Album prezentuje prace jednego z najwybitniejszych i najwszechstronniejszych polskich artystów współczesnych, Jerzego Nowosielskiego. Malarz i rysownik, ale też scenograf, ikonopisarz, filozof i teolog, profesor Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, jest postacią niepowtarzalną w historii polskiej sztuki, a jego twórczość wciąż budzi głęboką refleksję i otwiera nowe ścieżki interpretacyjne. Album prezentuje dzieła artysty zgromadzone w kolekcjach polskich muzeów, Galerii Starmach w Krakowie oraz w zbiorach prywatnych. Bogaty wybór prac artysty wzbogacony został o tekst o jego twórczości autorstwa Julity Delugi, kuratorki i krytyczki sztuki
"Bestiariuszek - zeszyt do kolorowania" to znakomita propozycja dla tych najmłodszych, których pasjonują historie o mitycznych krasnoludach i słowiańskich stworkach. W kolorowance znajdziemy ilustracje 14 słowiańskich stworzonek. Obok oryginalnego rysunku danego karzełka znajdziemy szablon do samodzielnego pokolorowania. Dzięki temu każde dziecko będzie mogło w swojej wersji zbliżyć się do oryginału lub przeciwnie - nadać obrazkowi własne barwy, zmieniając jego dotychczasowy charakter.
Stanisław Ignacy Witkiewicz zwany Witkacym (1885-1939) - malarz, rysownik, fotografik, pisarz i filozof. Jeden z najbardziej wszechstronnych i zaskakujących artystów w historii polskiej sztuki. Już za życia uważany za ekscentryka i skandalistę, w każdej dziedzinie, jaką się zajmował, burzył zastany porządek, tworząc nowe formy wyrazu i ekspresji. Dzięki temu twórczość Witkacego nie pozostawiała obojętnym nikogo, kto się z nią zetknął. Album prezentuje najciekawsze rysunki artysty
"Niesamowici Polacy. Pionierzy, wynalazcy, zdobywcy" to książka popularno-naukowa dla młodzieży i dorosłych, która w przystępny i niezwykle ciekawy sposób opowiada o osiągnięciach Polaków. Autor opisuje nie tylko powszechnie znane postaci Marii Curie-Skłodowskiej, Ignacego Łukasiewicza, Aleksandra Doby czy Henryka Arctowskiego, ale również wielu dzisiaj mniej znanych, jednak niezwykle ważnych w historii Polski i świata osobistości, których praca dała podwaliny dzisiejszej nauce i technice. Są to m.in. Jan Szczepanik - nazywany "Edisonem znad Wisły", Kazimierz Prószyński i jego słynny biopleograf, Erazm Jerzmanowski - człowiek który oświetlił Amerykę, Kazimierz Żegleń, który ocalił miliony dzięki skonstruowaniu jedwabnego pancerza - pierwowzoru kamizelki kuloodpornej, Rudolf Weigl - wynalazca pierwszej skutecznej szczepionki na tyfus, "Polak ze stali" czyli Tadeusz Sendzimir, inżynier Rudolf Modrzejewski czy badacz Bronisław Piłsudski i wielu innych niezwykłych Polaków.
Czterdziesty piąty już minialbum w serii poświęconej malarstwu polskiemu przedstawia życie i twórczość jednej z najwybitniejszych polskich malarek i rzeźbiarek - Marii Jaremy (1908-1958). Młoda Jaremianka doskonaliła swój talent na studiach rzeźbiarskich w pracowni Xawerego Dunikowskiego w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Związana na studiach z Grupą Krakowską, a następnie z teatrem eksperymentalnym Tadeusza Kantora, stała się jedną z najwybitniejszych przedstawicielek polskiego malarstwa awangardowego. Jej prace malarskie, pełne abstrakcyjnych kształtów, cechuje wielowymiarowość, przestrzenność, rytmiczność i barwność. Minialbum opatrzony wstępem Agaty Małodobry zawiera około sześćdziesięciu najbardziej znanych prac artystki, znajdujących się obecnie w zbiorach polskich muzeów narodowych.
"Legendarne potwory wodne", autorstwa Katarzyny Jasińskiej, to unikatowa publikacja poświęcona wodnym potworom znanym z legend i mitologii z różnych stron świata. Autorka opisała i zilustrowała około dwudziestu najbardziej znanych mieszkańców jezior, mórz i oceanów - warto wspomnieć choćby o potworze z Loch Ness, Ketosie czy Makarze. Co interesujące, wszystkie stwory zostały przedstawione w stylu rycin z dziewiętnastowiecznych encyklopedii. To pozycja obowiązkowa dla wszystkich wielbicieli opowieści fantastycznych.
Tamara Łempicka. Projekt artystka to polskie wydanie bestsellerowej książki Passion by Design. The Art and Times of Tamara de Lempicka autorstwa Kizette de Lempickiej-Foxhall.Obrazy Tamary Łempickiej zdeniowały art dco, a jej życie było kwintesencją epoki jazzu. Obdarzona wyjątkowym talentem, niezwykłą urodą i nieodpartą siłą osobowości, uchodźczyni z ogarniętej rewolucją Rosji odniosła sukces na własnych warunkach. Podbiła Paryż lat 20. XX wieku wyranowanymi portretami bogatych i sławnych oraz emanującymi chłodnym erotyzmem aktami, następnie wiodła pasjonujące życie w Hollywood, Nowym Jorku, Houston i Cuernavace, nigdy nie odkładając pędzla.Książka oferuje intymny wgląd w życie i karierę tej fascynującej postaci: to historie, które Tamara sama opowiadała urzeczonym słuchaczom. Zostały zebrane i zredagowane po śmierci artystki przez jej córkę Kizette, która splotła je w kompletną historię życia, zawierającą wiele dodatkowych biogracznych i historycznych informacji.Niniejsze nowe wydanie jest zilustrowane rozszerzonym zbiorem reprodukcji obrazów Tamary, w tym mało znanymi pracami, oraz wyjątkowymi fotograami z rodzinnych albumów. We wprowadzeniu Marisa de Lempicka, prawnuczka malarki, eksploruje dziedzictwo tej pionierskiej artystki, której obrazy osiągają obecnie ośmiocyfrowe ceny, a styl nadal inspiruje twórców z różnych dziedzin.
Nowy minialbum z serii Malarstwo przedstawia twórczość jednego z najbardziej znanych na świecie artystów surrealistycznych - Rafała Olbińskiego. Jego niezwykłej urody prace zdobią okładki czołowych czasopism, takich jak "Der Spiegel", "Newsweek" czy "Time", i prezentowane są w najlepszych galeriach sztuki na świecie. Olbiński porusza wielkie, abstrakcyjne tematy, skrystalizowane w obrazach zaskakujących swoją celnością. Album prezentuje autorski wybór prac artysty.
Józef Chełmoński - wybitny malarz i ilustrator, jeden z czołowych przedstawicieli polskiego realizmu. Choć krytykowany w ojczyźnie, należne mu uznanie zyskał w Paryżu, gdzie prezentował obrazy ukazujące życie codzienne polskiej wsi oraz dynamiczne dzieła przedstawiające galop konnych zaprzęgów. Album, który słowem wstępnym opatrzyła ceniona krytyk sztuki, Stefania Krzysztofowicz-Kozakowska, zawiera ponad 60 ilustracji, wśród których znajdziemy reprodukcje najważniejszych prac artysty, takich jak: "Babie lato" (1875), "Przed karczmą" (1877) czy "Czwórka" (1881).
Minialbum z serii Malarstwo poświęcony twórczości Aleksandra Gierymskiego - jednego z największych twórców polskiego realizmu oraz impresjonizmu. Podczas pobytów we Włoszech, Francji i Niemczech Gierymski inspirował się tamtejszą sztuką, której wpływy wykorzystywał później we własnych pracach. Charakterystyczną cechą jego wyrafinowanego warsztatu artystycznego była szczególna umiejętność operowania światłem. Specjalizował się w malarstwie rodzajowym, pejzażowym, tworzył także nokturny. W minialbumie zaprezentowane zostały reprodukcje najsłynniejszych dzieł artysty: Żydówka z pomarańczami, W altanie czy Plac Wittelsbachów w Monachium.
Claude Monet (1840-1926) to jeden z najbardziej znanych na świecie malarzy francuskich, współtwórca i przedstawiciel impresjonizmu. Artysta już w młodości przejawiał zainteresowanie sztuką, a jego pierwsze sukcesy w postaci serii karykatur przyniosły nie tylko uznanie, ale również stały się jego źródłem dochodów. Monet, zachęcony przez Eugne'a Boudina, z sukcesem uprawiał malarstwo plenerowe, czego dowodem jest dzieło, od którego pochodzi nazwa kierunku, pt. "Impresja, wschód słońca". Artysta upodobał sobie naturę, a w szczególności wodę, jako temat swych obrazów, które przedstawiał w wyjątkowym, żywym stylu. Przez całe życie poprawiał swój warsztat, jednak zawsze najważniejsze były dla niego kolor i światło oraz ich wzajemne relacje. Przykładem takich studiów są wspaniale cykle tematyczne poświęcone grze kolorów ze światłem, między innymi "Nenufary".
Stanisław Wyspiański (1869-1907) - jeden z najwybitniejszych polskich artystów, malarz, dramatopisarz i poeta, współzałożyciel Towarzystwa Artystów Polskich "Sztuka". Jego wszechstronna twórczość obejmuje rozmaite dziedziny sztuki, a każda z nich charakteryzuje się nowatorskimi rozwiązaniami. Wyspiański zasłynął jako malarz, który w portretach znakomicie eksponował psychologizm postaci, w pejzażach zaś koncentrował się na uwiecznianiu zjawisk przyrodniczych. Wśród jego pionierskich dokonań ważne miejsca zajmują projekty polichromii, witraży, mebli i tkanin oraz innowacje w typografii. Autor "Wesela" angażował się również w życie społeczne, poświęcając szczególną uwagę ochronie dóbr kultury. Opracowany przez Magdalenę Laskowską album zawiera ponad 200 najsłynniejszych prac Stanisława Wyspiańskiego pochodzących z polskich muzeów.
Diego Velzquez to jeden z najwybitniejszych portrecistów XVII wieku. Mianowany nadwornym malarzem króla Filipa IV przedstawiał na obrazach członków licznej hiszpańskiej rodziny królewskiej. Nazywany jest malarzem prawdy, ponieważ jego twórczość ukształtowana w kulcie realizmu ukazywała postacie takimi jakie były w rzeczywistości, z pełnym wachlarzem wizualnych wad i zalet. Najbardziej znaną pracą artysty i jednocześnie jedną z najważniejszych w malarstwie hiszpańskim jest obraz Panny dworskie, który już w XVII wieku okrzyknięty został arcydziełem.
Zeszyt do kolorowania z dziełami Stanisława Wyspiańskiego. To propozycja skierowana do wszystkich miłośników kolorowanek oraz sztuki polskiej, którzy nie tylko podziwiają dzieła największych malarskich mistrzów, ale także sami chętnie sięgają po plastyczne przybory. Znajdziemy w niej ilustracje 14 reprodukcji prac Wyspaińskiego Obok zdjęcia danego dzieła znajdziemy szablon do samodzielnego pokolorowania. Dzięki temu każdy kolorujący będzie mógł w swojej wersji zbliżyć się do oryginału lub przeciwnie - nadać obrazkowi własne barwy, zmieniając jego dotychczasowy charakter. Książka ta przeznaczona dla wszystkich, niezależnie od wieku, daje możliwość bliższego poznania sztuki artysty, odkrycia w sobie plastycznych talentów, ale przede wszystkim - pozwala przyjemnie i kreatywnie spędzać wolny czas.
Paul Gauguin - zaliczany do grona francuskich postimpresjonistów - był malarzem samoukiem związanym ze szkołą malarstwa z Pont-Aven. Jego twórczość rozkwitła w związku z podróżami na rajskie wyspy Polinezji Francuskiej. Bajecznie kolorowe przedstawienia kobiet i scen z życia nie zostały docenione za życia artysty. Gauguin był prekursorem nowych trendów, który dopiero po śmierci okrzyknięty został mistrzem postimpresjonizmu. Dziś jego prace zachwycają, inspirują i biją kolejne rekordy aukcyjne, jak obraz Kiedy wyjdziesz za mąż?
"Mysz Tymoteusz i jeż Fryderyk. Afera w Paryżu", autorstwa Dagmary Budzbon-Szymańskiej, to już trzecia część przygód dwójki przyjaciół demaskujących nieuczciwych koneserów sztuki. Tymoteusz i Fryderyk z polecenia nadkomisarza Johna Smitha udają się tym razem do Paryża, gdzie mają rozwikłać tajemnicę nieproszonego gościa regularnie odwiedzającego Muse d'Orsay. Przed bohaterami nie lada wyzwanie, ponieważ nieznany sprawca wchodzi niepostrzeżenie do muzeum, spędza w nim kilka godzin, lecz nie kradnie żadnego obrazu. Mysz i jeż, wyraźnie zafascynowani malarstwem impresjonistycznym, za wszelką cenę starają się ustalić, kim jest nowy antagonista i jakie postawić mu zarzuty. Ilustracje do książki wykonała Joanna Gębal, która jak zwykle w barwny i dowcipny sposób przedstawiła losy małych bohaterów oraz własne interpretacje dzieł sztuki.
Stanisław Ignacy Witkiewicz, zwany Witkacym (1885-1939), był nie tylko malarzem, także - filozofem, pisarzem, dramaturgiem, teoretykiem sztuki, fotografem. W każdej z tych dziedzin osiągnął mistrzostwo i w każdej z nich nieustannie zaskakiwał. Jako malarz był twórcą zarówno tradycyjnych pejzaży i portretów, jak i ekspresyjnych kompozycji z pogranicza abstrakcji. Najbardziej jednak znane są jego pastelowe portrety wykonywane w ramach jednoosobowej Firmy Portretowej "S.I. Witkiewicz".Album zawiera wybór najważniejszych reprodukcji dzieł pochodzących z poszczególnych okresów twórczości wybitnego artysty. Całość opatrzona wstępem znanego witkacologa dr Anny Żakiewicz.
Jacek Malczewski to jeden z najwybitniejszych twórców w dziejach malarstwa polskiego, którego dzieła cieszą się także szczególnym zainteresowaniem publiczności i badaczy spoza Polski. Jego twórczość stanowi trzon wszystkich prezentacji sztuki polskiej okresu modernizmu, a jednocześnie pojawia się na wystawach ukazujących sztukę europejską przełomu XIX i XX wieku.Dzieła zebrane w albumie pozwalają prześledzić i na nowo odkryć kolejne etapy rozwoju twórczości malarza. Album stanowi wybór najcelniejszych prac Malczewskiego: obrazów olejnych, akwarel czy rysunków, z całego okresu twórczości. Czytelnik znajdzie w nim ponad 50 znanych i mniej znanych reprodukcji, uzupełnionych wstępem emerytowanej kustosz Galerii Sztuki Polskiej w Muzeum Narodowego w Poznaniu - Doroty Suchockiej.
Album poświęcony polskiemu designowi, wnętrzom i modzie w przedwojennej Polsce, w okresie od słynnej Wystawy Paryskiej w 1925 roku po rok 1939. Prezentować będzie najciekawsze projekty mebli, ceramiki użytkowej, zastawy stołowej, samochodów, motocykli, a nawet lokomotyw. Pokażemy także wnętrza mieszkań i sklepów oraz ubiory, które powstały w pracowniach ówczesnych polskich artystów i projektantów. Album otwiera obszerny wstęp historyczny. Całość wzbogaci ok. 250 czarno-białych i kolorowych ilustracji.
"Siedem dni z życia Hrabiny Grabiny" to książeczka rozwijająca twórczą aktywność plastyczną i kreatywność dzieci w każdym wieku. Zabawne przygody Hrabiny Grabiny są nie tylko wciągającą opowiastką ujętą w rymy, ale także tłem i inspiracją dla aktywności artystycznej, która wpleciona jest w fabułę bajki w formie przemyślanych przez autorkę zadań plastycznych pobudzających wyobraźnię i kreatywność. Piękna szata graficzna oraz możliwość czytania i samodzielnego tworzenia przez dziecko części ilustracji wciągają w świat wyobraźni oraz pozwalają stworzyć własny wyjątkowy element opowieści i przygód Hrabiny Grabiny.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?