Dlaczego dzik jest leśnym ekologiem? I czy po kąpieli błotnej rzeczywiście wyciera grzbiet ręcznikiem? Odpowiedzi na te oraz inne pytania znajdziecie w książce Joli Richter-Magnuszewskiej, która mieszka na skraju lasu i każdego dnia odkrywa jego tajemnice.W swojej niezwykłej wycinankowej opowieści autorka ukazuje miejsce dzika w wierzeniach naszych przodków, jego miłość do najbliższych krewnych (czy wiedzieliście, że lochy śpiewają warchlakom kołysanki?), zaskakująco podobne do ludzkich zwyczaje (na przykład ścielenie łóżka), a także skomplikowany język. Na tym jednak nie koniec, ponieważ dzikowi towarzyszą tu jego kuzyni, jak choćby uwielbiany przez dzieci guziec czy świnia być może najmądrzejsze i najbardziej uczuciowe spośród znanych nam zwierząt.Dzika książka o dzikach to pozycja obowiązkowa w biblioteczce małego (i nieco większego) przyrodnika. Uczy empatii i szacunku dla wszystkich istot oraz uświadamia, jak fascynujące i zagadkowe są stworzenia, które żyją tuż obok człowieka. Część dochodu ze sprzedaży książki wydawnictwo przeznaczyło na działalność Chrumkowa pierwszego w Polsce schroniska dla świń.Jola Richter-Magnuszewska maluje, rysuje i wycina ilustracje do książek oraz czasopism. Czasem projektuje plakaty (na przykład do akcji społecznej Góra Grosza), czasem wymyśla całe książki (jak Rok na targu, Zwierzakopedia czy Dzika książka o dzikach i o ich kuzynach). Mieszka na skraju Beskidu Niskiego. W pracy pomagają jej na co dzień koty, gęsi, kury i psy, a niekiedy również sarny, sójki i dziki.
Najwybitniejsze dzieło architektury cukrowej to zamek zbudowany z kostek cukru – fakt czy plotka? Najwięcej złóż krotoskały, smoczego przysmaku, znajduje się blisko jądra Ziemi – fakt czy plotka? Smoki potrafią polizać swój łokieć – fakt czy plotka? Ta niezwykła książka zawiera bardzo dużo faktów i jeszcze więcej plotek o smokach, ich zwyczajach i życiu. Dowiesz się z niej, kto wymyślił liczbę dyrdymalną, z kim smoki grają w bingo i czego uczą się w szkołach. Nikola Kucharska – ilustratorka i autorka książek, komiksów i gier planszowych dla dzieci i młodzieży. Ukończyła projektowanie graficzne na katowickiej ASP. Ma na koncie kilkadziesiąt książek. Współpracuje z wieloma wydawcami w Polsce, Francji, Chinach, Rosji, Korei, Niemczech czy Hiszpanii. Jej „Podróż dookoła świata. Północ–południe. Wschód–zachód” nominowano w konkursie PTWK Najpiękniejsza Książka Roku 2016, a „Zwierzęta, które zniknęły. Atlas zwierząt wymarłych” (teksty: Katarzyna Gładysz, Joanna Wajs i Paweł Łaczek) otrzymały nagrodę główną w konkursie Mądra Książka Roku 2018, wyróżnienie w XVII edycji konkursu Świat Przyjazny Dziecku oraz nominację w konkursie Przecinek i Kropka Najlepsza Książka Roku 2018.
Warzywa i owoce są zdrowe! Czyli właściwie jakie? Żeby to zrozumieć, warto poznać ich mieszkańców. Na przykład Pektyna cały dzień uwija się i sprząta. Z kolei Białko roślinne to prawdziwy siłacz, choć czasem zdarza się mu też leniuchować. Magnez jest zawsze w dobrym humorze. Witamina A lubi o siebie dbać, a Witamina B długimi godzinami ślęczy nad książkami. Poza nimi są także Wapń, Potas, Likopen, Witamina E i C oraz wiele, wiele innych. Wszystkie bardzo ważne. To dzięki nim właśnie jedzenie owoców i warzyw wychodzi nam na zdrowie!Duży format, przekroje kilkunastu najpopularniejszych owoców i warzyw, wypełnione szczegółami ilustracje, edukacja połączona z zabawą i humorem to tylko niektóre z zalet tej niezwykłej książki. Żaden niejadek nie przejdzie obok niej obojętny!
Kosmici są wszędzie… Na szczęście czujni Bodzio i Pulpet rozpoczęli przygotowania! Nie do końca odpowiada to może ich nauczycielom, ale kto by się tym przejmował. Jest tyle spraw do załatwienia. Na przykład trzeba przećwiczyć loty w kapsule kosmicznej, nauczyć się łapać kosmostop, wynaleźć urządzenie do wykrywania złych emocji czy przerobić mikrofalówkę na portal kosmiczny… Jeśli lubicie się śmiać, przeczytajcie tę książkę. Ona jest po prostu fantastyczna!
Seria „Poczytam ci, mamo” to bogato ilustrowane książki wyróżniające się dużą czcionką i tematyką bliską dzieciom. Polecamy dla początkujących czytelników!
Grzegorz Kasdepke – najchętniej czytany polski autor książek dla dzieci. Niemal wszystkie z jego ponad czterdziestu tytułów uzyskały status bestsellera (m.in. „Kacperiada…” czy „Horror, czyli skąd się biorą dzieci”). Sympatię czytelników łączy z uznaniem krytyków, czego dowodem są najważniejsze nagrody, jakie zdobył za twórczość dla najmłodszych (w tym: Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego, dwukrotnie nagrodę Edukacja XXI, Nagrodę BETA, Nagrodę im. Kallimacha, Nagrodę Stowarzyszenia Autorów ZAiKS). Jego książki weszły na listę lektur szkolnych, a Fundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” uznała „Detektywa Pozytywkę” za jedną z dziesięciu najlepszych książek dla dzieci minionej dekady.
Daniel de Latour ilustruje książki i czasopisma dla mniejszych i większych, rysuje komiksy. Współpracował m.in. z „Misiem”, „Świerszczykiem”, ilustrował felietony Joanny Sokolińskiej w „Wysokich Obcasach”, rysował smoki, krasnoludki, kosmonautów, żyrafy, tygrysy, pociągi i inne rzeczy. „Wyprawa do kraju księcia Marginała” Henryka Bardijewskiego z jego ilustracjami otrzymała nominację do nagrody Polskiej Sekcji IBBY Książka Roku 2009, a „Atlas świata. Ameryka Południowa” nominowany był do nagrody Przecinek i Kropka w kategorii najlepsza książka dziecięca. Za ilustracje do „Zaskórniaków” Grzegorza Kasdepke i Ryszarda Petru otrzymał m.in. wyróżnienie PTWK oraz nominacje do kilku innych nagród, za „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” Justyny Bednarek oraz „Dom nie z tej ziemi” Małgorzaty Strękowskiej-Zaremby nagrodę Przecinek i Kropka (za tę drugą książkę również nominację do nagrody Dobre Strony). Jest laureatem drugiej nagrody w konkursie na komiks Muzeum Powstania Warszawskiego i wielu innych wyróżnień. Niektóre rzeczy przerysowuje od swoich dzieci. Uczy się grać na skrzypcach od wiejskich muzykantów.
Szydełkowa książka, jakiej jeszcze nie było!O to osa, M to motyl, Ł to łąka Każda literka coś w sobie kryje. Czy zgadniecie co?Dzięki pięknym włóczkowym ilustracjom i zabawnym wierszykom nauka literek to świetna zabawa.Anna Salamon matka piątki dzieci, przedszkolna pani od sztuki i ilustratorka. Współpracuje ze Świerszczykiem. W świat ilustracji przemyciła szydełko i kilkadziesiąt kilogramów włóczki, nie licząc recyklingowych tkanin i pasmanterii. Stworzyła w internecie miejsce Deszczowy Dom, gdzie dzieli się anegdotami z życia matki i przygodami z pracy ilustratorki. W wolnych chwilach jeszcze bardziej ochoczo pracuje.Alicja Krzanik urodziła się w Beskidzie Wyspowym. Szczęśliwa mama dwójki dzieci.Absolwentka Państwowego Liceum sztuk Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem.Autorka wierszy dla dzieci. Współpracuje m.in. ze Świerszczykiem oraz magazynem Dzieci. Kiedy akurat nie rymuje, wspina się po górach, czyta, maluje, gra na flecie poprzecznym lub tworzy biżuterię. Podczas pisania towarzyszą jej dwie rozmruczane kotki poezja w najczystszej formie.
Z pokolenia na pokolenie Awantura o Basię nieodmiennie bawi, śmieszy, ale też wyciska łzy z oczu. Ta ulubiona lektura dziewcząt również chłopców może porwać interesującym wątkiem sensacyjnym oraz zabawnymi scenami i wszechobecnym humorem.
Pewnej burzliwej nocy przychodzi na świat Ronja. Wtedy też mury zamczyska Mattisa pękają, rażone piorunem, a największemu wrogowi zbójnika rodzi się syn, Birk. Losy dzieci nieuchronnie splotą się ze sobą...
„Ronja, córka zbójnika” to piękna, poruszająca opowieść o przyjaźni i miłości, która doprowadza do pojednania zwaśnionych rodów. To również ekscytująca przygoda rozgrywająca się w starym zamku oraz lesie zamieszkałym przez dzikie konie i różne okrutne stwory: Wietrzydła, Szaruchy oraz Mgłowce.
Ulubiona lektura dzieci i dorosłych.
Astrid Lindgren (1907–2002)
Najbardziej znana na świecie autorka książek dla dzieci urodziła się w Vimmerby. Tworzenie historii dla najmłodszych czytelników zaczęła w wieku 34 lat, kiedy na prośbę chorej córki wymyśliła postać Pippi Pończoszanki. Maszynopis nie został jednak zaakceptowany przez wydawnictwo. Pierwszą książką Astrid Lindgren przyjętą do publikacji została powieść dla dziewcząt „Zwierzenia Britt-Mari”. I tak w 1944 roku rozpoczęła się seria sukcesów szwedzkiej pisarki. Napisała kilkadziesiąt książek (poza „Pippi” najbardziej znane to: „Dzieci z Bullerbyn”, „Ronja, córka zbójnika”, „Bracia Lwie Serce”, serie o Emilu ze Smalandii, Karlssonie z Dachu, Madice z Czerwcowego Wzgórza czy Lotcie z ulicy Awanturników) i stała się jedną z najbardziej wpływowych osób w Szwecji.
Jej książki przetłumaczono na blisko 100 języków, często były także ekranizowane. Została uhonorowana dziesiątkami nagród szwedzkich i międzynarodowych, m.in. medalem Hansa Christiana Andersena (1958), International Book Award UNESCO (1993), Orderem Uśmiechu, a także nagrodą Right Livelihood Award w 1994 roku. 2 maja 1989 roku Uniwersytet Warszawski przyznał jej tytuł doktora honoris causa.
Astrid Lindgren zmarła 8 stycznia 2002 roku w Sztokholmie, w wieku 94 lat.
Tosia będzie miała rodzeństwo! Jest podekscytowana i jednocześnie trochę się boi, bo nie bardzo rozumie, co się dzieje. Widzi, jak rośnie brzuch mamy, pomaga w szykowaniu wyprawki, ale też zastanawia się, co narodziny braciszka zmienią w jej życiu. Czy będzie musiała dzielić się zabawkami? Czy rodzice znajdą dla niej czas?Książka, która dziecku pomoże poradzić sobie z nieznaną sytuacją, a rodzicom wyjaśni, czego obawiają się ich pociechy. Pogodne ilustracje oraz poruszane tematy zachęcają do rozmów o powiększającej się rodzinie.Natalia Minge psycholog, autorka książek. Na co dzień pracuje z rodzicami w nurcie rodzicielstwa bliskości i Porozumienia bez Przemocy. Prowadzi blog oraz kanał na YouTubie. Prywatnie mama czwórki nauczanych domowo dzieci w wieku od 2 do 11 lat.Anna Łazowska warszawska ilustratorka, miłośniczka zwierząt, absolwentka Grafiki Warsztatowej na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Rysuje od najmłodszych lat, zaczynała od ścian w salonie i grzbietów książek (tych, których mogła dosięgnąć!). Na co dzień zajmuje się ilustracją prasową, m.in. do magazynów FUSS i PRESTO, oraz książkową w 2018 roku zadebiutowała ilustracjami do książki Kuba Niedźwiedź. Historie z Gawry Renaty Kijowskiej. Jako ilustratorka bierze również udział w tworzeniu krótkich form animowanych.
„Brzechwa dzieciom. Dzieła wszystkie. Teatrzyki” to czwarty tom niepowtarzalnego cyklu, w którym zebraliśmy wszystko, co wyszło spod pióra najpopularniejszego polskiego twórcy dla dzieci. Prezentujemy w nim niezapomniane utwory sceniczne, w tym „Bajki Samograjki”, wierszowane wersje najsłynniejszych bajek dla dzieci: „Czerwonego Kapturka”, „Kota w butach”, „Kopciuszka”, „Jasia i Małgosię”. Do tego rarytas: „Księżniczka na ziarnku grochu” napisana przez Brzechwę dla Teatru Lalek i „Siedmiomilowe buty”. Dodatkowo w tym tomie znajdują się dawno niewznawiane „Wagary” czy „Teatr Pietruszki” zainspirowany scenariuszami rosyjskich wędrownych teatrzyków kukiełkowych.
Jacek, Wacek i Pankracek właśnie zaczęli pierwszą klasę. A w szkole tyle się dzieje! Chłopcy poznają nowych kolegów, doświadczą trudów, ale i przyjemności nauki i dowiedzą się, jak ważne jest, by sobie nawzajem pomagać. Po lekcjach zaś przeżyją na podwórku niejedną przygodę. Czasem się pokłócą, czasem zezłoszczą, ale przyjaźń i tak wygra. Pełne ciepła, klasyczne opowieści Miry Jaworczakowej od la zachwycają swoją prostota i mądrością.
Dziewiąty tom najśmieszniejszej serii od czasów „Dziennika cwaniaczka”!Andy i Terry mieszkają w stusiedemnastopiętrowym domku na drzewie (mieli stuczteropiętrowy, ale się rozbudowali). A ten domek jest najfajniejszy na świecie! Znajdziecie tu między innymi: treserów krzeseł, wszystkozakrywające majtki dinozaura, budkę fotograficzną dla mistrzów drugiego planu, arenę bojowych gigarobotów, Kanał Zżerański oraz piętro Zjedz, Ile Możesz (Tak, Meble Też). No, na co czekacie? Właźcie!Andy Griffiths pochodzi z Melbourne. Jego ulubione kolory to niebieski, fioletowy, żółty, zielony, pomarańczowy, czerwony oraz czarny. Pracował przez jakiś czas jako taksówkarz i nauczyciel angielskiego, ale zawsze chciał zostać gwiazdą rocka (nawet mu się nie śniło, że będzie znanym pisarzem). Zaczął pisać na poważnie, kiedy uczniowie powiedzieli mu, że książki są okropnie nudne. Terry Denton pochodzi z Melbourne. Zaczął studiować architekturę, ale zorientował się, że go to unieszczęśliwia, więc rzucił uniwersytet i zajął się innymi sprawami. Próbował prawie wszystkiego – parał się teatrem, malarstwem, rzeźbą, zaklinaniem koni, budowaniem gór lodowych i doradzaniem pterodaktylom, aż odkrył, że chce ilustrować książki dla dzieci. Dziś ma ich na koncie ponad czterdzieści, z których wiele stworzył wraz z Andym Griffithsem. Powyższy opis pochodzi od wydawcy
Nowa seria Anny Jankowskiej do zabawy i czytania dla dzieci w wieku przedszkolnymAktywne czytanie PLUS, czyli czytanie i działanie! Trzeba coś policzyć, wytężyć wzrok, poszukać słów, a nawet machać książką nad głową. Właśnie takie aktywne czytanie spowoduje, że mali czytelnicy nie tylko poznają przygodę, lecz także wezmą w niej czynny udział.Poza zabawami dzieci, które próbują już czytać samodzielnie, znajdą na każdej stronie komiksowe dymki – wyraźna czcionka i mało tekstu – idealnie, by od nich zacząć! Kto wie, może potem dzieci będą chciały przeczytać same całą książkę?****W tej części razem z kotem Czarusiem będziemy szukać zgubionego guzika, najpiękniejszego skarbu z jego wspaniałej kolekcji. Przy okazji odkryjemy siłę przyjaźni oraz wartość, jaką ma pomaganie komuś w potrzebie. Czaruś zaprasza do wspólnego spędzania czasu, budowania bliskości oraz rozmowy o tym, co ważne dla małych czytelników. I niezmiennie gwarantuje świetną zabawę!****Anna Jankowska jestem pedagożką, trenerką szkoleń, autorką książek i mamą. Na co dzień łączę pasję do literatury dziecięcej z wychowaniem wspierającym, dzieląc się pomysłami i przemyśleniami na blogu . Wierzę, że odpowiednio dobrane książki mogą pomóc dzieciom lepiej zrozumieć siebie i otaczający świat. Nie siadam do czytania bez kubka dobrej kawy, a wolny czas poświęcam na hodowanie pomidorów. Każdy krzaczek jest inny i wymaga dużo troski… zupełnie jak dzieci! Adam Święcki urodził się w 1977 roku. Z wykształcenia architekt, z pasji i zawodu ilustrator, scenarzysta i rysownik komiksowy. Tworzy dla najmłodszych, trochę starszych i całkiem dorosłych. W swoich pracach często nawiązuje do polskiej demonologii ludowej i przyrody. Powyższy opis pochodzi od wydawcy
Fale wyrzuciły na brzeg zwłoki – zło wtargnęło do Zatoki Enigmy. Czy w pełnym słońcu da się ukryć sekret, który rzuca cień głębszy niż noc? Pomóż detektywom amatorom rozwiązać łamigłówki i odkryć, kto popełnił zbrodnię. Oto zbiór ponad 90 kryminalnych zagadek graficznych, logicznych, liczbowych i słownych. Ta książka to idealny prezent dla każdego miłośnika gatunku cosy mystery! CZY UDA CI SIĘ ROZWIKŁAĆ WSZYSTKIE ZAGADKI I ZŁAPAĆ SPRAWCĘ? Dan Moore to brytyjski twórca łamigłówek. Napisał wiele książek z zagadkami logicznymi, których rozwiązywanie będzie znakomitym treningiem dla mózgu! Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Feluś denerwuje się przed pójściem do dentysty, jego mama nie lubi dużych wysokości, a Gucia nieprzyjemnie łaskocze w brzuszku na widok obcego misia. Wszyscy się czegoś boimy, nieważne, ile mamy lat. I wiecie co? To całkiem naturalne! Dlatego warto nauczyć się rozpoznawać i nazywać to, co czujemy, znajdować przyczyny lęku i szukać sposobów na oswojenie go.Razem z Felusiem i Guciem odkryjemy, jak radzić sobie ze strachem w różnych sytuacjach.Katarzyna Kozłowska - pedagożka specjalna, nauczycielka wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej, absolwentka edukacji artystycznej na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Autorka bestsellerowej serii "Feluś i Gucio", w której kładzie nacisk na rozwój emocjonalny dziecka, odwołując się do jego przeżyć i sposobu poznawania świata.W pracy najchętniej wykorzystuje: książki, teatr kamishibai, muzykę i instrumenty etniczne oraz elementy storytellingu i arteterapii. Chętnie rozmawia z młodymi czytelnikami, z uwagą wsłuchując się w ich głos. Uważa, że wszelkie formy wychowania czy edukacji powinny zawsze zaczynać się od zbudowania dobrej, serdecznej i pełnej humoru relacji. Marianna Schoett - ilustratorka książek dla dzieci. Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Bydgoszczy, a następnie kontynuowała naukę na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Rysowanie ilustracji dla dzieci to jej hobby, któremu całkowicie poświęca czas wolny. Powyższy opis pochodzi od wydawcy
POZNAJ DZIESIĘĆ SKOMPLIKOWANYCH HISTORII I PRZETESTUJ SWOJE DETEKTYWISTYCZNE ZDOLNOŚCI!Jako prywatny detektyw trafiasz w sam środek śledztw pełnych tajemnic, tropów i zaskakujących zwrotów akcji. Rozwiąż dziesięć niełatwych spraw – złam szyfry, pokonaj labirynty i rozszyfruj sekretne wiadomości. To wyzwanie tylko dla prawdziwych mistrzów dedukcji! Dasz radę?Gareth Moore jest doktorem filozofii i autorem międzynarodowych bestsellerów z łamigłówkami oraz ćwiczeniami do stymulowania mózgu dla dzieci i dorosłych. Jego książki przetłumaczono na 35 języków, a w samej Wielkiej Brytanii sprzedano milion egzemplarzy. Moore stworzył również serwis internetowy z ćwiczeniami do stymulowania mózgu i codziennie aktualizowaną stronę z łamigłówkami .Gary Panton mieszka w Szkocji. Jest autorem, który pisze, odkąd pamięta. Już jako dziecko snuł opowieści o dinozaurach, jeżach i piłkarzu, który strzelał gole tylko w okresie Bożego Narodzenia… Jego książki są pełne humoru i trafiają w gust zarówno młodszych, jak i starszych czytelników. Jego twórczość można śledzić w mediach społecznościowych, a więcej informacji oraz przykłady prac dostępne są na stronie .Eduardo Rubio Rincon jest artystą pochodzącym z Meksyku. Ma na koncie udział w ponad 60 wystawach zbiorowych oraz 18 indywidualnych, które odbywały się w galeriach, muzeach i na targach sztuki w Ameryce, Europie i Azji. Działa jako malarz, rysownik oraz nauczyciel. W 2008 roku przeprowadził się do Madrytu, gdzie zaczął eksperymentować z mediami cyfrowymi i rozwijać swoje umiejętności w ilustracji wydawniczej oraz reklamowej. Jego prace zostały opublikowane przez czołowe europejskie wydawnictwa oraz liczne marki. Obecnie dzieli czas między Madrytem a niewielką górską wioską w prowincji Ávila, gdzie może poświęcać się rysowaniu, cieszyć się dobrą kuchnią i świeżym powietrzem.Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Kłótnie zdarzają się każdemu – dzieciom, dorosłym, a nawet… zwierzętom! Skąd biorą się nieporozumienia i dlaczego czasem tak trudno się dogadać? Poznaj zasady dobrej komunikacji, naucz się mówić o swoich uczuciach i uważnie słuchać innych. Dowiedz się, w jaki sposób rozwiązywać spory, oraz jak budować dobre relacje – niezależnie od tego, jak bardzo się różnimy. Sandra Grimm mieszka ze swoją rodziną na północy Niemiec i od wielu lat pisze książki dla dzieci. Wraz z bohaterami tych książek przeżywa zawsze mnóstwo emocji… Kiedy uzbiera się ich za dużo, robi przerwę i patrzy w chmury. Potem znowu może dalej pisać, wkładając w to dużo serca. Lena Ellermann urodziła się w Berlinie, tam też na Akademii Sztuk Pięknych studiowała malarstwo. Od kiedy pamięta, zawsze towarzyszyły jej książki, a za pomocą pędzli i farb wymyślała nowe historie. Dlatego teraz tworzy i ilustruje książki dla dzieci i dorosłych dla różnych wydawnictw. Sprawia jej to ogromną przyjemność. Wraz z rodziną mieszka w Poczdamie. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
W swoim przewodniku, bogato ilustrowanym i napisanym obrazowym, żywym językiem, Michael Bird zabiera nas na niezwykłą wyprawę. Wyruszymy w tę podróż z prehistorycznej jaskini, w której powstawało malarstwo naskalne, a skończymy ją wśród awangardy XXI wieku. Po drodze spotkamy oczywiście Vincenta van Gogha, Fridę Kahlo, Leonarda da Vinci, Jacksona Pollocka, Claude’a Moneta czy Pabla Picassa, lecz także mniej znanych w kulturze zachodniej artystów chińskich, japońskich, arabskich czy nawet azteckich…Gotowi do drogi? Przed nami czterdzieści tysięcy lat historii sztuki!Michael Bird jest historykiem sztuki, wykładowcą akademickim, eseistą i autorem poczytnych książek. Najgłośniejsze spośród jego publikacji książkowych to „100 idei, które zmieniły sztukę” oraz „Gwiaździsta noc Vincenta i inne opowieści. Historia sztuki dla dzieci”. Powyższy opis pochodzi od wydawcy
Na każdym kroku coś się dzieje: piekarz wyciąga z pieca chrupiące bochenki, malarz zmienia kolor ściany, policjant ma oko na złodziejaszka, a tajemnicza para w płaszczach znika w tłumie… Tętniące życiem miasteczko skrywa wiele niespodzianek.Przyjrzyj się uważnie każdej ilustracji. Szukaj postaci, zwierząt i nietypowych przedmiotów oraz rozwiązuj zagadki, dzięki którym dowiesz się, co przygotowują mieszkańcy miasteczka.Cristina Losantos – ilustratorka, absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu w Barcelonie. Zawodowo zajmuje się ilustracją od 1985 roku. Obecnie współpracuje z wieloma wydawnictwami w Hiszpanii i innych krajach europejskich, a także regularnie ilustruje dla czasopism takich jak „Cavall Fort” i „El Tatano”. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
W przedszkolu Pucia i Misi trwają przygotowania do Świąt - dzieci robią dekoracje i opowiadają o swoich rodzinnych tradycjach.
Rodzina Pucia także ma swoje zwyczaje: co roku odwiedzają świąteczny jarmark, ubierają choinkę, a także spotykają się przy wigilijnym stole w domu babci. Tym razem jednak dziadkowie postanawiają inaczej spędzić Święta - wyjeżdżają do słonecznej Australii!
Ale jak to?! Czy w tym roku nie będzie wigilii?! Pucio i Misia, wraz z pomocnym elfem, biorą sprawy w swoje ręce i sami organizują wspaniałą wieczerzę! Przyłączysz się do nich?
Książka, podobnie jak poprzednie w serii, zawiera materiały do zabaw językowych i rozmów zarówno z młodszymi dziećmi, jak i starszymi przedszkolakami. Wspiera rozwój mowy, uczy opisywania prostych czynności i daje szansę na budowanie dłuższych wypowiedzi tym małym czytelnikom, którzy są na to gotowi.
Marta Galewska-Kustra - mama, logopedka i pedagożka dziecięca, pedagożka twórczości, pisarka. Zajmuje się rozwijaniem kreatywności oraz terapią opóźnionego rozwoju mowy i wad artykulacyjnych u dzieci. Wieloletnia pracowniczka naukowa Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Autorka bestsellerowej serii książek wspierających rozwój mowy dziecka "Uczę się mówić, wymawiać, opowiadać". Każdą wolną chwilę poświęca na spisywanie nowych przygód, które dyktują jej mucha Fefe i Pucio.
Joanna Kłos - ukończyła grafikę na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, dyplom obroniła w Pracowni Projektowania Plakatu. Przez kilkanaście lat pracowała jako graficzka, by wreszcie zostawić "pracę na etacie" i zająć się ilustracją. Wspólnie z siostrą prowadzi pracownię lalek Kalikayo. Uwielbia czekoladę z pomarańczą i piesze wyprawy ze swoimi psami.
Powyższy opis pochodzi od wydawcy
Pierwsze historie o Muminkach zostały napisane w tragicznym czasie drugiej wojny światowej - z potrzeby stworzenia krzepiącej baśni z optymistycznym zakończeniem. Drukiem ukazały się w 1945 roku, zatem w roku 2025 świętujemy 80-lecie tego wydarzenia.Drzwi domu Muminków są zawsze otwarte dla wszystkich, którzy potrzebują przyjaźni i pomocy. Poruszone tutaj tematy - kataklizmy, rozdzielone rodziny, konieczność znalezienia nowego miejsca do życia - wciąż pozostają aktualne. Dlatego z każdego sprzedanego egzemplarza książki 2 zł przekazujemy na rzecz Polskiego Czerwonego Krzyża.Tom zawiera dodatki: rocznicowy wstęp oraz opisy bohaterów muminkowej sagi odnalezione w notatkach autorki. To prawdziwa gratka dla jej fanów!To także pierwsze wydanie tej części cyklu ze zmodyfikowanym tytułem. Do tej pory rozpoczynająca serię książka była w Polsce znana jako "Małe trolle i duża powódź", odtąd jednak ukazywać się będzie pod tytułem "Muminki i duża powódź".Tove Jansson (1914-2001)marzyła, by zostać latarnikiem, a stała się znaną na całym świecie pisarką, malarką, ilustratorką i rysowniczką komiksów. Zadebiutowała jako graficzka prasowa w 1928 roku - miała wtedy niespełna 14 lat. Studiowała malarstwo w Sztokholmie, Helsinkach i Paryżu. Pierwszy raz wzięła udział w wystawie w 1933 roku i wtedy też wydała pierwszą książkę z własnymi ilustracjami. W latach czterdziestych zaczęła pisać i publikować utwory w różnych periodykach. Jesienią 1945 roku wyszła drukiem pierwsza część muminkowej sagi: "Muminki i duża powódź". Po dwóch kolejnych powieściach: "Komecie nad Doliną Muminków" (1946) i "W Dolinie Muminków" (1948) pisarka zyskała ogromną popularność, a jej bohaterowie na stałe zagościli w domach i sercach czytelników.Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?