud przedstawienia swojej pracy i funkcjonowania AWzR. Mam nadzieję, że książka będzie służyła zarówno członkom Akademii, jak i osobom jej pomagającym.
Janina Mirończuk,
prezes Fundacji „Światło”, założycielka AWzR
Niepokorna, piękna, ciepła i otwarta, dowcipna i często kontrowersyjna
Bolał ją brzuch. W biegu, między licznymi zajęciami wpadła do lekarza. To miało być rutynowe badanie. Diagnoza przeraziła wszystkich. Rak złośliwy, z licznymi przerzutami. Walczyła z nim przez ponad dwa lata.
Śmiertelna choroba i nieposkromiony apetyt na życie. Joasia cieszyła się każdą chwilą spędzaną z najbliższymi i pisała blog. Była szczęśliwa.
Chustka to nie tylko zapis zmagania się z chorobą, ale przede wszystkim opowieść o wielkiej miłości do synka, Niemęża i życia. To także opowieść o niezwykłym spotkaniu: Joanna, skupiona na pracy bizneswoman, i Niemąż, mężczyzna z przeszłością, skazany i wciąż walczący o swą niewinność. O tym uczuciu i życiowej przemianie on sam napisze w książce "Nieżona".
Niepokorna, piękna, ciepła i otwarta, dowcipna i często kontrowersyjna. Otwarcie mówiła o seksie w czasie choroby. Przygotowywała syna na swoją śmierć. Jej blog zdobył ogromną popularność. Wzruszał i przerażał. Czytali go też ci, którzy szukali zwykłego pocieszenia.
Przekazujemy w Państwa ręce podręcznik poświęcony nowotworom układu moczowo-płciowego. Stanowią one, zwłaszcza u mężczyzn, problem bardzo istotny epidemiologicznie, społecznie i klinicznie, a prognozy wskazują, że ich udział i znaczenie będą w najbliższych latach rosły. Już obecnie w wielu krajach rak gruczołu krokowego jest najczęściej rozpoznawanym nowotworem u mężczyzn, a podobną tendencję obserwuje się również w Polsce.
W ostatnich latach dzięki rozwojowi badań podstawowych i klinicznych oraz wprowadzeniu nowych metod terapeutycznych osiągnięto znaczący postęp w leczeniu najczęstszych nowotworów tej grupy, przede wszystkim raka gruczołu krokowego i raka nerki. Lepsze zrozumienie biologii tych nowotworów, wprowadzenie nowych leków i rozwój mniej inwazyjnych technik operacyjnych pozwoliło na bardziej świadomy wybór optymalnej strategii postępowania u poszczególnych chorych. Istotnym osiągnięciem jest postępujące zrozumienie roli i konieczności stosowania leczenia wielodyscyplinarnego przez wszystkie grupy pracowników medycznych zaangażowanych w opiekę nad chorymi na nowotwory układu moczowo-płciowego.
Oddany w Państwa ręce podręcznik jest pierwszym w Polsce opracowaniem przygotowanym wspólnie przez środowiska onkologów i urologów, z istotnym udziałem innych specjalistów opiekujących się chorymi na nowotwory układu moczowo-płciowego. Ambicją autorów i redaktorów było przygotowanie krótkiego i "przyjaznego w użyciu" kompendium aktualnego stanu wiedzy opartego na zasadach Evidence Based Medicine i mającego stanowić pomoc w codziennej praktyce klinicznej. Mamy nadzieję, że nasz podręcznik spełni Państwa oczekiwania i przyczyni się do poprawy wyników leczenia tej grupy nowotworów w Polsce.
Książka „Siły, które pokonają raka” jest znakomitym przewodnikiem dla osób, które szukają dla siebie źródeł wsparcia w chorobie nowotworowej i procesie jej leczenia. Wiele cennych wskazówek znajdą w niej również ich bliscy, terapeuci i lekarze.
Publikacja prowadzi Czytelników od diagnozy, poprzez medyczne aspekty terapii nowotworów, do wspomagających terapii psychologicznych. Prezentuje szeroki wachlarz dostępnych terapii psychoonkologicznych, a wśród nich terapię poznawczo-behawioralną, terapię akceptacji i zaangażowania oraz interwencje psychologii pozytywnej skoncentrowane na nadziei i wzroście osobowym. Przy każdym z tekstów zamieszczono propozycje ćwiczeń i technik terapeutycznych - praktyczne porady, pomocne na każdym etapie choroby.
Doświadczeni terapeuci wyjaśniają jak radzić sobie z chorobą i wspomagać leczenie. Dr Ewa Wojtyna podpowiada, w jaki sposób zmniejszać lęk i kształtować zdrowe przekonania. Joanna Dudek-Głąbicka opisuje nowatorską terapię, która uczy jak mimo choroby żyć zgodnie z tym, co dla nas najważniejsze. Dr Mariusz Zięba przybliża fenomen pozytywnych konsekwencji trudnych wydarzeń życiowych, zaś dr Kinga Tucholska pokazuje jak rozwijać prawdziwą nadzieję.
Bodźcem, który sprawił, że zacząłem szukać możliwie efektywnej, pozbawionej skutków ubocznych i naturalnej terapii chorób nowotworowych był przypadek członka mojej najbliższej rodziny. Rak skóry. Zostałem poproszony o poradę, gdy zawiodły wszelkie dotychczasowe, konwencjonalne metody leczenia. Po przyjrzeniu się różnorodnym naturalnym terapiom doszedłem do wniosku, że jedynym środkiem naturalnym, posiadającym naukowe uzasadnienie, jest terapia witaminą B17 (amigdaliną).
Za moją namową bliska mi osoba zaczęła spożywać zwiększoną dawkę bogatych w amigdalinę ziaren. Po kilku dniach chorobowo zmienione miejsca zaczęły się odmieniać, a po kilku tygodniach po nowotworze nie było ani śladu. Do dzisiaj, dzięki zachowaniu diety obfitującej w produkty bogate w amigdalinę, choroba nie powróciła.
Dlatego ja sam również zacząłem spożywać bogate w amigdalinę ziarna. Na plecach miałem znamię o średnicy mniej więcej 2,5 centymetra. 3 dni po tym, gdy do mojej diety włączyłem amigdalinę, poczułem na znamieniu swędzenie, które utrzymywało się przez kolejnych kilka dni, po czym nagle ustało.
Jednocześnie, gdy włączyłem amigdalinę do mojej codziennej diety, okazało się, że mogę dłużej niż to miało miejsce dotychczas przebywać na słońcu, i niestraszne mi już poparzenia słoneczne. Jak wiele ma to wspólnego z rozpoczętą dietą amigdalinową, niestety, nie mogę stwierdzić, jednakże dostrzegam równoczesność występowania tych objawów i rozpoczętej diety.
Dziennie przyjmuję mniej więcej 10 do 11 gram ziaren bogatych w amigdalinę wraz z innymi produktami zawierającymi nie tylko witaminę B17, ale także antocyjany. W zależności od stopnia zawartości amigdaliny w ziarnie, spożycie go odpowiada przyjęciu od 440 do 900 mg amigdaliny w pojedynczej dawce dziennie. Do dziś nie udało mi się stwierdzić żadnego działania niepożądanego.
Niewiele innych środków, stosowanych w biologicznej terapii chorób nowotworowych, wywołało tyle kontrowersji, a nawet gorzkich kłótni, co właśnie ta substancja, znana pod różnymi nazwami, takimi jak: letril, witamina B17 czy amigdalina.
Gorąca dyskusja na ten temat osiągnęła swoje apogeum w latach 60. i 70. XX wieku w Stanach Zjednoczonych. (Więcej na temat ówczesnych wyników dyskusji znajdziesz w książce dziennikarza Edwarda Griffina Świat bez raka. Opowieść o witaminie B17). W wyniku opisanych przez Griffina wydarzeń amigdalina nie została dopuszczona jako środek do terapii raka w Stanach Zjednoczonych. Z biegiem czasu burza wokół zagadnienia nieco przycichła, ale pierwotne stronnictwa nadal utrzymują się tak, jak przed laty.
W innych krajach natomiast z powodzeniem już od dziesiątków lat stosuje się laevo-manddonitrile-beta-glucuronosid, bo tak brzmi pełna nazwa tej substancji, i do tej pory nie zaobserwowano żadnych poważnych skutków ubocznych tej terapii. W Niemczech w praktyce lekarskiej amigdalinę stosował prof. Dr Hans Nieper a w Meksyku w swojej klinice „Oasis of Hope" doktorzy Contreras Senior i Junior, Leczyli już ponad 100.000 pacjentów, a ich terapia okazała się niezwykle skuteczna.
Z biegiem cza.su pojawiły się także anglojęzyczne opracowania naukowe, nowszej daty, które W swoich postulatach zbliżają się do pionierskich opracowań metody i potwierdzają skuteczność terapii opartej na amigdalinie.
Niestety, media o tych pracach praktycznie milczą. Ja jednak będę w niektórych miejscach odwoływał się do tych opracowań i je cytował. Czytelników bardziej zainteresowanych podstawami naukowymi proszę o wyrozumiałość. Ta książka powinna być przystępna dla laików - musi być dla wszystkich zrozumiała - i z tego powodu jestem zmuszony zrezygnować z języka naukowego. Najważniejsze pozycje literackie, dotyczące zagadnienia, zebrałem w zalecanej bibliografii na końcu książki. Źródła literackie, które są ważne ze względu na kontekst, będę od razu zaznaczał tak, aby ich prawdziwość można było bezzwłocznie potwierdzić.
Każdego dnia w moim gabinecie jestem wielokrotnie proszony o zajęcie stanowiska i wypowiedzenie się na temat witaminy B17 - i stwierdzam niezbicie, że panuje przerażający niedobór materiałów informacyjnych na ten temat. Niewiedza i półprawdy opanowały Internet, co prowadzi do wielkich nieporozumień i zamieszania. Z tego powodu zdecydowałem się napisać ten przewodnik i podręcznik. Mam nadzieję, że wniesie on nieco światła w półmrok, który wciąż osnuwa ten temat.
Jestem oczywiście świadomy, że ta książka stanowi jedynie kompromis pomiędzy różnorodnymi teoriami fachowców z jednej strony i laików z drugiej. Chociaż większość moich czytelników to właśnie mniej lub bardziej laicy w dziedzinie medycyny, i z tego powodu również osoby potrzebujące zrozumiałych i możliwie wyczerpujących informacji, to i tak zdecydowałem się część naprawdę skomplikowanych zależności nieco rozjaśnić. Aby jednak zachować je w miarę zrozumiałymi, zadałem sobie wiele trudu, aby zagadnienia fachowe możliwie przystępnie i zwięźle przedstawić. Zachęcam wszystkich czytelników do zagłębiania się w różnorodne dociekania naukowe w trakcie lektury.
Riedlingen, w listopadzie 2008 r. Peter Kern, terapeuta medycyny naturalnej
- z wprowadzenia do książki.Witamina B17 lekarstwo na raka
Spis treści:
Wprowadzenie
Sytuacja w czasach współczesnych - przegląd
Czym jest rak?
Różnorodne tezy i teorie na przestrzeni dziejów
Trofoblastyczna teoria raka
Naukowe dowody na prawdziwość teorii trofoblastycznej
Rak to choroba wynikająca z niedoboru
Odkrycie witaminy B17
Dlaczego niektóre ludy i plemiona nie chorują na raka
Nitryle a przemiana materii
Nieszkodliwość nitryli i powstałych produktów rozszczepienia
Przełożenie na praktykę
Odżywianie i zapobieganie
Uwagi, schematy, wzory
Praktyczne wskazówki dietetyczne dotyczące przyjmowania witaminy B17
Historia stosowania witaminy B17 wleczeniu raka
Wyniki praktycznego stosowania terapii
Całościowe pojmowanie diagnozy i terapii
Aktualne odkrycia
Wyrok Wyższego Krajowego Sądu Administracyjnego w Hanowerze
Doniesienia brytyjskich mediów
Załącznik
Podsumowanie teorii trofoblastycznej
Zalecana literatura
O Autorze
Praktyczny poradnik, w którym znajdziesz wiele cennych informacji na temat sposobów zapobiegania nowotworom (w tym szczegółowe wskazówki dietetyczne) oraz przyczyn i etapów powstawania nowotworów. Dowiesz się m.in. jak pobudzać układ odpornościowy, co powinno znaleźć się posiłku przeciwnowotworowym, poznasz pokarmy, które leczą, zdrowe zamienniki szkodliwych substancji. Książka jest kierowana zarówno do osób zdrowych, jak i chorych, które chcą zmienić swoje życie, aby pełniej z niego korzystać i dłużej się nim cieszyć.
Poradnik zawiera praktyczne wskazówki dotyczące badań profilaktycznych, diety prowadzącej ku zdrowiu, metod leczenia nowotworów, skutków ubocznych kuracji medycznych, samoleczenia krok po kroku oraz wizualizacji. Autorka opisuje m.in. przyczyny nowotworów, rodzaje nowotworów złośliwych i ich objawy, etapy wiodące ku chorobie i zdrowiu, podaje porady na każdy dzień, cenne wskazówki dla rodziny pacjenta. Polecamy również książkę Zdrowy tryb życia, aby uniknąć nowotworu.
Dieta antynowotworowa i metody leczenia
Spis Treści
Wprowadzenie
Przyczyny nowotworów
Rodzaje nowotworów złośliwych i ich typowe objawy
Badania kontrolne wykrywające nowotwory
Metody leczenia nowotworów złośliwych
Jak sobie radzić ze skutkami ubocznymi leczenia?
Nowa szansa. Co jeść, a czego unikać?
Etapy wiodące ku chorobie i zdrowiu
Sposoby sarnoleczenia krok po kroku
Wizualizacje
Wiara, nadzieja, miłość
Ćwiczenia fizyczne
Śmierć
Wskazówki dla rodziny pacjenta
Porady na każdy dzień
W jaki sposób rozmawiać z dzieckiem na tzw. "trudne tematy"? Czy i jak powiedzieć mu o ciężkiej chorobie mamy? Książka "Moja mama ma raka" ma pomóc zarówno dzieciom, jak i dorosłym odnaleźć się w nowej sytuacji życiowej budzącej lęk i poczucie zagrożenia. Autorka przekazuje niezbędne informacje na temat choroby nowotworowej prostym, zrozumiałym dla małego czytelnika językiem.
Autora recepty na zdrowie są skarbnicą wiedzy medycznej w zakresie lecznictwa naturalnego o niespotykanej wszechstronności. Przez całe życie zbierał materiały do swojej pracy, gromadził przekazy ludowe, porównywał i łączył teorię z praktyką medyczną różnych narodów: Chin, Indii, Tybetu, starożytnego Egiptu.
Moi drodzy czytelnicy, dzięki wam i rozmowom, które prowadziliśmy podczas spotkań autorskich oraz później, dzięki indywidualnym już mailom, mogłem przekonać się, że sposoby opisane w tej książce okazały się skuteczne, nie tylko dla mnie, ale i dla każdego, kto zechciał się nad nimi rzetelnie pochylić. Także dzięki tym dialogom mogła powstać tu prezentowana, rozszerzona wersja tej książki; dowiedziałem się, co jest niejasne i wymaga uzupełnienia, dopowiedzenia. Dziękuję.
Wyleczyć się z raka to nie taka znów wielka rzecz, o czym świadczy prostota i łatwość realizacji wymienionych w książce dróg, ale nie lekceważmy też choroby całkowicie. Dostawałem także listy o mniej więcej takiej treści: Do zielarza nie pójdę, bo nie znam dobrego, wybierałam się na pielgrzymkę, ale akurat wypadły urodziny córki, bez mięsa nie potrafię żyć, a moja rodzina to już w ogóle, codziennie żyję w stresie tak wielkim, że i tak nie mogę wiele jeść — co robić? Skoro guz się powiększa, to znaczy, że terapia nie pomaga, czy mam iść na chemioterapię? Naprawdę, takie listy nie należały do rzadkości. Zamiast szukać pocieszenia, proszę potraktować sprawę poważnie. Każdy z nas ma w sobie tę siłę, która pozwala wyleczyć raka, polecieć na księżyc albo zarobić milion dolarów. Sądzicie, że wasz rak to cięższa sprawa niż lot na księżyc? A jednak udało się, człowiek postawił stopę na księżycu. Uda się i wam, jeśli tylko podejmiecie taką decyzję. Prawdziwa decyzja to nie chęć czy zainteresowanie tym, by wyzdrowieć. Prawdziwa decyzja to postanowienie rzucenia wszystkich sił, chęci i środków, i powtarzanie tego do skutku, tak długo, aż osiągniemy cel. Jeżeli podejmiemy prawdziwą decyzję, to ani razu nie pomyślimy, że moglibyśmy zejść z obranej drogi, i będziemy tak długo naciskać, aż świat ustąpi. Czego serdecznie życzę. Jeżeli podejmujemy decyzję, prawdziwą decyzję, to nie ma takiej siły na ziemi ni w przestworzach, która mogłaby nas odwieść od celu. Będziemy tak długo walczyć i szukać właściwego sposobu na jego realizację, aż stanie się rzeczywistością. Prawdziwa decyzja ma siłę burzy, która postanawia spaść na ziemię — nic jej nie zatrzyma. Proszę, podejmijmy decyzję o życiu w zdrowiu, szczęściu i pokoju.
- Nadodrze 2012 r.
Pokonałem raka 9 sposobów dzięki którym wyzdrowiałem
Spis treści:
ROK PÓŹNIEJ
GARŚĆ KONKRETÓW
1. Dlaczego terapie proponowane przez lekarzy
są nieskuteczne w leczeniu nowotworów złośliwych?
2. Przyczyny zachorowań na raka
3. Głodówka
4. Dieta
5. Dobry potas i zły sód - terapia Gersona
6. Zioła
7. Bioenergoterapia
8. Modlitwa
9. Energia drzew
10. Pozytywne myślenie: Wiara w zwycięstwo, przyciąganie zdrowia
11. S miechoterapia
12. Wizualizacje - Simontonowie
ZAKOŃCZENIE
POSŁOWIE
OD AUTORA
OPOWIEŚĆ
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?