Rowley Jefferson, najlepszy przyjaciel Grega Heffleya, zaczyna pisać swoją pierwszą książkę. Na maksa przygodową! Znajdziecie tu WSZYSTKO: i złego czarownika, i piękną elfkę, i nieszczęśliwego wampira, i magiczną dłoń, i ducha dziadka, i maga z jednym okiem, i nieokrzesanego barbarzyńcę, i Małą Syrenkę, a nawet pół człowieka, pół krowę o imieniu Stefan Trzymacie się mocno? Bo to dopiero początek!Jeff Kinney jest twórcą internetowych gier komputerowych oraz serii książek Dziennik cwaniaczka, numeru jeden na liście bestsellerów New York Timesa. W 2009 roku czasopismo Time umieściło go wśród Stu Najbardziej Wpływowych Ludzi Świata. Jeff stworzył też www .poptropica. com, jeden z Pięćdziesięciu Najlepszych Portali Internetowych według Time. Dzieciństwo spędził w Waszyngtonie, a w 1995 roku przeniósł się do Nowej Anglii. Obecnie mieszka na południu Massachusetts z żoną i dwoma synami.
Dlaczego dzik jest leśnym ekologiem? I czy po kąpieli błotnej rzeczywiście wyciera grzbiet ręcznikiem? Odpowiedzi na te oraz inne pytania znajdziecie w książce Joli Richter-Magnuszewskiej, która mieszka na skraju lasu i każdego dnia odkrywa jego tajemnice.W swojej niezwykłej wycinankowej opowieści autorka ukazuje miejsce dzika w wierzeniach naszych przodków, jego miłość do najbliższych krewnych (czy wiedzieliście, że lochy śpiewają warchlakom kołysanki?), zaskakująco podobne do ludzkich zwyczaje (na przykład ścielenie łóżka), a także skomplikowany język. Na tym jednak nie koniec, ponieważ dzikowi towarzyszą tu jego kuzyni, jak choćby uwielbiany przez dzieci guziec czy świnia być może najmądrzejsze i najbardziej uczuciowe spośród znanych nam zwierząt.Dzika książka o dzikach to pozycja obowiązkowa w biblioteczce małego (i nieco większego) przyrodnika. Uczy empatii i szacunku dla wszystkich istot oraz uświadamia, jak fascynujące i zagadkowe są stworzenia, które żyją tuż obok człowieka. Część dochodu ze sprzedaży książki wydawnictwo przeznaczyło na działalność Chrumkowa pierwszego w Polsce schroniska dla świń.Jola Richter-Magnuszewska maluje, rysuje i wycina ilustracje do książek oraz czasopism. Czasem projektuje plakaty (na przykład do akcji społecznej Góra Grosza), czasem wymyśla całe książki (jak Rok na targu, Zwierzakopedia czy Dzika książka o dzikach i o ich kuzynach). Mieszka na skraju Beskidu Niskiego. W pracy pomagają jej na co dzień koty, gęsi, kury i psy, a niekiedy również sarny, sójki i dziki.
Najwybitniejsze dzieło architektury cukrowej to zamek zbudowany z kostek cukru – fakt czy plotka? Najwięcej złóż krotoskały, smoczego przysmaku, znajduje się blisko jądra Ziemi – fakt czy plotka? Smoki potrafią polizać swój łokieć – fakt czy plotka? Ta niezwykła książka zawiera bardzo dużo faktów i jeszcze więcej plotek o smokach, ich zwyczajach i życiu. Dowiesz się z niej, kto wymyślił liczbę dyrdymalną, z kim smoki grają w bingo i czego uczą się w szkołach. Nikola Kucharska – ilustratorka i autorka książek, komiksów i gier planszowych dla dzieci i młodzieży. Ukończyła projektowanie graficzne na katowickiej ASP. Ma na koncie kilkadziesiąt książek. Współpracuje z wieloma wydawcami w Polsce, Francji, Chinach, Rosji, Korei, Niemczech czy Hiszpanii. Jej „Podróż dookoła świata. Północ–południe. Wschód–zachód” nominowano w konkursie PTWK Najpiękniejsza Książka Roku 2016, a „Zwierzęta, które zniknęły. Atlas zwierząt wymarłych” (teksty: Katarzyna Gładysz, Joanna Wajs i Paweł Łaczek) otrzymały nagrodę główną w konkursie Mądra Książka Roku 2018, wyróżnienie w XVII edycji konkursu Świat Przyjazny Dziecku oraz nominację w konkursie Przecinek i Kropka Najlepsza Książka Roku 2018.
Warzywa i owoce są zdrowe! Czyli właściwie jakie? Żeby to zrozumieć, warto poznać ich mieszkańców. Na przykład Pektyna cały dzień uwija się i sprząta. Z kolei Białko roślinne to prawdziwy siłacz, choć czasem zdarza się mu też leniuchować. Magnez jest zawsze w dobrym humorze. Witamina A lubi o siebie dbać, a Witamina B długimi godzinami ślęczy nad książkami. Poza nimi są także Wapń, Potas, Likopen, Witamina E i C oraz wiele, wiele innych. Wszystkie bardzo ważne. To dzięki nim właśnie jedzenie owoców i warzyw wychodzi nam na zdrowie!Duży format, przekroje kilkunastu najpopularniejszych owoców i warzyw, wypełnione szczegółami ilustracje, edukacja połączona z zabawą i humorem to tylko niektóre z zalet tej niezwykłej książki. Żaden niejadek nie przejdzie obok niej obojętny!
Kosmici są wszędzie… Na szczęście czujni Bodzio i Pulpet rozpoczęli przygotowania! Nie do końca odpowiada to może ich nauczycielom, ale kto by się tym przejmował. Jest tyle spraw do załatwienia. Na przykład trzeba przećwiczyć loty w kapsule kosmicznej, nauczyć się łapać kosmostop, wynaleźć urządzenie do wykrywania złych emocji czy przerobić mikrofalówkę na portal kosmiczny… Jeśli lubicie się śmiać, przeczytajcie tę książkę. Ona jest po prostu fantastyczna!
Seria „Poczytam ci, mamo” to bogato ilustrowane książki wyróżniające się dużą czcionką i tematyką bliską dzieciom. Polecamy dla początkujących czytelników!
Grzegorz Kasdepke – najchętniej czytany polski autor książek dla dzieci. Niemal wszystkie z jego ponad czterdziestu tytułów uzyskały status bestsellera (m.in. „Kacperiada…” czy „Horror, czyli skąd się biorą dzieci”). Sympatię czytelników łączy z uznaniem krytyków, czego dowodem są najważniejsze nagrody, jakie zdobył za twórczość dla najmłodszych (w tym: Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego, dwukrotnie nagrodę Edukacja XXI, Nagrodę BETA, Nagrodę im. Kallimacha, Nagrodę Stowarzyszenia Autorów ZAiKS). Jego książki weszły na listę lektur szkolnych, a Fundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” uznała „Detektywa Pozytywkę” za jedną z dziesięciu najlepszych książek dla dzieci minionej dekady.
Daniel de Latour ilustruje książki i czasopisma dla mniejszych i większych, rysuje komiksy. Współpracował m.in. z „Misiem”, „Świerszczykiem”, ilustrował felietony Joanny Sokolińskiej w „Wysokich Obcasach”, rysował smoki, krasnoludki, kosmonautów, żyrafy, tygrysy, pociągi i inne rzeczy. „Wyprawa do kraju księcia Marginała” Henryka Bardijewskiego z jego ilustracjami otrzymała nominację do nagrody Polskiej Sekcji IBBY Książka Roku 2009, a „Atlas świata. Ameryka Południowa” nominowany był do nagrody Przecinek i Kropka w kategorii najlepsza książka dziecięca. Za ilustracje do „Zaskórniaków” Grzegorza Kasdepke i Ryszarda Petru otrzymał m.in. wyróżnienie PTWK oraz nominacje do kilku innych nagród, za „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” Justyny Bednarek oraz „Dom nie z tej ziemi” Małgorzaty Strękowskiej-Zaremby nagrodę Przecinek i Kropka (za tę drugą książkę również nominację do nagrody Dobre Strony). Jest laureatem drugiej nagrody w konkursie na komiks Muzeum Powstania Warszawskiego i wielu innych wyróżnień. Niektóre rzeczy przerysowuje od swoich dzieci. Uczy się grać na skrzypcach od wiejskich muzykantów.
Szydełkowa książka, jakiej jeszcze nie było!O to osa, M to motyl, Ł to łąka Każda literka coś w sobie kryje. Czy zgadniecie co?Dzięki pięknym włóczkowym ilustracjom i zabawnym wierszykom nauka literek to świetna zabawa.Anna Salamon matka piątki dzieci, przedszkolna pani od sztuki i ilustratorka. Współpracuje ze Świerszczykiem. W świat ilustracji przemyciła szydełko i kilkadziesiąt kilogramów włóczki, nie licząc recyklingowych tkanin i pasmanterii. Stworzyła w internecie miejsce Deszczowy Dom, gdzie dzieli się anegdotami z życia matki i przygodami z pracy ilustratorki. W wolnych chwilach jeszcze bardziej ochoczo pracuje.Alicja Krzanik urodziła się w Beskidzie Wyspowym. Szczęśliwa mama dwójki dzieci.Absolwentka Państwowego Liceum sztuk Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem.Autorka wierszy dla dzieci. Współpracuje m.in. ze Świerszczykiem oraz magazynem Dzieci. Kiedy akurat nie rymuje, wspina się po górach, czyta, maluje, gra na flecie poprzecznym lub tworzy biżuterię. Podczas pisania towarzyszą jej dwie rozmruczane kotki poezja w najczystszej formie.
II Nagroda w V Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży.W jaki sposób przetrwać wśród tygrysów, gdy się jest zębiełkiem białawym? Czy w świecie replikantów potrzebni są romantyczni wieszcze? I co zrobić, by przekonać ludzi, że młodość nie zależy od metryki urodzenia? Jeśli szukasz odpowiedzi na podobne pytania, przeczytaj Wstydu za grosz!. Wciśnij czwórkę, jeżeli wolisz otrzymać darmowy jajowarPełna humoru i mądrości powieść Zuzanny Orlińskiej to historia dwóch niezwykłych kobiet, które każda na swój sposób próbują walczyć z presją społeczną. Nastoletnia Julianka bardzo się różni od koleżanek z klasy i jest przekonana, że ma więcej z zębiełka niż ze zmysłowej tygrysicy. Z kolei jej przebojowa babcia Delfina to reżyserka, która czuje, że zaczyna być dyskryminowana ze względu na wiek. Z braku lepszych propozycji Delfina postanawia poprowadzić warsztaty teatralne dla koła seniorów w gminnym domu kultury. Gdy zapada decyzja o wystawieniu sztuki, starsza pani nie ma wątpliwości, że muszą to być Dziady a może po prostu Dziadki?
Z pokolenia na pokolenie Awantura o Basię nieodmiennie bawi, śmieszy, ale też wyciska łzy z oczu. Ta ulubiona lektura dziewcząt również chłopców może porwać interesującym wątkiem sensacyjnym oraz zabawnymi scenami i wszechobecnym humorem.
Tosia będzie miała rodzeństwo! Jest podekscytowana i jednocześnie trochę się boi, bo nie bardzo rozumie, co się dzieje. Widzi, jak rośnie brzuch mamy, pomaga w szykowaniu wyprawki, ale też zastanawia się, co narodziny braciszka zmienią w jej życiu. Czy będzie musiała dzielić się zabawkami? Czy rodzice znajdą dla niej czas?Książka, która dziecku pomoże poradzić sobie z nieznaną sytuacją, a rodzicom wyjaśni, czego obawiają się ich pociechy. Pogodne ilustracje oraz poruszane tematy zachęcają do rozmów o powiększającej się rodzinie.Natalia Minge psycholog, autorka książek. Na co dzień pracuje z rodzicami w nurcie rodzicielstwa bliskości i Porozumienia bez Przemocy. Prowadzi blog oraz kanał na YouTubie. Prywatnie mama czwórki nauczanych domowo dzieci w wieku od 2 do 11 lat.Anna Łazowska warszawska ilustratorka, miłośniczka zwierząt, absolwentka Grafiki Warsztatowej na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Rysuje od najmłodszych lat, zaczynała od ścian w salonie i grzbietów książek (tych, których mogła dosięgnąć!). Na co dzień zajmuje się ilustracją prasową, m.in. do magazynów FUSS i PRESTO, oraz książkową w 2018 roku zadebiutowała ilustracjami do książki Kuba Niedźwiedź. Historie z Gawry Renaty Kijowskiej. Jako ilustratorka bierze również udział w tworzeniu krótkich form animowanych.
„Brzechwa dzieciom. Dzieła wszystkie. Teatrzyki” to czwarty tom niepowtarzalnego cyklu, w którym zebraliśmy wszystko, co wyszło spod pióra najpopularniejszego polskiego twórcy dla dzieci. Prezentujemy w nim niezapomniane utwory sceniczne, w tym „Bajki Samograjki”, wierszowane wersje najsłynniejszych bajek dla dzieci: „Czerwonego Kapturka”, „Kota w butach”, „Kopciuszka”, „Jasia i Małgosię”. Do tego rarytas: „Księżniczka na ziarnku grochu” napisana przez Brzechwę dla Teatru Lalek i „Siedmiomilowe buty”. Dodatkowo w tym tomie znajdują się dawno niewznawiane „Wagary” czy „Teatr Pietruszki” zainspirowany scenariuszami rosyjskich wędrownych teatrzyków kukiełkowych.
Mikołajek, Joachim, Euzebiusz, Maksencjusz, Alcest, Ananiasz... To imiona najpopularniejszych łobuziaków w historii literatury dziecięcej. Ich przygody bawią polskich czytelników już od ponad 50 lat! I ciągle zdobywają nowych fanów w różnym wieku, zachwycając kolejne pokolenia. Przez lata książki ukazywały się w niezmienionej szacie graficznej – ten charakterystyczny kwadratowy format rozpoznawał każdy miłośnik serii. Teraz po raz pierwszy komplet pięciu klasycznych tomów serii w jednej książce: 'Mikołajek', 'Rekreacje Mikołajka', 'Wakacje Mikołajka', 'Mikołajek i inne chłopaki, 'Mikołajek ma kłopoty'.
René Goscinny (1926–1977)
Pisarz urodził się w Paryżu, jednak jego rodzina wyemigrowała do Argentyny, gdzie René odbył całą edukację szkolną w College Franҫais w Buenos Aires. Po powrocie do Francji na początku lat pięćdziesiątych stworzył całą serię legendarnych postaci. Z Jean-Jacques’em Sempé wymyślił przygody Mikołajka, wprowadzając w narracji język dzieciaków. Później stworzył Asteriksa z Albertem Uderzo. Przygody małego Gala zostały przyjęte entuzjastycznie i weszły do kanonu utworów najczęściej czytanych na świecie. Autor w tym samym czasie stworzył z Morrisem 'Lucky Luke’a', z Tabarym 'Iznoguda', z Gotlibem 'Les Dingodossiers' itd.
Będąc naczelnym magazynu 'Pilote', zrewolucjonizował sztukę komiksu, nadając mu rangę 'dziewiątej sztuki wyzwolonej'. Goscinny był także genialnym scenarzystą, ale to poprzez przygody Mikołajka, jego dziecięce psoty i wybryki, wzruszającą naiwność, pokazał wielkość swego talentu pisarskiego.
Jean-Jacques Sempé (ur. 1932)
Jako uczeń (raczej słaby) zajmował się głównie rozrabianiem. Wydalony z College Moderne de Bordeaux z powodu braku dyscypliny, rozpoczął aktywne życie zawodowe: jako złota rączka u hurtownika win, wychowawca na koloniach, goniec w biurze…
Mając osiemnaście lat, zaciągnął się na ochotnika do wojska. Stacjonując w Paryżu, odwiedzał liczne redakcje gazet i w 1951 roku sprzedał swój pierwszy rysunek do 'Sud-Ouest'. Z początkiem błyskotliwej kariery rysownika prasowego zbiegło się jego spotkanie z Goscinnym, które zaowocowało stworzeniem postaci Mikołajka.
Sempé jest jednym z nielicznych rysowników francuskich ilustrujących okładki prestiżowego tygodnika 'New Yorker' i do dzisiaj regularnie rozśmiesza tysiące czytelników 'Paris Match'.
Jacek, Wacek i Pankracek właśnie zaczęli pierwszą klasę. A w szkole tyle się dzieje! Chłopcy poznają nowych kolegów, doświadczą trudów, ale i przyjemności nauki i dowiedzą się, jak ważne jest, by sobie nawzajem pomagać. Po lekcjach zaś przeżyją na podwórku niejedną przygodę. Czasem się pokłócą, czasem zezłoszczą, ale przyjaźń i tak wygra. Pełne ciepła, klasyczne opowieści Miry Jaworczakowej od la zachwycają swoją prostota i mądrością.
Przygotuj się do badania głębin oceanów, dalekiego kosmosu i wszystkiego po drodze! Krwiożercze rekiny, skomplikowane roboty, upierzone welociraptory i dużo więcej czeka na ciebie w NAUKOMIKSACH!Sięgnij do gwiazd! Wybierz się w głąb Układu Słonecznego, gdzie nie dotarło jeszcze żadne dziecko! Poznaj dokładnie najbliższych sąsiadów Ziemi – Wenus z jej kwaśnymi ulewami, Saturna opasanego pierścieniami lodu i sam środek tego wszystkiego, czyli Słońce.Od czasów pierwszych astronomów do zrobotyzowanych misji NASA na Marsa – przestrzeń kosmiczna nie przestaje fascynować ludzi. Każdego dnia dowiadujemy się czegoś nowego o Układzie Słonecznym. Czy wiesz, że powstał z obłoku kosmicznego pyłu? Że Wielka Czerwona Plama na Jowiszu jest w istocie ogromną burzą?Dołącz do Sary, Jill i ich dzielnych zwierzaków, by wziąć udział w wyprawie, dzięki której poznasz zdumiewające obiekty Układu Słonecznego – i nie tylko!Rosemary Mosco jest popularyzatorką nauki i rysowniczką, która z ogromnym zaangażowaniem dzieli się z czytelnikami swoim uwielbieniem dla świata przyrody. Sama wymyśla i rysuje kolejne odsłony serii internetowych historyjek obrazkowych "Bird and Moon", a razem z Maris Wicks stworzyła komiks internetowy poświęcony przyrodzie miejskiej – "Your Wild City". Gdyby mogła polecieć do dowolnego miejsca w Układzie Słonecznym, wybrałaby Europę, jeden z księżyców Jowisza. Jon Chad urodził się i wychował w stanie Vermont. Ukończył studia na kierunku sztuka sekwencyjna w Savannah College of Art and Design. Obecnie uczy sitodruku i wydawania książek w Center for Cartoon Studies. Jest . autorem komiksów „Leo Geo and His Miraculous Journey Through the Center of the Earth”, „Leo Geo and the Cosmic Crisis” oraz ilustratorem naukomiksu „Układ Słoneczny – nasze miejsce w kosmosie”. Powyższy opis pochodzi od wydawcy
Witajcie na zamku króla Bolebora i królowej Drogomiry! Spędzicie na nim cały rok. Będzie się dużo działo. Poznacie wielu jego mieszkańców: królewskie córki, szukającego miłości barda, samotnego ducha, mnicha Bławatka, płatającego figle błazna Dzwonka, wiecznie kłócących się królewskich doradców i wielu, wielu innych. Dowiecie się, jak przez przypadek można doprowadzić do wojny, kto burzy spokój królewskiego skarbnika, czy królewnie Samboi uda się zostać rycerką oraz do czego mogą się przydać wynalazki królowej i rośliny hodowane przez ogrodnika Wacława. Zapraszamy na zamek, gdzie przeżyjecie fantastyczne przygody! „Rok na zamku” można oglądać godzinami. Ta niezwykła książka pobudza wyobraźnię, rozwija spostrzegawczość, umiejętność opowiadania, a przede wszystkim gwarantuje świetną zabawę. Nikola Kucharska – ilustratorka i autorka książek, komiksów i gier planszowych dla dzieci i młodzieży. Ukończyła projektowanie graficzne na katowickiej ASP. Ma na koncie kilkadziesiąt książek. Współpracuje z wieloma wydawcami w Polsce, Francji, Chinach, Rosji, Korei, Niemczech czy Hiszpanii. Jej „Podróż dookoła świata. Północ–południe. Wschód–zachód” nominowano w konkursie PTWK Najpiękniejsza Książka Roku 2016, a „Zwierzęta, które zniknęły. Atlas zwierząt wymarłych” (teksty: Katarzyna Gładysz, Joanna Wajs i Paweł Łaczek) otrzymały nagrodę główną w konkursie Mądra Książka Roku 2018, wyróżnienie w XVII edycji konkursu Świat Przyjazny Dziecku oraz nominację w konkursie Przecinek i Kropka Najlepsza Książka Roku 2018.
Oto małe gospodarstwo agroturystyczne Basi i Piotra Listków. W codziennej pracy na polu i w obejściu pomagają im dzieci: Tymek, Maja i Franek, babcia Hela oraz pan Józek. Są tu też zwierzęta: koń, krowa, owce i świnki, indyki, kury, gęsi, kaczki oraz pies Misiek i dwa koty. Rodzinę często odwiedzają pani Malinowska, która wszędzie dojedzie na swoim rowerze, i jej wnuczka Ola. Po słodki miód, dynię i inne produkty przyjeżdża właścicielka ekologicznego sklepu, a dwa razy w roku, w okolicach sylwestra i na weekend majowy, do Krzętli zjeżdżają letnicy, by odpocząć od miejskiego zgiełku i odetchnąć świeżym powietrzem. Tu rytm życia wyznaczają pory roku. Zimą pan Józek organizuje kulig dla gości z miasta. Wiosną trzeba zaorać i obsiać pole. Latem trwa praca przy żniwach i sianokosach. Jesienią ogniska i rodzinne pieczenie ziemniaków umilają wykopki. „Rok na wsi”zawiera dwanaście rozkładówek przybliżających życie w gospodarstwie. Dowiemy się, jakie obowiązki ma dziecko, a jakie dorosły, na czym polega praca na polu i przy zwierzętach. Dodatkowe dwie plansze to przedstawienie bohaterów oraz zabawa interaktywna. Magdalena Kozieł-Nowak jest ilustratorką ze skłonnością do przesady. Przesadza z pomysłami, z kolorem, ze słodyczami, a w wolnych chwilach przesadza kwiatki. I dobrze jej tak, bo nie lubi ograniczeń, chce eksperymentować z techniką i stylistyką ilustracji, by nie zanudzić siebie, a przede wszystkim dzieci. Zdarza się, że popełni rysunek satyryczny z nadzieją, że dzięki temu i dorośli czasem się uśmiechną. Po ukończeniu Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu współpracowała z wieloma wydawnictwami i dzięki temu regał z książkami, do których robiła ilustracje, się zapełnia. Na szczęście jest jeszcze kilka wolnych półek i ma nadzieję, że kiedyś również będą zajęte. Ona także chce być zajęta tym, co robi, czyli kolorowaniem świata, do końca świata! Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Poznaj najlepsze kumpelki: Gabi, Priję i Mindy. Różnią się właściwie pod każdym względem, zarówno charakteru, pasji, jak i sytuacji rodzinnej, ale łączy je jedno: wszystkie mają kota na punkcie psów! Niestety, żadna z nich nie może trzymać w domu własnego zwierzaka. Dlatego wpadają na pomysł, jak temu zaradzić. Będą wyprowadzać psy z sąsiedztwa na spacery i jeszcze troszkę na tym zarabiać! Tak powstaje projekt PSIAKI.Okazuje się jednak, że wspólne prowadzenie „firmy” to zadanie o wiele trudniejsze, niż się dziewczynkom wydawało. A psie spacery to nie tylko zabawa, lecz także ogromna odpowiedzialność. Nieporozumienia i nieprzewidziane katastrofy gwarantowane. Pieski dadzą bohaterkom w kość. Czy kłopoty zostaną zażegnane, a przyjaźń przetrwa?Nathan Fairbairn jako dziecko dużo się przeprowadzał, ale gdziekolwiek trafiał, wokół było mnóstwo zwierzaków i komiksów, więc był szczęś kocha tworzenie komiksów. Pracował przy wielu jako kolorysta, od ważnych superbohaterskich jak „Spider-Man” czy „Wonder Woman” po niezależne jak „Scott Pilgrim”. Poza tym, że dużo kolorował, troszkę pisał. Stworzył kiedyś scenariusz powieści graficznej „Lake of Fire” o bandzie rycerzy walczących z obcymi. Naprawdę lubi pisanie i ma nadzieję, że w przyszłości będzie mieć ku temu więcej okazji.Mieszka teraz w Vancouver i stara się przeprowadzać jak najmniej. Michele Assarasakorn dorastała w Bangkoku zafascynowana mangą i animacją. Studiowała design koncepcyjny w filmie i grach wideo w Toronto. Po ukończeniu nauki jakiś czas pracowała, tworząc grafiki koncepcyjne, później jako kolorystka dla DC, Marvela, Image i Dark Horse’a. W wolnym czasie podróżuje po świecie i dokumentuje swoje przygody w postaci ilustracji. Jej prace przykuły uwagę Nathana Fairbairna – tak zaczęła się jej przygoda z komiksem! Powyższy opis pochodzi od wydawcy
Kontynuacja książeczki na dobranoc, którą pokochały dzieci na całym świecie! Przyjaciele z placu budowy powracają. Chcą przywrócić dawny blask uliczce, na której stoją popadające w ruinę domy. Tylko od czego zacząć? Koła i gąsienice aż grzęzną w paskudnych śmieciach. Wszędzie walają się butelki, puszki, papierzyska i resztki jedzenia. Fuj, jaki zapaszek! Ale na szczęście już nadciąga pomoc – hałaśliwa brygada ogromnych śmieciarek, hakowiec, auto z platformą i ładowarka kontenerowa. Czyli maszyny do śmierdzących zadań specjalnych, które żadnej pracy się nie boją. One ZROBIĄ TU PORZĄDEK! Sherri Duskey Rinker zawsze chciała zostać poetką, ale zaczęła pisać dla dzieci dopiero po narodzinach synów. Pierwsza książka Sherri powstała w tydzień… chociaż później redaktorki kazały jej policzyć jeszcze raz sylaby i poprawić rytm wierszyka. Zignorowały też towarzyszące historyjce obrazki, mimo że autorka przez wiele lat pracowała jako graficzka i uważała, że umie rysować. Dziś każda kolejna opowieść o maszynach z placu budowy staje się światowym bestsellerem, lecz pisarka nadal omawia wszystkie pomysły ze swoimi dziećmi. Za jedno z najważniejszych życiowych doświadczeń uważa wspólne czytanie z nimi książek – od „Żabka i Ropucha” aż po ostatni tom „Harry’ego Pottera”. AG Ford – jest tatą dwóch chłopców i cenionym ilustratorem książek dla najmłodszych. Rysuje niemal bez przerwy, odkąd nauczył się trzymać w dłoni kredkę, i do dziś woli techniki tradycyjne od pracy na komputerze. Zmieniło się tylko jedno: kiedy był mały, uwieczniał głównie żółwie ninja. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Szkoła i ja – seria dla dzieci rozpoczynających naukę w szkole!Wzrok, słuch, smak, węch, dotyk, ruch… Kiedy używamy wszystkich zmysłów, nasz mózg działa jak superkomputer! Dzięki temu lepiej zapamiętujemy rzeczy, których się uczymy. W tej książce przedstawiamy różne kreatywne i efektywne metody nauki wykorzystujące zmysły. Gotowi na nową przygodę? Ruszajmy!Każde dziecko jest wyjątkowe, więc to, co działa w przypadku jednego, może się nie sprawdzić u innego. Dlatego warto próbować rozmaitych metod zapamiętywania i rozumienia. Czasami wystarczy zmienić sposób przyswajania wiedzy, by wszystko stało się prostsze.Agnieszka Łubkowska, trener zdolności poznawczych Agnieszka Łubkowska - trener zdolności poznawczych, prowadzi zajęcia z zakresu skutecznej nauki, szybkiego czytania, technik pamięciowych oraz treningów pamięci. Od ponad 20 lat pomaga dzieciom, młodzieży i dorosłym w pokonywaniu trudności edukacyjnych, takich jak dysleksja, ADHD, dyskalkulia czy dysgrafia. Specjalizuje się w zaawansowanych metodach korygowania tych problemów, wspierając prawidłowy rozwój intelektualny oraz poprawę umiejętności szkolnych swoich podopiecznych. W swojej pracy wykorzystuje różnorodne metody, takie jak ForBrain, metoda Dennisona, Mindfulness oraz autorskie ćwiczenia wspierające syntezę tekstu i jego głębokie rozumienie. Prowadzi stronę Paulina Radziejewska - już od najmłodszych lat, gdy pytano ją, kim chce być w przyszłości, zawsze z dumą odpowiadała, że zostanie ilustratorką książek dla dzieci. Studiowała na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, gdzie obroniła dyplom w pracowni projektowania książki i ilustracji. Swoją zawodową przygodę zaczęła od ilustrowania podręczników szkolnych, co pozwoliło jej rozwinąć różnorodny styl. Choć sercem jest miłośniczką skandynawskich klimatów, minimalizmu i surowego piękna Bałtyku, jej ilustracje są pełne ciepła i detali, a głównym tematem są dzieci. W twórczej pracy zawsze towarzyszy jej ukochane kocie trio: Pan Chmura, Rysio i Kajtek. Powyższy opis pochodzi od wydawcy
Kati ma się świetnie! W końcu nie musi niczego ukrywać przed mamą, dobrze się bawi z Laskółkami i po staremu spędza dużo czasu z Beth. Do tego wymiata jako pomocniczka! Chciałaby powrotu Serowej Sprawiedliwości, ale niechęć Magdy do alternatywnej superbohaterskiej tożsamości rośnie wraz z powiększającą się liczbą listów od fanów. Są przecież ważniejsze problemy! Znów trzeba zadbać o konie dorożkarskie w Central Parku i uchronić nowojorczyków przed nowym zagrożeniem.Będzie potrzebny naprawdę błysKOTliwy plan! Czy nasze bohaterki, wspólnie z oddanymi przyjaciółmi i bandą wyjątkowych kotów, zdołają stawić czoła nadciągającemu zagrożeniu (i oprą się licznym pokusom)?Colleen AF Venable – dorastała w Walden w stanie Nowy Jork. Jest wieloletnią miłośniczką i twórczynią komiksów oraz rolkarką. Zaprojektowała wiele nagradzanych powieści graficznych, jest autorką licznych picture booków oraz serii detektywistycznej dla dzieci „The Guinea Pig Pet Shop Private Eye”. Znalazła się w finale nagrody National Book Award ze swoją debiutancką powieścią graficzną dla nastolatków „Kiss Number 8”. Jedyna rzecz, którą kocha bardziej od komiksów, to ratowanie zwierzaków. Pracuje jako doradczyni adopcyjna w schronisku i marzy, by pomagać stworzeniom na całym świecie. Mieszka na Brooklynie w Nowym Jorku ze swoimi królikami, Tuckiem i Cher.Stephanie Yue – dorastała w Atlancie, Pekinie i Hongkongu. Jest miłośniczką komiksów, adeptką sztuk walki (ma czarny pas w kung-fu) i podróżuje po świecie motocyklem. Ilustruje serię detektywistyczną dla dzieci „The Guinea Pig Pet Shop Private Eye” i liczne picture booki. Powyższy opis pochodzi od wydawcy
Drugi tom najśmieszniejszej serii od czasów „Dziennika cwaniaczka”! Andy i Terry mieszkają w dwudziestosześciopiętrowym domku na drzewie (mieli trzynastopiętrowy, ale się rozbudowali). A ten domek jest najfajniejszy na świecie! Znajdziecie tu arenę do zapasów w błocie, komorę antygrawitacyjną, obsługiwaną przez robota Edwarda Łyżkorękiego lodziarnię z lodami w siedemdziesięciu ośmiu smakach, a także Labirynt Śmierci – tak skomplikowany, że nikt z niego dotąd nie wrócił… przynajmniej do teraz. No, na co czekacie? Właźcie! Terry Denton urodził się w Melbourne jako jeden z pięciu braci. Zaczął studiować architekturę, ale zorientował się, że go to unieszczęśliwia, więc rzucił uniwersytet i zajął się innymi sprawami. Próbował prawie wszystkiego – parał się teatrem, malarstwem, rzeźbą, zaklinaniem koni, budowaniem gór lodowych i doradzaniem pterodaktylom, aż odkrył, że chce ilustrować książki dla dzieci. Dziś ma ich na koncie ponad czterdzieści, z których wiele stworzył wraz z Andym Griffithsem. Andy Griffiths też pochodzi z Melbourne. Jego ulubione kolory to niebieski, fioletowy, żółty, zielony, pomarańczowy, czerwony oraz czarny. Uwielbia zwierzęta, toteż jego kot został sportretowany w serii „Domek na drzewie”. Pracował przez jakiś czas jako taksówkarz i nauczyciel angielskiego, ale zawsze chciał zostać gwiazdą rocka (nawet mu się nie śniło, że będzie znanym pisarzem). Zaczął pisać na poważnie, kiedy jego uczniowie powiedzieli mu, że książki są okropnie nudne. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?