W przewrotnych wierszykach Ulf Stark z przymrużeniem oka filozofuje na temat części ludzkiego ciała. Ile się zmieści w naszych głowach? Gdzie mieszka język? Co by to było, gdybyśmy nie mieli pupy? I jakie rozrywki lubi rodzina Lewostopaków?Dzięki wyrazistym i zabawnym ilustracjom Charlotte Ramel od pierwszego wejrzenia polubimy Cynamona i Trusię, którzy z wielką ciekawością przyglądają się sobie od stóp do głów
Piękna opowieść o przyjaźni, radości bycia razem i o pożegnaniu. O starości, o życiu i śmierci. O rzeczach ważnych i poważnych - bez cienia nadęcia i patosu, za to z subtelnie wplecionym humorem. Bertil bardzo chciałby mieć dziadka. Takiego, który częstuje kawą i który mógłby nauczyć go gwizdać. Dziadka, którego mógłby kochać. Na szczęście jego przyjaciel Ulf wie, gdzie takiego dziadka znaleźć.
Pippi wprowadza się do Willi Śmiesznotki i poznaje swoich sąsiadów - Tommy`ego i Annikę, którzy tak marzyli o nowym towarzyszu zabaw! Nowa koleżanka przeszła jednak ich najśmielsze oczekiwania. Pippi mieszka bez mamy i taty, za to z koniem na werandzie, małpką Panem Nilssonem i walizką złotych monet. Wszystko robi sama i po swojemu, i świetnie sobie radzi. Ma tyle niezwykłych pomysłów, że nie sposób się z nią nudzić!
Lasse, Bosse, Olle, Britta, Anna i Lisa urządzają Dzień Dziecka małej Kerstin, siostrzyczce Ollego. Chcą, żeby bawiła się tak dobrze, jak dzieci w Sztokholmie, o których Lasse przeczytał w gazecie. Dlatego sadzają ją na źrebaka, huśtają wysoko na huśtawce i spuszczają z okna na linie. Jednak Kerstin nie podobają się takie zabawy, ona woli świętować Dzień Dziecka na sposób bullerbyński. Czyli jak? Tego opowiadania nie znajdziecie w innych książkach o dzieciach z Bullerbyn! TRZECIA DO KOLEKCJI kolorowa książka obrazkowa o dzieciach z Bullerbyn z ilustracjami Ilon Wikland! Polecamy również ""Wiosnę w Bullerbyn"" oraz ""Boże Narodzenie w Bullerbyn"".
Ach, ten Emil i jego ciągłe psoty! Mieszkańcy Lonnebergi na pewno nie mogą narzekać na nudę. A przecież Emil nigdy nie ma złych zamiarów, Tak mu tylko po prostu dziwnie wszystko wychodzi... Astrid Lindgren zebrała w tej książce jego najśmieszniejsze psoty, znane ze zbiorów opowiadań o Emilu. Nadała im zwięzłą formę, a całość zilustrował oczywiście Björn Berg. Przypomnimy sobie między innymi, jak Emil wciągnął na maszt małą Idę, jak wsadził głowę do wazy z rosołem, jak złapał tatusia w pułapkę na myszy, jak wpadł ze szczudeł prosto w zupę jagodową, jak zamknął tatusia w wychodku – i jak zamknięty w stolarni musiał wystrugać 369. drewnianego ludzika... Wspaniała książka dla wszystkich przyjaciół Emila!
Trzy psy i szczeniak mieszkają na wyspie. Powodzi im się dobrze, lecz pewnego dnia w ich kraju kończą się wszystkie ziemniaki, woda wysycha, a na dno pustego basenu spada wielki głaz. Psy muszą wyruszyć w poszukiwaniu nowego miejsca, gdzie będą mogły zasadzić ziemniaki i wykopać basen. Po niebezpiecznej podróży przez morze docierają na ląd, gdzie witają ich trzy pudle. Jak zostaną przez nich przyjęci nieznajomi przybysze?
Pija Lindenbaum, mistrzyni książki obrazkowej, znana m.in. z historii o Nusi, tym razem podejmuje temat w skali makro, ale nawet opowiadając o aktualnym problemie migracji, robi to w sposób bardzo bliski emocjom i mikroświatowi jednostki.
Pija Lindenbaum jest wnikliwą obserwatorką dziecięcych zabaw i dziecięcego sposobu myślenia. Swoje spostrzeżenia potrafi genialnie przelać na papier – powstaje oszczędna w słowach, ale jakże pełna znaczeń opowieść, której równorzędnym głosem są ilustracje. Nic dziwnego, że dzieci odnajdują w jej książkach swój świat!
Książki Pii Lindenbaum:
Nusia i wilki
Nusia i baranie łby
Nusia i bracia łosie
Nusia się chowa
Filip i mama, która zapomniała
Igor i lalki
Zlatanka i ukochany wujek
Sonia śpi gdzie indziej
Pobawimy się?
Lubię Leosia
Doris ma dość
Pudle i frytki
Kartonowa seria CO WOKOŁO to rymy, rytmy, dźwięki i obrazy dla najnajów, czyli najmłodszych czytelników. Lotta Olsson, autorka m.in. opowieści o mrówkojadzie i orzesznicy, oraz ilustratorka Charlotte Ramel, znana z ilustracji do Cynamona i Trusi, w humorystyczny i niebanalny sposób pokazują otoczenie kilkunastomiesięcznego dziecka, najbliższy mu świat pełen niespodzianek, zadziwień i odkryć.Tom „Mały, mały smyk” towarzyszy maluchowi w jego codziennych zabawach i zajęciach.W tej serii polecamy również:„Auto robi brum”„Sweter włóż i już”„Bardzo wielki nos”
Kartonowa seria CO WOKOŁO to rymy, rytmy, dźwięki i obrazy dla najnajów, czyli najmłodszych czytelników. Lotta Olsson, autorka m.in. opowieści o mrówkojadzie i orzesznicy, oraz ilustratorka Charlotte Ramel, znana z ilustracji do Cynamona i Trusi, w humorystyczny i niebanalny sposób pokazują otoczenie kilkunastomiesięcznego dziecka, najbliższy mu świat pełen niespodzianek, zadziwień i odkryć.Tom „Bardzo wielki nos” nazywa części ciała i pokazuje kontrast między dużym i małym.W tej serii polecamy również:„Auto robi brum”„Sweter włóż i już”„Mały, mały smyk”
Pełna tajemnic ilustrowana opowieść w 24 rozdziałach do czytania w każdy grudniowy wieczór aż do Bożego Narodzenia!
Troje dzieci ucieka z domu dziecka, by odszukać ojca jednej z dziewczynek. Na dworcu w Sztokholmie spotykają bezdomnego, który zapomniał, kim jest. Dzieci dowiadują się, że dzięki nim ma szansę odzyskać pamięć, ale muszą do tego doprowadzić w ciągu dwudziestu czterech dni. Na szczęście do pomocy mają Miriam ze sklepu z antykami oraz dzieci z dachów.
Jest mroźna zimowa noc. Śpi stara zagroda i wszyscy, którzy w niej mieszkają. Wszyscy oprócz skrzata. On czuwa. Zagląda do obory i do stajni, do spiżarni i do szopy. Cicho przemyka między zabudowaniami i zostawia na śniegu drobne ślady. Mieszka na strychu i wychodzi nocą, kiedy ludzie śpią. Czasami, gdy budzą się rankiem, mogą dojrzeć na śniegu ślady jego małych stóp. Ale jeszcze nikt z nich nie widział skrzata…
Tekst Astrid Lindgren jest parafrazą popularnego w Szwecji wiersza Viktora Rydberga pt. 'Tomten' (Skrzat) z 1881 roku, który doczekał się wielu wydań, m.in. z ilustracjami Haralda Wiberga. Ilustracje te spodobały się niemieckiemu wydawcy, który jednak nie był skłonny do publikacji filozoficznego poematu Rydberga. Na potrzeby niemieckiego wydania w 1960 roku powstał prozatorski tekst Lindgren. W Szwecji opublikowano go dopiero 52 lata później wraz z ilustracjami Kitty Crowther, laureatki nagrody Astrid Lindgren Memorial Award.
Przejmująca, zaskakująca historia i magnetyzujące ilustracje, w których ukryte są niezliczone wątki i aluzje. Graficzna powieść o tęsknocie i rozpaczy, ale też o przyjaźni i nadziei. Legenda o Sally Jones…
Gorylica Sally Jones urodziła się sto lat temu w afrykańskiej dżungli. Niedługo potem porwana została przez kłusowników i sprzedana tureckiemu handlarzowi kością słoniową, który kupił ją jako prezent zaręczynowy dla swej wybranki. Gdy ta odrzuciła zarówno prezent, jak i zaręczyny, Sally Jones wylądowała na targu w Stambule. Kupiła ją bogata dama z Hamburga, która…
To dopiero początek niezwykle barwnego, ale jakże ciężkiego życia Sally Jones, którą los rzuca po całym świecie. Sally Jones dostaje się w ręce ciemiężców, łotrów i zdradliwych ludzi, ale znajduje też przyjaźń i wielką miłość.
Książka otrzymała w 2009 roku największe wyróżnienie dla szwedzkiej książki dziecięcej i młodzieżowej – Nagrodę Augusta. Przy czym zaznaczyć należy, że jest to książka dla czytelników w każdym wieku!
Beza ma ochotę na ciastka. Zjadła już wszystkie, które były w domu, więc razem ze Zlatkiem idzie do sklepu Alego. Tylko czy kieszonkowe od mamy wystarczy na dwie paczki - dla niej i dla Zlatka? I czy napotkane po drodze Anioły z Raju naprawdę są groźne? PRZYGODY W RAJU to nowa seria autorki książek o Tsatsikim, tym razem przeznaczona dla bardzo początkujących czytelników. Z właściwym sobie ciepłem i humorem, ale też powagą i uważnością wobec dziecięcych emocji, Moni Nilsson opisuje codzienne i niecodzienne zdarzenia z życia dwójki przyjaciół. Zlatko i Beza mieszkają na osiedlu Raj otoczeni barwną galerią ludzkich typów. Są wśród nich uciążliwi starsi bracia, sympatyczny sprzedawca, samotny bezdomny, staruszka imigrantka czy osiedlowi chuligani. Książki zaprojektowane są tak, by ułatwić najmłodszym samodzielne czytanie - jest tu duża czcionka, niewiele tekstu na stronie, za to wiele zabawnych, kolorowych ilustracji, no i przede wszystkim - intrygująca fabuła.
Jest wojna. Widać jakieś pustkowie. W ziemi - dwie dziury. W dziurach - dwaj żołnierze. Są wrogami. Towarzyszymy jednemu z nich. Dzieje się niewiele - ale jest strach, głód, samotność, tęsknota i poczucie beznadziei - bo może wojna dawno już się skończyła, a on o tym nie wie? Boi się jednak wyjść z okopu, bo w drugiej dziurze siedzi wróg i tylko czyha, by go zabić. Ale może wróg też ma już dość deszczu, skwaru i całej tej wojny? Może razem mogliby ją zakończyć? Gdyby tylko ten drugi chciał wyjść pierwszy... Niezwykle mocna w swej genialnej konstrukcji, a zarazem prostocie książka ukazująca bezsens wojny i jej absurdalne mechanizmy. Mistrzowska para twórców książek obrazkowych skierowanych do czytelnika w każdym wieku - Davide Cali i Serge Bloch - używając bardzo oszczędnych środków wizualnych i językowych, potrafią w niebanalny i poruszający sposób wyrazić wciąż aktualny apel o pokój na świecie. Książka z rekomendacją Amnesty International.
Olle dostał od ojca nowe narty i nie może się doczekać, kiedy będzie mógł je wypróbować. A zimy jak nie ma, tak nie ma. Nareszcie przed Bożym Narodzeniem zaczyna sypać śnieg. Olle zakłada narty i wyrusza do lasu. Wokół jest tak pięknie, że Olle nie może się nadziwić. Kiedy nagle staje przed nim starzec przyodziany od stóp do głów w oślepiającą biel, Olle nie ma wątpliwości, że trafił do zaczarowanego lasu..
Pewnego dnia w środku lasu córka elfów znajduje coś dużego, złocistego i okrągłego. Po dokładnych oględzinach stwierdza, że musi to być jajo zniesione przez słońce! Wkrótce ona i jej leśni przyjaciele poznają prawdę, a córka elfów przeżyje największą przygodę swojego życia.Elsa Beskow (1874-1953) napisała i zilustrowała ponad trzydzieści książek dla dzieci. Wiele z nich stało się klasyką gatunku i wznawianych jest z powodzeniem do dziś, choć od ich pierwszego wydania minęło nierzadko sto lat. Elsa Beskow oczarowuje czytelnika niezwykłym wyczuciem przyrody, prowadzi go przez baśniowe światy skandynawskich lasów, jednocześnie nie stroniąc od realizmu.Ciekawostką jest fakt, że zaliczany do klasyki polskiej literatury dziecięcej poemat Marii Konopnickiej Na jagody, powstał właśnie do ilustracji z książki Elsy Beskow i tymi ilustracjami opatrzone były jego pierwsze wydania. Czy Maria Konopnicka znała również tekst Elsy Beskow? Specjaliści wielokrotnie spierali się, na ile polska pisarka popełniła plagiat. Jednego możemy być pewni - i ją urzekły niezwykłe ilustracje Elsy Beskow
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?