Dwie znakomite powieści mistrza SF Poula Andersona w jednym woluminie.Poul Anderson (1926 2001) to jeden z największych mistrzów SF, stawiany na równi z Asimovem, Heinleinem czy Dickiem. Niniejszy tom zawiera dwie jego powieści, napisane na początku kariery Olśnienie i Genesis, powstałą w 2000 roku, Anderson udowodnił, że nawet w zaawansowanym wieku można pisać porywające książki SF - Genesis przyniosła mu nagrodę Campbella.GenesisAstronauta Christian Brannock osiąga nieśmiertelność pozwalając, by jego osobowość została przeniesiona do sztucznej inteligencji, która może badać galaktykę. Dwa stulecia później, kiedy Ziemia znajduje się na skraju kolejnej epoki lodowcowej Laurinda Ashcroft, ludzki interfejs z Terra Central, łączy się z superkomputerem, który miliony lat później staje się elementem Gai, sztucznej inteligencji Ziemi, będącej buntowniczą częścią galaktycznego mózgu. Kiedy ziemskie słońce zaczyna przygasać, SI Wędrowiec, w którym bytuje świadomość Brannocka musi zdecydować, czy świat, który zrodził ludzkość powinien zostać ocalony, chociaż Gaja wydaje się dziwnie nastawiona na jego zagładę. Wędrowiec wysyła Christiana, aby ten zbadał niepokojące wskazówki dotyczące tajemnic, które może skrywać Gaja,OlśnienieUważane jest za jedno z najlepszych dzieł Andersona. Absolutna klasyka gatunku.Co się stanie, kiedy Ziemia niespodziewanie opuści wycinek przestrzeni, który ma właściwości hamowania rozwoju inteligencji? W jedną noc iloraz inteligencji każdej żywej istoty wzrasta trzykrotnie. Jakie będą nieuchronne konsekwencje tak nagle zyskanego geniuszu? Co się stanie z ekonomią? Co zrobi farmer, skoro jego owce są superinteligentne?
Młody, przystojny Retanaar Rekotars szczyci się pochodzeniem od wielkiego maga Damira, a choć jego arystokratyczny ród mocno zubożał, on sam jest czarującym łajdakiem. Oszustem i naciągaczem, któremu został rok życia. Obciążony magicznym wyrokiem szuka ratunku u potężnego czarodzieja. Ten zgadza mu się pomóc pod pewnym warunkiem. Młodzian musi zdobyć serce Alany z rodu Sollów i pojąć ją za żonę. Początkowo zadanie nie wydaje mu się trudne, lecz z dnia na dzień piętrzą się problemy. Nic nie jest takim, jakim się wydaje. Rodzina Luara Solla, Ostatniego Wieszczbiarza, skrywa wiele mrocznych sekretów, a i sam czarodziej wydaje się oszukiwać niefortunnego amanta... Niemądrego awanturnika, który będzie musiał zapłacić za swoje winy.
Jack VANCE to arcymistrz fantastyki przygodowej. Jego space opery czy trylogia fantasy Lyonesse przyniosły mu wielką popularność. Ale najbardziej znana jest tetralogia Umierająca Ziemia, którą Andrzej Sapkowski umieścił w pierwszej dziesiątce swojego kanonu fantasy. W tym woluminie prezentujemy dwa pierwsze tomy sagi: Umierającą Ziemię i Oczy nadświata. Ziemia u kresu swego czasu to mroczne miejsce, tak odwieczne, że zaginęła pamięć o jego początkach. Stulecia w deszczu i na wietrze skruszyły i wygładziły granit, a słońce jest małe i czerwone. Miliony miast rozpadły się w pył. W miejscu, gdzie kiedyś żyły starożytne ludy, mieszka kilka tysięcy dziwaków. Na Ziemi zapanowało zło... Ziemia umiera... Wielka zaletą sagi jest postać Cugela, antybohatera, oszusta, złodzieja i cwaniaka, który dla własnych korzyści gotowy jest porzucić towarzyszy i okraść biedaka, a dla zemsty nie cofnie się przed żadnym czynem. To jedna z nielicznych tak ohydnych postaci w fantasy, które uczyniono głównym bohaterem opowieści. Bohaterem odrażającym, ale i przyciągającym jednocześnie uwagę. Przenieś się w odległą przyszłość, gdzie magia i nauka stanowią jedno, a Ziemia ma przed sobą jeszcze tylko kilkadziesiąt lat życia.
Jedna z najpopularniejszych powieści science fiction lat 70. Ugruntowała pozycję Larry’ego Nivena jako oryginalnego pisarza SF. Książka stała się punktem wyjścia do cyklu opowieści o Świecie Pierścienia, także do gier komputerowych opartych na nim.
Poznany kosmos to dość duży obszar przestrzeni poznany przez ludzkość. Zamieszkany przez kilka ras, w tym wojowniczych kzinów, z którymi ludzie toczyli zażarte i krwawe wojny. Teraz w poznanym kosmosie panuje pokój.
Louis Wu, dyplomata i podróżnik, otrzymuje od przedstawiciela tajemniczej cywilizacji lalkarzy propozycję lotu poza znany obszar kosmosu. W ekspedycji ma wziąć udział lalkarz, kzin i kobieta. Zleceniodawca jest dość tajemniczy, ale wkrótce okazuje się, że celem wyprawy jest Pierścień - najbardziej zadziwiający obiekt w kosmosie.
Sztuczny świat oplatający wstęgą słońce, mający powierzchnię trzy miliony razy większą od powierzchni Ziemi. Lalkarze, najbardziej tchórzliwa i zachowawcza rasa, aż drżą na myśl o potędze twórców Pierścienia. Kim są? Po co zbudowali tak olbrzymi obiekt? Jakie są ich zamiary względem innych cywilizacji?
Na te i wiele innych pytań ma odpowiedzieć ekspedycja Louisa Wu.
Powieść została nagrodzona wszystkimi najważniejszymi nagrodami w świecie fantastyki.
Cały świat jest rolą
W świecie, w którym można uprowadzić nie tylko człowieka, ale sam jego umysł, nie można niczego uznawać za pewnik... na czele z własną tożsamością. Kiedy Marva, rzutka aktorka metodyczna, budzi się w holograficznym stawie w ekskluzywnym klubie, ubrana w nowe drogie ciuchy, w dodatku z grubym plikiem banknotów... wie, że dzieje się coś dziwnego.
A gdy zaczyna ją dręczyć wspomnienie morderstwa, wie, że wpadła w prawdziwe kłopoty i że powinna się czym prędzej dowiedzieć, czyim życiem żyje. Tropiona przez zabójców z tajemniczych Usług Eskortowych i wszelkiej maści wykolejonych psychopiratów, musi się zapuścić do okrytego złą sławą podmieścia i sprawdzić, kto napisał scenariusz najtrudniejszej roli w jej karierze.
Jesteś czyjąś kopią.
Czujesz to.
Ale nic nie możesz zrobić.
Tylko nielicznym udało się zdobyć Nagrodę im. Arthura C. Clarke’a dwukrotnie. Pat Cadigan otrzymała ją za powieści: Wgrzesznicy (Solaris 2003) i Głupcy (Solaris 2010).
Jednym z rozlicznych talentów Pat Cadigan jest wyjątkowa umiejętność tworzenia niezrównanego, hard-corowego cyberpunka.
Bruce Sterling
Sądzi się, że to Philip K. Dick tworzył najbardziej porąbane, zachodzące na siebie fikcyjne rzeczywistości, ale poczytajcie Pat Cadigan, a zmienicie zdanie.
Wojtek Sedeńko
Prestimion, w krwawej wojnie domowej - jedynej bratobójczej wojnie na Majipoor - zwycięża uzurpatora Korsibara i zasiada na należnym mu tronie. Pierwszym jego zarządzeniem po zwycięskiej bitwie jest - poczynione pod wpływem impulsu - polecenie wymazania z pamięci wszystkich obywateli wiedzy o minionej wojnie. Cała planeta zostaje jakby zahipnotyzowana - nikt nie pamięta wojny, bitew, nawet imienia uzurpatora. Ludziom, którzy utracili bliskich, wydaje się, że ci zginęli w nieszczęśliwych wypadkach.
Podczas wyprawy w pobliże gwiazdy neutronowej 1107 ekspedycja Akademii odbiera tajemniczy sygnał, najwyraźniej obcego pochodzenia. Akademia, która w czasach, kiedy odkryto już prawie wszystko, co było do odkrycia, znalazła się w niełatwej sytuacji politycznej i finansowej, obawia się jednak kompromitacji i nie kwapi się do wyłożenia środków na kolejną wyprawę, która może skończyć się fiaskiem.
Z odsieczą przychodzi Stowarzyszenie na rzecz Kontaktu – organizacja zrzeszająca majętnych pasjonatów zajmujących się tropieniem doniesień o odwiedzinach UFO na Ziemi. Kapitan Priscilla Hutchins, która marzy już o emeryturze otrzymuje zadanie dowodzenia wyprawą zapaleńców, którzy chcą na własną rękę zbadać układ, w którym wykryto sygnał.
Odkrycia misji są przełomowe. Niezbicie wykazują, że ludzie nie są jedyną cywilizacją w galaktyce. Sygnał okazuje się początkiem sieci przekaźnikowej łączącej planety, na których rozwinęło się inteligentne życie.
Ale to dopiero początek odkryć...
Świat Siedmiu Zwierząt Rajlegu wykreowany przez Nika Pierumowa jest niezwykły, zamieszkany przez rozmaite rozumne i nierozumne rasy, z których każda posługuje się właściwą sobie magią.
W tym właśnie świecie pojawia się Tern. Kim jest: magiem, wojownikiem, wybawicielem? Tern przeciwstawia się mrocznym siłom Nekropolis, pomaga potrzebującym, nie bacząc na ich pochodzenie, potrafi przełamywać silne zaklęcia, mówi wieloma językami, wie o świecie zaskakująco dużo...
Narodziny są początkiem, śmierć końcem. To były jedyne pewniki w życiu Toma Webstera. Dopóki śmierć jego żony Katie wszystkiego nie zmieniła?
W Requiem Joyce mierzy się z egzotyką współczesnej Jerozolimy, posługując się bogatym zapleczem kulturowym tego miasta jako tłem dla porywającej historii o religii, spisku i miłości przekraczającej granice śmierci. Tom Webster, dręczony poczuciem winy po bezsensownej, przypadkowej śmierci swojej żony, rzuca pracę w angielskiej szkole i jedzie do Jerozolimy, do swojej wieloletniej przyjaciółki i byłej kochanki, Sharon, obecnie wykonującej zawód psychoterapeutki.
Wkrótce zaczyna mieć halucynacje. Jednak może to wcale nie omamy, może z otchłani czasu i przestrzeni sięgają po niego dżiny? Tom wchodzi w posiadanie pewnego, nieznanego dotąd, Zwoju znad Morza Martwego. Czy jego autorem jest sam Jezus? A może ktoś, czyją rolę u jego boku chrześcijaństwo od wieków stara się zdyskredytować? Treść tego starożytnego manuskryptu może zburzyć podstawy całego świata chrześcijańskiego, a w jego posiadanie chcą wejść wszyscy gracze ? Żydzi, Arabowie i Watykan.
Graham Joyce (ur. 1954) ? pisarz brytyjski, którego twórczość to fascynujące połączenie horroru, fantasy i prozy psychologicznej.
Zadebiutował w 1991 roku powieścią Dreamside. Największy rozgłos oraz wiele prestiżowych nagród (British Fantasy Society oraz World Fantasy Award) przyniosły mu powieści Requiem (1995), Indygo (1999) oraz The Facts of Life (2002). Większość jego opowiadań została zebrana w tomie Partial Eclipse and Other Stories (2005).
Powieść The Limits of Enchantment (2005) była nominowana do World Fantasy Award. Joyce jest 5-krotnym zwycięzcą British Fantasy Award, za: Indygo, Requiem, The Facts of Life, Dark Sister i The Tooth Fairy.
Prócz kariery pisarskiej, Graham Joyce prowadzi zajęcia z twórczości literackiej na uniwersytecie w Nottingham. Od lat jest również zaangażowany w społeczne programy promocji literatury i pisania w więzieniach brytyjskich.
Mieszka w Leicester, wraz z żoną Suzanne i dziećmi: Josephem i Ellą.
Requiem to historia miłosna; thriller; i potężna opowieść o nowożytnej magii, chrześcijaństwie i seksie? poruszająca powieść, pewna cudów i zaskoczeń
- M. John Harrison
?Stałem się zagorzałym fanem Grahama Joyce?a od pierwszego kontaktu z jego książką?.
- Peter Straub
Jedna z najciekawszych powieści Leibera, wielkiego mistrza SF. Napisał ją w czasach Zimnej Wojny, co miało niewątpliwie wpływ na powieść. Ciemności, przybywaj dzieje się w świecie po apokalipsie.
Akcja tego fascynującego thrillera SF rozgrywa się 360 lat od zarania ery atomowej, kiedy to z nuklearnego holokaustu wyłoniła się ogarnięta chaosem cywilizacja, oparta na przesądach i religijnych prześladowaniach. Podobnie jak w średniowieczu, zwykli szarzy ludzie żyją w ubóstwie i nieświadomości, kierowani przez siły, których nie są w stanie zrozumieć. W nowej epoce ciemności dominują kapłani, gromadzący ostatnie resztki zaawansowanej pradawnej technologii, dzięki której trzymają w ryzach uciśnioną ludność.
Jak w przypadku każdej dyktatury Hierarchia Wielkiego Boga ma swoich wrogów. Do głosu dochodzi czarna magia: wyznawcy Satanasa planują podkopać i obalić niepodzielną władzę kapłanów. Z jednej strony Kościół, z drugiej czarownice, a pośrodku brat Armon Jarles, młody kapłan, który ośmiela się wątpić w nieomylność Kościoła. Jeszcze nie wie, że odegra kluczową rolę w nowej świętej wojnie...
Następca to trzeci tom kultowego cyklu fantasy Tułacze, który przyniósł autorom wielką popularność w Rosji i na Ukrainie.
Minęło wiele lat od chwili, gdy klątwa Tułacza została zdjęta z Egerta Solla. Świat się zmienił, lecz magowie jak dawniej oczekują z lękiem nadejścia Trzeciej Siły. Złoty Amulet znowu pokrywa się rdzą. Nie wiadomo, kto będzie następnym Wieszczbiarzem.
Wszystkie nadzieje i obawy świata skupia w sobie jeden człowiek: syn Torii Soll, nazwany Luarem. Lecz Luar okazuje się nie być synem Egerta Solla, a efektem gwałtu na Torii, jakiego dokonał w lochach Zakonu okrutny Fagirra. On także pożądał Amuletu.
Gdy prawda o tym, co zaszło w sali tortur i czyim synem jest Luar wychodzi na jaw, Egert Soll wpada w rozpacz, a Toria wyrzeka się syna i osuwa w otchłań szaleństwa. Soll szuka śmierci gromiąc oddziały rozbójników, a Luar poszukuje Wieszczbiarza.
A Trzecia Siła coraz mocniej dobija się do Wrót Światów.
Drugi tom thrillera Tadeusza Meszki.
Na dacie 21 grudnia 2012 roku kończy się kalendarz Majów.
Do przewidywanej daty końca świata zostało 5 miesięcy.
Daniel Bates i Maria Valevsky pracują na dwóch frontach kampanii wyborczej, by przed wiecami wyborczymi zadbać o dobrą pogodę dla kandydatów na prezydenta. Lecz ich głównym problemem jest zbliżający się termin słonecznego ataku. Próbują ostrzec wszelkie instytucje, które mogłyby zmniejszyć skutki ataku słońca.
Najpierw dochodzi do serii wybuchów na Słońcu. Skutki są fatalne. W wielu regionach świata nie ma prądu, zostają uszkodzone gazo- i ropociągi. Atak Słońca sprowadza świat do, przewidywanej przez Batesa, epoki „Nowego Średniowiecza”.
Dla wielu do dopiero początek prawdziwych kłopotów, gdy słońce oszaleje i zaniknie pole magnetyczne Ziemi. Prezydent Barack Obama waha się, czy przerwać wyścig do Białego Domu i ogłosić stan klęski żywiołowej na terenie USA. W debatach wyborczych jego kontrkandydat zarzuca mu brak działania. A termin wyborów zbliża się nieubłaganie, notowania obecnego prezydenta maleją.
Fundacja „Survive 2012” otrzymuje zezwolenie na wykopaliska w Egipcie. Lecz do przepowiedzianej przez Majów daty końca świata zostały jedynie dwa miesiące. Czy Adam Envisage zdąży odnaleźć labirynt, w którym ukryta jest tajemnica jak uchronić się przed Apokalipsą?
Czy rok 2012 to rzeczywiście ostatni rok naszej cywilizacji?
W swojej twórczości autorka często sięga po motyw podróży w czasie lub kontakt z Obcymi. Często jej opowiadania są zabarwione ironią i inteligentnym humorem, który w zawoalowany sposób ośmiesza ludzkie przywary. Bywa i tak, że głównymi bohaterami swoich opowiadań czyni przypadek i chaos - jak w znakomitym tytułowym opowiadaniu z niniejszego tomu lub w noweli w "Rialto".
Dwie klasyczne powieści brytyjskiego pisarza Johna Wyndhama, obie pokazują postapokaliptyczną Ziemię i kondycję człowieka w chwili zagrożenia całego gatunku.
DZIEŃ TRYFIDÓW
- sfilmowana w 1963, a w 2009 powstał serial TV.
Ludzkość wyhodowała drapieżną roślinę, potrafiące poruszać się tryfidy . Pech chce, że w wyniku przejścia przez niezwykły rój meteorów ludzkość zapada na ślepotę i zdana jest na łaskę tych nielicznych, którzy wzrok zachowali, a także na szybko rozmnażających się tryfidów.
POCZWARKI
- inna katastroficzna powieść. Akcja dzieje się w Ameryce Północnej na Labradorze, sześć wieków po Cierpieniu, które zesłał Bóg na Starych Ludzi. Niewielka kraina ze wszystkich stron otoczona jest złym krajem, a mutacje niszczą plony, ulega im też wielu ludzi. Ludzie obdarzeni przez los wyglądem dalekim od boskiego wizerunku, znikają z kolonii.
Jeden z najbardziej interesujących fantastów dzisiejszych czasów”
– Fantasy & Science Fiction
Jeffrey Ford, laureat World Fantasy Award w powieści Fizjonomika przedstawia Cleya, mistrza szalonej i przerażającej nauki kwitnącej w mieście rodem z koszmarów sennych. W błyskotliwych j i pełnych rozmachu W labiryntach pamięci odmieniony fizjonomista odbył nierealną wyprawę przez umysł potwora, który wykreował mroczą metropolię.
Teraz nadszedł czas na trzecią i ostatnią część dziwacznej życiowej podróży Cleya. Cley doświadcza cudów, które zmieniają zarówno jego samego, jak otaczający go świat. Teraz jednak były Fizjonomista Klasy Pierwszej musi dotrzeć do niepojętych krańców swojego świata – w groźne serce czującej dziczy. Tylko tam, w miejscu, które karmi demony i widma mięsem i przerażeniem – gdzie zdumiewające widoki i zdarzenia są na porządku dziennym – może odbyć się pokuta Cleya.
Jednak Rubieże mają swoje wymagania i żywą świadomość, która obejmuje wszystkie cuda w ich granicach. Każdy krok naprzód nakłada na Cleya niezbywalną odpowiedzialność i prowadzi go głębiej w jądro legendy i do tajemnicy starszej od samego czasu.
„Obrazowa wyobraźnia Forda jest równie potężna, jak zwykle.”
– Publishers Weekly
„Ford to wielki talent, a Cley i Rubieże to wspaniałe dzieła artysty, który odrzuca krępujące etykiety fantasy czy science fiction.”
– Pittsburgh Tribune
Powieść Jefrrey Forda Fizjonomika w 1997 roku została nagrodzona World Fantasy Award i została uznana przez New York Times za Książkę Znaczącą. Od tego czasu Ford napisał dwa sequele, W labiryntach pamięci oraz Rubieże. Autor mieszka w New Jersey.
Jedna z najsłynniejszych książek militarnej SF. Nagrody Hugo, Nebula i Locus dla najlepszej powieści roku 1976. Wojna kosmiczna to piekło...Szczególnie dla szeregowca Williama Mandelli, uczestnika zaciekłej wojny międzygwiezdnej, toczonej miliony lat świetlnych od Ziemi. Jednak to nie walka z wrogo nastawionymi kosmitami stała się zadaniem najtrudniejszym. Prawdziwym wyzwaniem okazały się zdumiewające zmiany, jakie zaszły na Ziemi w czasie, gdy Mandella walczył w kosmosie. On sam postarzał o kilka lat, lecz jego macierzysta planeta o całe wieki...
Kaye Lang i Mitch Rafelson ze swą córką Stellą muszą się ukrywać przed rządem, wymyślającym coraz to nowe sposoby na odseparowania nowej rasy, oraz zagubionymi, przerażonymi ludźmi. Ludzkość stoi przed może najważniejszym w swych dziejach egzaminem, musi się na nowo zdefiniować, określić, kim jest człowiek, gdzie przebiegają jego granice, jaka ma być jego przyszłość. Czy zda ten egzamin?
Dylematy mają także dzieci Darwina, dysponujące groźną bronią, skrytymi w swym genomie wirusami, które mogą zniszczyć dotychczasowy typ człowieka. Czy wobec prześladowań zechcą z niej skorzystać? Panorama różnych postaw zmusza czytelnika, aby i on zaczął się zastanawiać nad własną definicją człowieczeństwa.
Connie Willis (ur. 1945) amerykańska pisarka science fiction. Debiutowała w 1970 roku, a pierwszą powieść opublikowała w dwanaście lat później. Jest najczęściej honorowanym pisarzem SF wszech czasów - ma na swoim koncie m.in. 10 Nagród HUGO, 6 Nagród NEBULA, Nagrody LOCUSA, do tego mnóstwo nominacji.
W swojej twórczości bardzo często sięga po motyw podróży w czasie lub kontakt z Obcymi. Często jej opowiadania są zabarwione ironią i inteligentnym humorem, który w zawoalowany sposób ośmiesza ludzkie przywary, jak choćby w genialnym opowiadaniu „Nawet królowa”, w którym Connie Willis opisuje świat, gdzie równouprawnienie płci stało się faktem. To spełnienie marzeń wszystkich feministek nadal nie jest wolne jednak od wojującego feminizmu, który w tym opowiadaniu przybiera komiczny charakter.
Tom 1, Śmierć na Nilu, będzie zawierał:
Śmierć na Nilu - Hugo 1994, nominacja Nebula 1994
Nawet królowa - Hugo 1993, Nebula 1993, Locus 1993
Jak te, które pamiętamy - nominacja Hugo 2004, nominacja Nebula 2004
Ostatni winnebago - Hugo 1989, Nebula 1989
Pogrom komiczny - nominacja Hugo 1987
Cud - nominacja Hugo 1992
Krótka przerwa - nominacja Hugo 1990
List od Clearysów - Nebula 1983
Na dacie 21 grudnia 2012 roku kończy się kalendarz Majów.
Dla wielu ludzi oznacza to jedno - jest to data końca świata.
Powstają liczne proroctwa, z których najsłynniejsze jest Proroctwo Oriona. Ale rok 2012 to także rok wzmożonej aktywności Słońca, apogeum wypada właśnie w grudniu, więc czyżby to była tylko przypadkowa zbieżność?
A może rzeczywiście scenariusz, w którym burze słoneczne doprowadzą do ruiny ziemskie sieci energetyczne, sparaliżują nawigację, telefonię komórkową, internet oraz komunikację jest bardzo prawdopodobny?
I ludzkości grozi technologiczne cofnięcie się do XIX wieku?
Amerykański prezydent zamierza sterować pogodą w trakcie swojej kampanii reelekcyjnej.
Terroryści uzyskują dostęp do broni atomowej i zamierzają ją detonować w Londynie w dniu otwarcia Olimpiady.
Spec od Słońca przepowiada super wybuchy i największą w historii aktywność słoneczną, lecz nikt mu nie wierzy.
Sekty religijne zapowiadają Apokalipsę i doprowadzają do chaosu.
Czy rok 2012 to rzeczywiście ostatni rok naszej cywilizacji?
Kiedy ludzie przybyli na planetę Majipoor, na trzech kontynentach mieszkała nieliczna populacja tubylczych istot, Metamorfów. Ludzie szybko spacyfikowali tę rasę i zaczęli budować zręby własnej cywilizacji. Wkrótce do ludzkich kolonistów dołączyły inne rasy Galaktyki: maleńcy Vroonowie, czteroręcy Skandarzy czy dwugłowi Su-Suherisi – i tak Majipoor stał się światem, na którym pokojowo współistnieją różne gatunki istot inteligentnych. Stworzono też system polityczny i społeczny, który sprawnie tym konglomeratem zarządza.
Umiera stary Ponfifex, a jego tron ma objąć Lord Confalume, długoletni Koronal. Zgodnie z wielowiekową tradycją ma wyznaczyć swojego następcę na Górze Zamkowej, wszyscy spodziewają się, że będzie nim energiczny Prestimion. Tymczasem syn Confalume’a – Korsibar, dokonuje zamachu stanu i przejmuje władzę. Wywołuje tym konsternację w kręgach rządowych – takiego czynu nikt dotąd nie popełnił na Majipoor i nie wiadomo, jak temu przeciwdziałać. Tworzą się dwie frakcje, jedni popierają Korsibara, bo przecież już jest Koronalem, inni Prestimiona, bo to jest zgodne z tradycją.
Wybucha krwawa wojna domowa, rzecz dotąd niespotykana na tej planecie. Obie strony wykorzystują do walki Vroonów i Su-Suherisów, rasy, które obdarzone są pozazmysłowymi umiejętnościami
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?