Jedno z najważniejszych wydarzeń na polskim rynku muzycznym w 1986 roku. Płyta spotkała się wówczas z entuzjastycznym przyjęciem zarówno krytyki, jak i słuchaczy, a zdecydowana większość utworów królowała na krajowych listach przebojów. Janerka skorzystał tutaj z szablonów punku i new wave, a jednocześnie stworzył klimat jedyny w swoim rodzaju. W dwóch utworach gościnnie zaśpiewała Małgorzata Ostrowska.
tracklista:
1. Lola (chce zmieniać świat)
2. Epidemia epilepsji
3. Konstytucje
4. Reformator
5. Tryki na start
6. Niewola
7. Jest jak w niebie
8. Historia podwodna
9. Ta zabawa nie jest dla dziewczynek
Winylowa reedycja debiutanckiej płyty kultowego zespołu TSA. Płyta ukazała się w 1982 roku i od razu wzbudziła ogromną sensację. Grupa wstrząsnęła polską sceną muzyczną m.in. takimi nagraniami jak „51”, „Manekin disco”, „Chodzą ludzie” oraz „Wpadka”.
tracklista:
1. Manekin disco
2. Spółka
3. Wyprzedaż
4. 51
5. Plan życia
6. Chodzą ludzie
7. Wpadka
8. Mass media
9. TSA rock
Winylowa reedycja debiutanckiej płyty zespołu Sztywny Pal Azji. Oryginalnie została wydana w 1987 roku. Znalazł się na niej największy przebój grupy i jednocześnie jeden z najsłynniejszych hymnów polskiego rocka – utwór „Wieża radości, wieża samotności”.
tracklista:
1. Twoja imitacja
2. Spotkanie z…
3. Budujemy grób dla faraona
4. Nic pewnego
5. Rock n rollowy robak
6. Póki młodość w nas
7. Nieprzemakalni
8. To jest nasza kultura
9. Przybycie Makbeta
10. Proces
11. Kurort
12. Wieża radości, wieża samotności
Winylowa reedycja wydanej w 1989 roku płyty „Tabu”. Słynny duet Łosowski – Skawiński zestawili na niej sound charakterystyczny dla drugiej połowy lat siedemdziesiątych i pierwszej osiemdziesiątych dwudziestego wieku z rozpoznawalną w twórczości Kombi elektroniką. Nowością na tym albumie było położenie większego niż dotychczas akcentu na gitarę elektryczną. W ten sposób powstały takie hity jak „Pamiętaj mnie”, „Też chciałbym tak”, „Nietykalni – skamieniałe zło” oraz tytułowy „Tabu”.
tracklista:
1. Tabu – obcy ląd
2. Nietykalni – skamieniałe zło
3. Też chciałbym tak
4. Bez szans
5. Nadziei coraz mniej
6. Pamiętaj mnie
7. Jak pogodzić dwie strony
8. Tyle dzieje się
9. Matka noc
10. Obiecany raj
Winylowa reedycja drugiej płyty w dorobku Kobranocki. Ten album nie jest już tak żartobliwy jak ten debiutancki. Mamy tu do czynienia z o wiele bardziej rockowym wcieleniem. Ich wersja Stonesowskiego "Sympathy For The Devil” (czyli "Współczucie dla diabła”) pokazuje, że Kobra i jego koledzy świetnie odnajdywali się również w takich klimatach. Zdecydowanie jedna z najlepszych płyt załogi z Torunia.
tracklista:
1. Współczucie dla diabła
2. Tak że wiesz, nie
3. Zataczówka
4. To wszy jej oczy wypiły
5. Kocham Cię jak Irlandię
6. Bitter Taste in our Bread
7. Westchnienia wielu żon funkcjonariuszy
8. Ostrożnie trutka
9. Stepowanie kota w mroku
10. Kwiaty na żywopłocie
Bezwzględnie jedna z najważniejszych płyt w historii polskiej muzyki rockowej. Repertuar tego albumu stylistycznie plasuje się pomiędzy post punkową agresją, a nowofalowym brzmieniem. Ponadto jest niezbitym dowodem na ogromny talent Lecha Janerki. Zarówno kompozytorski, jak i tekściarski.
tracklista:
1. Śpij aniele mój
2. O głowie
3. Wiązanka pieśni bojowych
4. Nie jestem z nikim
5. Klus Mitroh
6. Wiązanka cz. IV
7. Jestem tu jestem tam
8. Muł pancerny
9. Powinność kurdupelka
10. Strzelby
11. Nad ranem śmierć się śmieje
12. Tutaj wesoło
13. Ewolucja, rewolucja i ja
14. Dla Twojej głowy komfort
15. Siedzi
16. Strzeż się tych miejsc
Pierwszy longplay grupy AYA RL w 1986 roku to było coś. Zespół spowijała wówczas aura „wielkiej sztuki”, jego twórczość cechował zaangażowany przekaz tekstowy, a produkcja była bardzo nowoczesna. W dodatku na płycie znalazły się wszystkie największe przeboje grupy: „Księżycowy krok”, „Nasza ściana” i „Unikaj zdjęć”. Te same utwory znalazły się także na reedycji winylowej.
tracklista:
1. Księżycowy krok
2. Nasza ściana
3. Czy to oni
4. Unikaj zdjęć
5. Nie zostawię
6. Ulice miasta
7. Polska
8. Wariant „C”
9. Pogo I
10. Pogo II
Czy miłość rzeczywiście jest prosta i oczywista? To uczucie, tak obecne w życiu każdego z nas, tak ciepłe, a czasem tak chłodne, potrafi mieć wiele twarzy i odcieni. Miłość wzrusza, inspiruje i pozwala wyzwolić pokłady kreatywność – i właśnie tę piękną stroną uczucia prezentuje kompilacja „Proste historie: o miłości”. Na wydawnictwie, które skupione jest wokół jazzu, fortepianu, nurtu singer-songwriter zebrano najpiękniejsze utwory mówiące o miłości. Wśród artystów znajdziemy między innymi: Magdę Steczkowską, Monikę Borzym, Ralpha Kaminskiego, Olgę Polikowską, Mirosława Czyżykiewicza czy Dorotę Osińską.
tracklista:
1. Iwona Loranc – A jest w nas miłość czasem
2. Janusz YANINA Iwański , 4GramY – Urok zakochania
3. Karolina Łopuch, Krzysztof Żesławski Quartet – Weselne dzieci
4. Łyczacza – Przytul i do siebie weź
5. Martina M. – Bogowie
6. Grażyna Auguścik, Andrzej Jagodziński Trio – Kasztany
7. Magda Steczkowska – Szukaj mnie (wszędzie i nigdzie)
8. Mirosław Czyżykiewicz, Witold Cisło – Kocham
9. Maja Kleszcz & InarNations – Mej miłości oddam jabłko
10. Maria Tyszkiewicz – Byle nie o miłości
11. Olga Polikowska – Od nowa
12. Dorota Osińska – Dziwna miłość
13. Monika Borzym – Dla Ciebie jestem sobą
14. Klementyna Umer – Nie poznaję siebie
15. Lidia Pospieszalska – Inaije
16. Ralph Kaminski – Meybick Song
17. Magda Umer, Andrzej Poniedzielski – O miłość
Lady Pank „Ballady” to zbiór najwybitniejszych utworów zespołu obecnego na polskiej scenie od ponad 30 lat. Na płycie znajdziemy 18 najpiękniejszych przebojów, takich jak: „Zawsze tam gdzie ty”, „Otul mnie”, „Wciąż bardziej obcy”, które na stałe weszły do kanonu polskiej muzyki rozrywkowej. Oprócz dobrze znanych i lubianych utworów grupy, na płycie znajdziemy premierowy, nigdzie wcześniej niepublikowany utwór Lady Pank "Niepoprawni".
tracklista:
1. Zawsze tam gdzie Ty
2. Siedmioramienna tęcza
3. Mała wojna
4. To jest tylko rock and roll
5. Zabić strach
6. Zasypiam nad ranem
7. Dobra konstelacja
8. Wenus, Mars
9. Latać może każdy
10. Nie omijaj mnie
11. Choćby nie wiem co
12. Minus 10 w Rio
13. Nie chcę litości
14. Otul mnie
15. Młode orły
16. Gwiazdkowe dzieci
17. Wciąż bardziej obcy
18. Niepoprawni
Arek Kłusowski powraca ze swoim długo wyczekiwanym debiutanckim albumem „Po tamtej stronie”. Materiał, który usłyszymy na płycie, doskonale przedstawia wybitny warsztat wokalny i tekściarski, a przede wszystkim wyrazistą osobowość artysty. W swoich piosenkach opowiada o miłości, wartościach, dylematach i samotności. „Po tamtej stronie” to niezwykle oryginalna i emocjonalna historia opisana w kilkunastu utworach, przy pracy nad którymi wspierali Arka m.in. Daria Zawiałow oraz znakomici producenci: Michał Kush (zdobywca 3 Fryderyków) Maciej Sawoch (znany ze współpracy z Kasią Nosowską, Miuoshem czy Krzysztofem Zalewskim) oraz Marcin Kuczewski i Michał Wasilewski (zespół xxanaxx).
tracklista:
1. Dzień po
2. Zbiegi samotności
3. Rocznik 92
4. Treści zakazane
5. Odejdź
6. Szukam
7. Po tamtej stronie
8. W martwym pulsie
9. Ally
10. To już za nami
11. Jak
12. You Make Me Fell
13. Time Makes Us Strangers
Kucz/Bilińska to świeża energia na polskiej scenie muzycznej. Ola Bilińska i Konrad Kucz, których twórczość mieliśmy okazję poznać w innych projektach (m.in. Kucz/Kulka, Muzyka Końca Lata). Prezentują nam nową odsłonę swojej twórczości, wrażliwości i niezwykłej kreacji. Jaka może być płyta tak dwóch różnych żywiołów? Chłodne, elektroniczne dźwięki zostały dostarczone przez Kucza, połączone z pięknym i surowym brzmieniem instrumentów akustycznych, płynącym basem i wyjątkowo ciepłym i delikatnym głosem Bilińskiej. W procesie twórczym brali udział wybitni muzycy, tekściarze i instrumentaliści. Na albumie oprócz Konrada Kucza i Oli Bilińskiej możemy usłyszeć twórczy wpływ Karoliny Kozak, odpowiedzialnej za muzykę, czy Radka Łukasiewicza i Gaby Kulki, których niezwykły warsztat możemy podziwiać wsłuchując się w warstwę tekstową.
tracklista:
1. Nieproszony gość
2. Wszyscy sobie
3. Walczyk na szkle
4. Lobster
5. Węgielki
6. Wiking
7. Look at me
8. Cirrus Minor
9. Totus
10. Summ
11. Lunar
12. Boss
Zachwyca różnorodnością dźwięków, bogactwem oryginalnych instrumentów, niezwykłą złożonością rytmu, pięknem melodii. Muzyka świata skrywa to, co najprawdziwsze i najpiękniejsze w muzyce korzeni i tradycji. A jak brzmi world music po polsku? Aby to sprawdzić, wystarczy posłuchać kompilacji „New classics: World Music”, która prezentuje najciekawszych artystów tego gatunku. Na albumie pojawiły się nagrania klasyków polskiej sceny world music, wśród nich m.in. Kapela ze Wsi Warszawa, Maria Pomianowska, Janusz Prusinowski, Żywiołak, Bester Quartet. Ponadto usłyszymy nowe gwiazdy jak Hankę Wójciak, Odpoczno, czy zespół R.U.T.A. . Oczywiście nie zabrakło jednego z pionierów łączenia ludowego z nowoczesnym – Grzegorza Ciechowskiego, który jako Grzegorz z Ciechowa nagrał rewolucyjną płytę „Oj da dana”. Album „New classics: World Music” pozwala odkrywać sztukę dawnych mistrzów, dzięki współczesnym artystom, którzy w niezwykły sposób włączają elementy muzyki ludowej do swej oryginalnej twórczości.
tracklista:
1. Grzegorz z Ciechowa – Piejo kury piejo
2. Apolonia Nowak & Ars Nova – W kadzidlańskim boru
3. Kapela ze Wsi Warszawa – W boru kalinka
4. Orkiestra Św. Mikołaja – Pieśń Sobótkowa
5. Maria Pomianowska – Chopin w Afryce (Preludium deszczowe Op. 28 nr. 15)
6. Janusz Prusinowski Kompania – Serce
7. Bester Quartet – Colours of the heaven
8. Czeremszyna – Kupała
9. R.U.T.A. – Batracka dola
10. Mamadou, Sam Yoon – Aminata
11. Tęgie Chłopy, Meek, Oh Why? – Kędziory
12. Kapela Hanki Wójciak – Do syta (Śmierć)
13. Odpoczno – Jadę ja se
14. Żywiołak – Wiły
15. WoWaKin Trio – Leć głosie po rosie
W historii muzyki rozrywkowej mało jest takich przypadków, żeby zespół rockowy nagrał płytę będącą ścieżką dźwiękową kreskówki. A płytę wybitną? To już raczej ewenement. Całe szczęście właśnie w kategoriach ewenementu trzeba rozpatrywać ten album. Jan Borysewicz w obliczu wyzwania, jakim było pisanie muzyki mającej ilustrować konkretne sceny filmu, spiął się maksymalnie i wykonał pracę podobną do tej, jaką słychać na pierwszej solowej płycie Paula McCartneya - większość instrumentów nagrał sam. Osobiście zarejestrował ścieżki perkusji, basu, gitar i instrumentów klawiszowych. Później do całości dodano wokale Janusza Panasewicza i chórki Uli Mogilenickiej. Tak powstała płyta, która po dziś dzień zaskakuje pomysłami, oryginalnością i świeżością. Niezwykłe jest także to, że pomimo dziecięcej, bajkowej tematyki na płycie pojawiło się sporo piosenek, które stały się regularnymi, ""dorosłymi"" przebojami. Wystarczy wspomnieć takie utwory jak ""Marchewkowe pole"", ""Czarownik"", ""Dwuosobowa banda"" czy ""Lew"". Tych świetnie skomponowanych piosenek z rockową energią i radością słucha się nieustannie z równą przyjemnością!Tracklista:1. Dwuosobowa banda2. Siedmioramienna tęcza3. Matka4. Marchewkowe pole5. Hrabia6. Wędrówka7. Awantura8. Czarownik9. Chmurka10. Latający kot11. Oaza12. Lew13. Galop strażników14. Dwie głowy, dwie szyje15. Nastrój po upadku Jacka i Placka16. Spadanie tęczy17. Piosenka o zbójach18. Pościg za rybami19. Lawina20. W drogę... do Krainy Leniuchów21. Jaskinia22. Kto przygód zna smak23. Balony24. Ktoś ukradł księżyc25. Powrót do drzewa26. Każdy kij ma dwa końce27. Hymn czarownika
„Piosenka może być ładna, brzydka, górska, morska. Jak ją aktor śpiewa, musi być aktorska…” – śpiewa Krzysztof Tyniec. „Piosenka aktorska” w jego wykonaniu rozpoczyna niezwykłą kompilację pt. „Archiwum piosenki aktorskiej”. Na albumie usłyszmy elitę polskich artystów. Stanisława Celińska, Magda Umer, Krystyna Janda, Magdalena Cielecka, Marian Opania, Wiktor Zborowski, Piotr Machalica, Janusz Gajos, Piotr Fronczewski - to tylko niektórzy z nich. Wydawnictwo to prawdziwe muzyczne perełki piosenki aktorskiej. Przepiękne utwory bawią inteligentnym humorem, poruszają wzruszającymi interpretacjami, zachwycają warstwą liryczną oraz kunsztem wokalnym i aktorskim. Wydawnictwo to kolejna część serii „Archiwum…”, która prezentuje muzyczne bogactwa, jakie skrywają archiwa polskiej piosenki. Obok „Archiwum piosenki aktorskiej” ukazały się również albumy „Archiwum polskiego jazzu”, „Archiwum piosenki poetyckiej”, „Archiwum polskiego rocka”, „Archiwum piosenki francuskiej”.
tracklista:
1. Krzysztof Tyniec – Piosenka aktorska
2. Marian Opania, Wiktor Zborowski – Jak artyści szli do nieba
3. Piotr Machalica – Nie ma jak u mamy
4. Stanisława Celińska – Recepta
5. Krystyna Janda – Surabaya-Johny, czyli lekcja piosenki / Das Lied von Surabaya-Johnny
6. Artur Barciś – Miszka Szyfman
7. Magda Umer, Janusz Gajos – Pa! – role
8. Zbigniew Zamachowski – La valse du mal
9. Marcin Januszkiewicz – Petersburg
10. Kacper Kuszewski – Panna Tala
11. Wojciech Brzeziński – Hera, koka, hasz, LSD
12. Edyta Jungowska – Nie opuszczaj mnie / Ne Me Quitte pas
13. Maciej Stuhr – Żniwna dziewczyna
14. Jacek Bończyk – Następny
15. Magdalena Cielecka – Podróżą każda miłość jest
16. Ewa Błaszczyk, Marianna Janczarska – Cicho, cichuteńko
17. Marzena Trybałą – Tango Tandresse
18. Kinga Preis – Mein Jidische Mame / Moja żydowska mama
19. Magda Umer, Piotr Fronczewski – To ostatnia niedziela
20. Bartłomiej Nowosielski – Jest fantastycznie / For me… Formidable
Barwna, pełna zaskakujących odcieni, inspirująca. Taka jest płyta „Młodzi Osieckiej”, która prezentuje twórczość poetki w wykonaniu utalentowanych artystów młodego pokolenia. Ralph Kaminski, Olga Polikowska, Maja Kleszcz, Maria Tyszkiewicz, Dorota Osińska, Monika Borzym to między innymi oni sięgnęli po utwory Agnieszki Osieckiej. Znakomite wokalistki i wokaliści przygotowali autorskie interpretacje takich piosenek jak „Niech żyje bal”, „Śpiewam, bo muszę”, „Damą być”, „Wielka woda”, „Melancholie”, „Miłość w Portofino”. Dobrze znane utwory w nowej odsłonie czasem zaskakują odważnymi wykonaniami, ale też wzruszają i wprawiają w zachwyt. „Młodzi Osieckiej” to piękny liryczny album z domieszką jazzu. Płyta to niezwykłe spotkanie z twórczością Agnieszki Osieckiej oraz muzyczne zaproszenie, aby na nowo odkryć utwory wybitnej poetki piosenki.
tracklista:
1. Monika Malec, Małgorzata Zielińska – Ludzkie gadanie
2. Ralph Kaminski – Śpiewam bo muszę
3. Olga Polikowska – W dziką jabłoń cię zaklęłam
4. Krzysztof Żesławki Quartet, Natalia Lubrano – Damą być
5. Martina M. – Szaloną być
6. Maja Kleszcz – Niech żyje bal
7. Monika Borzym – Miłość w Portofino
8. Teatr Piosenki, Rafał Konieczny – Kogoś mieć
9. Maria Tyszkiewicz – Byle nie o miłości
10. Dorota Osińska – Na całych jeziorach ty
11. Anna Tańska – Nie żałuję
12. Teatr Piosenki, Agnieszka Ozon – Zabierz mnie z Barcelony
13. Anna Gadt – Piosenka do słuchania we dwoje
14. Olga Polikowska – Jeszcze zima
15. Maja Kleszcz – Wielka woda
16. Ralph Kaminski - Melancholie
Przed powstaniem tej płyty zespół Lady Pank pojechał kolejny raz do Stanów i przeżył tam kolejny poważny kryzys. Po sukcesie krążka „Tacy sami” zespołowi udało się wrócić na listy przebojów i do serc słuchaczy. Wyjazd do USA skończył się... odejściem połowy składu. Bez sekcji rytmicznej nie było łatwo grać koncerty czy pisać nowy materiał, ale Borysewicz i Panasewicz to zbyt mocny tandem, żeby sobie nie poradzić z taką sytuacją. Po powrocie do Polski do składu wrócił Jarek Szlagowski, a pozostałe instrumenty przejęli Piotr Urbanek i Kostek Joriadis. Właśnie z tymi muzykami Borysewicz i Panasewicz nagrali album „Zawsze tam – gdzie Ty”. Był on kontynuacją i rozwinięciem zmian zapoczątkowanych na „Tacy sami”. Rozwinięcie polegało głównie na wzmocnieniu brzmienia, które szczególnie w warstwie perkusji i basu zrobiło się nad wyraz mocne. Poza podbiciem ogólnego efektu rockowym testosteronem, udało się tu uzyskać jeszcze jedną, nie mniej ważną rzecz – bardzo dobre kompozycje. Podobnie jak w przypadku debiutu, nie ma tu miejsca na wypełniacze, służące za tło dla kilku hitów. Cały materiał ma wyrównany, bardzo wysoki poziom. Ciekawostką jest fakt, że największym przebojem z ostrego, rockowego albumu stała się... ballada. Mowa oczywiście o piosence tytułowej „Zawsze tam, gdzie Ty”.
tracklista:
1. Dopóki da czas
2. Przerwa w trasie
3. Co mnie to obchodzi
4. Jak igła
5. Nie omijaj nie
6. Niedokończona ulica
7. Nie wpychaj mnie w to dno
8. Zawsze tam gdzie Ty
9. Zapłacę każdą cenę
10. Wiara we wroga
Kalinka
Biełyje rozy
Dwie gitary
Kare konie
Wołga, Wołga
Jarzębina czerwona
Pust wsiegda budiet sonce
Katiusza
Podmoskiewskie wieczory
Suliko
Włóczęga
Czastuszki
Ech raz jeszczo raz
Serce na śniegu
Wiśniowy sad
Husia siusia
Czarne konie
Mistrz piosenki! Prawdziwy poeta! Z niepowtarzalnym wyczuciem pisał znakomite utwory, które wciąż zachwycają słuchaczy. On przekonał miliony Polaków, że „Piosenka jest dobra na wszystko”. Jeremi Przybora, autor piosenek, pisarz, satyryk, piosenkarz, aktor, współtwórca, wraz z Jerzym Wasowskim, Kabaretu Starszych Panów… Utwory jego autorstwa to prawdziwe dzieła sztuki. Liryczne, żartobliwe, poruszające i ponadczasowe. Po prostu trzeba ich słuchać, najlepiej codziennie. Na albumie „Bardowie i poeci – Jeremi Przybora” zebrano te najpiękniejsze, a wykonują je wybitni polscy muzycy i aktorzy, m.in. Magda Umer, Monika Borzym, Bogusław Mec, Grzegorz Turnau, Andrzej Poniedzielski czy Artur Andrus. Kolekcja „Bardowie i poeci” to seria albumów z piosenkami najwybitniejszych poetów piosenki - zarówno polskich, jak i światowych, m.in: A. Osieckiej, A. Poniedzielskiego, B. Okudżawy, L. Cohena, J. Nohavicy, J. Kaczmarskiego, E. Stachury, N. Cave’a. Utwory bardzo dobrze znane, ale zaprezentowane w nowych, często zaskakujących interpretacjach i aranżacjach. Obok czołowych polskich aktorów śpiewających i wokalistów znanych ze scen festiwalowych usłyszmy również młodych, debiutujących artystów.
tracklista:
1. Irena Melcer - Jak zatrzymać tę chwile
2. Bogusław Mec - Mały, biały pies
3. Grzegorz Turnau - Moja dziewuszka nie ma serduszka
4. Jerzy Satanowski - Nie pamiętam słów
5. Klementyna Umer - Na wypadek, gdyby to nie skończyło się małżeństwem
6. Jakub Pawlak - Czerwony Kapturek 62
7. Artur Plichta, A’Vista, Barbara Pliszka - Odrobina mężczyzny na co dzień
8. Magda Umer, Maciej Stuhr - Rzuć chuć
9. Kamila Klimczak - Garden Party
10. Orkiestra z Chmielnej - Zosia i ułani
11. Andrzej Poniedzielski, Dorota Nowakowska - Jak ten śnieg pada (Tombe la neige)
12. Barbara Rylska - Seanse spirytystyczne
13. Magda Umer - Miłość do panny przedwojennej
14. Klementyna Umer, Jerzy Wasowski - Czemu zgubiłam korale?
15. Monika Borzym - Dla Ciebie jestem sobą
16. Kamila Klimczak - Kołysanka dla dziecka usypiającego z trudem
17. Grzegorz Damięcki - Najcichszy tekst
18. Iwona Loranc - Jesienne liście / Les Feuilles Mortes
19. Marcin Januszkiewicz - SOS
20. Klementyna Umer - Modlitwa o sen
21. Magda Umer, Artur Andrus - Samokołysanka
Kultowy album Papa Dance na winylu! Na miejscu starego Papa Dance powołano do życia duet Papa Dance, w skład którego weszli min: Paweł Stasiak i Kostek Yoriadis. Szybko odbudowali swoją popularność. Stało się tak przede wszystkim dzięki takim przebojom jak: „Naj Story” (która na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 1986 zdobyła trzecią nagrodę w głosowaniu publiczności, jak również była jedynym przebojem zespołu, który osiągnął pierwszą pozycję na Liście Przebojów Programu III), „O-la-la” oraz „Ocean wspomnień” (która zdobyła tytuł przeboju roku w I programie Polskiego Radia, a w 1987 ukazała się na singlu z piosenką „Bez dopingu”). Wszystkie te hity znalazły się na winylu „Poniżej krytyki”.
tracklista:
1. In flagranti
2. Frankie czy Ci nie żal?
3. Naj Story
4. Bez dopingu
5. O-la-la
6. Wit Boy
7. Historyjka z talii kart
8. Kryształek nocnej opowieści
9. Maxi Singiel
10. Ocean wspomnień
Moda na nagrywanie „akustycznych” wersji największych przebojów zaczęła się wraz z legendarną serią MTV Unplugged i jak łatwo się domyślić, szybko dotarła także do Polski. Idea znalazła nie tylko uznanie wśród słuchaczy, ale też przyniosła kilka naprawdę genialnych albumów, nagranych w konwencji „bez prądu”. Lady Pank wpadli jednak na nieco bardziej interesujący pomysł – w ich akustycznych wersjach, partie solowe gitary Borysewicza zastąpiono klawiszami. Wszystkie kultowe solówki zagrał na fortepianie Wojtek Olszak i efekt okazał się być doskonały! Album wyszedł spójny i z fajnym klimatem. Mimo upływu lat w ogóle się nie starzeje. Kiedy słucha się go dziś w wersji winylowej, wciąż jest tak samo przyjemny i porywający.
tracklista:
LP 1
1. Rozbitkowie
2. Mniej niż zero
3. Mała wojna
4. Marchewkowe pole
5. Zamki na piasku
6. Vademecum skauta
7. Kryzysowa narzeczona
8. Minus 10 w Rio
9. Zostawcie Titanica
LP 2
1. Młode orły
2. Wilcze stado
3. Zabić strach
4. Pokręciło mi się w głowie
5. Wciąż bardziej obcy
6. Zawsze tam gdzie Ty
7. Tańcz głupia, tańcz
8. Na co komu dziś
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?