Obecny tomik stanowi kontynuację dwóch pozycji: „Spotkania z Jezusem” (2017),
„ON jest wszystkim” (2018). Podobnie jak te dwa tytuły kieruje uwagę w stronę Boga
i tajemnic, jakie nas w życiu otaczają.
Fantastyczna powieść dedykowana miłośnikom postapo oraz SF.
Książka ukazuje świat przyszłości ‒ poukładany, sprawiedliwy, bez korupcji i poważnych przestępstw, gdzie każdy zna swoje miejsce. W rzeczywistości jednak jest on skorumpowany, pełen agresji i niesprawiedliwości. Przeludnienie spowodowane nieśmiertelnością powoduje, że oskarżanych o wszystkie nieszczęścia wyrzutków jest coraz więcej. I to jest świat, którego oficjalnie nie ma i który pojawia się jedynie w opowieściach i plotkach.
Na podstawie przygód policjanta Filipa Tura autor ukazuje świat jutra po wielkiej światowej rewolucji, która doprowadziła ludzkość na skraj zagłady. Główny bohater ze swojego bezpiecznego i przewidywalnego świata w przestworzach trafia między ludzi, w których istnienie wcześniej nie wierzył, żyjących w podziemiach zrujnowanych miast. Seria niezrozumiałych zdarzeń w kontekście totalnej, globalnej inwigilacji burzy wpojony mu obraz rzeczywistości. Aby wrócić do swojego poprzedniego poukładanego życia, żony i córki, Filip musi złamać własne zasady i postępować wbrew prawu, którego dotąd strzegł. Wchodzi w układ z ludźmi żyjącymi poza prawem i z biegiem zdarzeń poznaje prawdę, zmieniając swój stosunek do otaczającej go rzeczywistości.
Książka od początku do końca trzyma w napięciu, dostarcza emocji i niezapomnianych wrażeń. Przemyślana fabuła, wartka akcja, zaskakujące zwroty zdarzeń i spójny obraz przyszłości pozwalają czytelnikowi całkowicie zagłębić się w lekturę.
Staszek stanął przed niebywałą szansą na ucieczkę z pociągu kilka kilometrów od Oświęcimia. Ale była również przeszkoda – Niemcy zabrali jego kenkartę. Brak odpowiedniego dokumentu tożsamości prowadził – w najlepszym wypadku – wprost do aresztu.
Musiał jednak dostać się do małego miasteczka na przedmieściach Warszawy, gdzie jego żona z dzieckiem i teściową zamieszkali po okrutnym wysiedleniu podczas całkowitego zniszczenia miasta.
Po niebezpiecznej podróży Staszek odnajduje swoją rodzinę w dwupiętrowym domu, wraz z dwudziestoma innymi ludźmi ocalałymi po rzezi Warszawy.
Po ponad trzydziestu latach kariery kardiochirurga w Kalifornii, Witold Niesłuchowski przeszedł na emeryturę i przeprowadził sie do Chapel Hill, gdzie obecnie mieszka z żoną Bonnie i golden retrieverem Bentleyem. Po latach spędzonych w sali operacyjnej i poza nią odkrył, że wszechświat nie składa sie z atomów, lecz z opowieści.
Związki miedzy ojcem a synem są mu szczególnie bliskie, toteż większość jego opowiadań porusza te zagadnienia.
Zapraszam na stronę internetową: witoldniesluchowski.com
„Łobuzy” to powieść przygodowa, jednak można ją również nazwać thrillerem, gdyż występuje w niej solidny wątek grozy, w którym ważą się losy bohaterów. Młode chłopaki, w wieku od dziesięciu do jedenastu lat, mieszkają i broją w niewielkim miasteczku Potok, w którego okolicach rozgrywa się przebieg fabuły. Wszystko dzieje się na początku lat dziewięćdziesiątych i autor zadbał o to, aby przenieść czytelników właśnie w tamte realia. Na początku zobaczymy ich w rodzinnych domach, szkole czy na podwórku, gdzie duch tamtych czasów będzie w każdej linijce, a kolejne kartki przeniosą czytelnika w gęstwiny lasów, gdyż gubi się tam czwórka dzieciaków, która uciekła ze swoich domów. Muszą znaleźć sposób na to, aby przetrwać. A niebezpieczeństw czyha naprawdę wiele…
Świat kawiarenek i kabaretów przedwojennej Warszawy, a na jego tle losy głównej bohaterki - Tali. Uboga dziewczyna z prowincji, zamieszkała w nędznej dzielnicy, krok po kroku spełnia swoje marzenia i wyrasta na gwiazdę małych scen. Czyżby kolejna bajka o Kopciuszku? Niestety nie. Przez przypadek Tala staje się nieświadomą uczestniczką rozgrywki pomiędzy ludźmi dużo potężniejszymi od niej. Czy uda się jej połączyć spotykające ją dziwne sytuacje w pełen obraz? Czy dowie się, o co tak naprawdę toczy się gra? A może uda się to tobie?
W Marine Harvest na małej, odosobnionej wyspie Varaldsoy, zagubionej gdzieś pośród fiordu Hardanger, miało swój początek pewne przedsięwzięcie. To właśnie tam wuj wraz ze swoim bratankiem postanowili wypróbować nowy sposób hodowli ryb morskich - hodowlę zbiornikową. Kiedy w 1962 r. rozpoczynali swój biznes, nie mieli więcej niż kilka domowej roboty drewnianych pojemników z aluminiowym dnem i głębokiej wiary w powodzenie.
Historia mężczyzn nie jest typowa dla raportów finansowych, jej rozwój nie opiera się na analizach i inwestycjach korporacyjnych. To opowieść o odwadze i zdeterminowaniu w drodze do sukcesu pomimo przeciwności losu.
Transplantacja. Dla jednych straszne słowo, dla innych nadzieja. Daje życie i daje zdrowie. Niektórzy nic o niej nie wiedzą, inni nic nie chcą wiedzieć. Opisujemy cztery prawdziwe historie. Jest nas czworo. Połowa po przeszczepach, połowa poważnie chora. Aktualnie wszyscy zdrowi. Piszemy w różnym stylu i mamy różną wrażliwość. Piszemy i poważnie, i żartobliwie, ale zawsze szczerze. Tacy jesteśmy w normalnym życiu. I jesteśmy tacy jak Ty. Mamy wyjątkowe doświadczenia i dzielimy się nimi z Tobą. Jeśli chorujesz – musisz przeczytać. Jeśli choruje ktoś bliski Ci – musi dostać tę książkę. Jeśli jesteś zdrowy – przeczytaj, obserwuj siebie i innych, i działaj, gdy zauważysz symptomy choroby. Jeśli nie wierzysz w transplantację – uwierz. Jeśli się boisz – przestań. Autorzy
Cieszę się, że ta książka powstała. Pacjenci i ich bliscy znajdą w niej praktyczne porady na trudny czas, prawdziwe pokrzepienie i otuchę, a dla personelu medycznego będzie ona innym spojrzeniem na bliski i jednocześnie odległy świat chorego człowieka. Dorota Miszewska-Szyszkowska, lekarz transplantolog, nefrolog
W takie teksty zanurzam się absolutnie… Czytam, przeżywam, analizuję, interpretuję, mimowolnie przenoszę niektóre wątki do swojego świata. To treści niezwykle osobiste, a jednocześnie bardzo fachowe. Z jednej strony imponująca dokładność relacji z przebytych chorób (materiały medyczne, wyniki, zdjęcia, opisy objawów, stanów fizycznych i emocjonalnych) – czyli rzetelne ujęcie medyczne. Z drugiej strony ogromny ładunek osobisty. Szczerość i otwartość tych relacji wzrusza, a momentami wręcz krępuje – jesteśmy w przestrzeni prywatnej, intymnej, jakbyśmy czytali czyjś pamiętnik. Poznajemy trudne historie chorób, przez które przeszli bohaterowie tej książki, a jednocześnie widzimy silnych, pełnych dobrej energii ludzi, którzy zarażają optymizmem i wiarą, że z każdej traumy można wyjść obronną ręką. I chyba właśnie to – poza samym wyzdrowieniem – jest dla czytelnika najbardziej pokrzepiające. Całość świetnie napisana, bardzo spójna, czyta się jednym tchem. Z przyjemnością wesprzemy autorów w wydaniu tej książki i wprowadzeniu jej na rynek księgarski. Agnieszka Sokołowska, menedżer projektu Rozpisani.pl
Życie jest twarde, bezwzględne i nie dba o nasze plany. Jednocześnie pisze historie zaskakujące, zadziwiające, często tajemnicze i pełne niespodziewanych zwrotów akcji.
Szymon wygrał w kasynie na statku coś więcej niż pieniądze. Garbus udowodnił, że ciało nie musi być przeszkodą, kiedy silna jest osobowość. Marlenka odważyła się sięgnąć po miłość, a Mirka stanęła do walki o dziecko.
Bohaterowie opowiadań Tomasza Szmajdy mogą przypominać sąsiadów, znajomych, a czasem nas samych. Jedni mieszkają w dużych miastach, inni w miasteczkach czy małych wioskach. W każdej historii mają jednak do przekazania jakąś myśl, która skłania do refleksji nad nieprzewidywalnością ludzkiego losu. Zaprasza do zatrzymania się w pędzie codziennego życia i zastanowienia nad różnymi wartościami, działaniami i wyborami.
W związku z przypadającą w 2018 roku setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości uznałem, że warto podzielić się przemyśleniami dotyczącymi naszego hymnu narodowego i zaproponować wynikającą z nich korektę tekstu Mazurka Dąbrowskiego, który od 26 lutego 1927 roku jest naszym hymnem państwowym.
Napisałem do Pana Prezydenta Andrzeja Dudy list datowany : 25 listopada 2017 roku.
Od autora
Budowanie siebie to proces, który nigdy się nie kończy. Trwa on przez całe życie. Stanowi wyzwanie mające znaczny wpływ na całe nasze życie, od spraw bardzo ogólnych po najdrobniejsze szczegóły. Wielokrotnie spotykam ludzi, którzy twierdzą, że bardzo chcieliby zmienić coś w swoim życiu, ale nie wiedzą nawet co. O czym to świadczy? Jedynie o tym, że nie są oni zbudowani wewnętrznie. Zagubili gdzieś swoją drogę, krocząc wąską ścieżką utartego schematu. Ta droga nie zawsze jest zła, często od strony zewnętrznej, fizycznej w pierwszym odczuciu okazuje się bardzo wygodna. Jednak dyskomfort pojawi się bardzo szybko, jeśli nie jest to MOJA droga, jeśli o wydeptaniu moich ścieżek będzie decydował ktoś inny […].
„Obowiązkowa lektura dla każdego, kto szuka odpowiedzi na pytanie: jak odnaleźć
siebie i drogę, którą chce podążać. Dr Anna Kazimierczak-Kucharska, bazując na swoim doświadczeniu, pokazuje ogromną ilość praktycznych porad i ćwiczeń, dzięki którym każdy znajdzie coś dla siebie. Serdecznie polecam!”.
Jakub B. Bączek – Trener Mentalny Polaków
Dr Anna Kazimierczak-Kucharska – coach, trener, mówca, autorka książek i artykułów z dziedziny filozoficznej, pasjonatka starożytnej filozofii oraz rozwoju osobistego. W tej książce pragnie podzielić się technikami, dzięki którym realnie zbudowała siebie. W swojej pracy z ludźmi łączy starożytne praktyki filozoficzne z rozwojem osobistym. Jest przekonana, że zbudowanie siebie jest najbardziej skuteczną drogą do osiągnięcia prawdziwego szczęścia.
„Kalahari i inne opowiadania”, to kompletny zbiór twórczości Wojciecha Albińskiego.
W dwóch tomach, na bez mała tysiącu stron, znajdują sie opowiadania publikowane wcześniej w zbiorach: „Kalahari”, Twój Styl, Warszawa 2003; „Królestwo potrzebuje kata”, Twój Styl, Warszawa 2004; „Antylopa szuka myśliwego”, Twój Styl, Warszawa 2006; „Lidia z Kamerunu”, Twój Styl, Warszawa 2007; „Achtung! Banditen!”, W.A.B, Warszawa 2009; „Soweto – my love”, W.A.B., Warszawa 2012.
Są również teksty, które drukowane były na łamach czasopism, a nie ukazały sie nigdy w wydaniach książkowych. Są wreszcie i te, które dotychczas nie ujrzały jeszcze światła dziennego.
Całość dopełniają wiersze Wojciecha Albińskiego, od których rozpoczynał swoja pisarska przygodę, drukując je miedzy innymi w paryskiej „Kulturze”.
Książka opatrzona jest wstępem Marka Nowakowskiego. Swoistym komentarzem do opowiadań jest również zamieszczony w książce w całości wywiad udzielony przez Autora do prestiżowego miesięcznika literackiego „Nowe Książki” („Jest wiele niepotrzebnych krajów”. Rozm. J. Strękowski.
„Nowe Książki” 2006 nr 8).
Wojciech Albiński dzieli sie w tych opowiadaniach swoim długoletnim doświadczeniem afrykańskim. To, o czym nam mówi, czerpie z własnego pasjonującego życia – dlatego mu wierzymy. Wartość tej książki podnosi jeszcze jej barwny styl i piękny, żywy język.
Ryszard Kapuściński
Wojciech Albiński zadebiutował późno, ale jakże zaskakującą i dojrzałą prozą. Kalahari to książka finezyjna w formie i bogata w treści. Zarazem pożyteczna poznawczo, wciągająca w osobliwości świata na antypodach, tam, gdzie z oceanu wynurza sie Przylądek Dobrej Nadziei i Góra Stołowa.
Marek Nowakowski
Ze Wstępu do książki
Jest rok 2045. Po serii katastrof naturalnych, spowodowanych zmianami klimatycznymi i ludzką interwencją, większość życia na Ziemi uległa zniszczeniu. W miejsce Stanów Zjednoczonych powstało militarystyczne państwo o nazwie Federacja Północna, które dąży do uzyskania kontroli nad pozostałymi zasobami ziemskimi za pomocą konfliktu zbrojnego, zwanego potocznie wojną o zasoby.
Narratorem książki jest Victor „Vortex” Cresta, trzydziestosiedmioletni policjant i były zawodowy bokser, który przechodzi kryzys – po czterech latach związku odchodzi od niego żona, w pracy też nie układa się najlepiej. Pewnego dnia Victor otrzymuje od dawno niewidzianego przyjaciela z dzieciństwa list z wiadomością o śmierci ojca i decyduje się wrócić do rodzinnego miasteczka po dwudziestu jeden latach nieobecności, z nadzieją na odpoczynek od problemów i poukładanie życia na nowo. Nie ma jednak pojęcia, że w Little Star będzie musiał zmierzyć się z niebezpieczeństwem, na które nie jest przygotowany...
Droga do Little Star to powieść łącząca w sobie cechy thrillera psychologicznego, kryminału noir, powieści drogi, a nawet westernu. Porywająca historia o poszukiwaniu swojej tożsamości i miejsca na świecie, odwadze i znajdowaniu w sobie siły w obliczu przeciwności.
Co się działo na przełomie lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych w Polsce?
Przeważnie kojarzymy miasta, fabryki i ogromne zakłady pracy. Przewroty, strajki i aresztowania - strach i powiew wolności. Ale jak upływały miesiące i pory roku ludziom w małych miastach, na wsiach, gdzie głównym pracodawcą był PGR lub lokalna przetwórnia i sklep spożywczy? Gdzie w zamkniętej społeczności milicjant był jednocześnie sędzią? Przecież tam żyła większość ludzi. Każdy miał swoje lokalne dylematy, romanse, biznesy. Dla każdego jego własne pół czy półtora hektara ziemi, dwie izby w walącej się chałupie czy zdobycie litra samogonu było najważniejszym tematem dnia…
Ta książka to nie farsa, nie komedia, nie kryminał. To po prostu codzienne życie z minionej epoki.
Każdy dom ma swoją tajemnicę. Ale są domy, które skrywają w sobie prawdziwe tajemnice. Jak Oakmore House - urokliwy dom na sielskiej angielskiej prowincji, zamieszkany przez kochających się ludzi.
Czy jednak jego mieszkańcy naprawdę są szczęśliwi? Czy sami decydują o swoim losie? A może tak naprawdę ich losy są już napisane, a oni wypełniają tylko polecenia Wielkiego Manipulatora? Albo wszystko jest nieprawdą...
Autor należy do ostatniego pokolenia tzw. Holocaust Survivors, czyli Żydów ocalonych z Holocaustu. W Polsce żyje ich jeszcze kilkuset. Są skazani na zagładę, tym razem ostateczną i nieodwołalną, ponieważ najmłodsi, między innymi autor, dobijają do osiemdziesiątki.
Książka URODZONY NA GESTAPO nie jest, jak wiele innych, opisem wojennych losów spisanych po wojnie przez naocznego świadka niemieckich zbrodni. Na pytanie, o czym jest ta publikacja, autor odpowiada: „Jest o mnie, o człowieku, który wiele lat poświęcił na poszukiwanie prawdy o pierwszych latach swojego życia; od 1942 do 1945 roku. Zakończyły się one sukcesem. Jakiś, niedający się racjonalnie wytłumaczyć, ciąg wydarzeń rozgrywających się w różnych miejscach i w różnym czasie spowodował, że autor odnalazł prawdę o swojej tożsamości i o rodzinie, którą prawie całą zamordowali Niemcy.
W książce znajdziemy piętnaście opowiadań, których miejscem akcji są kolejno: Polska, Ukraina i Izrael. Czytelnik znajdzie w niej również czternaście wierszy i ponad dwadzieścia zdjęć, w większości wykonanych przed wojną.
Książka ta ma za zadanie przeprowadzić czytelnika poprzez proces analizy strategii biznesowej firmy w celu doboru adekwatnej metody zarządzania. Uwzględniając fakt, że w dobie Big Data główną wartością większości przedsiębiorstw jest przetwarzana przezeń informacja, to na niej skupiony winien być model zarządczy. Udział człowieka, zaangażowanie technologii, wreszcie infrastruktura, z której wykorzystaniem działa firma, to czynniki które poddano analizie. Skupienie wniosków wokół przebiegu informacji biznesowej i skoncentrowanie się na analizie danych, to przesłanki odróżniające to opracowanie od innych pozycji dostępnych na rynku.
Z tego względu książka nie tylko będzie przydatna w procesie dydaktycznym jako uzupełnienie przedmiotu Podstawy informatyki dla biznesu, ale także może okazać się pomocna w codziennej praktyce zarządczej osób podejmujących istotne decyzje strategiczne w firmie. Wszystkie opisane przypadki i badania zostały zweryfikowane w ciągu ponad piętnastu lat pracy zawodowej autorki. Wykorzystanie dorobku naukowego w codziennej pracy w międzynarodowych grupach finansowych, przedsiębiorstwach prywatnych i administracji publicznej, w Polsce i za granicą, na poziomie krajowym, Unii Europejskiej, a czasem też w kręgu światowym sprawia, że otrzymują Państwo pozycję zweryfikowaną w codziennej pracy, przy nacisku na wynik, sprawdzoną w ogniu walki o rynek, a często prezentującą doświadczenia zrealizowane w trudnym otoczeniu biurokracji i inercji administracji publicznej. Jednocześnie, większość prezentowanych wniosków została poddana ocenie akademickiej i zrecenzowana pod kątem ich przydatności w procesie badawczym i dydaktycznym nauk ekonomicznych, dyscypliny zarządzania.
Autorka jest prawnikiem z doktoratem z ekonomii w dziedzinie zarządzania technologiami informacyjnymi, a jej profil akademicki i zawodowy ukształtował się w wyniku nieustannej konieczności transponowania „papierowych” przepisów prawnych na logarytmiczny język IT. Połączenie wiedzy i doświadczenia prawniczego z analitycznym myśleniem i determinacją niezbędną we wdrożeniach systemów informatycznych miała okazję sprawdzić przez ponad 15 lat, kierując in-house, bądź jako doradca biznesowy i prawny, projektami w bankach, funduszach inwestycyjnych i emerytalnych, firmach ubezpieczeniowych, a także polskich, europejskich i światowych instytucjach regulacji i nadzoru rynku.
Za osiągnięcia w definiowaniu architektury biznesowej i wdrożenia w obszarze (Data) Governance w zlokalizowanej we Frankfurcie nad Menem agencji unijnej nadzorującej rynek ubezpieczeniowy i emerytalny w Europie została nominowana do prestiżowej nagrody German Enterprise Awards 2017 przyznawanej przez Worldwide Business Review. Jej ambicją jest sprawdzanie się w tematach trudnych, a często nawet pozornie beznadziejnych, gdzie prawnik jest współodpowiedzialny za konstruktywne rozwiązanie kwestii biznesowych.
Pomysł pierwszego opowiadania powstaje w roku 2010. I pod wpływem wielu zdarzeń zostaje ukończone w roku 2015. Postać Iwanowa została stworzona z losów wielu prawdziwych postaci. Fragmenty Artysty ukazują się drukiem na łamach jednego z czasopism literackich na kilka lat przed ukazaniem się książki. Między rokiem 1992-97 autor wraz z "Osą" podróżują po Europie i kiedy docierają do Berlina są oszołomieni jego rozmachem. To właśnie tam pewnej nocy, kiedy gubią się pośrodku tego miasta zostają wymyślone postacie Marty Degen, która z tylu nieoczywistych powodów pragnęłaby śmierci i Marka Feuera skłonnego poświęcić tak dużo dla sztuki.
Bajki terapeutyczne powstały z myślą o dziciach 3–9 lat, a ich celem jest zredukowanie lub wyeliminowanie lęków. Pomagają one dziecku w trudnych i niezrozumiałych sytuacjach. Bajki ukazują mu świat, który rozumie i z którym się utożsamia.
Opowiadania zawarte w tej książce mają określony cel. Intencją autorki było przygotowanie bajek, które będą pomagały, wspierały i uczyły dzieci, jak radzić sobie z problemami i lękami. Uczą one innego sposobu myślenia, a co za tym idzie samodzielnego działania i odkrywania sposobów na przezwyciężanie własnych lęków.
Stymulują rozwój emocjonalny dziecka oraz wzbogacają jego wiedzę o trudnych, ale możliwych do rozwiązania sytuacjach.
Własne doświadczenie autorki wskazuje, że bajka terapeutyczna jest jednym z najlepszych narzędzi w przezwyciężaniu strachu u dziecka i radzeniu sobie z przeciwnościami. Dlatego zachęca wszystkich rodziców, nauczycieli i dzieci do ich lektury.
Małgorzata Hofmańska, rocznik 1964, z 35-letnim stażem pracy jako nauczyciel w przedszkolu. Babcia dwóch wspaniałych chłopców, Filipa i Adasia. Miłośniczka zwierząt, niosąca pomoc w każdy możliwy sposób, a także organizatorka akcji charytatywnych na ich rzecz.
Swoje życie zawodowe związała z dziećmi. Świat dziecięcej wyobraźni, niezwykłych radości, problemów i lęków zna doskonale, gdyż to właśnie dzieci wprowadzają ją bezustannie w meandry swoich tajemnic, obaw i wątpliwości. Praca zawodowa zdopingowała ją do napisania bajek, które pozwalają na odczarowywanie zakamarków dziecięcej duszy.
Niech nikt się nie łudzi, że dostanie w tej książce gotową odpowiedź na to pytanie. Prowadzenie grupy teatralnej to przygoda, której nie da się zaplanować. Może być zarówno fascynująca, jak i koszmarna. Wszystko pod warunkiem że mówimy o grupie teatralnej, a nie o grupie robiącej sztuki teatralne. Prawdziwa przygoda z teatrem to rozwój zdolności aktorskich, które każdy z nas posiada, poprzez rozwój osobowości. Dotyczy to zarówno młodych aktorów, jak i prowadzących teatr. Niuanse słowne dotyczące teatru, których pojawia się mnóstwo, pokazują, jak różny może on być: teatr ruchu, kabaret, teatr dramatyczny, teatr muzyczny, piosenka aktorska, scenka improwizacyjna… Niech to nikogo nie przerazi, możemy prowadzić grupę teatralną bez świadomości takich szczegółów. Wystarczy mieć pomysł. Dla mnie najlepsze grupy teatralne na przeglądach miały inspirującego prowadzącego, a nie nauczyciela, który chciał wystawić sztukę. Dla takich ludzi jest ta książka.
Kosmologia dedukcyjna jest jedną z dziedzin zainteresowań autora postulatu. Od wielu lat wnikliwie śledzi i analizuje doniesienia oraz komunikaty kosmologów i astrofizyków o dokonanych odkryciach i ich naukowych interpretacjach. Nie kwestionując samych dowodów empirycznych, wnioskował, że naukowe założenia w zakresie natury energii oraz jej związków z czasoprzestrzenią są niespójne i błędne, co prowadzi do błędnych interpretacji wyników prowadzonych obserwacji i badań kosmicznych. W tym stanie nauki wiele kosmicznych zdarzeń i zjawisk pozostaje niewyjaśnionych – np. kosmiczne dziury, Kosmiczna Osobliwość i Wielki Wybuch – a ponadto, poza uszczegóławianiem wyników badań już prowadzonych, postęp naukowy w dziedzinie kosmologii staje się wręcz niemożliwy. Na podstawie dotychczasowego stanu nauki niemożliwe było też obiektywne wyjaśnienie obserwowanych i doświadczanych zjawisk uznawanych za metafizyczne oraz paranormalne, które autor poznał z wielu relacji albo doświadczył osobiście. Postulat Energoczasoprzestrzeni eliminuje nieścisłości interpretacyjne oraz pozwala wyjaśnić dotąd niewyjaśnione wydarzenia i zjawiska kosmiczne. Otwiera też nieograniczoną przestrzeń dla szeroko pojętego postępu w badaniach kosmicznych. Do zainteresowań autora należy też kultura społecznego współżycia i współdziałania oraz systemy organizacyjne efektywnego działania. Tematy te autor przygotowuje do kolejnych publikacji.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?