Najbardziej kontrowersyjna płyta w dyskografii Lady Pank. Największe przeboje zespołu, takie jak „Kryzysowa narzeczona”, „Mała wojna”, „Zawsze tam, gdzie Ty”, „Mniej niż zero”, czy „Zamki na piasku”, zostały na niej podane w rytmie… techno. Za ten eksperyment odpowiedzialny jest Wojtek Olszak, aranżer, producent oraz instrumentalista, który przygotował wszystkie remixy. Od razu rozpoznawalne brzmienie grupy zestawił z brzmieniami zaczerpniętymi z muzyki elektronicznej, drum and bassu, breakbeatu oraz trip hopu, czego efektem jest płyta jedyna w swoim rodzaju. Ciekawostką jest, że w niektórych utworach pojawiły się zmiany również w ich tekstach. Co prawda są to drobne różnice, ale dla fanów Lady Pank na pewno do wychwycenia. W skrócie: „W transie” to na pewno nietypowy projekt jak na LP, ale godny poświęcenia mu uwagi.
tracklista:
1. Mała wojna
2. Kryzysowa narzeczona
3. Zamki na piasku
4. Vademecum skauta
5. Zostawcie Titanica
6. Zawsze tam gdzie Ty
7. Tańcz głupia, tańcz
8. Wciąż bardziej obcy
9. Mniej niż zero
10. Tacy sami
Moda na nagrywanie „akustycznych” wersji największych przebojów zaczęła się wraz z legendarną serią MTV Unplugged i jak łatwo się domyślić, szybko dotarła także do Polski. Idea znalazła nie tylko uznanie wśród słuchaczy, ale też przyniosła kilka naprawdę genialnych albumów, nagranych w konwencji „bez prądu”. Lady Pank wpadli jednak na nieco bardziej interesujący pomysł – w ich akustycznych wersjach, partie solowe gitary Borysewicza zastąpiono klawiszami. Wszystkie kultowe solówki zagrał na fortepianie Wojtek Olszak i efekt kazał się być doskonały. Album wyszedł spójny i z fajnym klimatem. Mimo upływu lat w ogóle się nie starzeje. Kiedy słucha się go dziś, wciąż jest tak samo przyjemny i porywający. Na płycie nalazły się m.in. takie utwory jak „Mniej niż zero”, „Marchewkowe pole”, „Zamki na piasku”, „Kryzysowa narzeczona”, „Tańczy głupia, tańcz” oraz „Wciąż bardziej obcy”. Wszystkie wersje akustyczne zostały na nowo zremasterowane.
tracklista:
1. Rozbitkowie
2. Mniej niż zero
3. Mała wojna
4. Marchewkowe pole
5. Zamki na piasku
6. Vademecum skauta
7. Kryzysowa narzeczona
8. Minus 10 w Rio
9. Zostawcie Titanica
10. Młode orły
11. Wilcze stado
12. Zabić strach
13. Pokręciło mi się w głowie
14. Wciąż bardziej obcy
15. Zawsze tam gdzie Ty
16. Tańcz głupia, tańcz
17. Na co komu dziś
Album „Tacy sami” to zbiór kompozycji, którymi Jan Borysewicz zamknął pewien rozdział w historii Lady Pank. Tym razem zespół zabrzmiał po amerykańsku, w najlepszym tego słowa znaczeniu, a brak tekstów autorstwa Andrzeja Mogielnickiego wcale nie wpłynął na jakość warstwy literackiej albumu. Po latach od wydania album doczekał się kolejnego wznowienia na winylu.
tracklista:
1. Tacy sami
2. Oglądamy film
3. John Belushi
4. Mała wojna
5. Giga-Giganci
6. To co mam
7. Zostawcie Titanica
8. Ratuj tylko mnie
9. Martwy postój
Reedycja pierwszej płyty tzw. „nowego” Lady Pank. W składzie reaktywowanego w 1994 roku zespołu obok Jana Borysewicza i Janusza Panasewicza znaleźli się Krzysztof Kieliszkiewicz, Kuba Jabłoński oraz Andrzej Łabędzki. Wspólnie stworzyli jedne z największych hitów grupy, czyli „Na Na” oraz „Na co komu dziś”. Oba znalazły się właśnie na tym krążku.
tracklista:
1. Mała Lady Sara
2. Kupiłem sobie psa
3. Nie ma ochoty
4. Na co komu dziś
5. Młode orły
6. Zabić strach
7. Rozbitkowie
8. Nana
9. Wilcze stado
W historii muzyki rozrywkowej mało jest takich przypadków, żeby zespół rockowy nagrał płytę będącą ścieżką dźwiękową kreskówki. A płytę wybitną? To już raczej ewenement. Całe szczęście właśnie w kategoriach ewenementu trzeba rozpatrywać ten album. Jan Borysewicz w obliczu wyzwania, jakim było pisanie muzyki mającej ilustrować konkretne sceny filmu, spiął się maksymalnie i wykonał pracę podobną do tej, jaką słychać na pierwszej solowej płycie Paula McCartneya - większość instrumentów nagrał sam. Osobiście zarejestrował ścieżki perkusji, basu, gitar i instrumentów klawiszowych. Później do całości dodano wokale Janusza Panasewicza i chórki Uli Mogilenickiej. Tak powstała płyta, która po dziś dzień zaskakuje pomysłami, oryginalnością i świeżością. Niezwykłe jest także to, że pomimo dziecięcej, bajkowej tematyki na płycie pojawiło się sporo piosenek, które stały się regularnymi, ""dorosłymi"" przebojami. Wystarczy wspomnieć takie utwory jak ""Marchewkowe pole"", ""Czarownik"", ""Dwuosobowa banda"" czy ""Lew"". Tych świetnie skomponowanych piosenek z rockową energią i radością słucha się nieustannie z równą przyjemnością!Tracklista:1. Dwuosobowa banda2. Siedmioramienna tęcza3. Matka4. Marchewkowe pole5. Hrabia6. Wędrówka7. Awantura8. Czarownik9. Chmurka10. Latający kot11. Oaza12. Lew13. Galop strażników14. Dwie głowy, dwie szyje15. Nastrój po upadku Jacka i Placka16. Spadanie tęczy17. Piosenka o zbójach18. Pościg za rybami19. Lawina20. W drogę... do Krainy Leniuchów21. Jaskinia22. Kto przygód zna smak23. Balony24. Ktoś ukradł księżyc25. Powrót do drzewa26. Każdy kij ma dwa końce27. Hymn czarownika
„LP 3” – choć ten krążek nie należy do szczytowych osiągnięć zespołu, to dziennikarze dostrzegli muzyczną ewolucję Lady Pank. Niektórzy określali go nawet jako najlepszy studyjny album z dotychczasowego dorobku zespołu. Słuchaczy zaskoczyła nie tylko warstwa tekstowa, ale również zmiana na stanowisku perkusisty. Jarka Szlagowskiego zastąpił charakteryzujący się innym flow i dynamiką Andrzej Dylewski. Muzyk znakomity, bez dwóch zdań, jednak grający zupełnie inaczej niż Szlaga. Jaki jest najważniejszy atut tej płyty? Fakt, że Borysewicz dostrzegł jego ułomność, umiał wyciągnąć wnioski i przepracować wszystko w swojej głowie. Krytyczne spojrzenie na własną twórczość to cecha, której brakuje wielu artystom, ale kiedy już się pojawi, to świadczy o wysokiej klasie muzyka. Jan Borysewicz to żywy przykład takiego artysty, który widzi swoje pomyłki i umie wyciągać z nich wnioski.
tracklista:
1. Made in homo
2. Ludzie z Marsa
3. Babilon disco najt
4. Pierwsza linia
5. Och, Luczija
6. Całe życie
7. Osobno
8. Twój normalny stan
9. Nigdy nie za wiele rock and rolla
„Lady Pank Box 13 CD” – ta limitowana edycja specjalna 13 albumów Lady Pank zachwyci nie tylko fanów zespołu! Wydawnictwo pełne ponadczasowych utworów, które znają starsze i młodsze pokolenia Polaków. Dziś po ponad trzydziestu latach od debiutu widać to szczególnie wyraźnie, ich piosenki wciąż są przebojami i w radiu, i na koncertach. Zna i śpiewa je cała Polska!
Materiał na „Lady Pank Box 13 CD” został zremasterowany od nowa z taśm i najlepszych znalezionych nagrań. To wyjątkowe wydawnictwo to nie tylko doskonały dźwięk, ale i piękna poligrafia uzupełniona o dedykowany wstęp i opis, który specjalnie na potrzeby edycji limitowanej przygotował Marek Sierocki.
zestaw zawiera:
CD 1: Akustycznie – Mała wojna (reedycja 2018)
CD 2: Drop everything (reedycja 2018)
CD 3: Lady Pank (reedycja 2018)
CD 4: LP3 (reedycja 2018)
CD 5: Łowcy głów (reedycja 2018)
CD 6: W transie (reedycja 2018)
CD 7: Zimowe Graffiti (reedycja 2018 )
CD 8: Międzyzdroje (reedycja 2018)
CD 9: Nana (reedycja 2018)
CD 10: Zawsze tam gdzie ty (reedycja 2018)
CD 11: Tacy sami (reedycja 2018)
CD 12: O dwóch takich, co ukradli księżyc (reedycja 2018)
CD 13: Ohyda (reedycja 2018)
Pierwsza płyta Lady Pank jest dla wielu fanów polskiej muzyki niczym Biblia.
Przez wielu jest określana mianem The Best Of, bo to właśnie z niej pochodzą największe przeboje zespołu: Kryzysowa narzeczona, Mniej niż zero, Zamki na piasku, Vademecum skauta, Fabryka małp... Na początku lat 80. XX wieku radiowa Trójka, jako jedyna wówczas stacja prezentująca polską muzykę rockową, wylansowała z tej płyty aż 10 hitów... czyli dokładnie tyle, ile znajduje się na płycie (singlem stał się nawet instrumentalny numer Zakłócenie porządku!). Precedens, który nie powtórzył się w przypadku żadnej innej polskiej płyty.
I tak dziś, po 35 latach od premiery tego historycznego albumu, powstał jego remake z gościnnym udziałem plejady artystów. Lista gwiazd, które przyjęły zaproszenie zespołu, jest imponująca: Kasia Nosowska, Kasia Kowalska, Lech Janerka, Grzegorz Markowski, Artur Rojek, Maciej Maleńczuk, Tomasz Organek, Krzysztof Zalewski, Piotr Rogucki, Marcin Wyrostek. Kolejnym prezentem, który zespół przygotował dla swoich fanów, są bonusy - trzy piosenki, które wprawdzie nie ukazały się na debiutanckim albumie Lady Pank, ale zostały nagrane i wylansowane jeszcze przed jego ukazaniem się na rynku: Tańcz głupia tańcz, Mała Lady Punk i Minus 10 w Rio. Wykonanie tej ostatniej przez Katarzynę Nosowską powali na kolana nie tylko fanów tej artystki…
Lista utworów:
1. Mniej niż zero | Lady Pank i goście
2. Kryzysowa narzeczona | Organek
3. Fabryka małp | Zalewski
4. Pokręciło mi się w głowie | Janerka | Panasewicz
5. Du du | Panasewicz
6. Zakłócenie porządku
7. Zamki na piasku | Kowalska
8. Wciąż bardziej obcy | Rojek
9. Vademecum skauta | Rogucki
10. Moje Kilimandżaro | Markowski | Panasewicz
11. Mała Lady Punk | Borysewicz
12. Tańcz głupia tańcz | Maleńczuk
13. Minus 10 w Rio | Nosowska
„Łowcy głów” to płyta oceniana jako jedna z najmocniejszych pozycji w dyskografii Lady Pank. Pomimo że nie okazał się kopalnią przebojów, był zbiorem bardzo solidnych i udanych piosenek, z których zespół do dziś może być dumny. Duet Borysewicz – Panasewicz odnalazł na tym albumie doskonały balans pomiędzy rockową energią i pięknymi melodiami, które od zawsze były znakiem rozpoznawczym grupy. Największą popularność zdobyły utwory „Znów pada deszcz”, „List do B.” oraz „Prawda i serce”. Teledysk do tego ostatniego nagrania został nakręcony w Stanach Zjednoczonych. Oryginalnie płyta ukazała się na rynku w 1998 roku.
tracklista:
1. Prawda i serce
2. Znowu pada deszcz
3. Ufo
4. Ślepy strach
5. Nieustraszeni łowcy głów
6. Wierny jak pies
7. Mały rastaman
8. Nie spoglądaj nigdy wstecz
9. List do B.
10. Słowa, słowa, słowa
11. Latać może każdy
12. Dla Alicji
Lady Pank „Ballady” to zbiór najwybitniejszych utworów zespołu obecnego na polskiej scenie od ponad 30 lat. Na płycie znajdziemy 18 najpiękniejszych przebojów, takich jak: „Zawsze tam gdzie ty”, „Otul mnie”, „Wciąż bardziej obcy”, które na stałe weszły do kanonu polskiej muzyki rozrywkowej. Oprócz dobrze znanych i lubianych utworów grupy, na płycie znajdziemy premierowy, nigdzie wcześniej niepublikowany utwór Lady Pank "Niepoprawni".
tracklista:
1. Zawsze tam gdzie Ty
2. Siedmioramienna tęcza
3. Mała wojna
4. To jest tylko rock and roll
5. Zabić strach
6. Zasypiam nad ranem
7. Dobra konstelacja
8. Wenus, Mars
9. Latać może każdy
10. Nie omijaj mnie
11. Choćby nie wiem co
12. Minus 10 w Rio
13. Nie chcę litości
14. Otul mnie
15. Młode orły
16. Gwiazdkowe dzieci
17. Wciąż bardziej obcy
18. Niepoprawni
Przed powstaniem tej płyty zespół Lady Pank pojechał kolejny raz do Stanów i przeżył tam kolejny poważny kryzys. Po sukcesie krążka „Tacy sami” zespołowi udało się wrócić na listy przebojów i do serc słuchaczy. Wyjazd do USA skończył się... odejściem połowy składu. Bez sekcji rytmicznej nie było łatwo grać koncerty czy pisać nowy materiał, ale Borysewicz i Panasewicz to zbyt mocny tandem, żeby sobie nie poradzić z taką sytuacją. Po powrocie do Polski do składu wrócił Jarek Szlagowski, a pozostałe instrumenty przejęli Piotr Urbanek i Kostek Joriadis. Właśnie z tymi muzykami Borysewicz i Panasewicz nagrali album „Zawsze tam – gdzie Ty”. Był on kontynuacją i rozwinięciem zmian zapoczątkowanych na „Tacy sami”. Rozwinięcie polegało głównie na wzmocnieniu brzmienia, które szczególnie w warstwie perkusji i basu zrobiło się nad wyraz mocne. Poza podbiciem ogólnego efektu rockowym testosteronem, udało się tu uzyskać jeszcze jedną, nie mniej ważną rzecz – bardzo dobre kompozycje. Podobnie jak w przypadku debiutu, nie ma tu miejsca na wypełniacze, służące za tło dla kilku hitów. Cały materiał ma wyrównany, bardzo wysoki poziom. Ciekawostką jest fakt, że największym przebojem z ostrego, rockowego albumu stała się... ballada. Mowa oczywiście o piosence tytułowej „Zawsze tam, gdzie Ty”.
tracklista:
1. Dopóki da czas
2. Przerwa w trasie
3. Co mnie to obchodzi
4. Jak igła
5. Nie omijaj nie
6. Niedokończona ulica
7. Nie wpychaj mnie w to dno
8. Zawsze tam gdzie Ty
9. Zapłacę każdą cenę
10. Wiara we wroga
Sukces pierwszego albumu, kosmiczna wręcz popularność zespołu, setki koncertów, wywiadów i nagrań. Po roku takiego szalonego życia nadszedł czas na podsumowanie i jasną deklarację, wyrażoną w najprostszy i najbardziej bezpośredni sposób - „To jest tylko rock and roll”. Jan Borysewicz i spółka nie poszli na łatwiznę i na albumie „Ohyda” postanowili poszukać czegoś nowego, co jeszcze bardziej pokazałoby indywidualność zespołu i jego artystyczną autonomię. Na drugim krążku zespołu usłyszmy takie hity jak „To jest tylko rock and roll”, „Czas na mały blues” czy „A to ohyda”, które nie tylko stanowią interesujący obraz rzeczywistości lat osiemdziesiątych w Polsce, widzianej oczami muzyków rockowych, ale też wciąż są naprawdę znakomitymi, zapadającymi w pamięć piosenkami. Interesujące, świetnie zaaranżowane i wyprodukowane kompozycje plus znakomite jak zwykle teksty Mogielnickiego, sprawiają, że dla wielu najzagorzalszych fanów zespołu - „Ohyda” jest jedną z najważniejszych płyt w dyskografii Lady Pank.
tracklista:
1. Zabij to
2. Tango stulecia
3. Czas na mały blues
4. Rolling Son
5. Zabij to cz.2
6. To jest tylko rock and roll
7. Hotelowy kram
8. A to ohyda
9. Swojski brodłej
10. Szakal na Brodłeju
Pierwszy album Lady Pank to jedna z najważniejszych pozycji w kanonie polskiego rocka. Kiedy płyta trafiła do sprzedaży, niewielu artystów mogło się pochwalić takim hitowym wydawnictwem. "Lady Pank" to absolutna klasyka i co najważniejsze - wciąż bardzo aktualna. Pozycja obowiązkowa w każdej kolekcji.
tracklista:
1. Mniej niż zero
2. Kryzysowa narzeczona
3. Fabryka małp
4. Pokręciło mi się w głowie
5. Du du
6. Zakłócenie porządku
7. Zamki na piasku
8. Wciąż bardziej obcy
9. Vademecum skauta
10. Moje Kilimandżaro
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?