Podręcznik survivalowy za pośrednictwem wielu różnych sytuacji walki o przetrwanie przekazuje najważniejsze sposoby utrzymania się przy życiu w nawet najbardziej niekorzystnych sytuacjach, w tym między innymi: jak zbudować schronienie, upolować jelenia, odeprzeć napastników, uciec z niewoli albo opatrzyć poważną ranę.
Należy jednak ostrzec, że przy uczeniu się tych technik survivalowych niezbędna jest pewna ostrożność. Nie należy polegać wyłącznie na wiedzy książkowej – dobrze jest odbyć profesjonalne szkolenie prowadzone przez specjalistów survivalowych i poświęcić sporo czasu na ćwiczenie nabytych umiejętności w realistycznych sytuacjach. Najważniejszym słowem jest tu „realistycznych”. Jeżeli wielokrotnie ćwiczysz scenariusze, w których działasz pod dużą presją, masz spore szanse, że kiedy staniesz w obliczu autentycznego zagrożenia, nie ogarnie cię psychiczny paraliż. Zwróć też uwagę, że specjaliści nigdy nie uważają się za niezniszczalnych – przyroda i okoliczności zawsze mogą cię pokonać, jeżeli okażą się wystarczająco potężne.
Oto jedna z najobszerniejszych polskich edycji opowiadań Edgara Allana Poe: trzydzieści siedem utworów w klasycznych przekładach i w unikalnym wyborze, obejmującym teksty niewznawiane od przedwojnia. Są wśród nich piękne i mroczne opowiadania miłosne: Morella, Ligeja, Eleonora; ironiczne moralitety o winie i karze, zbrodni i zemście, okrucieństwie i sumieniu: Bies przewrotności, Czarny kot, Beczka Amontillado, Serce – oskarżycielem; opowieści o zagadkach i tajemnicach świata, życia i śmierci: Złoty żuk, Zabójstwo przy Rue Morgue, Opowieść Artura Gordona Pyma z Nantucket; groteski, makabreski i mistyfikacje. Po raz pierwszy w Polsce ozdobą opowiadań Edgara Allana Poe są wyjątkowe ilustracje wybitnego irlandzkiego artysty, który jak mało kto odczuł ducha jego twórczości: Harry’ego Clarke’a.
Portret Doriana Graya jest powieścią uniwersalną, w której współczesny czytelnik może odnaleźć własne problemy i rozterki. To lektura obowiązkowa dla wszystkich, którzy w świecie wszechobecnych obrazów i wizerunków szukają własnego oblicza i kształtują obrazy innych, a także dla wszelkiej maści moralistów, którzy nazbyt łatwo szafują potępiającymi wyrokami. Moglibyśmy powiedzieć za Gombrowiczem, który wyciągnął z lektury Wilde’a znakomitą lekcję, że „człowiek jest najgłębiej uzależniony od swego odbicia w duszy drugiego człowieka, chociażby ta dusza była kretyniczna”.
Portret Doriana Graya jest bez wątpienia duchową autobiografią Oscara Wilde’a. Sam artysta uważał, że bohaterowie tej powieści odzwierciedlają różne cechy jego osobowości. Autor pisał w jednym z listów – Portret… „zawiera wiele ze mnie. Bazyli Hallward jest tym, za kogo się uważam; lord Henryk – tym, za kogo uważa mnie świat; Dorian – tym, kim chciałbym zostać – być może w innych czasach”.
Pośmiertne życie Portretu Doriana Graya zaczęło się w Polsce w 1905 roku, kiedy to nakładem „Przeglądu Tygodniowego” ukazał się pierwszy polski przekład powieści autorstwa Marii Feldmanowej. Przekład ten, zachowujący niepowtarzalny klimat epoki, celebrujący modernistyczną dbałość o styl i poetyckie piękno, może pretendować do arcydzieł sztuki translatorskiej.
Prezentowane wydanie Portretu Doriana Graya w przekładzie Marii Feldmanowej wzbogacone zostało pięknymi ilustracjami i secesyjnymi zdobieniami autorstwa Henry’ego Westona Keena (1899–1935), znanego ilustratora książek i litografa, symbolisty i dekadenta tworzącego pod wpływem tradycji Aubreya Beardsleya i secesji.
– z posłowia dr. Tomasza Kaliściaka, Uniwersytet Śląski
W pewien wiosenny ranek A.D. 1951 Flawia de Luce zjawia się z rodziną na stacji w oczekiwaniu na powrót matki. Ale tuż przed przyjazdem pociągu podchodzi do niej nieznajomy w długim płaszczu i wypowiada niezrozumiałe słowa. Chwilę później jest martwy. Kim był, jak należy rozumieć jego wiadomość i co to wszystko oznacza dla samej Flawii? Dziewczynka musi uruchomić szare komórki i zmierzyć się z kolejną zagadką, która doprowadzi ją do pilnie strzeżonych tajemnic rodziny. A zmiany, czekające ją i wszystkich zainteresowanych, okażą się przełomowe, nieprzewidziane w skutkach i nie zawsze mile widziane...
Minęło już niemal półtora wieku od momentu, kiedy pojawił się na świecie Tomek Sawyer, bohater powieści Marka Twaina (i jego portret z lat dziecinnych). Cóż ma w sobie takiego ten dwunastolatek znad Missisipi, że zupełnie się nie starzeje, a jego przygody wciąż bawią i wzruszają czytelników? Z pozoru jego przygody są zupełnie niewychowawcze, jego maniery i zachowanie nie powinny być wzorem do naśladowania dla młodych ludzi – to przecież urwis, przyprawiający dorosłych o siwe włosy. Kłamie, kręci, oszukuje… A jednak, gdy chodzi o sprawy wielkie: o miłość, przyjaźń, wierność samemu sobie – beztroski Tomek okazuje się dojrzały nad wyraz. Co więcej, potrafi sprawić, że szara rzeczywistość, nawet ta niezbyt dostatnia, zmienia się za sprawą chłopięcej fantazji w fascynującą przygodę. Jest KIMŚ, kto zmienia codzienność w interesujące, barwne, ciekawe życie. Może jednak warto się od niego uczyć?
Bogato ilustrowany przewodnik po ponad stuletniej historii motoryzacji.
Zawiera wszystkie słynne marki i modele samochodów – od popularnych pojazdów codziennego użytku, jak VW 'Grabus' czy Toyota Prius, po prestiżowe supersamochody w rodzaju Aston Martina DB5 i Bugatti Veyron.
Ponad 1800 kolorowych zdjęć studyjnych, ukazujących każdy model z profilu i od przodu.
Każdy model został szczegółowy opisany i posiada specyfikację techniczną, zawierającą podstawowe dane, takie jak: prędkość maksymalna, przyspieszenie, rodzaj i pojemność silnika, waga oraz spalanie.
Ilustrowana encyklopedia – broń palna zawiera ponad 800 barwnych rycin przedstawiających wszystkie najważniejsze modele broni z całego świata, od XV-wiecznych hakownic do nowoczesnych karabinów maszynowych.
W encyklopedii umieszczono opisy ponad 800 typów broni z całego świata: pistoletów i rewolwerów, karabinków i karabinów szturmowych, strzelb, karabinów maszynowych, a nawet broni zupełnie niecodziennej. Nie zabrakło w niej żadnego ze sławnych modeli broni strzeleckiej, takich jak M-16, Colt .44 Magnum, czy MG42. Każdy opis opatrzono barwną ilustracją, przedstawiającą broń w szczegółach, oraz tabelą z danymi technicznymi, zawierającą kraj produkcji, masę, rozmiary i kaliber.
Bogato ilustrowana encyklopedia to obszerne źródło fachowej wiedzy, do którego chętnie będzie sięgał każdy, kto pasjonuje się tego rodzaju uzbrojeniem.
Nareszcie! Technologiczna instrukcja obsługi szkraba dla niewtajemniczonych! Wiecie już, jak zajmować się niemowlęciem, kiedy nagle coś zaczyna się psuć: dziecko odmawia przyjmowania paliwa, krzyczy niemiłosiernie i nie chce dać się ubrać! Wszystko to oznacza, że macie do czynienia z upgradem: noworodek zaktualizował się do poziomu szkraba! \Szkrab. Instrukcja obsługi\"", zawierający dziesiątki szczegółowych instrukcji i pomocnych schematycznych diagramów, przynosi odpowiedzi na tysiące często zadawanych pytań: ,,Jak mam zareagować, kiedy szkrab wpada we wściekłość?"", ,,Jak mam nauczyć go pozbywania się nieczystości?"". Bez względu na złożoność waszych pytań, pomoc znajdziecie w tej książce, dzięki uprzejmości znanego pediatry doktora Bretta R. Kuhna oraz Joe Borgenichta. Razem przedstawili mnóstwo pożytecznych rad dla każdego, kto chce poznać podstawy opieki nad szkrabem.""
„Jak przeżyć w każdych warunkach” to kompletny podręcznik umiejętności przeżycia w terenie miejskim i pozamiejskim, ćwiczonych przez elitarne oddziały wojsk amerykańskich i brytyjskich.
Chris McNab opisuje swe doświadczenia z obu stron Atlantyku, zawierając w książce podstawy możliwości przetrwania w każdym środowisku – od lodowatych obszarów arktycznych do spalonych słońcem pustyń – i w każdych warunkach: od zaginięcia na odludnym bezdrożu do ataku terrorystów w mieście.
Wszystkie spośród 500 porad przedstawia w łatwych do powtórzenia, dodatkowo ilustrowanych, opisach. Dzięki nim:
- znajdziecie drogę w śniegu, na pustyni, w dżungli czy górach;
- ustalicie, które rośliny są jadalne;
- skonstruujecie prowizoryczne narzędzia łowieckie;
- zbudujecie palenisko i zrobicie naczynia;
- odnajdziecie pod ziemią wodę;
- zbudujecie schronienie;
- nauczycie się udzielać pierwszej pomocy i znajdować naturalne środki przeciw powszechnym chorobom;
- unikniecie zagrożeń w samochodach, samolotach czy pociągach i dowiecie się, co robić w razie wypadku;
- przeżyjecie w domu dzięki właściwym środkom technicznym, wydzieleniu „bezpiecznego pokoju” oraz wiedzy przeciwpożarowej;
- odeprzecie atak, dowiadując się, kiedy walczyć i poznając możliwe do zastosowania techniki samoobrony;
- przeżyjecie atak terrorystyczny, identyfikując podejrzane rzeczy, potencjalnych zamachowców i kryjąc się przed wybuchem oraz ostrzałem…
…oraz wiele innych! A co najważniejsze, nauczycie się, jak myśleć w sposób gwarantujący ocalenie nawet w najgorszym położeniu.
Jeśli istniała rzecz, której Howard Phillips Lovecraft nie pomieściłby w swej otchłannej wyobraźni, był nią pośmiertny los jego własnej twórczości. Niezauważony za życia, dziś uważany za arcymistrza literatury grozy, żył tylko 47 lat. Urodził się i zmarł w Providence, kolebce anglosaskiej Ameryki. Był erudytą, staromodnym dżentelmenem, koneserem klasycznej poezji i kolonialnej architektury. Mało publikował, pisał dla przyjemności, ze straceńczą nonszalancją. Uwielbiał koty. Miewał koszmarne sny. Swe nieokiełznane fantazje przekuł w stylową i obsesyjną prozę, która do dziś nie przestaje zachwycać, przerażać i inspirować.
Czytelniku, miej się na baczności! Oto piętnaście najbardziej upiornych opowieści wszech czasów: Zgroza w Dunwich, Zew Cthulhu, Widmo nad Innsmouth, W górach szaleństwa, Przypadek Charlesa Dextera Warda, Kolor z innego wszechświata… Wszystkie po raz pierwszy w nowym, wiernym przekładzie, w pełni oddającym elegancję i bogactwo stylu Lovecrafta, uzupełnione obszernym posłowiem i ozdobione wspaniałymi ilustracjami.
Oto jedna z najobszerniejszych polskich edycji opowiadań Edgara Allana Poe: trzydzieści siedem utworów w klasycznych przekładach i w unikalnym wyborze, obejmującym teksty niewznawiane od przedwojnia. Są wśród nich piękne i mroczne opowiadania miłosne: Morella, Ligeja, Eleonora; ironiczne moralitety o winie i karze, zbrodni i zemście, okrucieństwie i sumieniu: Bies przewrotności, Czarny kot, Beczka Amontillado, Serce - oskarżycielem; opowieści o zagadkach i tajemnicach świata, życia i śmierci: Złoty żuk, Zabójstwo przy Rue Morgue, Opowieść Artura Gordona Pyma z Nantucket; groteski, makabreski i mistyfikacje. Po raz pierwszy w Polsce ozdobą opowiadań Edgara Allana Poe są wyjątkowe ilustracje wybitnego irlandzkiego artysty, który jak mało kto odczuł ducha jego twórczości: Harry'ego Clarke'a.
Harry Clarke - irlandzki artysta okresu secesji. Pochodził z rodziny o tradycjach rzemieślniczych i artystycznych, wspólnie z bratem odziedziczył po ojcu pracownię witraży. Autor ponad stu trzydziestu witraży oraz cenionych, wznawianych do dziś ilustracji do książek, między innymi Fausta Goethego, baśni Andersena i Perraulta, poezji Swinburne'a.
Jonathan Harker, młody, naiwny prawnik, wyrusza w podróż do Transylwanii na spotkanie z hrabią Draculą, który przymierza się do przyjazdu do Anglii. Na miejscu wychodzi na jaw, że ekscentryczny arystokrata nie jest tym, kim się wydaje być, a jego plany mają krwawy, zbrodniczy wymiar. Życie Jonathana zawisa na włosku. Tymczasem w Anglii Mina niecierpliwie wyczekuje powrotu narzeczonego…
Opublikowana w 1897 roku powieść „Dracula” irlandzkiego pisarza Brama Stokera wstrząsnęła czytelnikami, natychmiast stając się sensacją, a dziś uchodzi za klasykę gatunku grozy, słusznie zaliczaną w poczet stu najwybitniejszych powieści wszech czasów. Ujęta w formę listów, wycinków prasowych i fragmentów dzienników, porusza autentyzmem oraz złożonością i różnorodnością zawartych w niej uczuć i emocji. Mimo upływu lat hrabia Dracula wciąż przeraża…
CHOROBIE ALZHEIMERA MOŻNA ZAPOBIEC!
Większość osób uważa, że albo nic nie da się zrobić, żeby uniknąć choroby Alzheimera, albo można jej zapobiegać tylko w bardzo niewielkim stopniu. Naukowcy wiedzą już, że to nieprawda. W rzeczywistości najwybitniejsi badacze twierdzą obecnie, że naszą największą i być może jedyną nadzieją na pokonanie choroby Alzheimera jest zapobieganie tej chorobie.
Gdy autorka bestsellerów Jean Carper odkryła, że jest nosicielką genu zwiększającego podatność na alzheimera, z determinacją postanowiła dotrzeć do najnowszych doniesień naukowych na temat możliwości zapobiegania tej chorobie. Odkryła 100 zaskakująco prostych, naukowo udowodnionych sposobów, aby radykalnie zmniejszyć prawdopodobieństwo rozwoju choroby Alzheimera, pogorszenia pamięci i wystąpienia innych form demencji.
Czy wiesz, że witamina B12 chroni twój mózg przed zmniejszaniem się, sok jabłkowy działa jak jeden z powszechnie stosowanych leków na alzheimera, a surfowanie po Internecie wzmacnia starzejące się komórki mózgu? Czy wiedziałeś, że zwykła infekcja oraz popularne leki stosowane do znieczulania mogą spowodować demencję, oraz że medytacja przyczynia się do powstawania nowych neuronów, a ćwiczenia fizyczne wspomagają mózg?
Możesz w ogromnym stopniu wpłynąć na swoją przyszłość i jak najdłużej opóźniać wystąpienie objawów choroby Alzheimera za pomocą zaledwie kilku prostych działań profilaktycznych. Jeśli uda ci się opóźnić początek alzheimera o pięć lat, zmniejszasz tym samym ryzyko wystąpienia tej choroby o połowę. A gdy opóźnisz jej wystąpienie o dziesięć lat, najprawdopodobniej nigdy na nią nie zachorujesz!
Książka 100 sposobów zapobiegania chorobie Alzheimera zmieni sposób, w jaki postrzegasz tę chorobę i pozwoli ci zapoznać się z pasjonującymi, aktualnymi informacjami o najnowszych badaniach nad mózgiem, dzięki którym ustrzeżesz siebie i swoją rodzinę przed tą straszną chorobą.
W końcu! Wszechstronny podręcznik stosunku płciowego!
Seks jest tak stary jak ludzka cywilizacja, dlaczego więc – mimo upływu tysiącleci – tajemnice szczęśliwego pożycia są nadal tak nieuchwytne? Na szczęście powstał podręcznik idealny: Seks. Instrukcja obsługi, który odpowiada na najpilniejsze pytania, takie jak: Dlaczego mężczyźni zasypiają po osiągnięciu orgazmu? Czym jest punkt G i gdzie można go znaleźć? Jak wprowadzić zabawki erotyczne do związku? Czy są prezerwatywy dla kobiet? I czym, do licha, jest spodziectwo? Odpowiedzi udziela „seks ekspertka” Felicia Zopol.
Oto jedna z najobszerniejszych polskich edycji opowiadań Edgara Allana Poe: trzydzieści siedem utworów w klasycznych przekładach i w unikalnych wyborze, obejmującym teksty niewznawiane od przedwojnia. Są wśród nich piękne i mroczne opowiadania miłosne: Morella, Ligeja, Eleonora; ironiczne moralitety o winie i karze, zbrodni i zemście, okrucieństwie i sumieniu: Bies pierwotności, Czarny kot, Beczka Amontillado, Serce - oskarżycielem; opowieści o zagadkach i tajemnicach świata, życia i śmierci: Złoty żuk, Zabójstwo przy Rue Morgue, Opowieść Artura Gordona Pyma z Nantucket; groteski, makabreski i mistyfikacje. Po raz pierwszy w Polsce ozdobą opowiadań Edgara Allana Poe są wyjątkowe ilustracje wybitnego irlandzkiego artysty, który jak mało kto odczuł ducha jego twórczości: Harryego Clarkea.
Istnieją książki, które po wciągnięciu do kanonu, osiadają w nim i tracą swoją wywrotową siłę. Istnieją też takie, które nawet wpisane na listę ?zabytków klasy zero? pozostają groźne. Takie wydaje mi się Jądro ciemności ? wspaniałe, wieloznaczne, mroczne i skandaliczne arcydzieło.
Znaczenie Jądra ciemności rosło powoli: w 1924 roku Thomas Stearns Eliot, jeden z największych poetów angielskich stulecia, wykorzystał zdanie z opowiadania Conrada jako motto do swojego poematu Wydrążeni ludzie, sygnalizując pokrewieństwo w szukaniu wyrazu dla pustki wewnętrznej jako podstawowej właściwości człowieka XX wieku; w 1939 Orson Welles przygotował radiową adaptację Jądra ciemności, planując przy okazji wersję filmową; w 1958 amerykańska sieć telewizyjna CBS nakręciła luźną adaptację powieści. Mocne uderzenie przyszło chyba dopiero w latach 70. ? za sprawą dwóch niezwykłych filmów, które z tekstu Conrada czerpały inspiracje: w 1972 roku pojawia się Aguirre, gniew boży Wernera Herzoga, a w 1979 ? Czas apokalipsy Francisa Forda Coppoli. Dwa te dzieła świadczyły, że Jądro ciemności jest przenośne: można zmienić realia i czas historyczny, można cofnąć się do okresu podbojów Ameryki Południowej albo wejść w wojnę amerykańsko-wietnamską, a zarazem, dzięki podsuwanej przez Conrada strukturze wyprawy do piekła, można wyjaśnić konkretne doświadczenia historyczne ? potworne, graniczne, przerażające. Tekst Conrada stawał się uniwersalną przypowieścią o przechodzeniu ludzkiego w nie-ludzkie.
z posłowia profesora Przemysława Czaplińskiego
Nareszcie! Podręcznik psiej technologii dla początkujących!
Plamy moczu na dywanie. Ujadanie przez całą noc. Wprawiająca w zakłopotanie czynność, którą pies robi na nodze właściciela. Z powodu tych oraz wielu innych zachowań niejednokrotnie mieliście ochotę zawołać: „Dlaczego nikt nie dołączył instrukcji obsługi do mojego psa?!”. Teraz, na szczęście, taka instrukcja już istnieje.
Z pomocą wskazówek typu „krok po kroku” oraz przejrzystych wykresów będziecie umieli odpowiedzieć sobie na setki najczęściej zadawanych pytań:
- Która rasa wchodzi w najlepszą relację z dziećmi?
- Jak mogę zaprogramować swój model na przynoszenie przedmiotów?
- Dlaczego nos mojego psa jest zawsze wilgotny?
Rolę przewodników po psim świecie objęli: sławny weterynarz dr. David Brunner oraz uznany autor poradników Sam Stall, którzy połączyli swe wysiłki, aby udzielić pożytecznych rad zarówno nowym, jak i doświadczonym właścicielom czworonogów.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?