Dionizy Fiotroń wiedzie uporządkowane i wygodne życie - do momentu, gdy nieoczekiwanie zaczyna podejrzewać żonę o romans. Stłuczona ulubiona filiżanka, bez uzgodnienia postawiona w pokoju ścianka działowa i inne z pozoru nieistotne zdarzenia układają mu się w niepokojącą całość. Nie mając konkretnych dowodów w ręku, za to niezmąconą pewność, że coś się zmieniło, decyduje się na prywatne śledztwo.
""CONSUL - Gra o drugie życie"" to trzymająca w napięciu powieść sensacyjna, której wartka akcja rozpoczyna się w Ameryce Południowej. Do egzotycznego miasta, gdzie wieczorem pobrzmiewają gorące dźwięki salsy, przybywa nieznajomy, żeby załatwić ostatni szemrany interes w swoim życiu. Obmyślił misterny plan i wszystko powinno pójść gładko, ale w wyniku nieszczęśliwego splotu wydarzeń trafia do więzienia w San Cristobal, o którym tutejsi mówią, że jest piekłem na ziemi. Wkrótce przyjdzie mu zapłacić za przeszłość człowieka, która stała się jego przyszłością...
Powieść ""W klinczu"" to coś więcej niż kryminał, romans, książka szpiegowska czy obyczajowa. Chociaż łączy w sobie wszystkie powyższe wątki, to prowadzi Czytelnika zupełnie innymi ścieżkami. Ścieżkami, w których kryminał nie jest krwawą serią zabójstw, romans nie jest banałem, wątek szpiegowski nie jest gonitwą szpiegów, a temat obyczajowy nie przypomina mydlanej opery.
Cukrzyca (typu 1 lub typu 2) od dawna uważana jest za nieuleczalną. Lekarze są tak nauczeni i tak informują pacjentów. Pomimo faktu, że stale pojawiają się nowe leki, choroba osiągnęła rozmiar epidemii, niestety u coraz młodszych pokoleń. (W Polsce już ponad 2 miliony osób cierpi na cukrzycę). W książce ,,Diabetyczna Rewolucja"", dr Robert O. Young prezentuje kompleksowe podejście do choroby - w celu całkowitego wyleczenia. Opierając się na wieloletnich badaniach prowadzonych w swojej klinice, dr Young stworzył podręcznik jak zarządzać dolegliwościami związanymi z cukrzycą, a także wskazał drogę do wyleczenia. Dieta dr Younga jest oparta na równowadze kwasowo-zasadowej i balansie pH. Zakwaszenie płynów organizmu z powodu naszej diety i współczesnego stylu życia jest przyczyną wielu chorób; dlatego też, w celu odzyskania naszego zdrowia staje się konieczne, aby zminimalizować zakwaszenie i przywrócić równowagę pH.
Chyba każdy ma w domu Biblię, ale czy każdy może się pochwalić dobrą jej znajomością? Kto nie wie, od czego zacząć, może teraz sięgnąć po wyśmienitą popularyzatorską książkę Chucka Misslera ,,Poznaj Biblię w 24 godziny"". W 24 rozdziałach, każdy do przeczytania w godzinę, Missler prowadzi czytelnika przez najtrudniejsze biblijne zagadnienia. Autor podaje historyczne fakty, pokazuje kulturowe tło, wskazuje na liczne powiązania między natchnionymi księgami, przytacza proroctwa spełnione i te czekające na wypełnienie - ani na chwilę nie tracąc z pola widzenia duchowego przekazu Pisma Świętego.
Powieść fantasy, powstała pod wpływem literatury staroangielskiej, zawierająca wiele odniesień do literatury anglosaskiej. Akcja ""Arte"" toczy się w wymyślonej krainie podczas panowania pogańskich bogów. Bohaterem jest smok, Szesarz, który od swojego króla otrzymuje misję zabójstwa innego smoka. Aby się zamaskować, zamienia się w człowieka. Jednak na przeszkodzie jego planom niespodziewanie stają inni ludzie...
Ponad 260 stron znakomitych opowiadań Marcina Niziurskiego (syna Edmunda Niziurskiego), pełnych zwariowanego, purnonsensowego humoru. Edycja bibliofilska - wszystkie egzemplarze sygnowane i numerowane przez autora.
Fitness w wielkim mieście"" powstał dla kobiet, które chcą czuć się dobrze we własnym ciele, ale bez zmuszania się do morderczego wysiłku. Autorka, ekspert w dziedzinie dietetyki i fitnessu, fascynatka aktywności, rozwiewa ponury mit, że dobra forma i wygląd muszą iść w parze z potem, bólem i drakońską dietą. Pokazuje aktywność fit jako fantastyczną przygodę i rozrywkę, a nawet styl życia. Bo ćwiczyć można w każdej chwili, wszędzie i na tysiąc sposobów. Cała tajemnica tkwi w odpowiednim dobraniu rodzaju aktywności do indywidualnych predyspozycji, upodobań i wymarzonych celów. ""Fitness w wielkim mieście"" jest dowcipną, ale opartą o rzetelną wiedzę mapą po bogatym świecie fitnessu, a także prywatnym instruktorem, który w każdej kobiecie obudzi świadomą swojej siły, urody i seksapilu Kobietę Fit.
Czy w XXI w. można wierzyć w prorocze sny, czy też są to po prostu samospełniające się przepowiednie? Czy sny to efekt naszych działań i myśli, czy też dowód na istnienie innych światów, niezależnych od nas? Jak odróżnić sny ważne od tych nieistotnych? Stykając się z relacjami snów blisko 200 osób i konfrontując je z dalszymi wydarzeniami w ich życiu, być może każdy z nas znajdzie swoje odpowiedzi na powyższe pytania.
STANISŁAW NOWAK - prof. dr hab. med., neurolog, neurofizjoiog kliniczny, przewodniczący Sekcji Elektroencefalografii Polskiego Towarzystwa Neurofizjologii Klinicznej, członek Polskiego Towarzystwa Badań nad Snem, kierownik Zakładu Chorób Układu Nerwowego Akademii Świętokrzyskiej. Przez wiele lat był docentem Akademii Medycznej w Krakowie. Opublikował w czasopismach naukowych w kraju i za granicą ponad 100 prac, a także kilkanaście książek.
Barbara i Piotr Adamczewscy, jedyne w Polsce małżeństwo kulinarnych krytyków i praktyków objechali w ostatnich latach całą Europę. Jadali w wytwornych restauracjach i ulicznych garkuchniach, próbowali potraw luksusowych i jadła prostych ludzi. Odwiedzali bazary, targowiska, porty rybackie, winnice, serowarnie, młyny, piekarnie i miodosytnie – a wszystko po to, by poznać zapach i smak Starego Kontynentu.
A na podstawie zebranych doświadczeń napisali książkę. „Wędrówka po stołach Europy” jest wyprawą przez najlepsze przepisy, przez historię kuchni, wreszcie przez związki literatury i podniebienia. Wszystkie prezentowane przepisy zostały przez Autorów sprawdzone i opatrzone stemplem: ugotowano, spróbowano - można polecić innym.
W książce znaleźć można kuchnie następujących krajów: Anglia, Austria, Belgia, Czechy, Dania, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Niemcy, Norwegia, Portugalia, Rosja, Szkocja, Szwecja, Węgry, Włochy.
Dodatkowo zamieszczono spis restauracji w całej Europie, odwiedzonych i szczególnie polecanych przez Autorów.
Palenie szkodzi ? to niewątpliwe. Ale czy szkodzą również palacze? Mistrz felietonu, Krzysztof Teodor Toeplitz kreśli historię tytoniowych obyczajów na przestrzeni wieków. Opisuje i pierwszego Europejczyka, Rodriga de Jerez, który z powodu ?picia dymu? został uwięziony przez Inkwizycję, i współczesnych podróżnych-palaczy, ściśniętych jak sardynki na lotnisku w Helsinkach w szklanej, zadymionej klatce.
Toeplitz zadaje sporo prowokujących pytań i pokazuje rozliczne paradoksy instytucjonalnej walki z nałogami, pokazując, że czasem za górnolotnymi hasłami stoją całkiem przyziemne motywacje.
Być może w wyniku szeroko zakrojonej kampanii ludzie przestaną palić i o papierosach będzie się wspominało w ujęciu historycznym, jak o gorsetach i dyliżansach. A może walka z nikotyną będzie miała podobny finał jak prohibicja, która miała zlikwidować picie alkoholu?
Sensacyjna powieść, godna amerykańskich mistrzów gatunku. Trwa światowy kryzys finansowy i gospodarczy. Tymczasem wokół Rosji, przede wszystkim w Polsce, odkryto wielkie, nowe pokłady gazu. Niezmierzone zasoby surowca mogą uniezależnić Polskę i innych odbiorców rosyjskiego gazu od Moskwy, odciąć Rosji główne źródło dochodów, pozbawić ją wpływów politycznych. Rosji zagrozi bankructwo i wewnętrzny chaos. A wtedy kolos na glinianych nogach runie w gruzy. Na to elita polityczno-finansowa Rosji nie może pozwolić. Do akcji wchodzą tajne służby...
Hrabia Alderney, uczestnik pierwszej krucjaty, na starość spisuje dzieje swej pełnej przygód, trzyletniej podróży z Aragonii do Palestyny w końcu XI wieku. Otrzymujemy „Imię róży” i „Pamiętnik znaleziony w Saragossie” w jednym – wielki fresk powieściowy, przekrój przez dzieje, idee, warstwy społeczne, geografię Śródziemnomorza i języki oraz geniusz i szaleństwo człowieka. Rzecz zaczyna się bitwą pod Hueską, a kończy zdobyciem Jerozolimy. Są tu ogromne sceny batalistyczne i cicha intymność, widzimy wielmożów i żebraków, pobożnych pustelników i zbójów (nierzadko w tej samej osobie).
Współczesne wydania klasycznych dzieł polskiej sztuki kulinarnej są doskonałą publikacją zarówno dla miłośników tradycyjnej kuchni, jak i entuzjastów posiłków opartych na naturalnych produktach. Słynne książki Lucyny Ćwierczakiewiczowej utrzymane w klimacie staroświeckiego domostwa przenoszą czytelnika do świata pełnego ciepła, zapachów, bogactwa zasobnych spiżarni i cynowych naczyń. Najnowsze edycje zachowując piękny styl dziewiętnastowiecznej polszczyzny, mają uwspółcześnioną pisownię oraz towarzyszące przepisom wygodne tabele przeliczeń miar i wag wraz z licznymi współczesnymi komentarzami. Czytelnik znajdzie w nich przepisy na cały rok od: ciast, nalewek i kompotów zaczynając, po konfitury, syropy, marynaty i sery.
Sinicuik to książka nieco podobna do Nieporządnej?, wzbogacona o pewien wymiar filozoficzny.
Fabułę osnuto na tle tragicznego wydarzenia, jakim było uwięzienie siostry głównej bohaterki przez chińskich okupantów. Zdeterminowana kobieta chce pomóc bliskiej osobie, któa zmaga się z komunistycznym terrorem.
Barwna saga niemieckiej rodziny Reiffów współtworzącej polską historię i kulturę na tle minionych wieków. Autorka na podstawie źródeł historycznych, rodzinnych przekazów, wspomnień oraz starych zdjęć snuje fascynującą opowieść o Niemcach, dla których Polska stała się ojczyzną i prawdziwym domem. Dokonując prywatnej archeologii rodzinnej autorka wydobywa z mroków przeszłości barwne sylwetki przodków, którym niejednokrotnie przyszło zmagać się z duchem dziejów. Począwszy od Jana Reiffa – protoplasty rodu, wybitnego w swym fachu rymarza – przez jego synów walczących w Powstaniu Styczniowym po cały korowód nietuzinkowych i temperamentnych kobiet autorka z lirycznym humorem wnikliwie przedstawia bogate losy mieszczańskiej rodziny. Na kartach książki odbijają się echem ważne dla polskiej kultury wydarzenia, wyrzucany na bruk fortepian Szopena, ceremonia pogrzebowa marszałka Piłsudskiego, których przodkowie autorki byli świadkami. Z rodzinnej kroniki Marii Diatłowickiej wynurza się cenny obraz Warszawy sprzed lat, wielkomiejskiego tygla krzyżujących się kultur, Warszawy przedwojennej – miasta monumentalnych kamienic, czynszowych oficyn, burżuazyjnych salonów i zabaw w warszawskim klubie wioślarskim. Przez karty książki przewijają się żywo odmalowane postacie salonowych lwów, lokatorów rodzinnej kamienicy przy ul. Smoczej 28, warszawskich przedsiębiorców i inteligentów. „Mozaika rodzinna” hipnotyzuje czytelnika urokiem dawnych „dobrych czasów”, bowiem autorka z epickim rozmachem i subtelną nostalgią rekonstruując prywatne dzieje uchyla drzwi do świata, który minął bezpowrotnie.
Jak wytrzymać z psem, który stawia na głowie życie całej rodziny, przyjaciół i znajomych? Ale czy można takiego psotnika nie kochać?Bohaterowie książki to zwierzęta z charakterem, pasją i własnym zdaniem. Kradną, psocą, dewastują dom, uprowadzają chomiki, polują na ptactwo, pływają w basenie sąsiada, kopią sztolnie w ogródku, psują relacje z wujostwem, niszczą stoiska na targach, rujnują przyjęcie urodzinowe. I nie miewają wyrzutów sumienia. Lecz mimo wyjątkowych zdolności do pakowania się w kłopoty, nieustannie wzbudzają sympatię i miłość sprawiając, że życie wśród nich jest pełne i ciekawe.
Gdybyście chcieli wybrać się na koniec świata, wystarczy otworzyć tę książkę. Nowa Zelandia urzekła mnie wspaniałymi produktami, których część, jak na przykład wino, jagnięcina, owoce kiwi, oleje z awokado czy miody z manuki, jest już dostępna w Polsce. Zostały one osobno opisane na końcu książki. Zasadniczą część stanowią przepisy na najbardziej lubiane nowozelandzkie potrawy. Znajdzie się tutaj sporo nowych (czasami wręcz szokujących dla Polaków) połączeń smakowych oraz wyjątkowo proste metody gotowania. Liczne opowieści dotyczące historii kraju i jego kulinarnych atrakcji z pewnością pomogą zaplanować podróż i intensywnie przeżyć nowozelandzką przygodę życia.
To zderzenie sposobu myślenia, doświadczeń, wrażliwości dwóch kobiet. Jednej: nieco kontrowersyjnej, zaczepnej, często atakowanej w tabloidach, ale też niezwykle lubianej przez widzów i czytelników, mimo jej hedonistycznego i nieco egoistycznego podejścia do życia. I drugiej: prawie czterdzieści lat młodszej, trochę nawiedzonej poetycznej czarownicy-anielicy, dziennikarki o szerokich horyzontach myślowych.
Emerytowany komisarz gdańskiej policji Franz Thiedtke jest podejrzany o morderstwo. Traci jednak pamięć i nie jest w stanie odpowiedzieć na pytanie, jaka jest prawda. Czy uda mu się ją odkryć? Dlaczego sprawą zainteresuje się gestapo? I czy odzyska pamięć? Komisarzowi pomogą polska lekarka i niemiecki pastor z Rygi. W tle Port Gotów, czyli Gdynia czasu II wojny światowej.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?