Reaktywacja kolejnej legendarnej antologii Lecha Jęczmyka, po Krokach w nieznane. O ile jednak ten drugi tytuł jest przeglądem najnowszej światowej fantastyki, to Rakietowe szlaki mają być antologią klasycznych opowiadań. Rakietowe szlaki w jego wyborze będą zawierały znakomite perełki literackie, opowiadania, nowele i mikropowieści wybrane spośród tysięcy przeczytanych tekstów. Wiele z nich po raz pierwszy zostanie u nas opublikowane w formie książki, a w każdym tomie znajdą się opowiadania nie publikowane dotąd w Polsce. Wśród nich będą słynne, nominowane bądź nagradzane utwory. Wybór - według receptury Lecha Jęczmyka - ma zawierać takie opowiadania SF, które nic nie utraciły ze swojej świeżości, nadal są kapitalnymi perełkami literackimi opartymi na dobrym pomyśle. W antologii znajdą się opowiadania po części znane polskiemu czytelnikowi, ale publikowane dotąd tylko w prasie (Literatura na świecie, Problemy, Fantastyka) lub nigdzie nie publikowane. Kluczem do wyboru są dwa słowa: OPOWIADANIA NIEZAPOMNIANE. Czyli takie, które pomimo upływu lat wciąż stoją nam przed oczami, choć często zapomnieliśmy ich tytuł i autora. I wciąż wywołują w nas dreszczyk emocji. To po prostu dobra literatura. Dla każdego. Niezależnie od upodobań literackich, przekonań czy wyznania.
Zgnilizna rośnie w siłę. Niszczy wszystko, co stanie jej na drodze, siejąc przerażenie w całym świecie Rajlegu. Wydaje się, że nic już nie jest w stanie go ocalić. Zaciekli wrogowie, widząc bezsens prowadzonej wojny, w obliczu wielkiego zagrożenia postanawiają zjednoczyć siły i zacząć wspólną walkę przeciwko Zgniliźnie, która zdaje się być niepokonana. Mocarstwo Wszechbrzeża, Nekropolis i Magiczne Zakony szukają portali prowadzących na inne Liście i płaszczyzny bytu, w nadziei na ucieczkę przed okrutną plagą. Alchemik Ksarbirus, gnom Braber, sidcha Neiss i była Gończa Stein w pogoni za porywaczami Terna trafiają na Zaczarowaną Wyspę - Szmaragd, siedzibę tajemniczego ludu noori. Tam odnajdują legendarną Wieżę Zaćmień, w której, jak sądzą, więziony jest dhuss. Tymczasem Tern i Aliedora, którym udało się uciec z niewoli, na wyspie szukają sposobu pokonania Zgnilizny, licząc na to, że uda im się przekonać Mędrców Szmaragdu, żeby ci udzielili im pomocy w walce z gnilną zarazą. Nieuchronnie zbliża się moment, w którym rozstrzygną się losy świata na Liściu Wielkiego Drzewa. Starożytni władcy Rajlegu - legendarne Siedem Zwierząt - powracają na ziemię, którą kiedyś opuścili. Czy jednak chcą ją ocalić, czy może ostatecznie pogrążyć w nicości? Czym naprawdę okaże się straszliwa Zgnilizna? W obliczu ostatecznej klęski bohaterowie jednoczą siły, gotowi na wszystko, żeby tylko ocalić swój świat i jego mieszkańców. Nadchodzi decydująca chwila
Trzeci tom, po ""Ternie i Aliedorze"", serii fantasy ""Siedem Zwierząt Rajlegu"".Wojna między Mocarstwem Wszechbrzeża a Nekropolis trwa, pustosząc ziemie Wolnych Królestw. Wszystkie zasady zostają złamane, a równowaga świata zachwiana. Uniknąwszy przemiany w zombie przez Mistrzów Śmierci i uwolniwszy się od Magów Mocarstwa Dygwił Derrano przemierza spustoszony kraj w poszukiwaniu rodziny.Tern i Aliedora, uprowadzeni przez tajemniczych noori, płyną jako ich więźniowie w kierunku legendarnej wyspy Szmaragd, z którą, jak się okazuje, związana jest przeszłość Terna. Za nimi niestrudzenie podąża dziecko Zgnilizny - Melli, a w ślad za nią drużyna - alchemik Ksarbirus, sidcha Neiss, była Gończa Stein i łowca demonów - gnom Braber. W czasie podróży wychodzą na jaw nowe szczegóły dotyczące prawdziwego oblicza członków drużyny. Motywy ich postępowania okazują się zupełnie inne niż wydawało się na początku. Pozornie ich celem jest uwolnienie Terna z rąk porywaczy, ale czy aby na pewno tylko to?Czego naprawdę chcą od dziwnego dhussa jego towarzysze? Czy była Gończa Stein naprawdę jest ""byłą"" Gończą? Dlaczego Nekropolis zainteresowało się sidchą Neiss? Co ukrywa przed wszystkimi alchemik Ksarbirus? I jakie naprawdę zamiary wobec Terna ma rzekomy łowca demonów - Braber?Chaos trwa.A Siedem Zwierząt milczy.
Reaktywacja kolejnej legendarnej antologii Lecha Jęczmyka, po Krokach w nieznane. O ile jednak ten drugi tytuł jest przeglądem najnowszej światowej fantastyki, to Rakietowe szlaki mają być antologią klasycznych opowiadań.
Po dwóch pierwszych tomach w wyborze Lecha Jęczmyka, pracę kontynuuje Wojtek Sedeńko.
Wojtek Sedeńko, selekcjoner antologii (Wizje alternatywne 1-6, Czarna msza, Zombi Lenina, Wilcza krew), animator ruchu fanowskiego, dziennikarz, redaktor naczelny "SFinksa" i wydawnictwa Solaris.
Rakietowe szlaki w jego wyborze będą zawierały znakomite perełki literackie, opowiadania, nowele i mikropowieści wybrane spośród tysięcy przeczytanych tekstów. Wiele z nich po raz pierwszy zostanie u nas opublikowane w formie książki, a w każdym tomie znajdą się opowiadania nie publikowane dotąd w Polsce. Wśród nich będą słynne, nominowane bądź nagradzane utwory.
Wybór - według receptury Lecha Jęczmyka - ma zawierać takie opowiadania SF, które nic nie utraciły ze swojej świeżości, nadal są kapitalnymi perełkami literackimi opartymi na dobrym pomyśle.
W antologii znajdą się opowiadania po części znane polskiemu czytelnikowi, ale publikowane dotąd tylko w prasie (Literatura na świecie, Problemy, Fantastyka) lub nigdzie nie publikowane.
Kluczem do wyboru są dwa słowa: OPOWIADANIA NIEZAPOMNIANE. Czyli takie, które pomimo upływu lat wciąż stoją nam przed oczami, choć często zapomnieliśmy ich tytuł i autora. I wciąż wywołują w nas dreszczyk emocji.
To po prostu dobra literatura. Dla każdego. Niezależnie od upodobań literackich, przekonań czy wyznania.
Opowiadania tomu 4:
Stephen R. Donaldson "Miłośnik zwierząt"
Harlan Ellison "Zabójca światów"
Fritz Leiber "Statek cieni" (Hugo, nominacja Nebula)
Robert Sheckley "Duch V"
Ursula K. Le Guin "Samotność" (Nebula, nominacja Hugo, nominacja Locus)
Ray Bradbury "Poczwarki"
Siergiej Siniakin "Mnich na skraju ziemi" (Interpresskon)
John Varley "Bitnik Bajou" (nominacja Hugo, nominacja Nebula, nominacja Locus)
Clifford D. Simak "Rzecz w kamieniu" (nominacja Hugo, nominacja Nebula)
R.A. Lafferty "Matka Euremy" (Hugo)
Michael Bishop "Samuraj i wierzby" (Locus, nominacja Hugo, nominacja Nebula)
Rafał A. Ziemkiewicz "Szosa na Zaleszczyki"
Siódmy tom almanachu światowej fantastyki pod redakcją i w wyborze Mirka Obarskiego.Aż trudno uwierzyć, ale mija już siedem lat od reaktywacji kultowej serii almanachów, prezentujących największe dokonania światowej fantastyki. Przez ten czas Kroki w nieznane na trwałe weszły do świadomości czytelników jako najlepsza i reprezentatywna antologia opowiadań science fiction.
Przekroczyliśmy półmetek wydobycia ropy naftowej. Od czterdziestu lat nie odkryto nowych, wydajnych złóż tego surowca. Wydobycie wciąż maleje.
Ropa i gaz, a także ich pochodne są kołem zamachowym dzisiejszej gospodarki i cywilizacji. Co się stanie, kiedy ich zabraknie?
Ropa to tani transport, wydajne rolnictwo, ogrzewanie domów i energia dla fabryk, mobilność armii i produkcja wielu pochodnych materiałów, choćby plastyku, nawozów i leków. Kiedy zabraknie ropy krach dosięgnie wszystkich.
Przemysł samochodowy, lotniczy, okrętowy, transport, turystyka, budownictwo – te pójdą na pierwszy ogień.
Miliony ludzi stracą pracę, nie będą mieli jak dojeżdżać do centrów handlowych, do pracy. Będą się przemieszczać do centrów miast, opuszczać dzielnice domków, które są odległe i ciężko je ogrzać.
Dzięki pochodnym ropie nawozom rolnictwo jest wydajne, przy kryzysie paliwowym wydajność spadnie kilkukrotnie, płody trzeba będzie zbierać ręcznie, głód zajrzy w oczy miliardom ludzi.
Głód oznacza choroby, a większość leków bez ropy po prostu nie powstanie. Pandemia wisi w powietrzu.
Głodujące i biedne społeczeństwa ruszą ku bogatej północy, której militarna potęga stanie w hangarach i na lotniskach.
Czy taki scenariusz jest możliwy? Oto najnowszy thriller Andreasa Eschbacha, najwybitniejszego niemieckiego autora tego typu powieści, poparty dużą wiedzą na poruszane tematy. Eschbach jest bardzo drobiazgowy i dociekliwy, w tym przypomina Fredericka Forsythe’a i Toma Clancy’ego.
Kolejny znakomity thriller Andreasa Eschbacha, autora takich bestsellerów jak Wideo z Jezusem czy Bilion dolarów. Tym razem Eschbach bierze na warsztat kryzys paliwowy, a właściwie fakt wyczerpania na ziemi ropy naftowej i gazu ziemnego. Co się wówczas stanie ze światem? Z gospodarką? Z państwami opierającymi swój dobrobyt na ropie?
Ludzkość staje przed ogromnym wyzwaniem: oto zbliża się koniec ery ropy naftowej! Markus Westermann pragnie jednego – dostać się do USA, kraju nieograniczonych możliwości, i wspiąć się tam wysoko, bardzo wysoko. Pierwsza próba kończy się porażką, jednak poznaje człowieka, który twierdzi, że potrafi znaleźć ropę naftową tam, gdzie nie podejrzewają jej istnienia specjaliści. Dużo ropy. Ropę na kolejne tysiąc lat.
Wszystko, czego potrzebuje, to ktoś, kto zorganizuje mu firmę – a to wymarzone zadanie dla Markusa. Wspólnie czynią zamęt w światowej gospodarce.
Przemysł naftowy wietrzy powiew świeżego powietrza. W zasięgu ręki są miliardowe zyski. Czy coś może się nie udać? Tymczasem w Arabii Saudyjskiej, kraju o największym wydobyciu ropy na świecie, pod pustynią rozgrywa się geologiczny dramat. Równocześnie wybuch w największym porcie naftowym w Zatoce Perskiej powoduje zatrzymanie dostaw najważniejszego surowca na świecie.
A gdy do gry włącza się armia USA wkraczająca, by chronić źródła ropy, sprawy wymykają się spod kontroli…
Reaktywacja kolejnej legendarnej antologii Lecha Jęczmyka, po ""Krokach w nieznane"". O ile jednak ten drugi tytuł jest przeglądem najnowszej światowej fantastyki, to ""Rakietowe szlaki"" mają być antologią klasycznych opowiadań. Po dwóch pierwszych tomach w wyborze Lecha Jęczmyka, pracę kontynuuje Wojtek Sedeńko. Wojtek Sedeńko, selekcjoner antologii (""Wizje alternatywne 1-6"", ""Czarna msza"", ""Zombi Lenina"", ""Wilcza krew""), animator ruchu fanowskiego, dziennikarz, redaktor naczelny ""SFinksa"" i wydawnictwa Solaris. ""Rakietowe szlaki"" w jego wyborze będą zawierały znakomite perełki literackie, opowiadania, nowele i mikropowieści wybrane spośród tysięcy przeczytanych tekstów. Wiele z nich po raz pierwszy zostanie u nas opublikowane w formie książki, a w każdym tomie znajdą się opowiadania nie publikowane dotąd w Polsce. Wśród nich będą słynne, nominowane bądź nagradzane utwory. Wybór - według receptury Lecha Jęczmyka - ma zawierać takie opowiadania SF, które nic nie utraciły ze swojej świeżości, nadal są kapitalnymi perełkami literackimi opartymi na dobrym pomyśle. W antologii znajdą się opowiadania po części znane polskiemu czytelnikowi, ale publikowane dotąd tylko w prasie (Literatura na świecie, Problemy, Fantastyka) lub nigdzie nie publikowane. Kluczem do wyboru są dwa słowa: OPOWIADANIA NIEZAPOMNIANE. Czyli takie, które pomimo upływu lat wciąż stoją nam przed oczami, choć często zapomnieliśmy ich tytuł i autora. I wciąż wywołują w nas dreszczyk emocji. To po prostu dobra literatura. Dla każdego. Niezależnie od upodobań literackich, przekonań czy wyznania.
Trzeci tom legendarnego cyklu SF `Świat Pierścienia`.Uczestnicy drugiej wyprawy na Pierścień rozeszli się po tym największym artefakcie w poznanym wszechświecie. Lalkarz Zatylny tkwi w uwięzionym w magmie statku, kzin Chmee próbuje zdominować społeczność kzinów zamieszkujących artefakt, a Louis Wu, starzejący się i schorowany, naucza różne gatunki zamieszkujące Pierścień prawdy o ich świecie.Lalkarz, zgodnie z naturą swojej rasy, nadal pociąga za niewidzialne sznurki. A sytuacja jest poważna. Do Pierścienia zbliżają się nieznane floty wojenne, a na krawędzi pojawili się kolejni Protektorzy, zmutowani i potężni obcy. Ich bratobójcze walki mogą ponownie doprowadzić do zniszczenia wielkich połaci Pierścienia.Czy Louis Wu, lalkarz, kzin Akolita i przedstawiciele kilku gatunków ludów Pierścienia zapobiegną katastrofie?
Wybór najlepszych opowiadań Mike'a Resnicka, jednego z najbardziej utytułowanych pisarzy SF wszechczasów. Resnick od wielu lat jest w światowej czołówce twórców opowiadań, nie ma roku, by któreś z nich nie trafiło na listy nominowanych do Hugo, Nebuli, Locusa. Wiele z opowiadań, które się w tym zbiorze znalazły, tę rywalizację wygrało. Oto 14 opowiadań i nowel składajacych się na ten tom: Barnaba na wybiegu nominacja Hugo, nominacja Locus 1994 Siedem spojrzeń na wąwóz Olduvai Hugo, Nebula 1994, nominacja Locus Zimowe przesilenie nominacja Hugo 1991 Doskonale piękny poranek, z szakalami nominacja Hugo 1991 Manamouki Hugo, nominacja Nebula 1990 Kirinyaga Hugo, nominacja Nebula 1988 Bowiem dotknęłam nieba nominacja Hugo, nominacja Nebula 1989 Bully! nominacja Hugo, nominacja Nebula 1990 Kiedy starzy bogowie umierają nominacja Hugo, nominacja Nebula 1995 43 dynastie antaryjskie Hugo 1997
Henry Kuttner, autor klasycznych opowiadań fantastycznych, najbardziej znany jest z humorystycznych opowiadań o niesfornych mutantach Hogbenach, alkoholizującym się wynalazcy Gallegherze i robotach.
Niniejszy zbiór przypomina wszystkie najbardziej znane opowiadania Henry’ego Kuttnera.
Co do taty, to był wciąż zalany. Bo tata zna taką jedną sztuczkę. Może pić samogon, a potem, tak jak ja to rozumiem, alkohol dostaje mu się do krwi i zamienia w cukier czy coś w tym rodzaju. Nic, tylko czary. Próbował mi to kiedyś wytłumaczyć, ale nie ma w tym sensu za grosz. Wódka idzie przecież do żołądka – jak może iść do głowy i zmieniać się w cukier? kompletna bzdura. Albo czary, tak czy siak.
fragm. opowiadania z cyklu Hogbenowie.
Reaktywacja kolejnej legendarnej antologii Lecha Jęczmyka, po Krokach w nieznane. O ile jednak ten drugi tytuł jest przeglądem najnowszej światowej fantastyki, to Rakietowe szlaki mają być antologią klasycznych opowiadań.
Lech Jęczmyk to legendarny selekcjoner antologii, tłumacz (m.in. Heller, Le Guin, Dick, Vonnegut), redaktor licznych serii książkowych, redaktor miesięcznika "Fantastyka".
Wybór ma zawierać takie opowiadania SF, które nic nie utraciły ze swojej świeżości, nadal są kapitalnymi perełkami literackimi opartymi na dobrym pomyśle.
W antologii znajdą się opowiadania po części znane polskiemu czytelnikowi, ale publikowane dotąd tylko w prasie (Literatura na świecie, Problemy, Fantastyka) lub nigdzie nie publikowane.
Kluczem do wyboru są dwa słowa: OPOWIADANIA NIEZAPOMNIANE. Czyli takie, które pomimo upływu lat wciąż stoją nam przed oczami, choć często zapomnieliśmy ich tytuł i autora. I wciąż wywołują w nas dreszczyk emocji.
To po prostu dobra literatura. Dla każdego. Niezależnie od upodobań literackich, przekonań czy wyznania.
Większość tych opowiadań przetłumaczył sam Lech Jęczmyk.
Rok 1349. Podczas epidemii Czarnej Śmierci pewna wioska w Schwarzwaldzie zniknęła z powierzchni ziemi i nigdy nie osiedlono się tam ponownie. Wieki później, zjawisko to przyciąga uwagę historyka, Toma Schwoerina, i jego życiowej towarzyszki, Sharon Nagy, zajmującej się kosmologią. Co wspólnego mają ze sobą latające potwory ze średniowiecznych podań i zagadnienia kosmologii związane ze zmianami w pomiarach prędkości światła?
Czy zagadkowe freski w podziemiach Franziskanerkirche we Freiburgu mogą pomóc rozwiązać zagadkę podróży w podprzestrzeni? Kim byli tajemniczy goście ostatniego proboszcza Oberhochwald, ojca Dietricha? Przedstawiając zetknięcie dwóch opartych na naukowym myśleniu cywilizacji, powieść Michaela Flynna nie tylko w obala dotyczące Średniowiecza stereotypy, ale pozwala rzucić krytycznym okiem na współczesny rzekomy racjonalizm.
„Jedna z tych naprawdę nielicznych powieści, o których zaraz wiadomo, że nigdy nie zapomnisz. Świetna!”
Jack McDevitt
„Czyta się jak Arthura C. Clarke’a z Einsteinem i Tomaszem z Akwinu – a to dopiero początek. Ta książka powinna być obsypana nagrodami, ale co ważniejsze, powinieneś mieć ją w ręku i czytać ją.”
Robert Charles Wilson
Powieść była nominowana do Hugo w 2007 roku.
W roku 2197 ziemski statek kolonizacyjny z zamrożonymi embrionami ludzkimi na pokładzie napotyka w Poznanej Przestrzeni planetę podróżującą przez kosmos i załoga próbuje nawiązać kontakt z jej mieszkańcami...
Powracają bohaterowie pierwszego tomu:
Louis Wu, przez wiele lat przebywajacy w transie pod narkablem;
Kzin Mówiący-do-zwierząt;
Zatylny - były przywódca planet lalkarzy, partner szalonego Nessusa.
Wyruszają ponownie do Pierścienia - najbardziej zadziwiajacego tworu techniki w poznanym kosmosie, sztuczny świat o powierzchni trzy miliony razy większej od Ziemi.
Pierścień powoli, acz nieubłaganie zmierza ku zagładzie, stał się niestabilny i grozi mu kolizja ze słońcem. Czy ponowna podróż na Pierścień da odpowiedź, jak zapobiec kataklizmowi grożącemu wszechświatowi?
Bohaterów czekają nieprawdopodobne przygody wśród ras Pierścienia. Louis Wu cały czas będzie poszukiwał sposobu na uratowanie olbrzymiego artefaktu i bilionów istot na nim mieszkających. Czy uda mu się rozwiązać zagadkę budowniczych Pierścienia? I w jakim celu zbudowali tę konstrukcję. A przy okazji odkryje, że na Wielkim Oceanie Pierścienia znajdują się kontynenty, będące dokładnym odwzorowaniem kontynentów Ziemi, Marsa, planety kzinów i wielu innych. Czy zostały zasiedlone przez budowniczych Pierścienia potomkami tych planet?
W trakcie eksperymentu w Zderzaczu Hadronów CERN w Szwajcarii dochodzi do dziwnego zdarzenia. Na około dwie minuty wszyscy tracą przytomność. Szybko okazuje się, że chwilowa amnezja dotknęła całą ludzkość, doszło do wielu nieszczęśliwych wypadków. Powoli wychodzi też na jaw, że większość ludzi w trakcie tej krótkotrwałej utraty przytomności miała wizje swojej własnej przyszłości. Przyszłości oddalonej o 21 lat. Z urywków wizji zgłaszanych przez ludzi z całego globu powstaje mniej w miarę dokładna „historia” najbliższej przyszłości.
Czy przyszłość jest niezmienna? Czy możemy odmienić swój los? Czy możemy się uratować, choć wszystko wskazuje na to, że za 30 lat nie będzie nas wśród żywych?
Robert J. Sawyer, kanadyjski pisarz SF, zdobywca Hugo za Hominidów Nebuli za Eksperyment terminalny. Na podstawie Futurospekcji powstał we współpracy wytwórni Disneya i HBO serial „Flashforward (polski tytuł „Przebłysk jutra”, emitowany przez AXN). Pomimo tego, że film wziął z książki Sawyera tylko tylko pomysł wyjściowy, i tak zyskał zagorzałych fanów na całym świecie. Warto więc zapoznać się z literackim pierwowzorem.
Świat Siedmiu Zwierząt Rajlegu wykreowany przez Nika Pierumowa jest niezwykły, zamieszkany przez rozumne i nierozumne rasy, z których każda posługuje się właściwą sobie magią.
Aliedora jest młodą dziewczyną, wydaną przez ojca za książęcego syna sąsiada. Mąż ma ciągoty do agresji i znęcania się nad bliskimi. Gdy dziewczyna ucieka damskiemu bokserowi, jej decyzja jest kamyczkiem, który poruszy wielką lawinę wydarzeń mających odmienić świat Rajlegu.
Najpierw dochodzi do potyczek między sąsiadami, potem wybucha wojna między królestwami, wreszcie do konfliktu dołączają najwięksi gracze: Imperium Wszechbrzeża i Nekropolis. Wydaje się, że wszyscy chcą dorwać Aliedorę, a dziewczyna przechodzi tymczasem prawdziwą gehennę. Wszystko wskazuje na to, że jest narzędziem nieznanych, magicznych sił. Słucha się jej Zgnilizna – niepokonana dotąd potęga niszcząca systematycznie świat – chcą jej barbarzyńcy z północy, mechanicy Wszechbrzeża oraz Gończe Nekropolis.
Co się stanie, jeśli dojdzie do spotkania Aliedory i Terna, zagadkowego wybrańca?
Szósty tom corocznego almanachu światowej fantastyki. Ten przewodnik po współczesnej fantastyce cieszy się olbrzymim wzięciem czytelników nie tylko zainteresowanych tym gatunkiem. Przyczyną tego jest fakt umieszczania w almanachu kapitalnych opowiadań i nowel SF. Wszystkie są nagradzane, nominowane do nagród, wychwalane w sieci i w prasie. To są teksty, o których się na świecie dyskutuje i tłumaczy na wiele języków.
Bezpośrednia kontynuacja tomów Czarnoksiężnicy Majipooru i Lord Prestimion. Kończy tzw. Trylogię Prestimiona, opowiadającą o powstaniu na planecie Majipoor kolejnej potęgi w systemie władzy. Po Koronalu, Pontifeksie i Pani z Wyspy będzie nim tytułowy Król Snów.Treścią Króla... jest kontynuacja buntu Dantiryi Sambaila, zmierzającego do oderwania Zimroelu ze wspólnoty kontynentów i uczynienia z niego odrębnego, dziedzicznego królestwa. Sam ogrom planety sprawia, że taki bunt ma jakieś, bliżej nieokreślone, szanse powodzenia pod warunkiem przejęcia kontroli nad nadbrzeżnym terytorium kontynentu, bowiem sama logistyka interwencji przy ograniczonych możliwościach technicznych i niewyobrażalnych odległościach jest koszmarem.Buntownicy mają zresztą podobny problem: bunt nie ma sensu, jeśli Koronal i Pontifex nie ugną się i nie zaakceptują żądań buntowników, a jak ich do tego zmusić? Pozostający w cieniu złowrogi przywódca buntu, Mandralisca, rządzący poprzez głupich jak but krewnych Sambaila, wykorzystuje pozostające w amoralnej rodzinie Barjazidów maszyny do wysyłania obrazów, doprowadzając ludzi najbliższych władcom do szaleństwa, a nawet - jak w przypadku jednego z braci Prestimiona - do samobójstwa.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?