Jest to jeden z najlepszych i najdokładniejszych podręczników poświęconych anatomii człowieka, jakie obecnie istnieją na polskim rynku księgarskim. W tomie IV omówiono ośrodkowy układ nerwowy.
Jest to jeden z najlepszych i najdokładniejszych podręczników poświęconych anatomii człowieka, jakie obecnie istnieją na polskim rynku księgarskim. W tomie V omówiono układ nerwowy obwodowy, układ nerwowy autonomiczny, powłokę wspólną i narządy zmysłów.
Jest to jeden z najlepszych i najdokładniejszych podręczników poświęconych anatomii człowieka, jakie obecnie istnieją na polskim rynku księgarskim. Stowarzyszenie autorów książek medycznych – skupiające najznakomitsze autorytety w dziedzinie medycyny - uznało tę książkę za najlepsze dzieło medyczne XX wieku. W tomie 1 omówiono anatomię ogólną, kości, stawy i więzadła oraz mięśnie.
Pandemia wywołana wirusem SARS-CoV-2 jest zdarzeniem krytycznym o wymiarze globalnym, które wiąże się z koniecznością zmiany nawyków, sposobu postępowania oraz zdobycia zupełnie nowej, obszernej wiedzy w zakresie profilaktyki, leczenia, organizacji pracy zawodowej i funkcjonowania w każdej sferze życia człowieka.
W publikacji omówiono zagadnienia związane ze standardami postępowania w zakresie konkretnych procedur pielęgniarskich, jak np. stosowanie środków ochrony indywidualnej zgodnie z obowiązującymi zasadami sanitarnymi, procedury związane z wszelkiego rodzaju iniekcjami, pobieraniem krwi do badań, wykonywaniem wymazów w kierunku obecności wirusa SARS-CoV-2, pomiarem parametrów życiowych, prowadzeniem resuscytacji krążeniowo- oddechowej.
Niezwykle ważne i innowacyjne rozdziały, prezentujące zupełnie nowe rozwiązania, dotyczą usług telemedycyny, telepielęgniarstwa, a także profilaktyki i edukacji pacjenta w zakresie profilaktyki, leczenia i działań poekspozycyjnych w przypadku zakażenia wirusem.
Książka adresowana jest do pielęgniarek pracujących w podmiotach leczniczych, studentów pielęgniarstwa oraz wszystkich osób zainteresowanych tą tematyką.
Schorzenia narza?du ruchu sa? bardzo powszechnym zjawiskiem w POZ. Choroba zwyrodnieniowa stawów dotyka duz˙ej i coraz młodszej grupy pacjentów, staja?c sie? problemem cywilizacyjnym. Przedstawiona publikacja jest kolejną częścią praktycznego poradnika dla lekarzy POZ pod redakcją naukową dr n. med. Kamila Koszeli. Jest to praktyczny zespół drogowskazów, rad i wskazówek dla lekarza rodzinnego dotyczących postępowania z pacjentem z chorobą zwyrodnieniową stawów. Publikacja dedykowana jest lekarzom POZ, ale może też być intersująca dla studentów medycyny, jak i lekarzy wielu innych specjalności, którzy w sowiej codziennej praktyce zajmują się tą grupą chorych.
III uaktualnione i rozszerzone wydanie Neonatologii – publikacji o ugruntowanej pozycji na rynku wydawniczym – przygotowanej przez znanych i cenionych polskich neonatologów, którzy dzielą się z czytelnikami swoim bogatym doświadczeniem i wiedzą. W książce uwzględniono zmiany, jakie dokonały się w diagnostyce i leczeniu noworodka w ostatnich latach, na podstawie ustalonych standardów postępowania. Publikacja adresowana jest do wszystkich osób włączonych do opieki nad noworodkiem: neonatologów, pediatrów, pielęgniarek, położnych, położników, anestezjologów, chirurgów dziecięcych. Może zainteresować również studentów kierunków medycznych, szczególnie pielęgniarstwa i położnictwa oraz pielęgniarki oddziałów noworodkowych i położne.
„Medycyna przedszpitalna w Lotniczym Pogotowiu Ratunkowym” to pierwsza publikacja na rynku polskim, która omawia dobre praktyki postępowania klinicznego w LPR.
Praktyczna, bogato ilustrowana, oryginalna publikacja łączy ze sobą elementy medycyny ratunkowej, anestezjologii i intensywnej terapii oraz medycyny lotniczej, zarządzania i psychologii. Przybliża kulisy prawidłowych decyzji klinicznych lekarzy zarówno podczas wylotów do zdarzeń, jak i lotniczych transportów międzyszpitalnych.
Podręcznik został przygotowany przez najlepszych polskich specjalistów, pracujących na co dzień w LPR.
Autorzy dzielą się z Czytelnikami nie tylko wiedzą kliniczną, lecz także praktyką, doświadczeniem, trudnymi sytuacjami i przede wszystkim wielkim zamiłowaniem do swojego zawodu.
Książka z pewnością zainteresuje nie tylko osoby współpracujące na co dzień z Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym, lecz także lekarzy medycyny ratunkowej, studentów medycyny, osoby pracujące w szpitalnych oddziałach ratunkowych i centrach urazowych. To podstawowa lektura dla kandydatów na członka załogi pogotowia lotniczego i personelu współpracującego z LPR - dyspozytorów, ratowników i pielęgniarek.
Książka rozpoczyna się rysem historycznym, z wyjątkowymi zdjęciami udostępnionymi m.in. przez Muzeum Ratownictwa w Krakowie.
Kolejne rozdziały omawiają zarządzanie kliniczne i współpracę z innymi jednostkami Systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne.
Autorzy dzielą się z czytelnikami specjalistyczną wiedzą zawodową, opisując takie tematy jak: flota i możliwości operacyjne LPR, wpływ czynników zewnętrznych na misje lotnicze, lotniczy transport medyczny, zdarzenia masowe, techniki linowe, zdarzenia niepożądane i bezpieczeństwo, rolę Członka Załogi HEMS (CzaH-a).
Część kliniczna to szczegółowe omówienia takich tematów jak: RKO w sytuacjach szczególnych, urazy czaszkowo-mózgowe, obrażenia wielomiejscowe i ciężkie krwotoki, ostre stany kardiologiczne i neurologiczne, oparzenia, zatrucia, wybrane stany położnicze, pacjent pediatryczny, hipotermia, leki, czy choroby zakaźne.
Autorzy łączą teorię z praktyką, omawiając: monitorowanie pacjenta, zabezpieczenie drożności dróg oddechowych, analgosedację, wentylację zastępczą, procedury inwazyjne, urządzenia do kompresji mechanicznej klatki piersiowej, USG w medycznych czynnościach ratunkowych.
Czytelnicy znajdą również w książce rozdziały prawne, zasady kontaktu z mediami i wiele ciekawych sytuacji klinicznych.
Zapalenia naczyń to choroby przysparzające wielu problemów w praktyce klinicznej. Niemal wszystkie jednostki chorobowe z tej grupy należą do chorób rzadkich, a przez to bywają nieuwzględniane w diagnostyce różnicowej i niejednokrotnie przez dłuższy czas nierozpoznane i nieleczone. Aby zapewnić pacjentom możliwość właściwego postępowania diagnostycznego i terapeutycznego, nieodzowne jest działanie wielodyscyplinarne, umykające jednej czy dwóm specjalnościom medycznym. Zapalenia naczyń są bowiem leczone przez lekarzy rodzinnych, reumatologów, angiologów, nefrologów, pulmunologów, kardiologów, neurologów i laryngologów, chociaż prawdopodobnie do czynienia z tymi schorzeniami mają również specjaliści innych dziedzin. Oczywiście, w rozpoznawaniu wszystkich zapaleń naczyń uczestniczą radiolodzy i histopatolodzy. Jednostki chorobowe leżące na styku wielu dziedzin medycznych są bardzo ciekawe poznawczo, ale jednocześnie trudne do całościowego i wieloaspektowego ujęcia. Autorami prezentowanej publikacji są specjaliści z czołowych polskich ośrodków, zajmujących się diagnostyką i leczeniem zapaleń naczyń.
W książce zostały omówione aktualne wytyczne i zalecenia, dotyczące omawianych chorób, dlatego publikacja uwzględnia liczne rekomendacje, między innymi wytyczne EULAR (European League Against Rheumatism) z 2018 r. oraz opublikowane w 2021 r. wytyczne ACR (American College of Rheumatology). Dodatkowo treść została wzbogacona tabelami, schematami i zdjęciami. ,,Zapalenia naczyń – w praktyce klinicznej interdyscyplinarnie" polecamy lekarzom wielu specjalności. Mamy nadzieję, że publikacja okaże się pomocna zarówno w ramach szkolenia specjalizacyjnego, jak i w codziennej praktyce zawodowej.
Nowa odsłona serii Biblioteka Położnej Książka omawia zindywidualizowaną, holistyczną opiekę sprawowaną przez położną / położnego nad pacjentką w okresie okołooperacyjnym w ginekologii i onkologii ginekologicznej. Publikacja zawiera aktualne wytyczne dotyczące opieki nad pacjentką z chorobą narządu rodnego. W publikacji opisano również rehabilitację po operacjach ginekologicznych, skuteczne komunikowanie się z pacjentką w oddziale ginekologii, zagadnienia dotyczące opieki nad pacjentką w warunkach domowych, w tym opiekę terminalną, a także zasady samoopieki. Nowością jest rozdział poświęcony najczęstszym wyzwaniom etycznym, z jakimi może spotkać się położna / położny w pracy w obszarze ginekologii operacyjnej. Publikację wzbogacono o materiały multimedialne: filmy, prezentacje, wykłady i pytania testowe. Książka jest adresowana zarówno do studentów kierunku położnictwo, jak i położnych specjalizujących się w pielęgniarstwie położniczo – ginekologicznym oraz rodzinnym.
Choroby proktologiczne nierzadko stanowią poważny problem zdrowotny. Należą zarazem do chorób, o których się nie mówi, a ich leczeniem zajmują się nieliczne wysokospecjalistyczne ośrodki. Publikacja Choroby proktologiczne – diagnostyka i leczenie jest przeznaczona przede wszystkim dla chirurgów, ale także dla lekarzy innych specjalności: gastroenterologów, ginekologów, lekarzy rodzinnych, internistów, radiologów oraz studentów medycyny i rezydentów. Tematyka poruszana w książce jest zróżnicowana i dotyczy zarówno problemów podstawowych, takich jak np. proktologiczne badanie pacjenta, jak i wysokospecjalistycznej diagnostyki oraz bardziej skomplikowanych problemów proktologicznych. Podręcznik zawiera algorytmy leczenia powszechnie występujących chorób proktologicznych, a także rzadziej spotykanych jednostek chorobowych. Autorami rozdziałów są specjaliści z wieloletnim doświadczeniem, którzy na co dzień leczą i operują pacjentów proktologicznych. Pragniemy zaznaczyć, że publikacja jest bogato ilustrowana i zawiera unikalne ryciny, stworzone specjalnie na potrzeby tej książki. Mamy nadzieję, że informacje i wskazówki dotyczące diagnostyki i leczenia poszczególnych chorób zawarte w monografii przyczynią się do postępów w terapii pacjenta proktologicznego w Polsce. Autorzy dołożyli starań, by przedstawiona w książce wiedza była oparta na najnowszych doniesieniach z piśmiennictwa polskiego i światowego. Pragniemy dodać, że ostatni podręcznik dotyczący chorób proktologicznych, pod redakcją prof. Krzysztofa Bieleckiego i prof. Adama Dzikiego, ukazał się ponad 20 lat temu. Warto przytoczyć fragment recenzji prof. Krzysztofa Bieleckiego: Znam doskonale większość autorów publikacji. Wiem, ile wiedzą i jak potrafią operować. Wiedza i doświadczenie kliniczne autorów gwarantują wysoką wartość merytoryczną recenzowanej publikacji. Osobiście traktuję tę książkę jako nowoczesną kontynuację i aktualizację podręcznika Proktologia wydanego pod redakcja K. Bieleckiego i A. Dzikiego w 2000 r. przez PZWL. Prof. M. Kołodziejczak wraz z zespołem autorów znakomicie to zrobili. Serdecznie Im gratuluję tej publikacji. Czytelnikom zainteresowanym proktologią, z całą odpowiedzialnością polecam lekturę tej książki.
Publikacja Leczenie biologiczne w alergologii została przygotowana przez dr Aleksandrę Kucharczyk. Pokazano w niej, jak ważnym narzędziem stały się obecnie leki biologiczne u chorych z najcięższymi postaciami chorób alergicznych, ale też jaka czeka nas przyszłość. Coraz większy wgląd w patomechanizm odpowiedzi immunologicznej, rozróżnianie endotypów różnych schorzeń pozwala bowiem na identyfikację nowych punktów uchwytu i kontynuację badań nad kolejnymi, innowacyjnymi cząsteczkami. To przełomowy moment w leczeniu wielu chorób. Monografia została podzielona na cztery części. W pierwszej zaprezentowano ogólne informacje o lekach biologicznych, w tym dotyczące budowy i mechanizmów działania najważniejszych preparatów. W kolejnych częściach przedstawiono poszczególne jednostki chorobowe, dla których istnieją już zarejestrowane terapie, w tym objęte refundacją w ramach programów lekowych, ale też takie, gdzie w dalszym ciągu trwają poszukiwania skutecznego leczenia. Publikacja jest skierowana do lekarzy specjalistów – alergologów, pulmonologów oraz dermatologów.
Dietetyka w psychiatrii i neurologii jest książką z zakresu edukacji żywieniowej przeznaczoną nie tylko dla lekarzy psychiatrów, lekarzy rodzinnych, dietetyków, psychologów, studentów medycyny, lecz także dla samych pacjentów oraz ich rodzin. Zawiera zarówno uwagi teoretyczne, jak i praktyczne dotyczące odmienności żywieniowych osób cierpiących na choroby psychiczne i/lub neurologiczne. Uczy zasad prawidłowego żywienia, konstruowania poszczególnych posiłków oraz wypracowywania nawyku planowania i przygotowywania jadłospisów składających się z trzech głównych posiłków oraz dwóch małych (ale zaplanowanych) przekąsek, z podaniem konkretnych przykładów dziennych racji pokarmowych w danej jednostce chorobowej, wyszczególnieniem produktów zalecanych do spożycia oraz tych, których należałoby unikać.
Przy każdej jednostce chorobowej zwrócono uwagę na najczęściej popełniane błędy żywieniowe stwierdzane w badaniach naukowych. Jednolita edukacja całych zespołów terapeutycznych - lekarza, psychologa, dietetyka i innych specjalistów, powinna pozwolić na dobrą współpracę w zakresie poradnictwa żywieniowego z pacjentem i jego rodziną. Natomiast pacjent i jego otoczenie mają możliwość praktycznego wykorzystania tej wiedzy, zapoznając się z pojęciem kaloryczności i składu produktów oraz potraw.
Mamy nadzieję, że niniejszy podręcznik przyczyni się do pogłębienia wiedzy na temat celowości doboru produktów i potraw w często długotrwałym procesie terapeutycznym.
Interwencyjna kardiologia wieńcowa. Współczesne podejście to kolejna publikacja z serii „W gabinecie lekarza specjalisty. Kardiologia” przygotowana pod redakcją naukową dra hab. Mariusza Tomaniaka, dra hab. Pawła Balsama, prof. dra hab. Janusza Kochmana.
Monografia w niezwykle ciekawy sposób prezentuje „nową siłę” w kardiologii interwencyjnej, która w ostatnich latach odnotowuje bardzo dynamiczny rozwój. W bieżącym wydaniu autorzy z dużą starannością omówili nowoczesne formy zabiegowego leczenia choroby wieńcowej wraz z dostępnymi obecnie metodami okołozabiegowego wspomagania funkcji lewej komory.
Szczególne miejsce zajmuje wątek dotyczący inwazyjnej diagnostyki poruszający nowoczesne obrazowanie wewnątrzwieńcowe i czynnościową oceną zmian w tętnicach wieńcowych wraz z oceną mikrokrążenia. Wprowadzenie dotyczące techniki wykonywania i interpretacji koronarografii oraz bypassografii, jak również podsumowanie zasad interwencyjnego leczenia ostrych i przewlekłych zespołów wieńcowych z pewnością pomoże młodym adeptom kardiologii przygotować się do praktycznej części Państwowego Egzaminu Specjalizacyjnego.
Publikacja dedykowana jest przede wszystkim kardiologom, ale poruszane tematy z pewnością zainteresują także specjalistów z innych dziedzin, którzy w codziennej praktyce spotykają się z pacjentami kardiologicznym. Gorąco polecamy tę lekturę także wszystkim osobom przygotowującym się do egzaminów specjalizacyjnych. Wierzymy, że monografia będzie przewodnikiem służącym pomocą w codziennej, trudnej praktyce klinicznej i przyczyni się do poprawy wyników leczenia chorych.
Na rynku wydawniczym można znaleźć wartościowe publikacje omawiające standardy dotyczące kaniulacji i prowadzenia infuzji przez różne typy cewników naczyniowych. Brakowało jednak pozycji, która w syntetyczny, praktyczny sposób przedstawiałaby temat dostępów naczyniowych jako strategii postępowania krok po kroku. Celem publikacji jest połączenie krajowych i światowych rekomendacji z doświadczeniem autorów i koncepcji przystosowania nowoczesnych technik bezpiecznej infuzji do polskich możliwości. Wszystkie treści książki zostały oparte na naukowym piśmiennictwie. Autorzy są świadomi, że proponowane rozwiązania mogą być trudne do zastosowania we wszystkich placówkach lub mogą być rozbieżne z doświadczeniami zespołów zajmujących się linią infuzyjną w Polsce.
Wskazówki i opisy mogą jednak rozpocząć dyskusję na temat powszechnego tworzenia najlepszych standardów postępowania w tym obszarze w praktyczny i bezpieczny sposób. Autorzy prezentują własne spojrzenie na wdrażanie światowych standardów, uwzględniając przy tym bardzo ważny aspekt, jakim jest nieustanna edukacja personelu medycznego, która prowadzi do zwiększania jakości opieki i bezpieczeństwa pacjentów.
Czytelnicy oprócz istotnych treści znajdą w książce ryciny, zdjęcia, ważne uwagi, pytania i dylematy oraz qr-kody umożliwiające przejście do ciekawych materiałów i filmów instruktażowych.
To pozycja obowiązkowa dla personelu pielęgniarskiego, lekarzy i ratowników medycznych.
Amputacje kończyn stanowią najcięższe i nieodwracalne uszkodzenia układu kostno-stawowego. Prezentowana w monografii problematyka ma wielopłaszczyznowy i złożony charakter. Mieszczą się w niej zdarzenia wypadkowe skutkujące rozległymi obrażeniami narządu ruchu oraz schorzenia miejscowe i ogólnoustrojowe, w tym warunkowane genetycznie i rozwojowo. Ich skutkiem są nieodwracalne zmiany strukturalne i czynnościowe kończyn, uzasadniające wykonanie amputacji ze wskazań medyczno-biomecha¬nicznych, a w sposób szczególny ze wskazań życiowych. Zakończeniem łańcucha przyczynowo-skutkowego omawianych zdarzeń jest konieczność zaprotezowania kikuta amputowanej kończyny, co pozwala na odtworzenie jej utraconych funkcji, przywraca mechanizmy stereotypu chodu i zdolność wykonywania ruchów precyzyjnych, a tym samym zwiększa szanse chorego na funkcjonalny i emocjonalny powrót do wcześniejszej aktywności zawodowej, sportowej, społecznej i rodzinnej. Bardzo ważnym wsparciem tego procesu jest szeroko pojmo¬wana opieka fizjoterapeutyczna, zarówno we wczesnym, jak i odległym okresie obserwacji klinicznej. Wydawnictwo i Autorzy mają nadzieję, że monografia znajdzie zastosowanie w codziennej praktyce specjalistów ortopedii i traumatologii narządu ruchu oraz fizjoterapii.
Książka jest próbą przedstawienia złożonego i ważnego problemu, jakim jest uzależnienie od zachowań seksualnych. Zagadnienie hiperseksualności jest wciąż szeroko analizowane. Prowadzone są badania zarówno neurobiologiczne, jak i psychologiczne, z wykorzystaniem nowych technik diagnostycznych. Leczenie hiperseksualności wiąże się z wykorzystaniem integracyjnego modelu, obejmującego zarówno spojrzenie psychodynamiczne, metody poznawczo-behawioralne, jak i użycie technik behawioralnych, czy koncepcji obsesyjno-kompulsyjnej. Znani i cenieni terapeuci dzielą się z czytelnikami wiedzą kliniczną oraz wskazówkami i dylematami, z którymi spotykają się w swojej codziennej praktyce zawodowej. Autorzy omawiają seksualność człowieka, normę seksualną, klasyfikację zaburzeń seksualnych, czynniki wpływające na rozwój uzależnienia, diagnozę medyczną i psychoterapeutyczną według koncepcji wielu wymiarów, a także istotne zagadnienia prawne. Prezentowana publikacja z pewnością zainteresuje terapeutów uzależnień, psychoterapeutów, lekarzy i wszystkie osoby zajmujące się tematyką hiperseksualności.
Podręcznik - w nowym 2 wydaniu - nadal bazuje na nabytej przez Czytelnika podczas studiów wiedzy z zakresu: anatomii, fizjologii, patofizjologii, kinezjologii, diagnostyki obrazowej, fizjoterapii oraz znajomości zagadnień klinicznych z obszaru ortopedii i traumatologii narządu ruchu.
Tak jak poprzednio opisuje postępowanie w leczeniu pacjentów z najczęstszymi chorobami i obrażeniami narządu ruchu. Książka została zaktualizowana i wzbogacona o nowe treści zgodne z obowiązującą wiedzą medyczną i aktualnymi programami specjalizacyjnymi.
Nowe wydanie zostało wzbogacone o kolejne cenne rady i wskazówki praktyczne. Wraz ze swoją częścią audiowizualną (ponad 80 instruktażowych filmów do pobrania za pomocą kodu QR) może stać się użytecznym narzędziem do tworzenia autorskich personalizowanych programów fizjoterapii.
Książka jest adresowana nie tylko do studentów kierunku fizjoterapia, jest także podręcznikiem rekomendowanym przez Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego dla fizjoterapeutów i lekarzy specjalizujących się w dziedzinach fizjoterapii i rehabilitacji medycznej.
Podręcznik w sposób przystępny przedstawia zasady diagnostyki oraz algorytmy terapeutyczne cukrzycowego obrzęku plamki (DME – diabetic macular edema). Ze względu na wciąż wzrastającą liczbę chorych na cukrzycę zagadnienie terapii DME zyskuje na znaczeniu w codziennej praktyce klinicznej zarówno lekarzy okulistów, diabetologów, jak i medycyny rodzinnej. Planowane wprowadzenie przez NFZ programu leczenia DME będzie skutkowało wzrostem zapotrzebowania na publikację poświęconą tej tematyce. Opracowanie składa się z dwóch części. W pierwszej zawarto szczegółowy opis obecnie stosowanych metod diagnostycznych oraz standardów terapeutycznych. Druga część podręcznika obejmuje bogato ilustrowane przypadki kliniczne. Tutaj zwraca się uwagę na konieczność indywidualizacji postępowania terapeutycznego w ujęciu interdyscyplinarnym. Obecnie na rynku wydawniczym nie ma publikacji, tak szczegółowo poruszającej problematykę diagnozy i skutecznej terapii DME.
Publikacja „Choroby tarczycy. Diagnozowanie i leczenie” to pozycja, w której grono lekarzy z obszaru endokrynologii przedstawia postępowanie diagnostyczne i nowoczesne leczenie chorób tarczycy, w tym Hashimoto, niedoczynności i nadczynności tarczycy, biopsji i leczenia guzów tarczycy oraz następstw choroby SARS COV 2. Adresatami kompendium wiedzy są lekarze POZ, lekarze specjaliści endokrynolodzy, jak i studenci medycyny, szczególnie zainteresowani obszarem endokrynologii.
Podręcznik Biostatystyka od podstaw do zaawansowanych metod stanowi unikalną pozycję w krajowej literaturze naukowej, który w sposób kompleksowy, nowoczesny i jasny przedstawiałby zagadnienia biostatystyczne.Atutem książki jest to, że jest adresowana do szerokiego grona czytelników i korzystać z niej mogą studenci różnych wydziałów uniwersytetów medycznych, uniwersytetów, politechnik i uniwersytetów przyrodniczych.Zawiera przystępne wytłumaczenie potrzebnych pojęć statystycznych, zrozumiałe dla osób o niewielkim przygotowaniu matematycznym, a bardziej dociekliwy czytelnik znajdzie wystarczający opis używanych procedur statystycznych wraz z najważniejszymi wzorami.Mocną strona książki jest jej nieszablonowe, poglądowe, a jednocześnie precyzyjne przedstawienie zagadnień statystycznych.Czytelnik znajdzie tutaj właściwe intuicje związane z biostatystyką, statystyką matematyczną oraz analizą danych. Wszystko jest precyzyjnie wyjaśnione na licznych przykładach z biologii i medycyny. Część rachunkowa, niezwykle ważna w statystyce, jest ilustrowana prostymi przykładami użycia komend pakietu R, który od pewnego czasu jest standardem obliczeniowym dla statystyków i analityków danych.Gorąco polecamy tę pozycję jako podręcznik do biostatystyki dla studentów studiów medycznych, jak również jako podręcznik do podstawowych kursów ze statystyki stosowanej dla studentów innych kierunków. Pracownicy naukowi, jak również nauczyciele akademiccy stosujący metody biostatystyki i wykładający biostatystykę napotkają wiele ciekawych informacji mogących usystematyzować i pogłębić wiedzę w tym zakresie.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?