Druga część cyklu „Miniatury” rozpoczętego przez znanego kompozytora i producenta Tomka Luberta, który tutaj, dla niepoznaki, ukrywa się pod pseudonimem Qndel. Na jego płycie
skierowanej do najmłodszych odbiorców znalazło się dziesięć utworów. Każdy zaprasza do zabawy i słuchania muzyki w rodzinnym gronie. Skomponowana przez Luberta muzyka może być wykorzystywana w trakcie przedszkolnych gier, a także jako tło do przedstawień i teatrzyków. „Miniatury” pobudzają muzyczną wyobraźnię dzieci, uwrażliwiają na piękno i idealnie odprężają. Są również doskonałym wstępem do odkrywania bogatego i wspaniałego świata muzyki klasycznej. Płyta dla dzieci małych i dużych.
tracklista:
1. Zabawa
2. Miłość
3. Rodzina
4. Zabawa w chowanego
5. Smutek
6. Radość
7. Wiosna
8. Bajka
9. Dziecko
10. Kocham muzykę
Długo wyczekiwana reedycja debiutanckiej i zdecydowanie kultowej płyty Roberta Chojnackiego. Album ukazał się w 1995 by jeszcze w tym samym roku osiągnąć ogromny sukces. To tutaj po raz pierwszy pojawiły się jedne z największych polskich przebojów muzyki pop, czyli „Budzikom śmierć”, „Prawie do nieba” oraz „Niecierpliwi”, w których wokalnie Chojnackiego wspierał Andrzej Piaseczny. Po ponad dwudziestu latach od premiery „Sax & Sex” nadal brzmi świeżo i porywa swoją przebojowością. Absolutny klasyk, który od kwietnia 2019 roku dostępny jest również na płycie winylowej.
tracklista:
1. Budzikom śmierć
2. Prawie do nieba
3. Niecierpliwi
4. Mój dobry duch
5. Sax & Sex
6. Kosmiczny dreszcz
7. Wielka strata
8. Ciągle czekam
9. Feel Like Makin’ Love
10. Niecierpliwi
„Fasolki na pogodę i niepogodę” to aż czternaście niepublikowanych nigdy wcześniej singli Fasolek z przebogatego repertuaru jednego z najpopularniejszych zespołów dziecięcych w Polsce. Tytułowe piosenki na pogodę i niepogodę to takie do słuchania w trakcie wiosennych zabaw lub letnich wycieczek oraz te, które towarzyszą wtedy, gdy na dworze jest zimno, smutno i gdy pada deszcz.
tracklista:
1. Pod deszczową chmurką
2. Słoneczna wycinanka
3. Kropelka rosy
4. Wiosna w ogródku
5. Lato na dywanie
6. Zbójnicy rozbójnicy
7. Moje hobby mniam mniam
8. Chlupu chlap
9. Nie ma jak Fasolki
10. Plecak, torba i walizka
11. Puszysta piosenka
12. Mop - rock
13. Pójdę przez park
14. Księżniczki - ogrodniczki
„Fasolki na każdą okazję” to aż piętnaście niepublikowanych nigdy wcześniej singli Fasolek z przebogatego repertuaru jednego z najpopularniejszych zespołów dziecięcych w Polsce. Wśród tytułowych okazji znalazły się m.in. takie piękne okoliczności jak Dzień Matki oraz Dzień Babci i Dziadka. Są też utwory o przyrodzie, kwiatkach i zieleni, o słodyczach, nowych znajomościach i byciu wyjątkowym.
tracklista:
1. Życzenia dla mamy
2. Chcę być królewną
3. Cukierki i stokrotki
4. Dziadek i babcia
5. Pierścionek od babci
6. Każdy jest inny
7. Uwielbiam was
8. Łasuchowanie
9. Marzenia misski
10. Dobra wróżka – mama
11. Kto mnie lubi
12. Wyciągnij dłoń
13. Lubię kwiatki
14. Wcale wcale, doskonale
15. Poczytaj mi tato, poczytaj mi mamo
Ta płyta to zestawienie osiemnastu największych i najważniejszych szlagierów w historii piosenki żydowskiej w wykonaniu tak różnorodnych i ciekawych artystów jakimi są m.in. Sława Przybylska, Kinga Preis, Sylwia Najah, Danuta Stankiewicz, Iwona Loranc, Jan Wojdak oraz Roman Kołakowski. Płyta skierowana jest z jednej strony do osób osłuchanych już z piosenką żydowską, a z drugiej strony do tych, które swoją przygodę z taką muzyką chciałyby dopiero zacząć. W trakcie tworzenia tej kompilacji zadbano o skrupulatną selekcję i najwyższą jakość wykonywanych utworów.
tracklista:
1. Sylwia Najah, Klementyna Umer - Miasteczko Bełz
2. Iwona Loranc - Graj, klezmerska kapelo
3. Roman Kołakowski - Bulbes
4. Jan Wojdak - Rachela
5. Danuta Stankiewicz - Rebeka
6. Sława Przybyska - Rebeka tańczy tango
7. Iwona Loranc - Hava Nagila - Piękna jest chwila
8. Marta Bizoń - Ucisz serce
9. Kinga Preis - Bubliczki
10. Roman Kołakowski - Dona, Dona, Dona
11. Danuta Stankiewicz - Słuchaj dzieweczko
12. Sylwia Najah - Rodzynki i migdały (Rozhinkes mit mandlen)
13. Kinga Preis - Mein Jidische Mame (Moja Żydowska Mama)
14. Olga Bończyk - Ciemności bezimienności
15. Zbigniew Zamachowski - Tak jak malował Pan Chagall
16. Iwona Loranc - Wszyscy braćmi być powinni
17. Roman Kołakowski - Miasteczko Bełz - Pół wieku później
18. Paweł Lipnicki, Aurelia Luśnia - Sunrise, Sunset
Moda na nagrywanie „akustycznych” wersji największych przebojów zaczęła się wraz z legendarną serią MTV Unplugged i jak łatwo się domyślić, szybko dotarła także do Polski. Idea znalazła nie tylko uznanie wśród słuchaczy, ale też przyniosła kilka naprawdę genialnych albumów, nagranych w konwencji „bez prądu”. Lady Pank wpadli jednak na nieco bardziej interesujący pomysł – w ich akustycznych wersjach, partie solowe gitary Borysewicza zastąpiono klawiszami. Wszystkie kultowe solówki zagrał na fortepianie Wojtek Olszak i efekt kazał się być doskonały. Album wyszedł spójny i z fajnym klimatem. Mimo upływu lat w ogóle się nie starzeje. Kiedy słucha się go dziś, wciąż jest tak samo przyjemny i porywający. Na płycie nalazły się m.in. takie utwory jak „Mniej niż zero”, „Marchewkowe pole”, „Zamki na piasku”, „Kryzysowa narzeczona”, „Tańczy głupia, tańcz” oraz „Wciąż bardziej obcy”. Wszystkie wersje akustyczne zostały na nowo zremasterowane.
tracklista:
1. Rozbitkowie
2. Mniej niż zero
3. Mała wojna
4. Marchewkowe pole
5. Zamki na piasku
6. Vademecum skauta
7. Kryzysowa narzeczona
8. Minus 10 w Rio
9. Zostawcie Titanica
10. Młode orły
11. Wilcze stado
12. Zabić strach
13. Pokręciło mi się w głowie
14. Wciąż bardziej obcy
15. Zawsze tam gdzie Ty
16. Tańcz głupia, tańcz
17. Na co komu dziś
Zdecydowanie jedna z najbardziej wyjątkowych płyt w dyskografii Piotra Rubika. Po pierwsze, jest to album dedykowany dzieciom. Po drugie, wszystkie piosenki wykonują chór dzieci
z Przedszkola Rubik Music School. Po trzecie, wydawnictwo przyjęło formę śpiewnika, w którym znalazły się teksty oraz zapisy nutowe wszystkich utworów. Po czwarte, oprócz wersji oryginalnych do płyty dołączone zostały wersje instrumentalne, tak aby można było te utwory zaśpiewać po swojemu i urządzić sobie w domu karaoke. Autorem wszystkich kompozycji jest oczywiście Piotr Rubik. Oprócz roli kompozytora przypadły mu jeszcze dwie – przygotował specjalne efekty wokalne oraz użyczył głosu pewnemu Misiowi. Płyta do wspólnej zabawy i spędzania czasu w rodzinnym gronie.
tracklista:
1. Głos
2. Moja ulubiona lalka
3. Nuda to straszna paskuda
4. Miś
5. O zdrowiu
6. Karnawałowa baśń
7. Wyliczanka – rytmiczanka
8. Otulanka
9. Piosenka o piosence
10. Cztery pory roku
11. Złość
12. Pogoda
13. Gość
14. Moja ulubiona lalka
15. Nuda to straszna paskuda
16. Miś
17. O zdrowiu
18. Karnawałowa baśń
19. Wyliczanka – rytmiczanka
20. Otulanka
21. Piosenka o piosence
22. Cztery pory roku
23. Złość
24. Pogoda
Reedycja dziesiątej, świetnie przyjętej płyty Eleni, jednej z najjaśniejszych gwiazd estrady końcówki lat siedemdziesiątych i całych lat osiemdziesiątych dwudziestego wieku. Pierwsze wydanie tego albumu pojawiło się na rynku w 1986 roku i znalazły się na nim takie evergreeny z reperturaru artystki jak „Na wielką miłość”, „Miły, już jesień”, „Dla Ciebie jestem ja” oraz „Pożar w godzinie serc”.
tracklista:
1. Na wielką miłość
2. Dla Ciebie jestem ja
3. Zanim czas zmieni nas
4. Za dziesięć lat
5. A nam do siebie za daleko
6. Nie wszystko z latem kończy się
7. Nasz najpiękniejszy dzień
8. Pożar w godzinie serc
9. Jeśli tutaj przyjdziesz
10. Spójrz z dwóch stron
11. Miły jesień już
12. Przeczuwanie
Zespół Kombi to jedna z najważniejszych formacji w historii polskiej muzyki rockowej. Niewiele jest zespołów, które mogłyby poszczycić się taką ilością przebojów. „Black And White”, „Przytul mnie”, „Nasze randez vous”, „Nietykalni” i wiele innych utworów pozwoliło grupie wspiąć się na szczyt popularności. Wszystkie te piosenki znalazły się na tej płycie. Przekonajcie się, czy nadal brzmią jak „Królowie życia”.
tracklista:
1. Słodkiego miłego życia
2. Nie ma zysku
3. Nasze randez-vous
4. Za ciosem cios
5. Kochać Cię za późno
6. Black and white
7. Nietykalni – skamieniałe zło
8. Hotel twoich snów
9. Nie ma jak szpan
10. Pamiętaj mnie
Wszyscy lubimy rzeczy, które są "The Best", najlepsze z najlepszych, wyjątkowe. Ta zasada dotyczy wszystkich aspektów życia, a kiedy myślimy o muzyce, to jest już całkowicie oczywiste, że chcemy słuchać największych przebojów ulubionych wykonawców. Starannie wyselekcjonowane płyty z naszej serii, to największe hity ponadczasowych wykonawców. W latach osiemdziesiątych dwudziestego wieku triumfy święciły m.in. takie zespoły jak Lady, Pank, Budka Suflera, TSA, Klaus Mittfoch, Republika oraz Perfect, a także Kapitan Nemo. Ich utwory trwale zapisały się w historii polskiej muzyki rozrywkowej i warto do nich wracać.
tracklista:
1. Lady Pank – Zamki na piasku
2. Kult – Piosenka młodych wioślarzy
3. Republika – Kombinat
4. Perfect – Idź precz!
5. Tilt – Runął już ostatni mur
6. Kapitan Nemo – Elektroniczna cywilizacja
7. T. Love – Liceum
8. Gayga & Gin – Ja ruchomy cel
9. Klaus Mitffoch – Jezu, jak się cieszę
10. Budka Suflera – Rok dwóch żywiołów
11. TSA - 51
Płyta zawiera utwory napisane na potrzeby widowisk telewizyjnych: kultowych już dzisiaj „Listów śpiewających” (muzykę do tego programu komponowali Adam Sławiński, Andrzej Zieliński i Andrzej Kurylewicz) i „Sentymentów” (specjalnie dla Violetty Villas). Osiecka równie często pisała też utwory na potrzeby seriali. Jest autorką słynnej „Ballady o pancernych” z „Czterech pancernych i psa”, piosenki „Uciekaj moje serce” z „Jana Serce” oraz utworu „Serce, serduszko” z „Czterdziestolatka”.
tracklista:
1. Ralph Kaminski – Śpiewam, bo muszę
2. Beata Banasik – Krokodyl na Mazurach
3. Maria Tyszkiewicz – Byle nie o miłości
4. Ewa Konstancja Bułhak – Na całych jeziorach ty
5. Kinga Wąsik, Teatr Piosenki – Na początku mówi się mama
6. Karolina Woźniak, Teatr Piosenki – My mamy kota
7. Anna Gadt – Jak dobrze mieć sąsiada
8. Aleksandra Radwan, Teatr Piosenki – Nikt mnie nie kocha
9. Olga Polikowska – W dziką jabłoń cię zaklęłam
10. Natalia Lubrano, Krzysztof Żesławski Quartet – Kokaina
11. Grzegorz Bukowski, Teatr Piosenki – Spotkamy się pod Dębem Książęcym
12. Ewa Konstancja Bułhak – Dookoła noc się stała
13. Natalia Lubrano, Krzysztof Żesławski Quartet – Wariatka tańczy
14. Teatr Piosenki – Oberek gazowniczy
15. Marcel Borowiec, Teatr Piosenki – Kantata o naszym mieście
16. Martina M. – Szalona być
17. Irena Melcer - Dzikuska
18. Agnieszka Ozon, Teatr Piosenki – Zabierz mnie z Barcelony
19. Ralph Kaminski – Melancholie
20. Joanna Kamila Łubkowska, Teatr Piosenki – Serce, serduszko
21. Magda Steczkowska – Ballada o pancernych
22. Iwona Loranc – Uciekaj moje serce
Płyta zawiera piosenki napisane przez Agnieszkę Osiecką do kultowych filmów: „Prawo i pięść” Edwarda Skórzewskiego i Jerzego Hoffmana (1964), „Małżeństwo z rozsądku” Stanisława Barei (1966), „Noce i dnie” Andrzeja Barańskiego (1975) czy „Halo Szpicbródka, czyli ostatni występ króla kasiarzy” Mieczysława Jahody i Janusza Rzeszewskiego (1978). Poetka miała szczególną słabość do filmu. Sama studiowała reżyserię na przełomie lat 50. i 60. XX w. W tym czasie zrealizowała nawet kilka etiud filmowych. Jej piosenki pojawiały się również w takich filmach, jak „Historia niemoralna”, „Niedzielne dzieci”, „Druga strona słońca”, „Terrarium”, „Fuks” oraz „Rezerwat”.
tracklista:
1. Bogusław Mec – Nim wstanie dzień
2. Maja Kleszcz – Niech żyje bal
3. Roman Kołakowski, Teatr Piosenki – Panie Kwiatkowski, panie Kowalski
4. Artur Gotz, Teatr Piosenki – W powietrzu wyrzeźbiłem twoją twarz
5. Wojciech Makowski – Miłość złe humory ma
6. Orkiestra z Chmielnej – Księżyc frajer
7. Zuzanna Zazulin, Teatr Piosenki – Niby nic
8. Magda Steczkowska – Walc z filmu „Noce i dnie”
9. Katarzyna Warno – Sing-sing
10. Karolina Łopuch, Krzysztof Żesławski Quartet – Weselne dzieci
11. Ewa Błaszczyk – Orszaki, dworaki
12. Magdalena Krzywda – Filiżanka kawy
13. Justyna Panfilewicz – Halo, Szpicbródka
14. Anna Gadt – Piosenka do słuchania we dwoje
15. Agata Klimczak, Teatr Piosenki – Daty polskie
16. Maja Kleszcz – Wielka woda
17. Ewa Błaszczyk – Ja nie chcę spać
18. Olga Polikowska – Jeszcze zima
Zbiór największych i najważniejszych polskich piosenek kabaretowych. Wśród wybranych utworów znalazły się tak rozpoznawalne tematy jak „Pamiętajcie o ogrodach”, „Czy te oczy mogą kłamać?”, „Moja dziewuszka nie ma serduszka”, „Czas miłości” oraz „Siedzieliśmy na dachu”. W serii ukazały się również następujące tytuły: „Archiwum polskiego jazzu”, „Archiwum piosenki poetyckiej”, „Archiwum piosenki francuskiej”.
tracklista:
1. Grzegorz Turnau – Moja dziewuszka nie ma serduszka
2. Jakub Pawlak – Czerwony Kapturek 62
3. Klementyna Umer – Jeszcze w zimie miałam imię
4. Marcin Januszkiewicz – SOS
5. Czerwony Tulipan - Siedzieliśmy na dachu
6. Stefan Friedman – Mafia
7. Janina Ostala – Skooter boy
8. Jan Pietrzak – Pamiętajcie o ogrodach
9. Małgorzata Czajka – Czy te oczy mogą kłamać?
10. Katarzyna Golecka – Czas miłości
11. Kamila Klimczak – Garden Party
12. Maciej Zembaty – W prosektorium
13. Maciej Zembaty, Agata Załęcka – Wiesio P.
14. Kabaret Elita – Tak trudno sprokurować
15. Kabaret Elita – Kurna chata
16. Kabaret Elita – Panienka z drugiej ręki
17. Bohdan Smoleń, Krzysztof Krawczyk – Dziewczyny, które mam na myśli
18. Bohdan Smoleń, Andrzej Czerski, Maciej Nowak, Jacek Baszkiewicz, Piotr Skucha – Ballada o kurze
19. Bohdan Smoleń – Zdrada z Dziennikiem
20. Krzysztof Daukszewicz – Ballada o cudownych poczęciach wg teorii Nelly
21. Ryszard Makowski – Śmiech ha ha
22. Stanisława Celińska - Klorynda
Kolejna płyta z subtelnego cyklu „Proste historie”. Artyści tacy jak Maja Kleszcz, Ralph Kaminski, Ewa Błaszczyk, Grażyna Łobaszewska, Dorota Osińska, Magda Umer i Mirosław Czyżykiewicz pochylili się nad tematem tęsknoty i przedstawili go w wielu różnych odcieniach. Ich historie powinny zagościć na półkach słuchaczy.
tracklista:
1. Joanna Lewandowska – Miastostrada
2. Andrzej Poniedzielski – Tęsknij
3. Maja Kleszcz & IncarNations – Zanim wstanie miasto
4. Ralph Kaminski – Jan
5. Jacek Skubikowski – Tak brak mi jej
6. Grażyna Łobaszewska, Ajagore – Anglia wita
7. Janusz Szrom – Tęsknię
8. Aida – Każde słowo tęsknoty
9. Joanna Lewandowska – Fantom
10. Łyczacza – Ale
11. Iwona Loranc – Nie ma Cię obok mnie
12. Dorota Osińska – Zawołam Cię
13. Magda Umer – Słynny niebieski prochowiec (Famous blue Raincoat)
14. Andrzej Poniedzielski – Idę tęsknić
15. Mirosław Czyżykiewicz, Witold Cisło – Znów śniłaś mi się
Dziewiętnaście nieśmiertelnych przebojów filmowych, w tym z takich produkcji jak „Dzień świra”, „Ogniem i mieczem”, „Uprowadzenie Agaty” oraz „Noce i dnie”. W serii ukazały się również następujące tytuły: „Archiwum polskiego jazzu”, „Archiwum piosenki poetyckiej”, „Archiwum piosenki francuskiej”.
tracklista:
1. Aleksander Żabczyński – Już nie zapomnisz mnie
2. Eugeniu Bodo – Umówiłem się z nią na dziewiątą
3. Hanka Ordonówna – Pierwszy znak
4. Teatr Piosenki, Zuzanna Zazulin – Niby nic
5. Grażyna Auguścik, Andrzej Jagodziński Trio – Pamiętasz była jesień
6. Big Band (UMFC) – Moon river
7. Marcin Januszkiewicz – Nim wstanie dzień
8. Magda Umer – Walc Barbary z filmu ”Noce i dnie”
9. Jarosław Wasik, Dorota Osińska – Uciekaj moje serce
10. Krzysztof Jakowicz i Septet Kameleon – Where do I Begin?
11. Magda Steczkowska – Szukaj mnie (wszędzie i nigdzie)
12. Roman Ziemlański – Wielka miłość /temat z filmu ”Uprowadzenie Agaty”
13. Iwona Loranc – Mały Elf //Emmanuelle
14. Lady Pank – Marchewkowe pole
15. Małgorzata Ostrowska, Robert ”Litza” Friedrich – Meluzyna
16. Jan Janga Tomaszewski – Dzień Świra
17. Monika Boras, Janusz Sapiński – Dumka na dwa serce
18. Dorota Osińska – Kochankowie z Marony
19. Magda Steczkowska – Życie jest nowelą
Album „Tacy sami” to zbiór kompozycji, którymi Jan Borysewicz zamknął pewien rozdział w historii Lady Pank. Tym razem zespół zabrzmiał po amerykańsku, w najlepszym tego słowa znaczeniu, a brak tekstów autorstwa Andrzeja Mogielnickiego wcale nie wpłynął na jakość warstwy literackiej albumu. Po latach od wydania album doczekał się kolejnego wznowienia na winylu.
tracklista:
1. Tacy sami
2. Oglądamy film
3. John Belushi
4. Mała wojna
5. Giga-Giganci
6. To co mam
7. Zostawcie Titanica
8. Ratuj tylko mnie
9. Martwy postój
Winylowa reedycja debiutanckiej płyty zespołu Tilt, rockowej legendy lat osiemdziesiątych dwudziestego wieku. Na albumie znalazły się m.in. jedne z największych utworów grupy, czyli „Mówię Ci, że…”, „Runął już ostatni mur” oraz „Rzeka miłości, morze radości, ocean szczęścia”.
tracklista:
1. Jest tylko to
2. Jeżeli myślisz, że jestem twoim wrogiem
3. Zawsze, wszędzie, teraz
4. Tańczę na niebie
5. Gdyby wszystkie słowa
6. Mówię Ci, że
7. Fale łaski techno reggae
8. Rzeka miłości, Morze radości, ocean szczęścia
9. Po
Winylowa reedycja jednej z najbardziej rozpoznawalnych płyt Michała Bajora. Znalazły się na niej takie niezapomniane melodie jak „Moja miłość największa” oraz „Witraże”. Interpretacje Bajora wydobywają ukryte pokłady wrażliwości i docierają do prawdziwego człowieczeństwa. Każdy utwór naznaczony jest charakterystyczną dramaturgią.
tracklista:
1. Moja miłość największa
2. Albertyna
3. Ja jestem bogaty
4. Witraże
5. Jaworze rodzinny
6. Buffo
7. Taka miłość w sam raz
8. Zocha
9. Żywioły wrogie
10. Nie trzeba mówić nic
11. Grande Valse Brilliante
12. Artysty smutny walc
13. Uczucia
Płyta pierwotnie wydana w 1983 roku, a więc w latach, kiedy muzyka rockowa w Polsce przeżywała swój największy rozkwit. Na tym albumie zespół popłynął z nową rockową falą, w czym pomogły m.in. teksty napisane przez Andrzeja Mogielnickiego współpracującego także z Budką Suflera i Lady Pank.Lista utworów:1. Krach2. Gorące telefony3. China Boy4. Boogie o 7 zbójach5. Nic nie boli6. Requiem dla samej siebie7. Super szczur8. Gdy grali dla nas Rolling Stones9. Hallo Panie Freud10. XXI wiek dla wszystkich nas
Reedycja pierwszej solowej płyty Grzegorza Ciechowskiego. Wydany oryginalnie w 1986 roku album to wydawnictwo wybitne pod względem zarówno artystycznym, jak i brzmieniowym. Znalazły się na nim utwory, które na trwałe wpisały się w kanon polskiej muzyki rozrywkowej. Takie, które nie przemijają i pozostają w pamięci. Rzecz obowiązkowa dla każdego kolekcjonera oraz wszystkich fanów twórczości Obywatela G.C.
tracklista:
1. Paryż-Moskwa 17.15
2. Tak długo czekam
3. Błagam nie odmawiaj
4. Kaspar Hauser
5. Spoza linii świata
6. Przyznaje się do winy
7. Moje modły
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?