Motocykle to album prezentujący siedemdziesiąt uznanych modeli motocykli. W książce omówiono motocykle enduro, turystyczne, sportowe, cruisery, naked bake, wojskowe, a także skutery oraz popularne motocykle PRL. Każdy moduł przedstawia krótką historię powstania danego modelu, jego dane techniczne, wymiary, masę oraz osiągi. Całość wzbogacona jest licznymi zdjęciami.
Album Panorama Polski prezentuje bogactwo natury i najpiękniejsze zakątki naszego kraju od nadmorskich wydm i klifów przez mazowieckie równiny po wysokogórski świat Tatr.On and off the beaten track and ranging from the dunes and cliffs of the Baltic coast, via the Masovian plains, to the alpine glory of the Tatra Mountains, this album presents the abundant wonders of nature and outstanding sights of a singularly beautiful country Poland.Das Album Polen im berblick zeigt den natrlichen Reichtum und die schnsten Ecken unseres Landes von den Ostseekliffs ber die Ebenen Masowiens bis zur Hochgebirgswelt der Tatra hin.
Styl gotycki zaczął rozwijać się w drugiej połowie XII wieku. Był to czas dynamicznych przemian obejmujących całą Zachodnią Europę. Przede wszystkim rozwijały się miasta oraz kształtowało i konsolidowało mieszczaństwo. W efekcie zmienił się również charakter sztuki, która - niczym czuły barometr odzwierciedlała pragnienia i dążenia człowieka średniowiecza. Monstruosa e barbara (potworna i barbarzyńska) - tak rozmiłowani w powściągliwym klasycznym pięknie Włosi określali architekturę, która po stylu romańskim rozwinęła się w Europie Zachodniej, czyli na ziemiach w przeszłości nawiedzanych przez barbarzyńskich Gotów. Architekturą gotycką nazwał ją żyjący w XVI wieku Giorgio Vasari, autor pierwszego dzieła o historii sztuki.Wbrew pozorom to nie Goci stworzyli ten styl wykształcił się on we Francji, wraz z lokowaniem przez monarchów ośrodków miejskich. W każdym z nich najważniejszą budowlą był kościół sytuowany na placu targowym oraz budynek władz administracyjnych, a w głównych miastach regionu katedra i wspaniały ratusz. Miejskie katedry gotyckie wznoszono dziesiątki lat, czasem nawet kilka stuleci, gdyż w przeciwieństwie do kościołów romańskich fundowanych przez panów feudalnych i bogate opactwa środki na budowę zazwyczaj pochodziły z kasy miejskiej i zbiórki wśród mieszczan. W gotyckich katedrach znalazły odzwierciedlenie wszystkie procesy i nowe tendencje zmieniające oblicze Europy. Świątynie te miały tak ogromne znaczenie dla miast i ich obywateli, że nie będzie przesadą nazwanie okresu panowania stylu gotyckiego epoką katedr.
Książka, którą oddajemy w ręce Czytelników, zawiera przepisy na potrawy, które papież lubił szczególnie - te, które pojawiały się na papieskim stole z okazji świąt, te z codziennego jadłospisu, a także dania serwowane Mu w trakcie pielgrzymek do ojczyzny.
Święty Jan Paweł II w ciągu ponad 26 lat pontyfikatu odbył 104 pielgrzymki zagraniczne i 145 podróży na terenie Włoch. W tym czasie wygłosił ponad 3 tysiące homilii, opublikował 14 encyklik i 15 adhoracji apostolskich.Cytaty św. Jana Pawła II to wybór najważniejszych myśli zaprezentowanych w homiliach i przemówieniach papieża Polaka. Niektóre z nich miały kluczowe znaczenie dla historii Kościoła i świata, a także wpłynęły na życie niejednej osoby. Słowa te niosły otuchę, mądrość i wiarę. Warto zachować w sercu te najważniejsze.
Nawet najmniejszy balkon i taras można zaaranżować tak, by stworzyć mały zielony azyl, zapewniający wytchnienie, cieszący oczy i wzbudzający podziw. Zaprezentowane w tej publikacji rośliny – uprawiane w skrzyniach na poręczach, na parapetach okiennych, w wiszących pojemnikach i wolno stojące krzewy – pozwolą wyczarować wymarzony zakątek, kwitnący od wiosny do późnej jesieni.
Zioła cieszą się ogromną popularnością – nic dziwnego, bo ich zastosowanie jest bardzo szerokie. Wzbogacają smak potraw, pozytywnie wpływają na zdrowie, pięknie pachną, polepszają jakość plonów w warzywniku, a ponadto można z nich przygotowywać ekologiczne środki na choroby i szkodniki roślin.
Zioła można uprawiać w ogrodzie, na balkonie czy choćby na kuchennym parapecie. Wiele gatunków ma niewielkie wymagania i poleca się je nawet osobom początkującym. W tej publikacji przedstawiamy najpopularniejsze spośród ziół nadających się do uprawy w ziołowym ogródku.
Miasta od tysięcy lat nie potrafimy wyobrazić sobie bez nich życia. Są odzwierciedleniem osiągnięć cywilizacyjnych. Zdarza nam się jednak, że na nie narzekamy, bo męczą nas tłok, spaliny i nieznośny hałas. Życie w aglomeracjach ma swoje wady i zalety, ale mimo wszystko są miasta, które uwielbiamy. Marzymy, żeby móc je poznać lub do nich wrócić. Miasta fascynują najnowszymi rozwiązaniami urbanistycznymi oraz reliktami przeszłości, które są śladami istnienia wielkich cywilizacji lub genialnej myśli architektonicznej. Zachwycają nie tylko budowle, ale również ich rozplanowanie, usytuowanie lub sposób wkomponowania w krajobraz. Z przyjemnością podejmujemy trudy wspinaczki na najwyższy punkt w okolicy, by móc objąć wzrokiem panoramę i zrozumieć, na czym polega ich szczególne piękno, że ważne są nie tylko mury obronne i budynki mieszkalne, ale także miejsca relaksu parki i ogrody. Doceniamy doskonałość rozplanowania oraz piękno architektury, ale też funkcje użytkowe: precyzyjnie zaplanowane przez dawnych architektów ciągi komunikacyjne oraz place. Podróż do najpiękniejszych miast świata, zachwycających historią i tradycją, malowniczymi ogrodami, wspaniałymi zabytkami i nieprzeciętnymi widokami, to także niepowtarzalna nauka historii i poznawanie naszego dziedzictwa. Książka Najpiękniejsze miasta świata prezentuje kilkadziesiąt metropolii z sześciu kontynentów. Wyjątkowym zdjęciom towarzyszy rys historyczny, ciekawostki oraz informacje o najbardziej urokliwych zakątkach danego miejsca.
Czy możliwe jest ugotowanie obiadu dla trzech osób za niecałe 10 zł? Okazuje się, że tak. I wbrew temu, co można by pozornie sądzić, nie muszą to być posiłki monotonne i pozbawione wartości odżywczych. Zaprezentowane w książce zestawy dań zawierają przepisy na bogate w składniki odżywcze zupy, drugie dania składające się z mięs drobiowych, podrobów i innych, oraz propozycje deserów czy smacznych surówek. Przepisy w każdym zestawie dobrane zostały z myślą o zaserwowaniu dania trzem osobom. Nawet największy reżim finansowy nie musi ograniczać różnorodności naszego menu.
Jak pokazują ostatnie lata, gotowanie na parze nie jest chwilową modą, lecz wypróbowaną i różnorodną metodą przyrządzania posiłków. Na przekór stereotypom o nudnych, pozbawionych smaku potrawach z pary obserwuje się rosnącą popularność tej techniki. Gotowanie na parze umożliwia łatwe przygotowanie zdrowych dań. Posiłki są bardziej pożywne, mają więcej witamin i minerałów. Poza tym przyrządzanie potraw na parze nie wymaga użycia dodatkowego tłuszczu, przez co są lżejsze. Jest to metodą wilgotną, która korzysta z naturalnej konwekcji ciepła przemieszczającego się w powietrzu, parze lub płynie.
W obecnych czasach, naznaczonych chorobami cywilizacyjnymi i oraz większym skażeniem środowiska, coraz więcej osób stara się przestrzegać zasad zdrowego trybu życia. Ważną ich częścią jest odpowiednie żywienie. Zaczęliśmy dostrzegać zalety potraw z naturalnych składników o wysokich wartościach odżywczych. Trudno je przyrządzać tradycyjnymi sposobami, dlatego warto bliżej poznać zalety gotowania na parze i w kombiwarze, dzięki którym możemy otrzymać lżejsze i zdrowsze wersje tradycyjnych przysmaków.
Kuchnia polska to skarbnica przepisów na dania, których rozmaite smaki są w stanie zaspokoić zarówno tradycjonalistów, jak i osoby lubiące poeksperymentować w kuchni. Zebrane przepisy na zupy i dania główne sprawią, że problem z obmyśleniem menu, zarówno na wykwintne przyjęcie, jak i codzienny posiłek, przejdzie do przeszłości.
Kuchnia polska to zbiór wyśmienitych przepisów na pyszne potrawy zarówno tradycyjne, jak i nowoczesne.
Zioła. To hasło przywołuje natychmiast skojarzenie z letnią łąką oszałamiają aromatem roślin, barwnym korowodem motyli, pszczół i innych przedstawicieli pracowitego owadziego narodku. A tymczasem Wielka Encyklopedia Oxford wyprowadza nas z tego sielskiego obrazka, ustalając precyzyjnie kryteria: zioło, potocznie nazwa roślin zielarskich, które podane człowiekowi lub zwierzęciu, mają widoczny wpływ na stan organizmu. Określenie używane także w odniesieniu do surowców zielarskich i mieszanek ziołowych, służących do jednorazowego zaparzania. Tak więc do ziół zaliczamy także: jednoroczne i dwuletnie rośliny zielne, drzewa, krzewy, byliny, warzywa i niektóre grzyby. Mówiąc krótko, zioła, to wszystko, co rośnie, a co nas nie osłabi, lecz wzmocni. Encyklopedia zawiera informacje o najcenniejszych ziołach rosnących na terenach Polski, ich właściwościach leczniczych, przetwarzaniu, konserwacji, zastosowaniu w ziołolecznictwie, w kuchni i innych dziedzinach codziennego życia.
Idealny ogród to taki, w którym oprócz cieszących oko roślin ozdobnych rosną drzewa i krzewy owocowe. Te ostatnie też zresztą pełnią funkcję dekoracyjną, zwłaszcza w porach kwitnienia i owocowania. Aby plony były jak najobfitsze, a owoce zdrowe i smaczne, uprawianym okazom należy zapewnić jak najlepsze warunki i odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne.W tej broszurze przedstawiono najpopularniejsze gatunki owocowych drzew, krzewów i pnączy. Każdy opis zawiera wskazówki dotyczące uprawy, techniki cięcia i zastosowania danej rośliny. Niektóre opisy wzbogacono wypróbowanymi recepturami na smaczne przetwory.
Idealny ogród to taki, w którym oprócz kwiatów i drzew – ozdobnych i owocowych – rosną rozmaite krzewy, niezbędne dla uzyskania atrakcyjnego efektu wielopiętrowości. Gęste krzewy i drzewa zapewniają kameralność, znakomicie chronią przed zgiełkiem ulicy, zanieczyszczeniami i silnymi wiatrami. Wiele gatunków daje schronienie ptakom, inne zapewniają im także pokarm. Przede wszystkim jednak są ozdobą ogrodu.
Przedstawione w tej publikacji gatunki drzew i krzewów ozdobnych pełnią wszystkie te funkcje. Ich opisom i zdjęciom towarzyszą wskazówki dotyczące wyboru, uprawy i pielęgnacji.
Idealny ogród trudno sobie wyobrazić bez kwiatów – roślin jednorocznych, dwuletnich, wieloletnich i krzewinek, zachwycających bogactwem kształtów, kolorów i zapachów. Piękny ogród, wbrew pozorom, nie wymaga ogromnych nakładów pracy, zwłaszcza gdy pozna się podstawowe zasady dotyczące zakładania go. Większość roślin zaprezentowanych w tej publikacji jest łatwa w uprawie. Ich opisom i zdjęciom towarzyszą wskazówki dotyczące sadzenia, uprawy i pielęgnacji.
Idealny ogród to taki, którego pięknem można się cieszyć cały rok. Nie byłoby to możliwe bez gęstych iglaków, pozwalających wyczarować zielony, także i zimą azyl, gdzie można się schronić przed ciekawskim okiem sąsiada czy przechodnia. Ale to nie jedyne ich zalety – iglaki tłumią też hałas, ograniczają zanieczyszczenia powietrza i działanie silnych wiatrów.
W niniejszej publikacji przedstawiono najpopularniejsze i najbardziej atrakcyjne spośród drzew i krzewów iglastych nadających się do uprawy w ogrodzie. Każdy opis zawiera informacje dotyczące wymagań glebowych, warunków uprawy i pielęgnacji tych efektownych roślin oraz ich zastosowania.
Wielcy kochankowie"" to książka prezentująca 26 najsłynniejszych par znanych z historii, literatury czy filmu. W książce przedstawiono burzliwe związki m.in. Scarlett O'Hara'y i Rhetta Buttlera z ""Przeminęło z wiatrem"", Belli i Edwarda ze ""Zmierzchu"", Johna Kennedy'ego i Marylin Monroe, a także Johna Lennona i Yoko Ono. Całość okraszono atrakcyjnymi ilustracjami.
Wszystko o walentynkach najsympatyczniejszym i najbardziej romantycznym święcie świata. Prawda i legendy o patronie zakochanych, miłosne wróżby, zaklęcia i czary, najpiękniejsze słowa o miłości, cytaty, wiersze, cytaty, wyznania. Okazuje się święto miłości obchodzi się pod każda szerokością geograficzną, choć nie wszędzie w tym samym dniu. Zakochani Hiszpanie, na przykład, 23 kwietnia, w dniu św., Jerzego, którego uznają za patrona zakochanych, obdarowują się różami i książkami. Może pójść za ich przykładem? Walentynki to obowiązkowa lektura dla zakochanych, a przy tym idealny prezent dla Niej i dla Niego.
Dieta bezglutenowa to zbiór przepisów na łatwe do przyrządzenia, apetyczne dania - śniadania, obiady, kolacje i desery - które z pewnością przypadną do smaku zarówno dzieciom, jak i dorosłym domownikom. Coraz więcej dzieci wykazuje nietolerancję na gluten, co wymaga stosowania wobec nich diety, której podstawową zasadą jest eliminacja produktów zawierających białko glutenowe. Niedozwolone są zatem m. in. zboża takie jak pszenica, żyto, orkisz czy jęczmień. Dieta bezglutenowa oznacza oczywiście pewne ograniczenia, pocieszający jest jednak fakt, że można się do nich łatwo przyzwyczaić, zmieniając nieco nawyki żywieniowe.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?