Niepokorne to trylogia opowiadająca o wyjątkowych kobietach, których zawiłe losy splatają się w scenerii młodopolskiego Krakowa. Eliza, Klara i Judyta spełniają swoje marzenia kosztem trudnych kompromisów, płacąc wysoką cenę za szczęście.
Jest jesień 1895 roku. Eliza Pohorecka dotąd uczyła się zawodu w otwockiej aptece, lecz opuszcza Kongresówkę, gdy jako jedna z pierwszych kobiet zostaje przyjęta na Uniwersytet Jagielloński. W cesarsko-królewskim Krakowie, pełnym uprzedzeń i konwenansów, będzie musiała się zmierzyć z niechęcią wykładowców, tragiczną przeszłością rodziny i zakazanym uczuciem. Na szczęście wspiera ją Klara Stojnowska, idealistka i emancypantka. Ona także prowadzi swoją prywatną wojnę – przeciw konserwatywnemu ojcu. Tymczasem Judyta Schraiber, Żydówka z Kazimierza, ucieka z domu – z namiętności do mężczyzny i miłości do sztuki. Stara się zostać malarką, bierze lekcje u Wyspiańskiego i walczy o swoją niezależność. Nie wie, że wkrótce będzie musiała bronić czegoś równie cennego: tożsamości.
Choć Eliza, Judyta i Klara z pozoru bardzo się różnią, coś je jednak łączy. Każda z nich jest niepokorna…
Kapitan Aidan Samuels nigdy nie był i raczej nie będzie ulubieńcem możnych tego świata. O nagrodach, zaszczytach, spokojnym życiu, łasce cesarza i jego urzędników może spokojnie zapomnieć. Zamiast odpocząć, zostanie wysłany w kolejną misję, która ma pomóc wyjaśnić, czym są tajemnicze skupiska materii pojawiające się w kosmosie.
Wyprawa badawcza czterech niszczycieli przekształca się w bezpardonową łomotaninę z flotą piratów, a Aidan Samuels wraz z innymi kapitanami muszą wykazać się po raz kolejny hartem ducha i zimną krwią.
Do tego dochodzą knowania i intrygi, wojny cesarskich buldogów pod dywanem oraz zmagania wpływowych koterii. Nawet don Sebastian Lerma, wielki inkwizytor i zaufany człowiek cesarza, nie może czuć się bezpiecznie w tym wrzącym kotle. Jakby tego było mało, Samuels ma na pokładzie zepsute arystokratyczne jajo, potomka wielkiego rodu, który pała do kapitana szczerą, absolutnie niepozbawioną podstaw nienawiścią.
Czy „Sirene” i jej niepokorny oraz cokolwiek szalony dowódca poradzą sobie z nowym wyzwaniem?
Napisana ujmującym, ciepłym językiem saga rodzinna, opowiadająca historię matki i córki wobec burzliwych dziejów Polski XX wieku. Wbrew pułapkom losu tworzą kochającą rodzinę, patrzą na świat z radością życia. Od pierwszych stron książki wciągają nas w swój świat.
Cz. IV Jak to się skończy
Kasia oddaje się wychowywaniu córeczki, ale tęskni za sceną. Cyklicznie trafia do Paryża, poznaje świat rosyjskich kabaretów, jednak szara polska rzeczywistość stawia ją przed kolejnymi wyzwaniami. Lata 70., stan wojenny, trudne lata 80., a potem wielkie nadzieje związane z czerwcem 1989 r. i powracające pytanie: jak to się skończy?
Jest to wspaniale napisany utwór. Wprost gotowy scenariusz filmowy, pełen cudownych charakterów i sytuacji chwytających za gardło. Rewelacja!!! Aromat książki, jej niezwykła pasja, koloryt, emocje, wiarygodność są mi bliskie i wywołują olbrzymie doznania.
Jerzy Antczak
Ważne są książki takie jak ta, bardzo ważne dla naszej polskiej psychiki. Przyznam się, że czytałem tę kipiącą energią życia i świetnie napisaną książkę też jako odtrutkę na typowe dla polskiego obywatela poczucie przysmucenia, niedostrzegania, jak wiele na lepsze się zmieniło.
Ernest Bryll
Daleka przyszłość – era podróży międzygalaktycznych, czyli zmierzch trzeciego tysiąclecia. Raoul Dupont, niegdyś członek Sił Kosmicznych Układu, dzięki odkryciu złóż retelitu wiedzie obecnie dostatnie życie. Czas umilają mu klonoandroidy – najpierw Afrodyta, a później także Iryda – obie zaprogramowane tak, by zapewniać najwyższe cielesne rozkosze. Tę sielankę burzy wiekowy dyktator z Ganimedesa - psychopata Groom, ogarnięty obsesją młodości. Retelit wchodzi bowiem w skład środka odmładzającego, a Raoul jako ten, który odciął mu dostęp do niego, staje się jego wrogiem numer jeden.
Kolejna cześć familijnej sagi, której główną bohaterką jest Zosia Knyszewska. W „Odmianie przez przypadki” członkom tej stale powiększającej się rodziny nie jest pisany spokojny, ustabilizowany żywot. Wszyscy nieustannie muszą stawiać czoła coraz to nowym wyzwaniom – karierze, miłości, zdradzie, chorobom, śmierci. Wracają nawet niezakończone sprawy sprzed lat. Jednak bohaterowie sagi, niezależnie od życiowych priorytetów, miejsca zamieszkania czy łączących ich zależności, żyją ze sobą w jak najlepszej komitywie. Wielość wątków, szybka akcja i ogromna dawka optymizmu sprawiają, że „Odmiana przez przypadki” uzależnia. I to bez względu na wiek!
Wchodząca w skład monumentalnego cyklu „Komedia ludzka” powieść o młodym poecie z prowincji, który przybywa do Paryża i od wewnątrz poznaje środowisko literatów i dziennikarzy. Okazuje się, że w tym bezwzględnym światku cynizm, interesowność i smak władzy nad konsumentami sztuki to najwyższe wartości. Z początku pełen wiary w moc pióra Lucjan Chardon de Rubempré stopniowo traci złudzenia i sam ulega obowiązującym tutaj regułom. Ostatnią ostoją uczciwości jest jego przyjaciel prowadzący drukarnię w rodzinnym Angouleme.
Jak daleko można się posunąć w sztuce manipulacji?
W kilku miejscach na świecie dochodzi do spektakularnych zamachów: w Bostonie od kuli snajpera ginie prezes dużego koncernu farmaceutycznego, w Dijon zostaje zastrzelony podpułkownik Legii Cudzoziemskiej, a w Londynie major chińskiego wywiadu zostaje otruty radioaktywnym polonem. Czy wszystkie te wydarzenia mogą mieć jakikolwiek związek ze spokojnym życiem, jakie prowadzi w Warszawie młoda pisarka Anna? Każdy jej krok śledzi były policjant, wynajęty przez tajemniczego mężczyznę, który ukrywa się pod pseudonimem „Iron”. Prywatny detektyw początkowo dochodzi do wniosku, że życie Anny oraz jej męża biznesmena nie należy do szczególnie fascynujących. Wkrótce okazuje się jednak, że były tajniak bardzo się pomylił. Zwiodły go śmiertelnie niebezpieczne pozory…
„Rzadko się zdarza, by powieść sensacyjna, oparta na suspensie i korzystająca
ze wszystkich ważnych dla tego gatunku wyznaczników, flirtowała z wątkami
ezoterycznymi, gdzie rządzą tak egzotyczne tematy, jak numerologia i kontakty z duchami. Autorowi Kota z Cheshire to się znakomicie udało, dlatego z pełnym przekonaniem polecam tę książkę”.
Wojciech Chudziński, „Nieznany Świat”
„Stosując niewielkie uproszczenie, całą literaturę możemy podzielić na dwa nurty. W pierwszym z nich cierpienia twórcze autora dosyć sprawnie przekładają się na męki czytelnika. A to często skutkuje Nagrodą Nobla. Natomiast w nurcie drugim radość tworzenia owocuje zwykle radością lektury. Kot z Cheshire z całą pewnością nie uleczy miłośników książek z potrzeby czytania, a przy okazji dostarczy im sporo rozrywki oraz emocji”.
Wiktor Żwikiewicz, pisarz science fiction
Agnieszka i jej brat Adam szykują się na zagraniczne wczasy. Wskutek przykrego zrządzenia losu, zamiast w egzotycznych krajach, lądują... u swojej ciotki, w pewnej niedużej, warmińskiej wiosce. Na domiar złego sieć telefoniczna nie ma tu zasięgu, a internet dotrze dopiero za kilka miesięcy. Zapowiadają się wakacje, że weź przestań!
Wbrew obawom, udaje im się jednak nawiązać nowe przyjaźnie i dzięki nim poznać okolicę. Pewnego razu podsłuchują mega-zagadkową rozmowę, a sielski wypoczynek zmienia się diametralnie po spotkaniu w lesie tajemniczego, starszego mężczyzny. Nastolatki wszczynają prywatne śledztwo, prowadzące do starego grobowca. Okazuje się, że muszą stawić czoło całej bandzie opryszków! Od przygód aż kipi!
Kuszenie losu
...w pogoni za uznaniem,natchnieniem, miłością, spełnieniem…
Współczesna powieść obyczajowa osadzona w środowisku wydawców i pisarzy. Główny bohater zmagający się z kapryśną weną, tak mówi o sobie: „Piszę z potrzeby serca. Byłoby to z pewnością zajęciem oczyszczającym, gdyby nie fakt, że muszę stale przebywać ze sobą, człowiekiem słabego ducha, niezbyt odważnym przeniewiercą, który potrafi zdradzać wszystko, co było mu drogie...” Zawieszony między światem fikcji, którą buduje a życiem realnym w Polsce, w czasach transformacji; ze wszystkim, co mami i kusi, czy sprosta trudnym wyzwaniom?
Jak każdą książkę Barbary Rybałtowskiej, Kuszenie losu „czyta się” jednym tchem
– to wspaniała lektura ze świetnymi dialogami i żywą akcją.
Barbara Rybałtowska autorka sagi:
„Bez pożegnania”, „Szkoła pod baobabem”, „Koło graniaste”. Pisarka, autorka tekstów piosenek, monodramu „Próba u Poli Negri”, aktorka, malarka. Ma w swoim dorobku powieści, a także liczne biografie znanych postaci polskiej sceny, Barbary Brylskiej, Barbary Wrzesińskiej, Stefana Rachonia, Igi Cembrzyńskiej i Andrzeja Kondratiuka.
Zapraszamy do mrocznego świata wykreowanego przez jednego z najpopularniejszych polskich pisarzy grozy, który potrafi wywołać u odbiorcy gęsią skórkę, ale też często zainspirować do głębszych przemyśleń. Zbiór „Opowiem ci mroczną historię” usatysfakcjonuje zarówno zdeklarowanych miłośników horroru, jak i czytelników sporadycznie sięgających po ten rodzaj literatury.
„Opowiem ci mroczną historię” to pierwszy zbiór krótszych tekstów autorstwa Stefana Dardy. Zawarte w nim utwory powstawały przez kilka lat i są niejako zwieńczeniem oraz podsumowaniem pierwszego etapu twórczości Autora. W publikacji można znaleźć opowiadania, które czytelnicy mogli poznać już wcześniej – jak choćby nominowane do Nagrody Zajdla „Ostatni telefon” i „Spójrz na to z drugiej strony” – czy tytułowe „Opowiem ci mroczną historię”, opublikowane wcześniej w jednej z polskich antologii grozy oraz za granicą. Zbiór zawiera też teksty nigdzie wcześniej niepublikowane, jak chociażby utwór „Nika” (Stefan Darda mierzy się w nim ze znaną ze słowiańskiej mitologii postacią wampira) czy opowiadanie „Pierwsza z kolei” – poruszający formą i przerażający realizmem tekst niezawierający wątków fantastycznych.
Wszystko zaczyna się od zabójstwa w będzińskim zamku. Ofiarą jest Krystyna Sprawa, kustoszka tutejszego muzeum. Sprawę przejmuje inspektor Józef Świenty, który stopniowo dociera do szczegółów zbrodni. Wraz z rozwojem śledztwa wychodzi na jaw, że w obrazach Jana Matejki znajdują się wskazówki, które mogą wywrócić do góry nogami zarówno znaną nam historię, jak i przyszłość Polski.
Wartka akcja nie zostawia odbiorcom chwili wytchnienia. Takiego humoru sytuacyjnego, zgrabnych gier słownych i zabawnych gagów próżno szukać w “Kodzie Leonarda da Vinci” Dana Browna.
Napisana z epickim rozmachem, trzymająca w napięciu saga rodzinna!
Poruszająca opowieść o zawiłych losach polskiej nauczycielki i niemieckiego oficera SS oraz ich potomków. Pełna dramatycznych momentów historia rozgrywa się na przestrzeni niemal osiemdziesięciu lat, przenosząc czytelnika z przedwojennego Wolnego Miasta Gdańska i pruskiej arystokratycznej posiadłości w Szlezwiku-Holsztynie, do okupowanego Krakowa i Olkusza, powojennego Berlina Wschodniego i Warszawy, następnie do prowansalskiej wsi i Paryża lat sześćdziesiątych, by znaleźć finał w Polsce w czasach obecnych. Barwnie kreśląc postacie i umiejętnie dawkując tajemnice, autorka stworzyła
wzruszająca opowieść o wybaczaniu, miłości, trudnych wyborach i dylematach moralnych, nienawiści, żądzy zemsty, chciwości i skomplikowanych relacjach rodzinnych.
* * *
„Gdy nazistowska nawała pustoszy Europę, jeden człowiek w mundurze SS ma odwagę okazać ludzkie uczucia. Cena, jaka przyjdzie mu za to zapłacić, jest bardzo wysoka. Miłość, namiętność i wielka historia XX wieku – Joanna Jax zabrała mnie w podróż, której długo nie zapomnę. Od czasów Wichrów wojny Hermana Wouka żadna powieść mnie tak nie poruszyła”.
Adrianna Michalewska, Granice.pl
„Powieść Dziedzictwo… to saga rodzinna rozgrywająca się na przestrzeni ponad osiemdziesięciu lat. Uzmysławia, że namiętność, zemsta, miłość, prawda i kłamstwo nie zmieniają się pod wpływem miejsca i czasu. Stopniowe odkrywanie przez autorkę tajemnic rodzinnych nawiązuje do stylu pisania Marii Nurowskiej”.
Katarzyna Michałowska, redaktor naczelna „Płyń POD PRĄD”
Dwójka gimnazjalistów dziwnym zbiegiem okoliczności trafia do świata gier komputerowych.
Przemierzają tę dziwną krainę, podzieloną na różne kategorie. Okazuje się, że w każdej z nich panują
osobliwe prawa i idee. Kalina i Kaj, chcąc się wydostać z tej alternatywnej, zrozumiałej tylko dla
dorosłych rzeczywistości, muszą stawić czoła wszelkim przeciwnościom . Spotkania z Ideami
Zaściankowości, Zakłamania, Nerwic, Biurokracji uświadamiają im, jak wiele traci pokolenie ich
rodziców.
Wartka akcja i misternie skonstruowana fabuła dla młodzieży i dla dorosłych. Trochę dla rozrywki,
trochę ku przestrodze!
Koktajle Mołotowa, porwania, podpalenia, ostrzał z karabinów maszynowych... Służby milicji w Sankt Petersburgu nie mają lekko. Kamil Stochard z ABW, przybywający kapitanowi Sukoninowi z odsieczą, próbuje nie tylko rozwikłać kryminalne zagadki. Okazuje się, że przeciwko sobie mają nie tylko najwyżej postawione osoby z władz świeckich i duchownych, ale także guimony – magiczny pomiot Cthulu. Czym zaowocuje spotkanie z carem przestępczego podziemia – Niebieskim Krukiem? Co rosyjska policja ma za uszami? Porywająca, wartka akcja dla miłośników kryminału i science fiction!
Trzy historie mężczyzn, nazwanych protekcjonalnie „kociakami”. Każdy z nich w jakiś sposób przeżywa „kryzys męskości”, przejmując „kobiece” role społeczne. Są tu zatem mężowie dominujących, utrzymujących rodzinę żon. Mężowie ci piastują stanowisko „kury domowej”: zajmują się wychowywaniem dzieci, sprzątaniem i gotowaniem. Jest też lowelas, próbujący za wszelką cenę przypodobać się kobietom. Ale, ale. W książce nie ma nic z moralizatorstwa. Jej słuchanie można porównać do zabawy na karuzeli. Akcja nabiera tempa. Jest śmiesznie, mnóstwo żartów i rechotów, choć momentami bywa też strasznie.
25 planet wchodzących w skład Imperium wkrótce będzie obchodzić swój jubileusz- sto lat istnienia. Na tę okoliczność Panujący Imperator Ludzkości, Gorgon Nemezjusz Ezra planuje spektakularną “niespodziankę” - prawdziwy pokaz swojej siły. Pragnie m.in. odbić swoją “ojczystą” planetę Ziemię. Czego się spodziewać po Erthirach i Unithirach? Czy Terra Damnata zostanie dołączona do WayEmpire? W centrum wydarzeń znajduje się rzecz jasna gierczany detektyw, Ran Torkil Aymore. Dwoi się i troi, by opanować piętrzące się trudności. Dodatkowych emocji dostarcza odbiorcom świetny głos Marcina Popczyńskiego.
Ostatni tom
ekscytującej sagi fantasy o losach
Bree Whelan, dziewczyny z rodu aniołów.
Obrońcy Nirgali rozpierzchli się na cztery strony świata. Gdy tropiony przez mnichów Hauruki Mikail bezskutecznie szuka sojuszników, by nadal walczyć z zakonem, a Erykowi i Maite śmierć zagląda w oczy, wydaje się, że nawet magiczna Korona Mandalich nie odmieni wyroków przeznaczenia. Czy w obliczu tak przytłaczającej klęski możliwe jest jeszcze zwycięstwo? Zwłaszcza że anioły mają niewielu prawdziwych przyjaciół…
Po powrocie z Tamtego Świata księżniczka Nana oddycha z ulgą – jest już W DOMU. Szybko okazuje się, że życie w wyniszczonej wojną Jangblizji nie należy do najłatwiejszych. Kosztem wielu wyrzeczeń i trudności musi dostać się wraz z przyjaciółmi: Ewą, Dawidem i Fitelsem do lasu, gdzie przebywają ich sprzymierzeńcy. Każdego dnia ich przyjaźń i lojalność jest wystawiana na próbę. Tymczasem brat Nany - Roan, ciągle pozostający w Tamtym Świecie, niestrudzenie poszukuje ojca. Czy rodzeństwo spotka się ponownie? Czy Roanowi uda się ponownie zjednoczyć wygnanych Jangblizjan? Jaki obrót przybierze wojna ze Szmaragdową Panią?
Dawno, dawno temu – czterdzieści tysięcy lat wstecz – dwie wrogie kosmiczne cywilizacje toczyły ze sobą wojnę. Wielkim przegranym okazała się Arnvallia, której niedobitki zdołali umknąć siłom wroga w tylko sobie znanym kierunku. Od tamtej pory psy gończe skrupulatnie przeczesują kosmos, by doszczętnie zniszczyć jakiekolwiek ślady dawnego Imperium. W końcu na obrzeżach Galaktyki natrafiają na planetę, mogącą mieć związek z Arnvallią. I tu rozpoczyna się właściwa akcja “Syndromu Everetta”.
Czy tą planetą jest Ziemia?
Czy ludzkość ma jakiekolwiek szanse w starciu z niewyobrażalnie potężną armią?
Przed Państwem tom 1 pt. “Ulysses” - doskonała konstrukcja fabuły, zaskakujące zwroty akcji, porywające pomysły i nietuzinkowe rozwiązania. Ten debiut Jarosława Ruszkiewicza na pewno nie zniknie tak szybko jak Supernova z gwiezdnego firmamentu polskiej literatury science fiction.
Gadamec. Zabaweczki. Sztorm – Wiek XXII. Ziemię ogarnia fala zamieszek, a gatunek homo sapiens, jakkolwiek posiadł umiejętność kopiowania każdej jednostki, zmierza prosto do samozagłady. Najbardziej wpływowi uciekają megastatkami na planetę Gaję, która – zamiast być bezpiecznym schronieniem, staje się potencjalnym miejscem bitwy. Tymczasem Torkil Aymore, którego poznaliśmy w poprzednich częściach cyklu Gadamec, próbując ratować sytuację, staje się wojownikiem Gajańskich Sił Zbrojnych. Przypadkiem odkrywa też straszny sekret koncernu Mobillenium, skrywany na odległej planecie Hoedus, dwieście lat świetlnych od Słońca. Co znamienne, Torkilów jest trzech. I każdy ma problem z własną tożsamością. Akcja zaskakuje w trójnasób!
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?