Zebrane tu myśli pomagają nam rozważać tajemnice związane z cierpieniem i śmiercią Jezusa. Są też drogowskazem, pozwalają odkryć wartość naszego trudu i cierpienia, a także ukazują sposób, w jaki należy przyjmować bolesne wydarzenia, których nie szczędzi nam życie. Rozważania na czas Wielkiego Postu są cenne zarówno dla homiletyków, jak też dla wszystkich, którzy chcą pogłębić swoją wiarę.
Ta mała książeczka ukazuje pełne głębokich refleksji rozważania stacji Drogi Krzyżowej. W opisach Jezus przedstawiony jest w sposób ludzki. Mimo że był Synem Bożym i miłował Boga całym sercem, był także prawdziwym człowiekiem jak my. Dzięki Niemu mamy pewność, że również my możemy całkowicie oddać się Bogu Ojcu i iść ku Niemu, darząc otaczających nas ludzi i świat miłością.
Możemy każdego dnia w Komunii świętej dotykać nie tylko płaszcza Jezusa, ale i Jego samego! Przeżywana świadomie Eucharystia - to najbardziej uzdrawiające i przemieniające spotkanie. Po prostu - kawałek nieba na ziemi. O tym jest ta książeczka""Powyżej kawałek tekstu z czwartej strony okładki tej pozycji. Znajdziemy w niej opisy kolejnych części Eucharystii opisanych językiem prostym a jednocześnie głęboko dotykającym serca. Dodatkowym atutem książki są zdjęcia pomagające wizualizować to o czym czytamy.
Adhortacja ukazała się dwa lata po Synodzie Biskupów, którego tematem przewodnim było Słowo Boże w życiu i misji Kościoła. Papież podkreśla, że Bóg mówi nie tylko przez Biblię, ale przede wszystkim przez Swego Syna, Jezusa Chrystusa, a także przez innych ludzi, Magisterium Kościoła, Tradycję. Część pierwsza dokumentu poświęcona jest naturze słowa Bożego, a dwie następne precyzują znaczenie słowa Bożego w relacji do Kościoła i świata.
W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego - te słowa towarzyszą znakowi krzyża w modlitwie i liturgii; Wierzę w jednego Boga... - wyznajemy w Credo. Wyznanie trójjedynego Boga i Jego potrójnego dzieła zbawienia jest podstawą wiary chrześcijańskiej, ale też i tajemnicą. Głęboka refleksja nad tajemnicą trójjedynego Boga pozwala zauważyć, że choć paradoksalna i przekracza ludzką percepcję, to tajemnica ta nie jest absurdalna. Stwórca działa jako jedność, ale objawia się w dziejach świata w Trzech Osobach: Bogu Ojcu, Synu Bożym i Duchu Świętym. Autor, Gisbert Greschake, podjął trud ukazania, że Trójca Święta jest nie tylko przedmiotem wyznania i uwielbienia, lecz także kluczem do rozumienia całej rzeczywistości ze względu na wielowymiarowość rzeczywistości wiary. Swą naukową rozprawę dzieli na trzy części. W części I rozpatruje rozumienie i koncepcje Trójcy Świętej w ujęciu historycznym, po czym w części II podejmuje próbę ukazania znaczeni a trynitarnej wiary w Boga dla całości wiary chrześcijańskiej, by w III z kolei części zastanowić się nad problemem znaczenia wiary w trójjedynego Boga dla wyjaśnienia rozumienia człowieka i świata, dla znalezienia orientacji w rzeczywistości. Zamyka książkę analiza przedstawień Trójcy Świętej wyrażonych przez sztuki plastyczne, muzykę i słowo. Książka zaopatrzona jest w rozbudowany aparat przypisów oraz indeksy.
Na publikację składają się: List apostolski w formie motu proprio Benedykta XVI Porta Fidei, ogłaszający rok wiary, tekst Noty Kongregacji Nauki Wiary na Rok Wiary (Watykan, 7 stycznia 2012 r.), która ma dać kościołowi oraz wiernym pewne wskazania, jak przeżyć ten rok wiary w sposób najbardziej efektywny i właściwy, w służbie wiary i ewangelizacji, oraz ogólnopolskie przedsięwzięcia duszpasterskie związane z ogłoszonym Rokiem Wiary 2012/2013.
Marzącym o podróży do ojczyzny św. Szarbela polecamy kolejną pozycję ks. Mariusza Rosika, w której opowiada o krajach Bliskiego Wschodu, wspominając nie tylko o popularnych atrakcjach turystycznych, ale o miejscach związanych z Pismem Świętym i historią chrześcijaństwa. W kontynuacji popularnej Ziemi Słowa udaje się do Libanu, który wielokrotnie stał się tłem wydarzeń biblijnych.Przewodnik odznacza się jasną strukturą. Po prezentacji dziejów kraju Czytelnik zostaje zaproszony do trzech części Libanu. Rozpoczyna wędrówkę od części centralnej, w której położona jest stolica, współczesny Bejrut, i najważniejsze sanktuarium maryjne Harissa. W części północnej uwagę przyciągają miejsca związane z życiem i posługą św. Szarbela, a także sieć przepięknie położonych górskich klasztorów, pobudzających wyobraźnię tych, których fascynuje ukryte życie mnichów w minionych wiekach. Południe kraju natomiast zdominowane jest przez historię Tyru i Sydonu, bliźniaczych miast, które niejednokrotnie stawały w szranki rywalizacji.
Zbiór prezentuje nauczanie społeczne Kościoła katolickiego w tematyce patriotyzmu i pokrewnych mu zagadnień od najważniejszych dokumentów Soboru Watykańskiego II przez nauczanie papieży w XX i XXI wieku i dokumenty Konferencji Episkopatu Polski aż po wybrane dokumenty Kościołów lokalnych. Część dokumentów zaprezentowana została w formie fragmentów, część w całości. Publikację uzupełniają przypisy rzeczowe, obszerny indeks tematyczny i biogramy autorów dokumentów.
„Książka ukazuje zarówno mnogość wypowiedzi hierarchów katolickich, jak i złożoność zagadnień związanych z poszukiwaniem sposobów pojmowania narodu i ojczyzny oraz podstaw i treści patriotyzmu nienastawionego na zmagania, lecz na współpracę z patriotami kierującymi swe uczucia ku innym, swoim ojczyznom” – pisze w recenzji prof. dr hab. Bogdan Szlachta.
Ostrów Tumski to wyjątkowe miejsce we Wrocławiu. Zabytkowe budynki oświetlone lampami gazowymi (przywróconymi do użytku dzięki autorowi tej książki) otoczone są atmosferą wspomnień i sekretów. Wojciech Chądzyński - dziennikarz, historyk i autor wielu książek o Wrocławiu - wypełnia tę przestrzeń swoimi legendami. Jego historie sięgają od czasów średniowiecza aż po XX wiek. Tłumaczy w nich, dlaczego most Tumski nazywany jest mostkiem Zakochanych, opowiada o pomocniku ogrodnika, który ocalił wiernych przed rabunkiem, i zdradza, kto pozował do portretu Matki Boskiej Sobieskich. Ilustrowany zbiór Die Legenden der Dominsel będzie pomocą dla przewodników, doskonałą pamiątką dla niemieckojęzycznych turystów i wspaniałym prezentem dla uczących się języka niemieckiego, którzy chcą nieco lepiej poznać Wrocław.Die Dominsel ist ein außergewöhnlicher Ort in Breslau. Die historischen,mit Gaslampen beleuchteten Gebäude (Dank des Engagements des Verfassers dieses Buches wurden die historischen Lampen wieder in Betrieb genommen) umhüllt eine Aura von Erinnerungen und Geheimnissen. Wojciech Chądzyński - Historiker, Journalist, Lehrer und Autor vieler historischer Bücher über Breslau - füllt diesen Raum mit seinen Legenden. Seine Geschichten umspannen den Zeitraum vom Mittelalter bis zum 20. Jahrhundert. Er erklärt darin, warum die Dombrücke die Brücke der Liebenden genannt wird, erzählt von einem Gartengehilfen, der Gläubige vor einem Raub bewahrte, und verrät, wer Modell für das Portrait der Gottesmutter Sobieskich stand. Der illustrierte Band Die Legenden der Dominsel ist eine gute Hilfe für Reiseführer, ein hervorragendes Andenken für deutschsprachige Touristen und ein ausgezeichnetes Geschenk für alle diejenigen, die die deutsche Sprache erlernen und gleichzeitig mehr über Breslau erfahren möchten.
Ksiądz Rafał Kowalski przygotował zbiór rozważań na rok A, B i C opartych o teksty niedzielnej (i nie tylko) Ewangelii, które zostały wcześniej opublikowane w miesięczniku ""Nowe Życie"". Autor tłumaczy i komentuje tekst biblijny, zadaje życiowe pytania, które pozwalają na przełożenie nauki Ewangelii na nasze życie, i odwołuje się do codziennych sytuacji znanych każdemu z nas. Krótkie zamyślenia będą doskonałą pomocą w niedzielnej modlitwie.
Zamieszczone w niniejszym zbiorze felietony są znakiem dialgu Kościoła ze światem. Autor wnikliwie dostrzega, czym żyje współczesny świat i podejmuje próbę ukazania ewangelicznego zatroskania Kościoła. Czyni to z głębokim wejrzeniem w myśl społeczną papieża Franciszka. Niniejsze teksty są poszerzoną wersją felietonów publikowanych w miesięczniku "Nowe Życie" w okresie od października 2015 do grudnia 2017. Ksiądz Andrzej Draguła (ur. 1966), kapłan diecezji zielonogórsko - gorzowskiej, doktor habilitowany teologii, profesor Uniwersytetu Szczecińskiego i Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu, członek Komitetu Nauk Teologicznych PAN. Publicysta, członek redakcji kwartalnika Więź, stały współpracownik Tygodnika Powszechnego, miesięcznika Nowe Życie.
Po 18 latach od ukazania się encykliki Jana Pawła II Centesimus annus z 1991 r. papież Benedykt XVI opublikował swą trzecią a pierwszą społeczną encyklikę poświęconą aktualnym problemom współczesności. Ukazuje się ona, podobnie jak poprzednie encykliki społeczne, w ważnej dla dzisiejszego świata chwili, w czasie groźnego dla jego przyszłości kryzysu, nie tylko co wydaje się, iż nie wszyscy dostrzegają ekonomicznego, ale także kulturowego i moralnego. Ojciec św. mówi o rozwoju ludzkim w miłości i prawdzie, czyli w relacji bezinteresownego otwarcia na potrzeby innych. Tak miłość, jak prawda są najlepszą drogą do pokonywania trudności na drodze życia.Obok tekstu encykliki czytelnika zapewne zainteresują komentarze do encykliki autorstwa ks. prof. Jana Kruciny i ks. prof. Piotra Niteckiego.
Książka jest zbiorem siedmiu krótkich opowiadań o tematyce bożonarodzeniowej. Opowieści zawierają dopasowane do opisanych zdarzeń fragmenty z Pisma Świętego, a na prawie każdej stronie umieszczone są ciekawe i kolorowe ilustracje. Te niedługie historyjki, napisane z zupełnie nowej i niespotykanej wcześniej perspektywy, sprawiają, że możemy skupić uwagę na prawdziwej istocie Bożego Narodzenia. Jest to idealna propozycja dla najmłodszych czytelników na okres zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.
Święty Józef z Nazaretu, Józef Oblubieniec, Józef Rzemieślnik, jest jednym z najbardziej czczonych świętych w Kościele katolickim. Być może przez wzgląd na jego opiekuńczość uważany jest za patrona umierających i dobrej śmierci. Oprócz tego jest patronem Kościoła powszechnego, stowarzyszeń i zgromadzeń zakonnych noszących jego imię, sprawiedliwości społecznej, małżeństw i rodzin chrześcijańskich, dzieci, młodzieży sierot, dziewictwa, robotników, rzemieślników, cieśli, drwali, stolarzy, inżynierów, grabarzy, wychowawców, podróżujących, wypędzonych. Jest patronem pracujących i poszukujących pracy, a także – o czym nie każdy wie – patronem osób poszukujących dobrego męża lub żony. Świętego Józefa wzywamy w przypadkach chorób oczu, w pokusach, sytuacjach beznadziejnych, w sytuacji braku dachu nad głową. Zebrane modlitwy pomogą w duchowej łączności ze Świętym.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?