Dwa nieznane opowiadania Walerego Przyborowskiego. Strachy w zamczysku to historia pewnego świętokrzyskiego szlachcica, który stara się o pannę z sąsiedniego majątku. Ich ojcowie bardzo się niegdyś przyjaźnili. Sprawy przybierają inny obrót po tym, jak ktoś pojawia się w pobliskich ruinach na Zamkowej Górze i rzekomo straszy. Opowiadanie w stylu typowym dla Przyborowskiego: trochę tajemnicy, kryminału i akcja wśród prowincjonalnej szlachty. W drugim opowiadaniu (Kto winien?) przedstawiona jest historia pewnej młodej kobiety, która wyszła za mąż za bogatego i starszego znacznie mężczyznę - i co z tego wynikło.
Drugie, poszerzone wydanie przewodnika kajakowego po Liwcu i jego dopływach. Specjalnie dla naszych czytelników przepłynęliśmy cały Liwiec jeszcze raz. Tym razem zaczęliśmy aż z Wyczółek koło Siedlec. Poszerzone i zaktualizowane zostały również dopływy Liwca, zwłaszcza Kostrzyń i Osownica. Poprawiliśmy także opis Ugoszczy. Przewodnik zawiera opisy: ponad 225 km szlaków kajakowych wszystkich nadrzecznych zabytków wszystkich spławnych i niespławnych dopływów Liwca Ponad 20 stron kolorowych map i zdjęć.
Przewodnik poprowadzi Cię do miejsc, których się nie zwiedza i się nie opisuje. Zrujnowane pałace, zamki i dwory, budynki fabryczne, opuszczone kościoły, cmentarze ewangelickie, fortyfikacje, bunkry hitlerowskie, dziwne pomniki, zabytki techniki.Drugie wydanie bestsellerowego przewodnika po ruinach Dolnego Śląska. 123 opuszczone miejsca województwa dolnośląskiego: Sudety Środkowe, Wschodnie i PrzedgórzeInne tomy z województwa dolnośląskiego:3. Sudety Zachodnie5. Nizina Śląska, cz. 16. Nizina Śląska, cz. 27. Wrocław, Oleśnica, Strzelin i okolice
Zbiór pięciu wdzięcznych wczesnych opowiadań Kornela Makuszyńskiego. Łączy je to, że przedstawiają świat arabski w humorystycznej formie. W opowiadaniu Ósma podróż Żeglarza Sindbada znany podróżnik próbuję znaleźć pewnemu królowi na odległej wyspie wierną żonę. Nie będzie to zadanie łatwe, ale inaczej Sindbad nie może opuścić wyspy. W innym opowiadaniu Hassan i jego pięć żon poruszony jest podobny temat - żony mają się przyznać, dlaczego zdradziły swojego męża. W tym klimacie utrzymane jest także zabawne opowiadanie O szlachetnej dziewicy i koniu. Pozostałe dwa opowiadania przedstawiają interakcje arabskich władców z lokalnymi mędrcami i ich skutki.
Zbiór czterech kapitalnych humorystycznych opowiadań Kornela Makuszyńskiego. W Duchu zapomnianym poznajemy historię ducha, który został sprowadzony przez szewca z Solca na Ziemię. A ponieważ szewc się spił, duch nie może wrócić z powrotem - musi więc bytować w domu pana Zięby. W drugim opowiadaniu właściciel mieszkania zatrudnia nietypowego lokaja z polecenia, który okazuje się być bardzo dziwnym człowiekiem. W trzecim tekście przedstawiona została nieszczęśliwa historia miłosna pana Dorna, który nie mógł znaleźć nigdy kobiety dla siebie, ponieważ każda z nich okazywała się zupełnie inna niż przewidywał. Pan z kozią bródką to opowieść o tajemniczym spotkaniu. Z kim? To pozostawiamy domyślności czytelników.
Kryminalno-groteskowa opowiastka Kornela Makuszyńskiego. Niejaki Feliks Pączek popada w zatarg o kochankę z żydowskim bankierem Stanisławem Tulipanem. Próbuje dać mu nauczkę, lecz w roztrzęsieniu strzela do niego z pistoletu. Następnie ucieka z miasta przed sprawiedliwością. Cały czas podąża za nim widmo Stanisława Tulipana, a po drodze spotyka on w zaskakujących okolicznościach jego krewnych i przyjaciół. Gehenna pana Pączka zdaje się nie mieć końca... Wielu czytelnikom międzynarodowe przygody pana Pączka skojarzą się z pewnością z Przygodami Koziołka Matołka, które powstały kilka lat później. .
Rozbitek Prendick dryfuje po morzu, dopóki nie zostaje uratowany przez przepływający obok statek. Tam trafia pod opiekę tajemniczego Montgomerego, podróżującego ze swoim zwierzętami, który leczy go i przywraca do sił. Jednak nieprzychylność kapitana powoduje, że niebawem Prendick trafia z powrotem na swoją tratwę. Pomocną rękę wyciąga ku niemu ponownie Montgomery, który zabiera go na wyspę zamieszkałą przez osobliwych mieszkańców. Wyspa doktora Moreau to jedna z najbardziej znanych powieści H.G. Wellsa. Była wielokrotnie ekranizowana, w najsłynniejszej adaptacji rolę tytułowego bohatera zagrał Marlon Brando.
Wystarczy gdzieś w Polsce wspomnieć o Górnym Śląsku, by przywołać posępne obrazy spowitych dymem kominów i wież wyciągowych. Moc tego wyobrażenia jest miażdżąca, a przecież to także kraina zamków, pałaców i dworów.Na początku minionego wieku było ich co najmniej 1100. Jednak szokuje nie liczba tych budowli, lecz świadomość, że do dziś większość z nich zrównano z ziemią.Przepadły nie tylko skromne siedziby szlacheckie - także wspaniałe, luksusowe rezydencje śląskich magnatów. Wszak przed stuleciem spośród dziesięciu najbogatszych ludzi w Niemczech sześciu mieszkało na Górnym Śląsku. Miejscowe grube ryby stać było na najlepsze europejskie wzory i wybitnych, modnych artystów. Jakże często zamiast tej unikatowej architektury znajdujemy dziś strzęp muru, rozwleczoną resztkę kamieni lub pustkowie, jakby w tym miejscu nigdy niczego nie było HANNIBAL SMOKEPisarz, dziennikarz i fotoreporter onet.pl. Autor nagradzanych reportaży, opowiadań i powieści kryminalnych. Rozgłos zyskał bestsellerową trylogią historyczną o Dolnym Śląsku. Niewidzialne miasto (2016) dokumentuje najważniejsze, zrównane z ziemią budowle Wrocławia, Niewidzialny Dolny Śląsk (2018) przedstawia blisko 450 unicestwionych rezydencji, Cicha Apokalipsa (2020) 200 zrujnowanych zamków, pałaców i dworów regionu. Zaginiony Górny Śląsk to ciąg dalszy fascynującej wędrówki i odkrywania zakazanej historii nieistniejącego już pejzażu kulturowego. Wydanie II - poprawiona jakość ilustracji w środku książki
W 1945 roku wraz z Dolnym Śląskiem historia podarowała nam co najmniej dwa tysiące zamków, pałaców i dworów. W ciągu kolejnych siedmiu dekad połowa tych budowli została zrównana z ziemią. Podpalane, burzone, zatapiane i wysadzane w powietrze zamieniły się w anonimowe pagórki, stosy kamieni i zaciśnięte korzeniami na fundamentach bezimienne kępy drzew. NIEWIDZIALNY DOLNY ŚLĄSK to jedyny w swoim rodzaju, bestsellerowy album dokumentujący masakrę dziedzictwa materialnego regionu w jego historycznych granicach, od Świebodzina w Lubuskiem po Nysę w Opolskiem. Blisko 450 zachowanych na zdjęciach rezydencji, o których mieliśmy zapomnieć... To także druga część 5-tomowego cyklu, który nie znajduje odpowiednika we współczesnej literaturze faktu. Z jednej strony opowiada o współczesnym upadku i zagładzie setek rezydencji historycznego Śląska oraz najcenniejszych budowli Wrocławia. Z drugiej stanowi tragiczne spojrzenie na wspaniały pejzaż kulturowy, dla którego groźniejsza od bitewnego zgiełku i Armii Czerwonej okazała się nasza powojenna rzeczywistość.
Leon Kowal po wydaleniu z policji zmuszony jest otworzyć biuro detektywistyczne. Nowy interes nie przynosi jednak oczekiwanych profitów. Wizyta młodego programisty, który prosi o pomoc w odnalezieniu swojej dziewczyny, wydaje się zrządzeniem losu. Niestety Kowal wikła się w kolejne problemy, które z czasem doprowadzają go do przerażającejkonkluzji, że w śledztwo zamieszane są siły nadprzyrodzone. Nieco wcześniej zainicjowany został uniwersytecki projekt kierowany przez dwie doktorantki, które postawiły przed sobą arcytrudne zadanie, aby udowodnić istnienie zjawisk paranormalnych. Wykorzystując najnowocześniejszą technologię, z pomocą grupki studentów, badały takie zjawiska jak prekognicja, telepatia czy psychokineza. Efekt ich prac doprowadził do przerażających w skutkach wydarzeń.
To już druga edycja przewodnika po starej Warszawie. Wbrew pozorom, przez ostatnie osiem lat trochę się zmieniło w tej najstarszej części miasta. Dlatego nowe wydanie jest nie tylko poprawione, ale i rozszerzone o kolejne obiekty - i te, które się pojawiły w ostatnim czasie, i te, których wcześniej nie umieściłem na trasie spacerów. Jedno się nie zmieniło - to, że Warszawa to wciąż miasto pełne tajemnic, którego piękno tkwi w szczegółach, zaułkach i podwórkach - czyli tam, gdzie rzadko zaglądamy w trakcie wędrówek po stolicy. Po mieście powinniśmy chodzić z oczami szeroko otwartymi, patrząc nie tylko pod nogi, ale i przyglądając się fasadom, najlepiej w tym samym czasie. To nieco karkołomne zadanie, które ten właśnie przewodnik powinien ułatwić. Zagłębiamy się w Stare i Nowe Miasto, a także idziemy Traktem Królewskim aż do Łazienek, i w drugą stronę, do Mostu Gdańskiego. Na tym terenie odnajdziemy intrygujące historie, wiele wojennych ran, piękne pomniki, unikalne sklepienia, święte ręce, a także rozmaite organy wewnętrzne schowane w rozmaitych kościołach. Poza tym, salon Warszawy jest po prostu piękny, więc lektura przewodnika jest doskonałym pretekstem do spaceru po najpiękniejszej części stolicy. I obojętne, czy mieszkacie tu na stałe, czy wpadliście z wizytą.
Wygnawszy swojego brata z dworu, książę Fryderyk obejmuje tron we francuskim księstwie. Zezwala jednak pozostać we dworze Rozalindzie swojej bratanicy, ze względu na to, że łączy ją wielka przyjaźń z jego córką. Rozalinda zakochuje się w Orlandzie, jednym z braci, będących pod opieką Fryderyka. Wkrótce zostaje wygnana przez władcę, a wraz z nią ucieka przyjaciółka znajdują schronienie w Lesie Ardeńskim, w którym skrywa się również wypędzony król. Rozalinda przebiera się za chłopca i pod nową postacią utrzymuje kontakt z ukochanym. Jak wam się podoba to sztuka Williama Szekspira, która budziła wiele kontrowersji. Krytykował ją m.in. Lew Tołstoj zarzucał, że za bardzo schlebia nieskomplikowanym gustom odbiorców. Ta komedia pasterska powstała w 1599 lub 1600 roku, opublikowano ją w 1623 w Pierwszym Folio. Z sielanki pochodzi jeden z najsłynniejszych cytatów z Szekspira: Świat jest teatrem, aktorami ludzie, którzy kolejno wchodzą i znikają.
Książę Jerycho to powieść o dość nietypowej historii. Pierwotnie miała należeć do cyklu Arsene Lupin, jednak ze względu na zapisu kontraktu, Maurice Leblanc musiał zmienić imię tytułowego bohatera. Po latach sprawa wyszła na jaw i Książę Jerycho ponownie bywa zaliczany do cyklu Arsene Lupin przez niektórych redaktorów, a pod jakim pseudonimem ukrywa się tym razem słynny złodziej, pozostawiamy domyślności czytelników. Prezentujemy pierwsze tłumaczenie tej powieści na język polski.
Jak daleko możemy zapędzić się w naszych marzeniach? W którym momencie powinniśmy się zatrzymać, żeby nasze ambicje i pragnienia nie rozsadziły nas od środka? Czy w czasach, w których ludzie o ciemniejszym kolorze skóry uważani byli za niewiele lepszych od małp, mulat o imieniu Enrico może marzyć o ukończeniu szkoły z wyróżnieniem? O zagranicznych studiach? O poważaniu wśród hiszpańskiej arystokracji? A może granicą marzeń jest zdobycie serca pięknej i delikatnej Lizy de Floridablanka?
Bardzo dokładny przewodnik kajakowy po Wieprzy i jej dopływach: Pokrzywnej, Studnicy i Grabowej. Nowy kilometraż, kolorowe mapy i zdjęcia, opisane trudności szlaku kajakowego oraz nadrzeczne zabytki.
Zbiór zawiera trzy opowieści kryminalne Edgara Allana Poego z detektywem C. Augustem Dupinem: Zabójstwo przy Rue Morgue, Tajemnica Marii Roget oraz Skradziony list. Ta trylogia kryminalna powstawała w latach 1841-45 i jest uważana za pierwsze dzieło, swoistego prekursora powieści kryminalnej, które upowszechniły się około połowy wieku później w krajach anglosaskich i Francji. Wydanie w klasycznym tłumaczeniu Stanisława Wyrzykowskiego.
Zbiór dziesięciu kapitalnych opowiadań Jacka Londona, w których przeważają te z dalekiej północy, dotyczące życia dzikich plemion północy lub Indian (Biała cisza, Choroba samotnego wodza, Historia Jees-Uck, Kobieta z plemienia Siwasz, Li-wan o jasnej skórze, Małżonka króla). Dodatkowo umieściliśmy tu jedno z bardzo późnych opowiadań oceanicznych o ludożercach, napisane podczas pobytu Londona na Hawajach (Czerwony Bóg), jak także jedno z niewielu opowiadań tego autora, które można zaliczyć do nurtu fantastyki (Cień i błysk). Dobrodziejstwo wątpliwości to opowiadanie o charakter humorystycznym (czyli o sądowym domniemaniu niewinności), natomiast w Marzeniu Debsa mamy do czynienia z wizją strajku generalnego w Stanach Zjednoczonych i pokazaniem jaki może być jego efekt.
Zbiór 12 opowiadań Jacka Londona. Akcja większości z nich rozgrywa się na dalekiej północy, wśród ludów eskimoskich (Mistrz tajemnicy, Napój hiperbojerów, Wiara w człowieka, Wielka niewiadoma), indiańskich (Sprzysiężenie starców), poszukiwaczy złota i podróżników (Nieoczekiwane, Rozstajne drogi). Historię niezwykłego odkrycia pewnego poszukiwacza przedstawił także autor w opowiadaniu Szczerozłoty kanion. Jedno z opowiadań (Yah! Yah! Yah!) dotyczy dzikiego ludu tubylczego na jednym z atoli w Oceanii, którzy mordowali wszystkich przybyłych, ale tylko do pewnego wydarzenia. W opowiadaniu Wróg świata przedstawiono fantastyczną wizję mordercy-fanatyka, który wypowiedział wojnę ludzkości. Dwa pozostałe opowiadania - Na południe od toru oraz Złoty mak mają charakter społeczno-obyczajowy: w pierwszym z nich pewien nobilitowany wykładowca akademicki co jakiś czas przebiera się w robotnika, prowodyra strajków, w drugim z kolei pewien człowiek próbuje upilnować własnego pola niezwykłych maków, które jest stale rozkradane przez okolicznych mieszkańców.
Trzecia odsłona tryptyku kryminalno-obyczajowego z orzechem w tytule. Dzięki autonomicznym fabułom można je czytać w dowolnej kolejności. A co gdyby mógł powiedziałby o sobie główny bohater? Hej! To ja, Irek Waróg. Naszemu rozstaniu towarzyszyły mrożące krew w żyłach okoliczności. Miałem jednak nadzieję, że odtąd będę spokojnie żył u boku mojej Irenki, ale gdzie tam! Górawski bezustannie wystawia mnie na nieludzkie próby! Kiedy tylko zdołam wykaraskać się z jednych tarapatów, pakuje mnie w następne, na ogół jeszcze gorsze. Nie tylko o sprawy kryminalne chodzi, bo nie szczędzi mi konfliktów emocjonalnych, uczuciowych, zdrowotnych... Nawet erotycznych! Mam wrażenie, że Autor po nocach wymyśla, jakby mi życie uprzykrzyć. Czasem w myślach mówię do niego: Stefan, odpuść, daj trochę beztrosko i bezstresowo pożyć, skorzystać, że mieszkam w takim fajnym miejscu, u boku wspaniałej kobiety, pozwól popławić się w odwzajemnionej miłości, pozachwycać naturą Gdzie tam! Dniami i nocami prześladują mnie różne ciemne typy i ładują w trudne sytuacje. Nawet wymiar sprawiedliwości mi nie sprzyja! Brr Ludzie mówią: co cię nie zabije, to cię wzmocni. Wiecie co, to ja już jestem chyba z diamentu. Zresztą poczytajcie i oceńcie sami.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?