Opowieści biblijne oczami kobiet to poruszający zbiór pięciu inspirowanych biblijnymi historiami opowieści o kobietach i tym, co dla nich ważne: o dojrzewaniu i mierzeniu się z życiem, o zaufaniu Bogu i mężowi, o stracie oraz o trudach i dylematach macierzyństwa: tego długo wyczekiwanego i tego zupełnie niespodziewanego.Dlaczego warto kupić tę książkę?Większość historii w Starym Testamencie jest pisana z pozycji patriarchalnej. Główną rolę grają mężczyźni, a ich matki, żony, siostry i córki stanowią ledwo zauważalne tło. W książce ujęte jest całkiem nowe spojrzenie na wydarzenia właśnie z ich perspektywy.Książka opowiada o prawdach uniwersalnych, więc może spodobać się każdej kobiecie. Singielka, żona, matka, wierząca lub niewierząca, każda czytelniczka przeżyje szereg emocji i rozterek. Na pewno w którymś z opowiadań odnajdzie swoją własną historię i skonfrontuje swoje emocje i wybory z tymi przeżywanymi i dokonywanymi przez bohaterki. Problemy i dylematy Ewy, Noemi, Sary, Adiny i Tamar okazują się bowiem bardzo podobne do tych przeżywanych przez współczesne kobiety.Dobry warsztat literacki, język uniwersalny, nie za bardzo archaiczny, ani też nie nazbyt nowoczesny.
Wanda Błeńska przeżyła niejedną chwilę strachu. Niejeden raz musiała walczyć z trudnościami (raz musiała się nawet wydostać z paszczy hipopotama). Leczyła chorych na trąd. Mieszała w dzikim kraju. Pomagała wszystkim. Pracowała całymi dniami. BYŁA SZCZĘŚLIWA.
Przepis na szczęście Wandy Błeńskiej:
3 łyżeczki delikatności
2 słoiki pracowitości
3 szczypty skromności
6 garści entuzjazmu
(by wypłukać życie z marazmu)
8 szklanek miłości
I dobra – nieskończone ilości!
Ilustrowana rymowana opowieść o Wandzie Błeńskiej, która przez 40 lat leczyła w Ugandzie chorych na trąd. To historia niezwykłego, szczęśliwego, spełnionego życia. Historia inspirująca.
Dobrze być dobrym to seria książek o ludziach, którzy nie boją się iść pod prąd, aby pomagać innym. To opowieści o pionierach dobra, ludziach spełnionych i szczęśliwych, prawdziwych Bożych wspólnikach, którzy nie ugną się pod presją byle jakich problemów lub osób, które takie życie przerasta.
Dlaczego warto kupić tę książkę?
* to idealny prezent dla dziecka w wieku 5-13 lat;
* historia jest inspirująca, może stać się powodem ciekawej rozmowy w domu lub w szkole; wykorzystać ją mogą rodzice, dziadkowie, katecheci (np. podczas omawiania tematów misyjnych), wychowawcy, nauczyciele języka polskiego;
* nietuzinkowe ilustracje znanej i uznanej autorki Elizy Piotrowskiej rozbudzają wyobraźnię dziecka;
* książka uczy odwagi, dobrze pojętej samodzielności, szacunku dla innych kultur.
Fragment z książki
Wandzia przyszła na świat mała,
można by rzec – całkiem tycia,
ale zaraz było widać,
że się bardzo rwie do życia.
Lekarz nie mógł się nadziwić:
– Ile siły w tej drobinie!
Taka szybko się nie podda,
taka, wierzcie mi, nie zginie!
Eliza Piotrowska – autorka i ilustratorka książek dla dzieci, laureatka licznych nagród literackich, historyk i krytyk sztuki, tłumacz z języka włoskiego, współpracuje z wieloma pismami dla dzieci. Mieszka w Brazylii. Uważa, że największą ozdobą człowieka jest uśmiech.
Ta książka została napisana, aby pomóc katechetom i duszpasterzom w rozwiązywaniu wątpliwości, które mogą powstać podczas przygotowywania do przyjęcia sakramentów osób z niepełnosprawnością intelektualną. Nie znajdziesz tutaj gotowych rozwiązań ani schematów postępowania – autor wyraźnie zaznacza, że każdy rodzaj niepełnosprawności ma swoją specyfikę, jest przeżywany indywidualnie i wymaga odpowiedniego, jednostkowego podejścia. Ideą tej książki jest więc zwrócenie uwagi na pytanie „jak ma wyglądać droga przygotowania konkretnej osoby do sakramentu?” i wykluczenie pytania „czy należy dopuścić do sakramentu?”. Wybrane zagadnienia: > jak dostosować się do możliwości percepcyjnych wychowanków? > co zrobić w sytuacji, kiedy świadomość jest na tyle ograniczona, że przygotowanie jest bardzo utrudnione? > jak to przygotowanie powinno wyglądać, skoro percepcja intelektualna jest ograniczona i trudno pewne pojęcia wyjaśnić? Całe opracowanie składa się z trzech części: > Pierwsza zawiera rys psychologiczno-pedagogiczny, referuje dotychczasowe osiągnięcia nauki w zakresie katechezy osób z niepełnosprawnością. > W drugiej części zawarty jest zarys teologiczny dotyczący sakramentów. Nie jest to systematyczny wykład sakramentologii, ale omówienie sakramentów jako relacji między Bogiem a człowiekiem. > Trzecia część stanowi opis drogi przygotowania do sakramentów inicjacji chrześcijańskiej osób z niepełnosprawnością intelektualną. Autor wskazuje, że nie ma tu gotowych rozwiązań, trzeba jedynie wskazać jednolity kierunek myślenia.
Jak ogarnąć swoje życie? Co zrobić, by odnajdywać sens w zdarzeniach dnia codziennego? Czy to, co wydaje się z góry przegrane, może nas ubogacać i zmieniać na lepsze? Gdzie szukać szczęścia? Jak żyć, by czuć się dobrze ze samym sobą? Takie i podobne pytania zadaje sobie wielu z nas. Książka Jerzego Jabłońskiego – napisana lekkim, przystępnym językiem, ze swadą i poczuciem humoru – może naprowadzić na wiele rozwiązań i pomóc wypracować metody radzenia sobie z sytuacjami, które wydają się beznadziejne. Tym bardziej że wcale nie trzeba wszystkiego ogarniać… Autor przekonuje, że warto dać sobie prawo do błędów, a także udowadnia, że „najzwyklejsze nieogarnianie” to jeden z najpiękniejszych paradoksów życia… i wiary. Warto sięgnąć po nową książkę Jerzego Jabłońskiego napisaną w podobnym stylu, co ciesząca się bardzo dobrymi opiniami „Miłość nie ogarniam. Męskie spojrzenie na życiowe sprawy”. Autor znów z polotem i lekkością dzieli się swoim życiem. Zaskakuje, wzrusza, śmieszy, przede wszystkim zmusza do refleksji i podnosi na duchu.
Jak mam WIERZYĆ, skoro NIE WIEM? To książka dla każdego, kto chciałby się dowiedzieć, jak radzić sobie z kryzysami w wierze i jak przekonać własne serce, by chciało kochać Boga.Jak wierzyć w Boga, którego nie widzimy? Nie umiemy nawet potwierdzić, czy On w ogóle istnieje. Jak się modlić, skoro nie mamy pewności, że Ktoś nas TAM w ogóle słyszy? Może wszystko to nieprawda i nie warto się tym zajmować?Autor przyznaje, że wiara nie jest czymś łatwym. Nie tylko dlatego, bo dotyczy spraw, które nie mieszczą się nam w głowie, ale także dlatego, bo nie mieliśmy szansy się do niej przygotować po prostu znaleźliśmy się w tej rzeczywistości. Przez to wiara często nas zaskakuje, ale co ważniejsze dzięki temu staje się jeszcze bardziej niesamowita.
Niech Twoje zabieganie, zamiast przeszkodą, stanie się dla Ciebie nas przestrzenią modlitwy. I radości. Aktywność zazwyczaj przychodzi nam naturalnie. Jesteśmy w ruchu, spieszymy się; o to nam chodzi. Jesteśmy nagradzani za to, jak wiele możemy osiągnąć w krótkim czasie. Żyjemy w kulturze, która chwali ruch i ceni osoby zapracowane. Nie ma nic złego w byciu aktywnym, poza jednym: często nie potrafimy przestać. A zarazem wiemy, że powinniśmy się zatrzymać. Choć na chwilę. Nie tylko po to, by znaleźć czas na modlitwę. Jeśli czujesz ciągłą presję lub pędzisz przez życie, przez dni pełne zmęczenia, wiedz, że nie jesteś sam ani sama. Nigdy. Nawet jeśli nie potrafisz tego dostrzec. Ten modlitewnik jest dla ciebie, jeśli: – Trudno Ci się zatrzymać. Potrzebujesz w tym pomocy. – Nie znajdujesz czasu na dłuższą modlitwę albo nie potrafisz się na niej skupić. Znajdziesz tu zarówno modlitwy najkrótsze, które można odmówić w każdej chwili, nawet w biegu, w drodze z jednego spotkania na drugie, jak i takie, które pomogą Ci zwolnić, złapać oddech, odzyskać wewnętrzny pokój. Znajdziesz tu również kilka propozycji rachunku sumienia – najkrótsze, do codziennego użytku, jak i takie, które pomogą Ci rozpoznać, w jakim punkcie drogi do wewnętrznego pokoju się znajdujesz, co jeszcze warto w tej kwestii naprawić, poprawić, wymodlić.
Jak czytać słowo Boże? Sięgając do jego źródeł!Dlatego w Kościele czytamy je nie tylko w pojedynkę, lecz także i przede wszystkim w liturgii, która jest źródłem i szczytem chrześcijańskiego życia. Ale to nie jedyny wymiar czytania u źródeł. Warto wraz ze słowem Bożym poznawać świat, w którym zostało nam ono dane miejsca i kontekst wydarzeń, ówczesny sposób myślenia. Warto też poznawać je z dobrym przewodnikiem: biblistą od lat mieszkającym i pracującym w Ziemi Świętej.Oto książka, która spełnia wszystkie te oczekiwania: zawiera niedzielne czytania mszalne opatrzone komentarzem, który pozwoli je zrozumieć i przybliży biblijny świat; komentarzem przygotowanym przez biblistę, który mieszka w Ziemi Świętej, na co dzień chodzi śladami Jezusa i Jego uczniów.Paweł Trzopek OP (ur. 1972), biblista, przewodnik po Ziemi Świętej, wykładowca Nowego Testamentu w Kolegium Filozoficzno-Teologicznym Dominikanów w Krakowie, w latach 2004-2020 dyrektor biblioteki cole Biblique et Archologique Franaise w Jerozolimie.
Oto historia dziewczynki, od której niewiele oczekiwano była najmłodsza w rodzinie i urodziła się w czasach, kiedy do ważnych zadań przygotowywano wyłącznie chłopców. Tymczasem ona została królem! I to mając zaledwie 12 lat! Jak to się stało? I jakim królem była Jadwiga? Przeczytajcie i przekonajcie się.Zapraszamy do miłej i pożytecznej lektury. Ze świętymi zapewnia Eliza Piotrowska, autorka książki też można się pośmiać, a przy okazji brać z nich przykład. Dla dzieci od 5 do 10 lat.Autorka:Eliza Piotrowska jest autorką i ilustratorką książek dla dzieci, laureatką licznych nagród literackich, historykiem i krytykiem sztuki, tłumaczką z języka włoskiego. Współpracuje z wieloma pismami dla dzieci. Mieszka w Brazylii. Uważa, że największą ozdobą człowieka jest uśmiech.Dofinansowano ze środkówMinistra Kultury i Dziedzictwa Narodowegopochodzących z Funduszu Promocji KulturyDlaczego warto kupić tę książkę?Eliza Piotrowska z typową dla siebie swadą i humorem przybliża dzieciom barwną i ciekawą postać, ważną dla historii naszego kraju.Młodzi czytelnicy poznają interesujący fragment historii naszego kraju, dowiedzą się miedzy innymi, jak powstał pierwszy polski uniwersytet, jak Jadwiga radziła sobie z krzyżakami i dlaczego słuchał się jej nawet papież!Przekonają się, że każdy człowiek, nawet dziecko, może wiele osiągnąć.Opowieść wzbogacają barwne ilustracje, dostosowane do wrażliwości dziecka.
W poszukiwaniu odpowiedzi na pytania młodych ludzi: Kim jestem? Czego oczekuję od życia? Gdzie szukać prawdy? Jaki jest mój stosunek do Boga? pomoże ten podręcznik.Jego atutami są: nowoczesna i praktyczna struktura katechezy, kody QR, które prowadzą do ciekawostek, cytatów biblijnych i żartobliwych memów powiązanych tematycznie z katechezą; przejrzysta szata graficzna.Na końcu każdego działu znajduje się miejsce na notatki, tak by podręcznik ten mógł służyć uczniom również jako zeszyt do religii.Droga do dojrzałej wiary, red. Ks. R. Mazur, Ks. M. Wojtasik, Wydawnictwo św. Wojciech, PoznańPodręcznik nr AZ-51-01/18-PO-5/20 do nauczania religii rzymskokatolickiej na terenie całej Polski, z zachowaniem praw biskupów diecezjalnych, przeznaczony dla klasy I szkoły branżowej I stopnia, zgodny z programem nauczania numer AZ-5-01/18.
Czy można ogarnąć miłość? Odpowiedź na to pytanie tylko pozornie wydaje się łatwa. W świecie, w którym coraz trudniej mówi się o uczuciach, pojawia się ta książka – napisana lekkim, przystępnym językiem, ze swadą i poczuciem humoru. Jerzy Jabłoński nawiązuje do różnych sytuacji ze swojego życia i interpretuje je w sposób, który naprawdę przekonuje. Warto sięgnąć po ten tytuł, by przekonać się, że wcale nie musimy wszystkiego ogarniać – albo na przekór utartym schematom można jednocześnie ogarniać… i nie ogarniać. To jeden z najpiękniejszych paradoksów wiary i życia.
O co chodzi z tą miłością – do Boga i do drugiego człowieka? Jak poukładać sobie we współczesnym świecie sprawy związane z wiarą? Jak odnaleźć się w trudnych sytuacjach, niespotykanych wydarzeniach dnia codziennego? Co liczy się naprawdę? Odpowiedź na te i inne pytania można znaleźć w książce Jerzego Jabłońskiego.
Jerzy Jabłoński - teolog, nauczyciel, bloger, autor publikacji dla dzieci i nauczycieli. Laureat prestiżowej nagrody - Nauczyciel Innowator.
Smartfon dziś nie wyobrażamy sobie życia bez niego. Jest z nami w domu, szkole, w pracy, na zakupach, na spacerze i na imprezie u przyjaciół. Dzięki niemu w każdej chwili możesz porozmawiać, wysłać wiadomość, zrobić zdjęcie. Skoro jest pod ręką, w każdej chwili możesz zrobić sobie selfie aby znów zobaczyć siebie. Ale czy to, co zobaczysz na wyświetlaczu, będzie prawdą o tobie? Każdy z nas nosi w swoim sercu rany i tajemnice, których smartfon nie uchwyci. Autor zaprasza Cię w podróż ku prawdziwej wolności, daje Ci do ręki inny smartfon taki, który pokaże ci prawdę o sobie. Prawdę, której poszukujesz.- książka jest adresowana do młodzieży od 15 +- to duchowa zachęta do oparcia swojego życia na Bogu i do przyjęcia właściwej optyki (patrzę na siebie oczami Boga, nie oczami kolegów)- atutem są przykłady odwołujące się do doświadczeń ludzi młodych, ich problemów- motywujące słowa/cytaty- do praktycznego wykorzystania modlitewnik odkrywania swojej wartości- żywy, komunikatywny językO autorze:Dziennikarz, redaktor tygodnika Niedziela, publicysta miesięcznika dla młodzieży Wzrastanie. Debiutował książką Apostołowie w dresach, która zdobyła wyróżnienie Feniks 2019 na Targach Wydawców Katolickich.Patroni:Niedziela, Wzrastanie, Przewodnik Katolicki, Radio Jasna Góra, Radio Emaus, Katecheza 2.0, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży (KSM)
Jak budować codzienną siłę i odporność psychiczną? Pierwszy na rynku poradnik - nieoceniona pomoc na trudny czas!Stało się to, czego nikt się nie spodziewał Myśleliśmy, że mamy kontrolę nad wszystkim, a tu wielkie STOP. Świat się zatrzymał. Jesteśmy zdziwieni lub przerażeni Bo okazuje się, że jednak nie mamy wpływu na wszystko. Aktualnie przeżywamy kryzys epidemiologiczny - pandemię globalną, coś, do czego nie jesteśmy przygotowani! Warto wiedzieć, że słowo kryzys w języku chińskim składa się z dwóch znaków: zagrożenie i szansa. Musimy się zatem uporać z zagrożeniem, lękiem, zaburzeniem stabilizacji i poczucia bezpieczeństwa. Zagrożenie w końcu minie, ale czy my wyciągniemy z niego wnioski? Czy wyjdziemy z tego lepsi? Czy wykorzystamy tę szansę, aby przewartościować niektóre sprawy i uznać, że nasze zdrowie i życie jest najważniejsze. Czy zmienimy styl naszego codziennego życia?Warto się nauczyć sposobów, jak przetrwać ten czas we względnie dobrej kondycji, złagodzić lęki, wzmocnić siłę i odporność psychiczną, nauczyć się efektywnych zachowań, utrzymać poczucie bezpieczeństwa i wiary w to, że będzie dobrze.W poradniku omówione zostały różne rodzaje sytuacji kryzysowych, ze szczególnym uwzględnieniem aktualnie doświadczanego kryzysu epidemiologicznego, z omówieniem faz rozwoju kryzysu. Publikacja wskazuje na różne formy i możliwości troski o własne bezpieczeństwo emocjonalne i psychiczne oraz zasady działania w sytuacjach kryzysowych. Poradnik opisuje podstawowe zasady zachowania się w sytuacjach kryzysowych jak organizować codzienne życie, jak stabilizować sytuację, aby ponoszone koszty psychiczne były jak najmniejsze. Dodatkowo publikacja zawiera pakiet działań i ćwiczeń, które wzmacniają siłę i odporność psychiczną, obniżają napięcie, stres, lęk i stanowią profilaktykę obciążenia traumatyzującego.W czasach kryzysu zawsze potrzebny jest lider lider w rodzinie, grupie zawodowej czy społeczności. Przejście do działania jest najlepszą taktyką wzmacniania poczucia bezpieczeństwa i sensu, to najlepszy antystresor.Opracowana przez psychologa i ekspertkę - autorkę wielu publikacji dot. zdrowia psychicznegoNiezwykle potrzebne treści dla każdego człowieka w czasach niepewności i zagrożenia, szczególnie w okresie pandemii- sytuacji życiowo nowej, na skutki której nie jesteśmy przygotowaniZ poradnika dowiemy się, jak budować codzienną siłę i odporność psychiczną, jak stabilizować sytuację zagrożenia, w której się znaleźliśmyDodatkowo publikacja zawiera zestaw ćwiczeń, które wzmacniają siłę i odporność psychiczną i obniżają napięcie, stres, lękPoradnik stanowi profilaktykę obciążenia traumatyzującego.Poradnik może przydać się w różnych sytuacjach kryzysowychAutorki:Małgorzata Taraszkiewicz psycholog, wykładowca, trener, coach. Autorka ponad 40 poradników dla dorosłych, dzieci oraz młodzieży. Od wielu lat zajmuje się zdrowiem psychicznym i propaguje tematykę dobrostanu, który można budować nawet w niesprzyjających warunkach. Redaktor naczelna czasopisma Mam Dziecko w Szkole miesięcznika dla rodziców uczniów i nauczycieliZofia Nalepa - interdyscyplinarna artystka wizualna. Zajmuje się fotografią, filmem, grafiką, pisaniem i modelingiem. Stale szuka nowych możliwości wyrazu. Ma już za sobą kilka wystaw fotografii, udział w filmach i robienie teledysków. Ilustruje książki - łącząc w nich swoje przemyśleniach o świecie, rozwoju osobistym oraz duchowym. Kocha nad życie spacery we mgle
Modlitewnik powstał z okazji 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II.Jest on adresowany do wszystkich jego czcicieli, a także tych, którzy szukają skutecznego orędownika w wielu sprawach.Można w nim znaleźć starannie opracowany wybór modlitw zarówno tych, które napisał Święty Jan Paweł II, jak również tych, dzięki którym możemy prosić o łaski za jego wstawiennictwem. Ciekawym uzupełnieniem są nabożeństwa tradycyjne z Janem Pawłem II (różaniec, droga krzyżowa, koronka do Miłosierdzia Bożego i inne), a także specjalna strona, na której można upamiętnić parafialne obchody Roku Jana Pawła II i setnych urodzin Świętego.Jan Paweł II był świadkiem oddanej, wiernej i głębokiej modlitwy modlił się często i długo. Dał przykład życia, które od początku do końca przenikała Boża mądrość i łaska. Jak wspomina we wstępie bp Damian Bryl, modlitwa jest miejscem, gdzie człowiek, spotykając Boga, odnajduje siebie i swoje podobieństwo do Niego. Stanowi źródło naszej duchowej siły. Modlitwa nigdy nie jest ucieczką od codziennych obowiązków, nie zamyka nas na świat, osoby, sprawy, problemy. Autentyczna modlitwa zawsze pobudza do podejmowania obowiązków i zaangażowania na rzecz bliźnich. Dzięki modlitwie uczymy się innego, bożego spojrzenia na ludzi i świat (wstęp).
Pięknie wydana pamiątka ślubna w twardej oprawie. Zawiera inspirujące myśli dotyczące miłości i małżeństwa, pochodzące z utworów i wypowiedzi ks. Jana Twardowskiego, jak również cytaty biblijne. Dodatkowa strona na wpisanie życzeń.
W drugim tomie Biblii dla moich parafian Marcel Debyser mówi nam: RADOŚĆ. Głosi ją prostymi słowami i z głęboką wiarą, dlatego tak wielu czytelników pokochało jego książkę.
Autor pokazuje, że cały Nowy Testament – Ewangelie, listy, Dzieje Apostolskie, Apokalipsa – jest Dobrą Nowiną! Wyjaśnia ją, znów księga po księdze. Przypomina, że jej przesłanie jest proste i piękne. Wszystko to wyraża w prostych, powszednich słowach, podobnie jak Jezus, który nauczając lud, używał prostego języka i odwoływał się do konkretu dnia codziennego, do tego, co Jego słuchacze znali i co było im bliskie. Teraz to my jesteśmy Jego ludem i to nasze serca płoną. Debyser bowiem pisze z niezwykłą świeżością.
Tej książki nie należy czytać jednym tchem, od deski do deski, by ją potem odłożyć zapomnieć. Trzeba się nią delektować. Uczynić z niej swój chleb powszedni.
Jak pisał Ireneusz z Lyonu „Chrystus jest skarbem ukrytym w Piśmie”. Marcel Debyser pomaga nam odkryć ten skarb na nowo.
Albert Decourtray, Arcybiskup Lyonu
Ta książka ma moc przyciągania. Nie spotkałem na polskim rynku podobnej. Umiejętnie łączy wiedzę z praktyką duszpasterza.
Adam Prozorowski, prezbiter Archidiecezji Poznańskiej, biblista, współtwórca Szkół Biblijnych
Ta wspaniała książka została tak pomyślana, by przekraczała barierę między naukową egzegezą i duszpasterską posługą. Na tych stronicach jest dużo wiedzy i jeszcze więcej serca. Chciałbym być parafianinem Ojca Debysera.
Pierre-Maurice Bogaert OSB, biblista, em. profesor Katolickiego Uniwersytetu w Leuven
Korzyści dla osób świeckich
- praktyczne wprowadzenie w lekturę Pisma Świętego
- inspirujące słowa, które pomogą otworzyć się na działanie słowa bożego
- wartościowa lektura dla kręgów biblijnych, wspólnot
Korzyści dla osób duchownych
- głębokie wprowadzenie w lekturę Pisma Świętego
- połączenie wiedzy z praktyką duszpasterza
- przydatna w katechizacji młodzieży i dorosłych
Zima 1000 roku. Do granic państwa Bolesława Chrobrego zbliża się orszak cesarza Ottona III pielgrzymującego do grobu św. Wojciecha w Gnieźnie. Otton jest nie tylko pielgrzymem, jego wyprawa na słowiańskie ziemie ma też inny cel: zabrać ciało świętego do Akwizgramu, by umocnić własne działania polityczne. Zresztą nie tylko on ma swój ukryty cel. Niemal każdy biskup, książę czy woj, który wraz z Ottonem wyruszył do Gniezna, chce podczas drogi coś dla siebie ugrać.
Tymczasem szczątki męczennika zostają wykradzione. Kto i dlaczego zabrał ciało biskupa? Mnich Bogusza, niegdysiejszy towarzysz Wojciecha, próbuje rozwikłać zagadkę. Z kolei młody woj Valgard rusza w pościg za złodziejami. Wkrótce obaj przekonują się, że sprawa jest jeszcze bardziej skomplikowana i nie tylko o szczątki świętego tu chodzi. Stawką jest przyszłość młodego państwa.
Powieść zwyciężyła w konkursie literackim „Na osi czasu”.
Masz wszystko, czego potrzebujesz, by wprowadzić w swoim życiu zmiany, i jesteś do tego najodpowiedniejszą, najbardziej kompetentną osobą. Szkoda czasu na trwanie w zastanej rzeczywistości i wybieranie najłatwiejszych opcji. Bardziej opłaca się ŻYĆ.
W tej książce znajdziesz historie ludzi, którzy nie bali się iść w nieznane, a nierzadko stawiali wszystko na jedną kartę. Ludzi, którzy – jak każdy – mieli różne obawy, lecz strach nie powstrzymywał ich przed wyjściem z bezpiecznego, ale niedającego nadziei na przyszłość miejsca. O kim mowa? O znanych nam postaciach ze Starego Testamentu (takich jak chociażby Gedeon, Rut, Mojżesz, Józef), którym nie brakowało chęci do czerpania z życia całymi garściami. Ich historie – choć spisane tysiące lat temu – mogą nas inspirować także dziś.
Patroni: Przewodnik Katolicki, Radio Emaus
„Historia zbawienia to zalążek, zapowiedź i obietnica tego, do czego Bóg powołał każdego z nas: do bycia przemienionym w Chrystusie” (ze Wstępu) O czym opowiada historia zbawienia? To pytanie, na które jako chrześcijanie powinniśmy sobie odpowiedzieć, by zrozumieć, gdzie jesteśmy i co nas czeka. Tutaj pomocne będzie dla nas słowo charyzmatycznego ewangelizatora José H. Prado Floresa. Autor nie ma wątpliwości: historia zbawienia jest NASZĄ historią, wszystkich razem i każdego z osobna. To kręgosłup Biblii i zarazem złota nić spajająca wydarzenia od zarania dziejów. Bóg pragnie, byśmy byli zbawieni – i zbawia nas mimo naszej niedoskonałości. Miłosierny Stwórca działa za pośrednictwem ludzi takich jak my – słabych, nieidealnych, doświadczających na przemian zwycięstw i porażek. Historia zbawienia przekracza ludzkie pojęcie, ale prowadzi do ostatecznego spełnienia i przemienienia w Chrystusie.
Poręczny format, nieduża objętość, przejrzysty układ, duża czcionka oraz najważniejsze modlitwy i pieśni –
to zalety Modlitewnika codziennego, stworzonego dla wszystkich tych, którzy w sercach noszą słowa
Świętego Pawła: „Nieustannie się módlcie!”.
W Modlitewniku codziennym znajdziesz:
* mały katechizm,
* modlitwy codzienne i okolicznościowe,
* pomoc w przygotowaniu do sakramentów,
* pieśni na różne okresy roku liturgicznego i uroczystości,
* rozważania różańcowe i drogi krzyżowej.
Poręczny format, nieduża objętość, przejrzysty układ, duża czcionka oraz najważniejsze modlitwy i pieśni –
to zalety Modlitewnika codziennego, stworzonego dla wszystkich tych, którzy w sercach noszą słowa
Świętego Pawła: „Nieustannie się módlcie!”.
W Modlitewniku codziennym znajdziesz:
* mały katechizm,
* modlitwy codzienne i okolicznościowe,
* pomoc w przygotowaniu do sakramentów,
* pieśni na różne okresy roku liturgicznego i uroczystości,
* rozważania różańcowe i drogi krzyżowej.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?