Przeglądając stare szpargały, inżynier i nauczyciel Cezary L. znajduje wizytówkę serwisu samochodowego, którą wiele lat temu dał mu nie kto inny, tylko sam Tomasz N., czyli słynny Pan Samochodzik. Postanawia więc zadzwonić do warsztatu i tak zaczyna się kryminalna przygoda z niezwykłym oplem astrą, wieszczką Anią, grupą przestępczą z branży auto-moto i panem Cezarym oczywiście w roli głównej. Humor plus szczypta moralizatorstwa i augustowskie pejzaże to porządna dawka młodzieżowej retro-lektury.
Andrzej C. Linke – ur. 1954, inżynier, nauczyciel z Kutna. Publikował artykuły w prasie technicznej i wystąpienia z sympozjów technicznych umieszczane w biuletynach. „Pan Samochodzik i nie Pan Samochodzik, czyli narodziny Gwiazdeczki” to jego powieściowy debiut. W przygotowaniu kolejne powieści z serii: „Gwiazdeczka i banda docenta” oraz „Gwiazdeczka i zły Józef z bagien”.
"Odnalezione głosy" to kontynuacja rozpoczętych przed kilku laty prezentacji zadziwiających losów lekarzy zwierząt: "NN ? Nieznani Niepowtarzalni" ? książka o lekarzach weterynarii zamordowanych podczas II wojny światowej (Gdańsk 2010) oraz "Życie godne pomnika" traktujące o życiu lekarzy weterynarii w niewoli sowieckiej, niemieckiej, o deportacjach i wywózkach na Syberię i na roboty do Niemiec. W swoich poszukiwaniach Autor natrafił na lekarzy weterynarii, którzy w wyniku przeżytych traum, jakie zgotowało im życie, wybrali seminarium duchowne i święcenia kapłańskie; lekarzy weterynarii w szeregach Polski Podziemnej; lekarzy, którzy oddali swoje młode życie, walcząc z okupantem. Spotykamy lekarzy weterynarii wśród ofiar Katynia, Charkowa, Miednoje i więzień zachodniej Ukrainy i Białorusi. Walczyli m.in. w Afryce i pod Monte Cassino. Pojawia się także kobieta lekarz weterynarii, która uczestniczyła w pierwszych igrzyskach olimpijskich w Paryżu w 1924 r. jako reprezentantka Polski.
To niezwykle wartościowa pozycja, która łączy wiedzę encyklopedyczną z solidną kwerendą źródeł, świadectwo dziejów ludzkości w najtrudniejszych dla niej momentach.
Włodzimierz A. Gibasiewicz ? dr n. wet., publicysta i badacz. Urodził się w wielkopolskich Sulmierzycach, mieszkał w Ostrowie Wielkopolskim. Ukończył Technikum Weterynaryjne we Wrześni w 1970 r., a następnie Wydział Weterynaryjny Akademii Rolniczej we Wrocławiu w 1977 r. Obronił pracę doktorską w 1983 r. Przez wiele lat redaktor naczelny ?Biuletynu Informacyjnego? Wielkopolskiej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzi prywatny gabinet weterynaryjny dla małych i dużych zwierząt w Dusznikach oraz pracuje jako urzędowy lekarz weterynarii.
PATRONI:
"Życie Weterynaryjne"
Veterynaria.pl
Główny bohater książki Grzegorza Lipskiego znajduje się na krawędzi życia. Dokonuje swoistego rachunku sumienia i brnie przez zakamarki pamięci, aby przypomnieć sobie, kim jest i co przywiodło go na skraj tej przepaści.
W swojej drodze zmaga się z absurdami polskiej codzienności, dzieląc się swoimi odczuciami z czytelnikiem, aby na końcu odkryć dwoistość ludzkiej natury i wygrać walkę z własnymi demonami.
?Miasto z morza mrocznych wrażeń? to nie tylko kąśliwa satyra na rzeczywistość, w której żyją współcześni trzydziestokilkulatkowie. To również tekst uderzający w przesadnie wypieszczony medialnie wizerunek miasta Gdyni ? stąd też tytuł jako przeciwwaga dla określenia ?Miasto z Morza i Marzeń?, jak często nazywa się Gdynię.
Grzegorz Lipski ? ponad trzydziestoletni obywatel świata. Jest ? jak sam o sobie mówi ? ?poszukiwaczem złotego środka?, a ?bycie nikim pozwala mu na bycie kimkolwiek, nie bojąc się nikogo?. Autor równie enigmatyczny jak jego teksty.
Przyszło Ci żyć,
Na świecie pełnym łez,
Gdzie kłamstwo i zło
W codzienność wplecione jest.
Lecz pomimo wichrów i burz,
Nieporozumień i spięć,
Przecież fajnie jest żyć
I nowy witać dzień.
Dlatego śmiało przed siebie patrz,
Nie lękaj się zmian,
Bo one w nasze życie wpisane są,
Pogodna zawsze bądź,
Jutrzenki witaj blask,
I nie wierz ludziom złym,
Do końca swoich dni.
Kobietom, które stanęły na rozstajach dróg,
zwiedzione przez Niego.
`Urwany film` Aleksandry Mader jest opowieścią o życiu, historią, jakich wiele obok nas, choć bywa, że nie chcemy ich zauważyć. Bo inność jest trudna, jest niechciana, bo strach przed innym wypiera tolerancję i empatię i dlatego tak ważne jest przesłanie autorki: `Sam dla siebie bądź ważny, a wrogość wypędzaj z uśmiechem na twarzy i wysoko podniesioną głową. Nigdy nie daj sobie wmówić, że jesteś gorszy, kaleki, ułomny. Tak przecież nie jest. Bądź sobą, nie udawaj, kochaj szczerze i całym sercem.`
Dlaczego musisz być sceptyczny? Dlatego, że codziennie jesteś atakowany przez mnóstwo informacji medialnych. Trudno przedzierać się każdego dnia przez taki gąszcz i nie zatracić umiejętności samodzielnego myślenia. Padamy ofiarami indoktrynacji świeckiej, religijnej, politycznej, co na pewno nie ułatwia zrozumienia świata, a wręcz je utrudnia. Przytoczone przez autorkę sytuacje z zakresu edukacji, polityki, religii, nauki i życia codziennego pokazują, jak łatwo dać się przekonać do nieprawdziwych, głupich, a nawet niebezpiecznych tez. Uważa się, że w historii Homo sapiens były dwa kluczowe wydarzenia, które spowodowały znaczny skok ewolucyjny w dziedzinie świadomości: pierwszym był rozwój mowy, drugim - wynalezienie druku. Trzeciego ważnego skoku w rozwoju gatunku doświadczamy obecnie - umiejętności selekcjonowania informacji. Zdaniem niektórych ewolucjonistów i neurobiologów ta zdolność może okazać się kluczowa dla dalszych losów ludzkości. `Dlaczego musisz być sceptyczny?` to antyporadnik, książka przekorna, wywracająca na nice dogmaty i burząca stereotypy, dająca świeże spojrzenie na świat. Polecamy - na każdą porę dnia, roku, życia.
„Siła przeznaczenia” opowiada o losach Krzysztofa, bezrobotnego absolwenta studiów, poszukującego pomysłu na siebie w ogarniętym bezrobociem kraju. Z marazmu i bezskutecznych prób poukładania sobie życia wyciąga go jeden telefon i propozycja nie do odrzucenia. Od tej chwili jego życie zmieni się na zawsze i nic już nie będzie takie samo.
Czy możemy sami kierować swoim życiem? Czy nasze losy są już wyreżyserowane, a my jedynie odgrywamy napisane wcześniej role? I wreszcie, jakie znaczenie w poszukiwaniu szczęścia może mieć ogólnoświatowa organizacja przestępcza albo korsykańska mafia?
Na te i inne pytania próbuje odpowiedzieć „Siła przeznaczenia” Krzysztofa Baniewskiego.
?Księżniczka na ziarnku kawy? to opowieść o emocjonalnych stanach dwóch kobiet, reprezentujących różne generacje w obrębie tej samej rodziny. O ich podobieństwie, zależnościach i fatum pokrewieństwa, dyktującym przeznaczenie młodszej generacji poprzez ?gen pamięci?. Jak wyzbyć się wrodzonego poczucia winy, przerwać ?obłędny cykl?? Jak wyrwać się śmierci za życia i nie dać pogrzebać się żywcem? Czy wystarczy przerwać milczenie i opowiedzieć do końca historię kobiety, której krew płynie w żyłach wnuczki, zabarwiając jej oczy na brązowo i skazując ją na słabość wobec pokusy autodestrukcji? I czy da się wyczytać prawdę ze skrawków dziecięcych wspomnień, wymyślić legendę ku pocieszeniu, by zamknąć na zawsze ?drzwi na strych??
Był bogaty i miał wszystko, teraz nie ma nic. Musi na nowo ułożyć sobie życie. Szybko dochodzi do wniosku, że do tej pory nie postępował moralnie. Doznaje na nowo przyjaźni, samotności, miłości i wiary w siebie. Otrzymuje ważne zadanie uratowania świętego miasta, w fantastycznym świecie tworzy swoje prawa życia. Czy w nagrodę otrzyma bilet do domu?
?Mówię z pamięci? to opowieść o poszukiwaniu tego, co w życiu najważniejsze, wartości, które uczynią je lepszym. Finezyjnie osadzone w świecie fantastyki rozważania o smutku, miłości, nadziei i samotności. Historia ironiczna, zaskakująca, refleksyjna, mówiąca o tęsknocie za wolnością, nieskrępowaną schematami, procedurami czy też oczekiwaniami innych.
Temat zaświatów i duchów często odbierany jest jako co najmniej podejrzany i raczej kojarzy się go z pseudoreligią, okultyzmem lub innym zjawiskiem dalekim od nauki. Do tematyki tej przylgnął też ponury wizerunek czegoś niepokojącego i złowróżbnego. Niektórzy ludzie wszystko, co przekracza możliwości ich rozumowania lub z czym nie potrafią się zgodzić, uważają za nieprawdopodobne; inni znów są przekonani, iż negacja tych zagadnień czyni ich błyskotliwymi, więc celowo ignorują taką tematykę. Zwolennicy teorii wyłączności mózgu natomiast wyjaśniliby te zjawiska jako błędne funkcjonowanie mózgu, iluzje oraz halucynacje. Jednak zaskakująco wiele osób, w bardziej lub mniej wyraźny sposób, mogło przekonać się o istnieniu niewidzialnego świata oraz zamieszkujących go istot.
W niniejszej książce autor prezentuje, wywodzącą się z fizyki, najnowszą wiedzę o świecie pośmiertnym oraz o żyjących w nim istotach i próbuje przeanalizować ją z naukowego punktu widzenia, starając się w miarę swoich możliwości opisać ten świat przy użyciu pojęć naukowych.
Książka ta będzie bardzo interesująca nie tylko dla tych, którzy wierzą w życie po śmierci, ale potrzebują naukowego potwierdzenia, lecz także dla tych, którzy w to życie nie wierzą. Prawdopodobnie ci drudzy zmienią zdanie po przeczytaniu tej publikacji.
?Naukowe wrota do zaświatów? nawiązują do pierwszej publikacji Tadataki Kimury ?Prawda duszy? (2011 r.).
?Narodziny zła? to spowiedź głównego bohatera. Steve dorastał w patologicznej rodzinie, z której postanowił się jak najszybciej wydostać. Po przeprowadzce poznaje piękną kobietę, która pokazuje mu, co to znaczy naprawdę kochać, jednak splot wielu wydarzeń w jego życiu powoduje, staje się bezlitosnym mordercą.
?Narodziny zła? to debiut niezwykle mocny, któremu nie brakuje odwagi, nawet brawury, w lawirowaniu pomiędzy gatunkowymi kliszami, i dociekliwości w zgłębianiu mechanizmów rządzących ludzką psychiką. Od psychologicznego banału chroni go jednak przewrotny strumień (kilku) świadomości, od ugrzęźnięcia w pociągającym, acz płytkim świecie prozy brutalnej ? umiejętność nadawania scenom z horroru drugiego dna i korzystanie z adekwatnie chropawego języka. To ciekawa gra literacka prowadzona na kilku poziomach, a jednocześnie zagadka dla odbiorców książki, którym pozostawia się ocenę głównego (a może nawet jedynego) bohatera.
Oddajemy w Państwa ręce poradnik dla rodziców i opiekunów dzieci od czwartego roku życia do końca szkoły podstawowej. Znajdą tu Państwu również kilka rad na czas, gdy dzieci nieco już podrosną i wkraczają w wiek dorastania. Poradnik zawiera ponad sto pomysłów z różnych dziedzin: od plastyki po teatr; od sportu po zabawy tematyczne. Są łatwe do zrealizowania. Nie są kosztowne, ale wymagają zaangażowania się. To zaproszenie do wspólnego tworzenia „banku pomysłów”, aby czerpać z niego na wypadek nudy. Dzięki tej książce być może także rodzice i opiekunowie odkryją w sobie nowe pasje.
Ewa Rozkrut – pedagog ze Szczecina, matka sześciorga dzieci, redaktor portalu Mateusz.pl, autorka poradników o wychowaniu, maratonka.
Poprzednie publikacje Autorki:
• „Jak dobrze przygotować dziecko do I Komunii Świętej” – poradnik dla rodziców i katechetów;
• Współpraca z miesięcznikami: „Bieganie”, „Don Bosco”;
• Współpraca z portalami: Polska Biega Sport, Maratony Polskie, Deon.pl, Mateusz.pl.
PATRONI:
"Świerszczyk"
SOS Rodzice
Klub Maluszka Żabuch
?Wiara jest tak naturalnym, tak koniecznym aktem myśli, że nie można wyobrazić sobie ludzkiego życia, w którym by nie odgrywała wielkiej roli. Wiara bowiem jest w istocie swojej myślą, której towarzyszy przyzwolenie: credere? est? cum assensione cogitare.? Trudno nie zgodzić się z tym rozpoznaniem św. Augustyna. A jednak nie usunęło ono podwójnej trudności. Pierwsza sięga czasów Platona, który nauczył widzieć w wierze poznanie niższego rzędu, które należy przekraczać, jeśli chcemy tworzyć wiedzę rozumową ? episteme, naukę. Druga trudność polega na konfesyjnej stygmatyzacji wiary. Źródło tych trudności ostatecznie tkwi w braku uniwersalnej identy?kacji natury aktu wiary. Książka ?Cnoty teologalne czy cnoty fundamentalne? W poszukiwaniu uniwersalnej natury aktu wiary? próbuje wyjść naprzeciw temu niedostatkowi badań.
Andrzej Gałaj jest magistrem teologii i doktorem ?lozo?i. Pracę doktorską pisał u znanego warszawskiego tomisty prof. Mieczysława Gogacza. Owocem zafascynowania tomistycznym sposobem ujmowania poznania wyrażonym w teorii mowy serca są artykuły łączące teorię zła, czasu i niezmienności Boga: Czy prywatywna teoria zła wyczerpuje to zagadnienie?; Problem czasu wobec zagadnienia pozaczasowego Boga; Czy niezmienność Boga polega na absolutnym wykluczeniu zmian? Wszystkie te tematy łączy problematyka poznania, poznania Bożego, której dogłębną analizę znajdujemy w Udręce Predestynacji. Nowe spojrzenie na teorię poznania Bożego św. Tomasza z Akwinu. Nowa pozycja ?Cnoty teologalne czy cnoty fundamentalne? W poszukiwaniu uniwersalnej natury aktu wiary? jest wznowieniem poszukiwań ?lozo?cznych.
Młodzi, bezwzględni, zdolni do każdego przestępstwa, kierujący się najbardziej prymitywnymi
instynktami ? bohaterowie ?Młodych wilków? przedstawieni są chłodno, obiektywnie, bez oceny i odautorskiego komentarza. Czasem tylko przemyka koło nich czarny cień ? bez twarzy i imienia, następuje krótki jak mgnienie moment refleksji, nadziei, żalu za innym życiem.
Pojawia się jednak za późno, brzmi za słabo, niczego nie odmienia, czasem nie ma go w ogóle... Składające się na książkę krótkie, lapidarne opowiadania napisane są znakomitym językiem, jest w nich zawarta ogromna wewnętrzna siła. Budzą grozę. Burzą spokój. Ale też skłaniają do refleksji.
To już szósta książka z cyklu ?Podyktowane?. Zdążyłeś się więc Czytelniku zorientować i przekonać, że to nie ja jestem autorem tych książek, ani nawet Weronika, choć wszystkie teksty i wiersze powstają w jej wyobraźni i przez nią są zapisywane. To Bóg, nasz Stwórca, przez serce, czyli duszę, świadomość, wyobraźnię i ręce Judyty przekazuje Ci swoje Słowo, abyś odkrył swoje powołanie i odnalazł swoje najodpowiedniejsze miejsce u boku Boga.
Po zakończeniu cyklu przekazów do księży, zebranych w książce ?Pouczenia kapłańskie?, Pan Jezus 12.06.2012 roku rozpoczął dyktowanie Judycie orędzia do całej ludzkości. Na bazie słownictwa z Księgi Rodzaju, o stworzeniu Adama i Ewy, z uwzględnieniem całej dotychczasowej wiedzy ludzkości, Pan Jezus wyjaśnia genezę i cel stworzenia ludzi. Informuje o przyczynach cierpień i nieszczęść, jako konsekwencji dokonanych przez ludzi wyborów. Wyjaśnia teorię ewolucji Darwina, włączając ją w teorię kreacjonizmu. Przede wszystkim, jak we wszystkich dotychczasowych książkach z tego cyklu, robi z etyki, uzasadniając nadane ludziom przykazania prawami psychologii dobrem zarówno każdego człowieka, jak i całej ludzkości.
Szymon Kuciel
Wszystkie wydarzenia i osoby opisane w książce są autentyczne. Imiona osób i nazwy miejscowości zostały zmienione. Basia Jeżowska to pseudonim przyjęty przez autorkę dla zachowania anonimowości.
?Jestem osobą z MPD, szukam osoby, która pomogłaby mi w napisaniu autobiografii? ? na takie ogłoszenie trafiła w lipcu 2012 roku przyszła redaktorka ?W więzieniu ciała?. A trafiła na nie w odpowiednim momencie swojego życia ? postanowiła zrobić coś dobrego dla drugiego człowieka. ?Nie wiedziałam nic o mózgowym porażeniu dziecięcym, nie wiedziałam, z czym właściwie przyjdzie mi się zmierzyć i jak będzie wyglądać nasza współpraca. Wymiana kilku maili wystarczyła jednak, by przekonać się, że mam do czynienia z historią, obok której nie można przejść obojętnie?.
?W więzieniu ciała? to zapis przeżyć kobiety dotkniętej mózgowym porażeniem dziecięcym, która zdecydowała się podjąć walkę o własną niezależność. Wbrew własnym ograniczeniom, postawie rodziny i otoczenia. Wbrew wszystkim. Choć autorka kryje się za literackim pseudonimem, nie odbiera to autentyzmu opowiadanej historii. Wręcz przeciwnie. Książka sprawia, że najpierw zamiera nam serce, by za chwilę spowodować nerwowe zaciskanie kciuków i pragnienie, by na końcu tej historii zdarzył się happy end.
To nie jest łatwa książka. To nie jest przyjemna książka. To życie ubrane w słowa, spisane ze szczerością, która wymagała od autorki ogromnej odwagi.
PATRONAT:
Fundacja Integracja
Fundacja Avalon
Niepelnosprawni.pl
Papierowe Myśli
Granice są w każdym z nas i tylko od nas zależy, czy i gdzie je ustawimy. Jeżeli ustawimy je tak szczelnie, że nikt nie będzie mógł wejść, z czasem możemy stać się własnymi więźniami, a jeżeli nie zakreślimy granic, nasze terytorium rozmyje się, zostanie wchłonięte przez inne i przestanie istnieć. Rodzimy się bez granic, to inni uczą nas budować własne terytorium, to od nich zależy czy będzie to imperium czy rezerwat.
Jedenaście opowiadań Aleksandry Wacławik to odkrywanie nieoczywistego, mrocznego świata dojrzewania.
Dzieciństwo określane słowem-wytrychem ?trudne?. Kręte ścieżki dorastania i wołanie o pomoc. W pełnym pasji opisie spokój miesza się z bezgraniczną rozpaczą. Umysł staje się chwiejny, rodzi demony, nakłania do samozniszczenia. Podczas gdy wokół toczy się normalne życie, a przyroda kusi swym urokiem, niektórzy nie mogą rano wstać z łóżka i bezradnie biją głową o ścianę. Czy bohaterce starczy sił i samozaparcia, by pokonać słabości?
Uwaga! Lektura wysokiego napięcia emocjonalnego.
Intymny dziennik w postaci listów od Mi., który jest wiwisekcją przeprowadzoną na żywym organizmie singielstwa, dokonaną bez najmniejszego znieczulenia i mrugnięcia okiem.
Chcesz się dowiedzieć, czy jesteś Singlem Pierwszej Kategorii (SPK), Singlem z Krwi i Kości (SzKiK) albo Singlem od Siedmiu Boleści (SoSB) ? to czytaj, ale naprawdę będzie bolało, bo żeby poznać prawdę o sobie, trzeba rozgrzebać piekące, niezabliźnione jeszcze rany.
?Bo widzisz, my Single mamy tę przykrą świadomość, że jesteśmy trochę jak mumie. Piękne na zewnątrz, a gnijące od środka.?
Autorce KSIĄŻKI O ŻYCIU udała się trudna sztuka: mówi o sprawach najważniejszych - o życiu i o śmierci, o własnym cierpieniu i o odchodzeniu najbliższych - językiem prostym i zrozumiałym, językiem codziennej rozmowy. Nie znaczy to, że mówi gładko i grzecznie - nieraz jej odważne sądy, przełamujące utarte schematy, mogą budzić sprzeciw. Pisząc po prostu to, co myśli, Ewelina Słowińska zachęca nas do tego samego - do myślenia i stawiania czoła nawet najtrudniejszym doświadczeniom.
Patroni:
Fundacja Nagle Sami
PuellaNova
Kobieta Wie Lepiej
"Tu i Teraz" - magazyn psychologiczny
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?