Od wielu lat w słynącym rozlicznymi cudami Sanktuarium Matki Bożej w Pompejach modlono się nowenną do Matki Bożej - patronki sanktuarium.
Niezwykła skuteczność tej modlitwy przyczyniła się do jej popularności na całym świecie. Ojciec prof. Stanisław Maria Kałdon OP - niestrudzony czciciel Najświętszej Marii Panny - dokonał starannej adaptacji
pompejańskiej nowenny dla polskich czytelników.
Popularny modlitewnik cieszący się od lat dużym zainteresowaniem wśród ludzi będących w trudnych sytuacjach życiowych i potrzebujących wsparcia przez modlitwę.
Prosta forma modlitw i bogaty zestaw świętych słynących przez wieki z wyjątkowej skuteczności wstawiennictwa sprawia, że modlitewnik może być skutecznym orężem i pomocą w wypraszaniu łask.
Autor ukazuje papieża paradoksów – radykała, lecz nie liberała; osobę, która zachęca innych do działania i pozwala im działać, a równocześnie niewolną od autorytaryzmu; człowieka pewnego siebie, a równocześnie odczuwającego ciągłą potrzebę przebaczenia; duchownego, który łączy w sobie religijną pokorę ze zręcznością polityka. Jest to także opowieść o człowieku, który przeszedł głęboką wewnętrzną przemianę, która spowodowała trwałe zmiany w jego osobowości i w poglądach na świat.
Książka jest odpowiedzią na pomówienia dotyczące współpracy kard. Bergoglia z juntą argentyńską.
Paul Vallely – cieszący się międzynarodowym uznaniem komentator specjalizujący się w problematyce religijnej, społecznej i etycznej. Jako działacz społeczno-polityczny na rzecz międzynarodowego rozwoju w świecie współpracował z Bobem Geldofem i Bono; jest współautorem bestsellerowej autobiografii Boba Geldofa Is That It?
Publikuje teksty poświęcone polityce, kulturze i etyce w brytyjskich czasopismach takich jak „The Independent on Sunday”, „The Church Times”, „Third Way” i „The Tablet”. Pracował jako redaktor w „The Independent” i w dziale informacyjnym „The Sunday Times”. W 2006 roku został uhonorowany Orderem św. Michała i św. Jerzego „za zasługi dla dziennikarstwa i krajów rozwijających się”.
Każda z modlitw zawarta w tym zbiorze wypływa z papieskiego przesłania, a wiele z nich to cytaty wypowiedzi papieskich lub własne modlitwy Jana Pawła II.
Czytelnik znajdzie tu modlitwy maryjne, do Ducha Świętego, rozważania drogi krzyżowej, różaniec oraz modlitwy w wielu intencjach.
W 2016 roku obchodzimy a Polsce 1050 rocznicę Chrztu Polski, wydarzenie, które na trwale zmieniło dzieje naszego narodu. Warto uświadomić sobie, że miało ono miejsce jeszcze w pierwszym tysiącleciu chrześcijaństwa, w okresie, w którym kształtowały się zasadnicze wierzenia Kościoła, jego liturgia, organizacja i misja. Chrześcijaństwo nie pojawiło się od razu w dojrzałej postaci, a relacja na temat jego początków wymaga szerszego spojrzenia. Dokonuje tego Robert L. Wilken, profesor biblistyki i wybitny historyk Kościoła. Jego książka ukazuje pasjonujący czas kształtowania się Kościoła, od Jezusa po rok 1000, kiedy to wyłoniło się chrześcijaństwo w postaci, która przetrwała kolejne stulecia.
Poradnik dla małżonków i tych, co myślą o małżeństwie
Książka pomaga podtrzymać puls szczęścia w każdym związku, przywołując praktyczne strategie działania i zasady, oparte na wielu solidnych badaniach, które przetrwały próbę czasu. Coraz więcej badań z dziedziny neurobiologii i psychologii potwierdza związek między udanym małżeństwem a określonymi zachowaniami, które mają na celu zwiększenie poczucia szczęścia.
Les i Leslie Parrott pracują na Uniwersytecie Seattle Pacific, gdzie założyli Center for Relationship Development. On jest psychologiem, a ona terapeutą małżeńskim i rodzinnym. Są autorami wielu książek, z których część znalazła się na liście bestsellerów ,,New York Timesa”. Występują w programach telewizyjnych, publikują w czasopismach, jeżdżą po kraju z wykładami. Ich strona internetowa LesandLesli.com zawiera ponad tysiąc krótkich filmów wideo, w których odpowiadają na pytania dotyczące budowania związków.
Książka jednego z najwybitniejszych polskich biblistów ukazuje same początki rozchodzenia się dróg Synagogi i Kościoła, które stanowią podwaliny dla późniejszej, jak na ironię zgodnej i – niestety – skutecznej, współpracy wyznawców judaizmu i chrześcijan we wzajemnym oddalaniu się od siebie.
Czy istnieje życie po śmierci? Czy to, co nas spotka, będzie się wiązało z naszym ziemskim życiem i wyborami, jakich tu dokonujemy? Czy otarcie się o śmierć może przemienić życie? Książka przedstawia fascynujące opisy ludzkich doświadczeń związanych z przeżyciem śmierci klinicznej.
Książka zawiera teksty modlitw do m.in. Św. Judy Tadeusza, Św. Antoniego Padewskiego, Św. Ojca Pio, Św. Rity, Czternastu Świętych Wspomożycieli Św. Aniołów egzorcyzmy. A że modlitwa jest skuteczna, świadczy nakład tego modlitewnika - ponad 70 000 egzemplarzy.
Imiona postaci biblijnych mocno wiążą się z zadaniami, które powierzył im Bóg. Album jest pasjonującą podróżą po bogatym świecie biblijnej symboliki, prawdziwą skarbnicą wiedzy
i – dzięki pięknej ikonografii – niezwykłą ucztą dla zmysłów
Przekład biskupa Kazimierza Romaniuka – dokonany przez jednego tłumacza w ciągu 35 lat.
Pięknie wydanie kieszonkowe - twarda bordowa oprawa ze złoceniami, wyraźna czcionka.
Idealne w podróży lub na prezent.
Psalmy - niezwykłe źródło poznania Boga i świata, który stworzył.
Co możemy odnaleźć w psalmach? Na czym polega ponadczasowa ich wartość? Odpowiedź wydaje się być prosta. Psalmy w doskonały sposób łączą piękno słowa z bogactwem treści oraz uniwersalnym przekazem. Są pochwalą i hołdem złożonym Stwórcy. Poprzez czytanie i kontemplowanie treści Psalmów człowiek lepiej rozumie naturę Boga. Dzięki nim czytelnik może pogłębić swoją wiarę, a przez to stać się lepszym chrześcijaninem.
Droga do Boga to wyjątkowy modlitewnik. Do obszernego zbioru tradycyjnych modlitw i pieśni dodano kalendarz uroczystości i świąt, świętych i błogosławionych oraz tabele ruchomych świąt na lata 2012 2020.
W Modlitewniku zbiór litanii wzbogacono o Litanię do błogosławionego Jana Pawła II, do znanych zaś nowenn dodano Nowennę do Najświętszej Maryi Panny Różańcowej z Pompei. Katechizm ogólny posłuży za przewodnik po prawdach wiary katolickiej, a rozdziały poświęcone sakramentom pomogą owocniej je przeżywać. Oprócz tego Droga krzyżowa z błogosławionym Janem Pawłem II, zbiór aktów strzelistych oraz rachunki sumienia dostosowane do wieku spowiadającego się i wyzwań współczesnych czasów.
Najnowsza encyklika papieża Franciszka „Laudato Si’” („Pochwalony bądź”) poświęcona jest trosce o środowisko naturalne człowieka.
Encykliki papieskie otrzymują nazwę od pierwszych słów ich tekstu, które najczęściej mają znaczenie programowe. Słowami „Pochwalony bądź” zaczyna się „Pieśń słoneczna” ułożona przez św. Franciszka z Asyżu, głosząca chwałę cudu stworzenia.
Jest to pierwsza encyklika poświęcona całkowicie ekologii, uznanej za jedno z najważniejszych wyzwań naszych czasów. Tekst podkreśla związek między ochroną przyrody a sprawiedliwością społeczną, wskazując, że ekologia jest kwestią sprawiedliwości zarówno wobec przyszłych pokoleń jak i ludów najuboższych, najbardziej zagrożonych konsekwencjami zmian klimatycznych.
Papież wskazuje na konieczność globalnej solidarności i odnosi się do kwestii tzw. ekologii ludzkiej, czyli ochrony warunków moralnych życia ludzkiego, podniesionej już przez św. Jana Pawła II w encyklice „Centesimus annus” z 1991 roku.
Pisma ukazują duchowość opartą na wiernym naśladowaniu Chrystusa w Jego posłuszeństwie wobec planów Zbawienia, ubóstwie i czystości.
Duchowość franciszkańska charakteryzuje się fascynacją dla Bożej dobroci, przejawiającej się w wielu znakach zauważalnych w świecie, takich jak: instytucja Kościoła, braterska wspólnota, braterstwo stworzeń, wytrwałość i szacunek dla ludzkiego cierpienia.
Moje życie w Chrystusie to opis dążeń do doskonalenia duchowego oraz walki z grzesznymi myślami i działaniami, a także wezwanie do konsekwentnego doskonalenia się w duchu ewangelicznym, oparcia swojego życia na miłości bliźniego, miłosierdziu i współczuciu, łagodności, posłuszeństwie, czystości i gotowości do wyrzeczeń.
Prawdziwa głęboka przyjaźń wymaga naszego zaangażowania, uwagi, modlitwy i czasu. Przyjaźń, jak pokazują to liczne świadectwa myślicieli, pisarzy, świętych i mistyków, nadaje życiu ludzkiemu lepszy smak, głębszy sens. Starożytni filozofowie mówili: „Przyjaźń jest solą życia”. Edward Young pisał, że „przyjaźń jest winem życia”. Wszyscy potrzebujemy przyjaciół i – choć trudno nam się nieraz do tego przyznać – tęsknimy za nimi; tęsknimy my sami, ale tęsknią również osoby, z którymi spotykamy się na co dzień. Jeżeli bywamy uważni, łatwo możemy dostrzec, jak wiele sygnałów wzywających nas do nawiązania przyjaźni wysyłają nam przy różnych okazjach nasi bliźni. Mogłyby one stawać się początkiem przyjacielskich więzi. Musiałyby być one jednak przez nas dostrzegane, podejmowane, rozwijane i pielęgnowane.
Różnica wieku, wykształcenia, płci, posiadania, religii nie stanowi dla przyjaźni przeszkody, o ile przyjaciele znajdują wspólną płaszczyznę spotkania, wymiany myśli, dialogu i twórczej pracy. Przyjaźń jest bowiem tym związkiem, który towarzyszy człowiekowi od dziecięcych lat aż do śmierci. Więcej nawet – prawdziwa przyjaźń przekracza próg śmierci. Z czułością wspominamy przecież naszych przyjaciół, którzy już od nas odeszli do wieczności.
Bogactwem przyjaciół nie jest przecież majątek, wspólne interesy czy nawet więzy krwi, ale głębokie pragnienia ich serc oraz wielkie horyzonty ich serc i umysłów. Przyjaciele to ludzie, „którzy we wspólnym dążeniu do prawdy stają się dla siebie wzajemnie wyrozumiali i otwarci na tyle, na ile to tylko jest możliwe. […] Ci, których łączy przyjaźń, nie tylko wspólnie dążą do prawdy, lecz przede wszystkim szukają jej w sobie wzajemnie” – pisze Jean Lacroix, francuski filozof.
(Ze Wstępu Autora)
W chwili, gdy matka trzyma w objęciach nowo narodzonego synka, jego oczy mówią jej, że stanowi dla niego cały świat. Jednak często dorastający chłopiec, który jej potrzebuje, jednocześnie ją od siebie odpycha. Autorka bazując na trzydziestoletnim doświadczeniu jako lekarz pediatra, wzięta wykładowczyni i adiunkt medycyny klinicznej, matka czworga dzieci, dzieli się swoją wiedzą potrzebną każdej matce o tym, jak wzmocnić – lub odbudować – jej więź z synem.
Niniejszy poradnik zawiera trafne wskazówki dla matek, jak znaleźć w sobie siły i zwiększyć wiarę w siebie, aby wychowywać nadzwyczajnych synów, oraz stanowi dla nich zachętę, praktyczne rady odnośnie:
• większej pewność siebie i odwagi w doradzaniu swoim synom
• istotnej roli, jaką pełni zdrowe wyrażanie miłości matek do synów, by w dorosłości synowie szanowali i doceniali kobiety
• znaczenia uczenia synów wartości uczciwej pracy, służby społeczeństwu i rozwiniętego życia wewnętrznego
• pułapek, w jakie z natury wpadają matki synów – i tego, jak ich unikać
• potrzeby, by matki uzdrawiały własne zranienia dotyczące mężczyzn w ich życiu, ażeby wychowywały synów bez obciążania ich swoim bagażem i ograniczeniami
• najskuteczniejszych sposobów, jak przetrwać chwile, gdy robi się trudno, a naturalne metody porozumiewania się z synami – przez rozmowę, analizę, dociekanie – jedynie podsycają konflikt.
Gdy matka po raz pierwszy trzyma w objęciach nowo narodzonego synka, intuicyjnie wie jeszcze jedno: jeśli dobrze wykona swoje zadanie i wychowa syna na człowieka mającego szacunek do siebie, wiarę w siebie i mądrość, to on stanie się takim mężczyzną, jakim miał się stać.
Meg Meeker, dr n.med., jest autorką książek: Mocni ojcowie, mocne córki; Jak wychować chłopca na mężczyznę; 10 zwyczajów szczęśliwych matek. Ma ponad trzydziestoletnią praktykę jako lekarz pediatra i lekarz młodzieży, zajmując się dziećmi oraz ich rodzicami. Dr Meeker jest matką czworga dzieci. Mieszka i pracuje ze swoim mężem w północnym Michigan [USA].
Seria wydawnicza „Nasza Wiara” to kolekcja niezwykłych albumów ukazujących prawdziwe bogactwo i piękno katolicyzmu. Prezentujemy w niej sylwetki świętych, sanktuaria, miejsca objawień i cudownych zdarzeń, obrzędy religijne.
Bohaterem tego albumu jest św. Charbel Makhlouf – maronicki mnich, pustelnik, cudotwórca. Gdyby nie sława, która dziś otacza tego niezwykle skromnego libańskiego zakonnika, zapewne niewielu z nas usłyszałoby o Kościele maronickim, o żyjących w tym kraju chrześcijanach wschodnich.
Przyglądając się życiu św. ojca Charbela odkrywamy, że tylko ten, który wszystko straci ze względu na Jezusa, wszystko dzięki Niemu zyskuje.
Ta książka to przepełniona humorem a jednocześnie bogatą psychologiczną wiedzą rozmowa o tym, w jaki sposób budować relację z teściami. Jaki powinien być ich udział w życiu małżonków i w wychowywaniu wnuków, kiedy i czy prosić ich o radę, a kiedy uznać ich sugestie za wtrącanie się. Czy obciążenia, jakie wynosimy z domu są do pokonania, i czy kiedy przestajemy słuchać rodziców, to ich zdradzamy.
Po tym zawiłym, ale jak się okazuje pasjonującym temacie oprowadzają nas Beata Legutko, redaktorka, żona i matka, oraz dr Grzegorz Iniewicz, psychoterapeuta, psycholog, adiunkt w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego i pracownik Oddziału Klinicznego Klinik Psychiatrii Dzieci, Młodzieży i Dorosłych Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?