Znaleźć skarb to jeszcze nie wszystko. Człowiek nieustannie poszukuje Boga, żyjącego w nim. Ale gdy Go odnajdzie, wcale nie kończy się jego droga, bo wtedy w Nim odnajduje wciąż więcej.Tytuł nawiązuje do przypowieści Jezusa o skarbie ukrytym w roli. Ale to w podtytule kard. Jos Tolentino Mendona ukrył swą główną myśl: O sztuce wewnętrznego poszukiwania. Jest to zatem przewodnik po drodze wolności: od Abrahama po Mojżesza; od Eliasza po Jonasza, który poznaje prawdę o Bogu dopiero na obcej ziemi. Również Jezus z apostołami jest ciągle w drodze. Przekonaj się jak fascynująca jest codzienność pełna nowych odkryć.
Odkrywając duchowe piękno Prymasa Tysiąclecia, możesz uczyć się od niego!Autor spogląda na Wyszyńskiego w sposób nieszablonowy. Nie interesuje go monumentalność postaci prymasa, ale jego duchowe piękno, estetyczna wrażliwość, jego pragnienia i lęki, odwaga i tęsknota za miłością. Opierając się na zapiskach kardynała, pozwala przemawiać jemu samemu.Poznaj historię jednego z największych Polaków XX w., postaci wyjątkowej, bogatej wewnętrznie, nad wyraz wrażliwej i kreatywnej. W 40 spojrzeniach na Prymasa Tysiąclecia dostrzeżesz człowieka z krwi i kości, pokornego, starającego się odkrywać miłość Boga w sytuacjach, które dla innych są jej zaprzeczeniem.
Każdego z wierzących w Jezusa, On sam prowadzi indywidualną, przygotowaną dla niego ścieżką. Trzeba Mu tylko na to pozwolić. Pozwól więc Bogu wejść w Twoje życie i odnajdź z Nim swoją drogę, a Twój przykład pociągnie innych.Przedstawiamy Ci ścieżki prowadzące do Boga. Zaczerpnij od mistrzów życia duchowego: Ojców Pustyni, Teresy od Jezusa, Jana od Krzyża, Teresy od Dzieciątka Jezus i Maksymiliana Kolbego, a później odnajdź osobistą ścieżkę prowadzącą do Boga, adekwatną do Twoich sił i możliwości.
Chcesz poznać lepiej Jezusa? Towarzysz mu w drodze, idź za Nim i słuchaj Go uważnie.Zapraszam cię, czytelniku, do podróży z Jezusem wraz z Ewangelistami. Podróży, w których odkryjesz Nowy Testament w Starym, w jego subtelnym świetle.Zapraszam cię do podróży w czasie, który nie upływa, ale wypełnia się. Poczujesz klimat tamtych czasów, odnajdziesz korzenie zwyczajów. Zachwycisz się zapachem tamtejprzestrzeni, która nie jest przestrzenią geograficzną, lecz teologiczną, zanurzoną w transcendencji Boga.Zapraszam Cię do spotkania z Jezusem w drodze, które ma jeden cel: moje i Twoje zbawienie.
Nie jest łatwo być darem dla drugiego człowieka. Trzeba pozwolić prowadzić się Bogu i każdego dnia dostrzegać Go w bliźnim. Ksiądz biskup Józef Zawitkowski przyjął to powołanie i słuchał z ufnością Bożego głosu. To Boże prowadzenie widoczne jest na wszystkich etapach jego życia, które zawsze grało w rytm Bożych nut.Spod jego pióra wyszły słowa pieśni: Panie dobry jak chleb. Ten wyjątkowy kapłan dobrze znał smak wypiekanego w rodzinnym domu chleba. Urodzony w malutkiej nadpilickiej wsi 23 listopada 1938 r. doskonale wiedział, czym jest ciężka praca i jak cenny jest bochenek chleba, którym można nakarmić najbliższych. Od roku 1980 głosił kazania podczas Mszy Świętych w kościele św. Krzyża w Warszawie, które były transmitowane przez Program Pierwszy Polskiego Radia. Przez ostatnie lata pełnił funkcję biskupa pomocniczego seniora diecezji łowickiej. Był wybitnym kaznodzieją oraz autorem poetyckich katechez i rozważań. Tworzył również pod pseudonimem Ksiądz Tymoteusz. 29 października 2020 r. Bóg powołał go przed swoje oblicze.Niniejsza książka to owoc dziesiątek godzin rozmów z księdzem biskupem, w czasie których dzielił się swoimi wspomnieniami i przemyśleniami.Nie wiemy, jakie były ostatnie słowa Józefa Zawitkowskiego, ale chciejmy wierzyć, że wyszeptał to, co zawsze mówił przy pożegnaniu: ""Ostańcie z Bogiem, ludzie kochane!"".
Wiesz, że różaniec to nie tylko odmawianie kolejnych zdrowasiek. Wypowiadane słowa są tłem dla poszczególnych tajemnic, które się rozważa. Ta modlitwa otwiera przed Tobą świat kontemplacji, może niełatwy, ale dostępny dla Ciebie.O czym myśleć przy każdej z tajemnic? Ta książka da Ci odpowiedź. Zobaczysz, jak wydarzenia z życia Jezusa i Maryi bliskie są Twoich doświadczeń. Pomoże Ci też odkryć, jakim skarbem jest różaniec, ożywiający Twoją codzienność.Nieoceniona pomoc dla duszpasterzy!
Książka ta pomoże Ci dotrzeć do prawdziwego źródła szczęścia, którym jest Bóg. Dowiedz się, jak zbudować z Nim więź, która pozostanie na wieczność i która pozwoli ci mieć pokój w sercu na co dzień. Autor przeprowadzi cię przez trzy rodzaje modlitwy, zwróci uwagę na współczesne przeszkody w kontemplacji oraz wskaże skróconą drogę do świętości.Jeśli w naszym życiu dokonuje się jakieś dobro, dzieje się to za sprawą łaski Bożej. Trzeba na serio brać słowa Jezusa: beze Mnie nic nie możecie uczynić. Dlatego więź z Bogiem w modlitwie prośby dziękczynienia, przeproszenia i uwielbienia to kwestia zasadnicza. Modlitwa wraz ze spełnieniem woli Bożej jest najważniejszym i jedynym zadaniem naszego życia. (fragment książki)
Trzeci tom powieści o wyjątkowych kobietach XIX wieku przenosi czytelnika do prowincjonalnego miasteczka na Śląsku. Wydarzenia zamykają się w przeciągu trzech dni, między 15 a 17 listopada 1872 roku pomiędzy śmiercią a narodzinami. Oprócz postaci z poprzednich tomów Tam, gdzie rodzi się życie (2016) i Nawet szarość jaśnieje (2018) w powieści pojawiają się nowe twarze i nowe historie. Pozornie nic nieznaczące zaczynają jaśnieć niczym drogocenne perły, inne zostają odarte z fałszu i stają się jak plewy, które wiatr roznosi po polu. W ciągu trudnych trzech dni bohaterowie przeżywają duchową przemianę, dojrzewają, pozbywają się lęków i rodzą się do dojrzałego, autentycznego życia. Narracja powieści w mistrzowski sposób została wpisana w realia historyczne Europy drugiej połowy XIX wieku, epoki kontrastów: politycznych i ekonomicznych, klasowych i duchowych.
Dzieje Apostolskie. Rozdziały 1-9. Komentarz duchowy. Tom IWśród komentarzy do Dziejów Apostolskich ten wyróżnia się zwięzłością, prostotą i przejrzystością. Celem książki jest zachęcenie Czytelnika do studiowania opisanych w Nowym Testamencie dziejów Kościoła Apostołów oraz do poznania konkretnego doświadczenia przeżywanego przez takich ludzi jak my ze swoimi ograniczeniami, przezwyciężającymi różne trudności i pozwalającymi się prowadzić Duchowi Świętemu dzień po dniu drogami świata oraz czyniącymi dobro głosząc jak żyć Ewangelią.
Zapraszamy Cię w niezwykłą podróż do Limy przełomu XVI i XVII w., gdzie czeka wiele nieprawdopodobnych przygód, wśród nich cudowne uzdrowienia, budowanie szpitala i sierocińca, a także pełne humoru ratowanie myszy. Wszystko za sprawą Martina de Porres. Któż to taki? Peruwiańczyk, dla którego służba Bogu i pomoc potrzebującym były ponad wszystko. Mimo swojego pochodzenia i ciemnego koloru skóry, które często przysparzały mu wiele kłopotów, nie zniechęcał się. Bożą mocą leczył, cierpliwie słuchał i dawał dobre rady wszystkim, którzy ich potrzebowali. Jego największą bronią była... pokora! Dzisiaj mówi się o nim Brat Miotła, bo na zamiataniu i pomocy ubogim znał się jak nikt inny. Nuda? Nie w tym przypadku! Poznaj fascynującego dominikanina o wrażliwym sercu i wielkim miłosierdziu.
Historia świętej Klary to fascynująca poetycka opowieść o niezwykłej młodej kobiecie, która została świętą. Mimo że jej szlachecka rodzina miała wobec niej inne plany, sama wybrała życie w klasztorze. Zaintrygowana przykładem Franciszka, pochodzącego z tego samego miasta Asyżu, poświęciła swoje życie Bogu. W niełatwych sytuacjach wykazywała wielką odwagę, pozostając zawsze troskliwą i czułą. Jej śladami poszły nieoczekiwanie również jej siostry i mama. Ilustrowana pięknie książka to wspaniała lektura nie tylko dla dzieci, ale i dla dorosłych.
40 lat temu papież Jan Paweł II na prośbę przyrodników i ekologów ogłosił św. Franciszka z Asyżu patronem ekologów. Od tego czasu ekologiczne zaangażowanie Kościoła katolickiego ma mocny rys franciszkański. Taka jest też encyklika ""Laudato si"" społeczny dokument, pokazujący ekologiczne wymiary powołania chrześcijańskiego.Brat Franciszek stale zaprasza nas na fascynujący, choć niełatwy, szlak odkrywania autentycznych relacji w wielkiej Bożej rodzinie; na wędrówkę z poznawaniem tajemnic przyrody i świętości wszelkiego życia. On uczy nas, że przez niewielkie środki można osiągnąć bogate cele.
Ojcowie Zbigniew Strzałkowski i Michał Tomaszek to franciszkanie z Krakowa, którzy jako misjonarze w Peru dali świadectwo służby i miłości. Mimo gróźb ze strony terrorystów pozostali do końca ze swoimi parafianami. W sierpniu 1991 r. ponieśli śmierć męczeńską z rąk bojowników Świetlistego Szlaku. 5 grudnia 2015 r. w Chimbote, w Peru, zostali beatyfikowani.Podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, w bazylice Franciszkanów, papież Franciszek odmówił za ich wstawiennictwem modlitwę o pokój na świecie i ochronę przed terroryzmem.
Kiedy zbliża się czas wyjazdu, niejednokrotnie człowiek zaczyna się irytować, niepokoić, powątpiewać w sens kolejnej podróży. Kiedy już jednak jest w drodze, nagle przekonuje się, że to była dobra decyzja, aby znów wyruszyć. Tak też jest z duchowymi podróżami, tym razem z Ewangelistami. Na wspólnej drodze można spotkać niezwykłych ludzi: pasterzy z Betlejem, nowożeńców i gości z Kany Galilejskiej, Zacheusza, Łazarza, Nikodema, Bartymeusza, nie mówiąc już o Maryi, Józefie i samym Jezusie. Nie ma więc co zwlekać. Czas wziąć do ręki ten wyjątkowy biblijny przewodnik i wyruszyć w świat, który ożywia i odmładza duszę.
Książka Massimo Borghesiego: Jorge Mario Bergoglio. Biografia intelektualna. Dialektyka i mistyka; jest pozycją wyjątkową wśród wielu książek poświęconych papieżowi Franciszkowi, jakie ukazały się w ostatnim czasie.Borghesi analizuje biografię Bergoglia z nieco odmiennego punktu widzenia. Pisarz konstruuje rzetelne studium docierając w nim do źródeł myśli Franciszka, by następnie prześledzić jej intensywny rozwój, za sprawą takich myślicieli i intelektualistów jak Erich Przywara, Henri de Lubac, Gaston Fessard, Hans Urs von Balthasar, Amelia Podetti czy Albert Methol Ferr. Autor podkreśla również ogromy wpływ Ćwiczeń duchowych Ignacego z Loyoli oraz tak cenionej przez papieża poezji i literatury latynoamerykańskiej. Dzięki książce Massimo Borghesiego czytelnik może nie tylko prześledzić intelektualny i duchowy rozwój Jorge Mario Bergoglia, ale też lepiej zrozumieć obecną działalność papieża, jego troskę o ubogich i odrzuconych, niestrudzoną posługę duszpasterską i przeprowadzane przez niego reformy.
Kim jesteś, o Niepokalana? pytał święty Maksymilian. W swoim oddaniu Maryi przez całe życie odkrywał nowe wymiary Jej piękna. On nie tylko był szczególnym czcicielem Niepokalanej, ale żył zachwytem nad Nią! Był w Niej autentycznie zakochany. Proponowane rozważania pomagają zachwycić się tajemnicą Maryi. Jej świętość, zjednoczenie z Duchem Świętym, kobiecość i czystość to tylko niektóre z tematów. Każdy z nich dotyka naszej codzienności w odniesieniu do postaw Maryi, przekonując o maryjnym aspekcie naszego istnienia i potwierdzając, że żyjemy dla Chrystusa. Przewodnikiem po wszystkich poruszanych zagadnieniach jest święty Maksymilian rycerz i szaleniec Niepokalanej.
Teza tej książki jest prosta: żyjemy w czasach wielkiego renesansu myśli franciszkańskiej. Ona pomaga dziś Kościołowi odpowiedzieć na najtrudniejsze wyzwania współczesności.Gdy 800 lat temu na Zielone Święta 1217 wokół św. Franciszka przy asyskim kościółku Porcjunkuli zgromadziła się pierwsza kapituła zakonu franciszkańskiego zapewne nie wiedziano co się w ten sposób zaczyna. Podobno było tam ponad 3000 braci, którzy idąc potem w świat, rozpoczęli ekspansję nowej formy organizacji kościelnej nową formułę życia zakonnego. Owocem były wielkie osobowości i święci bracia, którzy szybko wprowadzili nową jakość w misje, kaznodziejstwo, życie uniwersyteckie czy duszpasterstwo. W naszej części Europy pojawili się już za życia św. Franciszka aby w 1237 dotrzeć do Krakowa.Co było potem? Jak wyglądała atrakcyjność idei franciszkańskiej 500 lat temu czy 100 lat temu? Jaka jest jej kondycja dziś?
Rafael Luciani zachwycony postawą Jezusa wzywa, aby powrócić do Niego i wierniej zakorzenić naszą wiarę w Jego ludzkiej postawie, przesłaniu i służbie królestwu Ojca. Autor zaprasza nas do skorygowania pewnych sposobów myślenia o Jezusie Chrystusie, a także stylu życia i praktyk religijnych, które przy głębszym zastanowieniu okazują się mało ewangeliczne. Rafael Luciani chce otworzyć drogę, która odzyskując dla nas historyczną pamięć o Jezusie prowadzi ku życiu w tym samym duchu, w którym On przeżywał swoje człowieczeństwo. Na tej drodze o wiele łatwiej i pewniej można spotkać się z Bogiem żywym.
Postacie pojawiające się u początków narodzin franciszkańskiego charyzmatu charakteryzują się silną motywacją osadzoną na intensywnym życiu wiary wstępowania w ślady Jezusa Chrystusa. I choć w jej łonie pojawiają się osoby o różnych charakterach, to pragnienie życia na wzór doskonałości Ewangelii Świętej i osobisty przykład Świętego z Asyżu, uczyniło z nich jeden organizm: braterstwo, które przeszło do historii pod nazwą braci mniejszych.Pierwsza część studium przedstawia podstawowe cechy duchowego życia rodzącej się wspólnoty minorytów, sytuując ją w kontekście historyczno-kulturowym. Część druga ukazuje braci, których powołanie i duchowy rozwój zostało naznaczone poprzez osobiste spotkanie z Franciszkiem z Asyżu. Są to: Bernard z Quintavalle, brat Leon, Cezary ze Spiry, Idzi z Asyżu, Tomasz z Celano, Ryceriusz z Mucci, Szymon z Collazzone, Jordan z Giano, Jan z Pian del Carpine oraz Antoni Padewski. Wybór tych właśnie postaci podyktowany był przede wszystkim istnieniem tekstów ich autorstwa, bądź innych źródeł pozwalających na wyodrębnienie właściwych rysów ich duchowości.
Poucza nas, abyśmy zastanawiali się nad tym, co najważniejsze.Zachęca aby przejrzeć się w sercu swojego chrześcijańskiego doświadczenia: jesteśmy, jak wszyscy grzesznikami zbawionymi przez wiarę w Pana, który nas umiłował i ofiarował siebie samego za nas, stając się naszym bratem, co więcej, sługą, aż po śmierć krzyżową, i ofiarowując nam swojego Ducha, który woła w nas: Abba i uczy, jak mamy żyć po synowsku i bratersku.List do Galatów stanowi antidotum na najcięższe zbrodnie semantyczne: takim terminom jak prawda, miłość i wolność przywraca ich pierwotne znaczenie. Słowa te stanowią nierozdzielną trynomię bowiem nie ma prawdy bez miłości ani miłości bez wolności w której prawda Boga i człowieka, Jego dziecka, to miłość, a miłość ze swej strony to spontaniczne docenienie, szanowanie i służenie drugiemu człowiekowi, i wreszcie wolność, która jest miłowaniem tak, jak sami zostaliśmy umiłowani.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?