Pan Fiasko i jego sukcesy to cykl humorystycznych opowiastek o grupie małomiasteczkowych oryginałów, o ich pasjach, fobiach i marzeniach. Panowie Fiasko, Fabuła, Plajta, Hossa, Tymczas i Pretens spotykają się w ulubionej kawiarni nad partyjką szachów i próbują zrozumieć świat wokół siebie. Są pełni wigoru, marzeń i planów, które niestety z reguły spalają na panewce. Niezrażeni tym jednak marzą dalej, z nieco dziecięcym zdziwieniem przyglądając się światu.Błyskotliwy dowcip łączy się tu z niewesołą refleksją nad naszą współczesnością. Zaś czytelnik może przejrzeć się w tych bohaterach niczym w krzywym lustrze.Lekkość i wyrafinowanie, z jakimi Henryk Bardijewski opowiada swoje historie, sprawiają, że każde zdanie w jego utworach czyta się dla przyjemności. Ranga refleksji decyduje o tym, że czyta się je również w celu lepszego zrozumienia świata. A przygody Pana Fiasko przypominają, że w światowej literaturze ma on kilku słynnych krewnych Kandyda, Pickwika, Lejzorka i niejakiego Piórko. Bardzo sympatyczna i arystokratyczna kompania Maciej Wojtyszko.
Bartek Kłopotek mieszka na Śląsku z mamą, jej partnerem - Piotrkiem, i jamnikiem Kreskiem w typowym bloku, w sąsiedztwie kopalni. Odkąd Piotrek stracił pracę, rodzina przeżywa trudne chwile. Ojciec Bartka też jest w nowym związku i wkrótce chłopiec dowie się, że będzie miał przyrodnie rodzeństwo. Sytuacja komplikuje się, gdy Bartek poznaje miejscowego włóczęgę, Franciszka. Chłopiec radzi sobie z niełatwą rzeczywistością, uciekając w świat fantazji, gdzie jest miejsce i na potwory, i na tajną bazę królików, ukrytą głęboko pod ziemią. Granica między tym, co realne, a tym, co wymyślone, rozmywa się i Bartek raz po raz popada w kłopoty. Ale ma na to swój sposób, zdanie-zaklęcie, powtarzane jak mantra: "Tak właśnie jest, wiem to na pewno". Ma również wyjątkową wrażliwość, dar obserwacji i poczucie humoru, które sprawiają, że opowiedziana przez niego historia, z pozoru zwyczajna, jest niezwykła i jedyna w swoim rodzaju.
Co byście zrobili, gdyby pewnego dnia na progu Waszego domu zjawiło się brunatnozielone stworzenie, które twierdzi, że jest krokodylem? Jak się przekonać, czy to rzeczywiście groźny i niebezpieczny krokodyl, którego trzeba się bać? A może niespodziewany gość nie jest tym, za kogo się podaje?Miętus, Kajtek i Fąfel, sympatyczni bohaterowie tej zabawnej opowieści, mają do rozwiązania nie lada zagadkę, bo żaden z nich nigdy nie widział prawdziwego krokodyla. Sprawdźcie, jak sobie poradzą!
Co było pierwsze: jajko czy kura? Oczywiście, że jajko, no przecież kura sama się nie wykluła. Zaraz. Ale skąd wzięło się jajko? Przecież ktoś je musiał znieść. Kura. Kura była pierwsza. Chwila. Kura pierwsza? Kury wylęgają się z jajek. Czyli jednak jajko. Tak. Nie. Żeby było jajko musi być kura. A żeby była kura musi być jajko? Odpowiedzi szukajcie w książce. Może ją znajdziecie. Dobrej zabawy!
Przed Wami kolejna niesamowita przygoda mysiej rodziny ze starego kredensu. Tym razem akcja książki rozgrywa się w kopalni soli w Wieliczce. Jakie sekrety skrywa labirynt solnych korytarzy? Dlaczego myszom towarzyszy niezwykły tancerz, szczur Szuryłło, znawca polki-galopki? I wreszcie czy legendarny duch kopalni istnieje naprawdę?Sprawdźcie to koniecznie, a na zakończenie razem z Myszką Galopką bądźcie świadkami jedynego w swoim rodzaju maskowego balu karnawałowego w solnej komnacie.
Nowe, rozszerzone wydanie książki wyróżnionej w konkursie Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek Najpiękniejsze Książki Roku 2003/4 w kategorii: Literatura dla dzieci.Bajka dla dzieci od lat 4 o tym, że pozory mylą, a prawdziwe piękno i dobro kryją się niekiedy pod bardzo niepozorną postacią. Oto na leśnej polanie pojawia się tajemnicze jajko. Jest piękne, kolorowe i budzi zachwyt wszystkich mieszkańców lasu. Każdy chce być jego rodzicem i ptak, i żółw, i mrówka, i krokodyl. Rozpoczyna się wielka leśna awantura o ustalenie ojcostwa.Skłóconych mieszkańców lasu godzi mądry kangur. Wychowajmy je wszyscy razem powiada, i tak też się dzieje. Zwierzęta kolejno podejmują opiekę nad kwiecistym jajkiem. Aż nadchodzi dzień, kiedy z jajka wykluwa się pisklę brzydkie, niepozorne, wystraszone. To nie moje kolejno odwracają się od niego przyszywani ojcowie. Wszyscy oprócz jednego, mądrego kangura. Wychowany w jego kieszeni niepozorny pisklak okaże się wspaniałym śpiewakiem, którego koncertów będzie słuchał cały las. I pomyśleć, że on mógł być nasz westchnie z żalem zachwycona mrówka.Tak oto niepozorne stało się piękne. Ale jego urodę umiał dostrzec tylko mądry kangur. Każdy z nas ma swojego kangura. Ale też każdy z nas może być kangurem powiada autorka książki na Stronie z Autografem. Bo nawet to, co najbardziej niepozorne może kryć w sobie wiele dobra i fascynującą tajemnicę.""Moje - nie moje"" jest wpisane na Złotą Listę książek polecanych przez Fundację ""ABCXXI - Cała Polska Czyta Dzieciom"".
Pewnej pochmurnej soboty w Groźnym Gąszczu ląduje niezwykły wehikuł. Z wnętrza pojazdu wychodzi mała naburmuszona istota w dziwacznej czapeczce na głowie. Sowa, która wraz z innymi mieszkańcami lasu, przygląda się niecodziennemu wydarzeniu, orzeka, że to musi być jedna z tych cudacznych strasznowiłek. Ale co strasznowiłka robiłaby sama w Groźnym Gąszczu? Może szuka nowego domu? A może chce rozrabiać i siać zamęt? Jak zwierzęta przyjmą tak nietypowego gościa?
W 2012 r. książka zdobyła odznakę jakości 'Złota Gruszka' i była nominowana do nagród: Desetnica i Večernica. W 2014 r. 'Strasznowiłka w Groźnym Gąszczu' została wpisana na chorwacką listę najlepszych książek dla dzieci.
Książka wydana w ramach projektu 'Nasza Mała Biblioteka', dofinansowanego przez Komisję Europejską w programie Kreatywna Europa Kultura. Wydanie książki wsparła finansowo również Fundacja Trubar działająca przy Stowarzyszeniu Pisarzy Słoweńskich, Lublana, Słowenia.
Pełna ciepła i humoru opowieść o szlachetnym rycerzyku Bogasiu, który wiedzie szczęśliwe życie na Zielonej Łące, opiekując się jej maleńkimi mieszkańcami. Pewnego dnia, jak przystało na prawdziwego rycerza, Bogaś wyrusza w podróż swojego życia, by dokonać bohaterskiego czynu. Towarzyszy mu wierny konik Rogaś. Mali wędrowcy przemierzają niezwykłe krainy w poszukiwaniu magicznej iglastej wyspy dźwięczącej na pustkowiu. To tam, zgodnie z tajemniczą przepowiednią Skarabeusza, 'znajdą to, czego szukają, i zabiorą ze sobą. Lecz do domu dowiozą już nie to, co znaleźli…”.
W 2013 r. 'Bogaś z Zielonej Łąki' zdobył tytuł Najlepszej Książki dla Dzieci na Litwie oraz został uhonorowany w konkursie 'Nieskazitelna edycja'.
Książka wydana w ramach projektu 'Nasza Mała Biblioteka', dofinansowanego przez Komisję Europejską w programie Kreatywna Europa Kultura.
Historia ta rozgrywa się w Lublanie w 1921 r., kiedy w mieście po raz pierwszy otwarto Wielkie Targi. Antoni Boni, były marynarz, a obecnie właściciel cyrku, wynajmuje pawilon F, by występować w nim ze swoją trupą. Niestety w wyniku serii niefortunnych zdarzeń pchły, których występ był gwoździem programu, odchodzą, a wraz z nimi publiczność. Lew Leopold, przyjaciel Antoniego, otrzymuje trudne zadanie - musi znaleźć coś, co przyciągnie widzów. Najlepiej, by była to prawdziwa sztuka teatralna, taka, na której wszyscy mdleją z grozy, a na końcu wzdychają z ulgą. Jak myślicie, czy misja Lwa Leopolda zakończy się sukcesem? Czy publiczność wróci do cyrku Antoniego?
Peter Svetina opowiedział pełną humoru historię obfitującą w wiele zadziwiających zwrotów akcji, a Damijan Stepančič wyczarował piękny obraz przedwojennej Lublany.
W 2008 r. Cyrk Antoniego zdobył tytuł najpiękniejszej książki dla dzieci i młodzieży na Słowenii, a w 2009 r. otrzymał odznakę jakości „Złota Gruszka”.
Książka wydana w ramach projektu „Nasza Mała Biblioteka”, dofinansowanego przez Komisję Europejską w programie Kreatywna Europa Kultura. Wydanie książki wsparła finansowo również Fundacja Trubar działająca przy Stowarzyszeniu Pisarzy Słoweńskich, Lublana, Słowenia.
?
Trzecia część bestsellerowego cyklu Anny Onichimowskiej. Bohaterowie książek Hera, moja miłość i Lot Komety stają przed nowymi wyzwaniami. Kometa i Jacek, studiują i uczą się trudnej sztuki bycia razem...?
Po tragicznych doświadczeniach bohaterowie książki „Hera, moja miłość” starają się na nowo ułożyć sobie życie. Kometa, teraz Ala, zmieniła się nie do poznania. Przestała ćpać i zdała maturę. Ładnie ubrana, miła dla wszystkich, ma nadzieję, że Jacek znów będzie o nią zabiegał. Nikt nie wie, co kryje się za nowym wizerunkiem dziewczyny. Nikt się nie domyśla, że wstąpiła do Rodziny, niebezpiecznej sekty, wabiącej samotnych zagubionych ludzi obietnicą wyzwolenia ciała i duszy. Jacek wkrótce odkryje prawdę o Komecie, ale czy zdoła ją uratować, kiedy sam musi się zmierzyć z rozpadem rodziny?
Miasteczko Ostatnich Westchnień to kraina umarłych zwierząt, magiczny azyl za Rzeką. Pewnego dnia jego mieszkańcy ratują od śmierci ludzkie niemowlę. Postanawiają zaopiekować się dzieckiem, chociaż same zaznały z rąk człowieka wiele cierpień. Przewodnikiem malca zostaje Raben, okaleczony przez właściciela pitbull. Chłopiec szybko dorasta i zaczyna zadawać niewygodne pytania. Wkrótce przekona się, że jest inny niż wszyscy, których zna i kocha. Zapragnie przeprawić się przez Rzekę - do świata ludzi i prawdziwego życia. W tej niebezpiecznej wędrówce towarzyszyć mu będzie Raben, który zapłaci za to najwyższą cenę. Przeobrazi się w człowieka, bo tylko w takiej postaci zwierzę może wrócić na drugi brzeg. Razem zmierzą się z ludzkim okrucieństwem i mrocznymi cieniami własnej przeszłości. Pełna zaskoczeń i zwrotów akcji fabuła oraz przejmująca wymowa powieści pozostają na długo w pamięci.
Po śmierci matki 9-letnia Ewelina zostaje zupełnie sama, zdana na łaskę obcych nieżyczliwych ludzi. Zgodnie z wolą ojca dziewczynka w ciągu 7 dni musi wybrać swojego prawnego opiekuna. O jej względy zabiegają - dyrektorka sierocińca, pani Bruber, adwokat Vincent Krammer, pastor Martin oraz doktor Sobel, którzy nie cofną się przed niczym, by zawładnąć majątkiem dziewczynki. I kiedy wydaje się, że już nic i nikt nie obroni Eweliny przed ludzką chciwością, nad jej domem zaczyna krążyć Czarny Ptak, a w miasteczku zjawia się dziwna postać - pan Rukkman. Niesamowity nastrój nawiązujący do powieści grozy, świetnie sportretowani bohaterowie i wszechobecna magia to niewątpliwe atuty tej książki, która może zachwycić nie tylko młodego czytelnika.
Intrygująca, momentami nieodparcie śmieszna lektura. O ludziach i ich poplątanych relacjach ze sobą i wszystkim, z czym można wejść w relacje – guziczkiem, niedopałkiem w bibułce, drugim człowiekiem czy wielką dynią.
Celne, zwięzłe, świetnie spointowane opowiadania niepokoją, balansując na cienkiej granicy pomiędzy tym, co „normalne”, a tym, co już niekoniecznie.
Pan Kluska uwielbiał zbierać różne rzeczy. W swoim domu zgromadził mnóstwo mebli,dywanów, ubrań i samochodów, aż wreszcie dla niego samego zabrakło miejsca. I wówczaspewnego burzowego dnia jego własny żaglowiec porwał go w nieznane. Cóż teraz stanie się zPanem Kluską i jego dobytkiem? Historia o dzikich plażach, pani Małgosi, sprzątaniu świata ijeszcze o tym, że czasem przyjemniej jest nie mieć niż mieć.
Bycie Tygrysem to niełatwa sprawa. Zajmująca, wciągająca, ekscytująca w najwyższym stopniu, ale niełatwa. A to do kogoś trzeba się podkraść, szorując brzuchem po ziemi, a to kogoś trzeba namówić, żeby dał się zjeść, wdając się z nim w długą, kulturalną konwersację, a ile potem jeszcze tłumaczenia się przed znajomymi, same problemy. Ale czasami bywa tak, zwłaszcza po zmierzchu, że bycie Tygrysem staje się wprost magiczne. Roaaar!
Bywa, że bycie bohaterką książki nie wystarcza. Bywa, że pragnie się od życia czegoś więcej! Dżdżownica Wanda wiedziała od razu, że chce się zakochać, i nie tracąc czasu, ruszyła na poszukiwanie miłości.Co wydarzy się w trakcie jej wędrówki, czy Wanda pozna tego jedynego i czy jednorożce istnieją? Znajdźmy miłość razem z Wandą!
Istnieniu yeti przeczy nauka! Przeczą liczby i fakty! Wszyscy w klasie twierdzą, że yeti nie istnieje. Tylko jeden chłopiec, narażając się na śmiech kolegów, mówi, że on w yeti wierzy. Czy wiara chłopca sprawi, że gdzieś w Himalajach tajemniczy stwór usłyszy jego głos
i stanie się bardziej realny?
Piękna i wzruszająca opowieść o tym, jak niemożliwe staje się możliwe. Wystarczy wierzyć w siebie!
Książkę poleca Polska Sekcja IBBY na swojej Pokonkursowej Liście BIS.
Yeti, w którego nikt nie wierzył został wpisany na Złotą Listę książek polecanych przez Fundację “ABCXXI – Cała Polska Czyta Dzieciom”.
Istnieniu yeti przeczy nauka! Przeczą liczby i fakty! Wszyscy w klasie twierdzą, że yeti nie istnieje. Tylko jeden chłopiec, narażając się na śmiech kolegów, mówi, że on w yeti wierzy. Czy wiara chłopca sprawi, że gdzieś w Himalajach tajemniczy stwór usłyszy jego głos i stanie się bardziej realny? Piękna i wzruszająca opowieść o tym, jak niemożliwe staje się możliwe. Wystarczy wierzyć w siebie!
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?