Chodźcie! Ta książka nie jest niczyją własnością. To dar, jaki zrobiła sobie ludzkość. Jej najpiękniejsza biografia, którą cicho ożywia Boskie tchnienie!Federico Tartaglia włoski kapłan twierdzi, że ludzie z różnych powodów rzadko sięgają po Pismo Święte. Aby to zmienić, napisał książkę Czas przeczytać Biblię (i powiem ci, jak to zrobić), która została przetłumaczona na język polski i niebawem ukaże się nakładem Wydawnictwa św. Stanisława BM. Książka to samouczek biblijny, autor zawarł w niej 14 wskazówek jak czytać Pismo Święte, proponuje także intrygujące wprowadzenia do poszczególnych Ksiąg.Otwórzmy tę książkę, zaufajmy jej, wróćmy do tekstu, do słów, do historii, do opowieści; zacznijmy od nowa, nie przestając myśleć, obserwować człowieka i szukać Boga.
Kazania Księdza Pogodnego to seria książek z homiliami na różne okazje.
Tym razem proponujemy kazania dla dzieci na rok C. Jest to znakomita pomoc dla duszpasterzy, katechetów i rodziców. Kluczem są tu niedzielne Ewangelie. Oprócz tekstów homilii książka zawiera propozycje rekwizytów, które można wykorzystać danego dnia, pytań pozwalających na włączenie się dzieci w rozmowę, piosenek i krótkich opowiadań. Do najmłodszych trzeba mówić językiem prostym. Ksiądz Pogodny doskonale sobie z tym radzi. Kazania zawarte w książce pozwolą na przełamanie dystansu i zaktywizowanie dzieci.
Przez cały okres pontyfikatu, w każdy Wielki Czwartek Jan Paweł II kierował słowo do kapłanów.Tak powstało 26 listów i Encyklika O Eucharystii w życiu Kościoła.Warto sięgnąć do tej skarbnicy myśli świętego Papieża:o kapłaństwieo służbie Bogu i człowiekowio Eucharystii.Publikacja skierowana jest do wszystkich do każdego z prezbiterów ale i do każdego, kto korzysta z jego posługi.
Bądźcie gotowi, bo o godzinie, której się nie domyślacie, Syn Człowieczy przyjdzie.
Kazania pogrzebowe są dla uczestników i pomagają w spotkaniu z odchodzącym oraz w dziękczynieniu jemu oraz Bogu. Każda śmierć jest inna, tak jak inny w swej tożsamości jest człowiek. Kazanie pogrzebowe jest też pamiątką po zmarłym i pomaga w dostrzeżeniu tego, co mu zawdzięczamy. W Kościele przypomnienie osoby, która przekroczyła próg wieczności, jest modlitwą za nią.
Matka Boża cieszy się szczególnym kultem i czcią w Kościele katolickim. Jest też naszą Matką do której przychodzimy z radościami, problemami. W ciągu roku świętujemy wiele wydarzeń z życia Maryi. Czcimy Jej przymioty. Na każdą okoliczność proponujemy ciekawe słowo.
Pierwsza amerykańska święta, Róża z Limy, umiała przemówić zarówno do Hiszpanów, jak i do Indian. Jej przykład modlitwy, pokuty, powodowały, że wyrafinowana, bogata Lima zaczęła zwracać uwagę na przestrzeń duchową, następowały nawrócenia i poprawa stylu życia. Róża żyła jedynie miłością, otrzymywała ją od Boga, a następnie rozlewała na bliźnich, zwłaszcza tych, którzy cierpieli najróżniejsze niedostatki.Nazywała się Elżbieta Flores de Oliva, choć wszyscy znali ją jako siostrę Różę od Najświętszej Maryi. Róża miała własny charyzmat i jej świętość do dziś urzeka swą oryginalnością i intensywnością życia wewnętrznego. Gdy ojciec Święty Franciszek podjął decyzję, że Światowe Dni Młodzieży 2019 odbędą się na kontynencie amerykańskim, w Panamie, stało się naturalnym, że pośród patronów tego świętowania będzie św. Róża z Limy.
Zamyślenia - to cenna pomoc dla każdego, kto poszukuje odpowiedzi na ważne pytania, kto podejmuje wymagania codzienności ludzkiego życia. Autor krótkimi opowiadaniami prowokuje czytelnika do refleksji. Zadaje pytania, wydawałoby się proste, bo dotyczące nas samych, naszej wiary, zarazem tak istotne.
Noe, Abraham i Mojżesz wskazują na Tego, którego Bóg pośle na świat jako genialnego Ratownika – na Jego Syna, Jezusa Chrystusa. Wszystkie akcje ratunkowe Boga w historii zbawienia są kolejnymi wyprawami karetki Bożego pogotowia ratunkowego; po tej, w której jedzie Syn Boży, nie będzie już żadnej. Ta karetka dociera do człowieka, aby leczyć go ze smutku i wyciągać z otchłani grzechu, w który się uwikłał. Jezus spieszy do każdego, kto potrzebuje Jego pomocy, także wtedy, kiedy nie jest wzywany, aby tylko uratować człowieka – jednak choremu pozostawia wolność decydowania o przyjęciu Go. Tą karetką od dwóch tysięcy lat jest Kościół, a Jezus jedzie w niej jako najlepszy Lekarz, bo tylko On jest w stanie każdego skutecznie reanimować. Tragedia polega na tym, że kiedy dociera do tych, którzy ulegli wypadkowi grzechu, oni nierzadko wołają: „Nic nam nie jest! Nie potrzebujemy żadnego lekarza. Po co przyjechała karetka?”. I to jest powód do największego smutku! Iluż chrześcijan nie przyszło dziś do świątyni, bo uważają, że nie potrzebują pomocy! Ilu w niej jest, ale nie zjednoczą się z Jezusem w Komunii Świętej, bo uważają, że sami potrafią się uratować, że wystarczy im być statystami na Mszy Świętej. Tymczasem, jeżeli człowiek nie chce podejść do Chrystusa i przyjąć Go w siebie, to jakiż ogromny jest smutek jego duszy! Jakżeż bardzo właśnie on potrzebuje tego Lekarza.
Święci są duchowym bogactwem Kościoła; oni go odnawiają i sprawiają, że jest wciąż młody, nigdy się nie starzeje. To oni przynaglają nas do głębszej wiary w Boga i do coraz piękniejszego życia zgodnego z Jego wolą. Dlatego warto się z nimi zaprzyjaźnić, by nauczyli nas, jak hojnym sercem odpowiadać na głos, jaki Bóg nieustannie do nas kieruje. Święci są niezawodni i wierni w przyjaźni. Potrafią też zawstydzić, gdy oddalamy się od Bożych dróg. Dają nam również przykład męstwa i odwagi, wytrwałej wiary, a nade wszystko ukochania Boga gorącym sercem, całym umysłem i ze wszystkich sił. Oni są wiarygodni, bo swoim życiem komentują słowa zawarte na kartach Ewangelii.
Biorę sobie ciebie ..... za żonę/męża i ślubuję ci miłość, wierność i uczciwość małżeńską oraz, że cię nie opuszczę aż do śmierci(...)"".Małżeństwo to sakrament na całe życie. To decyzja, która powinna być podjęta świadomie i dobrowolnie. W dzisiejszych czasach kiedy tyle pokus czuwa za rogiem, kiedy tyle problemów spada na człowieka każdego dnia - małżeństwo powinno być siłą, wsparciem, podporą. Aby tak było, do przyjęcia tego sakramentu trzeba się dobrze przygotować. Papież Franciszek podkreśla, iż należy maksymalnie wykorzystać czas kursu przedmałżeńskiego, należy odpowiedzieć sobie na podstawowe pytania takie jak:- Co to znaczy wziąć ślub?- Jak realizować ten projekt razem?- Jak radzić sobie z kryzysami?- Jak budować wspólnie fundamenty małżeństwa?Dla chrześcijanina małżeństwo to nie tylko ludzka przygoda, ale prawdziwe powołanie i misja.Ta książka to swego rodzaju poradnik dla par, łączy w sobie przydatne porady oraz wskazówki. Przekonuje, że dzięki pracy obojga - dobry związek jest realna i osiągalna wartością.
Cykl 28 kazań w ramach spotkań poświęconych Bożemu Miłosierdziu – do wykorzystania jako rozważania na trzecie piątki miesiąca. Przewodnikiem będzie bł. Jerzy Popiełuszko – kapłan i męczennik. Czytelnik będzie miał możliwość zagłębiać się w jego życie i myśli, które przekazał w swoich kazaniach i szukać odpowiedzi na nurtujące problemy współczesnego świata.
Drogowskazy – zbiór myśli bł. Hanny Chrzanowskiej: o rodzinie, o szkole, o powołaniu, o poczuciu humoru, o starości i inne. Dzięki jej wspomnieniom czytelnik ma możliwość bliżej poznać jej życie, poglądy, podejście do ludzi, pracy.
O śmierci. (...)Pielęgniarka wobec cierpień i śmierci zachowuje spokój, powagę i opanowanie. Niech nie zapomina o modlitwie nawet, gdy się da, z domownikami. Módlmy się za tych, co odchodzą, aby Bóg był im łaskawy. I za tych, co nad śmiercią płaczą.
O poczuciu humoru. (...) Na pierwszą kolację (w Warszawskiej Szkole Pielęgniarstwa) podano straszliwą potrawę: śledzie w cieście. Ponieważ jako dziecko uważałam, że jedzenie obrzydliwości kształci charakter i (...) jadłam ukradkiem sól z cukrem – kontynuując więc w tym duchu – pożerałam śledzie.
Hanna Chrzanowska urodziła się w Warszawie jednak większość swojego życia spędziła w Krakowie. Dzięki nowej pozycji Kraków od podszewki Śladami Hanny Chrzanowskiej, możemy spojrzeć na miejsca w Krakowie - większości znane czytelnikowi - oczami błogosławionej pielęgniarki. Książka przewodnik pomoże zaplanować czytelnikowi spacer po Krakowie śladami Hanny Chrzanowskiej. Gimnazjum Sióstr Urszulanek ul. Starowiślna 3, to w tej szkole uczyła się mała Hanna, Uniwersytecka Szkoła Pielęgniarek i Położnych ul. Kopernika 25 - miejsce pracy, kościół pod wezwaniem św. Mikołaja, ul. Kopernika 9 - tu spoczęły prochy bł. Hanny i wiele innych. W książce znajdziemy również ciekawostki związane z historią miejsc, liczne zdjęcia oraz wspomnienia.
W co wierzyli dziadkowie Mieszka I? Dlaczego mieszkanka ziemi Prusów pomogła wykupić ciało św. Wojciecha? Czemu Szwedzi przegrali pod Jasną Górą? Odpowiedzi na te i wiele więcej pytań znajdziesz w „Małej ilustrowanej historii Kościoła katolickiego w Polsce”.
To pierwsza tego typu publikacja, skierowana głównie do uczniów, studentów, ale i wszystkich pasjonatów historii. Napisana barwnym językiem porusza najważniejsze wydarzenia z historii naszego kraju, nie tylko te dotyczące Kościoła. Mieszko I, Jadwiga Śląska, Augustyn Kordecki, Mikołaj Kopernik, Jan Paweł II to tylko kilka postaci, które pojawiają się na kartach książki. Publikacja wzbogacona została mapami, zdjęciami i malarskimi reprodukcjami, co zdecydowanie uatrakcyjnia przekaz i pozwala na łatwiejsze przyswojenie treści.
„Mała ilustrowana historia Kościoła katolickiego w Polsce” to podręczna encyklopedia wiedzy historycznej, opakowana w atrakcyjną szatę graficzną, która zachęca do pogłębienia wiedzy w przyjemny sposób
Hanna Chrzanowska. To ona stworzyła w Polsce hospicjum domowe i opiekę wyręczającą dla rodzin osób przewlekle chorych. Przekonywała, że oprócz pomocy lekarsko-pielęgniarskiej trzeba dostarczyć niepełnosprawnym rozrywkę, umożliwić naukę i pracę, obdarzyć przyjaźnią i miłością, zabrać na wycieczkę, do kina czy teatru, a w prezencie kupić nową sukienkę. Troszczyła się też o duchowość. Angażowała studentów, młodzież, księży, kleryków, siostry zakonne, organizowała rekolekcje. I wszystkich zarażała swym śmiechem i energią.Dziękujemy Bogu za to, że byłaś wśród nas taka, jaka byłaś, z tą Twoją wielką prostotą, dobrocią, z tym wewnętrznym spokojem, a zarazem z tym wewnętrznym żarem, że byłaś wśród nas jakimś wcieleniem Chrystusowych błogosławieństw z Kazania na Górze. Byłaś dla mnie ogromną pomocą i oparciem. Kard. Karol Wojtyła podczas pogrzebu Hanny Chrzanowskiej w 1973 r.
Św. Jan Paweł II mówił, że Maryja prowadziła go do Jezusa, a Jezus prowadził go do Matki. Dokładnie tak pisze św. Faustyna, która Matkę Bożą nazywa swą Mistrzynią w drodze do Jezusa, a Oblubieńcowi dziękuje za to, że przedstawił ją Mamie, jako umiłowaną córkę.
ks. Edward Staniek
Niech żadna dusza nie wątpi, chociażby była najnędzniejsza, póki żyje – każda może się stać wielką świętą, bo wielka jest moc łaski Bożej. Od nas zależy tylko nie stawiać oporu działaniu Bożemu.
św. Faustyna Kowalska, Dzienniczek, 283
Media społecznościowe są dziś w powszechnym użyciu. Ich specyfika wiąże się z obecnością w sferze publicznej (Internet) i z wystawianiem się na oceny i komentarze nawet zupełnie obcych osób. By te ostatnie były jak najlepsze, często budujemy swój wizerunek dla innych, a nie przedstawiamy siebie. Jak to na nas wpływa? Czy udajemy kogoś, kim nie jesteśmy?
Książka z filmem edukacyjnym pomoże przeprowadzić interesujące zajęcia na temat nowych technologii i ich roli w życiu społecznym i osobistym. W trakcie takiego spotkania doświadczenia różnych pokoleń będą miały okazję budować wspólny dyskurs.
Czas trwania filmu: 11'01''
Przedział wiekowy: 12-18 lat
Przemoc jest obecna w życiu każdego człowieka. Czytamy o niej w gazetach, widzimy ją w telewizji, doświadczamy jej na ulicy. Przemoc fizyczna to naruszenie granic cielesności drugiego człowieka. Częściej spotykamy się jednak z przejawami przemocy psychicznej - słownej lub jej najnowszej - internetowej formy - hejtu. Jak je rozpoznać? I, co najważniejsze, jak sobie z nimi radzić?
Książka z filmem edukacyjnym pomoże poprowadzić ciekawe zajęcia na temat rozpoznawania przyczyn i przejawów różnych form przemocy.
Czas trwania filmu: 11'08''
Przedział wiekowy: 12-18 lat
W tej książce wyczuwa się puls dzisiejszego świata. Ewangelicki teolog Karl Barth powiedział kiedyś, że prawdziwy kaznodzieja w jednej ręce powinien trzymać Pismo Święte, a w drugiej gazetę.W tym zbiorze znalazło się mnóstwo przykładów z prasy, literatury, malarstwa, historii, muzyki czy po prostu z codziennego życia. To prawdziwa skarbnica, baza, która pozwoli kapłanowi dotrzeć do słuchacza, wzbudzić w nim właściwe emocje.
Digital natives to generacja urodzona w czasach Internetu. Zrozumiały dla starszych podział na świat online i offline zdaje się dla młodych wyczerpany. Dziś żyjemy w jednym tyglu wrażeń cyfrowych i fizycznych, w którym to młode pokolenie stało się ekspertem. Czy w tym nowym świecie jest miejsce dla wartości tradycyjnych i niezmiennych? Jak o nich opowiadać?
Książka z filmem edukacyjnym pomoże przeprowadzić interesujące zajęcia na temat wpływu korzystania z mediów społecznościowych na kształtowanie światopoglądu. Pozwoli także porozmawiać o miejscu wartości tradycyjnych w świecie cyfrowym.
Czas trwania filmu: 11'37''
Przedział wiekowy: 12-18 lat
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?