Tosia zabiera się z mamą i jej denerwującą koleżanką w podróż służbową. Początkowo zieje nudą, ale potem... Dziewczyna przeżywa miłosne zauroczenie i wpada na trop tajemniczej historii rodzinnej. Jednocześnie stara się zapobiec romansowi matki, która chyba nie jest z tego zadowolona. Niestety - dobre chęci Tosi doprowadzają do tego, że zakneblowana i związana siedzi w jakiejś ruderze, w dodatku z chłopakiem, z którym nie chce mieć nic wspólnego. Powiało grozą? To dlaczego zamiast gryźć palce ze zdenerwowania, czytelnik ,,Ani słowa o Zosi"" tarza się ze śmiechu? Być córką sławnej autorki piszącej dla młodzieży... uśmiech losu czy fatalny, uciążliwy, dotkliwy pech? Jak pozostać sobą, jeśli wszyscy utożsamiają cię z bohaterką maminych powieści? To niełatwe zadanie z którym musi się uporać bohaterka tej powieści, prawdziwy tor przeszkód, ale jak miło się po nim biegnie...
Czarodziej Mietek musi się ukrywać. Chowa się w pokoju Korniszonka, swojego najlepszego przyjaciela. Żeby było bezpieczniej, przybiera postać chłopca - i teraz są dwa Korniszonki! Wyglądają identycznie, tylko ten udawany jest grzeczniejszy i jakby lepiej się uczy. Którego wolą rodzice? Czy prawdziwy Korniszonek, leń i cwaniak, ma w ogóle szanse wygrać z irytującym lizusem? Dalsze losy chłopca, którego znacie z książki: Korniszonek!
Czy lubisz spacery z tatą? Asiunia i jej mały braciszek Tomek też je uwielbiają! Zwłaszcza wtedy, gdy tata pokazuje miejsca i opowiada własne historie z nimi związane. Czasem są radosne, a czasem trochę smutne. Dzieci najbardziej lubią te o Powstaniu Warszawskim, bo tata mówi, że zawsze miał szczęście, chociaż czasem to trochę zabawne. Bo na przykład czy złamana ręka albo miejsce w szpitalu pod stołem to szczęście, czy pech? Jeśli chcesz wiedzieć, dlaczego w Powstaniu Warszawskim wszystko było inne niż dziś, koniecznie zajrzyj do tej książki, a jeśli lubisz spacerować, koniecznie zabierz ją ze sobą na przechadzkę.
Grzegorz Kasdepke znów zachwyca humorem i niecodziennymi pomysłami. W tym zbiorku znajdziecie i bajki, krótkie perełki tego gatunku literackiego, i dynamiczne opowiadania, zakotwiczone w codziennym życiu. Jest tu kilka historii ku refleksji, i kilka takich, które wzruszą was do łez! Słowem h Grzegorz Kasdepke w pełnej okazałości! Kategoria wiekowa: 5+
Choć Pan Samochodzik dał się już poznać z najlepszej, detektywistycznej strony, jego zwierzchnik zleca mu niezwykle monotonne zajęcie - stanowisko kustosza muzeum w prowincjonalnym Janówku. Jednak już pierwszej nocy okazuje się że, poza pracownikami, muzeum zamieszkują także? czy to możliwe? Istoty nadprzyrodzone! Pan Samochodzik natychmiast przestaje się nudzić! Pan Tomasz, przedstawiający się czasem jako Tomasz Włóczęga, przez przyjaciół nazywany Panem Samochodzikiem, przezwisko swoje zawdzięczał niezwykłemu wehikułowi, odziedziczonemu po wuju-wynalazcy. Samochód ten, choć szpetny, ?skrzyżowanie czółna z taczką?, jak wyrażali się o nim złośliwi ? miał niesłychane możliwości: posiadając silnik Ferrari 410 mógł pędzić z szybkością 280 km na godzinę. Dzięki zastosowanej śrubie spełniał rolę łodzi motorowej. Tym pojazdem pan Tomasz wyruszył w Polskę, aby rozszyfrować kolejną historyczną zagadkę, schwytać złodziei i przemytników usiłujących wykraść cenne zabytkowe przedmioty.
To miały byś najgorsze wakacje w życiu Gabi. spędzone z dala od przyjaciół, w rodzinnej wsi ojca, bez internetu. Jak długo da się wytrzymać w takim miejscu? Cóż. da się, jeśli w sklepie pracuje sympatyczny chłopak, w pobliżu rozbije się przystojny gangster, a w małej społeczności aż kotłuje się od wzajemnych uraz i sekretów. Choć odcięta od świata wioska wydaje się marną scenerią do przeżycia wielkiej przygody i pierwszego uczucia, tu spędzonych wakacji Gabi z pewnością nigdy nie zapomni.
Jest to zbiór 22 śmiesznych opowiadań o parze wiecznie kłócących się bliźniaków. Książka w doskonały sposób łączy zabawę z elementem dydaktycznym. Dodatkową zaletą książki jest dołączony zestaw zadań i projektów do samodzielnej realizacji.
Alfabet to najnowsza książka Wandy Chotomskiej dla najmłodszych. Dzięki tym śmiesznym wierszom dzieci szybko poznają literki. Wszystko przepięknie ilustrowane przez Beatę Zdębę
Piosennik to zbiór piosenek specjalnie dla Was wybranych z całego worka pomysłów. Są to najczęściej piosenki Fasolek, dziecięcego zespołu, który tańczy i śpiewa prawie ćwierć wieku. Większość od razu wpada w ucho. A tych, którzy są ciekawi, dlaczego napisałam akurat taką, a nie inną piosenkę, zachęcam do lektury ""opowieści wokół treści"". W Piosenniku znajdziecie także nuty do samodzielnego grania. Do książki dołączona jest płyta CD z utworami śpiewanymi przez zespół Fasolki. Ciotka Klotka
Opowieść o Julku - niezłym ziółku. O budowaniu bardzo skomplikowanych, do niczego niesłużących maszyn i urządzeń. O hodowli zaskrońców w pudełku, zaklinaniu kamieni i... nieudanym wysadzeniu w powietrze pewnej łódzkiej kamienicy. To właśnie dzięki wielu swoim pasjom Julek został poetą. I to takim poetą:że choćby przyszło tysiąc pisarzyi każdy tysiąc strof by wysmażył,i każdy nie wiem, jak się nadymał,nikt nie dogoni Julka Tuwima.Rany Julek! to napisana ze swadą historia dzieciństwa Juliana Tuwima. Znajdziecie tu wiele historii z jego życia poprzeplatanych wierszami i żartami. A wszystkie tak barwne i wybuchowe, jak mikstury chemiczne małego Juliana.
Słuchając opowiadań z tego zbioru, może uda się zasnąć Waszym pociechom, choć... jest w nim tyle ciekawych historii, że nie zdziwcie się, jeśli zdarzy się inaczej! Dzieci na pewno nie natkną się tutaj na przerażające historie - nie martwcie się! Za to pośmieją się troszkę przed snem, przeżyją emocjonujące przygody, wkroczą w magiczne krainy i spotkają się z dzieciakami podobnymi do siebie. Nie ma nic lepszego od ciepłej, bezpiecznej bajki na dobranoc! Książka z płytą CD!
Koniec roku szkolnego, wakacje. Nie dla każdego. Małgosię czeka pracowity sezon na straganie rodziców. Wiktor dorabia w zakładzie pogrzebowym ojca. Ich drogi krzyżują się podczas ostatniego apelu szkolnego i już się nie rozchodzą. Razem wpadają w tarapaty i razem, trochę w ramach pokuty, a trochę z potrzeby serca, zostają wolontariuszami w ośrodku Caritasu. Wyjątkowa powieść o poznawaniu siebie i innych ludzi.
Kasia to zwyczajna dziewczyna. Ma, jak każda nastolatka, swoje marzenia i plany. Ale pewnego dnia musi zmierzyć się z problemem tak bardzo własnym, że trudno jej liczyć na pomoc najbliższych czy przyjaciół. Zanim rozpocznie przyspieszone dojrzewanie, a jej tajemnica stanie się własnością wszystkich wokół, pozna gorycz samotności i smak przerażenia. Czy wystarczy powiedzieć: ,,Sama jesteś sobie winna""? Opowieść o niechcianej ciąży. O tym, jak niełatwo być wrażliwą nastolatką w ,,przyjaznym"" świecie.
Linka niedawno dowiedziała się, że ma siostrę, którą mama oddała kiedyś do domu dziecka. Ma też ojczyma, z którym nie do końca potrafi się porozumieć. No i braciszka, który ciężko przeżywa rozstanie rodziców. W dodatku Linka idzie do liceum i po wakacjach musi odnaleźć się w nowej rzeczywistości i nowej klasie. Nie jest łatwo, szczególnie, że jej chłopak wyjechał do Londynu. Czy uda jej się znaleźć pracę i zarobić na czesne w szkole marzeń? Czy związek z Adrianem przetrwa? Związek, który nie zawsze smakuje jak czekolada mleczna. Częściej ma smak czekolady z chilli. Dalsze losy Linki zKawy z kardamonem.
Często rodzice lub opiekunowie małych dzieci pytają: ,,Co robić, aby moje dziecko nie miało w przyszłości problemów z mówieniem?"". W pytaniu tym zawarta jest troska o pierwsze kontakty werbalne pociechy. Coraz więcej dzieci ma problemy z mówieniem, a co za tym idzie, nie potrafi zwerbalizować swoich obserwacji, wyrazić słownie swoich uczuć i emocji, a w konsekwencji - nawiązać prawidłowego kontaktu z otoczeniem.Książka, po którą Państwo sięgnęliście, jest zbiorem złożonym z czterech wcześniej opublikowanych tomików wierszy logopedycznych, ukazujących się w serii ,,Na końcu języka"". Ma ona zachęcić rodziców i dzieci do wspólnej zabawy słowem, a przez zabawę - korzystnie wpłynąć na rozwój mowy.Adresatem wierszy są wszystkie dzieci, zarówno te prawidłowo rozwijające się, jak i te, które - z różnych powodów - rozwijają się wolniej.Dranie w tranie, czyli wiersze trudne niesłychanie to zbiór tekstów, których czytanie i nauka będzie okazją do zabaw językowych.Iwona Podlasińska - logopedaDo książki dołączona jest płyta CD, na której studenci słynnej łódzkiej Szkoły Filmowej recytują niesłychanie trudne wiersze.
Jak to jest, że opowieści Jolki można słuchać godzinami? Dlaczego tylko Bartek potrafi z nauczycielami załatwić każdą sprawę? I co sprawia, że czasem nawet rodzice dają się do czegoś przekonać?To magia! Ty też możesz nauczyć się, jak przekonać innych do swojej racji, jak pokonać stres przed występem, jak zabawić kogoś rozmową, a nie zgadać na śmierć!Taką magię znali już ludzie w starożytności, a dzisiaj - studiują ją menadżerowie, twórcy reklam, politycy.Ta magia - to magia retoryki!A ta książka - to twój do niej klucz!
Latem w chacie babci i dziadka zawsze jest pełno gości. Dzieci uwielbiają spędzać u nich wakacje, bo zawsze jest tu jakieś zwierzątko do zaopiekowania, podpatrzenia czy wytropienia. Czasem nawet dziadkowie nie wiedzą, kto to tak tupie nocami na strychu i czyja jest ta nora w rabatce. To wyjątkowy zbiór opowieści, bo wszystkie wydarzyły się naprawdę. Nawet jeśli czasem wydają się nieprawdopodobne.
Dzieci Karola Scheiblera codziennie przeżywają mnóstwo przygód. Uwielbiają siedzieć pod stołem podczas uroczystej kolacji i słuchać o jakiejś kolei żelaznej i potężnym carze z Rosji. Grać na pianoli i przypatrywać się, jak tata montuje wynalazek na dachu - piorunochron! Gonić po podwórku z fajerką i podglądać budowę nowoczesnej fabryki. ,,Wasz tata buduje nowoczesną Łódź"" - mówi mama z dumą. I dzieci od razu zapominają, że niektórzy mówią o nim... diabeł.
Koledzy Rokka uwielbiają jego chatę - nikt tu nie gdera i nie pilnuje porządku. Dzięki studentce-gosposi jest suto w kuchni, czysto i ogólnie - bogato, od razu widać, że ojciec Rokka, piszący bestsellery, robi niezłą kasę... W jego życiu wypełnionym romansami i karierą nie ma za wiele miejsca dla syna. Chłopak czuje, że sytuacja go przerasta, kiedy dowiaduje się, że być może ta kariera, prasa i zdjęcia w pewnej gazecie przyczyniły się do śmierci najbliższej mu osoby.""Zaskakujące zakończenie Rokko (...) dobrze oddaje siłę młodzieńczego przeżywania dramatu. Pokazuje determinację nastolatka, by nie przegrać, nie zginąć w tłumie. To scena na miarę humoru kidnapingów czy wielkich wielomilionowych interesów prowadzonych przez bohaterów powieści Niziurskiego"".
Czarodziejska poezje Danuty Wawiłow doskonale znają dziadkowie, rodzice i dzieciaki - kocha ja już trzecie pokolenie czytelników. Wystarczy bowiem chwila nieuwagi, a jej wiersze porwą was w świat, którym rządzą dzielni kałuzysci i urocze kocistki, straszni piraci przepisują tatusiom paskudne lekarstwa, a Czarny Lew zabiera wybrańców na tajemnicze nocne wyprawy. Tutaj każdy rozumie każdego. Nawet jeśli mówi po parasolsku...
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?