Męka Jezusa stanowi centralne wydarzenie historii zbawienia. Jednak jej opis czytany jest w liturgii tylko raz w roku i to w sytuacji, gdy nie ma czasu na jej gruntowne skomentowanie. Właśnie dlatego ojciec Raniero Cantalamessa uczynił z niej główny temat rekolekcji wielkopostnych dla Domu Papieskiego.
Kalendarz 2024 Głos Ojca Pio nr 7/2023 Święci stygmatycyKalendarz na rok 2024 poświęcony jest stygmatykom rodziny franciszkańskiej. W kalendarzu zostały zaznaczone wszystkie ważne daty związane z Ojcem Pio.
Książka ukazuje piękno kobiety od strony duchowej, psychologicznej oraz kulturowo-religijnej. Poszukuje zrozumienia jej zranień, trudności, problemów i zaistniałych kryzysów. Opisuje jej słabość, wzloty i upadki, ale też wskazuje na jej siłę i misję. Zaletą publikacji są wypowiedzi kobiet różnych stanów i zawodów, które w formie szczerego świadectwa zechciały podzielić się z Czytelnikami swoim doświadczeniem kryzysu kobiecości. Książka przeznaczona jest nie tylko dla kobiet. Z powodzeniem może posłużyć każdemu mężczyźnie pragnącemu zrozumieć płeć piękną, by móc być dla niej wsparciem i pomocą.
W 2023 roku Kościół obchodzić będzie pięćdziesiątą rocznicę objawień Matki Bożej w Akicie, które wydarzyły się w 1973 roku i po dzień dzisiejszy są ważnym przesłaniem skierowanym do całego świata. Wiarygodność tych objawień potwierdził w 1984 roku biskup Jan Shojiro Ito, ordynariusz diecezji Niigata. Prawdziwość przekazanego przesłania potwierdziła także sama Matka Boża, dwukrotnie spełniając wcześniej zapowiedziane uzdrowienie z głuchoty siostry Agnieszki Sasagawy, głównej bohaterki wszystkich nadprzyrodzonych wydarzeń, które miały miejsce w klasztorze Sióstr Służebnic Eucharystii w Akicie w latach 1973-1982. Matka Boża w Akicie potwierdziła prawdę o rzeczywistej obecności Jezusa w Eucharystii, a także objawiła się jako nauczycielka modlitwy. Podobnie jak w Fatimie, Kibeho czy Gietrzwałdzie, wzywała do codziennego odmawiania Różańca, który ukazała jako ratunek dla świata. Maryja zachęcała usilnie do modlitwy różańcowej w intencji papieża, biskupów i kapłanów, ponieważ - jak zapewniała - szatan obiera za cel swego działania przede wszystkim dusze poświęcone Bogu. Przesłanie Matki Bożej w Akicie ukazuje znaczenie modlitwy różańcowej i jej potęgę wobec zapowiadanych wydarzeń: "Jedyną bronią, która nam wtedy pozostanie, będzie różaniec".
Myśli o miłosierdziu Bożym na 50 różnych karteczkach, w obwolucie. Do indywidualnego rozważania lub rozdawania przy okazji różnych spotkań, nabożeństw, mszy świętych.W komplecie znajduje się 50 karteczek, każda zawiera inną myśl dotyczącą Miłosierdzia Bożego, całość opakowana jest w tekturową obwolutę.Wymiary: 9 x 4,8 cm, papier kredowy wizytówkowy.Przykładowe myśli o Miłosierdziu Bożym:Bóg Was kocha i to bardzo, dlatego Wy odwzajemniajcie tę miłość najlepiej jak potraficie.Miłosierdzie Boże jest nieskończone.Nawrócenie jest najbardziej konkretnym wyrazem działania miłości i obecności miłosierdzia w ludzkim świecie.Nie znajdzie ludzkość uspokojenia dopóki się nie zwróci z ufnością do miłosierdzia mojego.
Nie wolno nam się spóźnić z czasem oczyszczenia, bo to, podobnie jak późne obcinanie gałęzi, rani drzewa, zostawia je krwawiącymi. Życie konsekrowane dzisiaj najbardziej potrzebuje nadziei oraz pracy na poziomie korzeni. Abp Jos Rodrguez Carballo OFM Na kryzys patrzę jak na szansę, nawet jeśli polega on na wyczerpaniu się dotychczas realizowanego scenariusza, nawet jeżeli związany jest z niepokojem, utratą poczucia sensu i zagubieniem.
Matteo d'Agnone jeden z największych egzorcystów w historii Kościoła. Miał dar proroctwa i czynienia cudów, które działy się, gdy kreślił znak krzyża. Wyróżniała go miłość do Matki Bożej, był wybitnym kaznodzieją i wzorem modlitwy.
W diecezji Chieti Vasto, na wzgórzu Tarini (Tarigni), w Manoppello (30 km od Peskary w Abruzji) wznosi sie bazylika Boskiego Oblicza. To tutaj jest przechowywana, w bogato zdobionym ostensorium, relikwia, która ukazuje na bardzo delikatnej tkaninie oblicze cierpiącego i chwalebnego Chrystusa. Według tradycji, potwierdzonej przez najnowsze badania, mamy do czynienia z prawdziwym wizerunkiem Jezusa (veronika = vera prawdziwa + icona ikona), z obliczem, które nie zostało namalowane ludzką ręką (acheropita). Książka opowiada o historii i wielkim znaczeniu tego świętego wizerunku. Bracia Mniejsi Kapucyni z Abruzji przechowują Boskie Oblicze od 1638 roku, gdy zostało im ofiarowane przez doktora Donata Antoniego De Fabritiis. Do wielu pielgrzymów, którzy nawiedzili I kontemplowali Boskie Oblicze, dołączył także papież Benedykt XVI, który przybył do Manoppello 1 września 2006 roku.
Brat Piotr Michalik urodził się w 1963 r. w Kędzierzynie-Koźlu. Na kapłana w Zakonie Braci Mniejszych Kapucynów został wyświęcony w Krakowie w 1991 r. Przez rok pracował w parafii św. Antoniego w Nowej Soli.W 1993 r. wyjechał na misje do Republiki Środkowoafrykańskiej, gdzie do dzisiaj głosi Dobrą Nowinę, sprawuje sakramenty święte, prowadzi duszpasterstwo. Przez lata swojej posługi misyjnej pełnił odpowiedzialne funkcje w zakonie. Był radnym zarządu Vice-Prowincji Czad-RŚA, gwardianem (przełożonym domu zakonnego), ekonomem (zajmował się finansami misji), mistrzem nowicjatu (odpowiadał za formację duchową młodych zakonników) oraz proboszczem parafii. Organizował obozy dla uchodźców podczas rebelii, tworzył wspólnoty Caritas niosące pomoc dla potrzebujących. Poza tym jest pierwszym wśród misjonarzy kapucynów, Polaków, budowniczym dróg i mostów.Mosty w Assana i Wantounou oraz liczne przepusty wodne na terenie parafii Ngaoundaye to obok wielu wybudowanych kaplic, budynków parafialnych, szkół, studni głębinowych i boisk sportowych materialne owoce obecności brata Piotra w Republice Środkowoafrykańskiej, z których korzystają i przez wiele lat jeszcze będą korzystać mieszkańcy tej ziemi.Andrzej Kerner jest dziennikarzem Gościa Niedzielnego, autorem książek Guinness ze świętym Patrykiem i Bóg urodził się na wschodzie. Mieszka w Kędzierzynie-Koźlu, od lat szkolnych przyjaźni się z bratem Piotrem Michalikiem.
Święty Ludwik Maria Grignion de Montfort urodził się we Francji 31 stycznia 1673 roku w Montfort-Sur-Meu jako drugi z osiemnaściorga dzieci. Następnego dnia rodzice ochrzcili go nadając mu imię Ludwik. Później Ludwik do swojego imienia doda imię Maria, wyrażając w ten sposób swą wielką miłość do Najświętszej Maryi Panny. De Montfort nie jest oznaką tytułu szlacheckiego, ale nazwą miejsca, gdzie św. Ludwik został ochrzczony.
Książka ukazuje Franciszkowe rozumienie tajemnicy Wcielonego Słowa, przeżywanego w wielu wymiarach: wcielenia, narodzenia, śmierci i zmartwychwstania, jak też w znaku Jego sakramentalnej obecności w Kościele. Poprzez swą chrystocentryczną duchowość brat Franciszek ubogacił Kościół i społeczeństwo średniowiecza nowym spojrzeniem na fakt Boga, który stał się człowiekiem. Jego dynamiczne i kreatywne wstępowanie w ślady wcielonego i eucharystycznego Słowa zostało przypieczętowane darem stygmatów. Seraficki Ojciec schodząc z góry Alwerni dostąpił we własnym ciele łaski mistycznego spotkania z umiłowanym i ukrzyżowanym Chrystusem, stał się tym samym żywym przykładem, nauki apostoła Pawła, dla którego ludzkie ciało było świątynią Boga. W konsekwencji, figura stygmatyzowanego Franciszka, wpłynęła znacząco na ponowne zainteresowanie się człowiekiem, a chrześcijańska Europa mogła ze średniowiecza wkroczyć w okres renesansu czy odrodzenia, gdzie tacy humaniści jak Dante, Leonardo da Vinci, Michał Anioł czy też wybitny polski poeta Jan Kochanowski, w nowym świetle i w nowym duchu zgłębiali i opiewali piękno ludzkiego ciała oraz geniusz jego umysłu.
Tomik zawiera hymny ojców Kościoła o zmartwychwstaniu, wniebowstąpieniu i zesłaniu Ducha Świętego.Słońce ujrzawszy,że do krzyża przygwoździli i w ciele ukrzyżowali Tego,który stworzył biegun nieba i ziemizaćmiło się, nieme, zakryło oczy,a błękit nieba upodobnił się do nocy.Atak strachu natychmiast rozsadził skały,a zasłona Miejsca Najświętszego w świątynirozdarła się przez środek.Krzyż został objawiony ludziom jako drzewo życia,do którego przygwożdżono Owoc Dobra.Ten umierając, z podziemnych mokradeł ludziom śmiertelnymrozkwitnął zmartwychwstaniem.
Zakon kapucyński wyłonił się z duchowej rodziny franciszkańskiej dzięki wielkim pragnieniom braci, którzy chcieli, by na nowo zapłonął w ich sercach ewangeliczny radykalizm Świętego Franciszka z Asyżu. W dawnych kronikach Zakonu możemy z łatwością zauważyć wielką radość pierwszych kapucynów, dających świadectwo o tym, że po wielu latach poszukiwań w nowej reformie odnaleźli spełnienie swych marzeń, by żyć w pełni Regułą i duchem Zakonodawcy. Autor książki proponuje pogłębione odczytanie kapucyńskiego charyzmatu oraz odkrycie dróg, którymi wędruje w naszych czasach Zakon Braci Mniejszych Kapucynów. Jest naszym przewodnikiem po kartach Konstytucji oraz uczy duchowego rozumienia zakonnego prawodawstwa. Zwraca uwagę na obecność w Konstytucjach osoby i ducha Świętego Franciszka, formułując tezę, że aktualne Konstytucje kapucyńskie są najbardziej franciszkańskie ze wszystkich poprzednich, co daje nam również nadzieję, że są także bardzo ewangeliczne i stanowią duchowy pomost pomiędzy Świętym Franciszkiem i jego pierwszymi braćmi, a tymi, którzy w dzisiejszych czasach próbują iść jego śladami.
Tomik zawiera hymny Ojców Kościołao Adwencie, Paruzji, Sądzie Ostatecznym i Zmartwychwstaniu :Seria Corona Mystica to:klasyczne teksty duchowości chrześcijańskiejliteracki język wypowiedzibogactwo treści duchowychprzygotowanie do modlitwy i prowadzenia rozważań
Życie w rytmie wdzięczności umożliwia doświadczanie radości nie tylko w wyjątkowych okolicznościach i specjalnych wydarzeniach, ale również w prozie dnia codziennego. Nawet trud i niepowodzenia stają się cennymi lekcjami życiowej mądrości, a duchowość prowadzi do niewyczerpanego źródła szczęścia.Notatnik ""W rytmie wdzięczności"" służy pomocą w wykształceniu umiejętności zauważania, doceniania i celebrowania dobra obecnego w życiu. Rozpoznawanie błogosławieństw to nie tylko skuteczne lekarstwo na współczesną epidemię narzekania i niezadowolenia. Jest ono również najlepszą strategią wzmacniania psychologicznego dobrostanu.br. Piotr Kwiatek OFMCap doktor psychologii, kapłan i zakonnik. Wykłada psychologię komunikacji w Wyższym Seminarium Duchownym Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów w Krakowie oraz interwencje pozytywne na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS studia rekomendowane przez założyciela nurtu psychologii pozytywnej, prof. Martina E. P. Seligmana. Jest autorem książek Kochaj Boga i nie bój się być szczęśliwym oraz Ucieszyć się życiem. Cztery okna wdzięczności oraz ""W świetle cienia. Trudności w drodze do szczęścia"".
Obszerne fragmenty dziennika jednej z największych mistyczek i stygmatyczek Kościoła. Dziesięć tekstów zapisanych przez Weronikę Giuliani dotyczących różnych etapów jej życia, których myślą przewodnią jest modlitwa. Mogą one zainteresować wszystkich pragnących pogłębienia własnej relacji z Panem Bogiem, ale również zmagających się z trudnościami na modlitwie.Zapiski świętej klaryski kapucynki poprzedzone zostały krótkimi wprowadzeniami ułatwiającymi ich zrozumienie.Mniszka opowiedziała w dzienniku o nadzwyczajnych darach, które otrzymała od Pana, ale również o trudnościach, upadkach i zmaganiach. Warto czerpać z jej bogatego doświadczenia.
Na publikację składają się hymny wschodnich ojców Kościoła z pierwszych wieków chrześcijaństwa podejmujące temat nawrócenia do Boga. Piękne frazy zawierają teologiczną głębię prawd wiary, jak i wskazania odnośnie do chrześcijańskiego sposobu życia. Utwory ukazują ponadto dynamikę życia duchowego i jego mechanizmy. Podczas ich lektury może zaskakiwać doskonała znajomość ludzkiego wnętrza, jaką posiedli autorzy, oraz fakt, że ludzie od czasów starożytnych niewiele się zmienili. Obnażają oni przykładowo pozorność intencji postanowienia poprawy czy zaufania Bogu oraz metody, jakimi człowiek sam się oszukuje. Czytelnicy mogą się przejrzeć w tej literaturze jak w lustrze i za autorami zapytać samych siebie, w czym lokują swe nadzieje gdzie się rzeczywiście znajduje ich skarb (Mt 6,21) stawiając w ten sposób pierwszy krok ku nawróceniu.
Wyjątkowy modlitewnik
Oryginalne modlitwy ułożone przez Ojca Pio
W modlitewniku zebrano modlitwy, wezwania i rozważania zapisane przez samego Ojca Pio oraz akty strzeliste wypowiedziane przez niego podczas wizji mistycznych. Ojciec Pio nie ułożył tych modlitw specjalnie. Powstały one spontanicznie podczas pisania listów albo wizji mistycznych. Stąd też są wyjątkowe. Po raz pierwszy wydane w formie modlitewnika. Z pewnością trafią do serc czcicieli Ojca Pio i wszystkich zafascynowanych jego duchowością, a także do wszystkich pogubionych, poszukujących i pragnących duchowej przemiany.
To prawdziwa historia męża, mordercy, zakonnika
patronat medialny GOŚĆ NIEDZIELNY
fragment książki:
„Drzwi zatrzasnęły się za nim z głuchą ostatecznością, zamykając go w więzieniu. W ten sposób został zamknięty także pewien rozdział jego życia – życia pełnego przemocy i okrucieństwa, strachu i walki o przetrwanie, opuszczenia i osamotnienia. Kiedy przekraczał te wrota, jedyne, co mógł dostrzec, to ślepy zaułek. Żałował , że nie jest martwy. Miał dwadzieścia lat”.
Recenzja:
To rewelacyjna literatura faktu. Nie ma większej radości od tej, gdy ktoś moralnie martwy wraca do żywych. Nie jest łatwo wybaczyć tym, którzy nas skrzywdzili, ale jeśli zamiast cieszyć się z przemienionych serc naszych krzywdzicieli, szukamy zemsty, sami stajemy się krzywdzicielami. Ta historia to dowód na istnienie nieba już tu na ziemi. Jeżeli go nie odczuwasz, to tylko dlatego, że zatrzasnąłeś swoje serce na Miłosierdzie. Przeczytaj tę książkę i żyj wiecznie!
Rafał Porzeziński, autor programu „Ocaleni” w TVP
„Podręczny alfabet katolika” nie jest książką przeznaczoną dla kogoś, kto potrzebowałby ABC wiary. Jest to książka dla katolika mocno osadzonego we współczesności i poszukującego zrozumienia tej współczesności w świetle wiary. Ważna i potrzebna książka.
ks. prof. dr hab. Henryk Seweryniak
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?