Eugne Delacroix jest sztandarowym malarzem romantyzmu. Tworzył obrazy komentujące ówczesne ważne wydarzenia polityczne, religijne i ukazujące sceny historyczne spośród których najbardziej znana jest Wolność prowadząca lud na barykady z personifikacją Marianny, jednego z francuskich symboli narodowych. Duży wpływ na twórczość artysty miały podróże, fascynacja orientem, inspirował się również twórczością Rubensa. Artysta kładł nacisk na kolor, ruch, emocje. Uważany jest za odnowiciela malarstwa francuskiego, którego twórczość miała znaczący wpływ na ukształtowanie się impresjonizmu i symbolizmu.
Henryk Musiałowicz - absolwent warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych i laureat wielu prestiżowych nagród brał udział w około 250 wystawach w Polsce i za granicą. Doceniany przez krytyków, poszukiwany przez kolekcjonerów. Największy wpływ na twórczość artysty miała sztuka Rembrandta, która sprawiła, że artysta zwrócił się ku lapidarnej formie wyrażając ją czernią i bielą. Autor cyklów Wojna przeciw człowiekowi, Reminiscencje, Epitafia i Rodzina.
"Mysz Tymoteusz i jeż Fryderyk. Tajemnica dzieł Leonarda da Vinci", autorstwa Dagmary Budzbon-Szymańskiej, to czwarta część sensacyjno-detektywistycznej serii o dwójce przyjaciół walczących ze złodziejami i z fałszerzami dzieł sztuki.Nowe zlecenie Tymoteusza i Fryderyka polega na namierzeniu złoczyńcy, który w aktówce o niestandardowych wymiarach wyprowadził z Luwru najsłynniejszą spośród sportretowanych dam renesansu - Mona Lisę. Zmierzając tropem złodzieja, przyjaciele trafiają do pełnego zabytków Krakowa, w którym nie tylko poznają ciocię Hannę i wujaszka Henryka, lecz także odkrywają wielki sekret Leonarda da Vinci. Czy i tym razem zdołają powstrzymać przestępcę i uratować cenne dzieła sztuki?
Tamara Łempicka. Za kulisami - to kolejna książka wydawnictwa BoSz poświęcona Tamarze Łempickiej, która tym razem nie skupia się na życiu artystki, ale na jej obrazach i to z całkowicie odmiennego punku widzenia niż przedstawiono to dotychczas. Autorka - Anne Paddy - kolekcjonerka zakochana w malarstwie Łempickiej odkrywa przed czytelnikami okoliczności powstania obrazów, ich bohaterów, relacje jakie łączyły ich z artystką, losy sprzedanych płócień, przedstawia także kolekcjonerów, artystów, aktorów i wielu innych zafascynowanych Tamarą i jej niezwykłą twórczością.Wydanie w języku angielskim.
Nowy minialbum z serii o najwybitniejszych polskich plakacistach traktuje o twórczości Franciszka Starowieyskiego, grafika, malarza, rysownika, scenografa i performera. Starowieyski zaprojektował ponad trzysta znakomitych plakatów, z czego większość została wykonana na potrzeby filmu, teatru i festiwali. Jego prace powstałe z wyraźnej inspiracji sztuką baroku stanowią swoiste połączenie realizmu i surrealizmu oraz zmysłowości i przemijalności, zdumiewają przesłaniem i zachwycają niejednorodną formą. Starowieyski był wielokrotnie nagradzany, m.in. Grand Prix na Biennale Sztuki Współczesnej w So Paulo (1973), Grand Prix za plakat filmowy na festiwalu w Cannes (1974) i Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu w Paryżu (1975). Niniejszy minialbum, w opracowaniu Doroty Folgi-Januszewskiej, prezentuje 60 najsłynniejszych plakatów artysty.
Amadeo Modigliani - malarz, rysownik i rzeźbiarz - wypracował własny niepowtarzalny styl, wyróżniający się wydłużonymi liniami postaci, pełen elegancji i subtelności. Początkowo twórczość artysty nie zyskała jednak uznania krytyków, głównie za sprawą szokujących ówczesne społeczeństwo aktów. Sława i popularność przyszły dopiero po śmierci. Do najbardziej znanych obrazów artysty należą portrety kobiet o łabędzich szyjach i delikatnych wydłużonych rysach, jak Portret Jeanne Hebuterne, Kobieta w białym kołnierzyku, Lunia Czechowska.
Antoni Piotrowski to nie tylko utalentowany malarz, ale także rysownik, ilustrator, poeta, autor bajek. Jeden ze współzałożycieli Towarzystwa Artystów Polskich "Sztuka", zilustrował ponad tysiąc książek, w tym Ogniem i mieczem Henryka Sienkiewicza. Namalował imponującą liczbę obrazów - prawie trzy i pół tysiąca. Wspólnie z innymi artystami tworzył panoramy, m. in. Panoramę Tatrzańską. Był korespondentem-ilustratorem z wojny bułgarsko-serbskiej. W Bułgarii, którą często odwiedzał, zdobył ogromną popularność portretując księcia Ferdynanda i zamożnych Bułgarów.
"Beksiński 5", będący kontynuacją bestsellerowej serii albumów, przedstawia zupełnie nowy wybór prac Zdzisława Beksińskiego. W publikacji znajdą się nieznane i niepublikowane wcześniej reprodukcje dzieł z zakresu malarstwa i rysunku pochodzące z Muzeum Historycznego w Sanoku oraz kolekcji prywatnych. Album słowem wstępnym opatrzył znawca twórczości sanockiego artysty - Wiesław Banach.
"Beksiński 5 - wydanie miniaturowe", będący kontynuacją bestsellerowej serii minialbumów, przedstawia zupełnie nowy wybór prac Zdzisława Beksińskiego. W publikacji znajdą się nieznane i niepublikowane wcześniej reprodukcje dzieł z zakresu malarstwa i rysunku pochodzące z Muzeum Historycznego w Sanoku oraz kolekcji prywatnych. Album słowem wstępnym opatrzył znawca twórczości sanockiego artysty - Wiesław Banach.
Kolejnym bohaterem serii "Medaliści", powstającej we współpracy z Polskim Komitetem Olimpijskim, jest Waldemar Baszanowski (1935-2011) - wybitny polski sztangista. Baszanowski to czterokrotny olimpijczyk, dwukrotny mistrz olimpijski (Tokio 1964, Meksyk 1968), pięciokrotny zwycięzca mistrzostw świata, sześciokrotny mistrz Europy oraz dwudziestoczterokrotny rekordzista świata. Życiorys sztangisty przybliżył dziennikarz sportowy Stefan Szczepłek, a tekst uzupełniają wyjątkowe fotografie m.in. ze zbiorów Polskiego Komitetu Olimpijskiego.
Tamara Łempicka. Za kulisami - to kolejna książka wydawnictwa BoSz poświęcona Tamarze Łempickiej, która tym razem nie skupia się na życiu artystki, ale na jej obrazach i to z całkowicie odmiennego punku widzenia niż przedstawiono to dotychczas. Autorka - Anne Paddy - kolekcjonerka zakochana w malarstwie Łempickiej odkrywa przed czytelnikami okoliczności powstania obrazów, ich bohaterów, relacje jakie łączyły ich z artystką, losy sprzedanych płócień, przedstawia także kolekcjonerów, artystów, aktorów i wielu innych zafascynowanych Tamarą i jej niezwykłą twórczością.
Wprawdzie Zofia Stryjeńska zasłynęła przede wszystkim jako malarka i ilustratorka, jednak - jak się okazuje - umiejętnie posługiwała się również piórem. Wznowiony kodeks zasad savoir-vivre'u, zatytułowany "Światowiec współczesny", świadczy o wszechstronnym talencie księżniczki malarstwa polskiego i jej niepospolitym poczuciu humoru. Książka, podzielona na cztery rozdziały, choć napisana w pierwszej połowie ubiegłego stulecia, zawiera wciąż aktualne zasady dobrego wychowania, które Stryjeńska przedstawiła rzeczowo, acz dowcipnie, ilustrując niektóre przypadki dobrze znaną kreską. To pozycja obowiązkowa dla wszystkich entuzjastów jej twórczości, jak również osób zgłębiających tajniki savoir-vivre'u.
Album prezentuje prace jednego z najwybitniejszych i najwszechstronniejszych polskich artystów współczesnych, Jerzego Nowosielskiego. Malarz i rysownik, ale też scenograf, ikonopisarz, filozof i teolog, profesor Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, jest postacią niepowtarzalną w historii polskiej sztuki, a jego twórczość wciąż budzi głęboką refleksję i otwiera nowe ścieżki interpretacyjne. Album prezentuje dzieła artysty zgromadzone w kolekcjach polskich muzeów, Galerii Starmach w Krakowie oraz w zbiorach prywatnych. Bogaty wybór prac artysty wzbogacony został o tekst o jego twórczości autorstwa Julity Delugi, kuratorki i krytyczki sztuki
"Bestiariuszek - zeszyt do kolorowania" to znakomita propozycja dla tych najmłodszych, których pasjonują historie o mitycznych krasnoludach i słowiańskich stworkach. W kolorowance znajdziemy ilustracje 14 słowiańskich stworzonek. Obok oryginalnego rysunku danego karzełka znajdziemy szablon do samodzielnego pokolorowania. Dzięki temu każde dziecko będzie mogło w swojej wersji zbliżyć się do oryginału lub przeciwnie - nadać obrazkowi własne barwy, zmieniając jego dotychczasowy charakter.
Stanisław Ignacy Witkiewicz zwany Witkacym (1885-1939) - malarz, rysownik, fotografik, pisarz i filozof. Jeden z najbardziej wszechstronnych i zaskakujących artystów w historii polskiej sztuki. Już za życia uważany za ekscentryka i skandalistę, w każdej dziedzinie, jaką się zajmował, burzył zastany porządek, tworząc nowe formy wyrazu i ekspresji. Dzięki temu twórczość Witkacego nie pozostawiała obojętnym nikogo, kto się z nią zetknął. Album prezentuje najciekawsze rysunki artysty
"Niesamowici Polacy. Pionierzy, wynalazcy, zdobywcy" to książka popularno-naukowa dla młodzieży i dorosłych, która w przystępny i niezwykle ciekawy sposób opowiada o osiągnięciach Polaków. Autor opisuje nie tylko powszechnie znane postaci Marii Curie-Skłodowskiej, Ignacego Łukasiewicza, Aleksandra Doby czy Henryka Arctowskiego, ale również wielu dzisiaj mniej znanych, jednak niezwykle ważnych w historii Polski i świata osobistości, których praca dała podwaliny dzisiejszej nauce i technice. Są to m.in. Jan Szczepanik - nazywany "Edisonem znad Wisły", Kazimierz Prószyński i jego słynny biopleograf, Erazm Jerzmanowski - człowiek który oświetlił Amerykę, Kazimierz Żegleń, który ocalił miliony dzięki skonstruowaniu jedwabnego pancerza - pierwowzoru kamizelki kuloodpornej, Rudolf Weigl - wynalazca pierwszej skutecznej szczepionki na tyfus, "Polak ze stali" czyli Tadeusz Sendzimir, inżynier Rudolf Modrzejewski czy badacz Bronisław Piłsudski i wielu innych niezwykłych Polaków.
Czterdziesty piąty już minialbum w serii poświęconej malarstwu polskiemu przedstawia życie i twórczość jednej z najwybitniejszych polskich malarek i rzeźbiarek - Marii Jaremy (1908-1958). Młoda Jaremianka doskonaliła swój talent na studiach rzeźbiarskich w pracowni Xawerego Dunikowskiego w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Związana na studiach z Grupą Krakowską, a następnie z teatrem eksperymentalnym Tadeusza Kantora, stała się jedną z najwybitniejszych przedstawicielek polskiego malarstwa awangardowego. Jej prace malarskie, pełne abstrakcyjnych kształtów, cechuje wielowymiarowość, przestrzenność, rytmiczność i barwność. Minialbum opatrzony wstępem Agaty Małodobry zawiera około sześćdziesięciu najbardziej znanych prac artystki, znajdujących się obecnie w zbiorach polskich muzeów narodowych.
"Legendarne potwory wodne", autorstwa Katarzyny Jasińskiej, to unikatowa publikacja poświęcona wodnym potworom znanym z legend i mitologii z różnych stron świata. Autorka opisała i zilustrowała około dwudziestu najbardziej znanych mieszkańców jezior, mórz i oceanów - warto wspomnieć choćby o potworze z Loch Ness, Ketosie czy Makarze. Co interesujące, wszystkie stwory zostały przedstawione w stylu rycin z dziewiętnastowiecznych encyklopedii. To pozycja obowiązkowa dla wszystkich wielbicieli opowieści fantastycznych.
Tamara Łempicka. Projekt artystka to polskie wydanie bestsellerowej książki Passion by Design. The Art and Times of Tamara de Lempicka autorstwa Kizette de Lempickiej-Foxhall.Obrazy Tamary Łempickiej zdeniowały art dco, a jej życie było kwintesencją epoki jazzu. Obdarzona wyjątkowym talentem, niezwykłą urodą i nieodpartą siłą osobowości, uchodźczyni z ogarniętej rewolucją Rosji odniosła sukces na własnych warunkach. Podbiła Paryż lat 20. XX wieku wyranowanymi portretami bogatych i sławnych oraz emanującymi chłodnym erotyzmem aktami, następnie wiodła pasjonujące życie w Hollywood, Nowym Jorku, Houston i Cuernavace, nigdy nie odkładając pędzla.Książka oferuje intymny wgląd w życie i karierę tej fascynującej postaci: to historie, które Tamara sama opowiadała urzeczonym słuchaczom. Zostały zebrane i zredagowane po śmierci artystki przez jej córkę Kizette, która splotła je w kompletną historię życia, zawierającą wiele dodatkowych biogracznych i historycznych informacji.Niniejsze nowe wydanie jest zilustrowane rozszerzonym zbiorem reprodukcji obrazów Tamary, w tym mało znanymi pracami, oraz wyjątkowymi fotograami z rodzinnych albumów. We wprowadzeniu Marisa de Lempicka, prawnuczka malarki, eksploruje dziedzictwo tej pionierskiej artystki, której obrazy osiągają obecnie ośmiocyfrowe ceny, a styl nadal inspiruje twórców z różnych dziedzin.
Nowy minialbum z serii Malarstwo przedstawia twórczość jednego z najbardziej znanych na świecie artystów surrealistycznych - Rafała Olbińskiego. Jego niezwykłej urody prace zdobią okładki czołowych czasopism, takich jak "Der Spiegel", "Newsweek" czy "Time", i prezentowane są w najlepszych galeriach sztuki na świecie. Olbiński porusza wielkie, abstrakcyjne tematy, skrystalizowane w obrazach zaskakujących swoją celnością. Album prezentuje autorski wybór prac artysty.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?