Pośród leśnych ziół i kwiatów czeka na dzieci niezwykłe miejsce - Lawendowe Przedszkole. Dobra wróżka Idalia z radością wita wszystkie małe biedronki, świetliki, żuczki i gąsienice. W zaczarowanym przedszkolu, pachnącym lawendą i poziomkami, każdy dzień wypełniony jest przygodą i dobrą zabawą. Zewsząd dobiegają radosny gwar i śmiech, choć czasami zakradają się też małe smuteczki i złe humorki. Ale dobra wróżka zna magiczne sposoby na to, jak przegonić nawet największe naburmuszenie. PosłuchajcieRadzenie sobie ze złością, tęsknotą czy wstydem bywa trudne, zwłaszcza gdy się ma kilka lat. Książka "Lawendowe przedszkole. Czułe bajeczki na radości i smuteczki" pomoże najmłodszym oswoić różne emocje. Dorośli znajdą w niej także podpowiedzi, jak rozmawiać o nich z dziećmi oraz komentarz psychologa.
„Mania z ulicy OKciej” to nowa seria autorki bestsellerowej „Zosi z ulicy Kociej”! Zosia oddała swój zeszyt siostrze, więc teraz Mania zabiera nas w podróż pełną przygód! Klasa Mani dostała nietypową pracę domową. Musi przynieść jak najwięcej patyków, badyli i gałązek. Po co? Żeby upiększać świat! Ekologicznie. Koniecznie poznajcie tę metodę. Mania planuje ją zastosować, gdzie tylko się da, choć i tak ma ręce pełne roboty. Wyprowadza mrówki na spacer, kąpie się w żółtym morzu i ratuje pewnego grubodzioba. A do tego po okolicy kręcą się zamaskowani bandyci… Wszystko wskazuje, że w sprawę zamieszany jest również Pasiasty!
Jak to możliwe? Przeczytajcie, a przekonacie się OCZEWIŚCIE!
Z Manią nikt się nigdy nie nudzi!
Agnieszka Tyszka – urodzona w 1968 r. w Toruniu, absolwentka Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Z zamiłowania pisarka i ogrodniczka. Pisze dla dzieci i młodzieży, choć i dorośli świetnie się bawią, czytając jej książki. Jest autorką powieści, bajek, opowiadań, słuchowisk radiowych i scenariuszy teatralnych. W 2005 roku otrzymała Nagrodę im. Kornela Makuszyńskiego za książkę „Róże w garażu”. Jej utwory dla młodszych czytelników to m.in.: „Świat się roi od Marianów”, „Bajkowe hulanki”, „Bajkowy rok”, „O czym marzy czarownica”, „Koronkowe historie”, „Zosia z ulicy Kociej”. Jej utwory dla młodzieży to m.in.: „M jak dżeM”, „Kawa dla kota”, „Miłość bez konserwantów”, „Wyciskacz do łez”, „Kredens pod Grunwaldem”, „Siostry Pancerne i pies”. Ewa Poklewska-Koziełło – urodziła się i wychowała w starym, zabytkowym Gdańsku. Tam też ukończyła architekturę. Uwielbia rysować właściwie wszystko, ale najbardziej dzieci. Zilustrowała dziesiątki książek i czasopism dla najmłodszych. O poranku biega nad Bałtykiem, a potem pracuje na sopockim strychu, zerkając przez okno na morze i Hel. Czasami stamtąd wychodzi, aby spotkać się z przyjaciółmi lub udać się na wyprawę do pięknych, niezwykłych i dzikich krain.
„Mania z ulicy OKciej” to nowa seria autorki bestsellerowej „Zosi z ulicy Kociej”! Zosia oddała swój zeszyt siostrze, więc teraz Mania zabiera nas w podróż pełną przygód! Pasiasty obiecał Mani tajną wyprawę, ale wciąż jej na nią nie zabrał. Zniecierpliwiona dziewczynka podejmuje poszukiwania na własną rękę. Szybko jednak je porzuca, bo okazuje się, że dwie kury i jeden kogut są w niebezpieczeństwie! Mania bez wahania rusza na ratunek. Poza tym trzeba jeszcze pomóc sześciu psom… Tak, tym niewidzialnym! Mania ma pełne ręce roboty. Dobrze, że obok są Posiorbina i Żaneta (czyli reszta ekopatrolu), na które zawsze można liczyć. Czy poradzą sobie jednak także z lisem złodziejem butów? Z Manią nikt się nigdy nie nudzi! Agnieszka Tyszka – urodzona w 1968 r. w Toruniu, absolwentka Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Z zamiłowania pisarka i ogrodniczka. Pisze dla dzieci i młodzieży, choć i dorośli świetnie się bawią, czytając jej książki. Jest autorką powieści, bajek, opowiadań, słuchowisk radiowych i scenariuszy teatralnych. W 2005 roku otrzymała Nagrodę im. Kornela Makuszyńskiego za książkę „Róże w garażu”. Jej utwory dla młodszych czytelników to m.in.: „Świat się roi od Marianów”, „Bajkowe hulanki”, „Bajkowy rok”, „O czym marzy czarownica”, „Koronkowe historie”, „Zosia z ulicy Kociej”. Jej utwory dla młodzieży to m.in.: „M jak dżeM”, „Kawa dla kota”, „Miłość bez konserwantów”, „Wyciskacz do łez”, „Kredens pod Grunwaldem”, „Siostry Pancerne i pies”. Ewa Poklewska-Koziełło – urodziła się i wychowała w starym, zabytkowym Gdańsku. Tam też ukończyła architekturę. Uwielbia rysować właściwie wszystko, ale najbardziej dzieci. Zilustrowała dziesiątki książek i czasopism dla najmłodszych. O poranku biega nad Bałtykiem, a potem pracuje na sopockim strychu, zerkając przez okno na morze i Hel. Czasami stamtąd wychodzi, aby spotkać się z przyjaciółmi lub udać się na wyprawę do pięknych, niezwykłych i dzikich krain.
„Mania z ulicy OKciej” to nowa seria autorki bestsellerowej „Zosi z ulicy Kociej”! Zosia oddała swój zeszyt siostrze, więc teraz Mania zabiera nas w podróż pełną przygód! Na Kociej (zwanej przez Manię OKcią) nadal trwa remont, dlatego Mania i Zosia zamieszkały u babci Zelmer. Nowa okolica to nowi znajomi, na przykład pewien Pasiasty i jego sześć niewidzialnych psów. Tajemnicza sprawa… Ale na szczęście Mania ma swoje ukochane przyjaciółki, z którymi zakłada ekopatrol i dzięki niezwykłemu zbiegowi okoliczności trafia pod namiot w urokliwych Malinówkach! Jest tyle rzeczy do zrobienia, na przykład trzeba zbadać, kto ma najwyższy poziom zadowolenia z życia, przekonać się, czy rosa jest do picia, czy do biegania, przygotować magiczną kąpiel czy też znaleźć bezpieczny dom dla czterech krów… A to dopiero początek! Z Manią nikt się nigdy nie nudzi! Agnieszka Tyszka – urodzona w 1968 r. w Toruniu, absolwentka Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Z zamiłowania pisarka i ogrodniczka. Pisze dla dzieci i młodzieży, choć i dorośli świetnie się bawią, czytając jej książki. Jest autorką powieści, bajek, opowiadań, słuchowisk radiowych i scenariuszy teatralnych. W 2005 roku otrzymała Nagrodę im. Kornela Makuszyńskiego za książkę „Róże w garażu”. Jej utwory dla młodszych czytelników to m.in.: „Świat się roi od Marianów”, „Bajkowe hulanki”, „Bajkowy rok”, „O czym marzy czarownica”, „Koronkowe historie”, „Zosia z ulicy Kociej”. Jej utwory dla młodzieży to m.in.: „M jak dżeM”, „Kawa dla kota”, „Miłość bez konserwantów”, „Wyciskacz do łez”, „Kredens pod Grunwaldem”, „Siostry Pancerne i pies”. Ewa Poklewska-Koziełło – urodziła się i wychowała w starym, zabytkowym Gdańsku. Tam też ukończyła architekturę. Uwielbia rysować właściwie wszystko, ale najbardziej dzieci. Zilustrowała dziesiątki książek i czasopism dla najmłodszych. O poranku biega nad Bałtykiem, a potem pracuje na sopockim strychu, zerkając przez okno na morze i Hel. Czasami stamtąd wychodzi, aby spotkać się z przyjaciółmi lub udać się na wyprawę do pięknych, niezwykłych i dzikich krain.
Czy śpiący, zimowy las w ogóle nadaje się do przygód?Jakie tajemnice skrywa Leśniczówka Zielone Marzenie?Gdzie podziewa się milcząca Emma?Możecie to wszystko sprawdzić w towarzystwie Nieni, dziewczynki, która z magią i tajemnicami jest za pan brat!
Nastoletnia Amanda spotyka Nawojkę – pierwszą studentkę w dziejach Akademii Krakowskiej. Nawojka jest gotowa wiele zaryzykować, by studiować na uczelni – dla Amandy to tylko jedno „kliknięcie” i wzruszenie ramion. Zderzenie dwóch światów wywołuje wiele pytań: Co to znaczy mieć marzenia? Jaką cenę się płaci, dążąc do ich spełnienia? Którędy iść, gdy wszystkie drogi wydają się pełne przeszkód? Czy skajpie może być kołem ratunkowym? Kim jest ta, która nigdy się nie poddaje?
Dorośli uwielbiają komplikować sobie życie, co boleśnie odczuwają ich dzieci... Czy te wakacje da się jeszcze uratować? Poznajcie siostry Pawlickie - one nie odpuszczają tak łatwo! W książce nie zabraknie nagłych zwrotów akcji, dreszczyka emocji, a nawet wątków detektywistycznych. Szczególnej uwagi wymaga tajemnicza historia pewnego kotka
Amanda to licealistka, kochająca flamenco oraz imprezy. Brak zainteresowania nauką, przypłaca poprawką z historii, której szczerze nie cierpi.Z pomocą przychodzi Kornelia, jej najbliższa przyjaciółka, uzdolniona literacko humanistka. Czy ta przedziwna pomoc okaże się skuteczna? Czy Amanda zdoła spotkać się z prawdziwą czarownicą? Kim jest autor mejli, wysyłanych z tajemniczego adresu?Przez powieść przewijają się barwne postaci ciotka Amandy i jej szalone przyjaciółki, Sydonia von Borck, przystojny Ernest z Cafe Cherubino, królewna Jessika No i oczywiście Sambucus nigra, o którym każdy Czytelnik wyrobi sobie z pewnością własne zdanie...O Mejlach na miotle można powiedzieć jeszcze jedno wypadły prosto z Kredensu pod Grunwaldem.
Uczennice gimnazjum Sióstr Zagderanek są bardzo twórcze! Dzięki temu siostry Koszmarek, Masyw Centralny, Makulatura czy Bożaradość mają zawsze mnóstwo pracy. Gdy główna bohaterka, Marianna, zakłada szkolną gazetkę o nazwie ENDORFINA, rusza lawina zabawnych zdarzeń. Zapraszamy do bliższego poznania zwariowanych gimnazjalistek, zagderanych zakonnic, kolorowych wiedźm, a nawet... świętego Antoniego!
Nastoletnia Amanda spotyka Nawojkę - pierwszą studentkę w dziejach Akademii Krakowskiej. Nawojka jest gotowa wiele zaryzykować, by studiować na uczelni, dla Amandy to tylko jedno ,,kliknięcie"" i wzruszenie ramion. Zderzenie dwóch światów wywołuje wiele pytań: Co to znaczy mieć marzenia? Jaką cenę się płaci, dążąc do ich spełnienia? Którędy iść, gdy wszystkie drogi wydają się pełne przeszkód? Czy Skype może być kołem ratunkowym? Kim jest ta, która nigdy się nie poddaje?
Cześć! To znowu ja – Zosia z ulicy Kociej. Spędzamy wakacje w Ośmiu Dębach (zwanych przez moją siostrę OŚMIOMA ZĘBAMI). Trochę się nudzimy, mokniemy, czytamy i zajadamy racuchy. OSIEM ZĘBÓW od dawna ma już okres świetności za sobą, choć dziadek Dyzio twierdzi z mocą, że pięknie jeszcze będzie. A tymczasem na Kociej trwa remont, choć na skutek pojawiających się co rusz komplikacji najwyraźniej nie zamierza się szybko skończyć. A w każdym razie – na pewno nie stanie się to w przewidywanym wcześniej terminie…
„Zosia z ulicy Kociej” to przezabawna seria o perypetiach rezolutnej Zosi i jej zwariowanej rodzinki. W jedenastej części między innymi: ROZPIĘTRZENIE Kociej, siedzenie na BAOBABIE, ludzko wyglądająca zjawa, a może ZŁUDZENIE LARYNGICZNE, Pan POMIAROWY i ŚLĄSKA ANTENA. Jednego możecie być pewni – z mieszkańcami Kociej 5 nikt się nigdy nie nudzi!
Agnieszka Tyszka – urodzona w 1968 r. w Toruniu, absolwentka Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Z zamiłowania pisarka i ogrodniczka. Pisze dla dzieci i młodzieży, choć i dorośli świetnie się bawią, czytając jej książki. Jest autorką powieści, bajek, opowiadań, słuchowisk radiowych i scenariuszy teatralnych. W 2005 roku otrzymała Nagrodę im. Kornela Makuszyńskiego za książkę „Róże w garażu”. Jej utwory dla młodszych czytelników to m.in.: „Świat się roi od Marianów”, „Bajkowe hulanki”, „Bajkowy rok”, „O czym marzy czarownica”, „Koronkowe historie”, „Zosia z ulicy Kociej”. Jej utwory dla młodzieży to m. in.: „M jak dżeM”, „Kawa dla kota”, „Miłość bez konserwantów”, „Wyciskacz do łez”, „Kredens pod Grunwaldem”, „Siostry Pancerne i pies”.
Agata Raczyńska jedną ręką głaszcze swoje alpaki, a drugą rysuje. Całe szczęście, że ma dwie ręce i nie musi wybierać… Spośród zilustrowanych przez nią książek z największym uznaniem spotkały się dotąd „Gry i zabawy z dawnych lat” (2016). Zdobyły wyróżnienie w konkursie PTWK Najpiękniejsze Książki Roku, nominację do Pióra Fredry, nominację w konkursie Książka Roku Polskiej Sekcji IBBY oraz nagrodę Dobry Wzór 2018 w kategorii grafika użytkowa.
Nowa rola starszej siostry i opiekunki do dzieci, samodzielny pobyt nad morzem, podczas którego Nela poznaje szalenie miłego Kota pijącego kawę, a także trudne spotkania z tatą to nowe wyzwania, z którymi dziewczyna będzie musiała się zmierzyć. Czy poradzi sobie ze stanem zakochania i będzie odpowiedzialną opiekunką? Jak poukłada sobie skomplikowane relacje z tatą?
Na szczęście z pomocą przychodzi pani Lila i jej nieoceniona „Księga kwiatów”, a także Artysta – ojczym dziewczynki. To dzięki nim wszystko stanie się o wiele łatwiejsze…
„Kawa dla kota” to kontynuacja książki „M jak dżeM”.
Agnieszka Tyszka – urodzona w 1968 r. w Toruniu, absolwentka Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Z zamiłowania pisarka i ogrodniczka. Pisze dla dzieci i młodzieży, choć i dorośli świetnie się bawią, czytając jej książki. Jest autorką powieści, bajek, opowiadań, słuchowisk radiowych i scenariuszy teatralnych. W 2005 roku otrzymała Nagrodę im. Kornela Makuszyńskiego za książkę „Róże w garażu”. Jej utwory dla młodszych czytelników to m.in.: „Świat się roi od Marianów”, „Bajkowe hulanki”, „Bajkowy rok”, „O czym marzy czarownica”, „Koronkowe historie”, „Zosia z ulicy Kociej”. Jej utwory dla młodzieży to m. in.: „M jak dżeM”, „Kawa dla kota”, „Miłość bez konserwantów”, „Wyciskacz do łez”, „Kredens pod Grunwaldem”, „Siostry Pancerne i pies”.
Czy wiecie, kto kiedy zasypia? Czego brakuje Lulkowi do szczęścia? Kogo spotkała koza Fionka na rozgwieżdżonym niebie? Po co komu dwie pary grabek? Co to jest baba sowa? Jak znaleźć czarownicę? Czy da się przytulić kłopot? Odpowiedzi na te wszystkie pytania znajdziecie w dobranockowych historiach dla małych i dużych. Poza tym przeczytacie w nich także o księżycowym ogórku, magicznej kołysance dla makowego dziecka, zaginionej walizce wuja Leona, cierpiącej na bezsenność Nocy czy Strachobździlu, który wszystkiego się bał. Wspaniali polscy autorzy na pogodę i niepogodę, do poduszki, na dobranoc… Magdalena Kozieł-Nowak jest ilustratorką ze skłonnością do przesady. Przesadza z pomysłami, z kolorem, ze słodyczami, a w wolnych chwilach przesadza kwiatki. I dobrze jej tak, bo nie lubi ograniczeń, chce eksperymentować z techniką i stylistyką ilustracji, by nie zanudzić siebie, a przede wszystkim dzieci. Zdarza się, że popełni rysunek satyryczny z nadzieją, że dzięki temu i dorośli czasem się uśmiechną. Po ukończeniu Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu współpracowała z wieloma wydawnictwami i dzięki temu regał z książkami, do których robiła ilustracje, się zapełnia. Na szczęście jest jeszcze kilka wolnych półek i ma nadzieję, że kiedyś również będą zajęte. Ona także chce być zajęta tym, co robi, czyli kolorowaniem świata, do końca świata! Autorzy: Bąkiewicz Grażyna, Bednarek Justyna, Beręsewicz Paweł, Beszczyńska Zofia, Fabicka Joanna, Jędrzejewska-Wróbel Roksana, Kosmowska Barbara, Łastowiecka Maria, Ostrowicka Beata, Stanecka Zofia, Strękowska-Zaremba Małgorzata, Tyszka Agnieszka
Cześć! To znowu ja – Zosia z ulicy Kociej. Nie wiem, czy lubicie ferie świąteczne. Ja mam wobec nich uczucia ZMIESZANE, jak mówi Mania. Szkoda, że już po Wigilii, bo to na nią najbardziej się czeka. Pierwszy i drugi dzień świąt nie są już takie magiczne, no a zaraz po nich otwiera się prawdziwa czeluść – mroczny czas, który jakoś trzeba spędzić, w oczekiwaniu na wieczór sylwestrowy i senny Nowy Rok. Niby powinnam się cieszyć, bo przecież właśnie w sylwestra mam urodziny, ale chyba rozumiecie sami, że to najgorszy dzień w roku do świętowania urodzin…
„Zosia z ulicy Kociej” to przezabawna seria o perypetiach rezolutnej Zosi i jej zwariowanej rodzinki. W dziesiątej części między innymi: DEZODORANTA od Dyzia, wizyta u PSIEROT, Panna de Karton, HYGOWANIE po KOCIOPIĘTNEMU oraz PSIULIG z Kiarą. Jednego możecie być pewni – na Kociej 5 nikt się nigdy nie nudzi!
Agnieszka Tyszka – urodzona w 1968 r. w Toruniu, absolwentka Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Z zamiłowania pisarka i ogrodniczka. Pisze dla dzieci i młodzieży, choć i dorośli świetnie się bawią, czytając jej książki. Jest autorką powieści, bajek, opowiadań, słuchowisk radiowych i scenariuszy teatralnych. W 2005 roku otrzymała Nagrodę im. Kornela Makuszyńskiego za książkę „Róże w garażu”. Jej utwory dla młodszych czytelników to m.in.: „Świat się roi od Marianów”, „Bajkowe lulanki”, „Bajkowy rok”, „O czym marzy czarownica”, „Koronkowe historie”, „Zosia z ulicy Kociej”. Jej utwory dla młodzieży to m. in.: „M jak dżeM”, „Kawa dla kota”, „Miłość bez konserwantów”, „Wyciskacz do łez”, „Kredens pod Grunwaldem”, „Siostry Pancerne i pies”.
Agata Raczyńska (ur. 1977 w Warszawie) – ilustratorka książek dla dzieci i młodzieży, autorka komiksów i animacji, zaliczana do kręgu twórców polskiego netartu (projekt agatka. art. pl). Mieszka i pracuje pomiędzy Chile, Meksykiem i Polską.
Fryderyka nie lubi wielu rzeczy, swojego imienia też nie lubi. Od niedawna nie lubi nawet wakacji,które musi spędzić na odludziu w towarzystwie macochy i zapracowanego ojca (nie trzeba dodawać, że za nimi także nie przepada). Czy letnie miesiące w rozsypującej się pałacowej ruderze okażą się aż takim niewypałem? Na czytelników czekają same niespodzianki – dalekie podróże, tajemnicze bohaterki, magiczne roślinyi pewien lajkomierz...
Cześć! To znowu ja – Zosia z ulicy Kociej. Nie ukrywam, że częściej niż po tajny zeszyt sięgam teraz po telefon komórkowy, w którym można znaleźć ciekawe esemesy… Na drugim miejscu jest nasze klasowe forum „Dziewczyny z VIB”. Tak, tak! Już z szóstej! I dopiero na NAJSZARSZYM końcu – jak mówi Mania – znajduje się mój poczciwy zeszyt. Pewnie jesteście ciekawi, co u mnie słychać… Kiedy powiem wam, że jest dokładnie tak, jak powinno być po wakacjach – od razu domyślicie się, w czym rzecz!
„Zosia z ulicy Kociej” to przezabawna seria o perypetiach rezolutnej Zosi i jej zwariowanej rodzinki. W dziewiątej części między innymi: SMRODLIWA sprawa, spotkanie z KRÓLEM HEROLDEM, PARCZASTE koleżanki oraz urodzinowe MYSZOBRANIE. Jednego możecie być pewni – na Kociej 5 nikt się nigdy nie nudzi!
Agnieszka Tyszka – urodzona w 1968 r. w Toruniu, absolwentka Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Z zamiłowania pisarka i ogrodniczka. Pisze dla dzieci i młodzieży, choć i dorośli świetnie się bawią, czytając jej książki. Jest autorką powieści, bajek, opowiadań, słuchowisk radiowych i scenariuszy teatralnych. W 2005 roku otrzymała Nagrodę im. Kornela Makuszyńskiego za książkę „Róże w garażu". Jej utwory dla młodszych czytelników to m.in.: „Świat się roi od Marianów", „Bajkowe lulanki", „Bajkowy rok", „O czym marzy czarownica", „Koronkowe historie", „Zosia z ulicy Kociej". Jej utwory dla młodzieży to m. in.: „M jak dżeM", „Kawa dla kota", „Miłość bez konserwantów", „Wyciskacz do łez", „Kredens pod Grunwaldem", „Siostry Pancerne i pies".
Agata Raczyńska (ur. 1977 w Warszawie) – ilustratorka książek dla dzieci i młodzieży, autorka komiksów i animacji, zaliczana do kręgu twórców polskiego netartu (projekt agatka.art. pl). Mieszka i pracuje pomiędzy Chile, Meksykiem i Polską.
Dla Kornelii Goździckiej szkoła to przede wszystkim doskonały trening przed monotonnym i nijakim życiem, jakie teoretycznie czeka każdą dorosłą jednostkę. Literacko uzdolniona licealistka, z błyskotliwym i ironicznie ostrym poczuciem humoru oraz nałogiem zapisywania wszystkiego, zauważa szansę na zmianę losu w... kredensie i pewnej znajomości ze współczesnym rycerzem. Czy pojawienie się starego, zakurzonego mebla w domu Kornelii może faktycznie otworzyć nowy rozdział w jej życiu? Jak Kornelia poradzi sobie z postępującą chorobą ukochanej babci, ze znienawidzonym ojczymem, że skrajnie potulną względem niego matką i gdzie w tym wszystkim znajdzie się miejsce na Bitwę pod Grunwaldem?
Zajrzyj do Szumińskich Łąk! Stajnia w Szuminie to niezwykłe miejsce. Tutaj kucyki i koniki wszelkiej maści znajdą spokojną przystań i oddanych przyjaciół. W Szumińskich Łąkach rozkwita wiosna, a wraz z nią pojawia się wiele niespodzianek. Klara zostaje przybraną mamą osieroconej Majki, Hania opiekuje się młodszą siostrzyczką, a przed Pauliną trudne zadanie, czyli „Zielona szkoła" w chałupie babci Nadzi… O tym wszystkim, a także o końskiej adopcji i WIKTUALNYM życiu kaczych jaj, opowie Klara.
To ja! Zosia z ulicy Kociej! Czy mnie słyszycie?! Trochę w to wątpię W hałasie, jaki tutaj panuje, naprawdę niewiele można usłyszeć. Własne myśli także gubią się gdzieś i plączą, dlatego od pewnego czasu niewiele udaje mi się zapisać w moim tajnym zeszycie. A może zeszyt świeci pustkami nie tylko z tego powodu? W każdym razie często jedynie siedzę na jabłoni, obgryzam długopis i gapię się w siną dal.Zosia z ulicy Kociej to przezabawna seria o perypetiach rezolutnej Zosi i jej zwariowanej rodzinki. W ósmej części między innymi: wakacje na SENTORINI, kawia domowa, Fryderyk Pracz w KOMPIUSIE, FUTSZANE GATKI, czyli greckie KUWECIARZE, a także KURZA MAFIA i FATAMRUGANA. Jednego możecie być pewni na Kociej 5, a także wszędzie, gdzie pojawią się jej mieszkańcy, nikt się nigdy nie nudzi!Agnieszka Tyszka urodzona w 1968 r. w Toruniu, absolwentka Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Z zamiłowania pisarka i ogrodniczka. Pisze dla dzieci i młodzieży, choć i dorośli świetnie się bawią, czytając jej książki. Jest autorką powieści, bajek, opowiadań, słuchowisk radiowych i scenariuszy teatralnych. W 2005 roku otrzymała Nagrodę im. Kornela Makuszyńskiego za książkę ""Róże w garażu"". Jej utwory dla młodszych czytelników to m.in.: ""Świat się roi od Marianów"", ""Bajkowe lulanki"", ""Bajkowy rok"", ""O czym marzy czarownica"", ""Koronkowe historie"", ""Zosia z ulicy Kociej"". Jej utwory dla młodzieży to m. in.: ""M jak dżeM"", ""Kawa dla kota"", ""Miłość bez konserwantów"", ""Wyciskacz do łez"", ""Kredens pod Grunwaldem"", ""Siostry Pancerne i pies"".
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?