Dlaczego bilbord? Młody Karol Wojtyła, gdy patrzył przez okno swojego rodzinnego domu, widział zegar słoneczny z napisem: "Czas ucieka, wieczność czeka". Tak właśnie wyglądał ten "ulubiony bilbord Papieża". Kilka prostych słów, które wywarły niezwykły wpływ na życie Jana Pawła II. Opowiada o tym ojciec Leon Knabit - mnich benedyktyński z Tyńca.
Ojciec Leon spotkał się z Karolem Wojtyłą po raz pierwszy w 1957 roku w Beskidzie Żywieckim. Ich serdeczna znajomość trwała aż do końca życia Papieża. Ostatni list od niego ojciec Leon otrzymał w lutym 2005 r. Łączyła ich nie tylko pasja wędrowania po górach i świecie, ale również niezwykłe poczucie humoru i dobry kontakt z młodzieżą.
Opowieść ojca Leona o Janie Pawle II to nie tylko osobiste, pełne ciepła wspomnienia niezwykłych spotkań z nim w Polsce i w Rzymie, ale co ważniejsze - głośne i mocne przypomnienie najważniejszych słów Papieża, jakie wypowiedział on do swoich rodaków. Słów, które do dziś nie tracą nic ze swojej aktualności.
Autor ma nadzieję, że każdy Czytelnik znajdzie wśród nich swój "ulubiony bilbord". I pozwoli, aby wywarł niezwykły wpływ na jego życie...
Ojciec Józef Witko o powołaniu, Mszach św. z intencją o uzdrowienie i uwolnienie, śmierci, miłości, przebaczeniu i swojej drodze do osobistej relacji z Chrystusem.
Czy można zaprzyjaźnić się ze swoim Aniołem Stróżem? Jaki sens ma odmawianie nowenny? Dlaczego Jezus każe nam kochać naszych nieprzyjaciół? Na czym polega prawdziwe uzdrowienie? Dlaczego wierni nie doświadczają spoczynku w Duchu Świętym na każdej Mszy świętej?
Na te i wiele innych niebanalnych pytań odpowiada Ojciec Witko OFM w niezwykłej rozmowie z Grzegorzem Sokołowskim. Jest to pierwszy wywiad, w którym znany kaznodzieja i charyzmatyk opowiada o początkach swojego powołania, o tym, jak narodził się pomysł odprawiania Mszy św. o uzdrowienie i uwolnienie, i o swojej ulubionej modlitwie.
Poruszając tematy wszystkich najważniejszych prawd naszej wiary, Ojciec Witko przedstawia prostą i poruszającą katechezę o Bożej miłości i sile ludzkiej nadziei ? Miłość zwycięża wszystko!
Wedle słów Maryi rzeczywiście nadeszła godzina Szatana, który rozpoczął swój ostateczny atak mający na celu zniszczenie świata. To, czego doświadczamy, jest czasem próby i efektem wyjątkowej agresji złego ducha. Aby przeciwdziałać tym atakom, ludzkość musi najpierw uznać istnienie Szatana i ostrzec jego działanie we współczesnym świecie. Jednakże atak demona nie będzie trwał bez końca. Wezwani jesteśmy do ufności w ostateczne zwycięstwo Chrystusa i w pomoc Królowej Pokoju, która zapewnia nas o swoim wsparciu w orędziach z Fatimy i Medjugorie. ?Godzina Szatana? jest też godziną Maryi, czasem szczególnej Jej opieki i łaski. Stąd Jej wielka prośba, aby wczasach ostatecznych, w których przyszło nam żyć, jeszcze mocniej oddać się w Jej opiekę.
Mało kto pamięta, że Franciszek Salezy, święty biskup Genewy sprawował również posługę egzorcysty i że posiadał ogromną wiedzę o zjawiskach nadprzyrodzonych, którą nierzadko wykorzystywał w swojej walce z demonami. Książka ks. Gillesa Jeanguenina ? również będącego egzorcystą ? stanowi hołd złożony temu świętemu za jego posługę uwalniania, którą pełnił w sposób heroiczny. Jak można się domyślić, św. Franciszek Salezy nie był ?zwykłym? egzorcystą ? mówi się o nim powszechnie, że jako pierwszy ?odśredniowieczył? on diabła, rezygnując z dantejskich opisów i makabryzmu charakterystycznego dla poprzednich epok. W swojej posłudze egzorcysty skupiał się przede wszystkim na trosce o wiernych i chronieniu ich przed atakami złego. Zarówno świadectwo jego życia, jak i pisma wyznaczyły drogę następcom świętego biskupa Genewy, którzy walczyli z demonami, inspirując się jego dojrzałą i pozbawioną egzaltacji duchowością.
Kolejny (dziewiąty) publikowany w serii Dominikańskiego Instytutu Historycznego zbiór studiów zawiera materiały poświęcone stanowisku rozwijających się od XIII w. zakonów mendykanckich wobec różnorodnych kwestii ekonomicznych. Niniejszy tom obejmuje szeroki zakres zagadnień związanych z ekonomią, w części pierwszej prezentuje studia omawiające poglądy teoretyczne, kwestie etyki ekonomicznej oraz ewolucję stanowiska Kościoła wobec ubóstwa. Część druga koncentruje się wokół kwestii praktycznych związanych z ziemskim bogactwem i ubóstwem. Znalazły się tu przede wszystkim artykuły dotyczące gospodarczych fundamentów funkcjonowania poszczególnych konwentów mendykanckich (przede wszystkim dominikanów), uwzględniające zarazem nowe ustalenia związane z ich genezą i rozwojem. W kolejnych studiach podjęto m.in. kwestie uposażenia, budżetu klasztorów, nadań i majątków ziemskich oraz kondycji finansowej zakonów mendykanckich w średniowieczu i epoce nowożytnej.
Otwórz się na uzdrawiające działanie modlitwy
Pragnienie szczęścia złożone w sercu każdego człowieka jest niezmienne. Od samych podstaw świata wielka radość Stwórcy ogarnia utworzenia jak wezbrana rzeka, jak powódź, która niczego nie oszczędza i wszystko zalewa. Kto spotkał Jezusa we własnym życiu, ten nie przestaje głosić: moją radością jest Chrystus.
W czasach spragnionych przyjemności, kiedy dzień w dzień zwracamy się do przyrody w poszukiwaniu wszelkiej możliwej terapii dla cierpiącego człowieka (niech wystarczy tu wiele przykładów: hydroterapia, krystaloterapia, aromaterapia i tak dalej.), dlaczego nie wskazać światu chrystoterapii przyjemności – drogi uzdrowienia, która pochodzi od Boga, i która nieporównanie przewyższa wszelkie pochodzące od ludzi praktyki.
W swojej najnowszej książce Ojciec Józef Witko OFM prowadzi czytelnika, aby w świetle i mocy Słowa Bożego mógł na nowo doświadczyć Żywego Boga. Medytacje nad Pismem Świętym, modlitwy i świadectwa mają pomóc otworzyć się człowiekowi na zbawczą moc Chrystusa, który pragnie uzdrowić całego człowieka, nie tylko serce, pamięć, uczucia, ale też jego ciało.
Ojciec Józef Witko, znany franciszkanin i rekolekcjonista, od dziesięciu laty prowadzący wraz z innymi braćmi Msze Święte o uzdrowienia duszy i ciała, daje nam do ręki książkę pełną modlitw, medytacji, ale także świadectw ludzi, którzy otrzymali zdrowie, pocieszenie, ale ? co najważniejsze ? umocnienie swej wiary. Dzięki tej najnowszej książce, jak też dzięki poprzedniej, pt. Uzdrawiająca Moc Ducha Świętego, wiele osób, nawet nie uczestnicząc osobiście we wspólnotowej modlitwie o uzdrowienie, będzie mogło pogłębić swą wiarę i otrzymać łaskę uzdrowienia.
?Obyś skutecznie mi błogosławił i rozszerzył granice moje, a ręka Twoja była ze mną, i obyś zachował mnie od złego, a utrapienie moje się skończy!?. I sprawił Bóg to, o co on prosił. (1 Krn 4, 9?10).
Jabes jest jedną z najbardziej tajemniczych postaci Starego Testamentu ? jego imię pojawia się niespodziewanie pośród genealogicznych zapisów w 1 Księdze Kronik. O Jabesie wiemy tylko tyle, że cierpiał, a gdy poprosił Boga o łaskę, On go wysłuchał.
Ojciec Witko, zainspirowany prostą i skuteczną modlitwą Jabesa, uczynił jego właśnie najważniejszą postacią w swojej najnowszej książce.
Rozważając problem ludzkiego cierpienia oraz łaskę uwolnienia od bólu, jaką może obdarzyć nas dobry Bóg, autor przedstawia niezwykłą, a jednocześnie prostą prawdę: Bóg uzdrawia nas poprzez swoje słowo. To Dobra Nowina przynosi nam zbawienie i ulgę w cierpieniu.
?Tam, gdzie jest głoszone słowo, tam przybywa Jezus i mocą Ducha Świętego, uzdrawia i uwalnia wszystkich, którzy tego oczekują i pragną?.
Często w trudnych chwilach naszego życia, kiedy doświadczamy różnorakich cierpień, chorób czy niepowodzeń, zapominamy o Bogu i pogrążamy się w rozpaczy. Czasem niektórzy z nas szukają nadziei i ratunku u przeróżnych fałszywych uzdrowicieli (m.in. bioenergoterapeutów), wierząc, że to dzięki ich niezwykłym umiejętnościom i darom odzyskają zdrowie i szczęście.
Tymczasem to właśnie w chorobie i nieszczęściu powinniśmy wołać do Boga, ufając, że nie odmówi On nam swej łaski i miłosierdzia, i zgodnie ze Swoją wolą wysłucha naszej modlitwy. Niestety często kryjemy w sobie najprzeróżniejsze "blokady", z powodu których Pan Bóg nie może w pełni objawić swojej mocy; grzech, niezdolność do przebaczenia czy po prostu brak wiary i ufności.
O modlitwie. Listy do Malkolma to ostatnia ukończona przez Lewisa książka, wydana drukiem już po jego śmierci. Pomyślana jako zbiór osobistej korespondencji z przyjacielem, napisana została z myślą o ludziach pokroju samego autora ? nawróconych na chrześcijaństwo w dorosłym życiu i potrzebujących wsparcia w codziennym praktykowaniu wiary. Miłośnicy Lewisa znajdą w tej książce echa jego licznych esejów, Listów starego diabła do młodego, a nawet ? w niemal lirycznych rozważaniach o zmartwychwstaniu ? Opowieści z Narnii. Charakterystyczny styl Lewisa, potrafiącego pisać prosto, obrazowo i z właściwym sobie poczuciem humoru nawet o najbardziej skomplikowanych kwestiach wiary, sprawia, że książka ta ? by użyć jego własnych słów ? stanowi kolejną ?plamę Bożego światła w lesie naszego doświadczenia?. Dzięki Listom do Malkolma obcujemy z Lewisem takim, jakim znali go przyjaciele wędrujący z nim razem przez zielone okolice Oxfordu i Cambridge albo uczestniczący w niekończących się dyskusjach nad kuflem piwa.
z Posłowia Magdy Sobolewskiej
Doktor Claus Schulte-Übbing to monachijski lekarz-ginekolog, słynny znawca medycznych teorii św. Hildegardy z Bingen. Metody te praktykuje z sukcesami od wielu lat w pracy klinicznej oraz w prywatnej praktyce lekarskiej, uchodząc w tej dziedzinie za prawdziwy autorytet. Jak dawną wiedzę wykorzystać w leczeniu współczesnych chorób? Współczesne kobiety na skutek zwiększonego tempa życia, szkodliwych substancji na których działanie są narażone czy też środków hormonalnych, które przyjmują, narażone są na wiele dolegliwości i chorób, które rzadko tylko dotykały ich babć. Coraz więcej pań miewa problemy z zajściem w ciążę, prawidłowym cyklem miesięcznym czy choćby z cerą. Tradycyjna medycyna bywa wobec tych problemów bezradna (często również dlatego, że skupia się na leczeniu skutków, a nie przyczyn problemów) – medycyna Hildegardy jednak oferuje po ponad 900 latach od śmierci świętej z Bingen całościowy program, który nie tylko pomoże uporać się z wieloma kobiecymi problemami natury medycznej, ale także pozwoli gruntownie przebudować wszystkie sfery życia, aby stało się zdrowsze i bardziej szczęśliwe. W książce Św. Hildegarda. Medycyna dla kobiet dr medycyny Claus Schulte-Uebbing wspierając się na swojej wieloletniej praktyce lekarskiej, w której z powodzeniem obok metod tradycyjnych posiłkuje się medycyną św. Hildegardy, przedstawia proste rozwiązania, które każda kobieta może wykorzystać jako szybką pomoc w wielu dolegliwościach, a także całościowy program zdrowego życia.
Kuchnia antyrakowa jest wyjątkową książką kucharską. We wstępie czytelnicy znajdą klarowny opis założeń autorki w odniesieniu do najnowszych badań nad rakiem. W części głównej znajdują się smakowite przypisy podzielone na 8 działów: Przystawki, Sałatki, Zupy, Tarty, Dania mięsne, Dania z ryb, Dania na słodko oraz Desery. Każdy przepis opatrzony jest informacją, które składniki potrawy mają działanie przeciwnowotworowe, co pozwoli modyfikować potrawy, zachowując jednocześnie ich zdrowotne działanie. Kuchnia antyrakowa to sprawdzone przepisy zarówno dla tradycjonalistów, jak i miłośników nowinek kulinarnych. Kolorowa tarta z łososiem, brokułami i marchewką? Królik z tymiankiem i cytryną? Chłodnik ogórkowy z krewetkami? Jeżeli myśleliście, że jedzenie zdrowe to jedzenie nudne – jesteście w błędzie! Przygotujcie się na nowe doznania kulinarne Chantal Tse.
Krótko po zakończeniu wojny trzydziestoletniej w bawarskim Schongau dochodzi do serii brutalnych morderstw na dzieciach. Na ciałach ofiar wytatuowane są czarnoksięskie symbole – mieszkańcy miasta widzą w nich dzieło Szatana.
Rozpoczyna się polowanie na czarownice. Akuszerka, Marta zostaje oskarżona o konszachty z diabłem i uznana za morderczynię, jednak kat, który ma za pomocą tortur wymóc na niej zaznania, nie wierzy w winę kobiety. Razem z córką Magdaleną i miejskim medykiem Simonem prowadzi śledztwo na własną rękę. Trop prowadzi bohaterów przez ponury labirynt dzielnic biedoty, wygodne salony miejscowej elity i tajemnicze lochy z czasów ostatniej wojny.
Czy Jakub Kuisl będzie zmuszony w majestacie prawa zamordować niewinną kobietę? Ile jeszcze dzieci będzie musiało zginąć, żeby przerażająca prawda wyszła na jaw?
Wielu chrześcijan doświadcza obecności Boga w swoim życiu bezpośrednio, jednak opowieści o ?Bożych szeptach? pozostają sprawą osobistą (niemal wstydliwą!) i dzielimy się nimi bardzo niechętnie.
"Potęga bożego szeptu" to nie tylko opowieść o tym, w jaki sposób Bóg prowadził Billa Hybelsa ? słynnego autora książek o duchowości chrześcijańskiej i założyciela amerykańskiej wspólnoty Willow Creek ? od najmłodszych lat poprzez kolejne trudne życiowe wybory i wyzwania.
Najnowsza książka autora "Zbyt zajętych, by się nie modlić" mówi przede wszystkim o tym, że Bóg chce prowadzić nas wszystkich. Chce być obecny w naszym życiu, strzec nas i pomagać nam na każdym kroku. Bóg mówi do wszystkich. Jak usłyszeć Jego szept?
Hybels omawia różne rodzaje Bożych wskazówek (szepty wsparcia, ostrzeżenia i działania) oraz sposoby, w jakie możemy się przekonać, czy naprawdę mamy do czynienia z Bożym prowadzeniem. Przedstawia także poruszające świadectwa tych, dla których posłuszeństwo Bożym podszeptom okazało się największą przygodą życia.
Terapia żywieniowa św. Hildegardy to całościowy program, kierowany do pacjentów cierpiących na najbardziej zróżnicowane dolegliwości i choroby.Terapia żywieniowa św. Hildegardy z Bingen
Przepisy, lekarstwa, diety
Terapia żywieniowa św. Hildegardy to całościowy program, kierowany do pacjentów cierpiących na najbardziej zróżnicowane dolegliwości i choroby. Rady świętej uzdrowicielki z Bingen, opracowane współcześnie przez lekarzy różnych specjalności, to alternatywa dla wszystkich tych, którzy chcieliby żyć zdrowo, rezygnując z tabletek przeciwbólowych, antybiotyków i innych środków, które obok działania leczniczego wywierają niszczący wpływ na naturalną równowagę organizmu. Terapia przez odżywianie pozwala zachować dobre zdrowie, wykorzystując substancje lecznicze zawarte w dostępnych na co dzień produktach spożywczych. To łatwa w zastosowaniu, przyjemna, a przede wszystkim skuteczna recepta na zdrowe życie!
W książce znajdziecie:
opis działania środków leczniczych stosowanych w medycynie Hildegardy
wskazówki dietetyczne
przepisy na domowe środki lecznicze
podstawowe zasady zdrowego życia, które w połączeniu z dietą składają na program zdrowego życia ze św. Hildegardą
Książka ta jest obszernym podsumowaniem wszystkich sposobów odżywiania opisanych przez Hildegarde z Bingen oraz poradnikiem ukazującym wspaniałe możliwości odzyskiwania i pielęgnowania zdrowia dzięki zastosowaniu prostej i smacznej diety. Tym samym w medycynie zaczyna się nowa era, w której zainteresowanie skupia się na artykułach spożywczych traktowanych jako lekarstwa mogące radykalniej niż kiedykolwiek wcześniej zapobiegać chorobom i przywracać zdrowie.
Pod wieloma względami to nie przypadek, że kuchnia Hildegardy jest prosta, zdrowa i wciąż atrakcyjna dla kolejnych pokoleń. Dieta zapewniająca zdrowie musi nie tylko gwarantować dobry smak, lecz także stanowić orzeźwienie dla duszy i ciała. Oprócz przeszło trzystu przepisów oraz osiemnastu kuracji i diet w niniejszej książce znajdziecie informacje na temat duchowego wymiaru spożywanych przez nas artykułów i ich uzdrawiających sił oraz delikatnych materii, które Hildegarda określa mianem subtelności. Jako pierwsza i jedyna opisała uzdrawiające siły drzemiące w ziołach i przyprawach pochodzących z całego świata, opierając się przy tym na swoich wizjach. Dzięki tej wiedzy mogliśmy udowodnić na podstawie osiemnastu diet, że uzdrawianie za pomocą artykułów spożywczych jest realne. Tysiące osób zdrowych i chorych osobiście doświadczyło i doceniło zalety Hildegardowej diety podczas pobytu w domu uzdrowiskowym, prowadzonym według wskazań świętej z Bingen. Przedstawione tu propozycje śniadań, obiadów i kolacji są przepisami na kluski, makarony, chleb, ciasta, wegetariańskie pasty kanapkowe, zupy i sałatki z dodatkiem orkiszu. Uzdrawiające potrawy mięsne z Hildegardowej kuchni mogą trwale i zasadniczo zmienić Wasz stan zdrowia i Wasze życie.
Najnowsze wyniki badań, zwłaszcza te dotychczas najobszerniejsze, dotyczące profilaktyki raka i odżywiania „Food, Nutricion and the Prevention ofCancer, a Global Perspective", przeprowadzone przez znanych na całym świecie naukowców z ośmiu krajów i czterech kontynentów, potwierdzają to, co Hildegarda opisała już osiemset pięćdziesiąt lat temu.
Czy można być jednocześnie kobietą pobożną i zmysłową? Jak walczyć z oziębłością seksualną? Co robić, gdy to JEGO boli głowa? Jak radzić sobie z seksualnym grzechem z przeszłości?"Intymne sprawy" omawiają seksualność z kobiecej perspektywy, co zasługuje na szczególne podkreślenie. Tego typu książek mieszczących się w nurcie chrześcijańskiego feminizmu jest ciągle mało na naszym rynku. Rozmowa kobiet – autorek tekstu, z kobietami – czytelniczkami tego poradnika, o kobiecym życiu seksualnym, może pomóc wielu kobietom dojrzalej przeżywać zarówno swoją seksualność jak i swoje chrześcijaństwo.
ze wstępu o. Ksawerego Knotza
Czy można być jednocześnie kobietą pobożną i zmysłową? Jak walczyć z oziębłością seksualną? Co robić, gdy to JEGO boli głowa? Jak radzić sobie z seksualnym grzechem z przeszłości?
Dzięki temu poradnikowi nie tylko dowiesz się wiele o swojej seksualności, ale także przekonasz się, że o seksie można mówić mądrze i kompetentnie, a jednocześnie taktownie i delikatnie.
Dla wielu osób posiadanie dzieci jest największym życiowym marzeniem, tymczasem liczba par, które mają problemy z poczęciem, tak znacznie wzrosła w przeciągu ostatnich lat, że lekarze coraz częściej uznają niepłodność za chorobę cywilizacyjną. Jakim dramatem może okazać się dla małżeństwa informacja o tym, że nie może mieć dzieci, pokazuje choćby burzliwość współczesnych dyskusji o in vitro. W sytuacji rosnącego napięcia w związku, kiedy oczekiwana ciąża nie przychodzi, pojawiają się różne pytania: natury medycznej, psychologicznej i etycznej: Czy rzeczywiście mamy problem z poczęciem, a jeżeli tak, jakie są możliwości leczenia? Jeżeli zdiagnozowana została niepłodność, co robić dalej? Uciec się do metod wspomagania zapłodnienia takich jak inseminacja czy in vitro? Zorganizować sobie życie bez dzieci? Zdecydować się na adopcję? Na czym polegają metody sztucznego wspomagania zapłodnienia i z czego wynikają liczne kontrowersje z nimi związane? Czy posiadanie adoptowanych dzieci jest w stanie zaspokoić potrzebę urodzenia dziecka? Jak i czy rozmawiać z przyjaciółmi i rodziną o problemie? Czy skorzystać z pomocy psychologa? Jakie są etyczne granice naszego postępowania? Czy można zaakceptować metody sztucznego wspomagania zapłodnienia, a jeżeli tak to, które?Próbują znaleźć na nie odpowiedź Marie i Michel Mornet. Autorzy dzielą się z czytelnikami swoim własnym doświadczeniem i przytaczają opowieści innych par, które miały problem z poczęciem dziecka. Ich książka daje jednocześnie całościowy obraz zagadnienia. Autorzy odnoszą się do badań prowadzonych przez psychologów i lekarzy - ich tekst stanowi więc kompendium wiedzy dla par mających problemy z poczęciem dziecka. Poszukując dialogu pomiędzy rozbieżnymi punktami widzenia, umiejętnie wprowadzają też zagadnienia etyczne, związane z metodami sztucznego zapłodnienia. Pokazują własną drogę, nie narzucają jednak gotowych rozwiązań, pozostawiając wybór każdej parze, która znalazła się w podobnej sytuacji.Jako małżeństwo z blisko dziesięcioletnim stażem boleśnie przeżywaliśmy fakt, że w pierwszym okresie naszego wspólnego życia nie mogliśmy począć dziecka. Głęboko zaniepokojeni, nie wiedzieliśmy, gdzie szukać odpowiedzi na nasze pytania. A jeśli nic się zmieni? Jak daleko posunąć ingerencję medyczną? Jak o tym rozmawiać? Jaki sens ma nasze życie bez dzieci? Czy wiara może nam pomóc? Wraz z przyjaciółmi przeżywającymi podobne trudności organizowaliśmy weekendowe spotkania, aby rozmawiać i wspólnie poszukiwać rozwiązań w oparciu o doświadczenie par, które przeszły tę samą próbę. Z czasem zaczęły się wyłaniać pierwsze odpowiedzi i zarysowała się przed nami nasza własna, jedyna droga, która dwa lata temu doprowadziła nas do adoptowania małego chłopca.
Wydaje się, że papież Benedykt XVI często bywa niedoceniany, co jest między innymi wynikiem nieznajomości jego myśli teologicznej. W książce Chrystus daje wszystko Pascal Ide w przystępny sposób wykłada teologię miłości Benedykta XVI. Stawiając na prostotę przekazu, ukazuje głębię jego myśli i podsuwa czytelnikowi ciekawe klucze do lektury encyklik obecnego papieża. Pascal Ide pisze w przedmowie, że w centrum myśli Benedykta znajduje się Bóg ? inaczej mówiąc, jego myśl jest we właściwym tego słowa znaczeniu ?teo-logiczna?. Postawienie Boga w centrum myśli teologicznej wydaje się oczywiste, jednak jako że kwestie społeczne i polityczne zdają się czasem przeważać w dyskusji o wizji współczesnego Kościoła, ten czytelny przekaz Głowy Kościoła nabiera szczególnej wyrazistości. Benedykt XVI w swoich pismach często wraca do fundamentalnego stwierdzenia, że ?Bóg jest miłością. Deus caritas est? (1 J 4,8.16), które musi być punktem wyjścia dla wszystkich sądów dotyczących istoty Stworzenia i człowieka w szczególności.
Autor zaprasza czytelników do bliższego zapoznania się z myślą Benedykta XVI. To ciekawa lektura zarówno zainteresowanych współczesną myślą teologiczną, jak i wszystkich tych, dla których słowa Ewangelii ?Bóg jest miłością? są życiowym drogowskazem.
C.S. Lewis zaprasza czytelników do nietypowej lektury jednej z najpiękniejszych ksiąg Pisma Świętego. Rozważania o Psalmach to z jednej strony świadectwo wnikliwych studiów biblistycznych, a z drugiej niekłamanej fascynacji językiem i obrazowaniem Starego Testamentu. Porządkując swoje wrażenia – „trudności” i „olśnienia” – zgodnie z wybranymi przez siebie tematami (natura, śmierć, złorzeczenia, oczarowanie w Psalmach), Lewis dotyka w swojej interpretacji wielu kwestii, z którymi zwykle zmaga się czytelnik Księgi Psalmów. Odkrywając wraz z autorem surowe piękno języka Psalmów, wkraczamy także w rzeczywistość, w której wzrastał sam Chrystus. Równocześnie myśl Lewisa często prowadzi nas do zaskakującego wniosku, że poezja spisana w czasach króla Dawida ma nieoczekiwanie wiele wspólnego z naszym doświadczeniem i współczesnym światem.
Precyzja i trafność myśli, niewymuszona lekkość stylu oraz oryginalne, często bardzo osobiste przemyślenia i intuicje sprawiają, że po Rozważania o Psalmach mogą sięgnąć zarówno znawcy tematu, jak i ci, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z Biblią. Czytelnicy Lewisa znajdą również i w tej książce to, co decyduje o wyjątkowości jego pisarstwa – osobiste doświadczenie, które sprawia, że autor Smutku i Zaskoczonego radością jest wielu czytelnikom tak bliski.
Tę książkę piszę jako jeden amator dla drugiego, opowiadając o trudnościach, jakie napotkałem, albo o olśnieniach, jakie mi się przydarzyły przy czytaniu Psalmów, mając przy tym nadzieję, iż mogą okazać się interesujące, a nawet pomocne dla innych czytelników niespecjalizujących się w tym temacie. Jest to raczej ...„porównywanie notatek”, a nie próba nauczania.
Większość z nas, zajętych szkołą, pracą, przyjaciółmi, rodziną i rozrywkami, ma trudności ze znalezieniem czasu i chęci na modlitwę. Wydaje się, że modlitwy nie uda się już umieścić w napiętym programie dnia. Pomysły zawarte w tej praktycznej książce pomogą nam nauczyć się, jak zwolnić tempo życia i być bliżej Boga.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?