Tytuł Boża Rodzicielka jest podstawowym tytułem, którym wspólnota wierzących od zawsze czci Najświętszą Maryję Pannę. Wszystkie inne tytuły przypisywane Maryi mają uzasadnienie w tym, że jest Matką Odkupiciela, stworzeniem ludzkim wybranym przez Boga do wypełnienia planu zbawienia.Głębokie refleksje o Matce ZbawicielaNiemal od początku istnienia chrześcijaństwa wyjątkową rolę w Kościele odgrywa kult Maryi. Joseph Ratzinger przygląda się temu zagadnieniu w sposób przenikliwy i rozważa je w świetle tekstów biblijnych i pism Ojców. Wpatruje się w rozmaite oblicza Matki Boga i z dużą wrażliwością je opisuje. Przypomina, że dla człowieka obarczonego doświadczeniem kryzysu cywilizacyjnego Maryja może stać się przede wszystkim realnym znakiem odświeżającej radości spowodowanej bliskością Boga Słowa, które stało się ciałem.Maryja rozjaśnia zadania wyznaczone przez Stwórcę każdej kobiecie, broni jej równości i godności wobec mężczyzny. Jej Dziewictwo i Macierzyństwo nadają tajemnicy kobiety najwyższe znaczenie. Jest ona kwintesencją biblijnej kobiecości; wcieleniem odwagi i posłuszeństwa, kontemplacji i czynu.Ks. prof. Jerzy Szymik, autor książki Theologia Benedicta
Najpiękniejsza saga o miłości
Saga Rodu Petrycych to porywająca opowieść o losach krakowskiej rodziny. Tłem wydarzeń są czasy współczesne oraz historyczne.
Saga zachwyca tajemniczością, trzymającą w napięciu fabułą i autentycznością dylematów moralnych. Wiernie oddaje realia II wojny światowej, mrocznych czasów PRL-u i burzliwych przemian w latach 90. Mirosława Kareta po setkach godzin spędzonych w archiwach, przewertowaniu stosów artykułów i korespondencji przenosi nas w mglistą i często niezrozumiałą przeszłość.
Autorka w mistrzowski sposób łączy skomplikowane koleje życia rodziny, miłość i wielką historię.
Mirosława Kareta
Żeby zrozumieć teraźniejszość, zgłębia tajemnice przeszłości. Historia fascynuje ją od zawsze. Jej drugą pasją jest pisanie i właśnie temu zajęciu postanowiła się poświęcić. Bohaterów swoich powieści umieszcza w wyraźnie wyznaczonych ramach czasu i przestrzeni, konfrontując ich z najbardziej bolesnymi problemami. Ważne miejsce w jej książkach zajmuje Kraków – miasto, w którym się urodziła i obecnie mieszka z rodziną. Miejsce, w którym historia ciągle spotyka się z teraźniejszością.
Ostatnia część Sago Rodu PetrycychCienie przeszłości, walka o prawdę i miłość, która przetrwa wszystkoNiezagojone rany, największa zagadka i tajemnicze morderstwoMaksymilian Petrycy w końcu odkrywa, co naprawdę jest w życiu ważne. Ten pozorny spokój nie trwa jednak długo. Nieoczekiwanie w krakowskim domu doktora i jego żony Marii zjawiają się niezapowiedziani goście.Jednym z nich jest tajemniczy Hersz Morgenstern, który przyjechał z Izraela, by opowiedzieć mieszkańcom Krakowa o swoim ocaleniu z Holokaustu. Choć jego podejście do przeszłości wzbudza w słuchaczach sprzeciw, nic nie wskazuje na to, że sprawy potoczą się w tak dramatyczny sposób. Z biegiem czasu okazuje się, że stary Żyd ma więcej sekretów, niż ktokolwiek przypuszczał. Co łączy jego historię z tajemnicą, którą od dawna próbuje wyjaśnić Petrycy? Maksymilian i jego najbliżsi stają przed kolejną próbą.Imię wroga to ostatnia część cieszącej się niezwykłą popularnością sagi. W wyjątkowy sposób przeplatają się w niej skomplikowane rodzinne losy, miłość i wielka, często budząca kontrowersje historia. Jak zakończy się ta trzymająca w napięciu opowieść?50 000 sprzedanych egzemplarzy
Dla wszystkich, których kochasz albo nie! Opakowanie Pigułek… wystarcza na cały rok, ale już pierwsza dawka rozśmiesza. W dodatku natychmiast po połknięciu. Napisana przez autora bestsellera ??Opowiem ci kawał recepta na życie!
Jak by wyglądały krzesła, gdyby nasze kolana wyginały się do tyłu?
Ta książka opowie o tym, jak przetrwać niewielkim kosztem i mieć się całkiem dobrze. Bo co jak co, ale Alosza wie, co mówi, w końcu nieraz mówił to ze sceny.
Składniki: zdania rozśmieszające, myśli zastanawiające, kwas 0%, humor 100%, bez konserwantów. Może zawierać śladowe ilości sarkazmu i ironii.
Nigdy nie mów kobiecie, że nie jesteś jej wart. Ona o tym wie.
Twój wyrok - życie wieczne Chrystus wybawił nas od śmierci. Nie przestaniemy istnieć. Nigdy.
Wieczność jest tuż za rogiem. Ale czy naprawdę w nią wierzymy? Czy ufamy, że pobyt na ziemi jest zaledwie częścią naszego życia?Jak mamy przygotować się na spotkanie z Bogiem? A może spotykamy Go codziennie i wieczność zaczyna się już teraz?
Mam pewną zdolność czytania tego, co mi się przydarza, jako swoistej przypowieści o Bogu i człowieku. Spóźniony pociąg, nieoczekiwane spotkanie, huragan na Hawajach, czyjaś śmierć lub narodziny, przeczytany wiersz, myśli, słowa, kłótnie, pojednania – wszystko jest częścią jakiejś wielkiej opowieści, która ma dwóch autorów: mnie i Boga. Jak On to łączy potem w jedną całość, pozostanie na zawsze Jego słodką tajemnicą.
Kolejna część trylogii Boski Adwokat to teologia w najlepszym wydaniu, emocjonujące zagadki naszego życia oraz spora dawka niezmiennie zaskakującego humoru.
Paweł Krupa - dominikanin, historyk mediewista, mistrz anegdot, znawca myśli św. Tomasza, były dyrektor Instytutu Tomistycznego. Studiował w Krakowie, Paryżu i Rzymie. W Wydawnictwie WAM opublikował:
Wyjątkowa odpowiedź na potrzeby współczesnego człowieka Święty Ignacy Loyola radzi, aby poszukiwać obecności Boga we wszystkich elementach rzeczywistości. Uprzywilejowane miejsce w jego duchowości zajmuje wyobraźnia. To sfera, w której możemy w sposób szczególny spotkać się z Jezusem i nawiązać z Nim głęboką relację.
Guia Sambonet, znana rekolekcjonistka i koordynatorka kursów duchowości, przybliża modlitwę wyobraźni typową dla Ćwiczeń duchowych. Towarzyszy czytelnikowi na każdym etapie modlitwy i podpowiada, jak ją przeprowadzić, a także w jaki sposób się do niej przygotować.
Ta oryginalna metoda daje głos naszym emocjom i uczuciom. Pomaga również przenieść to intymne doświadczenie spotkania z Bogiem do codzienności.
Wszystko zmierza w tej modlitwie do tego, aby dotknąć w sobie tych pokładów, których dotąd nie zauważaliśmy.
Fragment wstępu Dariusza Piórkowskiego SJ
Stać się człowiekiem rozeznania…
Celem książki jest pomoc dającym Ćwiczenia duchowe św. Ignacego Loyoli i odprawiającym je w przeżyciu drugiego tygodnia ignacjańskich rekolekcji oraz w procesie rozeznawania woli Bożej.
Autor, opierając się na własnym doświadczeniu bycia prowadzonym w Ćwiczeniach i prowadzenia innych, ukazuje w niej różne etapy i aspekty rozeznawania, uwrażliwiając na potrzebę rozróżnienia między doświadczeniem duchowym a tym, co może być uwarunkowane procesami naturalnymi. Podkreśla także potrzebę dojrzałości osoby nie tylko w wymiarze duchowym, ale także ludzkim. Chce pomóc zwłaszcza w momentach zagubienia, niezrozumienia czy popełniania błędów podczas rozeznawania, gdyż – jak podkreśla – często zamiast realizować to, czego Bóg od nas pragnie, oczekujemy, by to On dostosował się do naszych planów.
To zachęta do podjęcia drogi szukania i rozeznawania woli Bożej oraz zaproszenie do stawania się człowiekiem drugiego tygodnia ignacjańskich Ćwiczeń, „wznoszącym się od dobrego do lepszego”, czyli takim, który szuka, poznaje, spotyka i wybiera Jezusa we wszystkim.
Program formacyjny dla świeckich Kościoła XXI wieku Wiele osób przeżywa swoje nawrócenie podczas kursów i rekolekcji, ale brakuje im stałej formacji i zakorzenienia we wspólnocie Kościoła. Zeszyty formacji duchowej o. Bogdana Kocańdy OFMConv to odpowiedź na duszpasterskie wyzwania naszych czasów. Przedstawiony w nich program jest możliwy do wdrożenia w każdej parafii. Dzięki niemu powstawać mogą środowiska dojrzałych uczniów Chrystusa, świadomych swojej chrześcijańskiej godności. Stając się światłem dla świata, budują Kościół, o jakim marzy Bóg.
Czteroletni cykl formacyjny narodził się dzięki doświadczeniom Wspólnoty Talitha Kum działającej przy Franciszkańskim Domu Formacyjno-Edukacyjnym w Rychwałdzie. Cały program składa się z pięciu szkół. Są nimi:
Szkoła Uczniostwa Szkoła Świadków Szkoła Charyzmatów Szkoła Budowania Wspólnoty Szkoła Liderów Szkoła Charyzmatów to trzecia z pięciu części programu. Trwa jedenaście tygodni, a jej celem jest pogłębienie wiedzy na temat głównych charyzmatów i towarzyszących im zjawisk duchowych, a także wprowadzenie w modlitwę o objawienie się tych darów w życiu członków wspólnot, by posługując nimi, budowali Kościół Chrystusowy.
Książka zawiera komplet materiałów potrzebnych do jej przeprowadzenia: nauczania, konspekty dla animatorów małych grup, materiały wyjaśniające dla animatorów, zestawy zadaniowe do pracy indywidualnej.
o. Bogdan Kocańda OFMConv – doktor teologii duchowości, ceniony kierownik duchowy i rekolekcjonista, pełnił również posługę egzorcysty. Obecnie kustosz sanktuarium maryjnego w Rychwałdzie oraz dyrektor Franciszkańskiego Domu Formacyjno-Edukacyjnego.
Nasze spojrzenie na życie duchowe – ze szczególnym uwzględnieniem jego aspektu religijnego – podlega przemianom w zależności od czasów, w których żyjemy. Na przestrzeni wieków różnie podchodzono na przykład do zagadnień stworzenia świata czy ekonomii zbawienia, dochodząc stopniowo do dzisiejszego stanu wiedzy i postrzegania. Autor wprowadza nas w tajemniczy świat duchowości. Dotyka rozmaitych jego aspektów, takich jak modlitwa, cierpienie czy miłość, i patrzy na nie z perspektywy człowieka współczesnego. Zastanawia się również, gdzie w nas dokonuje się życie duchowe, jakie są przejawy działania ducha i jak kształtować świadomość duchową.
Leszek Balczewski SJ (ur. 1932) – duszpasterz, absolwent fizyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. W latach 70. prowadził działalność duszpasterską w polonijnej parafii w Minneapolis, jednocześnie prowadząc doświadczenia do pracy doktorskiej na Uniwersytecie Minnesoty. Następnie przebywał w Chicago, gdzie w latach 1994–2001 był przełożonym placówki jezuickiej. Opublikował książki: Logika Boża, Propagation of Light [Przenoszenie światła], Materia i duch, a także wiele artykułów poświęconych fizyce i duchowości.
Daj się Bogu pokochać Pokuta kojarzy nam się z dużym poświęceniem, wyrzeczeniami, a nawet z czymś strasznym i nieludzkim. Często nosimy w sobie obraz pokutujących ludzi, którzy są skoncentrowani na sobie i swoim cierpieniu, samotni, poranieni i smutni.
Ojciec Jordan Śliwiński na przekór naszym stereotypowym wyobrażeniom pokazuje, że pokuta jest drogą do pełni życia, otwarciem się na drugiego człowieka, a przede wszystkim powrotem do bliskiej relacji z Bogiem.
Pokuta to zaproszenie do tego, żeby swoje „ja” pozbawić tronu, wprowadzić tam Boga i otworzyć się na drugiego człowieka.
Piotr Jordan Śliwiński OFMCap – jeden z najpopularniejszych spowiedników w Polsce, autorytet księży oraz penitentów, kierownik duchowy osób konsekrowanych i świeckich, rekolekcjonista. Autor wielu książek. W Wydawnictwie WAM opublikował: Spowiedź nie musi bardzo boleć (2015) i Rachunek sumienia z ojcem Jordanem (2018).
W staraniach o właściwe ujęcie Boskiej transcendencji teologia katolicka coraz bardziej tęsknym okiem spogląda na apofatyzm chrześcijańskiego Wschodu. Czy tamtejsza teologia może przynieść rozwiązania bolączek trapiących chrześcijański Zachód? Czy prawdą jest potoczna opinia o Wschodzie, że zachował w teologii wymiar tajemnicy, ale zbyt często pogrążał się w irracjonalizmie, oraz o Zachodzie, że choć dba o umiejętność uzasadniania wiary, to jednak w zamian zakuł ją w kajdany racjonalizmu? Na te pytania próbują odpowiedzieć autorzy prezentowanego tomu. Zgodnie z odpowiedzią, jaka wyłania się z ich refleksji, nie ma czystego „Wschodu”, tak jak i czystego „Zachodu”. Kluczowym słowem tytułu monografii jest w związku z tym „między”.
Na pracę Teologia między Wschodem a Zachodem składa się czternaście artykułów napisanych przez teologów i filozofów reprezentujących różne terytoria geograficzne, dyscypliny teologiczne i szkoły filozoficzne. Wydaje się, że dopiero to mozaikowe podejście do tematu pogranicza wschodniej i zachodniej myśli chrześcijańskiej zapewnia obiektywny ogląd problematyki.
Fragment wprowadzenia ks. dr. Marka Dobrzenieckiego
"Wschód i Zachód, Bizancjum i Renesans, jak noc i dzień, jak anioł i człowiek, jak rozum i wiara, jak taoistyczne yin i yang, jak niebo i ziemia, jak kuzańska "coincidentia oppositorum", dalekie i bliskie, skłócone i nawzajem się potrzebujące, czy spotkają się kiedyś w Zwiastowaniu?"
Fragment artykułu ks. bp. prof. Michała Janochy
W 1968 roku w Medellín odbyła się Konferencja Episkopatu Ameryki Łacińskiej (CELAM), która była poświęcona problemowi ubóstwa i kwestii posługi Kościoła względem ubogich. O tym wydarzeniu Jan Paweł II powiedział, że „po Medellín nie można już zrobić kroku wstecz”. W efekcie na kolejnej konferencji w Puebla (1979) Kościół w Ameryce Łacińskiej oficjalnie ogłosił „preferencyjną opcję na rzecz ubogich” jako „konieczność nawrócenia całego Kościoła” w służbie integralnego wyzwolenia. Na szczególną uwagę w tym kontekście zasługuje relacja pomiędzy ogłoszoną opcją a Maryją. To właśnie przez pryzmat „macierzyńskiego oblicza Boga” teologia latynoamerykańska – u nas cały czas zbyt mało popularna, choć posiadająca wiele punktów stycznych z teologią polską – zaczęła kształtować swoją wypowiedź na temat zbawienia.
W niniejszej publikacji, nowatorskiej i przełomowej, autor stara się przede wszystkim udzielić odpowiedzi na pytania: Jakie miejsce ma Maryja w zbawczym projekcie Boga? W jaki sposób dokonuje się zbawienie? Jaki charakter posiada zbawienie – dokonany czy „w drodze”?
Łukasz Samiec OFMConv (ur. 1982) – doktor teologii dogmatycznej (KUL), absolwent studiów filozoficznych w Krakowie i teologicznych w Cochabambie (Boliwia). Wykładowca teologii w WSD Franciszkanów. Prezes Franciszkańskiego Towarzystwa Naukowego w Krakowie. Członek Towarzystwa Teologów Dogmatyków w Polsce oraz Towarzystwa Teologii Latynoamerykańskiej i Indiańskiej „Amerindia”. Autor wielu artykułów naukowych i popularnonaukowych, zarówno w języku polskim, jak i hiszpańskim.
Lęk nie musi paraliżować Odczuwanie lęku jest częścią naszej ludzkiej natury. Jeżeli potraktujemy go jako wyzwanie, może nadać życiu emocjonalnemu twórczą dynamikę i przyczynić się do naszego rozwoju.
Każdy zdrowy człowiek odczuwa lęk. Nie wiąże się on z żadną konkretną przyczyną. To uczucie jest nam potrzebne i wpisane w nasze życie. Czasami jednak – a obecnie coraz częściej – przyjmuje formę neurotyczną i uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Przeradza się w paraliżujący strach przed problemami ekonomicznymi, odrzuceniem przez społeczeństwo, samotnością, chorobami, śmiercią…
Wunibald Müller opisuje różne patologiczne postacie lęku i pokazuje, jak efektywnie sobie z nimi poradzić. Podczas swojej praktyki psychoterapeutycznej i duszpasterskiej pomógł wielu osobom dzięki profesjonalizmowi i dobraniu odpowiedniej terapii.
Bestseller! Tysiące sprzedanych egzemplarzy!
Cykl konferencji poświęconych tajemnicy Trójcy Świętej. Ks. Robert Woźniak tym razem posługuje się obrazami oraz historiami zaczerpniętymi ze Starego Testamentu. Kaznodzieja będzie próbował odpowiedzieć na pytanie: Jak przygotować się na spotkanie z Trójcą Świętą?
Pokuta zwykle kojarzy się z czymś zdecydowanie niemiłym, może wręcz bolesnym. Obrazy smętnych pokutników oraz zachęty pamiętane z dzieciństwa do „umartwiania się” zdają się to przekonanie umacniać. Czy to przekonanie ma podłoże biblijne? Czy było zawsze dominantą chrześcijańskiej pokuty? Co oznacza i z czego wypływa radosna pokuta chrześcijanina?
Sesja zarejestrowana w Domu Rekolekcyjnym Księży Jezuitów w Czechowicach-Dziedzicach.
Nagranie i udźwiękowienie: Paweł Nawrocki
Montaż: Dariusz Kobucki
Projekt okładki: Jakub Nowicki
Spis utworów
1. Biblijne wezwanie do pokuty 20’31”
2. „Umartwienie siebie” jako wykrzywienie pokuty 27’06”
3. Pokuta jako skierowanie się ku Bogu 20’10”
4. Pokuta jako skierowanie się ku drugiemu człowiekowi 23’56”
5. Pokuta jako wstawiennictwo i solidarność z bliźnimi 15’49”
6. Pytania i odpowiedzi 18’22”
Post Daniela i Dieta dla zdrowiaWszystko, co musisz wiedzieć o poście Daniela i zdrowym odżywianiu:- dla tych, którzy chcą przejść post Daniela,- dla tych, którzy stosowali post Daniela,- dla tych, którzy chcą się zdrowo odżywiać.W książce Post Daniela z uzdrawiającą dietą warzywno-owocową dr Ewy Dąbrowskiej (R) znajdziesz:- 14-dniowy program oparty na diecie warzywno-owocowej dr Ewy Dąbrowskiej,- wszystkie niezbędne informacje potrzebne do podjęcia postu Daniela,- duchowe rozważania ks. Łukasza Piórkowskiego, które pomogą Ci uczynić z postu czas prawdziwej, duchowej odnowy.Aby utrzymać efekty postu Daniela przez całe życie, korzystaj z książek Dieta dla zdrowia.Znajdziesz w nich przepisy na:- pachnące i chrupiące chleby: na zakwasie, drożdżach, bezglutenowe,- sycące śniadania i odżywcze drugie śniadania,- lekkostrawne i urozmaicone kolacje,- aromatyczne zupy,- odżywcze drugie dania,- zdrowe desery i orzeźwiające koktajle.Odkryj kompleksowy program, który pozwoli Ci jeść tanio, smacznie i zdrowo.
„Był człowiekiem Eucharystii. Był człowiekiem Słowa Bożego. (…) W czasie Soboru, gdy rozważano problematykę apostolstwa świeckich, gdy tworzono Konstytucję o Kościele w świecie współczesnym, nieraz myślałem o Jerzym. Odruchowo prawie szukałem potwierdzeń w Jego życiu”.
Fragment wspomnienia ks. kard. Karola Wojtyły
„Uczynił ze swego życia nieprzerwane dziękczynienie Bogu, któremu podporządkował wszystkie elementy swojej drogi: osobiste, naukowe, zawodowe i rodzinne. (…) Wspinając się na Górę Błogosławieństw i doskonaląc swoje człowieczeństwo, coraz bardziej wnikał w tajemnicę Boga i we wspólnotę z ludźmi”.
Fragment wstępu ks. infułata Władysława Gasidły, wicepostulatora sprawy beatyfikacyjnej Jerzego Ciesielskiego
Niniejsza książka jest zbiorem poruszających wspomnień o Jerzym Ciesielskim. Na co dzień zajmując się naukami technicznymi, prowadził głębokie życie duchowe i w każdym swoim działaniu „konsekwentnie dążył do świętości”. W wypełnionym po brzegi planie dnia zawsze potrafił znaleźć czas dla tych, którzy potrzebowali jego uwagi.
Zginął tragicznie z dwójką swoich małych dzieci w katastrofie statku na Nilu. Jego proces beatyfikacyjny otwarto w 1985 roku. Kilka lat temu papież Franciszek zatwierdził dekret stwierdzający heroiczność jego cnót.
W książce znajdziesz prawie 50 wspomnień, z których wyłania się spójny obraz „świętego dnia codziennego”, oraz obrazek z modlitwą za wstawiennictwem Sługi Bożego.
Żeby pokonać depresję, trzeba jej wysłuchać Depresja przypomina nam, że ciemna, czarna, szara strona rzeczywistości jest w nie mniejszym stopniu częścią naszej egzystencji niż jej strony radosne, jasne i barwne. Trzeba uznać tę ciemną stronę w nas, a nie ją lekceważyć. Jej pojawienie się może być szansą dla naszego rozwoju psychicznego i duchowego.
Każdy z nas zna kogoś, kto ma depresję, choć często nie jesteśmy tego świadomi. Osoba chora na depresję może na co dzień być uśmiechnięta, a w rzeczywistości zmagać się z brakiem sił, trwać w wewnętrznym mroku i codziennie toczyć walkę o to, by wstać z łóżka. Przedłużanie się takiego stanu może prowadzić nawet do poważnych objawów psychofizycznych.
Wunibald Müller, ceniony psychoterapeuta i duszpasterz, odsłania przed czytelnikami mechanizmy działania depresji. Opisuje jej najczęstsze przyczyny i typy. Przedstawia sposoby wyjścia, docenia rolę modlitwy w terapii. Na przykładzie wielu osób, z którymi pracował, dowodzi nawet, że da się przekuć to trudne przeżycie w pozytywne doświadczenie.
Bestseller! 15 tys. sprzedanych egzemplarzy!
Nowe wydanie jednego z najważniejszych tekstów o sumieniu O sumieniu najwięcej wiedzą ci, którzy go słuchają. Dlatego warto czytać Newmana i po stu latach.
ks. Grzegorz Strzelczyk
„Nie widzieć prawdy jest winą. Człowiek nie widzi prawdy, gdy jej nie chce i ponieważ jej nie chce” - mówi Ratzinger na kanwie Sumienia chrześcijańskiego. Ostre i trafne, bo książka jest najgłębiej o tym: o centralności prawdy oraz jej absolutnej konieczności dla człowieka i jego świata.
ks. Jerzy Szymik
"Sumienie chrześcijańskie" pozwala nam wszystkim lepiej zrozumieć dwie rzeczywistości: moralne nauczanie Kościoła i głos własnego sumienia, które przy właściwej formacji nigdy nie powinny stać w opozycji do siebie.
Fragment wstępu Księdza Prymasa Wojciecha Polaka
Czasem trzeba stracić wiarę, by uwierzyć naprawdęWiara przestała być czymś oczywistym. Kościół przechodzi kryzysy, mierząc się z dramatem wykorzystania seksualnego oraz licznymi problemami związanymi z klerykalizmem, celibatem i skostniałymi strukturami, które niszczą wspólnotę. Czy w obecnym chaosie można żyć w zgodzie z Bogiem i sobą? Czy Jezus chciał takiego Kościoła, jaki mamy teraz?Innego cudu nie będzie to osobista rozmowa, w której o. Wacław Oszajca SJ odpowiada na najtrudniejsze pytania dotyczące wiary, Kościoła i kondycji współczesnego człowieka. Jej wynik zaskoczy zarówno osoby wierzące, jak i te, które wciąż poszukują.Ostatecznie wierzę, że paradoksalnie chrześcijaninem można stać się dopiero w momencie, kiedy człowiek poczuje się na tym świecie dobrze bez Boga.Wacław Oszajca (ur. 1947) jezuita, poeta i publicysta, absolwent KUL, wykładowca homiletyki w Collegium Bobolanum Papieskiego Wydziału Teologicznego. Należy do Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Autor wielu książek, w tym kilku tomów poetyckich. Laureat licznych nagród, odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.Damian Jankowski (ur. 1992) publicysta, krytyk filmowy, redaktor serwisu Więź.pl, członek Zespołu Laboratorium Więzi.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?