Po pełnym emocji dniu Tata Niedźwiedź i mały Niedźwiadek, stęsknieni, spieszą na spotkanie z Mamą Niedźwiedzicą. A tymczasem gdzieś daleko Mama Niedźwiedzica szuka krzywej wierzby, pod którą się umówili. Błądząc w zakamarkach lasu, prosi o pomoc napotkane zwierzęta, jednak te zachowują się bardzo dziwnie Mama Niedźwiedzica jest zupełnie zdezorientowana, a czas ucieka, dużymi krokami zbliża się nocNowe przygody bohaterów bestsellera Proszę mnie przytulić w ciepłej i pełnej humoru opowieścio tym, że dobro wraca.
Dwie kobiety w przełomowym momencie życia, dwie przeplatające się narracje, dwa intymne wszechświaty odmienne, a jednocześnie niepokojąco podobne, powiązane niewidzialną nicią. Jedna z nich astrolożka amatorka śledzi w gwiazdach losy drugiej, próbując ją uchronić przed nadciągającą katastrofą.Jest to opowieść o kobiecej kondycji, o frustracjach i lękach, tęsknocie i miłości, o krachu nadziei i niemożności spełnienia. Jest to także opowieść o wyspie odległym, fascynującym, wręcz mitycznym miejscu, gdzie codzienne ludzkie sprawy nabierają nowego znaczenia.
Zuzia ma jedenaście lat i dwóch starszych braci. Przeprowadzka do domu z ogrodem to spełnienie marzeń rodziców, nie jej. Wkrótce okazuje się, że ich nowe miejsce zamieszkania ma swoje tajemnice. Znaleziony w ogrodzie skarb skłania Zuzię do rozmyślań - kim byli poprzedni mieszkańcy? Dlaczego się wyprowadzili? Dziewczynka w sekrecie przed wszystkimi rozpoczyna prywatne śledztwo. Nie jest to łatwe - najbliższa sąsiadka nazwana przez dzieci Jędzą, woli milczeć o przeszłości, inni też nie są chętni do rozmowy. Jednak Zuzia nie rezygnuje i w końcu znajduje odpowiedzi na swoje pytania.
Krystyna Chołoniewska w sposób niezwykle delikatny, nie wprost nawiązuje do trudnych wydarzeń w Polsce sprzed pół wieku, prowokując młodych Czytelników do własnych przemyśleń i refleksji.
Pewnego razu Wilbur i Pchełka, dwa wyjątkowe koty, odkrywają tajemny tunel, który prowadzi do mrocznego pomieszczenia. Wilbur wpada na pomysł, by w tej kryjówce urządzić piekarnię! Wkrótce ich wypieki drożdżówki z grochem, pączki z ziemniakiem, keksz kocimiętką i pomidorem stają się słynne w całym Tallinnie. Sława kociej piekarni dociera do Aksela, starego kocura, który postanawia bezpardonowo rozprawić się z konkurencją Zabawna, pełna kocich czarów opowieść o spełnianiu marzeń, odwadze i przedsiębiorczości.
Czy zdarzyło się Wam na plaży wycierać podkoszulkiem? Albo podczas deszczu maszerować w foliowym worku na śmieci. A może musieliście szorować zęby palcem i pożyczoną pastą?
Dobre przygotowanie do wyjazdu jest ważne, bo nie wszystkie rzeczy można zastąpić innymi albo pożyczyć. Oto książka, która pomoże się samodzielnie spakować na każdą wycieczkę – w góry, nad morze, na zieloną szkołę, biwak lub spływ kajakowy. Spokojnie… Antoni Bocian i Pan O!śmiornica będą czuwać nad Waszym bagażem!
Pełne humoru i ciepła opowiadania o przygodach obdarzonego niezwykłą wyobraźnią sześcioletniego Alka, jego magicznego przyjaciela Pana Parasola, dziadka, który wszystko rozumie, babci, z pasją wypiekającej dla wnuka przepyszne drożdżówki, mamy, która jest lekiem na całe zło, i taty, z którym najfajniej się jeździ na rowerze. Razem z nimi przeżywamy codzienność w niecodzienny sposób - wyruszamy na wyprawę do wesołego ciasteczka, tańczymy w deszczu, dowiadujemy się, co to jest maglofon i jaką posiada moc, odwiedzamy superancki warsztat pana Zenka, a na koniec bierzemy udział w rowerowym wyścigu.
Uwaga! Uwaga! Strasznowiłka, mała buntowniczka z różkami na głowie i wielką odwagą wsercu, powraca do Groźnego Gąszczu! Po brawurowym locie statek powietrzny ze strasznowiłką za sterem bezpiecznie ląduje pośrodku lasu. Dla sowy, popielicy, jeża, wiewiórki i innych zwierząt rozpoczyna się szalony czas przygód. Dookoła śnieg i mróz, ale strasznowiłka, pełna energii i niesamowitych pomysłów, nie pozwoli im przespać zimy! Bitwy na śnieżki, spotkanie z budzącym grozę prapotworem, szaleńcza zabawa w lodowym ogrodzie, bunt przeciwko wiewiórce w czerwonym kapeluszu, dziwne czary magicznego dzwoneczka za sprawą strasznowiłki mieszkańcy Groźnego Gąszczu nigdy nie zapomną tej dzikiej zimy.Skrząca się humorem opowieść o nowych przygodach sympatycznych zwierzaków, znietuzinkową bohaterką i niezwykle wartką akcją oczarowała już dzieci w Słowenii, Litwie, Chorwacji, Hiszpanii i Macedonii, a teraz ma okazję zachwycić czytelników w Polsce.
„List do Ronaldo” to czwarta część autorskiego cyklu Anny Onichimowskiej „Bulbes i Hania Papierek”.
Każdy ma prawo do własnych tajemnic, ale czasami czujemy się źle, kiedy ktoś coś przed nami ukrywa. Szczególnie, gdy jest to przyjaciel. Przekonają się o tym Bulbes i Hania. Chłopiec w sekrecie pisze książkę o piłkarzu Ronaldo, a Hania widzi przez lunetę przechadzającego się po Księżycu żółtego pana. Mimo że są przyjaciółmi, mają własne światy, którymi niełatwo się dzielić. Jak odnajdą się w tej nowej dla siebie sytuacji i czy uda im się ocalić przyjaźń?
Hubert chce ciastko. Hubert chce być wiewiórką. Hubert kocha ludzi i chce, by oni go pokochali.Wtedy dotarło do niego, że coś tu jest nie tak z nim albo z ludźmi. Przecież nie zrobił im nic złego. Dlaczego woleli tuczyć sytą wiewiórkę niż wesprzeć głodnego szczura? Tak jak teraz dlaczego ten rudy sybaryta stoi sobie na środku alejki i wyjada z dłoni zachwyconej dziewczynki słodkie przysmaki, a on musi się chować po krzakach? Co takiego on ma, czego ja nie mam?- Basia się znalazła - mruknął. Jeśli już to raczej Basiek, tak w ogóle. Po łacinie sciurus vulgaris. Nic dodać, nic ująć.
Ludmiła Kraśnicka, słynna śpiewaczka operowa, kupuje na straganie magiczny pierścień, któremu powierza skryte życzenie. Ale, co za pech! Pierścień wyślizguje jej się z rąk, upada na ziemię i koziołkuje po ulicy. Ludmiła rzuca się w pogoń za zgubą. Do pościgu po chwili dołączają się: kataryniarz, entuzjaści opery, młoda para i kolejne osoby. Wkrótce jest ich już cała gromadka Wszyscy biegną, by pomóc Ludmile. Czy odzyska ona pierścień i spełni się jej marzenie?
Dwa koty, Amadeusz i Ludwik, otrzymują odpowiedzialne zadanie mają pilnować domu pod nieobecność właścicieli. Zajmują zatem swoje miejsca Amadeusz na lewym słupie przy bramie, aLudwik na prawym, i rozpoczynają wartę. Codziennie, gdy zegar wybija kolejne godziny, przed ich domem dzieją się ciekawe i ważne rzeczy.Pełna humoru i wartkiej akcji zabawa z czasem.Książka wydana w ramach projektu Nasza Mała Biblioteka, dofinansowanego przez Komisję Europejską w programie Kreatywna Europa Kultura.
„Co się robi, jak się nie wie co?”- pyta Bulbes. Chłopiec czuje się bezradny wobec swojej przyjaciółki Hani, która ostatnio bardzo się zmieniła. Nikt nie może sobie z nią poradzić, nawet ona sama.
Co zrobić, aby wyrzucić z siebie złość? Czy powinno się ustępować kochanej osobie, która ma złe intencje? Bulbes uczy się trudnej sztuki mówienia „nie”.
Afera nie z tej ziemi to trzecia, po Prawie się nie boję… i Z głową pod dywanem część autorskiego cyklu Anny Onichimowskiej „Bulbes i Hania Papierek”. Książka Prawie się nie boję… zdobyła Wyróżnienie literackie
w konkursie „Książka Roku 2016” Polskiej Sekcji IBBY.
Czy wiecie, jaki jest najlepszy sposób na udany dzień? Pewnego dnia Tata Niedźwiedź zdradził w sekrecie Niedźwiadkowi, że wystarczy się mocno do kogoś przytulić, a świat stanie się piękniejszy. I tak zaczęła się niezwykła przygoda ojca i syna. Wędrują razem przez las i przytulają każdego, kogo spotkają na swojej drodze – malutką Gąsienicę, wielką Anakondę, a nawet Myśliwego ze strzelbą w dłoni... Pełna humoru a zarazem wzruszająca opowieść o tym, że jeden mały, ale płynący z głębi serca gest, może zmienić bardzo wiele w życiu każdego z nas. Nie wierzycie? Przekonajcie się sami.
Profesor Adalbert, powszechnie szanowany pies ze słynnego rodu Labradorów Retrieverów, urządza przyjęcie, na którym ma zaprezentować świeżo zakupiony obraz Paulusa Pottera pt. „Pies na łańcuchu”. Na przyjęcie przybywa śmietanka towarzyska miasteczka: niedźwiedź Bernard – lekarz medycyny, kozioł Dezyderiusz – doktor nauk humanistycznych, kaczor Ildefons – mecenas, hrabina Szarlota – wytwornie ubrana świnia, para kotów – konsul Maurycy z małżonką Jasminą, oraz szczwany lis, inspektor Fuks. Zgromadzeni goście, prowadząc ożywione rozmowy, z niecierpliwością czekają na główny punkt wieczoru i z jeszcze większą niecierpliwością zerkają na wyśmienity tort truskawkowy, z którego słyną przyjęcia u profesora. Niestety okazuje się, że obraz zniknął i na ścianie salonu wisi jedynie pusta złocona rama! Do akcji wkracza inspektor Fuks i jego tajny agent Ulf. Czy uda im się rozwikłać zagadkę tajemniczego zniknięcia obrazu?
Wszyscy w klasie zazdroszczą 14-letniej Elenie wakacji w krainie wampirów. Ją samą wyjazd do Transylwanii napełnia dziwnym niepokojem i przywołuje tragiczne wspomnienia sprzed lat. Wszystko zaczęło się od tego, że ktoś nazwał ją Cyganką. Od czasu tamtych wydarzeń Elena nie mówi. A teraz zmierza drogą łez do małego rumuńskiego miasteczka, gdzie w warownym kościele od ponad stu lat milczą organy. Ojciec Eleny ma przywrócić im dawną świetność. Co przyniesie dziewczynie ta niezwykła podróż w przeszłość? Już pierwsza noc spędzona w Surpatele wprowadza Elenę w szczególny nastrój oczekiwania i ekscytacji, a gdy docierają z ojcem do starej cestaty w Biertan, dziewczyna czuje, jakby przekroczyła bramę do innego świata. Jej uwagę przykuwa niezwykłe malowidło przedstawiające korowód tańczących postaci. Co się przydarzyło tym smutnym ludziom idącym w diabelskim korowodzie i co ich z nią łączy? Elena przeczuwa, że dopiero rozwiązanie tej zagadki sprawi, że Ojciec Nicolae znowu przemówi...Mroczna opowieść grozy osadzona w niepokojącym klimacie Transylwanii, odwołująca się do miejscowych legend, podań i wierzeń ludowych.
Marko Hladnik, syn słoweńskiego pisarza i podróżnika Igora Hladnika, wyrusza do Afryki w poszukiwaniu ojca, śladami jego niedokończonej książki, której maszynopis w zagadkowy sposób trafił do jego rąk. W tym samym czasie tropem innej książki Hladnika Biały jeździec, czarny koń podążają dwie pary z Europy, Słoweńcy, Peter i Silvija oraz Anglicy, Jack i Sally. Ich historie stykają się przypadkowo i wzajemnie przeplatają. Wędrówka do Złotego Wybrzeża wiedzie bohaterów przez Kamerun, Nigerię, Niger, Górną Woltę i Ghanę. W drodze spotykają tajemniczą młodą kobietę, która prowadzi z nimi wyrafinowaną grę, zmieniając imiona i tożsamość. Jest dzika, nieprzewidywalna i niebezpieczna, tak jak Afryka opisana w tej książce.
Dziennik podróży? Niewątpliwie tak, to zapis doświadczeń samego Flisara z jego podróży po Afryce Zachodniej w latach 80. Wnikliwy, obrazoburczy, niezwykle plastyczny, pozwalający czytelnikowi odkryć wszystkie smaki czarnego kontynentu. Ale też, a może przede wszystkim jest to kunsztownie skonstruowana powieść, w której Flisar powraca do swoich ulubionych egzystencjalnych tematów, stawiając pytania o sens ludzkiego życia i działania.
Powieść Na złotym wybrzeżu została przetłumaczona na język angielski, bengalski i czeski. W 2011 r. otrzymała nominację do nagrody Kresnik (słoweński Booker), zaś angielskie wydanie nominowano do najbardziej prestiżowej europejskiej nagrody The Dublin IMPAC International Literary Prize. Redakcja czasopisma „The Iris Times” zaliczyła ją do trzynastu najlepszych europejskich książek o Afryce.
Simon Bebler, podający się za Bartona Finka, 22-letni student filozofii i początkujący dramaturg, żyjący w wyimaginowanym świecie literatury i filmu, dowiaduje się, że jest śmiertelnie chory, podobnie jak bohater jego debiutanckiej sztuki. Jak przeżyć ostatni rok życia? Oto pytanie, na które musi sobie odpowiedzieć. Włócząc się po ulicach Lublany, spotyka tajemniczego kloszarda, który proponuje mu bilet do Nowego Jorku w zamian za drobną przysługę, dostarczenie pewnej przesyłki. Simon/Barton przyjmuje zaproszenie, nie przeczuwając, że w tym momencie traci kontrolę nad wszystkim. Zostaje wciągnięty w sensacyjną intrygę pełną trupów, zagadkowych pustych pudełek, FBI, sobowtórów i kochanków. A jaką rolę w tym ogólnoświatowym spisku pełnią gwiazdy kina: Al Pacino, Bruce Willis, Woody Allen czy Uma Thurman?
Historia miłosna? Metafizyczny thriller? Powieść szpiegowska? A może kryminał rodem z książek Paula Austera? Evald Flisar wciąga czytelnika w przewrotną grę, żonglując tożsamościami bohaterów, mieszając gatunki literackie, prowokując. Nie ucieka przy tym od trudnych egzystencjalnych problemów bliskich każdemu z nas. Jak zmienia się człowiek w obliczu śmierci, w konfrontacji z nieznanym światem, samotnością? Co to znaczy być wolnym? Jakie są granice wolności? Co daje nam bogactwo, a co zabiera? Jakie są nasze najskrytsze pragnienia? Jak znaleźć w sobie odwagę?
Obserwator został przetłumaczony na język angielski, bułgarski, rumuński, malajalam, amharski i arabski. W 2010 r. otrzymał nominację do nagrody Kresnik (słoweński Booker) za najlepszą słoweńską powieść roku.
Na spotkaniu z Panią Pisarką dzieci opowiadają, kim chciałyby zostać, jak dorosną. Bulbes i Hania też zabierają głos. Jedno z nich nie boi się przyznać do swoich marzeń, drugie nie tylko ich się wstydzi, ale dołącza do chóru szyderców. Wzajemne relacje obojga zdają się nie przetrwać tej próby. Gdzie jest granica między kłamstwem a pominięciem prawdy? Jak ważna jest lojalność? I jaką rolę w całej tej historii odegra tajemniczy mieszkaniec przestrzeni pod dywanem?
Z głową pod dywanem to druga, po Prawie się nie boję... część autorskiego cyklu Anny Onichimowskiej „Bulbes i Hania Papierek”.
Książka Prawie się nie boję… zdobyła Wyróżnienie literackie w konkursie „Książka Roku 2016” Polskiej Sekcji IBBY.
Upór, wytrwałość i odwaga! Poznajcie Eugeniusza – najdzielniejszą sowę wśród wszystkich sów – i jego nadzwyczajne moce Ninja! / Persistance determination and courage! Meet Owen – the bravest owl of all – and his extraordinary Ninja powers!
Pan Fiasko i jego sukcesy to cykl humorystycznych opowiastek o grupie małomiasteczkowych oryginałów, o ich pasjach, fobiach i marzeniach. Panowie Fiasko, Fabuła, Plajta, Hossa, Tymczas i Pretens spotykają się w ulubionej kawiarni nad partyjką szachów i próbują zrozumieć świat wokół siebie. Są pełni wigoru, marzeń i planów, które niestety z reguły spalają na panewce. Niezrażeni tym jednak marzą dalej, z nieco dziecięcym zdziwieniem przyglądając się światu.Błyskotliwy dowcip łączy się tu z niewesołą refleksją nad naszą współczesnością. Zaś czytelnik może przejrzeć się w tych bohaterach niczym w krzywym lustrze.Lekkość i wyrafinowanie, z jakimi Henryk Bardijewski opowiada swoje historie, sprawiają, że każde zdanie w jego utworach czyta się dla przyjemności. Ranga refleksji decyduje o tym, że czyta się je również w celu lepszego zrozumienia świata. A przygody Pana Fiasko przypominają, że w światowej literaturze ma on kilku słynnych krewnych Kandyda, Pickwika, Lejzorka i niejakiego Piórko. Bardzo sympatyczna i arystokratyczna kompania Maciej Wojtyszko.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?