Najnowsza książka o. Leonarda Głowackiego pt.: Rozważania Tajemnic Różańcowych jest pełną mocy zachętą do podjęcia pierwszych sobót miesiąca jako wyrazu naszego nawrócenia i zadośćuczynienia. Oprócz pogłębionych medytacji dwudziestu tajemnic różańcowych, przydatnych w praktykowaniu tego nabożeństwa, Autor wyjaśnia jak dobrze wypełnić jego warunki, które 10 grudnia 1925 r. objawiła sama Matka Boża siostrze Łucji, wówczas nowicjuszce w Zgromadzeniu Sióstr Doroteuszek. W książce znajdziemy też informację o przywilejach i obietnicach, którymi Mat|ka Najświętsza pragnie nas zachęcić i zmobilizować. Autor daje także wskazówki jak sprawić, żeby odmawiany przez nas Różaniec jako modlitwa kontemplacyjna, nie zamykał modlących się w minionym czasie historycznym, lecz jednoczył z Chrystusem chwalebnym.
Różaniec to nie tylko „ojczenasze” i „zdrowaśki”, choćby najbardziej żarliwie odmawiane. Nasz różaniec nie będzie modlitwą różańcową, której uczy Kościół i do której w Fatimie wzywała Maryja, jeśli nie będzie jej towarzyszyć rozważanie tajemnic. Św. Paweł VI napisał: „Powtarzanie slow Zdrowaś Maryjo jest jakby kanwą, na której rozwija się kontemplacja tajemnic. Jeśli jej brak, różaniec upodabnia się do ciała bez duszy”. Różaniec domaga się odmawiania w rytmie spokojnej modlitwy, z zatopioną w myślach powolnością, by przez to modlący się łatwiej oddał się kontemplacji tajemnic życia Chrystusa. Św. Jan Paweł II ze swojej praktyki wysnuł dla nas pouczenie, że „w te same dziesiątki różańca serce nasze może wprowadzić wszystkie sprawy, które się składają na życie człowieka”. Różaniec zatem jako modlitwa kontemplacyjno-słowna nie zamyka modlących się w minionym czasie historycznym, lecz jednoczy z Chrystusem chwalebnym, wszechobecnym, pozostającym z nami, i pomaga, aby wszystko „nasze” coraz bardziej scalało się w niepojęte „jedno w Chrystusie”.
Być może przypomnienie tych prawd skłoni kogoś do refleksji nad swoją modlitwą na różańcu - w jakim stopniu jest duchowo zakorzeniony w jego tajemnicach? Być może obudzi pragnienie wzbogacenia swego zasobu myślowego w tym zakresie? I chęć, aby doskonaląc swoją modlitwę, coraz godniej oddawać cześć Bogu i Matce Najświętszej. Właśnie w takim klimacie mają swój początek te „Rozważania tajemnic różańcowych”. Bo z woli Maryi pierwsze soboty miesiąca powinny być szkołą modlitwy różańcowej; takiej modlitwy medytacyjnej zbawczych Bożych tajemnic, aby rozważane treści formowały myśli, uczucia i postawy tych, którzy się modlą.
Oby te „Rozważania tajemnic różańcowych” pomogły czcicielom Maryi, odprawiającym pierwsze soboty, przeżywać je coraz głębiej i nieustannie rosnąć duchem!
Fragment książki
O. Leonard Głowacki, Misjonarz Oblatów Maryi Niepokalanej OMI, przyjął święcenia kapłańskie w 1956 roku w Poznaniu, jest duszpasterzem pielgrzymów przybywających do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Podlasia w Kodniu, cenionym rekolekcjonistą, autorem scenariuszy filmowych o Matce Bożej Kodeńskiej, wielu artykułów i książek, między innymi: Kodeńskiego modlitewnika rodzinnego, 8-tomowych medytacji do codziennej Ewangelii na cały rok liturgiczny, formacyjnej książki dla wiernych pragnących żyć Orędziem Fatimskim.
Historia niezwykłego życia Nelli Pratesi, pokornej i prostej kobiety z toskańskiego Valdarno, która otrzymała stygmaty na nadgarstkach, na stopach i klatce piersiowej. Mieszkała w małym domu w miejscowości Stagi di Faella, gdzie przeżywała swoją Golgotę aż do odejścia do Nieba w dniu 23 marca 1958 roku.
Jezus wybrał ją po to, aby jej „nieuzasadnione” cierpienie było dla wszystkich świadectwem dzieła zbawienia. Ta skromna, niewykształcona, dobra kobieta przyjęła z miłości niesamowite cierpienia na ciele i duszy, ofiarując je Bogu jako wynagrodzenie za zło i grzech ludzi.
Autor opowiada o życiu Nelli za pośrednictwem jej Dziennika, spisanego przez nią na polecenie biskupa, oraz dziennika zredagowanego przez jej spowiednika i kierownika duchowego, ks. Aldo Romoliego.
Świętość życia Nelli dla tych, którzy ją znali, była czymś niewątpliwym. Poświadczają to słowa uzdrowionych za jej wstawiennictwem, tłumy obecne na jej pogrzebie, a w sposób szczególny zakończony etap diecezjalny jej procesu kanonizacyjnego.
14 września 1954. W tym ostatnim tygodniu nowe rzeczy. (...) Wiele razy czułem miły zapach kadzidła, następnie lilii, bardzo silny. Później, o różnych godzinach, w jej pokoju zaczęła kształtować się bardzo promienna Hostia, pozostawiając silny zapach. We wtorek świetliste promienie, jak gdyby ze złota i ognia, zaczęły dotykać ran, sprawiając ich bardzo ostry i nie do zniesienia ból. Przy tych ostrych bólach myślała, że także stopy zostały zranione, lecz siostra mogła stwierdzić, że były spuchnięte, sine i zaczerwienione, ale bez uszkodzeń (później rany będzie miała także na stopach, zawsze wytwarzane przez Krzyż). Zapach, o którym powyżej, był dostrzeżony także przez siostrę Edoardę, jednak nie mogła określić, jakiej mógłby być natury; zawsze był wyczuwany również przez bratanka Aida.
fragment Dziennika ks. Aldo Romoliego,
kierownika duchowego Nelli Pratesi
200 wspaniałych przepisów na każdą porę roku!W tej książce brat Victor-Antoine d'Avila-Latourrette, autor wielu kulinarnych bestsellerów, wystawia dobrodziejstwa sałatek jako dań głównych, przekąsek i przystawek znakomitego środka do wprowadzenia do naszej diety zdrowych i pożywnych pokarmów. Wszystkie składniki na te 200 świeżych i smacznych sałatek są absolutnie naturalne i zharmonizowane z rytmem pór roku oraz tradycyjną kuchnią klasztorną, wysoko cenioną za jej prostotę, wartości zdrowotne i wspaniały smak.Brat Victor ułożył tę porywającą kolekcję sałatek, dostosowując ją do szczodrych darów poszczególnych pór roku, począwszy od pierwszych nowalijek, przez obfitość darów lata aż po mroźną zimę, domagającą się obfitych i krzepiących posiłków. Ponieważ sałatki je się wszędzie, to książka jest nie tylko podróżą przez kalendarz, ale także przez świat. Czujemy tu niezwykły smak włoskich pomidorów, rukoli i fenkuła, francuskich ziół i musztardy, greckiej fety i oliwek, bliskowschodniego kuskusu, indyjskiej soczewicy, japońskiego octu ryżowego, meksykańskiego avocado i wielu innych wspaniałości. Niektóre sałatki oddają nawet cześć świętym jak na przykład sałatka świętego Fiakra. Skoro jest on świętym patronem ogrodników, nie może dziwić fakt, że ta sałatka to prawdziwy róg obfitości świeżych warzyw strączkowych, dojrzałych pomidorów i chrupiących papryczek, wzbogaconych jedynie smakiem sosu z oliwy i czerwonego octu winnego.Sałatki zostały skomponowane zgodnie z rytmem pór roku. Są proste, smaczne i zdrowe, łatwe do przygotowania, a nieograniczona liczba wariacji smakowych zadowoli każdy gust. Sałatki dostarczają wspaniałych kontrastów smaków, aromatów i kolorów, a na dodatek, oprócz tych sałatkowych wspaniałości, mamy tu przepisy na sosy, dressingi, oliwę i ocet wzbogacony smakiem ziół i przypraw. Tę czarującą książkę kucharską upiększają też inspirujące cytaty ze słynnych autorów.
Oto książka o modlitwie, która ma przenikać całe życie, przemieniać je i prowadzić do chrześcijańskiej doskonałości (tak, tak!). Została napisana jeszcze przed Soborem Watykańskim II, ale do dziś jest aktualna i inspirująca. Od chwili pierwszego wydania cieszyła się dużym zainteresowaniem, dlatego była kilkakrotnie wznawiana. Stanowi bowiem piękny i pełny wykład o tym, jak się modlić. Jej autor gorliwy zakonnik, teolog (posiadacz najwyższego dominikańskiego tytułu naukowego), pedagog, nauczyciel akademicki, rektor KUL-u, założyciel ss. Dominikanek Misjonarek Jezusa i Maryi, Sługa Boży prezentując rozmaite aspekty modlitwy, skutecznie zachęca do natychmiastowej praktyki. Tej książki nie można tylko czytać. Jej słowa bowiem porywają serce, a myśli kierują ku temu, co naprawdę ważne.
Trzecia część Drogi do świętości przypomina o potrzebie i sposobach modlitwy, trwaniu w Bożej obecności, o konieczności częstej spowiedzi, właściwym uczestnictwie we Mszy świętej i o tym, czym jest Komunia święta. Zawiera także rozmyślania rekolekcyjne i rozważania o Męce Pańskiej znakomicie nadające się do indywidualnego przeprowadzenia. Wszystkie te zapiski, pełne prostoty i praktycznych wskazówek sprawiają, że tekst pochodzący z XVIII w. jest niezwykle pociągający i wciąż aktualny. Przypomina bowiem o powszechnym powołaniu do świętości i sposobach, które pozwalają do niej dążyć.
Zdumiewający tekst autora sprzed ponad stu lat, który trafnie przewidział przemiany polityczne, duchowe i cywilizacyjne, jakie rzeczywiście nastąpiły w XX i na początku XXI wieku!Sołowjow określa wiek XX jako epokę ostatnich wielkich wojen"". Traumatyczne doświadczenia XX stulecia mobilizują państwa do skutecznego zapobiegania konfliktom w przyszłości poprzez zjednoczenie sił"" wszystkich Europejczyków. W XXI wieku Europa buduje związek państw - swoiste stany zjednoczone Europy"". Dokonuje się również przewrót cywilizacyjny i antropologiczny: następuje ostateczny upadek teoretycznego materializmu, ale jednocześnie powszechne odrzucenie tradycyjnej wiary w Boga. Na Zachodzie wzrasta zainteresowanie filozofiami Dalekiego Wschodu. W tym wszystkim obecny jest Antychryst, który jawi się jako pacyfista, uwodzący ludzkość obietnicą pokoju i sprawiedliwości bez Boga, w ramach nowej, pluralistycznej i synkretycznej religii bez wiary i dogmatów. Sprzeciwia mu się tylko mała grupa chrześcijan: katolików, prawosławnych i protestantów.Wszystko to wydaje się znajome, tyle tylko że... Sołowjow pisał ten tekst w latach 1899-1900! Kardynał Giacomo Biffi nazwał książkę Sołowjowa proroczym ostrzeżeniem, dotyczącym współczesnych wcieleń Antychrysta. Książka, którą koniecznie trzeba przeczytać!
Mistyczna powieść Roberta H. Bensona (angielskiego katolickiego kapłana-konwertyty i wybitnego pisarza) przedstawiająca proroczą wizję świata przyszłości, wizję alternatywną do tej, którą ten sam autor przedstawił w słynnym Władcy świata. Oto główny bohater powieści zostaje niespodziewanie przeniesiony w sam środek świata zupełnie dla niego obcego. W nowej rzeczywistości jest on katolickim duchownym, zajmującym znaczącą pozycję w hierarchii Kościoła katolickiego w... Anglii, w samym sercu Londynu. Szok, którego doznaje na samym początku, jest tylko wstępem do zdumiewających wydarzeń, które wstrząsną nim samym i otaczającym go światem
Choroby zwyrodnieniowe i autoagresyjne, takie jak reumatyzm, artretyzm czy dna moczanowa, zwana podagrą, należą do dolegliwości najczęściej trapiących współczesnego człowieka. Medycyna do dziś nie poznała sposobu na całkowite wyleczenie z reumatyzmu. Leczenie nastawione jest na łagodzenie objawów i przebiegu choroby oraz na usprawnianie narządów ruchu. W zapobieganiu i leczeniu tych chorób wielkie znaczenie ma właściwa dieta. Medycyna i dieta proponowana przez świętą Hildegardę z Bingen, w całości oparta na naturalnych środkach, w swej współczesnej wersji, opracowanej przez wybitnych specjalistów-doktora Gottfrieda Hertzkę i doktora Wigharda Strehlowa - jest bez wątpienia znaczącym i skutecznym wsparciem dla wszystkich cierpiących na schorzenia reumatologiczne.
Autorzy nie tylko dostosowali przekaz Hildegardy do współczesnych wymogów, wykorzystując specjalistyczną wiedzę ze swoich dziedzin - oni wręcz sprawdzili w praktyce skuteczność większości receptur, doświadczyli efektów leczniczych, przez lata obserwując rezultaty zastosowania wyników swoich badań. W tym kompendium czytelnik otrzymuje praktyczną propozycję możliwych do zastosowania przez każdego naturalnych środków leczniczych.
dr Alfreda Walkowska,
Polskie Centrum św. Hildegardy
W sanktuarium Maryi Królowej Rodzin w Ropczycach znajduje się ukoronowany w 2001 roku wizerunek Matki Bożej. Ta słynąca łaskami, cudownie znaleziona figura jest świadectwem niezwykłych wydarzeń, które miały miejsce w Ropczycach pod koniec XVI wieku. Maryja objawiła się wówczas młodej dziewczynie, dokonała cudownego uzdrowienia jej ran, wspierała swoich czcicieli prześladowanych wówczas przez protestantów, spośród których wielu doprowadziła do nawrócenia. Pasjonująca opowieść o tych niezwykłych wydarzeniach sprzed 500 lat odkrywa przed nami tajemnicę objawień Matki Bożej i ukazuje jej niezwykłe dzieła.
Biografia bł. Bartolo Longo,który przeszedł drogę nawrócenia od błędu do prawdy, by następnie całkowicie oddać się rycerskiej służbie Maryi Królowej Niebios.Jego działalności zawdzięczamy, że miasto Pompeje, niegdyś całkowicie spustoszone wybuchem wulkanu, zostało na nowo wskrzeszone, a na ruinach dotkniętego śmiercią miasta pogańskiego powstało najważniejsze na świecie miejsce kultu Matki Bożej Różańcowej, przyciągające nieustannie rzesze pielgrzymów. Dzięki działalności Bartolo Longo Sanktuarium Maryjne w Pompejach wieńczą liczne dzieła, wśród których najważniejsze są te nastawione na ochronę i opiekę nad sierotami oraz synami i córkami więźniów.Pier Marino Frasconi, który od najmłodszych lat był codziennym świadkiem, a potem kronikarzem życia swego dobroczyńcy, sięga do osobistych wspomnień, własnych i cudzych, zbieranych przez długie lata; opowiadań naocznych świadków; cytuje oryginalne dokumenty, korespondencję oraz osobiste notatki Błogosławionego.Dodatkowymi walorami tej biografii są wskazówki Bartolo Longo dotyczące życia duchowego oraz postępowania wobec oszczerstw i przeciwności, jego nauka o praktycznym wymiarze miłosierdzia, chrześcijańska polemika z filozofią pozytywistyczną oraz liczne anegdoty z życia codziennego.
Bóle głowy to jedna z najczęstszych dolegliwości, którą niestety odczuwa prawie każdy. Metody, jakimi leczy się dziś (lub próbuje leczyć) bóle głowy, są rozmaite &ndash od czystej farmakologii, przez zabiegi medyczne, aż po wątpliwej proweniencji techniki ezoteryczne. Propozycje terapeutyczne świętej Hildegardy z Bingen, w całości oparte na naturalnych środkach (we współczesnej wersji, opracowanej przez wybitnych specjalistów &ndash doktora Gottfrieda Hertzkę i doktora Wighrada Strehlowa) &ndash to doskonała propozycja i skuteczne remedium dla wszystkich cierpiących na nie tylko na bóle głowy, ale też na szereg innych rozmaitych bolesnych dolegliwości.
Według badań statystycznych na zaburzenia i dolegliwości układu pokarmowego i trawiennego cierpi około 30-40% społeczeństwa, ale podobne objawy w swoim życiu odczuwał z pewnością każdy z nas - i to nie raz. Podstawową metodą leczenia różnych problemów trawiennych jest odpowiednia dieta, która umożliwia poprawę samopoczucia oraz ogólnego stanu zdrowia.Medycyna świętej Hildegardy z Bingen, w całości oparta na naturalnych środkach, w swej współczesnej wersji opracowanej przez wybitnych specjalistów - doktora Gottfrieda Hertzkę i doktora Wighrada Strehlowa - jest doskonałą propozycją dla wszystkich cierpiących na dolegliwości żołądka, wątroby, trawienia i układu pokarmowego, a także dla tych, którzy chcą ich uniknąć.
Unikalna książka o wydarzeniach w Fatimie, jakie miały miejsce w roku 1917 i w latach następnych. Autorem jest katolicki kapłan ks. dr Manuel Nunes Formigao (1883-1958), który żył w tamtym czasie i był naocznymi świadkiem objawień w Fatimie. Ks. Formigao osobiście znal dzieci, które widziały Maryję! Przez jakiś czas był ich powiernikiem oraz opiekunem duchowym. Był w samym sercu wydarzeń, które odmieniły losy świata. Nikt inny nie zbliżył się do tajemnic Fatimy tak blisko jak on! Dlatego przez znawców objawień fatimskich bywa nazywany czwartym wizjonerem fatimskim. Dziś, po upływie kilkudziesięciu lat od śmierci ks. Formigao, dzięki staraniom Wydawnictwa AA jego wiarygodne świadectwo mogą poznaj: również polscy czytelnicy!
Duchowa pomoc dla każdego, kto mniema o sobie, że jest dobrym katolikiem, ale w głębi serca odczuwa ból duchowego niezaspokojenia. Ks. Trese przekonuje: angażując całe nasze serce w podążanie za Bogiem, nie możemy przegrać! Zatem zawalczmy o świętość już dzisiaj! Żyjmy przez kolejną dobę tak, jak Bóg tego od nas oczekuje. Nie unikniemy potknięć - świętych nie wykuwa się w ciągu jednego dnia. Ale idąc za Chrystusem odkryjemy w codziennym życiu nowy i nieoczekiwany smak! Cóż więc należy czynić, aby dążyć do świętości? Tego dowiemy się z tej wyjątkowej książki.
Druga część Drogi do świętości poświęcona została dążeniu do doskonałości przez praktykowanie cnót i rad ewangelicznych.Św. Alfons Liguori udziela cennych wskazówek na takie tematy jak pokora ducha, pokora serca, posłuszeństwo, ewangeliczne ubóstwo, skarb dziewictwa, umartwienie zmysłów, wstrzemięźliwość w mowie, cierpliwość i wiele innych.
Zbiór modlitw za wnuki to ponad 120 propozycji modlitw wstawienniczych w intencjach naszych kochanych wnucząt, poczynając od ważnych spraw dzieciństwa, poprzez problemy dorastania aż po czas podejmowania życiowych decyzji i wchodzenia w dorosłe życie.Zamieszczono tu między innymi tradycyjne modlitwy za wstawiennictwem świętych Anny i Joachima oraz wielu patronów dzieci i młodzieży. Ważną część modlitewnika stanowią błogosławieństwa (przed wyjazdem wnuka z ojczyzny, w dniu osiemnastych urodzin, na dzień imienin, na pierwszy dzień szkoły, itp.), Godzina Łaski oraz praktyki pobożne związane z sakramentaliami takimi jak Różaniec (Nowenna Pompejańska), Szkaplerz, Cudowny Medalik czy Krzyż św. Benedykta.
Siostra Łucja (...) przeczytała ją kilka razy i powiedziała, że jest ona bardzo prawdziwa.
Matka Przełożona
karmelitańskiego klasztoru w Coimbrze
Ks. Manuel Femando Sousa e Silva (związany z Opus Dei, autor kilku poczytnych książek z dziedziny duchowości) z fachowością i pasją opowiada o wydarzeniach, które sto lat temu miały miejsce w portugalskiej Fatimie. Dociera do wiarygodnych źródeł dotyczących objawień fatimskich. Zaczyna opowieść od opisu chrześcijańskich domów rodzinnych, w których urodzili się Hiacynta i Franciszek Marto oraz Łucja dos Santos. Przedstawia dokładne portrety trojga dzieci, opisuje ich wygląd, sposób zachowania, temperament, ulubione zabawy i sposób spędzania wolnego czasu. W oparciu o oryginalne dokumenty i raporty z przesłuchań dokładnie przedstawia przebieg wydarzeń od maja do października 1917 roku, treść objawień i ich znaczenie, a także wcześniejsze objawienia Anioła Portugalii, przygotowujące dzieci do spotkań z Maryją. Autor zwraca również uwagę na zdumiewający fenomen masowego pielgrzymowania na miejsce objawień. Pokazuje, jak Maryja z Fatimy przemieniła życie wielu ludzi i całych rodzin oraz jak w cudowny, a zarazem dyskretny sposób wpłynęła na losy Portugalii, rządzonej wówczas przez masońską, radykalnie ateistyczną władzę. A przede wszystkim pomaga nam lepiej rozumieć ponadczasowy sens objawień Maryi w Fatimie.
Istnieją już setki książek na temat Fatimy. Ta zasłużenie powinna znaleźć się wśród najlepszych.
Alberto Cosmedo Amaral
(1916-2005)
emerytowany bp diecezji Leiria-Fatima
Książka Kościół katolicki i jego wrogowie to niezwykły zbiór tekstów przenikliwie analizujących ataki na Kościół inspirowane przez jego wrogów w różnych epokach, a zwłaszcza w ostatnich dwóch stuleciach. Publikacja przedstawia różne rodzaje zagrożeń, wobec których Kościół stawał przez wieki i którym także dziś stawia czoła. Messori odkrywa mało znane lub celowo przemilczane karty historii. Obala mity i nieprawdziwe stereotypy, demaskuje manipulacje i przekłamania. Dowodzi, jak bardzo fałszowano historię w celu zdyskredytowania Kościoła i chrześcijaństwa. W ogniu polemiki Messori przytacza wiele zaskakujących faktów historycznych oraz celnych argumentów odpierających zarzuty przeciwników. Czasem stawia kontrowersyjne tezy, gdy np. użala się nad losem Niemców sudeckich wygnanych po wojnie z Czechosłowacji decyzją zwycięskich mocarstw. Ale nie boi się stawiać trudnych pytań, aby ostatecznie dojść do prawdy historycznej, wolnej od fałszu i politycznej poprawności.
Książka jest także świadectwem dojrzewania pisarza od agnostycyzmu do wiary. Pokazuje, w jaki sposób nieufający teoriom, alergiczny na rozmaite ideologie publicysta skonfrontował się z konkretnym życiem osób, które wszystko postawiły na Ewangelię. Messori – jak zawsze odważny, odkrywczy i błyskotliwy – zaskakuje i daje do myślenia, a dzięki sprawności pióra zapewnia czytelnikom fascynującą lekturę, od której nie sposób się oderwać.Książka Kościół katolicki i jego wrogowie to niezwykły zbiór tekstów przenikliwie analizujących ataki na Kościół inspirowane przez jego wrogów w różnych epokach, a zwłaszcza w ostatnich dwóch stuleciach. Publikacja przedstawia różne rodzaje zagrożeń, wobec których Kościół stawał przez wieki i którym także dziś stawia czoła. Messori odkrywa mało znane lub celowo przemilczane karty historii. Obala mity i nieprawdziwe stereotypy, demaskuje manipulacje i przekłamania. Dowodzi, jak bardzo fałszowano historię w celu zdyskredytowania Kościoła i chrześcijaństwa. W ogniu polemiki Messori przytacza wiele zaskakujących faktów historycznych oraz celnych argumentów odpierających zarzuty przeciwników. Czasem stawia kontrowersyjne tezy, gdy np. użala się nad losem Niemców sudeckich wygnanych po wojnie z Czechosłowacji decyzją zwycięskich mocarstw. Ale nie boi się stawiać trudnych pytań, aby ostatecznie dojść do prawdy historycznej, wolnej od fałszu i politycznej poprawności.
Książka jest także świadectwem dojrzewania pisarza od agnostycyzmu do wiary. Pokazuje, w jaki sposób nieufający teoriom, alergiczny na rozmaite ideologie publicysta skonfrontował się z konkretnym życiem osób, które wszystko postawiły na Ewangelię. Messori – jak zawsze odważny, odkrywczy i błyskotliwy – zaskakuje i daje do myślenia, a dzięki sprawności pióra zapewnia czytelnikom fascynującą lekturę, od której nie sposób się oderwać.
Ksiądz Józef Niżnik, kustosz sanktuarium w Strachocinie, opowiada o życiu i męczeństwie świętego Andrzeja Boboli, o losach jego relikwii oraz o jego nadprzyrodzonych interwencjach w kluczowych momentach dziejów Polski. Daje też świadectwo osobistych spotkań ze świętym Andrzejem Bobolą, który zjawiał się w Strachocinie, aby przypomnieć Polakom o sobie i stać się wielkim orędownikiem w najważniejszych sprawach naszej Ojczyzny.
Pozwólcie, że jako bezpośredni świadek wydarzeń podzielę się tym, co przeżyłem (...) Pojawienie się tajemniczej postaci nocą z 10 na 11 września 1983 roku zapoczątkowało moje „spotkania z nią”, które trwały prawie cztery lata. Zaznaczam „spotkania”, gdyż kolejne pojawienia się tajemniczej postaci miały miejsce o tej samej nocnej godzinie, co pierwsze, ale znakiem rozpoznawczym było „pukanie do drzwi sypialni”. Pojawianie się postaci nie było systematyczne i nigdy nie można było przewidzieć, kiedy się pojawi. Czasem pojawiała się dwa razy w tygodniu, a czasem raz na kilka miesięcy. Z każdym „pojawieniem się” przypominała o swoim istnieniu i niedokończonej sprawie, którą tu rozpoczęto.
ks. Józef Niżnik
Ksiądz Józef Niżnik, kustosz sanktuarium w Strachocinie, opowiada o życiu i męczeństwie świętego Andrzeja Boboli, o losach jego relikwii oraz o jego nadprzyrodzonych interwencjach w kluczowych momentach dziejów Polski. Daje też świadectwo osobistych spotkań ze świętym Andrzejem Bobolą, który zjawiał się w Strachocinie, aby przypomnieć Polakom o sobie i stać się wielkim orędownikiem w najważniejszych sprawach naszej Ojczyzny.
Pozwólcie, że jako bezpośredni świadek wydarzeń podzielę się tym, co przeżyłem (...) Pojawienie się tajemniczej postaci nocą z 10 na 11 września 1983 roku zapoczątkowało moje „spotkania z nią”, które trwały prawie cztery lata. Zaznaczam „spotkania”, gdyż kolejne pojawienia się tajemniczej postaci miały miejsce o tej samej nocnej godzinie, co pierwsze, ale znakiem rozpoznawczym było „pukanie do drzwi sypialni”. Pojawianie się postaci nie było systematyczne i nigdy nie można było przewidzieć, kiedy się pojawi. Czasem pojawiała się dwa razy w tygodniu, a czasem raz na kilka miesięcy. Z każdym „pojawieniem się” przypominała o swoim istnieniu i niedokończonej sprawie, którą tu rozpoczęto.
ks. Józef Niżnik
Praktyczny i bardzo obszerny modlitewnik. Zawiera mszalik łacińsko-polski oraz liczne modlitwy w języku łacińskim i polskim (zestawione równolegle obok siebie, co ułatwia rozumienie tekstu łacińskiego!). Znajdziemy tu m.in. modlitwy przed i po Mszy św., adoracje eucharystyczne, modlitwy do Trójcy Świętej, do Boga Ojca, Pana Jezusa (m.in. Gorzkie żale, rozważania Drogi krzyżowej) i Ducha Świętego, modlitwy do Maryi (m.in. Godzinki, rozważania tajemnic Różańca św., czytania duchowe na maj, Nowenna do Niepokalanego Poczęcia), a ponadto liczne litanie, akty strzeliste, błogosławieństwa, nauczanie katechizmowe i codzienny plan życia wewnętrznego.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?