Autor bazując na własnym doświadczeniu zawodowym postanowił zaprezentować bardzo prosty model muzykoterapii grupowej wspomagającej pracę nad komunikacją dzieci
z głęboką niepełnosprawnością intelektualną i dziecięcym porażeniem mózgowym, uwzględniającej możliwości percepcyjno-motoryczne takich osób. Drugą propozycją jest „terapia śpiewem „, którą stanowi zestaw zabaw muzyczno-ruchowych przeznaczonych dla dzieci przedszkolnych z nieharmonijnym rozwojem mowy. Jest to próba integracji wszystkich działań procesu wychowania przedszkolnego dotyczących rozwoju kompetencji językowych, rozwoju emocjonalnego i społecznego dzieci w przedziale wiekowym od 3 do 6 lat.
Książka jest wartościowa merytorycznie, mądra życiowo, potrzebna i pożyteczna społecznie, a przy tym pilnie oczekiwana przez wielu rodziców, a także pedagogów, logopedów i innych terapeutów.
Głównym adresatem niniejszej publikacji jako podręcznika są studenci szkół wyższych, nauczyciele przedmiotu "przedsiębiorczość" i ci, którzy dopiero zamierzają w sposób profesjonalny prowadzić działalność gospodarczą. Społeczność wymienionych grup winna zrozumieć istotę przedsiębiorczości wszechstronnie. Sposób prezentacji idei związanych z przedsiębiorczością w oparciu o poprawność naukową, wartościowe i syntetyczne wywody oraz jasny, zrozumiały i przekonujący język to cenne walory publikacji świadczące o jej przydatności dla potrzeb dydaktycznych.
Wciąż wzrastający procent dzieci z wadami postawy i związane z nim zainteresowanie nauczycieli i rodziców problematyką gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej legły u podstaw opracowania niniejszych materiałów metodycznych.
Boży Wojownik. Przeznaczenie to debiut literacki Damiana Deszczaka, ucznia jednego z rzeszowskich gimnazjów. Książka o bardzo ciekawej fabule, godna polecenia miłośnikom prozy fantazy, bo w taki nurt została wpisana.
Główny bohater, Damian (interesujący i zarazem bardzo odważny ze strony au-tora zabieg nazywania głównego bohatera swoim imieniem!) jest przeznaczony do wielkich rzeczy, choć nie jest tego świadomy. To osoba wybrana, mająca do-prowadzić do zwycięstwa. Jednocześnie obdarzony jest mocą nadprzyrodzoną, posiada atrybuty w postaci zbroi i broni, które dodają mu sił.
Podstawowym tematem powieści jest walka dobra ze złem. Wielość bohaterów, ich postawa, a także ilość podjętych wątków nie przeszkodziła autorowi, aby skonstruować wyraziste postacie uczestniczące w odwiecznej walce dobra ze złem. Co więcej, poszczególne postacie reprezentują bardzo wyraźne postawy etyczne.
Praca opiekuńczo-wychowawcza świetlicy ogniwem działalności wychowawczej szkoły w świetle literatury pedagogicznej
Wademekum planowania i organizacji pracy świetlicy
Plan pracy wychowawczej świetlicy w zreformowanej szkole
Monitoring i ewaluacja planu pracy świetlicy
cenariusze przebiegu spotkań integracyjnych wspomagających rozwój aktywności twórczej dzieci, organizowanych przez świetlicę we współpracy ze środowiskiem szkolnym i lokalnym
Propozycje zabaw wspomagających rozwój aktywności twórczej dzieci
Niniejsza książka jest skierowana przede wszystkim do rodziców dzieci z wadami postawy oraz do wszystkich cierpiących na choroby kręgosłupa. Można w niej znaleźć zestawy ćwiczeń zapobiegających wadom postawy, a także przydatne dla każdego nauczyciela wychowania przedszkolnego scenariusze bajek zachęcających do ćwiczenia najmłodsze dzieci.
Przystępny język, pozbawiony zwrotów wytrawnego chirurga ortopedy, często niezrozumiałych dla pacjenta, przyczyni się zapewne do łatwego przyswojenia treści książki przez starszych i młodszych czytelników.
Książka przedstawia zestaw kilkunastu scenariuszy godzin wychowawczych dla uczniów klas IV-VI poruszających tematykę ścieżki ekologiczej i prozdrowotnej.
Potrzeba szerokich badań i refleksji nad problematyką miłości wynika z założenia, iż misją działalności pedagogicznej jest wielorakie wspomaganie rozwoju człowieczeństwa w człowieku. Miłość jest zjawiskiem towarzyszącym człowiekowi od poczęcia do śmierci, dlatego owo wspomaganie powinno dotyczyć także wzrastania w miłości.
Książka Miłość – zagubiona wartość współczesnej pedagogiki jest pierwszym tomem cyklu prac poświęconych niezbadanej wciąż tajemnicy miłości człowieka. Wychowanie jest dziełem miłości; dlatego powinno być przede wszystkim oparte na podwalinach prawdy i miłości (Marcelina Darowska).
Treść książki stanowi swoistą podbudowę teoretyczną prezentowanych w kolejnych monografiach problemów. Na cały cykl prac z zakresu pedagogicznej problematyki miłości – obok tej monografii składają się następujące książki:
- Rozwój rozumienia miłości
- Meandry miłości
- Deficyt miłości
Meandry miłości to kolejna praca z cyklu monografii poświęconych pedagogicznym problemom miłości. Należą do niego następujące książki: Miłość - zagubiona wartość współczesnej pedagogiki; Rozwój rozumienia miłości oraz znajdujący się w opracowaniu tom Deficyt miłości. Meandry dotyczą drogi, ale także bezdroży, wertepów i manowców, po jakich może zmierzać człowiek doświadczający swojej miłości. Treścią książki są tylko niektóre z trudności i kłopotów tworzących ten złożony labirynt siatki pedagogicznej problematyki miłości. Znaczną część objętości książki poświęcamy miłości w rodzinie, jako niezastąpionemu środowisku, które kreuje i przekazuje miłość. Jedynie dom rodzinny, który szanuje każdego człowieka, przekazuje tę wartość dalej, młodszemu pokoleniu. Dziś tego młodzieży brakuje najbardziej. Zagrożenie własnej godności i wartości domu rodzinnym powoduje, że człowiek staje się podatny na manipulację i szuka oparcia w grupie rówieśniczej. Czy go znajduje?
Durban... Lagos... Kair... Wzdłuż i wszerz całego kontynentu Afryki, ważni biznesmeni amerykańscy są systematycznie mordowani – i to w okolicznościach przyprawiających o dreszcze. Aby wytropić tajemniczego zabójcę, zostaje wysłany specjalny tajny zespół. Gdzieś w ukryciu czyha samotny mściciel, będący na ścieżce wojennej z korupcją dwudziestego wieku – przyczaił się, aby zadawać cios za ciosem. I nagle cały kontynent staje się areną śmiertelnego polowania na zabójcę...
Niezwykle interesująca powieść. Trzymająca w napięciu, wyśmienicie napisana... przybliża nam z całą mocą prawdziwą Afrykę.
Kryminał o ciekawej fabule, godny polecenia miłośnikom gatunku, osadzony w egzotycznej scenerii, porusza ważkie kwestie kolonialnego dziedzictwa Afryki.
Książka Coaching Line to fascynująca i niebanalna podróż po krainach teorii i praktyki coachingu.
Książka, przeznaczona głównie dla: coachów i kandydatów na coachów, ale również menedżerowie, oraz osoby zainteresowane rozwojem umiejętności menedżerskich, osoby prowadzące działalność gospodarczą, trenerzy i konsultanci zajmujący się zarządzaniem, i szkoleniem, także osoby pracujące w kadrach i każda osoba zainteresowana życiem i problemami nowoczesnego przedsiębiorstwa, psychologią i socjologią.
Książka zamyka cykl prac z zakresu pedagogicznej problematyki miłości obejmujący:
·Miłość – zagubiona wartość współczesnej pedagogiki
·Rozwój rozumienia miłości
·Meandry miłości
Miłość porównuje się czasem do czasu, który od zawsze był, jest i zawsze będzie, a choć wciąż mija, nigdy go nie zabraknie, ale też zawsze jest go zbyt mało.
Zbyt mało miłości, niewystarczająco mocna miłość, miłość niedojrzała, deficyt miłości nie jest nigdy obojętny dla życia człowieka. I to dotyczy każdego człowieka w każdym stadium jego rozwoju. Jego przyczyną może być syndrom patologii społecznych i rodzinnych, rozwody, porzucenia, wyjazdy zarobkowe za granicę. Ale może wynikać z błędów w procesach wychowania:
Gdy rodzice są nieobecni, i gdy nie przekazuje się niczego – młodzież staje się zagubiona, zbłąkana (...). Przypomina ona wówczas ptactwo wodne w plamie ropy, które na próżno chce się oczyścić (...) Ta młodzież zraniona brakiem miłości rodzicielskiej, złym wychowaniem, kiepską edukacją, narkotykami i brutalnością – staje się podobna owemu ptactwu – pisał W. Łysiak, (2000), Stulecie kłamców, Chicago – Warszawa 2000.
Rozległość problematyki jest powodem tego, że w prezentowanej książce nie wszystkie problemy wynikające z deficytu miłości zostały omówione.
„Dopust Boski” powstał w latach osiemdziesiątych. Losy swojej rodziny skazanej na zesłanie przedstawił Autor z punktu widzenia dziecka, jakim był wtedy. Z dokładnością, jakby czas na zawsze się zatrzymał w miejscu utraconego dzieciństwa. Z dziecięcą ciekawością postrzegany świat był niezrozumiały, bo nikt nie wiedział, za co, dlaczego spotkał go ten dopust. Na swój sposób trzeba było jednak za wszelką cenę przeżyć, by wrócić do utęsknionego domu. Przeżycia zostały świeże, czas nie zatarł pamięci krzywdy, ocalił każdy drobiazg zdarzenia, uwiarygodniając jego przebieg. Część wspomnień sama układa się Autorowi wierszem, budząc go w środku nocy, wkładając długopis w rękę. W takiej postaci zostały zamieszczone na końcu powieści i stanowią jej poetyckie dopełnienie. Wspomnienia napisane z prostotą i szczerością, mają wartość niecodziennego dokumentu czasu.
Książka "Czas pokoju i niepokoju", jest piątą książką autora. Zamyka jego wspomnienia dotyczące wojennej drogi, pełnej wielkich przeżyć: katorgi syberyjskiej, gehenny kazachstańskiej, następnie lat przedfrontowych i dramatycznych lat walki, w czasie których brał udział w bataliach na przyczółku warecko-magnuszewskim, w ciężkiej, dramatycznej bitwie z forsowaniem Wisły podczas niesienia pomocy Powstaniu Warszawskiemu, w szturmach na Wał Pomorski oraz w dziesięciodniowych walkach w Kołobrzegu, zwanych kołobrzeskim piekłem, kiedy to został ciężko ranny i za te walki odznaczony Orderem Virtuti Militari.
"Czas pokoju i niepokoju" przedstawia ostatnie tygodnie wojny i jej - przywitane z radością - zakończenie, wreszcie refleksję autora nad czasem przyszłym.
Niniejszy przewodnik metodyczny dotyczy Programu wychowawczego świetlic - Liście wielkiego drzewa życia. Programu wspomagającego rozwój aktywności twórczej dzieci, dopuszczony do użytku szkolnego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu.
Numer dopuszczenia: DKOS-5002-24/04.
Święci patroni prawników to pierwsza na rynku wydawniczym publikacja przybliżająca sylwetki świętych Kościoła Katolickiego, uchodzących za duchowych wspomożycieli przedstawicieli zawodów prawniczych. Książka choć w zamierzeniu adresowana jest przede wszystkim do środowiska prawników, w swym przesłaniu ma charakter niewątpliwie uniwersalny. Zaprezentowane biografie obrazują możliwość pogodzenia nieprostej prawniczej profesji z życiem godziwym i byciem prawdziwym chrześcijaninem. Stanowią dowód tego, iż praca adwokata, komornika, notariusza, prokuratora, radcy prawnego czy sędziego nie stoi na przeszkodzie osiągnięcia świętości, a wręcz przeciwnie, dostarcza licznych okazji, aby świętym się stać. Każda grupa zawodowa potrzebuje wyrazistych i promieniujących wzorów ucieleśniających tak standardy rzetelności, jak i międzyludzkiej przyzwoitości oraz solidarności. Specyfika prawniczych zawodów, zwłaszcza styczność każdego dnia z krzywdą i dramatami jednostek, czyni tę potrzebę jeszcze silniejszą. Niniejsza książka wychodzi naprzeciw oczekiwaniom współczesnych prawników poszukujących autorytetów pomocnych w przezwyciężaniu dylematów, rozterek i pokus immanentnie towarzyszących im w ich karierze. Niech świadectwo heroicznego życia kilku wyniesionych do chwały ołtarzy postaci będzie kierunkowskazem dla dzisiejszych jurystów na doczesnej drodze prowadzącej do świętości.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?