LP „Międzyzdroje” zespołu Lady Pank to album solidny, spójny, dobrze napisany i nagrany. Na co warto zwrócić uwagę słuchając tej płyty? Poza standardowo świetnymi kompozycjami Borysewicza, odnotować należy fakt, że jest to pierwszy w dyskografii zespołu album, na którym wszystkie teksty napisał Janusz Panasewicz. Ten album był dla niego pierwszą okazją, żeby zaprezentować swój talent w pełnej odsłonie. Jak mu się udało? Zaskakująco dobrze. Sprawdźcie sami!
tracklista:
1. Czy czujesz jak
2. Wolności głos
3. Nikt nie umie tak jak ty
4. Piąta rano
5. Hotel Polska
6. Nie chcę litości
7. Taka wyspa
8. Odjeżdżałem z nią
9. Idą złodzieje
10. Międzyzdroje
Lata dziewięćdziesiąte to czas rosnącej popularności muzyki techno i dance. Lady Pank zawsze był zespołem, który trzymał rękę na pulsie i wiedział dobrze, w którą stronę wieje wiatr, trudno się zatem dziwić, że w którymś momencie pojawił się album taki jak „W transie”. Prawda, że więcej w tym zasługi pracującego od jakiegoś czasu z zespołem Wojtka Olszaka, który trochę na własną rękę zaczął miksować kompozycje Lady Pank w konwencji techno/dance. Na pewno dodatkową odmianą będzie posłuchanie owego albumu na longplay'u.
tracklista:
1. Mała wojna
2. Kryzysowa narzeczona
3. Zamki na piasku
4. Vademecum skauta
5. Zostawcie Titanica
6. Zawsze tam gdzie Ty
7. Tańcz głupia, tańcz
8. Wciąż bardziej obcy
9. Mniej niż zero
10. Tacy sami
Album „Tacy sami” to zbiór kompozycji, którymi Borysewicz stanowczo i konsekwentnie odciął się od poprzedniej wersji swojego zespołu, nieco wpatrzonego w The Police. Tym razem Lady Pank zabrzmiało po amerykańsku, w najlepszym tego słowa znaczeniu. Na „Tacy sami” zabrakło tekstów Andrzeja Mogielnickiego, który na jakiś czas rozstał się z grupą. Nie wpłynęło to jednak na obniżenie warstwy literackiej albumu, głównie dzięki artystom, którzy zastąpili nadwornego tekściarza Lady Pank. Opcja winylowa albumu utwierdzi każdego, że poziom zespołu był i jest wysoki.
tracklista:
1. Tacy sami
2. Oglądamy film
3. John Belushi
4. Mała wojna
5. Giga-Giganci
6. To co mam
7. Zostawcie Titanica
8. Ratuj tylko mnie
9. Martwy postój
W historii muzyki rozrywkowej mało jest takich przypadków, żeby zespół rockowy nagrał płytę będącą ścieżką dźwiękową kreskówki. A płytę wybitną? To już raczej ewenement. Całe szczęście właśnie w kategoriach ewenementu trzeba rozpatrywać ten album. Jan Borysewicz w obliczu wyzwania, jakim było pisanie muzyki mającej ilustrować konkretne sceny filmu, spiął się maksymalnie i wykonał pracę podobną do tej, jaką słychać na pierwszej solowej płycie Paula McCartneya – większość instrumentów nagrał sam. Osobiście zarejestrował ścieżki perkusji, basu, gitar i instrumentów klawiszowych. Powstała płyta, która po dziś dzień zaskakuje pomysłami, oryginalnością i świeżością. Niezwykłe jest także to, że pomimo dziecięcej, bajkowej tematyki na płycie pojawiło się sporo piosenek, które stały się regularnymi, „dorosłymi” przebojami. Te hity dla „starszaków” w wersji winylowej brzmią jeszcze bardziej bajkowo.
tracklista:
LP 1
1. Dwuosobowa banda
2. Siedmioramienna tęcza
3. Matka
4. Marchewkowe pole
5. Hrabia
6. Wędrówka
7. Awantura
8. Czarownik
9. Chmurka
10. Latający kot
11. Oaza
12. Lew
13. Galop strażników
LP 2
1. Dwie głowy, dwie szyje
2. Nastrój po upadku Jacka i Placka
3. Spadanie tęczy
4. Piosenka o zbójach
5. Pościg za rybami
6. Lawina
7. W drogę… do Krainy Leniuchów
8. Jaskinia
9. Kto przygód zna smak
10. Balony
11. Ktoś ukradł księżyc
12. Powrót do drzewa
13. Każdy kij ma dwa końce
14. Hymn czarownika
Ten album to pamiątka po próbie zawojowania przez zespół rynku amerykańskiego. Dla polskich odbiorców stanowi bardzo miłe dla ucha unikatowe wydawnictwo. Jest to po prostu anglojęzyczna wersja pierwszego longplaya grupy. Tym razem wydana w wersji winylowej. Dla wielu fanów ten amerykański album to ciekawostka. Kiedy posłucha się go na spokojnie i bez emocji, okazuje się jednak, że to całkiem fajny krążek. A jeszcze fajniejszy na płycie winylowej odtworzony na gramofonie.
tracklista:
1. Minus zero
2. Hustler
3. Hero
4. The Zoo that has no keeper
5. Be good
6. Do, do
7. Someone’s round the Corner
8. Disturbance od the order
9. Stranger
10. My Kilimanjaro
Reedycja trzeciego studyjnego albumu Lady Pank w wersji LP. Krążek wydany lata temu to potwierdzenie tezy, że praca bez odpoczynku może być bardzo szkodliwa. W ich wypadku szkody odczuwalne były na poziomie artystycznym, zarówno w warstwie muzycznej, jak i tekstowej. Uważny słuchacz mógł łatwo wyłapać zmianę na stanowisku perkusisty, Jarka Szlagowskiego zastąpił grający zupełnie inaczej, z innym flow i dynamiką Andrzej Dylewski. Muzyk znakomity, bez dwóch zdań, jednak nie tak charakterystyczny i charyzmatyczny jak Szlaga. Po niewielkim sukcesie płyty Jan Borysewicz pokazał iż jest żywym przykładem takiego artysty, który widzi swoje pomyłki i umie wyciągać z nich wnioski.
tracklista:
1. Made in homo
2. Ludzie z Marsa
3. Babilon disco najt
4. Pierwsza linia
5. Och, Luczija
6. Całe życie
7. Osobno
8. Twój normalny stan
9. Nigdy nie za wiele rock and rolla
Niech nie zmyli was tytuł - "Zimowe graffiti". To nie kolędy, jak wielu innych artystów nagrywa przed świętami, ale po prostu piosenki, które nawiązując do świąt, opowiadają o duchowości, prostych, ale bardzo ważnych uczuciach i emocjach. Innymi słowy zjawiskach, które niezależnie od wyznania i przekonań są uniwersalne i zrozumiałe dla każdego. Wydanie winylowe albumu to wysmakowane, niepozbawione przebojowego potencjału kompozycje, świetne teksty Janusza Panasewicza oraz bardzo interesujące aranżacje.
tracklista:
1. Miejsce przy stole
2. Zimowe graffiti
3. Nie mów mi teraz dobranoc
4. W grudniową noc
5. Święta, święta
6. W Twoich oczach
7. Otul mnie
8. Przebudzenie (instrumental)
W okresie tworzenia albumu do składu wrócił Jarek Szlagowski, a pozostałe instrumenty przejęli Piotr Urbanek i Kostek Joriadis. Właśnie z tymi muzykami Borysewicz i Panasewicz nagrali krążek „Zawsze tam – gdzie ty”. Był on kontynuacją i rozwinięciem zmian zapoczątkowanych na „Tacy sami”. Rozwinięcie polegało głównie na wzmocnieniu brzmienia, które szczególnie w warstwie perkusji i basu zrobiło się nad wyraz mocne. Poza podbiciem ogólnego efektu rockowym testosteronem, udało się tu uzyskać jeszcze jedną, nie mniej ważną rzecz – bardzo dobre kompozycje. Te kawałki znalazły się na reedycji albumu lecz tym razem wydaniu winylowym.
tracklista:
1. Dopóki da czas
2. Przerwa w trasie
3. Co mnie to obchodzi
4. Jak igła
5. Nie omijaj mnie
6. Niedokończona ulica
7. Nie wpychaj mnie w to dno
8. Zawsze tam gdzie ty
9. Zapłacę każdą cenę
10. Wiara we wroga
Sukces pierwszego albumu, kosmiczna wręcz popularność zespołu, setki koncertów, wywiadów i nagrań. Po roku takiego szalonego życia nadszedł czas na podsumowanie i jasną deklarację, wyrażoną w najprostszy i najbardziej bezpośredni sposób: „To jest tylko rock and roll”. Na albumie „Ohyda” postanowili poszukać czegoś nowego, co jeszcze bardziej pokazałoby indywidualność zespołu i jego artystyczną autonomię. Zawartość muzyczna drugiej płyty Lady Pank to esencja wszystkiego, co ten zespół miał do zaproponowania. Interesujące, świetnie zaaranżowane i wyprodukowane kompozycje plus znakomite jak zwykle teksty Mogielnickiego, sprawiają, że dla wielu najzagorzalszych fanów zespołu - „Ohyda” jest jedną z najważniejszych płyt w dyskografii Lady Pank. Teraz wydana w wersji winylowej.
tracklista:
1. Zabij to
2. Tango stulecia
3. Czas na mały b lues
4. Rolling Son
5. Zabij to cz. 2
6. To jest tylko rock and roll
7. Hotelowy kram
8. A to ohyda
9. Swojski brodłej
10. Szakal na Brodłeju
Album oceniany jako jedna z najmocniejszych pozycji w katalogu Lady Pank, był wtedy i wciąż jest, pomimo upływu lat, zbiorem niezwykle udanych piosenek. Ten zbiór tym razem w wersji winylowej to perełka wśród LP zarówno muzycznie, jak i tekstowo. Po prostu panowie Borysewicz i Panasewicz stanęli na wysokości zadania. Równowaga pomiędzy rockową energią i pięknymi, lirycznymi melodiami, które zawsze były znakiem rozpoznawczym Lady Pank, jest tu naprawdę zdumiewająca.
tracklista:
1. Prawda i serce
2. Znowu pada deszcz
3. Ufo
4. Ślepy strach
5. Nieustraszeni łowcy głów
6. Wierny jak pies
7. Mały rastaman
8. Nie spoglądaj nigdy wstecz
9. List do B.
10. Słowa, słowa, słowa
11. Latać może każdy
12. Dla Alicji
Trzy lata przerwy od wydania „Zawsze tam – gdzie ty” ciągnęły się dla fanów bez końca. Jan miał swój projekt solowy, Janusz mieszkał w USA, nic się nie kleiło. Jednak kiedy obaj panowie przekonali się, że publiczność wciąż chce słuchać ich występujących razem i czeka na nowe piosenki jak pustynia na deszcz, postanowili dać sobie jeszcze jedną szansę. Po nieudanych próbach reaktywowania oryginalnego składu z czasów płyty „Lady Pank”, Borysewicz postawił na młodych i bardziej zaangażowanych muzyków. Jaki materiał nagrało „nowe” Lady Pank? Sprawdźcie sami lecz w wersji winylowej!
tracklista:
1. Mała lady Sara
2. Kupiłem sobie psa
3. Nie ma ochoty
4. Na co komu dziś
5. Młode orły
6. Zabić strach
7. Rozbitkowie
8. Nana
9. Wilcze stado
Kult, Jacek Kaczmarek czy Elektryczne Gitary to oni sięgali po jego znakomite teksty. Choć Stanisław Staniszewski z wykształcenia był architektem, to sławę zyskał przede wszystkim jako znakomity bard i poeta polskiej piosenki. Jego jedne z najbardziej znanych utworów to „Celina”, „Baranek”, „Inżynierowie z Petrobudowy” czy „Nie dorosłem do swych lat”. Usłyszmy je na kolejnej płycie z serii „Bardowie i poeci”. Najpiękniejsze piosenki Stanisława Staszewskiego wykonują m.in. Jacek Bończyk, Roman Kołakowski, Mirosław Czyżykiewicz, zespół Kameleon, ale i znakomite wokalistki – Małgorzata Abramowicz i Agata Klimczak. Kolekcja „Bardowie i poeci” to seria 11 albumów z piosenkami najwybitniejszych poetów piosenki - zarówno polskich, jak i światowych: A. Osieckiej, A. Poniedzielskiego, B. Okudżawy, L. Cohena, J. Nohavicy, J. Kaczmarskiego, E. Stachury, W. Wysockiego, S. Staszewskiego, N. Cave’a i B. Brechta. Utwory bardzo dobrze znane, ale zaprezentowane w nowych, często zaskakujących interpretacjach i aranżacjach. Obok czołowych polskich aktorów śpiewających i wokalistów znanych ze scen festiwalowych usłyszmy również młodych, debiutujących artystów.
tracklista:
1. Jacek Bończyk – Celina
2. Małgorzata Abramowicz – Dziewczyna się bała pogrzebów
3. Jacek Bończyk – Baranek
4. Jacek Bończyk – Notoryczna narzeczona
5. Damian Łukowski – Inżynierowie z Petrobudowy
6. Roman Kołakowski – Knajpa morderców
7. Agata Klimczak - W czarnej urnie
8. Jacek Bończyk – Marianna
9. Jacek Bończyk – Kurwy wędrowniczki
10. Jacek Bończyk – Bal kreślarzy
11. Grzegorz Bukowski – Jeśli chcesz odejść – odejdź
12. Kameleon, Natalia Sikora, Bartłomiej Krauz – Kochaj mnie
13. Mirosław Czyżykiewicz – Nie dorosłem do swych lat
14. Michał Łanuszka – Samotni ludzie
15. Małgorzata Abramowicz – Zastanówcie się sami
Cyberblues? Wzorem filmowego "Stalkera" czy "Blade runnera" - płyta jest opowieścią o człowieku uwikłanym we współczesny, post-nowoczesny świat. Stylistycznie świadomie nawiązuje do lat 80' tych, bo gdzieś tam właśnie zaczyna się w pełni wyłaniać zestawienie maszyny i człowieka. Zestawienie, które dziś pod każdym względem stawia wiele znaków zapytania – mówi Maja Kleszcz o swojej nowej płycie. Najnowszy album Mai Kleszcz pt. "Odyseja" dla wielu z pewnością będzie dużym zaskoczeniem, ale ci którzy znają jej dotychczasowy dorobek wiedzą, że co kilka lat artystka czuję silną potrzebę nowych wcieleń. Tak było z muzyką tradycyjną w Kapeli ze Wsi Warszawa, z interpretacjami bluesa, jazzu w incarNations czy komponowaniem muzyki do ponad 20 już dziś spektakli teatralnych. Tym razem kolej padła na rzucenie wyzwania współczesnej technologii. Tak narodziła się idea "Odysei" – albumu, który ma w zamyśle połączyć humanizm z muzyczną przestrzenią cyfrową, za co od strony muzyki i tekstu odpowiedzialny jest Wojtek Krzak. A jak brzmi retro-futuro w wykonaniu Mai Kleszcz? Sprawdź i posłuchaj!
tracklista:
1. Na Titaniku bal
2. Tyle jest dróg
3. Czekam na znak
4. Zabierz mnie dziś
5. Krew za krew (zatrzymaj się)
6. Odyseja
7. Miasto z mgły
8. Ul
9. Czekam na znak (Meeting By Chance Remix)
10. Odyseja (Meeting By Chance Remix)
CD 1: OSIECKA W TEATRZE
1. Joanna Lewandowska – Nie ma już
2. Sława Przybylska – Kochankowie z ulicy Kamiennej
3. Zespół Tonika – Kolory
4. Magda Umer – Ach panie, panowie
5. Beata Lerach – Kołysanka dla Jaszy
6. Marta Bizoń – Ucisz serce
7. Iwona Loranc – Psalm
8. Magda Umer – Oczy tej małej
9. Mirosław Czyżykiewicz – Song marynarza
10. Jerzy Satanowski – Małe stacje wielkich kolei
11. Magda Umer, Krystyna Janda – Sama chciała
12. Ewa Błaszczyk – Nie żałuję
13. Zespół Q – Drzewo moje matki
14. Marek Richter – Śpij, Kostia, śpij
15. Teresa Budzisz-Krzyżanowska – Miedziane mieszkanie
16. Marek Richter – Ławeczka
17. Marek Richter – ZOO
18. Marek Richter – Do dna
19. André Hübner-Ochodlo – Żegnaj mi, Krakowie
20. Marek Richter – Wybacz, mamasza
21. Magda Umer – Kołysanka dla babci
CD 2: OSIECKA W FILMIE
1. Bogusław Mec – Nim wstanie dzień
2. Maja Kleszcz – Niech żyje bal
3. Marcin Kątny, Teatr Piosenki – Tak bardzo się zmienił świat
4. Roman Kołakowski, Teatr Piosenki – Panie Kwiatkowski, panie Kowalski
5. Artur Gotz, Teatr Piosenki – W powietrzu wyrzeźbiłem twoją twarz
6. Wojciech Makowski – Miłość złe humory ma
7. Orkiestra z Chmielnej – Księżyc frajer
8. Zuzanna Zazulin, Teatr Piosenki – Niby nic
9. Magda Steczkowska – Walc z filmu „Noce i dnie”
10. Katarzyna Warno – Sing-sing
11. Karolina Łopuch, Krzysztof Żesławski Quartet – Weselne dzieci
12. Ewa Błaszczyk – Orszaki, dworaki
13. Magdalena Krzywda – Filiżanka kawy
14. Justyna Panfilewicz – Halo, Szpicbródka
15. Anna Gadt – Piosenka do słuchania we dwoje
16. Agata Klimczak, Teatr Piosenki – Daty polskie
17. Maja Kleszcz – Wielka woda
18. Ewa Błaszczyk – Ja nie chcę spać
19. Olga Polikowska – Jeszcze zima
CD 3: OSIECKA W TELEWIZJI
1. Ralph Kaminski – Śpiewam, bo muszę
2. Beata Banasik – Krokodyl na Mazurach
3. Maria Tyszkiewicz – Byle nie o miłości
4. Ewa Konstancja Bułhak – Na całych jeziorach ty
5. Kinga Wąsik, Teatr Piosenki – Na początku mówi się mama
6. Karolina Woźniak, Teatr Piosenki – My mamy kota
7. Anna Gadt – Jak dobrze mieć sąsiada
8. Aleksandra Radwan, Teatr Piosenki – Nikt mnie nie kocha
9. Olga Polikowska – W dziką jabłoń cię zaklęłam
10. Natalia Lubrano, Krzysztof Żesławski Quartet – Kokaina
11. Grzegorz Bukowski, Teatr Piosenki – Spotkamy się pod Dębem Książęcym
12. Ewa Konstancja Bułhak – Dookoła noc się stała
13. Natalia Lubrano, Krzysztof Żesławski Quartet – Wariatka tańczy
14. Teatr Piosenki – Oberek gazowniczy
15. Marcel Borowiec, Teatr Piosenki – Kantata o naszym mieście
16. Martina M. – Szalona być
17. Irena Melcer – Szaloną być
18. Agnieszka Ozon, Teatr Piosenki – Zabierz mnie z Barcelony
19. Ralph Kaminski – Melancholie
20. Joanna Kamila Łubkowska, Teatr Piosenki – Serce, serduszko
21. Magda Steczkowska – Ballada o pancernych
22. Iwona Loranc – Uciekaj moje serce
CD 4: OSIECKA W KABARECIE
1. Natalia Lubrano, Krzysztof Żesławski Quartet – Piosenka o okularnikach
2. Piotr Kosewski – Piosenka o Aurelii
3. Aneta Todorczuk-Perchuć – To wszystko z nudów
4. Czerwony Tulipan – Siedzieliśmy na dachu
5. Joanna Lewandowska – Piosenka o księżycu z Alabamy
6. Zespół Bach – Polka kryminalna
7. Katarzyna Dąbrowska – Obejmę dozorcostwo
8. Ewa Błaszczyk – Czarne perfumy
9. Małgorzata Czajka – Czy te oczy mogą kłamać
10. Elżbieta Wojnowska – Sztuczny miód
11. Mateusz Weber – Miłość biuralisty
12. Kamil Banasiak – Chleb z czeremchą
13. Piotr Kosewski – Cyganek
14. Ewa Jakubowicz – Kocio, kocio
15. Karolina Michalik – Żywa woda
BONUS TRACK:
16. Anna Seniuk – Ballada o dwóch miastach
17. Magda Zawadzka – Korespondencja z NRF (Pachnie ziemia)
18. Teresa Lipowska – Gdybym ja była
19. Anita Dymszówna – Panowie, bądźcie dla nas dobrzy pod jesień
20. Mirosława Krajewska – Kiedy zapomnę tego kogoś
Czyżykiewicz & Cisło to projekt muzyczno-wokalny, który powstał wiosną 2017 roku jako efekt wieloletniej współpracy śpiewającego i grającego na gitarze Teryksa Mirka Czyżykiewicza z wirtuozem gitary barytonowej Witoldem Cisło. Zamysłem artystów było stworzenie nowych gitarowych aranżacji do wierszy wykonywanych niegdyś przez Czyżykiewicza z zespołem „Kameleon” bądź też solo takich autorów jak: Josif Brodski, Włodzimierz Wysocki, Thomas Hardy, Jacek Kaczmarski, Edward Stachura. W repertuarze można usłyszeć także autorskie piosenki Mirka Czyżykiewicza w nowych gitarowych opracowaniach oraz te z muzyką Witolda Cisło. Zwieńczeniem ponad rocznej wspólnej pracy jest nowa płyta pt. "Pretekst live".
tracklista:
1. Pieśń na powitanie
2. Giną ludzie
3. Bieg lat
4. Kochana
5. A jeśli będzie tak
6. Serce jest Twoje
7. Ach kiedy znowu ruszą dla mnie dni
8. Życie to nie teatr
9. Znów śniłaś się mi
10. Mama Ma
11. Kocham
12. Fiński nóż
13. Moja cygańska
14. Konie Narowiste
Nikt nie ma takiego wyczucia śpiewności języka czeskiego jak on. Jaromir Nohavica, czeski bard, poeta i kompozytor jest człowiekiem wyjątkowo utalentowanym i choć nie ma wykształcenia muzycznego, to jego koncerty stają się dla słuchaczy jedynym w swoim rodzaju przeżyciem, porównywalnym do misterium. Siła rymów, wyraziste pointy, skłanianie się ku romantyzmowi, szczerość i prostota wyróżniają jego twórczość, która zdobywa coraz większą rzeszę fanów w Polsce. Nohavica jest autorem ponad 400 tekstów, ale także tłumaczy i śpiewa piosenki m.in. Okudżawy czy Cohena. W jego repertuarze znajdują się nie tylko ballady o miłości, cierpieniu czy śmierci, lecz również rubaszne pieśni ludowe. Jego najpiękniejsze utwory na albumie z serii „Bardowie i poeci” wykonują m.in. Marian Opania, Zbigniew Zamachowski, Mirek Czyżykiewicz, Iwona Loranc, Agnieszka Matysiak czy Arek Kłusowski. Usłyszymy utwory w oryginalnych wersjach i tłumaczeniach m.in. Antoniego Murackiego i Andrzeja Poniedzielskiego. Kolekcja „Bardowie i poeci” to seria 11 albumów z piosenkami najwybitniejszych poetów piosenki - zarówno polskich, jak i światowych: A. Osieckiej, A. Poniedzielskiego, B. Okudżawy, L. Cohena, J. Nohavicy, J. Kaczmarskiego, E. Stachury, W. Wysockiego, S. Staszewskiego, N. Cave’a i B. Brechta. Utwory bardzo dobrze znane, ale zaprezentowane w nowych, często zaskakujących interpretacjach i aranżacjach. Obok czołowych polskich aktorów śpiewających i wokalistów znanych ze scen festiwalowych usłyszmy również młodych, debiutujących artystów.
tracklista:
1. Iwona Loranc, Marian Opania, Agnieszka Matysiak, Monika Węgiel, Krzysztof Dracz, Bartłomiej Nowosielski, Natalia Kujawa, Arek Kłusowski, Dariusz Siastacz – Wędrowni kuglarze
2. Marcin Januszkiewicz – Petersburg
3. Antoni Muracki – Czeski pies
4. Mirosław Czyżykiewicz- Myszka Miki
5. Arek Kłusowki – Piąta rano – świt
6. Piramidy – Kiedy brali mnie do wojska
7. Antoni Muracki – Anioł ze złamanym skrzydłem
8. Iwona Loranc – Darmodziej
9. Zbigniew Zamachowski – Na stacji Jerzego z Podebrad
10. Bartłomiej Nowosielski – Futbol
11. Agnieszka Matysiak – Przeszłość
12. Antoni Muracki – Jezusek
13. Czerwony Tulipan, Krystyna Święcicka – Sarejewo
14. Alicja Pyziak – Plebs blues
15. Marian Opania – Zabłądziła moja łódź
16. Tomek Wachnowski – Bohater albo tchórz
17. Antoni Muracki – Mam ledwie bliznę
18. Czerwony Tulipan – Kometa
19. Wojciech Gęsicki – Przebiśnieg
20. Jaromir Nohavica – Gdy odwalę kitę
Jeden z najbardziej cenionych polskich poetów, autor ballad i pieśni o tematyce historycznej, legenda piosenki autorskiej. Jacek Kaczmarski napisał ponad 600 wierszy. Komponował muzykę do swoich utworów i wykonywał je ponad 25 lat na scenie. Artysta wybitny i z rzadko spotykaną charyzmą. Nawet podczas swojej dziesięcioletniej emigracji elektryzował twórczością i kunsztem. Nikt nie komentował wydarzeń historycznych i otaczającej rzeczywistości tak jak on. Mimo, że jego najważniejsze utwory powstały w latach 1979-1990, to nadal zachwycają aktualnością. Twórczość Kaczmarskiego wciąż inspiruje twórców teatru, kina, telewizji i estrady. Jego piosenki są na nowo interpretowane i aranżowane przez muzyków starszego i młodszego pokolenia. „Mury”, „Obława”, „Krzyk”, „Nasza klasa”, „Czerwony autobus 56”, „Stary poeta drzemie” to tylko niektóre utwory, które usłyszmy na albumie z serii „Bardowie i poeci”. Kolekcja „Bardowie i poeci” to seria 11 albumów z piosenkami najwybitniejszych poetów piosenki - zarówno polskich, jak i światowych: A. Osieckiej, A. Poniedzielskiego, B. Okudżawy, L. Cohena, J. Nohavicy, J. Kaczmarskiego, E. Stachury, W. Wysockiego, S. Staszewskiego, N. Cave’a i B. Brechta. Utwory bardzo dobrze znane, ale zaprezentowane w nowych, często zaskakujących interpretacjach i aranżacjach. Obok czołowych polskich aktorów śpiewających i wokalistów znanych ze scen festiwalowych usłyszmy również młodych, debiutujących artystów.
tracklista:
1. Kameleon, Mirosław Baka, Wojciech Brzeziński, Joanna Lewandowska – Stary poeta drzemie
2. Maria Meyer – Poczekalnia
3. Jacek Bończyk – Opowieść pewnego emigranta
4. Marcin Rychcicki – Obława
5. Róża Miczko – Krzyk
6. Joanna Lewandowska – Czerwony autobus 56
7. Robert Kasprzycki – Encore
8. Maria Meyer – Pompeja
9. Elżbieta Okupska – Sen Katarzyny II
10. Małgorzata Gadecka – Nawiedzona (Wiek XX)
11. Beata Chren – Bajka o głupim Jasiu
12. Andrzej Kowalczyk, Mirosław Książek – Korespondencja klasowa cz.1
13. Andrzej Kowalczyk, Mirosław Książek – Korespondencja klasowa cz.2
14. Andrzej Kowalczyk, Mirosław Książek – Korespondencja klasowa cz.3
15. Andrzej Kowalczyk – Korespondencja klasowa cz.4
16. Robert Talarczyk – Nasza klasa
17. Marcin Rychcik - Mury
Włóczył się, podróżował po całym świecie, ale przede wszystkim pisał - książki, poezje i piosenki. Mówiono o nim James Dean, Brat-Łata, outsider albo... św. Franciszek w dżinsach. Edward Stachura był wszechstronnie utalentowanym poetą, prozaikiem, a także głosem młodzieżowej kontrkultury. Jego życie i dzieła wciąż wzbudzają zainteresowanie. Po jego ponadczasowe teksty sięgają wybitni polscy artyści i prezentują ich nowe interpretacje i aranżacje. Kolejna płyta z serii „Bardowie i poeci” to zbiór najpiękniejszych piosenek Edwarda Stachury w wykonaniu polskich muzyków i aktorów. Na albumie usłyszmy Piotra Machalicę, Mirosława Czyżykiewicza, Sławomira Zygmunta, Zbigniewa Zamachowskiego, ale i znakomite wokalistki – wśród nich m.in. Ewę Błaszczyk czy Natalię Sikorę. Kolekcja „Bardowie i poeci” to seria 11 albumów z piosenkami najwybitniejszych poetów piosenki - zarówno polskich, jak i światowych: A. Osieckiej, A. Poniedzielskiego, B. Okudżawy, L. Cohena, J. Nohavicy, J. Kaczmarskiego, E. Stachury, W. Wysockiego, S. Staszewskiego, N. Cave’a i B. Brechta. Utwory bardzo dobrze znane, ale zaprezentowane w nowych, często zaskakujących interpretacjach i aranżacjach. Obok czołowych polskich aktorów śpiewających i wokalistów znanych ze scen festiwalowych usłyszmy również młodych, debiutujących artystów.
tracklista:
1. Jerzy Satanowski – Narodziny świata
2. Jerzy Satanowski, Jan Janga Tomaszewski – Urodziłem się 18 sierpnia…
3. Piotr Machalica – Mgły opadły
4. Mirosław Czyżykiewicz – Życie to nie tatr
5. Sławomir Zygmunt – Kim właściwie była ta piękna pani, co dzisiejszej nocy w mojej samotni mnie odwiedziła
6. Jan Janga Tomaszewski – Piosenka dla Rafała Urbana
7. Justyna Kuśmierczyk – Piosenka dla robotnika rannej zmiany
8. Zbigniew Zamachowski – Nie brooklyński most
9. Sławomir Zygmunt – Czas płynie i zabija rany
10. Mariusz Lubomski – Nie rozdziobią nas kruki
11. Ewa Błaszczyk – Zobaczysz
12. Mirosław Czyżykiewicz – Tango Triste
13. Jan Janga Tomaszewski – Czy warto
14. Jerzy Satanowski – Biała lokomotywa
15. Chwila Nieuwagi – Błogo bardzo sławić będę ten dzień
16. Natalia Sikora – Dookoła mgła
17. Monika Boras – Jest już za późno, nie jest za późno
18. Jacek Bończyk – Minęło wiele miesięcy
19. Antoni Muracki – Ite missa est
20. Edward Stachura – Tobie albo zawieja w Michigan
Debiutancka płyta Papa Dance odniosła oszałamiający sukces! Królowała na listach przebojów, a niedługo po premierze dzięki utworowi „Kamikaze wróć” zespół zajął drugie miejsce na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Teraz ten wyjątkowy album ukazuje się na płycie winylowej. Po raz pierwszy krążek ukazał się latem 1985 roku i zebrał bardzo dobre recenzje. Niebanalne, zabawne teksty, synthpopowe brzmienie syntezatorów i oryginalne efekty elektroniczne oczarowały publiczność i krytyków muzycznych. Zachwycą i teraz, bo przeboje zespołu zostały zremasterowane, dzięki czemu krążek brzmi jeszcze lepiej. „Pocztówka z wakacji”, „Panorama tatr”, „Tatuowana róża” oraz „Kamikadze wróć!” - to tylko niektóre utwory, które przenoszą do czasów, gdy w muzyce królowały nowa fala i new romantic.
tracklista:
1. Pocztówka z wakacji
2. Tatuowana róża
3. Kamikadze wróć!
4. Bez sensacji
5. Kanał X-0-2
6. Panorama Tatr
7. Narodziny szejka
8. Lot na wyspę
9. Czy ty lubisz to co ja
10. Te głupie strachy
Po raz pierwszy na winylu ukazuje się album „Duety - Tak młodo jak teraz” Magdy Umer!
Pięknie wydana edycja specjalna została wzbogacona o nowe duety muzyczne. Irena Santor, Zbigniew Zamachowski, Grzegorz Turnau i Daniel Olbrychski to ich usłyszmy w dodatkowych utworach wykonanych wspólnie z Magdą Umer.
Projekt „Duety - Tak młodo jak teraz” to ziszczenie marzenia artystki. Utwory, jakie znajdują się na płycie to wyjątkowo ważne dla Magdy Umer kompozycje, których pierwszymi wykonawcami byli m.in.: Mieczysław Fogg, Seweryn Krajewski, zespół Mazowsze, Kalina Jędrusik czy Mieczysław Czechowicz. Na albumie pojawili się artyści, którzy od lat tworzą absolutną elitę polskiej sceny. Magda Umer zaprosiła do duetów niezwykłych gości, wśród nich aktorów – Krystynę Jandę, Piotra Fronczewskiego, Janusza Gajosa, Piotra Machalicę i Macieja Stuhra, oraz piosenkarzy i muzyków – Annę Marię Jopek, Stanisława Sojkę, Wojciecha Waglewskiego, Artura Andrusa, Janusza Strobla. Wśród wykonawców usłyszmy również Jeremiego Przyborę, Wojciecha Manna oraz Jacka Kleyffa.
Poza wspaniałymi gośćmi, uwagę zwraca także bardzo dobrze dobrany repertuar. Na „Duetach” znajdziemy m.in. kompozycje Agnieszki Osieckiej i Jeremiego Przybory, a także Seweryna Krajewskiego, Andrzeja Poniedzielskiego, Jana Wołka czy Wojciecha Waglewskiego. Warto zwrócić uwagę na przepiękne aranżacje, w których pojawiają się bossa nova, tango czy echa piosenki francuskiej. Całości dopełnia klasyczny skład, dobrego jazzowego combo w składzie perkusja, kontrabas i fortepian, wspomagany przez gitarę, skrzypce i instrumenty dęte.
A to wszystko wydane na dwóch pięknych płytach LP – białym i czarnym winylu!
Obowiązkowa pozycja dla fanów artystki i miłośników analogowych brzmień.
tracklista:
LP 1:
1. Magda Umer, Piotr Fronczewski - Ta ostatnia niedziela
2. Magda Umer, Krystyna Janda - Sama chciała
3. Magda Umer, Stanisław Soyka - W żółtych płomieniach liści
4. Magda Umer, Grzegorz Turnau - Co za tym pagórkiem
5. Magda Umer, Anna Maria Jopek - Dwa serduszka, cztery oczy
6. Magda Umer, Piotr Machalica - Tak młodo jak teraz
7. Magda Umer, Janusz Strobel - Czas rozpalić piec
8. Magda Umer, Wojciech Waglewski - Pora by się rozstać
9. Magda Umer, Janusz Gajos - Pa! - role
10. Magda Umer, Maciej Stuhr - Rzuć chuć
LP 2:
1. Magda Umer, Artur Andrus - Samokołysanka
2. Magda Umer - Czas na obłoki i las
3. Magda Umer, Jeremi Przybora - List nieortograficzny
4. Magda Umer, Wojciech Mann - Na całej połaci śnieg
5. Magda Umer, Jacek Kleyff, Jerzy Słomiński, Anna Patynek - Płachta nieba
6. Magda Umer, Irena Santor - Tych lat nie odda nikt
7. Magda Umer, Grzegorz Turnau - Stacyjka zdrój
8. Magda Umer, Zbigniew Zamachowski - Naprawdę nie dzieje się nic
9. Magda Umer, Daniel Olbryski - Pyłem księżycowym
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?