W tym dziale znajdziecie Państwo szeroki wybór fachowych książek, poradników, atlasów o różnego rodzaju chorobach i schorzeniach - wszystkie rodzaje chorób i schorzeń, profilaktyka, wykrywanie, leczenie, zapobieganie. Zapraszamy do naszego sklepu internetowego, tylko tutaj znajdziecie najlepszy i największy wybór książek z dziedziny zdrowia - DobreKsiazki.pl
Czy ketamina zrewolucjonizuje współczesną psychiatrię? Odkąd jedna z jej form w 2019 roku została zatwierdzona w leczeniu depresji, substancja ta wzbudza ogromne zainteresowanie jako lek, który może odmienić nasze podejście do rozumienia zaburzeń psychicznych i sposobów ich leczenia. Bita Moghaddam, wiodąca badaczka w dziedzinie neurofarmakologii, przedstawia bogatą i złożoną historię ketaminy, opisując okoliczności jej odkrycia i rozwój badań nad różnymi aspektami jej działania. Opowiada o jej właściwościach znieczulających, jej wpływie na receptory i neuroprzekaźniki w mózgu, jej użyciu rekreacyjnym, a także o mechanizmach, które mogą odpowiadać za jej potencjał w łagodzeniu zaburzeń depresyjnych. W przystępny, a jednocześnie krytyczny sposób opisuje przeszłość, teraźniejszość i potencjalną przyszłość użycia tej substancji w medycynie. Książka jest adresowana zarówno do ekspertów w dziedzinie zdrowia psychicznego, jak i szerokiego grona odbiorców zainteresowanych terapeutycznym zastosowaniem ketaminy. Prof. Bita Moghaddam ekspertka w dziedzinie neuronauki, biochemii i farmakologii. Autorka ponad 150 artykułów naukowych. Specjalizuje się w mechanizmach neuronalnych, które leżą u podstaw procesów poznawczych, emocjonalnych i behawioralnych związanych z różnymi zaburzeniami psychicznymi. Wpływ ketaminy na mózg bada od ponad trzydziestu lat.
W książce Ślepota umysłu Simon Baron-Cohen opisuje model ewolucji i rozwoju umiejętności czytania umysłu. Według autora wykorzystujemy tę zdolność niemal bez przerwy, bez wysiłku, automatycznie i zazwyczaj nieświadomie. W ten naturalny sposób interpretujemy zachowania społeczne i komunikację, przewidujemy je i w nich uczestniczymy. Spotykanym ludziom przypisujemy stany umysłu, takie jak myśli, pragnienia, wiedza czy intencje. Z wieloletnich badań Baron-Cohen wyciąga wniosek, że dzieci z autyzmem przejawiają "ślepotę umysłu", która jest wynikiem wybiórczych deficytów w czytaniu umysłu. Dla osób z ASD fragment rzeczywistości dotyczący stanów i zamiarów innych ludzi jest w dużym stopniu niedostrzegalny. Baron-Cohen prezentuje teorię opartą na danych z psychologii porównawczej, psychologii rozwojowej oraz neuropsychologii. Dowodzi, że specyficzne mechanizmy neuropoznawcze wykształcone w toku ewolucji pozwalają nam czytać umysły innych osób, wyciągać wnioski z ich zachowania, interpretować znaczenie spojrzeń i dekodować informacje zawarte w "języku oczu".
Publikacja DESK REFERENCE Kryteria diagnostyczne DSM-5-TRTM zawiera w pełni zmienioną klasyfikację diagnostyczną, a także wszystkie kryteria diagnostyczne DSM-5-TR. Stanowi niezastąpione narzędzie w praktyce klinicznej wszystkich specjalistów zajmujących się zdrowiem psychicznym – zapewnia szybki dostęp do niezbędnych informacji umożliwiających ustalenie rozpoznania zaburzeń psychicznych, począwszy od tych najczęstszych, a skończywszy na tych najrzadszych.
Kolejne wydanie publikacji poświęconej tematyce raka jajnika stanowi cenne uzupełnienie aktualnej wiedzy w tym temacie.Liczne nowe doniesienia naukowe, nowe informacje dotyczące metod leczenia stanowiłyuzasadnienie dla potrzeby aktualizacji wydania Raka jajnika z 2021 roku. Autorzy rozdziałów przygotowali dla Czytelników systematyczny przegląd istotnych doniesień naukowych w syntetycznej formie. Mamy nadzieję, że książka spełni Państwa oczekiwania i będzie użytecznym narzędziem do wykorzystywania w codziennej praktyce klinicznej.
Publikacja jest kontynuacją i zarazem nową odsłoną czasopisma wydawanego przez PZWL Wydawnictwo Lekarskie pod tym samym tytułem. Monografia została poświęcone nowościom oraz postępom w leczeniu nowotworów płuca i klatki piersiowej. Opracowaniem poszczególnych rozdziałów zajęli się wybitni specjaliści w tej dziedzinie, którzy z dużym zaangażowaniem dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z szerokim kręgiem lekarzy pracujących z pacjentami onkologicznymi. Publikacja dedykowana jest przede wszystkim onkologom, ale poruszane w niej tematy z pewnością zainteresują też patomorfologów i pulmonologów oraz specjalistów z innych dziedzin, którzy w codziennej praktyce spotykają się z nowotworami płuca i klatki piersiowej. Wierzymy, że będzie ona służyła pomocą w codziennej praktyce klinicznej i przyczyni się do poprawy wyników leczenia chorych. SPIS ROZDZIAŁÓW Profilaktyka i czynniki ryzyka nowotworów płuca i klatki piersiowej – Paweł Krawczyk, Tomasz Kucharczyk Leczenie adjuwanowe i neoadjuwantowe u chorych na raka płuca - nowości - Izabela Chmielewska Możliwości leczenia spersonalizowanego NDRP w kontekście nowych rejestracji EMA i FDA – Paweł Krawczyk Nowości w leczeniu DRP – Katarzyna Stencel Grasiczaki i inne rzadsze nowotwory obszaru klatki piersiowej - Tomasz Kubiatowski Opisy przypadków: Magdalena Wójcik-Superczyńska, Aneta Kowal, Damian Tworek
Opowiadania anatomiczne to książka, która łączy opis struktur anatomicznych z pobudzającą dziecięcą wyobraźnię narracją. 12 opowiadań koncentruje się wokół różnych układów narządów, wprowadzając nie tylko w ich opis, ale również utrwaloną w kulturze symbolikę. Napisana w formie listu do dziewczynki, w radosny i uczący wdzięczności do życia sposób wprowadzi młodych pasjonatów, a zwłaszcza pasjonatki, interesujących się budową ciała człowieka w świat anatomii oraz próbę zrozumienia znaczenia poszczególnych części organizmu dla jego funkcjonowania. Książka zawiera unikatowe rysunki przeznaczone do kolorowania. Dedykowana jest dzieciom w wieku od 8 lat. Krzysztof Olaf Żochowski - ur. w 1993 r., lekarz. Szczęśliwy ojciec chrzestny Miecia i Gabrysi oraz wujek Tadzia, Piotrka i Sylwka. Przyszłość zawodową wiąże ze specjalizacją z psychiatrii dzieci i młodzieży. Uformowany w ramach Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego "Zawisza" Federacji Skautingu Europejskiego i nadal tam działający. Człowiek wielu pasji i zainteresowań, wśród których ważne miejsce zajmuje poznawanie i wspieranie zdrowego rozwoju dzieci i młodzieży na polu edukacji, harcerskim i rodzinnym.
Dzięki przystępnym opisom oraz barwnym obrazkom dziecko odkryje strona po stronie, jak działa jego organizm. Zrozumie, dlaczego musi jeść, myć się, spać lub uprawiać sport. Dowie się też, jak w łonie matki rozwija się życie.
Choroby oraz wrodzone wady układu moczowego u dzieci stanowią jedno z głównych wyzwań w medycynie wieku rozwojowego. Wczesne wykrycie, prawidłowa diagnostyka, a następnie wybór i przeprowadzenie właściwego postępowania terapeutycznego są podstawą uzyskania najkorzystniejszych wyników leczenia. Zapewnić może to jedynie ścisła współpraca między lekarzem POZ, pediatrą, nefrologiem i urologiem dziecięcym. Podstawą tej współpracy jest znajomość aktualnego stanu wiedzy, obowiązujących standardów i możliwość skorzystania z doświadczenia klinicznego specjalistów z tej dziedziny. Choroby urologiczne wieku dziecięcego są publikacją obejmującą cały zakres problemów od narodzin do 18. roku życia. Mamy nadzieję, że dobór oraz przejrzysta struktura przedstawionych tematów, aktualne ich ujęcie poparte wytycznymi i rekomendacjami towarzystw naukowych, uzupełnione doświadczeniem wybitnych autorów poszczególnych rozdziałów, sprawią, że ta książka okaże się nieocenioną pomocą dla lekarzy pediatrów, a także nefrologów i urologów dziecięcych, w sprawowaniu kompleksowej, przewlekłej i profesjonalnej opieki nad dziećmi z chorobami urologicznymi.
Książka przedstawia aktualny status oraz zasady wykonywania zawodu położnej w Polsce. Omówiono w niej kompetencje, prawa i obowiązki położnych, a także ich rolę w systemie ubezpieczenia zdrowotnego. Jest to jedyna monografia na ten temat na rynku wydawniczym. Publikacja w zamierzeniu autorki ma stanowić czytelne i przejrzyste kompendium podstawowej wiedzy o zawodzie w aspekcie prawnym i organizacyjnym dla każdej osoby wykonującej lub zamierzającej wykonywać zawód położnej. Posługując się przystępnym językiem, autorka wskazuje m.in.: - jakie są cechy zawodu położnej kształtujące jej pozycję zawodową, - jakie są formy wykonywania zawodu położnej, - jaki jest system kształcenia dyplomowego i podyplomowego położnych, - jakie są warunki formalne dostępu do zawodu położnej oraz ograniczenia w wykonywaniu tego zawodu, - jaki jest zakres wykonywania zawodu położnej, - jakie są prawne standardy wykonywania zawodu położnej, - jak funkcjonuje samorząd zawodowy położnych, - jakie są przesłanki odpowiedzialności zawodowej położnej i możliwe sankcje, - jakie są zadania położnej w podstawowej opiece zdrowotnej oraz w zakresie innych świadczeń systemu ubezpieczenia zdrowotnego. Książka adresowana jest przede wszystkim do położnych oraz zarządzających podmiotami, w których udzielane są świadczenia zdrowotne przez położne, a także do studentów kierunku położnictwo oraz innych osób zainteresowanych problematyką ochrony zdrowia w Polsce.
Poradnik żywieniowy dla chorych na cukrzycę typu 2, nowe wydanie 2023
To książka dla chorych na cukrzycę typu 2 i tych, którzy chcą się odżywiać świadomie i zdrowo, nie rezygnując ze smacznego jedzenia.
Jadłospisy na 7 dni, 33 ciekawych przepisów – ułatwią planowanie i przygotowanie posiłków nie tylko dla osób, które mają cukrzycę, choroby sercowo-naczyniowe i powinny schudnąć, ale i dla osób, które chcą uniknąć problemów ze zdrowiem. Modyfikacja żywienia jest bowiem podstawą profilaktyki tych chorób i otyłości.
Przy wszystkich przepisach znajdują się informacje o ich wartościach odżywczych i kaloryczności. Autorka wykorzystała w publikacji najnowsze rekomendacje Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego, Amerykańskiego Towarzystwa Diabetologicznego, Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego i normy Instytutu Żywności i Żywienia, przekładając teoretyczne zalecenia na ich praktyczne zastosowanie w codziennym żywieniu. Szczególną uwagę warto zwrócić na obszerne tabele z wymiennikami węglowodanowymi i proste wskazówki, w jaki sposób można łatwo je obliczyć. Przygotowywanie posiłków z pomocą tej książki to najlepszy przepis na zdrowe odżywianie.
Książka jest zbiorem wielu przepisów kulinarnych łatwych do realizacji w naszych warunkach. Są one dostosowane do nawyków żywieniowych w Polsce. Jestem przekonany, że ze względu na praktyczny charakter, książka ta stanie się bardzo pomocną, niezwykle przydatną publikacją, ułatwiającą życie chorym z cukrzycą typu 2, a także osobom, które pragną zredukować masę ciała. Książka, napisana przystępnym językiem, zawiera wszystkie nowoczesne trendy leczenia żywieniowego chorych na cukrzycę i jest jedną z niewielu pozycji w Polsce o walorach zarówno praktycznych, jak i naukowych.
prof. dr hab. n. med. Waldemar Karnafel
Autor
mgr inż. Aleksandra Cichocka – pracownik naukowy Instytutu Żywności i Żywienia w Warszawie. Prowadzi wykłady, szkolenia, warsztaty dla lekarzy, dietetyków, studentów, pielęgniarek i nauczycieli. Jest autorem lub współautorem książek i publikacji naukowych. Opracowała wiele materiałów edukacyjnych dla pacjentów, które w prosty sposób wyjaśniają zasady diety w odchudzaniu, cukrzycy typu 2, nadciśnieniu tętniczym, przy zwiększonym stężeniu cholesterolu i triglicerydów we krwi a także w profilaktyce i leczeniu chorób układu krążenia. Popularyzuje wiedzę, jak zdrowe żywienie może wpłynąć na poprawę naszego zdrowia i zmniejszyć ryzyko rozwoju chorób zależnych od diety.
Choroby układu oddechowego są najczęstszymi schorzeniami u dzieci na całym świecie. Wczesne rozpoznanie i właściwe leczenie tego typu chorób jest niezwykle istotne i może pomóc w zapobieganiu ich powikłaniom i minimalizowaniu negatywnych skutków dla zdrowia dzieci. Dlatego rola pediatry i lekarza rodzinnego w ustaleniu diagnozy, oceny potrzeby hospitalizacji oraz metody leczenia jest bardzo ważna, zwłaszcza, że wiele się zmieniło w ostatnich latach, szczególnie w odniesieniu do antybiotykoterapii w chorobach dróg oddechowych. Publikacja Choroby układu oddechowego u dzieci, poza omówieniem objawów, zasad diagnozowania i różnicowania oraz leczenia chorób układu oddechowego zawiera cenne wskazówki, jak właściwie przeprowadzić wywiad lekarski, na co zwrócić uwagę podczas obserwacji objawów w trakcie badania, jak poradzić sobie w nagłych sytuacjach, ale także jak empatycznie i z wyczuciem komunikować się z małym pacjentem oraz jego opiekunami. Nieocenionym walorem książki są przykładowe sytuacje, dialogi, opisy przypadków oraz wyróżnione najważniejsze informacje do zapamiętania.
Precyzyjne elementy retencyjne (PER) sąod wielu lat stosowane we współczesnej protetyce stomatologicznej. Mająone na celu poprawęestetyki, funkcjonalności oraz komfortu pacjentów w użytkowaniu protez ruchomych.
W publikacji omówiono m.in. :
kwalifikacjęi przygotowanie pacjenta
kanony estetyczne w stomatologii
analizęfunkcjonalno-estetyczną
wskazania do stosowania, wady i zalety protez per
rozwiązania protetyczne
leczenie kompleksowe przy obniżonej wysokości zwarcia
rodzaje, wady i zalety precyzyjnych elementów retencyjnych
korony teleskopowe
protezy overdenture
zatrzaski kulkowe
teleskopy
belki
montowanie łuku twarzowego
wycisk sytuacyjny
Egzamin z kardiologii. Repetytorium nie tylko dla zdających stanowi aktualne, oparte na wytycznych podsumowanie stanu wiedzy kardiologicznej, z uwzględnieniem codziennej praktyki oraz informacji wynikających z najnowszych badań i obserwacji klinicznych. Wśród autorów znaleźli się zarówno doświadczeni nauczyciele akademiccy zasiadający w komisjach egzaminacyjnych, jak i ci, którzy niedawno ten egzamin zdali i należą do obiecującego młodego pokolenia polskiej kardiologii. Publikacja obejmuje tematy, które stanowią zwykle podstawę egzaminu teoretycznego oraz praktycznego z kardiologii. Każdy z rozdziałów został przygotowany przez uznanych ekspertów w danej dziedzinie, dzięki czemu pozycja ta może służyć nie tylko zdającym egzamin z kardiologii. W ostatniej z trzech części publikacji znajdują się zagadnienia: Badania diagnostyczne i podstawowe zabiegi kardiologiczne Varia 18 przypadków klinicznych
Szybko dostępna wiedza w postaci zebranych pytań dotyczących trudnych sytuacji klinicznych w praktyce lekarza reumatologa oraz lekarza rodzinnego, z podaniem prostych i zwięzłych odpowiedzi. Publikacja przedstawiająca w przejrzysty sposób postępowanie u pacjentów z chorobami reumatycznymi. Obejmuje zagadnienia, które powodują trudności w codziennej praktyce lekarskiej. Daje odpowiedzi na niełatwe pytania dotyczące diagnostyki i terapii, ujęte w formie opisu przypadku klinicznego. Dzięki zwięzłemu, a zarazem szczegółowemu omówieniu danego problemu klinicznego sprawia, że może on zostać szybko rozwiązany. Książka skierowana nie tylko do reumatologów, lekarzy rodzinnych i internistów czy studentów uniwersytetów medycznych, lecz także do lekarzy innych specjalności – ortopedów, rehabilitantów, internistów, dermatologów i neurologów.
Gdzie przebiega granica między tym, co nas krzywdzi, a tym, co powoduje wzrost? Skąd mamy wiedzieć, które wydarzenie traumatyczne zbuduje nasz charakter, a które nas wyniszczy? Czy prawdą jest, że to, co nas nie zabije, uczyni nas silniejszymi? Jak możemy zmienić trajektorię, którą podążamy po takim doświadczeniu? Tymi pytaniami zajmiemy się w książce PTSD. Co każdy powinien wiedzieć.Z tekstuKażdy z nas jest narażony w swoim życiu na doświadczenia traumatyczne, takie jak np. nagła śmierć bliskiej osoby, katastrofa naturalna czy wojna. Jednak nie u każdego z nas doświadczenie traumatyczne wywoła zespół stresu pourazowego - PTSD. Od czego zatem zależy to jak zareagujemy?Barbara Rothbaum i Sheila Rauch w bardzo przystępny sposób tłumaczą Czytelnikowi czym jest PTSD, jakie są jego objawy, czynniki rozwoju, metody leczenia i konsekwencje. Autorki zastanawiają się nad tym, co nas chroni przed rozwojem PTSD, a także co sprawia, że dla niektórych osób doświadczenie traumatyczne może być impulsem do tzw. potraumatycznego wzrostu. Oprócz zagadnień dotyczących zespołu stresu pourazowego u osób dorosłych książka wyjaśnia problematykę PTSD u dzieci. Czytelnik dowie się, czym charakteryzuje się trauma dziecięca oraz jak na nią reagować.PTSD. Co każdy powinien wiedzieć to książka, która poprzez szereg pytań i odpowiedzi pozwala oswoić temat traumy. Dzięki lekturze Czytelnik zdobędzie wiedzę, stanowiącą podstawą właściwego reagowania w sytuacji trudnej.
Monografia Nowoczesna diagnostyka alergicznego nieżytu nosa została przygotowana przez Zespół specjalistów pod kierunkiem prof. Bolesława Samolińskiego i dr hab. Edyty Krzych-Fałty. Publikacja powstała w celu dostarczenia wszechstronnej oraz rzetelnej wiedzy, co – w myśl Autorów – przyczyni się do lepszego zrozumienia choroby i znacząco wpłynie na poprawę jakości opieki nad pacjentami. W publikacji w sposób szczegółowy opisano: – patomechanizmy chorób alergicznych górnych dróg oddechowych, – alergeny odpowiedzialne za alergiczny nieżyt nosa, – udział czynników środowiskowych w rozwoju tego schorzenia, – diagnostykę różnicową chorób alergicznych, – algorytmy diagnostyki alergicznego nieżytu nosa, – donosowe próby prowokacyjne. Ponadto w monografii znalazły się osobne rozdziały poświęcone telemedycynie oraz telediagnostyce. Publikacja jest skierowana do specjalistów, którzy chcą lepiej zrozumieć schorzenie i sprawniej pomóc pacjentom, oraz osób zainteresowanych tematyką alergicznego nieżytu nosa.
Kolejna książka z serii Instrumentarium i techniki zabiegów operacyjnych. Została przygotowana przez zespół wybitnych specjalistów w tej dziedzinie w Polsce. W książce omówiono najważniejsze i najczęściej wykonywane operacje z zakresu chirurgii rekonstrukcyjnej i plastycznej. Uwzględniono również opisy poszczególnych procedur operacyjnych, rozpoczynając od przygotowania sprzętu i sali operacyjnej, poprzez wybór rodzaju znieczulenia, a kończąc na szczegółowych opisach etapów operacji. Ogromnym atutem opracowania jest materiał ilustracyjny, w tym opisy instrumentariów stosowanych podczas zabiegów. Mamy nadzieję, że publikacja „Instrumentarium i techniki zabiegów w chirurgii rekonstrukcyjnej i plastycznej” dzięki zwięzłej treści i niewielkiej objętości będzie codziennym towarzyszem w życiu zawodowym pielęgniarek operacyjnych i młodych adeptów chirurgii.
Dotychczas w serii ukazały się: 1. Instrumentarium i techniki zabiegów operacyjnych w transplantologii 2. Instrumentarium i techniki zabiegów chirurgii małoinwazyjnej jamy brzusznej 3. Instrumentarium i techniki zabiegów w traumatologii i ortopedii 4.Instrumentarium i techniki zabiegów w ginekologii operacyjnej 5. Instrumentarium i techniki zabiegów w chirurgii robotowej 6. Instrumentarium i techniki zabiegów w chirurgii naczyniowej 7. Instrumentarium i techniki zabiegów w kardiochirurgii
Spis treści
1. Wstępna ocena pacjenta z chorobą wątroby na podstawie badań laboratoryjnych
2. Choroby metaboliczne wątroby
3. Alkoholowa choroba wątroby
4. Choroby autoimmunizacyjne wątroby
5. Nieautoimmunizacyjne choroby zniekształcające drogi żółciowe
6. Choroby infekcyjne wątroby
7. Choroby wątroby pochodzenia naczyniowego
8. Marskość wątroby i nadciśnienie wrotne
9. Ostra niewydolność wątroby
10. Polekowe i toksyczne choroby wątroby
11. Zmiany ogniskowe w wątrobie – kiedy można uspokoić chorego, a kiedy wystawić kartę DILO?
12. Wątroba w chorobach reumatologicznych, hematologicznych i kardiologicznych
13. Konsultacja ciężarnej z chorobą wątroby
14. Piśmiennictwo
Od pierwszego wydania monografii minęły 3 lata. W tym czasie pojawiły się nowe informacje, zwłaszcza dotyczące leczenia. Opublikowano wyniki badań oceniających wartość m.in. całkowitego leczenia przedoperacyjnego u chorych na raka odbytnicy, immunoterapii, chemioterapii neoadiuwantowej u chorych na operacyjnego raka okrężnicy oraz nowych możliwości leczenia paliatywnego z wykorzystaniem terapii antyangiogennej. Stanowiło to uzasadnienie dla dokonania uaktualnienia treści i opracowania drugiego wydania, w którym ponadto umieszczono nowy rozdział dotyczący miejscowego wykorzystania leków cytotoksycznych podczas chemioterapii dootrzewnowej w hipertermii oraz chemioembolizacji przeztętniczej. Mamy nadzieję, że drugie wydanie tej publikacji spełni Państwa oczekiwania i będzie przydatne w codziennej praktyce lekarskiej oraz przełoży się na poprawę jakości opieki nad pacjentami z rakiem jelita grubego. Publikacja dedykowana jest przede wszystkim onkologom klinicznym, ale poruszane tematy zainteresują także chirurgów i lekarzy POZ.
Prezentujemy Państwu praktyczny przewodnik po ginekologii operacyjnej.Operacje małoinwazyjne to przyszłość każdej dziedziny medycyny zabiegowej. Zrewolucjonizowały podejście do wykonywania większości zabiegów i z powodzeniem zastąpiły rozległe operacje. Publikacja została przygotowana przez znanych i cenionych specjalistów w swoich dziedzinach. Opisy zabiegów i bezcenne wskazówki autorów są rezultatem ich wieloletniego doświadczenia w pracy klinicznej i naukowej. Czytelnicy znajdą w książce usystematyzowane odpowiedzi ekspertów na najczęściej pojawiające się pytania oraz wnioski wynikające z wieloletniej praktyki operacyjnej.Książka jest bogato ilustrowana, a treści uzupełnione filmami obrazującymi różne techniki zabiegowe.Opracowanie z pewnością zainteresuje specjalistów ginekologii i położnictwa oraz ginekologii onkologicznej, a także adeptów ginekologii operacyjnej.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?