Dysfunkcje seksualne są powszechne, zwłaszcza jeśli są ujęte jako zaburzenia współwystępujące z innymi zaburzeniami psychologicznymi, takimi jak niepokój czy depresja. Można się więc spodziewać, że udanemu leczeniu tych zaburzeń będzie towarzyszyć poprawa, a nawet remisja drugorzędowych dysfunkcji seksualnych.
Jak do tej pory techniki terapii poznawczo-behawioralnej okazały się być najskuteczniejszymi w leczeniu zaburzeń seksualnych. Czytelnicy, oprócz informacji o samej terapii seksualnej i psychoterapii poznawczo-behawioralnej, znajdą w książce ważne informacje o farmakoterapii w seksuologii, modelach terapeutycznych w zaburzeniach psychicznych, zachowaniach i dysfunkcjach seksualnych w depresji, zaburzeniach lękowych, obrazu ciała, odżywiania czy osobowości, a także trudnościach seksualnych w uzależnieniach. W modelach terapeutycznych będzie można przeczytać o psychoterapii awersji seksualnej, hipolibidemii, zaburzeniach orgazmu i erekcji u mężczyzn, leczeniu wytrysku przedwczesnego, anorgazmii, zespołach bólowych u kobiet oraz hiperseksualności. W publikacji poruszono również takie zagadnienia, jak: fizjoterapia jako element kompleksowego postępowania w dysfunkcjach seksualnych u kobiet, trudności seksualne w psychoterapii par, terapia EMDR, elementy seksuologii w praktyce ginekologicznej i urologicznej.
Publikacja Stomatologia społeczna została przygotowana pod redakcją prof. dr hab. Krystyny Pawlas oraz prof. dr hab. Tomasza Konopki. To jedyna książka na polskim rynku wydawniczym, która przedstawia w sposób szczegółowy tytułową problematykę. Celem stomatologii społecznej jest zapobieganie chorobom jamy ustnej, promocja zdrowia oraz zachowań wspomagających zdrowie jamy ustnej, a dzięki temu poprawa jakości życia.
Kwestie poruszone w publikacji zostały dostosowane do standardów kształcenia dla studentów kierunku lekarsko-stomatologicznego. Zagadnienia podzielono na pięć głównych tematów:
- medycynę środowiskową (m.in. epidemiologia, biostatystyka, determinanty zdrowia i czynniki ryzyka, czynniki środowiska pracy i życia),
- środowisko pracy stomatologa (np. specyfika środowiska pracy, choroby zawodowe lekarza dentysty, gabinet stomatologiczny jako ogniwo łańcucha epidemiologicznego),
- epidemiologia chorób jamy ustnej (m.in. najważniejsze patologie i wady rozszczepowe jamy ustnej, czynniki ryzyka i profilaktyka nowotworów, styl życia a stan jamy ustnej),
- profilaktyka, promocja zdrowia w stomatologii oraz organizacja opieki stomatologicznej (aseptyka i antyseptyka w gabinecie, działania na rzecz ochrony zdrowia w wymiarze regionalnym, krajowym i międzynarodowym, miejsce stomatologii w ochronie zdrowia),
- czy badania naukowe mogą zmienić oblicze stomatologii społecznej?
Podręcznik, który trzymacie Państwo w ręku, został napisany przez doświadczonych chirurgów i lekarzy innych specjalności, wykonujących zabiegi cytoredukcyjne w nowotworach otrzewnej w jednym z najlepszych ośrodków na świecie – Peritoneal Malignancy Institute w Basingstoke w Wielkiej Brytanii. Ich wiedza i doświadczenie w leczeniu chorych z pierwotnymi i wtórnymi nowotworami otrzewnej zaowocowała wypracowaniem standardów postępowania i techniką operacyjną godnymi naśladowania.
Polskie wydanie książki przygotowali wybitni polscy chirurdzy oraz specjaliści radiologii i patomorfologii, od wielu lat wykonujący zabiegi cytoredukcyjne i badający nowotwory otrzewnej, mający nie tylko wiedzę, lecz także osobiste doświadczenie, co potwierdza wysoką wartość merytoryczną publikacji.
Książka jest adresowana do chirurgów i onkologów zainteresowanych poprawą wyników leczenia u chorych z nowotworami otrzewnej. Zawiera wskazówki, jak postępować w przypadku stwierdzenia tych nowotworów, ramy ich rozpatrywania w obrębie zespołu wielodyscyplinarnego i na sali operacyjnej, jak również dotyka problemu rzadszych nowotworów powierzchni otrzewnej.
Interpretacja EKG. Kurs zaawansowany. Zeszyt ćwiczeń to nasza kolejna propozycja wydawnicza pomocna w utrwaleniu i pogłębieniu wiedzy z zakresu elektrokardiologii.
Publikacja zawiera rzeczywiste zapisy EKG wraz z pytaniami do ich interpretacji i komentarze do odpowiedzi. Książka wydana jest pod patronatem Sekcji Elektrokardiologii Nieinwazyjnej i Telemedycyny Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego i jest skierowana przede wszystkim do kardiologów, lekarzy w trakcie specjalizacji z kardiologii oraz wszystkich miłośników EKG.
Kolejny numer z serii „W gabinecie lekarza specjalisty. Onkologia”, pod redakcją prof. dr hab. n. med. Piotra Potemskiego, został poświęcony leczeniu wielodyscyplinarnemu raka jelita grubego.
W bieżącym wydaniu opisano m.in.: profilaktykę pierwotną i wtórną raka jelita grubego, rolę radioterapii w leczeniu raka odbytnicy, leczenie uzupełniające i chemioterapię raka okrężnicy, immunoterapię jako nową jakość leczenia systemowego osób z uogólnionym rakiem jelita grubego, biologię molekularną RJG oraz rolę obserwacji po leczeniu radykalnym.
Publikacja dedykowana jest przede wszystkim onkologom klinicznym, ale poruszane tematy zainteresują także chirurgów i lekarzy POZ.
Praktyczny podręcznik omawiający zagadnienia związane z chirurgią wielonarządową w ginekologii. Opisuje nie tylko teoretyczne podstawy, warunkujące wybór konkretnej techniki operacyjnej, lecz także dokładne schematy i wskazówki postępowania. Szczegółowo wyjaśnione techniki przeprowadzania zabiegu operacyjnego zostały opatrzone licznymi fotografiami. Autorzy zwrócili również uwagę na tzw. pułapki anatomiczne. Zaletą książki jest usystematyzowanie nazewnictwa i opisów poszczególnych zabiegów. Publikacja zarówno dla doświadczonych praktyków, lekarzy specjalizujących się, jak i studentów medycyny.
Koronawirus SARS-CoV-2 - zagrożenie dla współczesnego świata to pierwsza w Polsce książka opisująca aktualny stan wiedzy na temat koronawirusa SARS-CoV-2 oraz wywoływanej przez niego choroby COVID-19.
Publikacja opisująca diagnostykę, epidemiologię zakażeń i leczenie chorób współistniejących u pacjentów w związku z zachorowaniem na Covid-19.
Rozdziały poświęcone chorobom z danej dziedziny zostały omówione przez największych ekspertów w kraju.
Ta jest niezwykle ważna i jakże aktualna w obecnym czasie problematyka dotyczy nie tylko lekarzy i pozostałego personelu medycznego, lecz także wszystkich obywateli krajów dotkniętych pandemią.
Prezentowany podręcznik stanowią dwa tomy:
Tom 1
Podstawy chirurgii
Zakażenia w chirurgii
Chirurgia urazowa
Chirurgia gruczołów wydzielania wewnętrznego
Chirurgia klatki piersiowej
Tom 2
Chirurgia serca i naczyń obwodowych
Chirurgia przełyku i jamy brzusznej
Niektóre wybrane problemy chirurgii
Transformacja demograficzna nie pozostawia żadnych wątpliwości, populacja ludzi starszych dynamicznie zwiększa się na całym świecie. Prognozuje się, iż w 2050 roku osoby w wieku 65 lat i więcej będą stanowiły nawet 30% polskiej populacji. Wymusza to konieczność szerszego spojrzenia na tę grupę osób w kontekście wielochorobowości, wielolekowości, większego obciążenia czynnikami ryzyka niedożywienia, sarkopenii, a także zróżnicowanych potrzeb żywieniowych. Poniższe opracowanie systematyzuje wiedzę dotyczącą postępowania dietetycznego w grupie osób starszych w ujęciu wielodyscyplinarnym, stanowiąc źródło informacji dla wielu specjalistów sprawujących opiekę nad pacjentem geriatrycznym.
Publikacja stanowi rekomendacje Sekcji Dietetyki Medycznej POLSPEN w zakresie żywienia osób starszych w której zostały uwzględnione najnowsze wyniki badań w opisywanej dziedzinie, a także aktualne zalecenia towarzystw naukowych.
Podręcznik obejmuje przegląd aktualnie stosowanych na świecie leków z uwzględnieniem ich podziału farmakologicznego i terapeutycznego, właściwości chemicznych, głównie w aspekcie zależności struktura-aktywność-wartość terapeutyczna, mechanizmów interakcji z układami biologicznymi oraz zastosowania.Omówiono preparaty lecznicze zarejestrowane na świecie, jako leki o wskazanych zastosowaniach terapeutycznych, ze szczególnym uwzględnieniem asortymentu lekospisu polskiego i FDA. Uwzględniono też najnowsze osiągnięcia w niektórych kategoriach terapeutycznych, zwłaszcza w grupach leków, w których notuje się dynamiczny rozwój na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat.Podręcznik adresowany jest zarówno do studentów farmacji, jak i studentów kierunków chemiczno-biologicznych, m.in. chemii, biotechnologii i medycyny, pragnących pogłębić wiedzę o właściwościach związków biologicznie aktywnych, przydatny będzie także w kształceniu podyplomowym.
Zespół jelita nadwrażliwego (IBS) jest jednym z najczęściej rozpoznawanych schorzeń układu pokarmowego. Szacuje się, że problem ten może dotyczyć nawet co piątej osoby w Polsce. Wielu pacjentów szuka odpowiedzi na pytania czy za diagnozą tej choroby może kryć się coś więcej, czy muszą przyzwyczaić się do życia z IBS i czy mogą sobie jakoś pomóc?
Publikacja jest znakomitym przewodnikiem, w którym znajdziesz zarówno porady lekarza, dietetyka jaki i innych specjalistów. Autorki, dzięki swojej wieloletniej praktyce naukowej oraz pracy z pacjentami dzielą się swoim doświadczeniem i wiedzą na temat zespołu jelita nadwrażliwego, pokazując właściwą drogę postępowania i zintegrowanego podejścia do terapii.
Z tej książki dowiesz się:
czym jest IBS,
jak przebiega proces diagnostyki IBS, jak wygląda pogłębiona ścieżka diagnozy i jakie są możliwości diagnostyczne dla pacjentów z podejrzeniem lub stwierdzonym IBS,
jak dobrać dietę i suplementację w IBS,
jakie są kluczowe elementy terapii IBS,
jak dobrać dietę i suplementację w IBS,
jak jest rola psychiki w IBS.
Książka zawiera omówienie podstawowych zagadnień z zakresu patomorfologii ogólnej i szczegółowej w świetle osiągnięć współczesnej biologii. Zwrócono szczególną uwagę na wyjaśnienie związku między wykładnikami morfologicznymi choroby a objawami klinicznymi, rokowaniem, niekiedy również (głównie w nowotworach) sposobem leczenia. Opis poszczególnych jednostek chorobowych zawiera niezbędne dane dotyczące epidemiologii, etiopatogenezy, morfologii i objawów klinicznych. Taki sposób opisu pozwala lepiej zrozumieć dynamikę procesu chorobowego oraz nauczyć się prawidłowej interpretacji związków między zmianami struktury i funkcji komórek, tkanek i narządów, co jest głównym założeniem minimum programowego w nauczaniu patologii. Liczne ryciny, schematy oraz tabele syntetyzują treść i ułatwiają zrozumienie i zapamiętanie omawianych zagadnień.
Książka jest adresowana do studentów wydziałów lekarskich i lekarsko-dentystycznych. Zawiera też niezbędne wiadomości dla studentów innych kierunków ( pielęgniarstwo, położnictwo, ratownictwo medyczne, fizjoterapia, promocja zdrowia) na wydziałach nauk o zdrowiu uczelni medycznych.
Kolejny numer z serii „W gabinecie lekarza specjalisty. Dermatologia”, pod redakcją prof. dr hab. n. med. Joanny Narbutt oraz dr n. med. Małgorzaty Skibińskiej, został poświęcony nowoczesnemu leczeniu ogólnemu w dermatologii.
Jest to w pewnym stopniu kontynuacja cz. 1., w przygotowaniu cz. 3. W bieżącym wydaniu opisano m.in.: leczenie trądziku różowatego, autoimmunologiczne choroby pęcherzowe, fotoprotekcję, bielactwo, osutki polekowe – także u chorych na COVID-19, terapie biologiczne w leczeniu ropni mnogich pach (HS), twardzinę ograniczoną do skóry oraz łuszczycę u kobiet w wieku rozrodczym.
Publikacja skierowana jest do praktykujących dermatologów, alergologów i lekarzy POZ.
Kolejne, V już, wydanie praktycznego przewodnika do szybkiego i prostego rozpoznania zaburzeń czynnościowych układu mięśniowo-szkieletowego.
Obecną edycję przygotowano na postawie najnowszego VI wydania oryginału. Zasadniczą zmianą w stosunku do poprzednich edycji jest fakt, iż każdy rozdział został ponownie opracowany i uzupełniony przez specjalistę w zakresie danego stawu.
Badanie, przeprowadzone na podstawie zawartych w książce materiałów, umożliwia sprawne diagnozowanie różnicowe i – niejednokrotnie – pozwala uniknąć czasochłonnych, kosztownych badań radiologicznych lub tomograficznych.
KSIĄŻKA REKOMENDOWANA PRZEZ POLSKIE TOWARZYSTWO PEDIATRYCZNE O autorach: Prof. dr hab. med. Krystyna Kubicka Kierownik Oddziału Kardiolgii II Kliniki Pediatrycznej AM w Warszawie (1970-1979), a następnie organizator i kierownik Kliniki Kardiologii Instytutu 'Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka' (1976-2000), konsultant krajowy w dziedzinie kardiologii dziecięcej (1995-1998), członek Rady Naukowej przy Ministrze Zdrowia oraz członek Zespołu Ekspertów w tej specjalnosci. Autor lub współautor stukilkudziesięciu prac naukowych publikowanych w kraju i za granicą, m. in. Echokardiografii w chorobach układu krążenia u dzieci, Kardiologii okresu noworodkowego, Pediatrii, Zaburzeń rytmu serca u dzieci. Prof. dr hab. med. Wanda Kawalec Kardiolog dziecięcy. Ekspert w dziedzinie echokardiografii dziecięcej. Kierownik Kliniki Kardiologii Instytutu 'Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka'. Przewodnicząca Sekcji Kardiologii Dziecięcej Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Konsultant krajowy w dziedzinie kardiologii dziecięcej. Były wieloletni prezes Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego, twórca Szkoły Podyplomowej Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego. Autor ponad 200 prac naukowych z dziedziny kardiologii dziecięcej. Współautor i współredaktor publikacji Echokardiografia w chorobach układu krążenia, Kardiologia okresu noworodkowego, Pediatria, Diagnostyka różnicowa najczęstszych objawów w praktyce pediatrycznej. Przewodnicząca Komitetu Redakcyjnego serii 'Biblioteka Pediatry', która ukazuje się nakładem Wydawnictwa Lekarskiego PZWL. Redaktor naczelny czasopisma 'Pediatria po Dyplomie'. O książce: Oczekiwany od dawna, nowoczesny podręcznik z zakresu kardiologii dziecięcej, przygotowany przez zespół wybitnych specjalistów, m. in. z Centrum Zdrowia Dziecka i Instytutu Kardiologii w Warszawie oraz Śląskiego Centrum Chorób Serca. W książce przedstawiono najnowsze sposoby diagnostycznego i terapeutycznego postępowania w kardiologii dziecięcej. Stanowi ona niezastąpione źródło wiedzy dla lekarzy, przede wszystkim kardiologów i pediatrów, lekarzy przygotowujących się do egzaminu specjalistycznego z kardiologii dziecięcej, a także dla studentów medycyny. Omówiona problematyka: Epidemiologia wrodzonych wad serca Metabolizm serca i kardiologia molekularna Genetyka i dziedziczenie w patologii układu krążenia Diagnostyka, m. in. badania radiologiczne, echokardiograficzne, radioizotopowe, metodą Holtera, rezonansu magnetycznego i tomografii
komputerowej, cewnikowanie serca Wady serca i naczyń, choroby infekcyjne i kardiomopatie Zawał serca, nadciśnienie tętnicze, zaburzenia gospodarki lipidowej i miażdżyca Kardiologia interwencyjna i transplantacje serca
Oddajemy do rąk czytelników starannie przygotowany podręcznik „Andrologii” przygotowany przez najlepszych specjalistów w kraju. To pierwsze tak obszerne opracowanie na temat zdrowia mężczyzn na rynku wydawniczym.
Andrologia jest dziedziną medycyny, która zajmuje się męskim układem płciowym i zdrowiem mężczyzn w zakresie prawidłowego rozwoju płciowego, płodności, sprawności seksualnej i starzenia się, z zachowaniem dobrej jakości życia.
W ostatnich latach obserwuje się niezwykle dynamiczny rozwój andrologii spowodowany zastosowaniem nowych metod badawczych z dziedziny biochemii, biologii molekularnej i genetyki oraz powrót do bardziej intensywnych badań nad zaburzeniami męskiego układu płciowego. Powstają coraz doskonalsze metody diagnostyki laboratoryjnej i obrazowej. Pojawiają się nowe preparaty stosowane w terapii zaburzeń hormonalnych, seksualnych i niepłodności.
Praktyczna księga postępowania diagnostycznego i terapeutycznego w zaburzeniach andrologicznych.
Pierwsza kompleksowa monografia na temat zespołu Sjögrena przygotowana przez najlepszych specjalistów z kilku ośrodków akademickich w kraju, przy współpracy prof. Umesha Desmukha z Oklahoma Medical Research Foundation.
Zachęcamy do lektury książki, w której opisano takie zagadnienia jak: historia pierwotnego zespołu Sjögrena, patogeneza choroby, zespół suchego oka, korelacje między zespołem Sjögrena a chorobą IgG4-zależną, pierwotny, wtórny i młodzieńczy zespół Sjögrena oraz zmiany narządowe w ZS. W publikacji omówiono również temat autoprzeciwciał i ciekawe postaci kliniczne zespołu Sjögrena (hematologiczną, płucną, nerkową i stawową).
To doskonałe źródło wiedzy o nowoczesnym diagnozowaniu i leczeniu zespołu Sjögrena. Opracowanie z pewnością będzie przydatne w codziennej praktyce lekarzy różnych specjalności.
„O depresji dziś” kolejny tytuł w serii Choroby mózgu.
Wyjątkowa książka rozmów o depresji. Autorka, znany i ceniony psychiatra - dr n. med. Iwona Koszewska, rozmawia o współczesnej depresji z lekarzami, psychoterapeutami, naukowcami, socjologami, antropologiem, pisarzem, scenarzystką, wykładowcami, organizatorami kampanii społecznych, nauczycielami i pacjentami.
Ważne słowa układają się w ciekawe, intymne, szczere, przyciszone dialogi o cywilizacyjnej chorobie XXI wieku. Wywiady są ułożone według klucza:
W jakich czasach żyjemy,
Wokół przyczyn,
Postępy nauki,
Niedoskonały paradygmat diagnostyczny,
Przeżycia depresyjne,
Współchorobowość,
Można pomóc – rozpoznać, leczyć, zapobiegać,
Nie jesteś sam.
Wszystkie rozmowy zostały opatrzone czułą narracją i komentarzem dr Iwony Koszewskiej:
„Chciałam ukazać całą złożoność problemu depresji, która dziś obejmuje nie tylko rozpoznawanie i leczenie, lecz także zapobieganie, kierunki i szanse dalszego leczenia, nadzieje związane z postępem neuropsychiatrii oraz szereg zagadnień społecznych. Problem depresji przedstawiam w sposób nieoczywisty, a mianowicie poprzez wywiady z osobami, ukazującymi różne strony problemu depresji w dzisiejszym świecie. Są to naukowcy, specjaliści różnych dziedzin, w tym lekarze różnych specjalności, osoby doświadczające depresji lub ich bliscy, osoby spotykające ludzi depresyjnych w swojej pracy: nauczyciele, księża, pracownicy społeczni, czy twórcy kampanii społecznych i działacze społeczni z organizacji pozarządowych. Z takiej formy przedstawienia wyłania się obraz depresji jako zjawiska złożonego, problemu nie tylko medycznego i psychologicznego, lecz także społecznego mogącego zainteresować specjalistów, dziennikarzy, socjologów i badaczy naszych czasów”.
Nowoczesna publikacja poświęcona problemom związanym z opieką nad pacjentami leczonymi chirurgicznie.
W sześciu częściach publikacji autorzy przedstawili:
nowoczesne założenia teoretyczne opieki pielęgniarskiej oraz aktualne możliwości ich wykorzystania w procesie pielęgnowania pacjenta,
podstawy opieki chirurgicznej uwzględniające zagadnienia kliniczne niezbędne w procesie opieki nad pacjentem leczonym chirurgicznie,
schorzenia z zakresu chirurgii podstawowej, z uwzględnieniem nowoczesnego podejścia do leczenia chirurgicznego (protokół ERAS),
zagadnienia chirurgii specjalistycznej, m.in. podstawy transplantologii, schorzenia układu moczowo-płciowego, zabiegi bariatryczne oraz odrębności leczenia chirurgicznego osób w wieku podeszłym,
sytuacje zdrowotne pacjentów w danych jednostkach chorobowych, diagnozy pielęgniarskie i interwencje oraz oczekiwane wyniki opieki,
edukację terapeutyczną pacjentów w środowisku domowym w zakresie przygotowania do samoopieki.
Publikacja adresowana jest do studentów kierunku pielęgniarstwo i innych kierunków medycznych oraz pielęgniarek sprawujących opiekę nad pacjentem na oddziałach chirurgicznych różnych specjalności, jak również doskonalących się w ramach szkoleń zawodowych, kursów kwalifikacyjnych i specjalizacji zawodowych.
„Zaburzenia psychiczne u dzieci i młodzieży” to druga pozycja w serii Praktyka Pediatry. W kolejnych częściach podręcznika omówiono: zasady przeprowadzania procesu diagnozy, rozpoznawanie i leczenie poszczególnych zaburzeń psychicznych (w tym zaburzenia osobowości oraz problemy z obszaru rozwoju psychoseksualnego – zagadnienia rzadko omawiane w podręcznikach psychiatrii wieku rozwojowego), postępowanie w stanach nagłych oraz zagadnienia organizacyjne i prawne.
Praktyka Pediatry to seria stworzona z myślą o lekarzach pierwszego kontaktu, stanowiąca praktyczne źródło wiedzy na temat wybranych zagadnień, z którymi lekarze najczęściej mają do czynienia.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?