Zacha nie da się nie lubić. To chłopak z ,,dobrego domu"": świetnie się uczy, jest spokojny, uprzejmy, nie sprawia problemów. Jego życie zmieni się, gdy pozna Alfiego - drugorocznego z innej klasy, który ukradnie mu telefon. Czy przyjaźń z chłopcem, który go okradł i bez przerwy wikła się w trudne sytuacje, jest możliwa? Ile nieszczęść musi spaść na głowę Alfiego, nim Zach odkryje, że pod zuchwalstwem i cynizmem kolegi kryją się bezradność i rozpacz? To powieść o niełatwym, szybkim dorastaniu. O sile przyjaźni i dawaniu szansy tym, którym nikt jej nie daje.
Justyna zakochuje się w Robercie, tajemniczym chłopaku o złych oczach. Broni się przed tym uczuciem jak może, ale w końcu, po wyjeździe do bacówki, wpada po uszy. Grażyna - jej najlepsza przyjaciółka, nie może wybaczyć Justynie tej zdrady. Bo Robert był wcześniej jej chłopakiem. Ale odszedł, zostawił ją. Teraz Justyna, która się z nim spotyka, zaczyna się bać, że Robert zdradzi i zostawi także ją.
A gdyby tak drożdżowy rogalik został księżycem? Choć przez jedną noc! A koniki z karuzeli nie były wcale z drewna, tylko prawdziwe, najprawdziwsze, z miłą sierścią i aksamitną grzywą? I gdyby kukułka z zegara miała 20 małych kukułczątek, które by wszystko pomyliły zegarmistrzowi?To by było zupełnie jak z bajki 1001 dobranocy! Nie sądzicie?
Życie szesnastoletniej Oli i jej rodziny wywróciło się do góry nogami, kiedy umarła mama. Dziewczyna nie umie sobie z tym poradzić. Zbyt wiele obowiązków zwala się na jej głowę, a zbuntowana siostra nie zamierza niczego ułatwiać. Wszyscy oczekują od Oli rozsądku, są ekspertami w jej sprawie, i to jest naprawdę wkurzające. A Ola jest po prostu smutna i porządnie zagubiona. Wkrótce okazuje się, jak bardzo...
Julek - znudzony wakacjami chłopiec z dobrego domu trafia do Klondike, meliny Cegiełki, Filipka, Cygana i Karioki - jedynej spódniczki w gangu. Nie chcą go - nie pasuje do ich paczki spod ciemnej gwiazdy. Tylko Cegiełka, ten, którego ojciec pije jak bąk, lituje się nad Julkiem i wpycha do paczki. Dwie akcje i już Julek czuje się jak nowo narodzony. I gotowy do współpracy z tajemniczym szefem bandy - Tolkiem Bananem.
Henryk Wieniawski to największy polski skrzypek, który w wieku ośmiu lat został studentemParyskiego Konserwatorium. Przez kolejnelata życia nieustannie podróżował po świeciei grał po kilkaset koncertów rocznie. Uwielbiany przez publiczność, przyjmowany brawami, obsypywany kwiatami i prezentami, żył w ciągłej podróży ze skrzypcami.To o nim jest ta historia.Wiele w swoim życiu podróżowałem. Również ze skrzypcami.Przekonałem się też, że na czterech strunach tego instrumentumogę wyruszyć w cztery strony świata, nie wychodząc z pokoju.Tak działa muzyka...Polecam wszystkim książkę W podróży ze skrzypcami. Ta mu-zyczna przygoda dwójki cudownych chłopców - Henia z okresu romantyzmu i Maćka z epoki smartfonów - trzyma w napięciu od pierwszej strony. Wciąga i daje do myślenia. Wzruszai bawi. Sprawia, że przewraca się niecierpliwie kartki,by dowiedzieć się, co dalej...Konstanty Andrzej Kulkapolski skrzypek, profesor Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie
Konstancja wygrała konkurs na opowiadanie o Xymenie, nieustraszonej wojowniczce z serialu. W szkole euforia - będą grać ze swoją idolką, będą w telewizji! Serialowa Xymena, ich rówieśnica, przyjeżdża do szkoły na kilka dni przed zdjęciami, żeby wszystkich poznać. Szybko orientuje się, że życie nastolatków nie jest tak kolorowe jak w serialu, a już najmniej kolorowy jest Zyzol, który zupełnie bezkarnie pastwi się nad innymi. I jeszcze kradnie Magiczny Puchar! Xymena wie, jak sobie z nim poradzić, i z innymi kłopotami Stanki też. W końcu jest czarodziejką! Nie chce jednak nawet kiwnąć palcem w tej sprawie. To zadanie dla Stanki.
Tak się złożyło, że kiedy tylko Krysia kończy dziesięć lat, zaraz wybucha wojna. Po powrocie ze szkoły - pracuje, podobnie jak wszystkie dzieci, które znalazły jakieś zajęcie w tym trudnym okresie. Wstępuje do Organizacji, naraża życie, przewożąc meldunki, a nawet broń ukrytą w koszyku pełnym jabłek. Razem z mamą i babcią pomaga ukrywać panią Marię i jej syna Janka, który ma ""zły wygląd"". Przez jakiś czas mieszka u nich prawdziwy gangster... Krysia rośnie, zawiera nowe przyjaźnie, podejmuje kolejne wyzwania i na pewno nie może narzekać na nudę. A wojna? Uparcie nie chce się skończyć...Prawdziwa opowieść małej żoliborzanki, której udało się przeżyć i dziś może przedstawić Wam swoją historię.
Dynastia Miziołków w 1993 roku była drukowana w odcinkach przez czasopismo ""Świat Młodych"". Otrzymała nagrodę literacką im. Kornela Makuszyńskiego, a rok później została nagrodzona w konkursie ""Dziecięcy Bestseller Roku"". Powstała nawet wersja dla niewidomych, napisana alfabetem Braille`a. Książka opowiada o losach zabawnego Miziołka i jego rodziny - Mamiszona, Papiszona oraz młodszego rodzeństwa, Kaszydła i Małego Potwora. Graficznie książkę opracowała Anna Wojtunik.
Leon nie ma w domu spokoju - nowa macocha, nowa siostra i miotający się między nimi ojciec - to nie są warunki dla rozsądnego nastolatka. Dlatego z radością przeprowadza się do babci, która mieszka w jednej z łódzkich kamienic przy Piotrkowskiej. Tam, w mieszkaniu sąsiada, którego kotami ma się opiekować pod nieobecność właściciela - spotyka Miłkę, dziewczynę o dość irytującym sposobie bycia.Tych dwoje indywidualistów i samotników z czasem łączy coraz więcej: upodobania muzyczne, tajemnica despotycznej babki Miłki, niezwykłe postaci i wydarzenia, na jakie natykają się podczas swoich wędrówek po mieścieNie liczcie jednak na typowelove story. To raczej niezła szarpanina emocjonalna z ciągłym pytaniem w tle: czy warto...?
Ośmioletnia Czacha wychowuje się w rodzinie, o której mama mówi, że ""nie jest normalna"". Że niby dwóch ojców (bo siostra Czachy ma swojego) i żadnego taty w domu to jest ewenement. Czacha uważa, że jej całe życie jest eweneme-coś-tam, bo zawsze jest coś fajnego do zrobienia, i nie może pojąć, czemu mama, siostra i pani wychowawczyni regularnie załamują nad nią ręce. A ona po prostu lubi żyć i dobrze się przy tym bawić!W swoim komicznym pamiętniku opisuje kolejne szalone akcje, w których bierze udział w domu i w szkole. O dokarmianiu wszystkich znajomych psów ze wsi schabowymi, o ekscytującym obozie harcerskim i emocjonującym wyjeździe do Grecji i o swoim wielkim marzeniu - psiaku.Ten pamiętnik gwarantuje skręt kiszek ze śmiechu i kilka dobrych patentów na nudę.
Jak się uczyć, nie ucząc? Oto ambitne zadanie, jakie stawia przed sobą tytułowy Korniszonek, rezolutny siedmiolatek, który szkołę traktuje jak plac zabaw. W tych wysiłkach wspiera go równie niesforny przyjaciel, czarodziej Mietek, mozolnie zgłębiający tajniki czarnej i białej magii. Zdwajają wysiłki, kiedy w ich ręce wpada księga z zaklęciami.Książka otrzymała honorowe wyróżnienie Poznańskiego Przeglądu Nowości Wydawniczych 2004.
Młodzi bohaterowie spotykają w ruinach zamku nową koleżankę. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, ale dziewczynka ta urodziła się w... XVII wieku i dziwnym zrządzeniem losu przeniosła się w nasze czasy. Poznaje współczesny świat, poznaje nowych przyjaciół, przeżywa wiele fantastycznych przygód, a w ślad za nią przez wieki podąża tajemniczy człowiek z blizną...
Bohaterowie, których znacie już zEliksiru przygód, odbywają tym razem za sprawą cudownego napoju fascynującą podróż w XVII wiek. Czekają tam na nich niezwykłe atrakcje, zagadki przeszłości, tajemnicze postacie i labirynt podziemi pełen pułapek, kryjący legendarny skarb.
Wszyscy mówią, że Łódź jest szara i... rzeczywiście - na pierwszy rzut oka można odnieść takie wrażenie. Jednak szybko okazuje się, że to barwny tygiel, w którym wiele się dzieje. Tutejsze ulice, kamienice, fabryki i pałace kryją mnóstwo tajemnic. Zapraszamy na spacer po barwnej Łodzi i gwarantujemy, że czytając ten przewodnik, nie raz się zadziwicie. I że w najbliższą sobotę nie będziecie się mogli zdecydować, gdzie się wybrać - tyle miejsc warto w Łodzi odwiedzić!
Koniec roku szkolnego już blisko. Wszystko wskazuje na to, że lato będzie całkiem zwyczajne. Piątka przyjaciół zamierza spędzić wakacje w swoim miasteczku. Czy nudne łowienie ryb w pobliskiej rzece może być początkiem fantastycznych wydarzeń? Bohaterowie przeżywają niesamowite przygody, odbywają przedziwne podróże w czasie i przestrzeni, są świadkami niecodziennych wypadków, poznają tajemnice sprzed wieków.
Powieść Ania znalazła się wśród dziesięciu książek wyróżnionych nominacją do nagrody ,,Książka Roku"", przyznawanej przez Polską Sekcję IBBY. Ma znakomicie nakreślonych bohaterów, dynamiczną akcję, mądre i ważne przesłanie. Młodzi dojrzewają tu do trudnych moralnie wyborów, dorośli -- strzegą zasad, które dają im siłę i mądrość. [...] Ania to powieść etycznie gęsta, ale i bardzo przejrzysta. Mówi czytelnikom: dom tworzą ludzie; ponosimy odpowiedzialność za tych, których kochamy i którzy nas kochają.Danuta Świerczyńska-Jelonek
Tym razem pan Samochodzik nie będzie szukał kosztowności czy cennych dokumentów, ale człowieka. Od samego początku będzie mu pomagać piękna i tajemnicza dziewczyna o imieniu Bajeczka. Nastrojowe wieczory na pokładzie jachtu dryfującego po jeziorze, ważna misja i atmosfera zagadki na długo zostaną w pamięci czytelników, którzy sięgną po tę książkę.
Będę u Klary to ostatnia część trylogii opowiadającej o grupie młodych dorosłych, stojących na granicy poważnych wyborów życiowych. Jej bohaterem jest niezbyt sympatyczny Olek Tarwid, znany czytelnikom z powieści O melba! i Stan podgorączkowy. Ucieczka od brutalnego ojca i rodzące się w bogatym gnojku wątpliwości to główny wątek książki. U ojca było mu źle, ale bez ojca i jego pieniędzy może być jeszcze gorzej.Seria dramatycznych zdarzeń prowadzi Olka do zabitej dechami wiochy, miejsca dla niego całkowicie egzotycznego. Tam właśnie spotyka ludzi, którzy okażą się najważniejsi w jego życiu. Początkowo powiąże ich sprawa wypadku, potem autostrady budowanej przez starego Tarwida, której ci ludzie nie chcą. Rychło okaże się, że tych powiązań jest znacznie więcej.Książka nominowana do nagrody Książka Roku Polskiej Sekcji IBBY
Problemy maluchów wcale nie są małe. A to w przedszkolu pojawia się nowa osoba, na dodatek ze Szwecji, a to trzeba pomóc choremu koledze, a to po raz pierwszy założyć (przy wszystkich!) okulary, wystąpić w przedstawieniu. Kilkulatków zaprzątają naprawdę ważne sprawy! Cała sztuka w tym, by dziecięce dylematy dostrzec i rozwiązać. Barbara Gawryluk czyni to po mistrzowsku. Pokazuje świat oczami dziecka. Bez wymądrzania się, za to prosto i z humorem uczy najmłodszych troski o innych, odpowiedzialności i tolerancji. Ktoś, kto sepleni, pochodzi z innego kraju, nie ma mamy czy taty, wcale nie jest gorszy! A okulary na nosie to powód do dumy. W końcu Adam Małysz i Harry Potter też je noszą!
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?