Książka to zbiór trzech tekstów. Pierwszy jest wnikliwą analizą szukającą przyczyn zaangażowania się Heideggera w hitlerowskie Niemcy w cechach filozofii, którą uprawiał. Drugi to ciekawe spojrzenie konfrontujące filozofię języka z nauką eksperymentalną o języku, jaką jest psycholingwistyka. Trzeci przedstawia sytuację powstałą, gdy coraz częściej podważa się autentyczność i wiarygodność treści Nowego Testamentu. Autor próbuje znaleźć miejsce dla wierzących w obliczu powstałego w ten sposób kryzysu religijnego.Ryszard Narew - ur. 1958 r., jest absolwentem socjologii UW, przez 2 lata studiował równolegle filozofię. Opublikował już "Nieprawomyślne komentarze do Listów św. Pawła" oraz "Zaczerpnąć z buddyzmu". W swoich książkach stara się łączyć myślenie dyskursywne z refleksją religijną.
Autorka inspirowana własnymi doświadczeniami napisała książkę poruszającą temat adopcji, związanych z nią przeżyć oraz doświadczeń. Stara się podzielić tym, czym jest bliskość, zrozumienie i nadzieja. Jak ważna jest akceptacja i miłość drugiego człowieka. Książka skierowana jest zarówno do odbiorców o podobnych doświadczeniach i przeżyciach, jak i tych, którzy tego nie doświadczyli - pozwoli im zrozumieć emocje i odczucia osób, których temat adopcji dotknął bezpośrednio.
"Error w uczuciach" to wiersze, które rozkładają miłość na części pierwsze i analizują podejcie człowieka do najważniejszego uczucia. Znajdują się w niej rozważania stojące przed osobą, która musi dokonać wyboru oraz obrać kurs dla swoich uczuć. Autor zaznacza w książce, że miłość nie musi być wcale czerwona, aby mogła być wyjątkowa. czy momenty mogą okazać się ważniejsze od całokształtu...?
Nazywam się Kacper Glass, urodziłem się w Polsce, potem wyemigrowałem do Holandii, gdzie otworzyłem jednoosobową firmę. Byłem szanowany i kochany przez swoich klientów, za którymi tęsknię. Teraz mieszkam w Australii z najwspanialszą kobietą, jaka stąpa po ziemi. Dziękuję Ci, Dannii, że walczyłaś o mnie, o nasze uczucie zdrowej miłości i byłaś skora do poświęceń.Ten tomik dedykuję ludziom LGBTQI, ponieważ jestem transpłciowy. Moje życiowe wybory i poszukiwanie własnego Ja nie pozwoliły mi dotąd ukończyć szkoły. Mam w sobie charyzmę, która pomogła mi odnaleźć i pokochać siebie, co jest bardzo trudnym procesem dla ludzi takich jak ja. Zawsze kochałem naturę i wszystko, co mnie otacza, lecz nie umiałem kochać siebie. W moim tomiku znajdziecie dużo sprzeczności, pytań i miłości. Główną determinantą był Bóg, a także moja wiara i Biblia, w której odnalazłem odpowiedź na najtrudniejsze pytanie: Jak kochać siebie za to, czym i kim jesteśmy na tym świecie?Kacper Glass
Człowiek, który nie przeszedł przez piekło swoich namiętności, nigdy ich nie przezwyciężył.Carl G. Jung (1875-1961), szwajcarski psychiatra"Zabójstwo w Alfabecie" to druga powieść kryminalna autora, w której Benedykt Riss i Markus Steger, inspektorzy policji znani z kryminału "Niewinne brylanty", mierzą się z innym sprawcą, środowiskiem i problemami.Tym razem prowadzą śledztwo w ekskluzywnej klinice psychiatrycznej Lido w Zurychu. Ktoś zamordował Judith, lekarkę z zamkniętego oddziału psychiatrii.Pacjent? Ktoś z personelu? I czy zabójstwo ma w ogóle związek z kliniką?Detektywi mają nie lada problem, ponieważ specyfika zamkniętego oddziału psychiatrycznego nie pozwala na stosowanie znanych im i wypróbowanych metod prowadzenia śledztwa. Dotychczasowe doświadczenie i atuty okazują się nagle bezużyteczne. Riss i Steger muszą działać w świecie, w którym tragedia miesza się z tragikomedią, choroba chroni przed odpowiedzialnością, a ważne wypowiedzi świadków mogą być tylko urojeniami.Marek Gajda, ur. 22 maja 1949 roku w Krakowie. Ukończył w 1971 roku studia prawnicze na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od 1981 roku mieszka na stałe wraz z rodziną w Szwajcarii. W 1987 roku uzyskał w Zurychu dyplom informatyka programisty. Przez blisko trzydzieści lat pracował nieprzerwanie jako informatyk w szwajcarskich filiach kilku międzynarodowych banków. Dotychczas opublikował: korespondencje i felietony w czasopismach "Czas", "Dziennik Polski", "Dekada Literacka" w Polsce oraz w miesięczniku "Tak" w Belgii. W roku 2021 ukazała się powieść autora "Niewinne brylanty".Jego hobby to podróże, aktywny sport, brydż i literatura faktu.
Edyta Szulist - z wykształcenia pedagog, przedsiębiorca, prowadzi działalność związaną z usługami finansowymi oraz szkoleniami, jest certyfikowanym trenerem mentalnym, interesuje się psychologią, rozwojem osobistym oraz poznaniem Boga i jego praw rządzących wszechświatem. Jak twierdzi i opisuje, wiara uratowała jej życie. Książkę napisała pod natchnieniem duchowym. Jej pasją jest łączenie nauki z Biblią oraz inspirowanie innych do życia spełnionego.* * *Biblia mówi: "Proście, a będzie Wam dane", "Za wszystko dziękujcie", "Wierzcie, że otrzymaliście już to wszystko, o co modlicie się i prosicie, a spełni się wam". To są podstawowe prawa do życia w obfitości. W książce "Potęga słów" czytelnik dostał wskazówki, w jaki sposób prosić, dziękować i afirmować. Słowo pisane ma jeszcze większą moc manifestacji niż mówione oraz pomaga zmieniać negatywne zapisy w podświadomości na pozytywne. Zeszyt ma pomóc czytelnikowi w codziennej manifestacji swoich marzeń.
Holistyczne odchudzanie to proces rozwoju osobistego, regulacji metabolicznej i hormonalnej oraz synchronizacji z rytmem dobowym, którego skutkiem ubocznym jest utrata nadmiaru tkanki tłuszczowej. To piękny proces zmiany swojego życia nie na trzy tygodnie czy miesiące, ale na zawsze. "Nigdy więcej diet" to mapa do odnalezienia własnej ścieżki stylu życia dla każdego, kto czuje się zagubiony w świecie diet, sfrustrowany brakiem trwałych rezultatów, ale chce dać sobie jeszcze jedną szansę.Nie poddawaj się, bo nauka Ci sprzyja i tym razem nie wrócisz już do tego, co było. Wyrzucisz stresujące podejście liczenia kalorii, wiecznego ważenia się i odmierzania każdej porcji jedzenia. Czas na oddech, włączenie świadomości i pracę nad rozwiązaniem korzenia problemu nadwagi, a nie tylko maskowanie jej symptomów. Ta książka wyposaży Cię w niezbędne narzędzia do zbudowania nowej jakości życia, zdrowia i ciała.Życzę Ci cierpliwości i skupienia oraz traktowania się z miłością, szacunkiem i godnością.Powodzenia!
"Nigdy nie rezygnuj z marzenia tylko dlatego, że zrealizowanie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie".Earl Nightingale"Zakazane marzenia" to książka o miłości, poświęceniu i marzeniach. Bohaterowie przeżywają miłość i rozczarowanie, doświadczają przemocy i rozłąki. W trudnych momentach życia pomagają im przetrwać marzenia, które napędzają ich do działania. Dają nadzieję i wolę walki każdego dnia.
Książka ta zabierze Cię w podróż po terenach Doliny Baryczy i zachwyci pięknem oraz kalejdoskopem możliwości. Bitwy na śmierć i życie, podboje obcych ziem, morskie wyprawy, romanse i czarne moce opisane w tej krótkiej, lecz pełnej przygód powieści porwą Cię w nieznane.
W sercu każdego człowieka zawarta jest cała prawda o nim samym. Czasami trudno odgadnąć, kim jest druga osoba.Często też trudno zrozumieć jest samego siebie. Zwłaszcza wtedy, kiedy stoi się na rozstaju dróg. Chciałoby się iść tą właściwą drogą, ale ciągle napotyka się jakieś przeszkody. Widzi się więc jakby przez mgłę, która przesłania wymarzony cel.Należy wówczas spojrzeć w głąb siebie i w sercu rozpocząć swą podróż. W nim miłość oświetla tę drogę, którą człowiek pragnie podążać.Margot MirażPoetka, pisarka i malarka. Z wykształcenia pedagog terapeutyczny. Z zamiłowania podróżniczka odkrywająca piękne zakątki świata. Zagląda także w głąb siebie oraz w głąb drugiego człowieka.Poezję uprawia od wczesnej młodości. Jej wiersze nagradzano w konkursach, publikowano w prasie i poetyckich almanachach. Pasje literackie łączy z malarstwem.Poetyka Margot Miraż jest splotem kunsztownych i oryginalnych metafor. Świat uczuć w jej wierszach wyraża poszukiwanie iskierki nadziei w oczach drugiego człowieka, a także odkrywanie w nim tego, co ma ukryte w głębi swojego serca. Wiersze zawarte w tym tomiku to propozycja zmiany przekonań drugiej osoby. Jest to pewien pomysł na transformację, jaką powinien przejść każdy człowiek, po to by uwierzyć w siebie. Wiara przedstawiona w tej poezji jest jakby wskrzeszana wyobraźnią, dzięki której każdy może wyraźnie określić cel swojej wędrówki.
Pewnego razu Aaliyah, spacerując z pieskami o imionach Rio i Zoja po lesie, natknęła się na dziwną skrzynię, w której była tajemnicza karteczka. Na karteczce Aaliyah przeczytała: "Idź w górę lasu, na pierwszym rozwidleniu skręć w prawo, za piętnastym drzewem jest skała, a za nią- jaskinia, szukaj w niej kamienia z okiem". To był początek serii pełnych niespodzianek wydarzeń, które nieustraszona trójka przeżyła. A wszystko za sprawą czarodziejskiego zielonego pyłu...Ciepła i dyskretnie pouczająca opowieść dla dzieci, z przygodami, które zaskoczą także dorosłych. Wspaniała lektura do wspólnego czytania i dyskutowania, dzięki której rodzice będą mieli okazję spędzić czas ze swymi pociechami.
Tomargos jest wewnętrznym światem tych,którzy pragną naprawdę kochaći dążyć do spełnienia swoich marzeń,przekraczając granice rzeczywistości.Jest wyspą miłości,na której wszystko jest możliwe,gdy wierzy się w siebie.Pozwala to na otwarcie się człowiekai uświadomienie sobie tego,że w dążeniu do miłościnigdy nie jest się samym, bo wszechświatpotajemnie układa wszystkie puzzle w całość.Jest jak Bóg spełniający życzenia w odpowiednim czasie.Ważne jest zatem, żeby precyzyjnie określać swoje pragnienia,bez otwartych furtek zwątpienia.W stuprocentowej pewności iść swoją drogąw kierunku światła,nawet gdy inni go nie widzą.Alegoryczny pamiętnik zakochanych,którzy coraz bardziej wnikaliw głębię własnych dusz.Dzięki temu na płaszczyźnie duchowejkształtowali swój umysł,docierający coraz bardziejdo sensu pobudzania wyobraźniurzeczywistniającej pragnienia.Margot Miraż - pisarka, poetka i malarka. Z wykształcenia pedagog terapeutyczny. Z zamiłowania podróżniczka odkrywająca piękne zakątki świata. Podróżująca także w głąb siebie i drugiego człowieka.
Sławomir Stankiewicz urodził się w 1963 roku w Ełku. Wyuczony zawód: mechanik maszyn i urządzeń przemysłowych. Członek Klubu Twórców Kultury w Ełku, sympatyk Mazurskiego Towarzystwa Naukowego w Ełku. Dotychczas wydał tomik wierszy "Mazurskie natchnienia" (2005). Autor bloga osobistego "Ełk stolica Mazur" założonego w 2012 roku, a od roku 2022 strony regionalnej "Mój Ełk". Pisze także prozą (opowiadania, komentarze, artykuły).Drugą jego pasją jest fotografia - głównie dotycząca Ełku i okolic. Interesuje się także historią i geografią.
Odkąd sięgam pamięcią, piszę. Zaczęło się w szkole podstawowej. Pisałem wtedy w zeszycie. Była to opowieść z gatunku fantastyki. W szkole średniej zapełniłem kolejny zeszyt. Pisałem też mroczne wiersze. Pierwsze poważne, bo wydrukowane opowiadanie nosiło tytuł Thorn. Kiedy napisałem dwa kolejne o tym samym bohaterze, zrozumiałem, że mam przecież już rozdziały. Kontynuowałem więc wątek, jednocześnie tworząc opowiadania z gatunku fantasy-horror.Moja pierwsza książka "Thorn" dojrzewała przez dwadzieścia kilka lat, czytana jedynie przeze mnie i kilku znajomych, bez końca modyfikowana. Wreszcie nadeszła możliwość wydania. Postawiłem wszystko na jedną kartę i wykonałem pierwszy, kosztujący mnie wiele emocji krok- napisałem do Wydawnictwa Poligraf. Potem wszystko potoczyło się tak szybko, że zanim ustąpił pierwszy dreszcz, książka, pięknie wydana, znalazła się na półkach w księgarniach."Za oknem mrok. Cisza wieczoru okala umysł swym skrzydłem jak anioł ciemności.Ma w tym cel.Musisz otworzyć pierwszą stronę. Zrób to. Wyciągnij dłoń, pozwól, by zatrzymał się czasCzy należy się bać? Nie wiem. Wiem za to z pewnością, że na jednym opowiadaniu nie skończysz, a cienie na ścianach się wydłużą"Dwa lata po pierwszej książce ukazała się moja kolejna praca- "Z mroku wykute". Pisana równolegle z pierwszą, także powstawała długi czas. Jestem amatorem w pisaniu, tym bardziej cieszę się, że dotarłem do pewnej grupy osób, którym na tyle przypadło do gustu moje pisanie, że pytają, czy będzie kontynuacja "Thorna". Być może tak się stanie. Czas pokaże, jaki obiorę kurs.Dzięki uprzejmości Marcina Wasilkowskiego, który wykonał za "dziękuję" wspaniałą pracę, tworząc rysunki i okładkę wedle mojej wizji, opowiadania nabrały wyjątkowego klimatu.
Opinia cenzoraAutorka prezentowanej pozycji podejmuje szczegółową refleksję na temat życia duchowego w praktyce z punktu widzenia psychopedagoga. Autorka usiłuje połączyć w swojej refleksji zagadnienia życia duchowego z psychoanalizą, odwołując się także do osobistego doświadczenia w dążeniu do nawiązania i pogłębiania osobowej relacji z Bogiem.Całość prezentowanej pracy obejmuje razem ze wstępem, bibliografią i zakończeniem pięć rozdziałów. Lektura treści zawartych w poszczególnych rozdziałach jest adekwatna do kolejnych tytułów prezentowanego studium:I rozdział. Życie duchowe w aspekcie psychoanalitycznymII rozdział. Jakie noszę maski? Czyli mechanizmy obronne człowiekaIII rozdział. Więzy emocjonalne z rodzicami podstawą relacji z Bogiem i ludźmiIV rozdział. Czy cierpienie można leczyć psychoterapią?V rozdział. Pustynia serca modlitwą kontemplacji.Całość prezentowanego studium legitymuje się wnikliwą analizą poszczególnych zagadnień. Praca jest ewidentnie bardzo źródłowa, erudycyjna, a język bardzo komunikatywny.Publikacja niniejszej pozycji może być dla wielu osób dążących do pełni duchowej dojrzałości bardzo pomocna. Może również służyć jako swoiste "vademecum" dla spowiedników i kierowników życia duchowego.Poznań, 16 maja 2018 r.prof. dr hab. UKSW Placyd Paweł Ogórek OCD
Drogi Czytelniku! Książka, którą właśnie trzymasz w ręku, zawiera listy, które początkowo miały należeć do prywatnej korespondencji przeznaczonej dla nienarodzonych jeszcze wnuków autorki. Za namową bliskich postanowiła jednak opublikować te teksty, abyś i Ty mógł skorzystać z jej bezcennych rad, jak przeżyć życie w szczęściu i miłości. Książka jest pełna magii i nadzwyczajnych historii, które wydarzyły się naprawdę. Nie brakuje w niej jednak trudnych życiowych sytuacji i wartościowych rad, jak przetrwać czas, kiedy znajdziemy się na życiowych zakrętach. Jak postępować, a czego unikać, aby przeżyć to nasze ziemskie życie w błogości i dostatku. Jest w niej również ktoś, kogo nazywa Sternikiem życiowym, który, jak uważa autorka, nie zawitał w jej życiu bez przyczyny i przy każdym upadku podawał jej pomocną dłoń oraz nadzieję, że będzie dobrze, gdy wydawało się, że nie ma nadziei.Jeżeli zatem chciałbyś poznać piękną historię życia autorki i jednocześnie skorzystać z jej płynących prosto z serca rad, nie odkładaj tej książki na półkę.Zabierz ją ze sobą i wyciągnij z niej wszystko, co będzie służyło Tobie.Izabela Szczepaniak - urodziła się i wychowała w małej miejscowości w Polsce. Od 2006 roku mieszka na stałe w Wielkiej Brytanii, gdzie wiedzie szczęśliwe życie otoczona bliskimi i przyjaciółmi. "Czas przebudzenia Listy do wnuków" to jej pierwsza powieść, lecz, jak zapewnia, nie ostatnia, gdyż pisanie jest jedną z jej największych życiowych pasji.
Sentymentalna podróż do czasów młodości kinomana, który przekuł swą miłość do kina w twórczy zapał filmowca. To też PRL widziany oczami młodego marzyciela, ówczesna przaśna rzeczywistość, transformacja i w końcu epoka pełnego nadziei kapitalizmu, często przynoszącego rozczarowanie.Andrzej Lorenc, z urodzenia wrocławianin, snuje wspomnienia o swoim życiu zapalonego miłośnika kina i filmowca amatora od lat 50. XX wieku do czasów dzisiejszych. W swej opowieści dokumentuje cząstkę dziejów amatorskich klubów filmowych prężnie działających w okresie PRL. Wraca też pamięcią do Ogólnopolskiego Festiwalu Filmów Amatorskich Pol-8 odbywającego się w Polanicy-Zdroju w latach 1965-2010. Szczegółowo opisuje osiągnięcia zarówno Sióstr i Braci Filmowców, jak i swoje, poświęcając wiele miejsca własnym inspiracjom twórczym i sposobom realizacji obrazu filmowego.Autor ratuje od zapomnienia fascynujący fragment historii polskiego filmu amatorskiego, ale też daje nadzieję na jego nowe życie.dr Klaudia Dróżdż
Szanowny Czytelniku!Jestem żoną autora oraz pierwszym czytelnikiem jego książki, którą trzymasz w ręku. Kim jest autor?Jego korzenie są bardzo rozległe. Matka urodziła się w Londynie, a ojciec w Charkowie (Ukrainiec czy Rosjanin?). Babka ze strony ojca była Ukrainką, dziadek był litewskim Żydem, który urodził się w Kownie. Młodość i studia autora wydawałyby się jednotorowe. Nie całkiem. Jest zmiana kierunku studiów, udział w studenckich protestach w marcu 1968 roku, zwanych powszechnie patriotycznymi. Autor odżegnuje się jednak od patriotyzmu.Dyplom magistra inżyniera uzyskał w roku 1971, a więc w Polsce komunistycznej. Dyplom doktora otrzymał w Polsce postkomunistycznej. Ma on datę 25 czerwca 1998 roku, a Sejm Rzeczypospolitej Polskiej oficjalnie potępił system komunistyczny zaledwie tydzień wcześniej. W książce przedstawiono autora nie tylko w czasie, ale i poprzez kontynenty. Autor wspomina lata młodości, nauki i studiów. Dla niego (a i dla mnie) to były piękne lata i nikt nam tego nie odbierze. Podróż przez kontynenty to nie była turystyka, było to związane z jego zawodem i pracą. Zatrudniony był w kopalniach węgla, rudy żelaza, złota i miedzi położonych na wszystkich kontynentach.W ostatniej dekadzie życia zawodowego był niezależnym konsultantem, czyli ekspertem. Na to, że został ekspertem, złożyło się wiele powodów, ale chyba nie ma jednego takiego, który byłby dużo ważniejszy od innych. W jego przypadku tworzenie eksperta zaczęło się od dzieciństwa, od tego, jak wychowali go rodzice. Być niezależnym, nie dać się podporządkować komuś albo czemuś. Taka postawa wymaga odwagi. Odważnym nikt się nie rodzi, to się buduje przez całe życie, w utarczkach z życiem. PRL-owskie szkolnictwo od szkoły podstawowej po uniwersytety było bardzo dobre. Szkoły i żeglarstwo nauczyły go tego, co jest według mnie ważne, aby mieć szansę na to, by zostać ekspertem - samodzielnego myślenia. Dobrze wiem, że bardzo polubił swój zawód. To jest ważne, bo bez osobistego zaangażowania się w to, co się robi w pracy, nie będzie eksperta. Ale oprócz tego, że są przyczyny, które w pewnej mierze dają się kontrolować, w życiu trzeba też mieć szczęście. I o tym jest ta książka.Jadwiga (Jaga) Glazer
"Moje pierwsze emocje. Wierszyki dla najmłodszych" to książeczka zawierająca krótkie wierszyki o emocjach. Mają one w najprostszy sposób przedstawić dzieciom trudny świat emocji. Książka wzbogacona jest o autorskie rysunki obrazujące różne stany emocjonalne.Dzięki ciekawie ilustrowanym wierszykom każde dziecko odnajdzie się w wielkim świecie czasem trudnych emocji, zarówno swoich, jak i innych. Przedstawione emocje: złość, radość, miłość, strach, wstyd.Karty pracy: zabawa-wierszyk na poprawę humoru, "Pożegnanie złości", "Emocje w moim serduszku", "Emocjonalne zagadki obrazkowe".Katarzyna Kulawińska. Psycholog, pedagog specjalny, logopeda. Od lat pracuje z dziećmi w wieku przedszkolnym i szkolnym. Podczas pracy z każdym wyjątkowym pacjentem koncentruje się na jego indywidualnych potrzebach. Terapią obejmuje dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, a także z innymi niepełnosprawnościami, w tym słuchową. Na co dzień mama rezolutnej pięciolatki oraz pasjonatka literatury dziecięcej.
"Dzisiaj rozstrzelałem pierwszego człowieka. Myślałem o piątym przykazaniu, ale na wojnie ono chyba nie obowiązuje."W dzisiejszym świecie wyszydzanych świętości moralność jest jak relikt z minionej epoki, zbędna, a nawet przeszkadza w osiągnięciu wygodnego życia, bo tylko takie się liczy. Bez przywrócenia należnego jej miejsca zagrożenie wojną będzie nam stale towarzyszyć, gdyż wojna zaczyna się w sercu człowieka."Wszystkie wojny są ze sobą spokrewnione Jedna pociąga za sobą kolejną i jest jak choroba zakaźna, która wybucha raz tu, raz tam."Wojna Podczas gdy garstka ludzi cieszy się z jej profitów, w zaciszach domowych tysięcy zwyczajnych ludzi rozgrywają się tragedie. Dla nich życie zatrzymuje się nagle w miejscu i przestaje istnieć. Tu nie ma zwycięzców ani pokonanych. Tyle samo ważą łzy każdej matki, żony i dziecka. To o nich jest ta uniwersalna w swej treści książka.ARNO SURMINSKI - niemiecki pisarz i publicysta, ur. w 1934 r. we wsi Jegławki w powiecie kętrzyńskim. Jego rodzice zostali w 1945 r. deportowani w głąb Rosji, skąd nigdy nie wrócili. Autor mieszka i tworzy w Hamburgu. Z licznych jego powieści i opowiadań na język polski przetłumaczono: "Polninken czyli historia niemieckiej miłości" (1994), "Wypaść z gniazda. Opowieści z Kalischken" (1995), "Wieś w Prusach Wschodnich" (2008), "Życie ptaków w Auschwitz" (2011) oraz "Grunowen czyli minione życie" (2014).
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?