Drugie wydanie fundamentalnego dzieła św. Katarzyny ze Sieny.
Nasz świat jest naznaczony głodem tożsamości. Dla wielu ludzi najbardziej palącym pytaniem jest: „Kim ja jestem?”. To było pytanie Katarzyny. Współczesne poznawanie samego siebie jest często narcystycznym zajmowaniem się sobą, introwersyjną koncentracją na własnym samopoczuciu i spełnianiu się. Jednak według Katarzyny, kiedy w końcu widzę siebie takim jaki jestem, nie odkrywam małego okruchu samotnego bytu. Katarzyna opisuje siebie jako „zamieszkałą i zadomowioną w celi poznania siebie”. Jeśli odważę się podjąć tę podróż w celu poznania siebie, wówczas odkryję jak jestem mały, nieporadny i ograniczony, lecz poznam również, że cały jestem kochany i ceniony.
Timothy Radcliffe OP, św. Katarzyna patronką Europy
Lepiej będzie dla mnie, jeśli wszyscy będą zbawieni, a ja sama będę znosić męki piekielne, bylebyś tylko mi zostawił miłość do Ciebie... Jeśli Twoja prawda i sprawiedliwość zgodzą się na to, chciałabym zupełnego zniszczenia piekła albo przynajmniej, żeby żadna dusza tam się więcej nie dostała. A najbardziej bym się cieszyła, gdybyś położył mnie na paszczę piekła, żeby ją zamknąć i żeby nikt więcej tam się nie dostał. Bo w ten sposób wszyscy moi bliźni byliby zbawieni.
z Dialogu
Wyjątkowy zbiór listów Thomasa Mertona, jednego z najbardziej płodnych i prowokujących epistolografów XX wieku. Jego korespondencja liczy ponad dziesięć tysięcy listów. Pisanie listów było dla Mertona sposobem wymiany informacji, ale również podstawowym środkiem do inicjowania, podtrzymywania i pogłębiania relacji z innymi ludzmi. Stanowiło akt samopoznania i komunikacji. W listach Mertona skupiają się jak w soczewce duchowe i społeczne zawirowania XX wieku. Mądrość w nich zawarta ma ogromne znaczenie również dla nas.
Homoseksualizm. Nabyty czy wrodzony? A może jedno i drugie? Co zrobiłam nie tak? Co zrobiłem nie tak? – pytają rodzice dziecka, które swoim zachowaniem, słowami, pragnieniami wysyła sygnały, że nie umie być chłopcem – chociaż nim jest, nie chce być dziewczynką – chociaż nią jest. Jak odczytać te sygnały, jak na nie zareagować? Autorzy książki omawiają problem prehomoseksualizmu – zaburzeń tożsamości płciowej oraz dezorientacji płciowej u dzieci.
Poronienia – zrozumieć rodziców po stracie to pierwszy w Polsce tak wyczerpujący zbiór wypowiedzi-świadectw rodziców dotkniętych śmiercią dziecka nienarodzonego, a także obszernych artykułów osób zajmujących się problemem towarzyszenia rodzicom po stracie: lekarzy, duszpasterza, psychologa-terapeuty oraz teologów świeckich i duchownych. Szeroko omówiona jest kwestia interpretacji teologicznej wiary w życie pozagrobowe nieochrzczonych, zmarłych dzieci. Jednym z podjętych tu wyczerpująco aspektów jest także sytuacja prawna dziecka zmarłego w wyniku naturalnego poronienia oraz możliwość grzebania zwłok dzieci zmarłych przed narodzeniem.
Bycie babcią jest wspaniałe i nie do przecenienia.
Tylko co to właściwie znaczy być babcią dwudziestego pierwszego wieku?
I skąd się nauczyć sztuki bycia babcią na miarę naszych czasów?
Bo prawa dla babć się zmieniły! Odszedł w zapomnienie stereotyp
bujanego krzesła i dziergania na drutach.
Dziś babcia to kobieta dojrzała, wyrafinowana i ze szczerego srebra!
Ta książka to poradnik doświadczonej babci, urodzonej tuż po wojnie, celebrującej dar życia, starzenia się i bycia kobietą mądrą.
Marty Norman podkreśla tak znaczące role babci jak:
bycie historykiem, twórcą wspomnień, budowniczym dziedzictwa i uzdrowicielem pokoleń.
Dziki ojciec to nie jest książka dla ojców. Nie tylko. To książka dla rodziców, małżeństw i narzeczonych, którzy chcą rozwijać swój pomysł na rodzinę, na wychowanie. Rytuały inicjacyjne zawsze pełniły ważną rolę w życiu ludzi i społeczeństw. W inicjacjach jest moc, którą można wykorzystać, by wychować dzieci w duchu wyznawanych wartości. Dzieci potrzebują, by stawiać im progi rozwojowe, wtajemniczać w nowe obszary życia, pozwalać na nowe obowiązki, dawać nowe przywileje. Jeśli ze strony rodziców i wychowawców zabraknie świadomej, pozytywnej strategii inicjacyjnej dla dzieci, bardzo prawdopodobne, że ich postawy i system wartości kształtować będą jedynie popkultura i rówieśnicy. Ale wtedy przeżycia inicjacyjne – takie jak pierwszy papieros, pierwsze piwo w tajemnicy przed rodzicami, pierwsze kontakty seksualne - poprowadzą je w zupełnie inną stronę.
Przedstawiając strategię pozytywnych inicjacji autor łączy w jedną całość psychologiczne i duchowe aspekty wychowania, a poprzez przykłady z życia wzbogacone zdjęciami sprowadza przekaz książki na poziom konkretu.
Książka może być cenną inspiracją dla psychologów, pedagogów i duszpasterzy, którzy zajmują się sprawami wychowania i wspierania rodzin.
Studium o Św. Dominiku, założycielu zakonu dominikanów, ze wstępem Krzysztofa Popławskiego OP-Prowincjała Polskiej Prowincji Dominikanów.
Guy Bedouelle OP (ur. 1940) jest doktorem teologii, specjalizuje się w historii Kościoła. Do zakonu dominikanów wstąpił w wieku 25 lat. Od roku 2008 jest rektoreml’Université Catholique de l’Ouest (wcześniej profesor na wydziale teologicznym uniwersytetu we Fryburgu). Przed wstąpieniem do zakonu odbył studia w Institut d’Études Politiques i École Nationale d’Administration w Paryżu. Autor wielu publikacji książkowych z zakresu historii Kościoła, humanistyki i duchowości. W Polsce ukazały się m.in. Wielka ilustrowana historia Kościoła, Kościół w dziejach, Na obraz Świętego Dominika.
Kiedy będziesz słuchać tych konferencji Jezus będzie chciał uwolnić Cię od rzeczywistości, które tylko Ty znasz, których tylko Ty doświadczasz i które, choć mogą się wydawać bliskie innym, są tak naprawdę nieprzekazywalne. Podobnie Jezus będzie Cię zapraszał do indywidualnej i niepowtarzalnej relacji ze sobą, której nie da się zbudować na wzór relacji innych osób z Bogiem tylko Ty możesz to zrobić, tylko na Twój sposób, bo tylko do Ciebie zostanie skierowane takie, a nie inne zaproszenie. Słuchaj więc z ciągłą uwagą zadając sobie pytanie o czym mówi Ci Jezus, czego chce dotknąć, do czego zaprosić? Tylko Ty możesz to usłyszeć.A kiedy już usłyszysz i poczujesz dotyk, pamiętaj: Uważaj, nie mów nikomu!./Adam Szustak OP/Album zawiera książeczkę zilustrowaną przez Przemysława Wysogląda SJ i płytę CD z zapisem Akademickich Rekolekcji Wielkopostnych zarejestrowanych w kościele św. Stanisława Kostki w Poznaniu w dniach 2326 marca 2014 roku.
Medytacje biblijne Pawła Kozackiego to zbiór nieoczywistych rozważań. Ten jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich dominikanów wyłuskuje z tekstów czytanych co niedzielę i znanych niemal na pamięć świeże sensy. Nieraz odnosi się do aktualnych lektur, filmów czy bieżących sporów, przede wszystkim jednak – pokazuje codzienność w perspektywie zdobywania Bożego królestwa.
Treścią Bożego Narodzenia nie jesteśmy my – nie jest nasza Wigilia, nie jest nasza rodzina, nawet pokój wszechświatowy nie jest treścią świąt Bożego Narodzenia, ale fakt, że w osobie Jezusa Chrystusa słowo Boga odwieczne spotkało się z ludzką naturą.
Album zawiera książeczkę oraz płytę będącą zapisem rekolekcji akademickich wygłoszonych przez o. Pawła Krupę w Warszawie w dniach 18-21 grudnia 2011 roku.
Bogaci Jego ubóstwem to cykl rozważań zainspirowanych orędziem papieża Franciszka na Wielki Post. Słowa św. Pawła o Jezusie Chrystusie, który, „będąc bogaty, stał się ubogi, żeby nas uczynić bogatymi swoim ubóstwem”, są bardzo praktyczne i powinny znaleźć potwierdzenie w naszej codzienności. „Chrystusa trzeba poznać naprawdę, trzeba wejść z Nim w więź, która jest zażyła, która jest wspólnotą bycia, myślenia, czucia. Jeśli tak się nie stanie, nie będziemy mieć ani motywu, ani siły. Ani motywu, ani siły”.
Wydawnictwo W drodze nadając niniejszej edycji tytuł Dzieła wszystkie, odnosi tę formułę do dzieł wszystkich Mistrza Eckharta (dotąd odnalezionych i wydanych w Niemczech), które powstały w języku niemieckim (Spätmittelhochdeutsch). Oprócz tego istnieje cały zbiór dzieł łacińskich (Die latteinischen Werke, wyd. A. Zimmermann, L. Sturlese, t. 1-5).
W oczekiwaniu na tłumaczenie IV tomu Kazań Mistrza Eckharta oddajemy do rąk czytelników, tom V Dzieł wszystkich, na które składają się Traktaty. Tematyka Traktatów Eckharta w wielu wypadkach jest taka sama jak w Kazaniach. Odnosi się to zwłaszcza do takich centralnych zagadnień, jak dokonujące się w głębi duszy zjednoczenie człowieka z Bogiem oraz umożliwiające je „odosobnienie” (Abgeschiedenheit) człowieka albo inaczej: „wyrzeczenie”, uwalniające go od niewłaściwego stosunku do dóbr doczesnych i stwarzające w nim warunki do przebóstwiającego działania Bożego.
Lektura dla rodziców, nauczycieli, duchownych i katechetów, która może też pomóc odnaleźć nową drogę każdemu z nas, zarówno wierzącym, jak i niewierzącym.
"Uwierz w siebie", "pokochaj siebie", "bądź sobą", przecież "jesteś wyjątkowy" - te współczesne mantry opanowały umysł wielu z nas. Choć jednak ego stawiane jest na na piedestale, wcale nie jest nam ze sobą dobrze, wciąż szukamy akceptacji innych ludzi i pragniemy ich pochwał. Słyszymy, że dzieje się tak, bo za mało kochamy samych siebie i powinniśmy budować poczucie własnej wartości. Glynn Harisson burzy w swek książce tę misternie od lat budowaną teorię, spoglądając na nią z perspektywy Ewangelii. Pisze jak się nie stać ofiarą optymizmu autoreklamy.
Christiane i Alexander Sautter, psychoterapeuci zajmujący się systemową terapią rodzinną, twierdzą z przekonaniem, że tym, co utrudnia życie w związku, są przede wszystkim obciążenia z przeszłości, maski, które zostały nam nałożone w dzieciństwie, a które dzisiaj mylimy z rzeczywistością. Problemy uwidaczniają się wciąż na tych samych obszarach: w komunikacji i wzorcach zachowań, w odmiennym u kobiet i mężczyzn sposobie postrzegania rzeczywistości, w projekcjach przenoszonych z domu rodzinnego, a przede wszystkim w specyficznym podejściu do samych siebie osób doświadczających traumatycznych relacji w przeszłości
Henry Cloud, John Townsend, amerykańscy psychologowie kliniczni, od ponad dwudziestu lat prowadzą Cloud-Townsed Resources, pomagając ludziom uzdrowić relacje z bliskimi, zmierzyć się z problemami małżeńskimi, rodzicielskimi, związanymi z wzrastaniem do pełnej dojrzałości, także duchowej.
Są autorami i współautorami wielu książek, z których kilka osiągnęło ponadmilionowe nakłady. Bardzo popularne osobowości telewizyjne i radiowe. Mieszkają i pracują w Kalifornii.
Książka dotyczy problemu więzi matka - dorosłe dziecko. Choć autorzy przedstawiają krótko proces kształtowania się tej relacji w dzieciństwie, główna ich uwaga skupia się na uzdrowieniu więzi dorosłych osób z ich matkami.
Autorzy omawiają sześć typów relacji, nazywając je kolejno: Mama Manekin, Mama Porcelanowa Figurka, Mama Kontroler, Mama Puchar Zwycięstwa, Mama Zawsze Szef, Mama Master Card. Zajmują się też opisem druzgocących dla ludzkiej psychiki skutków nieprawidłowej więzi z najważniejszą osobą w naszym życiu, wskazują drogi radzenia sobie z tym problemem w oparciu o wspólnotę, która umożliwia proces "powtórnego matkowania".
Jak uwolnić się od ciężaru przeszłości?
Jak powiedzieć mamie „nie” bez poczucia winy?
Jak zbudować zdrowe relacje z mamą?
Jak uzdrowić relacje z innymi ludźmi?
Książka ta nie jest krytyką naszych mam, ale wyjściem naprzeciw jednej z największych potrzeb współczesności: pojednaniu.
Czy Bóg mówi do nas w świecie, w którym zło zwycięża i nic już nie ma sensu? Ani praca, ani rodzina, ani miłość? Skoro Bóg przedstawia nam się imieniem „Jestem”, mamy ochotę Mu powiedzieć: „udowodnij”. Imię „Jestem” oznacza obietnice. A obietnica to słowo kluczowe dla wiary.
Romantyczna powieść fantasy z tajemnicą w tle!
Tajemnica z przeszłości, nietypowe zlecenie i wielka miłość. To wszystko spada na Szklarkę w przeciągu jednej chwili. Jak namalować coś, co podobno nie istnieje, a przynajmniej nikt tego nigdy nie widział? Czy Szklarka odkryje tajemnicę swojej przeszłości? Czy spotka jeszcze hrabiego Seduna, o którym nie może zapomnieć? Czy powrót na Wyspę Sierot pomoże jej rozwiązać zagadkę i czy znajdzie dość sił, żeby powstrzymać groźne instruktorki?
"Herbata szczęścia" to magiczna opowieść pełna przygód, piękna i gorących uczuć, stworzona specjalnie dla tych, którzy nie boją się marzyć.
W przygotowaniu drugi tom serii "Córka Szklarki"
Tryb życia, jaki prowadzi współczesny mężczyzna, jest sprzeczny z tym, co podpowiada mu serce. Niekończące się godziny przed ekranem komputera, spotkania, notatki. Świat biznesu wymaga od mężczyzny, żeby był on efektywny i punktualny. Polityka przedsiębiorstw nastawiona jest na jeden cel: chodzi o to, by zaprząc mężczyznę do pługa i sprawić, by produkował.
"Mistrzowie franciszkańscy i dominikańscy" to kontynuacja katechez papieskich głoszonych podczas środowych audiencji generalnych. Poprzednie tomy wydane nakładem W drodze to: "Blisko, najbliżej Chrystusa. Apostołowie i pierwsi uczniowie", "Ojcowie Kościoła. Od Klemensa Rzymskiego do Augustyna" oraz "Mistrzowie duchowi. Ojcowie i pisarze pierwszego tysiąclecia", "Mistrzowie duchowi Ojcowie i pisarze średniowiecza". Wkrótce kolejny z tomów: "Mistrzynie duchowe".
To szósta z cyklu środowych katechez papieskich. Tym razem Benedykt XVI głosi o Mistrzyniach duchowych, różnych postaciach kobiet, które wyróżniły się świętością i bogactwem nauczania: od św. Hildegardy z Bingen po św. Joannę d'Arc.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?