KATEGORIE [rozwiń]

Zdrowie

Do tego działu zapraszamy wszystkich czytelników bo zdrowie ważne jest dla każdego z nas. Polecamy szeroki wachlarz publikacji, poradników, podręczników znanych autorów, którzy cenią sobie zdrowy styl życia i dbają o siebie. Proponujemy mnóstwo poradników i książek kulinarnych, z których dowiemy się jak przygotować smaczne i zdrowe posiłki, pełne zdrowych warzyw i błonnika. Dowiemy się jak prawidłowo się  odżywiać z zachowaniem zasad zdrowej diety. Porady naturoterapeutów, różne terapie, diety, ćwiczenia oraz system leczenia dietą bezśluzową, ogólnie szkoła zdrowia. Diety oczysczające, głodówki, posty i diety surowe, warzywne, sokoterapie. Znani i cenieni autorzy zdrowotnych książek: Mariusz Budrowski i Agnieszka Juncewicz, Hulda Clark, Matthias Rath, Magdalena makarowska, Arnold Ehret, Anna Ciesielska, Michał Tombak, Walter Last, Borys |Bołotow, Iwan Nieumywakin, Andreas Moritz i wielu innych.

 

 

Okładka książki Atlas ciała człowieka z naklejkami i plakatem
nowość

16,99 zł 9,83 zł


Książka aktywnościowa z naklejkami, dzięki której dzieci dowiedzą się, jak zbudowane jest ludzkie ciało, jak działają poszczególne organy, np. serce, dlaczego oddychamy, skąd się biorą dzieci i wielu innych, równie ciekawych rzeczy. A wszystko to przekazane w bardzo przystępny sposób, dostosowany do wieku dziecka. Ćwiczenia, quizzy i naklejki pomogą utrwalić wiedzę. Na każde dziecko czeka również dyplom za wypełnienie całej książki. Dodatkowym walorem jest plakat, na którym znajduje się schemat ludzkiego ciała z zaznaczonymi kośćmi i głównymi organami.
Okładka książki Jak zostać mistrzem w sporcie i w życiu. Wyd. II
nowość

63,00 zł 42,64 zł


Odczarujmy dzieci i młodzież unieruchomione przed ekranami komputerów i telefonów! Niech poprzez sport kształtują swoje życiowe mistrzostwo! Pokażmy im, jak zostać mistrzem - nie tylko w sporcie, ale i w życiu. "Lektura książki sprawia, że Czytelnik - niezależnie od wieku - lepiej rozumie głębię psychologiczną sportowej rywalizacji, dostrzeże możliwość zdobycia umiejętności oraz wykształcenia cech osobowości stanowiących podstawę sukcesów w wielu dziedzinach życia, również tych, które nie są bezpośrednio związane z aktywnością sportową. Charakter książki, ciekawa narracja, rzetelna wiedza o sporcie, pokazanie zarówno czynników wspierających, jak i ograniczeń, leżących po stronie nie tylko materialnej, ale też motywacyjnej, sprawiają, że książkę czyta się z zapartym tchem" Mariola Bidzan, prof. Dr hab., Uniwersytet Gdański (fragment recenzji) " W opowiadaniach mogłam zobaczyć siebie (), ale przede wszystkim to, że ważniejsza od zwycięstw jest praca nad samodoskonaleniem. Ta książka to podsumowanie wszystkiego, co najistotniejsze zarówno w sporcie, jak i w życiu". Sylwia Gruchała, florecistka, dwukrotna medalistka olimpijska "Dawka profesjonalnej wiedzy opakowana w merytoryczne, a zarazem lekkie historie. Niesamowicie inspirujące, motywujące i trafiające do wnętrza Czytelnika. Wierzę, że lektura tej książki zapoczątkuje wiele dróg do osiągnięcia nieosiągniętego i realizowania śmiałych celów" Maria Andrzejczyk, lekkoatletka specjalizująca się w rzucie oszczepem, olimpijka "() z zaciekawieniem czyta się tę książkę, czekając z niecierpliwością na zakończenie. Supermotywująca dla dzieciaków, dorosłych oraz sportowców, którzy już wybrali swoje specjalizacje. Jestem na końcu swojej przygody ze sportem, ale na początku drogi w wychowaniu mojego syna. Książka pokazuje, nie tylko jak powinna wyglądać dobrze zaplanowana kariera sportowca, ale i całe życie - by osiągnąć sukces i być szczęśliwym. Po jej przeczytaniu wiem, jakie błędy popełniłem jako sportowiec i ojciec. Na pewno wielokrotnie będę wracał z moim synem do historii zawartych w tej książce oraz do morałów, jakie niesie za sobą". Piotr Małachowski, lekkoatleta specjalizujące się w rzucie dyskiem, dwukrotny medalista olimpijski "Nie tylko dla młodych ludzi, ale także dla ich rodziców. Pokazuje im, jak wspierać i motywować swoje dzieci. Jeśli sport jest twoją pasją (), to zaglądając do tej książki, znajdziesz inspirację". Kamila Lićwinko, lekkoatletka specjalizująca się w skoku wzwyż, olimpijka.
Okładka książki Powrót do harmonii BR w.2024

34,90 zł 29,31 zł


Bestseller!Alfreda Walkowska doktor nauk teologicznych; tytuł naukowy otrzymała na podstawie dysertacji o św. Hildegardzie przedstawionej na Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu; twórczyni Polskiego Centrum św. Hildegardy z siedzibą w Legnicy; wydawca, tłumaczka i konsultantka książek o Hildegardzie, pierwsza praktykująca terapeutka medycyny Hildegardy w Polsce; inicjatorka i prezes pierwszego polskiego Stowarzyszenia Centrum św. Hildegardy w Polsce (R).Dr Alfreda Walkowska od 1992 roku popularyzuje w naszym kraju i za granicą wiedzę o św. Hildegardzie z Bingen. Od 2007 roku jest związana z Benedyktyńskim Instytutem Kultury w Tyńcu poprzez zainicjowanie i prowadzenie warsztatów oraz rekolekcji z postem według św. Hildegardy. Działalność naukową wiąże z prowadzeniem Polskiego Centrum św. Hildegardy(R), w którym system leczenia Świętej znajduje praktyczne zastosowanie poprzez przywracanie harmonii ciała i ducha przy użyciu w pełni naturalnych, autentycznych metod średniowiecznej wizjonerki.Książką Powrót do harmonii, będącą pierwszą polską prezentacją programu zdrowia według św. Hildegardy, dr Alfreda Walkowska dała początek fali ogromnego zainteresowania Świętą znad Renu w Polsce.Przez wszystkie te lata dzieliłam się z innymi ludźmi całym dostępnym mi bogactwem medycyny Świętej z Bingen. Wielu osobom Hildegarda pomogła i pomaga nadal w sposób prosty, skuteczny i pełny. Medycyna Hildegardy to coś więcej niż tylko system diagnozowania i leczenia chorób, to sposób na zdrowe, spełnione, wolne od zbędnych obciążeń, szczęśliwe życie. Dzięki zastosowaniu jej nauk człowiek doznaje uzdrowienia ciała i duszy, a jeśli się na to godzi następuje uporządkowanie jego relacji z Bogiem. Tak dokonuje się zamierzona przez Stwórcę harmonia stworzenia.Alfreda Walkowska fragment książki Powrót do harmonii, rozdział Od autora
Okładka książki Jod i leczenie nie tylko tarczycy
nowość

49,99 zł 34,46 zł


„Kiedy nie wiesz co, jak i gdzie; przepisz jod, on to wie”. Niewielu ludzi – wliczając w to lekarzy – zdaje sobie sprawę, jak ważny dla naszego zdrowia jest jod. Oto najważniejsze korzyści z suplememtacji: •zapobieganie nowotworom •zdrowe piersi • optymalizowanie funkcji tarczycy • zdrowa prostata •zapobieganie otyłości i pomoc w walce z nadwagą •rozwój mózgu i zapobieganie upośledzeniu umysłowemu u dzieci •wsparcie układu odpornościowego • zapobieganie chorobie Parkinsona i innym schorzeniom mózgu. Większość ludzi nie spożywa wystarczających ilości jodu, a nawet jeśli im się to udaje, czynniki środowiskowe nie pozwalają ich organizmom właściwie go wykorzystywać. Efektem jest epidemia niedoczynności tarczycy, otyłości, dysplazji sutka, nowotworów hormonozależnych, niepełnosprawności rozwojowych u dzieci i wielu innych schorzeń, którym można by zapobiec. Dr Robert Thompson praktykuje medycynę integracyjną, przeciwstarzeniową i holistyczną w Soldotna i Anchorage na Alasce. Z zawodu jest ginekologiem i położnikiem z ponad trzydziestoletnim doświadczeniem, postanowił jednak poświęcić się medycynie prewencyjnej oraz bioidentycznej hormonalnej terapii zastępczej u mężczyzn i kobiet. Jest autorem książki The Calcium Lie II: What Your Doctor Still Doesn't Know, a także skrzypkiem i entuzjastą aktywności na świeżym powietrzu. W wolnym czasie dr Thompson oddaje się gotowaniu, sztuce, muzyce oraz opiece nad swoimi czterema ukochanymi labradorami.
Okładka książki The Football Encyclopedia
nowość

68,00 zł 55,05 zł


With a fill-in EURO 2024 results wallchart, The Football Encyclopedia brings you all the latest information, stats and facts from the world of football. Read about superstar players from Jude Bellingham and Aitana Bonmatí to Erling Haaland and Bukayo Saka. Follow your favourite teams in the Premier League, La Liga, the Bundesliga and around the globe. And get the lowdown on the greatest tournaments and competitions, from the FA Cup and the Copa América to the FIFA World Cup and the UEFA EUROs. The book now features expanded material on women's football, one of the world's fastest-growing sports. It's packed with pictures and profiles of the world's most skilful players – old and new – from Harry Kane to Mohamed Salah, Kylian Mbappé to Kevin de Bruyne, and Sam Kerr to Lionel Messi. Over 50 of the best sides to have lit up the game are covered in detail, including the England men’s and women’s teams, Brazil, Manchester City, Liverpool and Real Madrid. Football fans will get the key information about the top tournaments and leagues around the world, including the English Premier League, the EUROs, and the UEFA Champions League. All the drama of the "beautiful game" is fully analysed with dynamic full-spread photos and artworks that recreate famous moves and goals, and there is in-depth coverage of every aspect of football, including rules and skills; fans and the media; coaches and tactics. Packed with the latest statistics and fully updated for this new edition, this is a superbly detailed reference book for all the family.
Okładka książki Giganci futbolu
nowość

59,99 zł 32,99 zł


Ta książka z pewnością zachwyci każdego pasjonata piłki nożnej. Zaprezentowaliśmy tu ponad 300 piłkarzy z całego świata. Znajdziesz tu szczegółowe opisy i zdjęcia wielokrotnych zdobywców Złotej Piłki, najdroższych zawodników oraz wschodzących gwiazd, triumfatorów najważniejszych rozgrywek klubowych i reprezentacyjnych. Poznasz fakty i ciekawostki, a także prześledzisz kariery piłkarzy takich jak: Robert Lewandowski, Lionel Messi, Cristiano Ronaldo, Kylian Mbapp, Erling Haaland i wielu, wielu innych.
Okładka książki Kronika kuchni wyjątkowych wersja angielska

179,00 zł 108,92 zł


Mieszkający w Anglii, w większości w Południowym Londynie, szef kuchni, kucharz oraz właściciel firmy cateringowej , Ralph Bujnicki poleca książkę z najlepszymi przepisami kuchni brytyjskiej. Dzieli się swoim wieloletnim doświadczeniem z miłośnikami nie tylko kuchni angielskiej, ale też fascynatami szeroko pojętej sztuki kulinarnej.Dzięki jego doświadczeniu każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Nic tylko... gotować.Ralph Bujnicki prowadził zespoły w kilku restauracjach i hotelach, wspierał team od strony gastronomicznej na stadionach Cristal Palace, Brighton&Hove czy Arsenal oraz angielską reprezentację krykieta na stadionie Oval w Londynie. Bywał częstym gościem wyścigów konnych w Lingfield, Windsor czy Ascot, gdzie również był cukiernikiem lub zastępcą szefa kuchni.Dużo czasu spędził w hotelu Marriott Linfield, dzięki czemu wrósł w społeczeństwo jak typowy wyspiarz. Zwiedził Wielką Brytanię wzdłuż i wszerz, od dalekiej Kornwalii poprzez Portland czy Brighton, a dalej cały Londyn i kolejno Bristol czy Manchester, na Edynburgu i Glasgow kończąc. Częsty bywalec Cardiff i Chepstow, gdzie chował się ku wyciszeniu w głębokich kamieniołomach trenując nurkowanie i podnosząc kwalifikacje w tej dziedzinie.Dzięki pracy w typowych angielskich restauracjach oraz otoczeniu kucharzy z rodowodem brytyjskim, poznał tajniki wiedzy i szczegóły historyczne na temat sztuki kulinarnej Wysp Brytyjskich. Większość receptur opatrzona jest opisem historycznym lub ciekawostką kulinarną. W książce znajdziecie też ciekawy wstęp i genealogię oraz szeroki słownik terminów kulinarnych.
Okładka książki Kronika kuchni wyjątkowych

104,99 zł 63,88 zł


Mieszkający w Anglii, w większości w Południowym Londynie, szef kuchni, kucharz oraz właściciel firmy cateringowej , Ralph Bujnicki poleca książkę z najlepszymi przepisami kuchni brytyjskiej. Dzieli się swoim wieloletnim doświadczeniem z miłośnikami nie tylko kuchni angielskiej, ale też fascynatami szeroko pojętej sztuki kulinarnej. Dzięki jego doświadczeniu każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Nic tylko... gotować. Ralph Bujnicki prowadził zespoły w kilku restauracjach i hotelach, wspierał team od strony gastronomicznej na stadionach Cristal Palace, Brighton&Hove czy Arsenal oraz angielską reprezentację krykieta na stadionie Oval w Londynie. Bywał częstym gościem wyścigów konnych w Lingfield, Windsor czy Ascot, gdzie również był cukiernikiem lub zastępcą szefa kuchni. Dużo czasu spędził w hotelu Marriott Linfield, dzięki czemu wrósł w społeczeństwo jak typowy wyspiarz. Zwiedził Wielką Brytanię wzdłuż i wszerz, od dalekiej Kornwalii poprzez Portland czy Brighton, a dalej cały Londyn i kolejno Bristol czy Manchester, na Edynburgu i Glasgow kończąc. Częsty bywalec Cardiff i Chepstow, gdzie chował się ku wyciszeniu w głębokich kamieniołomach trenując nurkowanie i podnosząc kwalifikacje w tej dziedzinie. Dzięki pracy w typowych angielskich restauracjach oraz otoczeniu kucharzy z rodowodem brytyjskim, poznał tajniki wiedzy i szczegóły historyczne na temat sztuki kulinarnej Wysp Brytyjskich. Większość receptur opatrzona jest opisem historycznym lub ciekawostką kulinarną. W książce znajdziecie też ciekawy wstęp i genealogię oraz szeroki słownik terminów kulinarnych.
Okładka książki Mózgowe porażenie dziecięce w praktyce pediatry i lekarza rodzinnego
nowość

89,00 zł 74,63 zł


Spis treści Klasyfikacja i fenotyp kardiomiopatii ANDRZEJ GACKOWSKI Kardiomiopatia przerostowa TOMASZ KUKULSKI, TOMASZ NIKLEWSKI, GRAŻYNA GLANOWSKA, CELINA WOJCIECHOWSKA Kardiomiopatia połogowa KATARZYNA MIZIA-STEC, ANNA BEDNAREK, GABRIELA ORZEŁ Arytmogenna kardiomiopatia prawej komory ZBIGNIEW GĄSIOR, MACIEJ HABERKA Kardiomiopatia rozstrzeniowa oraz nierozstrzeniowa kardiomiopatia lewej komory serca MARCIN KONOPKA, WOJCIECH BRAKSATOR Kardiomiopatia restrykcyjna LIDIA TOMKIEWICZ-PAJĄK Kardiomiopatie spichrzeniowe i naciekowe: choroba Fabry’ego i inne MONIKA KOMAR, URSZULA GANCARCZYK Infekcyjne zapalenie wsierdzia: wprowadzenie ANDRZEJ SZYSZKA, EDYTA PŁOŃSKA-GOŚCINIAK, LILIANNA RELIGA-SZYSZKA Infekcyjne zapalenie wsierdzia lewostronne LECH PALUSZKIEWICZ Infekcyjne zapalenie wsierdzia prawej części serca PATRYCJUSZ STOKŁOSA, DARIUSZ ZAKRZEWSKI, TOMASZ HRYNIEWIECKI Infekcyjne zapalenie wsierdzia na sztucznych zastawkach i po zabiegach plastyki PIOTR SCISŁO Przewlekła choroba wieńcowa KATARZYNA WDOWIAK-OKROJEK, PAULINA WEJNER-MIK, PIOTR LIPIEC Ostre zespoły wieńcowe MARIUSZ SKOWERSKI, TOMASZ SKOWERSKI Cukrzyca i ryzyko sercowo-naczyniowe GRZEGORZ PIOTROWSKI 10 STANDARDY KARDIOLOGICZNE 2024 OKIEM ECHOKARDIOGRAFISTY Nadciśnienie płucne w wadach wrodzonych serca EWA KOWALIK, MIROSŁAW KOWALSKI, PIOTR HOFFMAN Zwężenie zastawki aortalnej – rola obrazowania wielomodalnego MONIKA PRZEWŁOCKA-KOSMALA, EWELINA JASIC-SZPAK, AGNIESZKA WITKOWSKA, JUSTYNA SOKOLSKA, WOJCIECH KOSMALA Niedomykalność zastawki mitralnej JOLANTA BIERNAT, KINGA GOŚCIŃSKA-BIS, RAFAŁ MŁYNARSKI, KRZYSZTOF S. GOŁBA Pacjent po zabiegu przezżylnego usuwania elektrod wewnątrzsercowych ANDRZEJ TOMASZEWSKI, DOROTA NOWOSIELECKA, ANNA POLEWCZYK, ANDRZEJ KUTARSKI Postępowanie w jatrogennych powikłaniach leczenia chorób serca TOMASZ HIRNLE, ULADZIMIR ANDRUSHCHUK, SZYMON KOCAŃDA, ADRIAN STANKIEWICZ, MAREK FRANK Aorta – ocena echokardiograficzna PAULINA WEJNER-MIK Niewydolność serca z zachowaną frakcją wyrzutową EWA STRABURZYŃSKA-MIGAJ, AGNIESZKA BARTCZAK-RUTKOWSKA Echokardiografia obciążeniowa w chorobie wieńcowej EMILIA KAMIŃSKA, JAROSŁAW D. KASPRZAK Pierwotny czy wtórny guz prawego przedsionka u chorej z rakiem podstawnokomórkowym skóry? Studium przypadku SZYMON OLĘDZKI, EDYTA PŁOŃSKA-GOŚCINIAK Trudności diagnostyczne i terapeutyczne u pacjentki z tętniczym nadciśnieniem płucnym i drobnokomórkowym rakiem płuca – opis przypadku AMENA RAHMANI, MAGDALENA JACHYMEK, MARTA BRAKSATOR, MAŁGORZATA PEREGUD-POGORZELSKA
Okładka książki Badania laboratoryjne w dietetyce

89,00 zł 85,40 zł


Właściwa interpretacja wyników badań laboratoryjnych krwi jest kluczowa dla skutecznego planowania i monitorowania diety. Niniejsza książka to nieocenione źródło wiedzy dla dietetyków, którzy pragną pogłębić swoje umiejętności kliniczne. W publikacji: szczegółowe objaśnienie podstaw – omówienie zagadnień związanych z analizą wyników badań krwi oraz przygotowaniem pacjenta do badań, aktualne zalecenia – najnowsze wytyczne i standardy dotyczące interpretacji wyników badań laboratoryjnych krwi, dostosowane do współczesnych realiów dietetycznych, przeanalizowane aspekty prawne – omówienie istotnych kwestii prawnych związanych z przeprowadzaniem i wykorzystaniem badań krwi przez dietetyków, bezpośrednie powiązania z dietetyką – szczegółowa analiza tego, jak wyniki badań krwi mogą wpływać na planowanie indywidualnych programów dietetycznych, podkreślając znaczenie personalizacji w żywieniu. Badania laboratoryjne w dietetyce to kompleksowe narzędzie, które pozwoli dietetykom świadomie i skutecznie korzystać z wyników badań krwi, podnosząc jakość świadczonych usług dietetycznych.
Okładka książki Anatomia człowieka dla ratowników medycznych

89,00 zł 85,40 zł


Kształcenie na kierunku ratownictwo medyczne ma na celu przygotowanie absolwenta do działania w trudnych sytuacjach pod presją czasu. Przedmiot anatomia został, zgodnie ze standardami, umieszczony w grupie przedmiotów podstawowych, stanowiących fundament wiedzy, którą studenci będą wykorzystywać podczas zajęć klinicznych, a następnie w praktyce zawodowej. Autorzy – specjaliści zarówno w dziedzinie anatomii, jak i ratownictwa medycznego – podjęli wyzwanie stworzenia innowacyjnego podręcznika, będącego pierwszą tego typu publikacją w Polsce, łączącego wiedzę z zakresu nauk podstawowych i klinicznych. Prezentuje on wszystkie działy anatomii prawidłowej człowieka, przygotowując czytelnika do przyszłej praktyki zawodowej. Autorzy szczególną uwagę poświęcili aspektom anatomii kluczowym dla tego zawodu. Ich znajomość ułatwia zrozumienie i wykonywanie zabiegów ratowniczych na ciele ludzkim. Treści anatomiczne zostały wzbogacone zagadnieniami z zakresu ratownictwa medycznego, opracowanymi przez doświadczonego ratownika medycznego – specjalistę o wysokich kompetencjach w swojej dziedzinie. Zagadnienia te ilustrują praktyczne zastosowanie wiedzy anatomicznej w sytuacjach ratowania zdrowia i życia, stanowiąc przykłady działań ratowniczych, których powodzenie bezpośrednio zależy od teoretycznego przygotowania ratownika. Jarosław Domaradzki, dr hab., prof. AWF Wrocław Andrzej Zaleski, dr n. o kulturze fizycznej, adiunkt w Zakładzie Anatomii Wyższej Szkoły Fizjoterapii we Wrocławiu Paweł Gawłowski, ratownik medyczny, dr n. o zdrowiu, adiunkt w Centrum Symulacji Medycznej Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
Okładka książki Chaos w głowie. Historie z życia młodzieży z problemami psychicznymi
nowość

65,00 zł 59,12 zł


Jak żyje się z depresją, napadami lęku i paniki, kompulsywnym jedzeniem, bulimią czy anoreksją? Z myślami samobójczymi? Z nerwicą natręctw? Jak odbierają to rodzice, rodzeństwo, przyjaciele, nauczyciele i opiekunowie? Wzruszająca i poruszająca książka o życiu z chorobami duszy, o codzienności na oddziale psychiatrii dzieci i młodzieży – oraz o mocy nadziei i dobrych myśli. Książka uświadamiająca. Książka, która dodaje otuchy. „Poruszająca książka o życiu z chorobą psychiczną, o codziennym życiu dzieci i młodzieży zmagających się z problemami emocjonalnymi oraz o sile nadziei i pewności siebie. Książka, która porusza problemy, wyjaśnia, dotyka, a także zachęca.” Honey Magazine 09.10.2021 „Podsumowując, bardzo przystępnie napisana książka edukacyjna, która emanuje zadziwiającą ilością nadziei.” Antje Scherer, MOZ.de
Okładka książki Zarządzanie portami jachtowymi
nowość

80,00 zł 54,15 zł


W książce skoncentrowano się na roli, jaką mogą pełnić decyzje zarządcze podejmowane w portach jachtowych we wspieraniu realizacji założeń zrównoważonej turystyki żeglarskiej. W monografii przedstawiono zagadnienia dotyczące: • zarządzania kapitałem ludzkim, a w szczególności edukacji pracowników portów jachtowych w obszarze realizacji celów zrównoważonego rozwoju; • zarządzania infrastrukturą w aspekcie jej dostosowania do potrzeb różnych użytkowników w celu przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu i wspierania inkluzywności zrównoważonej turystyki żeglarskiej; • odbioru odpadów i nieczystości w portach jachtowych w celu minimalizacji negatywnego oddziaływania portów jachtowych na środowisko; • certyfikacji i kategoryzacji portów jachtowych w aspekcie wspierania realizacji celów zrównoważonego rozwoju; • zawartości stron internetowych portów jachtowych w zakresie treści powiązanych z realizacją założeń zrównoważonego rozwoju; • planowania inwestycji i finasowania rozwoju portów jachtowych wspierających wdrażanie rozwiązań umożliwiających realizację celów zrównoważonego rozwoju. W monografii zaprezentowano wyniki autorskich badań empirycznych przeprowadzonych w polskich i chorwackich portach jachtowych. Wyniki badań posłużyły do opracowania pakietu rozwiązań, które powinny zostać zaimplementowane przez podmioty zarządzające w działalności portów jachtowych w celu dążenia do funkcjonowania tych organizacji zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju i wspierania realizacji założeń zrównoważonej turystyki żeglarskiej. Adresatami publikacji są: przedstawiciele kadr zarządzających portami jachtowymi i władz samorządowych miejscowości, w których są zlokalizowane porty oraz pracownicy naukowi i studenci, których zainteresowania naukowe związane są z zarządzaniem organizacjami oraz turystyką żeglarską.
Okładka książki Badania kliniczne - Praktyka, prawo, etyka
nowość

275,00 zł 263,59 zł


Badania kliniczne stanowią finalny etap prac badawczo-rozwojowych związanych z tworzeniem nowych produktów leczniczych i wyrobów medycznych. Są jednym z filarów nieustannego postępu w medycynie, w szczególności w farmakologii i zaawansowanych technologiach medycznych. Przyczyniają się także do poprawy standardów leczenia oraz wydłużenia i poprawy jakości życia pacjentów. Wszelkie działania badawczo-rozwojowe w zakresie nauk biomedycznych, w tym badania kliniczne, powinny przede wszystkim uwzględniać dobro i potrzeby pacjentów, gdyż to oni są ich najważniejszymi podmiotami i beneficjentami. Jednocześnie badania kliniczne to istotna część innowacyjnej gospodarki. W ubiegłych latach liczba nowo rejestrowanych badań klinicznych produktów leczniczych w Polsce wzrosła do ponad 600 rocznie, zaś wartość finansowa polskiego rynku badań klinicznych przekroczyła 1,4 mld USD, co stanowi 15% wszystkich wydatków R&D w Polsce. W niniejszej książce - "Badania kliniczne. Praktyka, prawo, etyka" Czytelnik znajdzie spektrum konkretnych informacji i wiedzy interdyscyplinarnej na tematy związane z prowadzeniem badań klinicznych, od historii zagadnień bioetycznych poprzez zagadnienia ściśle operacyjne po omówienie najnowszych polskich i unijnych przepisów i regulacji. W porównaniu do książki "Badania kliniczne", wydanej w 2015 r., niniejsza praca zbiorowa zawiera nowe rozdziały - traktujące o zarządzaniu danymi, biostatystyce, kwestiach ochrony danych osobowych, współpracy z organizacjami pacjentów, a także prowadzeniu badań w sytuacjach kryzysowych takich jak wojna czy pandemia. Jako autorzy i redaktorzy tej książki mamy nadzieję, że przedstawione w niej treści będą pomocne w zrozumieniu licznych zagadnień z obszaru badań klinicznych i że przysłużą się one do podnoszenia wiedzy i kwalifikacji szerokiego grona osób pracujących w naukach biomedycznych. Clinical trials are the final stage of research and development in the creation of new medicinal products and medical devices. Clinical trials are one of the pillars of continuous progress in medicine, particularly in pharmacology and advanced medical technologies. They contribute to the improvement of treatment standards and the extension and enhancement of patients' quality of life. All research and development activities in the field of biomedical sciences, including clinical trials, should prioritize the well-being and needs of patients, as they are the most important stakeholders and beneficiaries. At the same time, clinical trials are an essential part of an innovative economy. In recent years, the number of newly registered clinical trials of medicinal products in Poland has been increasing, surpassing 600 new trials annually, and the financial value of the Polish clinical research market reached around 1.4 billion USD in 2020. In this book, "Clinical Trials: Practice, Law, Ethics," readers will find a spectrum of specific interdisciplinary information and knowledge related to conducting clinical trials. This ranges from the history of bioethical issues to strictly operational issues, as well as discussions on the latest Polish and European Union regulations. Compared to the book "Clinical Trials" published in 2015, this collective work includes new chapters on data management, biostatistics, personal data protection, collaboration with patient organizations, and conducting research in crisis situations such as war or pandemics. As authors and editors of the book, "Clinical Trials: Practice, Law, Ethics," we hope that the content presented therein will be helpful in understanding numerous issues in the field of clinical trials and contribute to improving the knowledge and qualifications of a wide range of individuals working in biomedical sciences.
Okładka książki Dasz radę. O bezpiecznym wychodzeniu z uzależnień
nowość

49,99 zł 30,42 zł


Współautor tej książki oraz wielu innych publikacji z dziedziny uzależnień, niezwykle ceniony psychoterapeuta, dr n. med., specjalista psychiatra Bohdan Tadeusz Woronowicz podczas wieloletniej praktyki pomógł rzeszom pacjentów. Wiele mu też zawdzięcza Ruch Anonimowych Alkoholików w Polsce.Jak pisze dr Woronowicz we wstępie, "o przebiegu leczenia i o swoim wychodzeniu z choroby opowiedziały w tej książce osoby znające problem z alkoholem z autopsji. Wśród nich są więc postaci zarówno mniej, jak i bardziej znane, ludzie z dużym dorobkiem życiowym, ale również tacy, którzy stracili wszystko i dobrze wiedzą, czym jest bezdomność".Warto sięgnąć po Dasz radę - zawiera bezcenne wskazówki, zachęca do pójścia do specjalisty, a przede wszystkim zdejmuje piętno z uzależnionego, ukazując go jako człowieka udręczonego chorobą i potrzebującego pomocy.Nowe, uzupełnione i zaktualizowane wydanie książki, która po raz pierwszy ukazała się w 2014 roku.
Okładka książki Estetyka fotografii.
nowość

69,00 zł 39,23 zł


Już od czasu pierwszego wydania w 1998 roku podręcznik ten, przetłumaczony na wiele języków, kreśli kontury estetyki fotografii i pozwala na rozważania na temat jej statusu jako sztuki, rozpatrując nasuwające się pytania teoretyczne. Refleksja ta opiera się na analizie licznych dzieł fotograficznych oraz na definicji nowych pojęć opracowanych w świetle estetyki, filozofii i psychoanalizy. Dzieło omawia trzy ważne zagadnienia: Jakie związki z rzeczywistością utrzymuje fotografia? Na czym polega specyfika dzieła fotograficznego? Co sprawia, że fotografia znajduje się w sercu sztuki współczesnej lub też wręcz jest jej sercem? François Soulages jest profesorem uniwersyteckim (Université Paris 8, Institut National d’Histoire de l’Art), prezesem oraz założycielem RETINA.International (Recherches Esthétiques & Théorétiques sur les Images Nouvelles & Anciennes), organizacji zajmującej się badaniami estetycznymi i teoretycznymi nad obrazem, a także autorem licznych publikacji oraz współautorem prac zbiorowych.
Okładka książki Kot. Poradnik opiekuna w.5
nowość

39,99 zł 22,38 zł


Ta książka to wszechstronny poradnik, dzięki któremu na koty i ich świat spojrzysz okiem eksperta. Dowiesz się, jak dbać o pupila w każdym momencie jego życia, jak go karmić, pielęgnować i spędzać z nim czas. W szczególności znajdziesz tu:podstawowe wiadomości o żywieniu kota,oparte na najnowszych badaniach praktyczne porady dotyczące trudnych kocich zachowań,podpowiedzi pozwalające rozpoznać kocie choroby i wskazówki, jak je leczyć,przegląd ras.Dzięki tej publikacji zrozumiesz naturę kota i zdobędziesz wspaniałego kociego przyjaciela. Graham Meadows jest lekarzem weterynarii. Przez wiele lat pracował w wiejskich regionach Anglii i Nowej Zelandii, a następnie został opiekunem w ogrodzie zoologicznym z Auckland.Elsa Flint jest specjalistką w dziedzinie zoologii behawioralnej. W Davenport w Nowej Zelandii, gdzie mieszka, udziela miłośnikom psów porad na temat właściwego postępowania z czworonogami. Szczególnie interesują ją zagadnienia komunikacji między ludźmi a zwierzętami.
Okładka książki Pies. Poradnik opiekuna w.4
nowość

39,99 zł 22,48 zł


Praktyczny, bogato ilustrowany porusza wszystkie najważniejsze tematy związane z naszymi czworonożnymi towarzyszami, w tym:wprowadzenie psa do domu,szkolenie krok po kroku,żywienie czworonoga,dbanie o jego zdrowie,opieka nad starszym osobnikiem.Rozdział o rasach prezentuje 24 najpopularniejsze rasy psów, omawia ich pochodzenie, wygląd oraz cechy charakterologiczne.Poradnik pomoże ci w zrozumieniu i rozwiązywaniu problemów dotyczących zachowania zwierząt. Książka ta może stanowić doskonałe wprowadzenie dla początkujących opiekunów psów, jak również być źródłem informacji dla doświadczonych miłośników tych wspaniałych zwierząt. Graham Meadows jest lekarzem weterynarii. Przez wiele lat pracował w wiejskich regionach Anglii i Nowej Zelandii, a następnie został opiekunem w ogrodzie zoologicznym z Auckland.
Okładka książki Przepisy na zdrowie Hormony w równowadze w.2
nowość

49,99 zł 28,09 zł


Prawidłowy styl żywienia, higiena snu, unikanie stresu i zdrowy ruch to filary równowagi hormonalnej twojego organizmu. Masz na nie wpływ! Warto więc nauczyć się o nie dbać.Nadmierny przyrost masy ciała, wahania nastroju, bóle głowy, zmiany skórne, kłopoty ze snem to tylko kilka problemów, których przyczyną mogą być zaburzenia hormonalne. W organizmie człowieka hormony zarządzają wieloma procesami chemicznymi. Ich równowaga musi być zachowana, byśmy mogli cieszyć się zdrowiem oraz dobrą kondycją fizyczną i psychiczną.Tę równowagę można niezwykle łatwo zaburzyć, za to bardzo trudno ją przywrócić. Autorka przekonuje, że nie trzeba od razu sięgać po leki. Proponuje jeśli stan zdrowia na to pozwala o wiele łagodniejsze sposoby dbania o hormony. Zachęca do rzetelnego przyjrzenia się swojemu stylowi życia. Radzi, jak zmienić różne jego elementy, a zwłaszcza wybory żywieniowe, bo hormony zawsze były w równowadze.W książce znajdziesz:przystępnie podaną wiedzę o układzie hormonalnym,informacje o przyczynach i objawach niektórych zaburzeń na tle hormonalnym,test diagnozujący rodzaj zaburzeń hormonalnych,praktyczne porady i wskazówki dotyczące przywracania równowagi hormonalnej w organizmie za pomocą dietą,przepisy na smaczne, proste i zdrowe posiłki wspomagające pracę gruczołów wydzielających hormony.
Okładka książki Dieta w chorobie Hashimoto w.4
nowość

44,99 zł 25,29 zł


Ponad sto przepisów na zdrowe posiłki w chorobie Hashimoto, które poprawią twoje samopoczucie i pomogą ci utrzymać prawidłową masę ciałaChoroba Hashimoto to schorzenie, którego leczenie trzeba traktować bardzo indywidualnie. Dużą rolę w terapii odgrywa dbanie o zdrowy styl życia, czyli dobrze dobrana dieta, odpowiednia aktywność fizyczna, unikanie palenia czynnego i biernego, a także zmniejszenie stresu. Dieta każdego pacjenta powinna być dopasowana do przebiegu schorzenia i ewentualnych towarzyszących mu zaburzeń.W książce przedstawiono przepisy na dania główne, zupy, przekąski, sałatki, pieczywo i desery. Każdy z nich opatrzono specjalną ikonką informującą o tym, czy danie jest:bez glutenubez pszenicybez mlekabez laktozyz dużą zawartością goitrogenów (które należy ograniczyć przy niedoczynności tarczycy)W poradniku podano najważniejsze zalecenia w chorobie Hashimoto, omówiono towarzyszące jej schorzenia i scharakteryzowano składniki pokarmowe, które mają największy wpływ na tarczycę. Z tą książką dbanie o zdrowie staje się łatwiejsze! Agata Lewandowska dietetyczka z kilkunastoletnim doświadczeniem, autorka ponad 20 poradników dietetycznych. Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, SGGW oraz podyplomowych studiów z psychodietetyki na SWPS, ukończyła też liczne kursy i szkolenia. Pisze artykuły, prowadzi warsztaty, wykłady i webinary.

Promocje

Uwaga!!!
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?
TAK
NIE
Oczekiwanie na odpowiedź
Dodano produkt do koszyka
Kontynuuj zakupy
Przejdź do koszyka
Oczekiwanie na odpowiedź
Wybierz wariant produktu
Dodaj do koszyka
Anuluj