Marcin Kołakowski - urodzony w 1971 r. na Powiślu. Poeta, powieściopisarz, eseista. Laureat festiwalu FAMA 2011 w Świnoujściu. W tym samym roku debiutował, wydając jako współautor z Michałem Zabłockim i grupą poetów, którą nazwał Wielka Ósemka, zbiór bajek pod tytułem „Bajko-nurki”. W projekcie uczestniczyła też grupa fotografików pod opieką Tomasza Sikory. Teraz, po trzech latach, powraca swoją oniryczną powieścią „Człowiek, który nie mógł umrzeć”, w której fakty mieszają się z fikcją, a następny dzień jest wielką niewiadomą. Autor pisze od 1994 roku, jest twórcą licznych publikacji na Emultipoetry pod pseudonimem Tymon Dan.
Musiałem znaleźć odpowiedź, każdy musi znaleźć ją sam. Inaczej pozostanie dalej w samotni, odrzucony i wyśmiewany, poniżany i zdeptany przez wszystkich, którzy i tak nie rozumieją.
Piotr Jankowski
Takie książki jak „Ja nie chcę pić!!!” Piotra Jankowskiego są wprost bezcenne. Szczególnie dla ludzi znających problem alkoholizmu i zmagających się z nim. Jedni bowiem znajdują w tych wspomnieniach i przeżyciach samych siebie, a inni – swoich bliskich. Przy czym obie te grupy otrzymują wskazówki, jak radzić sobie z problemem, bądź też jak się w niego nie zagłębiać. I drogowskaz, którędy iść, a których ścieżek unikać jak ognia. Jeszcze inni zaś utwierdzą się w przekonaniu, że drogami tymi w ogóle nie warto podążać. Bo przecież wiadomo, że najlepiej jest uczyć się na błędach... cudzych. Tutaj zaś spojrzeć można na sprawę właśnie oczami kogoś innego, z boku, z perspektywy i dystansu, jakich wobec siebie samych, tudzież naszych bliskich, nigdy nie zyskamy. Wobec autora jednak jak najbardziej tak. Choćby dzięki jego rubasznemu humorowi, czy też zabawnym grom słów, jakich się dopuszcza. Znać, że alkohol nie wytępił jego błyskotliwości i intelektu. Na szczęście. Ważna jest tu także szczerość, dzięki której zyskujemy spojrzenie na problem z anatomiczną, a raczej fizjologiczną wręcz dokładnością. I tu nagle odkrywamy, że choroba ta, mimo że różna w każdym w zasadzie przypadku, bo napędzana indywidualnymi charakterami bohaterów pijatyk, ma jednak w wielu przypadkach cechy wspólne! Że objawia się tak samo i przynosi podobne efekty dla ciała oraz umysłu pijącego. Czyli że nie jesteśmy sami w swojej walce, w której czujemy się tak samotni (wiem, o czym mówię). A zatem ma ta pozycja wymiar edukacyjny, walor poznawczy i wartość terapeutyczną. Te zaś są nie do przecenienia dla ludzi uzależnionych. Dlatego polecam tą książkę wszystkim – ku przestrodze. Szczególnie że napisana jest lekko, wartko i z prądem w piórze oraz z dowcipem, który – mimo że nie pasuje do tematu – świetnie go „uczłowiecza” w oczach czytelnika. Do poczytania więc!”
Mateusz Koprowski
PATRONI
niepijemy.pl
Plasterek.pl
Tomik ten pokazuje, że każdy może stać się twórcą pod wpływem miłości. Książka daje obraz przemiany, jaką przeszła młoda, zakochana dziewczyna. A przeszła wiele, rozprawiając się ze swoimi emocjami i bijąc się z myślami, co zrobić, żeby w końcu zapomnieć o miłości jej życia. Książka mówi o próbie walki o miłość, a także nieustannym przekonywaniu siebie, że miłość ta jest jednak za trudna i wymaga zbyt wielu wyrzeczeń. Dużo czasu zajęło autorce zrozumienie tego, że miłość ta zamiast budować, niszczy ją od środka. Tomik ukazuje przemianę, jaka dokonała się w sposobie myślenia i odczuwania autorki.
„Dosięgnąć siebie” prezentuje najgłębsze myśli i uczucia autorki. Książka traktuje głównie o miłości, ale nie tylko – również o sile przyjaźni i marzeniach. Ujawnia prawdy życiowe, skłania do autorefleksji, a także dodaje motywacji i otuchy w tych trudnych czasach. Autorka ma nadzieję, że czytelnicy będą mogli chociaż po części utożsamić się ze złotymi myślami i wierszami, które umieszcza w swojej książce. Książka jest też wstępem do powieści autorki, która już niebawem ujrzy światło dzienne.
Jeden wieczór, który na zawsze pozostawia namacalne piętno. Jedna miłość, wiodąca na pokuszenie. Arien Wright, młody chłopak mieszkający w sennym miasteczku Light Town, posiada odwieczny, mistyczny dar przekazywany z pokolenia na pokolenie. Jest kimś wyjątkowym - istotą, o którą toczą bój zwolennicy dobra i szatańskie stworzenia z piekła rodem. Gdy na swej drodze spotyka dwie nieziemsko piękne dziewczyny, jego dotychczasowe życie wywraca się do góry nogami. Czy uczucie do pięknej Allie ma szansę na spełnienie? Czy tajemnicza i uwodzicielska Chantele skrywa przed światem mroczne tajemnice? ,,Zniewolona dusza"" Justyny Hop to przewrotna powieść fantasy, pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji. Młoda autorka trzyma czytelnika w napięciu aż do ostatniej strony. Patroni: Debiutext, Nastek.pl, Młodzieżowy Klub Recenzenta
Książka prezentuje historię mody tenisowej od czasów nowożytnych aż po okres dwudziestolecia międzywojennego, który był okresem rozkwitu tenisa, ze szczególnym uwzględnieniem historii mody tenisowej w Polsce. Temat ten nigdy wcześniej nie był opracowany w polskiej literaturze tematu. Na podstawie bogatego materiału ikonograficznego (malarstwo, grafika, fotografia) oraz literatury (wspomnienia oraz żurnale modowe z epoki) ukazuje rozwój i zmiany jakim poddawała się moda tenisowa, projektantów mody oraz słynne gwiazdy tenisa, które te stroje wymyślały i prezentowały, m.in. Coco Chanel, Jean Patou, Elsa Schiaparelli, Jadwiga Jędrzejowska i inni. Historia strojów tenisowych jest omówiona na szeroko zarysowanym tle kulturalno-obyczajowym, wprowadzającym w klimat epoki.
Patroni:
"Mówią Wieki"
"TenisKlub"
,,Niebo i piekło w nas"" to zbiór krótkich historii, wycinków z codziennego życia zwykłych ludzi, które poruszają swą treścią, zmuszają do zadumy, zastanowienia się, chwili refleksji... Niebo i piekło to strefa przeciwieństw - dobra i zła, radości i smutku, szczęścia i cierpienia, prawdy i fałszu. Bohaterowie opowiadań zmagają się z wewnętrznymi rozterkami, balansując między dobrem a złem. To konieczność dokonywania przez nich wyborów, które mają później wpływ na ich dalsze życie. Czasami muszą podjąć walkę ze swoimi słabościami, z przeciwnościami losu, z bólem i cierpieniem. Z drugiej zaś strony, dzielą się szczęściem i radością, wspierają i pomagają tym, którzy tego potrzebują. Ewa Kamila Jabłońska - absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej w Warszawie. Od wielu lat pisze wiersze, opowiadania, pamiętnik, listy, ale dopiero teraz postanowiła wydać część swoich tekstów. Debiutuje zbiorem opowiadań ,,Niebo i piekło w nas"". Interesuje się psychologią, czynną rekreacją, fotografowaniem i dobrą książką. Jej najskuteczniejszym lekarstwem na stres jest pisanie, pisanie, pisanie...
Filip i Matylda posiadali to, co we współczesnym świecie uważa się za szczęście - pieniądze. Każde z nich miało swój własny pomysł na życie. Był to starannie obrany szlak, na którym własne ,,ja"" jest skrywane pod maską codzienności. Wszystko po to, aby spełniać swoje kolejne zachcianki. Tymczasem przewrotny los zmusza ich do tego, by stanęli ze sobą twarzą w twarz, by poznali swoje prawdziwe, głęboko ukryte pragnienia. Czy było warto? PATRON: Chicago Revia.
Książka opowiada o kotach i adresowana jest do kociarzy, czyli ludzi, którzy lubią i rozumieją kocią naturę. Koty istnieją naprawdę, a wydarzenia, w których biorą udział, również miały miejsce w rzeczywistości. Zapewne można twierdzić, że dialogi są czystą fantazją, bo przecież koty nie mówią..., ale my, kociarze, odrzucamy tę insynuację z oburzeniem!
Każdy z dwunastu (obecnie...) bohaterów ma inną osobowość, ale jedną cechę wspólną: bacznie obserwuje świat ludzi, nieodmiennie dochodząc do wniosku, że jednak "ludzie są dziwni..."
Kto chce wiedzieć, co goniło Kicię, dlaczego koty nie polują na wrony i czym zadziwił się pewien karaluch - niech wejdzie do kociego świata!
Nie jest łatwo być Edkiem. To człowiek, dla którego życie jest niekończącym się egzaminem, a wszyscy bliźni osadzeni są w rolach osobistych rywali. Każde ze swoich zadań traktuje ze śmiertelną powagą, wobec obowiązków zaś zachowuje się jak rekrut w stosunku do generała. Zawsze chce być najlepszy. A jeśli chwilowo nie jest, trudno mu to znieść.
Tytułowa zazdrość w powieści Roberta Rossa ma różne wymiary. Jest zachłannością na życie, ale i egocentryzmem, jest stymulatorem, pobudza do działania, zarazem jednak nie pozwala zobaczyć skutków własnych poczynań w szerszej perspektywie. Wypływa z ambicji lub może z niechęci do tych, którym się udało osiągnąć więcej. Autor tej minipowieści próbuje przyjrzeć się różnym jej wcieleniom i pokazać skutki każdego z nich.
PATRON: DlaStudenta.pl
Paweł był w pierwszej klasie liceum, kiedy zdiagnozowano u niego białaczkę. Trafił do szpitala. W książce opisał 12 miesięcy spędzonych na oddziale. I zrobił to w sposób niezwykły. Siłą i pięknem (tak, przewrotnym pięknem) tej książki jest nieco naiwna i jednocześnie sarkastyczna narracja jej bohatera – autora. Paweł ustawił parawan czarnego humoru, za którym skrył swoje cierpienie. Jest nastolatkiem i pisze jak nastolatek, ale właśnie ta perspektywa wraz z towarzyszącym jej dojrzałym dystansem i mądrą powściągliwością sprawia, że opowieść Pawła jest wiarygodna i wstrząsająca. A co więcej, opowiada nie tylko o szpitalu i chorobie, ale o nas wszystkich.
Patronat:
Plasterek.pl
Głowna bohaterka trafia do wymyślnego piekła, w którym musi się zmierzyć z jego królową i pewnym mężczyzną, z którym łączy ją daleka przeszłość. Przemierzając kolejne kręgi piekła, spotyka różne niesamowite istoty. Powieść ,,czekając na odkupienie"" powstała z fascynacji autorki historią i literaturą fantastyczną. W jej książce powracają do życia zapomniane plemiona barbarzyńskie. Akcja książki w zaskakujący sposób przenosi się z V w. n.e. do współczesności. Okaże się, że duch historii przez cały czas czuwa nad ludzkością
Środowisko przestępcze jest zbiorowością ludzi bardzo zróżnicowaną ze względu na przyjęte kryteria (m.in. geograficzne, społeczne, kulturowe itd.). Podobnie przedstawia się sytuacja, kiedy chodzi o motywację zachowań i czynów zabronionych (bardzo często wskazuje się na działanie z zemsty lub odwetu, chorobliwą zazdrość czy też chęć osiągnięcia zysku). Poza typowymi, podręcznikowymi przyczynami popełniania przestępstw, są również takie, których w żaden sposób nie można skatalogować i w stosunku do których często nie podejmuje się nawet takich prób. Tłumaczenia takiej bierności również nie mają jednoznacznego charakteru. Skupiają się bowiem one bądź to na problemie braku występowania zjawiska, bądź na jego marginalnej obecności w środowisku przestępczym. Problem badawczy, jakim chciałby się zająć autor, to odpowiedź na pytania: czy istnieje zależność pomiędzy praktykowaniem określonych irracjonalnych i nieuzasadnionych wierzeń a działalnością przestępczą w tym zakresie? oraz: jak wygląda skala przestępstw popełnianych przez sprawców kierujących się wiarą w przesądy? PATRONAT HONOROWY: Burmistrz Aleksandrowa Łódzkiego Jacek Lipiński PATRONAT GŁÓWNY: Gmina Aleksandrów Łódzki PATRONAT MERYTORYCZNY: Kryminalistyka i Medycyna Sądowa PATRONI MEDIALNI: Telewizja Aleksandrów "Czterdzieści i Cztery"
„Wisielec” traktuje o człowieku, który przeżył traumę w dzieciństwie i tak samo jak jego ojciec cierpi na zaburzenie osobowości z pogranicza, tzw. borderline. Nie mogąc sobie poradzić z własnymi emocjami i alkoholizmem, trafia na pewnym etapie życia do klasztoru. Ma nadzieję pozbierać się na tyle, aby powrócić odmienionym i zaopiekować się swoją rodziną: żoną i dwójką małoletnich córek. Moment wytrzeźwienia doprowadza go do coraz głębszych przemyśleń na temat otaczającego świata i powielanych schematów zachowań, czego efektem jest rozpad rodziny. Po powrocie z klasztoru, podczas rozpoczętego okresu abstynencji, bohater doświadcza także stanów z pogranicza śmierci. Sam zadaje sobie pytania: czy faktycznie oszalał, czy może jest jeszcze coś poza otaczającą go rzeczywistością? Czy uda mu się wyjść zwycięsko z pojedynku o swoją tożsamość?
To powieść z elementami strumienia świadomości, o rozwoju duchowym, zmianach życiowych, doświadczeniach poza ciałem i alkoholizmie.
„Wisielec” posiada swoją muzyczną adaptację dostępną na stronie http://www.dechiffon.com/video.html – akustyczny album „Fénix” o rockowym zabarwieniu. Muzyka jest w nierozerwalny sposób związana z książką, co staje się niezwykłym eksperymentem artystycznym.
Strona Autora: http://www.dechiffon.com
Fanpage książki na Facebooku: https://www.facebook.com/pages/Jacques-de-Chiffon-Wisielec/400971080013652
PATRONI:
magazyn "Prime"
Noir Cafe
Rozwody, rozstania są niechlubnym symbolem naszych czasów. Można nawet powiedzieć, że w jakiś przedziwny sposób stały się modne. Łatwo i coraz łatwiej przychodzi niektórym zmiana partnerek życiowych niczym przysłowiowych rękawiczek – często, szybko i bezboleśnie dla siebie. Czy rzeczywiście można przejść do porządku dziennego nad tak dramatycznymi życiowymi wydarzeniami? Książka rozpatruje te sprawy z punktu widzenia kobiety porzuconej, a więc mającej ogromne poczucie krzywdy. Poza gorzkim opisem emocji i sytuacji towarzyszących zdradzie, zawiera też dużą dawkę humoru osadzającą ją w klimacie satyrycznym. Wiadomości i wskazówki z zakresu psychologii, prawa i biologii sprawiają, że jest cennym poradnikiem na trudny czas okołorozwodowy. Adresatem przesłania jest kobieta – każda, wszystkie, niezależnie od stanu cywilnego, wieku, sytuacji życiowej. Choć intencją autorek jest głównie pokrzepienie rozdartych kobiecych serc, to jednocześnie pozostają w nadziei, że może i panowie znajdą tu coś konstruktywnego dla siebie.
Respirator, rokowania, tracheo, bajki, sonda, „miś tleniś”, kołysanki, diagnozy… A naprzeciw nim: bunt, wiara, rozpacz, nadzieja, okruchy największego szczęścia, miłość… W centrum: malutki Rycerzyk – Krzyś. Ręka w rękę: jego Rodzice. Cel walki: życie własnego dziecka. Skutek uboczny: odkrycie największej radości życia w ogóle. A ta książka? To odrobienie zadania z najważniejszej i najbardziej wartościowej Lekcji Życia, którą obiecaliśmy synkowi przekazać dalej… Temat: kochaj bezwarunkowo i bezgranicznie dziś, nie jutro.
,,Wyjątki z wyjątków"" to chronologiczny zbiór twórczości literackiej (poetyckiej, dramatycznej i eseistycznej) Jana Brzozowskiego - architekta i rysownika z Warszawy. Całość składa się z pięćdziesięciu datowanych tekstów, niełatwych w odbiorze, ponieważ każdy wbija Czytelnikowi igiełkę, każdy zaskakuje i zmusza do reakcji. To teksty niesforne, śmiertelnie poważne, politycznie niepoprawne... szukające odbiorcy podobnego do siebie.
Grzegorz Borkowski – absolwent pedagogiki specjalnej z zakresu tyflopedagogiki i oligofrenopedagogiki Uniwersytetu Marii-Curie Skłodowskiej w Lublinie oraz Studiów Podyplomowych z Wychowania Fizycznego i Sportu Osób Upośledzonych Umysłowo Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, a także Teorii integracji sensorycznej w diagnozie i terapii dzieci z dysfunkcjami rozwojowymi w Wyższej Szkole Społeczno-Ekonomicznej w Warszawie. Doświadczenia zawodowe zdobywał w różnych organizacjach pozarządowych pracujących na rzecz dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie. Zdobyte kwalifikacje wykorzystuje w pracy w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2 i Centrum Terapii Autyzmu Alpha w Lublinie. Autor publikacji związanych z problematyką wspomagania dzieci z zaburzeniami sprzężonymi m.in.: „Praca z dzieckiem agresywnym”, „Edukacja i Dialog” 03/2008 (196); „Postawy Rodzicielskie Wobec Dzieci z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym”, „Edukacja i Dialog” 11/2008 (202); „«Ku Dorosłości» (program nauczania dla ucznia z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu znacznym na II etapie edukacyjnym)”, „Rewalidacja” 2 (30)/2011.
To przejmująca opowieść o młodym człowieku, który pogubił się na ścieżkach życia. Tytułowy bohater - Krzysiek - uwiedziony przez narkotyki, zaprzepaszcza swoje szczęście. Porzuca rodzinę. Żebranie to jego sposób zarabiania na jedzenie i alkohol. Któregoś dnia na swojej drodze spotyka Ankę - studentkę farmacji. Dziewczyna nie potrafi przejść obojętnie obok kloszarda i zaprasza go na śniadanie. Wkrótce ich poranne spotkania stają się rytuałem. Okazuje się, że tych dwoje ma ze sobą wiele wspólnego i rodzi się między nimi przyjaźń. Anka zrobi wszystko, by pomóc Krzyśkowi i powrócić do normalnego życia.
Małgorzata Brol z d. Orzechowska, ur. 22,03,1955 r. w Krośnie Odrzańskim (woj. lubuskie). Obecnie mieszka i pracuje w Kaletach (woj. śląskie). Przygodę pisarską rozpoczeła w 2004r., wydając zbiór opowiadań ,,Kwiaty moja miłość"". W 2010r. wydała pierwszy tomik wierszy pt. ,,Graj moje serce"", a w 2011r. bogato ilustrowaną książęczkę z bajkami dla dzieci ,,Podwórkowe opowieści naszej babci"". Rok później ukazała się jej kolejna książeczka dla dzieci pt. ,,Cztery pory roku moich westchnień"". W listopadzie 2013r. ukazała się kolejna książka, tym razem powieść dla dorosłych, pt. ,,Lipa, drzewo mojego życia"". Jest to pierwsza część tryptyku ,,Drzewa"".
„Tamara. Rozmyślania tyberiadzkie” to coś więcej niż historia miłosna. Książka w atrakcyjny fabularnie sposób opowiada o wyborach stojących przed współczesnym człowiekiem oraz o kondycji naszego społeczeństwa i o rolach, jakie przychodzi nam w nim odgrywać. Posługuje się przy tym licznymi symbolami, porusza wątki filozoficzne pochodzące z myśli Heideggera, Schopenhauera czy Majmonidesa, a skomplikowana warstwa psychologiczna utworu opiera się na koncepcjach C. G. Junga. Na bohaterów „Tamary” wpływa nie tylko chwila obecna, lecz także wszystko, co człowiek „posiada” w swojej podświadomości oraz historia i kultura miejsca, w którym przebywa. Ponieważ scenerią jest tu Ziemia Święta, przeżycia bohaterów w naturalny sposób zostają pogłębione także o wymiar metafizyczny. Wszystko to sprawia, że z perspektywy myślącego czytelnika opowieść aż się prosi o powtórną lekturę.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?