Brat Dominique Joseph z monastycznej wspólnoty Rodziny św. Józefa, założonej przez o. Jeana Marie Verlinde'a, zaprasza do medytacji na temat osoby i misji tego, któremu Bóg powierzył straż nad swymi najcenniejszymi skarbami: Jezusem, Maryją i Kościołem. Poprzez praktykę lectio divina brat Dominique Joseph ukazuje św. Józefa jako człowieka bardzo bliskiego Jezusowi, jako powiernika tajemnic Boga. Męża sprawiedliwego i oblubieńca Maryi, traktującego pracę jako wyraz miłości, a także jako mistrza życia wewnętrznego, a w konsekwencji - jako szczególnego patrona Kościoła naszych czasów.Medytacje o św. Józefie służą pomocą w pełnym przeżywaniu łaski Chrztu Świętego, tak aby nasze codzienne życie koncentrowało się na Chrystusie. Pozwalając formować się w szkole św. Józefa w duchu dziecięctwa Bożego i wchodząc w tę cichą przestrzeń Świętej Rodziny, mamy szansę doświadczyć klimatu Nazaretu, w którym trzy serca: Jezusa, Maryi i Józefa biją zgodnym rytmem Jedynej Miłości.
Święta Pani to zapis mistycznych spotkań i objawień Fulli Horak, wielkiej polskiej mistyczki, której życie i mistyczne doświadczenia składają się na opowieść o niezwykłej kobiecie.Stefania Fulla Horak była Lwowianką, urodzoną w Tarnopolu w roku 1909. Studiowała filozofię, skończyła lwowskie konserwatorium, pracowała jako nauczycielka muzyki. Umysł miała bardzo dociekliwy i niezwykle bystry. W młodości porzuciła wyniesioną z domu wiarę, ale nie Boga, którego pragnęła całym swoim jestestwem. W wielkiej udręce długie lata poszukiwała prawdy, modląc się: Boże! Jeśli jesteś daj mi światło!. I światło przyszło, choć nie od razu. W czasie wojny była łączniczką AK. Ołtarzyk w jej domu stał się tabernakulum. Przechowywaną tam Komunię św. Fulla przemycała więźniom. Po aresztowaniu przez sowietów, Fullę skazano na 10 lat łagru. Odbyła cały wyrok w piekle Gułagu, przeżywając potworną próbę ciężkiego krzyża, kiedy została poddana operacji wycięcia żołądka i dwunastnicy bez znieczulenia. Po powrocie do Polski zamieszkała w Zakopanem z siostrą Zofią. I tu zaczęło się dziać coś niesamowitego. Do ich małego mieszkanka ściągały całe procesje ludzi po radę, po modlitwę, po nadzieję. Po życiu pełnym ofiary cierpienia i posługi Stefania Fulla Horak zmarła w Zakopanem 9 marca 1993 roku.W sierpniu 1935 roku Fulla po raz pierwszy przeżyła obecność kogoś z zaświatów. Wtedy jeszcze nie wiedziała kogo, dowiedziała się wkrótce była to św. Magdalena Zofia Barat, zmarła 70 lat wcześniej (1865) założycielka zgromadzenia Sacr Coeur. Do mieszkanka Fulli przy ul. Kopernika we Lwowie przychodzili też inni mieszkańcy Nieba: kardynał Mercier, Jan Bosko, Teresa od Dzieciątka Jezus, January i Sylwester, Andrzej Bobola, Jan Vianney, Katarzyna Emmerich, Pierre Giorgio Frassati, Joanna d'Arc, Stefan, Mikołaj. Przychodzili do niej bardzo realistycznie Fulla mogła na przykład dotykać szorstkiego habitu św. Magdaleny Zofii. Pod dyktando św. Magdaleny w mistyczny sposób zapisywała kolejne bruliony. Słowa wtedy zapisane dotyczyły samej Fulli. Potem przyszły objawienia mistyczne przedstawione w tej książce niezwykłym dzienniku mistycznych spotkań ze świętymi, zawierającym ich pouczenia, orędzia, a także opisy doświadczonych przez Fullę rzeczywistości nieba, czyśćca i piekła.
Św. Jan Paweł II w swojej książce Dar i Tajemnica zwrócił uwagę, że na szczególną pamięć zasługuje martyrologium kapłanów w łagrach syberyjskich czy innych miejscach na terenie Związku Sowieckiego"". O męczennikach ze Wschodu, tym bardziej z samej Rosji, nadal wiemy bardzo niewiele. Tym bardziej należy docenić tę książkę, traktującą o katolickich męczennikach Rosji XX wieku, zawierającą biografie kilkunastu Sług Bożych, których proces beatyfikacyjny trwa obecnie w Archidiecezji Matki Bożej w Moskwie, a przygotowaną pod redakcją postulatora procesu, ks. Krzysztofa Pożarskiego.Wszyscy Słudzy Boży z ofiarną odwagą, więzieni w bardzo ciężkich i często poniżających warunkach, starali się służyć ludziom do końca, czyli do swojej męczeńskiej ofiary Wspaniały jest przykład ich życia i poświęcenia. Mieli możliwość wyjazdu z sowieckiej Rosji i wielu kapłanów tak uczyniło, jednak wielu także pozostało, pomnych na słowa samego Chrystusa, że nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich"" (J 15,13).Cieszę się, że polski czytelnik będzie miał okazję poznać bohaterów naszej chrześcijańskiej wiary nie tylko za naszą wschodnią granicą, ale także na dalekich bezkresach Syberii. W coraz bardziej zsekularyzowanym świecie życie i męczeństwo tych walecznych mężów i dzielnych kobiet ukazuje nam nieprzemijające ideały i wartości, którymi się kierowali: miłość Boga i bliźniego oraz pragnienie życia wiecznego w radości z Panem.
Kanwą dla książki stały się nieznane szerzej wydarzenia związane z decydującą bitwą podczas wojny polsko-bolszewickiej w 1920 r. Walczący o ""nowy ład"" Rosjanie ujrzeli przed sobą Bożju Matier i to spotkanie uniemożliwiło im dalszą walkę i w konsekwencji zapobiegło dalszemu marszowi czerwonoarmistów na Zachód. Ta niezwykła, Boża interwencja posłużyła autorom do przedstawiania interesującej i wielowątkowej opowieści o Polsce i Polakach, których losy były (i są) nierozerwalnie złączone z Wszechpośredniczką Łask - Maryją.
Niezwykły zbiór modlitw, medytacji i kontemplacyjnych wizji jednej z największych współczesnych mistyczek. Całość tworzy wielkie nabożeństwo pasyjne, przez które niemal namacalnie uczestniczymy w Męce Chrystusa, jednocząc się z cierpiącym Panem w Jego wielkim dziele Odkupienia.
To także obraz życia Luisy Piccarrety, która myślą i modlitwą zawsze była złączona z Jezusem konającym, zdradzonym, pojmanym, sądzonym, skazanym, biczowanym, ukrzyżowanym i zmarłym. To absolutnie nie czyniło jej smutną czy ociężałą, lecz dawało rzetelną i świadomą radość miłości Boga cierpiącego, prowadzącej – poprzez cierpienie z powodu zła – do szczęścia, właściwego boskiej niezmienności, która wobec wszelkiego cierpienia nigdy nie traci pełni radości.
Kto ma odwagę, wytrwałość i łaskę podążania za Luisą tym szlakiem, odnajduje wewnętrzną, nieustanną wytyczną do „podążania za Barankiem, dokądkolwiek idzie”. Spojrzenie, myśl, działanie są prowadzone ku poszukiwaniu zawsze i we wszystkich rzeczach Boga. Nie chodzi tu tylko o pobożną praktykę, lecz o wspólnotę życia z Jezusem Chrystusem, nastawienie na przekształcenie w Niego oraz o Jego radość w duszy.
Zwierciadło z Shalott to zbiór opowiadań dotyczących zjawisk i doświadczeń nadprzyrodzonych. W niezwykle sugestywny sposób Benson oprowadza nas po złowrogim labiryncie mrocznego duchowego świata, dając wręcz namacalnie odczuć to okropne poczucie panującej wokół nas ciszy, w której złowrogie i straszne moce są czujne i obserwują nas.Grupa księży spotyka się w Watykanie. Każdy z nich od flegmatycznego angielskiego księdza po nadpobudliwego francuskiego duchownego to nietuzinkowa osobowość. Każdy chce podzielić się z innymi uczestnikami spotkania swoim szczególnym, często przemieniającym całe życie doświadczeniem spotkania z rzeczywistością nadprzyrodzoną, licząc na wzajemne zrozumienie. Słyszymy więc opowieści o duchach, proroczych snach, bezpośrednim kontakcie z dawno minioną przeszłością oraz przypadkach demonicznego opętania. Każda z tych opowieści niesie ze sobą przestrogę i jest szczególną lekcją, przekazaną w formie klasycznej opowieści o niesamowitych zjawiskach nie z tego świata.
Ogólnopolskie Patriotyczne Pielgrzymki Kibiców na Jasną Górę są fenomenem tak w skali kraju, jak i całej Europy. Od lat gromadzą tysiące osób z najróżniejszych środowisk. Ich idea zrodziła się w sercu legendarnego kibica Lechii Gdańsk i działacza opozycyjnego Tadeusza Duffeka, zmarłego po ciężkiej chorobie w 2005 r. Zainspirował on ks. Jarosława Wąsowicza, który od samego początku jest organizatorem Pielgrzymek i duchowym przewodnikiem pielgrzymujących do Jasnogórskiego Sanktuarium kibiców z całej Polski.Chrześcijańska miłość do Ojczyzny jest wypełnieniem czwartego przykazania Dekalogu, ukazującego obowiązki zarówno tych, którzy sprawują władzę, jak i tych, dla których dobra jest ona sprawowana. Wydaje się jednak, że problemu patriotyzmu nie można zatrzymać w wymiarze teoretycznych rozważań. Patriotyzm to codzienne życie, ciągłe stawanie w postawie miłości do ojczyzny. To dobra praca, troska o swoją rodzinę, o dobro wspólne, szanowanie tradycji i pamięci narodowej, to poznawanie nowych zakątków ojczyzny, dbanie o jej piękno i czystość. Być patriotą to stawiać ojczyznę ponad sławę i pieniądze, to być dumnym z tego, że się jest Polakiem.
W niniejszej publikacji przytoczono najbardziej znaczące przepowiednie i proroctwa, pochodzące z prywatnych objawień wielu świętych, mistyków i charyzmatyków, żyjących przede wszystkim w ciągu ostatnich dwóch wieków. Poprzez zbiór przesłań i objawień, spróbowano w tej książce odsłonić zasłonę wielkich przyszłych wydarzeń, przede wszystkim związanych z czasami ostatecznymi. Przesłanie prorockie nie jest znakiem wysłanym, by wzbudzać strach, lecz ostrzeżeniem danym ludziom dobrej woli, by nie umarła nadzieja.
List autorstwa Benedykta XVI O przyczynach kryzysu Kościoła, w którym obszernie przedstawia on podstawy kryzysu, jaki dotknął Kościół w ostatnich dziesięcioleciach, szczególnie w sferze seksualnej.Poszukując przyczyn tego kryzysu Ojciec Święty wskazuje na częsty brak wiary w rzeczywistą obecność Boga w Kościele i świecie (także wśród wysokich rangą duchownych!) oraz na faktyczne odrzucenie odwiecznych, Boskich praw moralnych. Zdaniem papieża emeryta, do przyczyn obecnych skandali zaliczyć należy m.in. odrzucenie tradycji na rzecz nowocześnie pojmowanego Kościoła czy idee seksualnej rewolucji lat '60, które przeniknęły w struktury Kościoła.Benedykt XVI ujawnia także problem homoseksualnych sieci, które zawiązały się w części seminariów duchownych. List Benedykta XVI, pierwotnie opublikowany w bawarskim katolickim piśmie Klerusblatt, wywołał wielkie poruszenie na całym świecie i stał się fundamentalnym drogowskazem dla tych katolików, którzy wśród panującego zamętu dochowują wierności tradycyjnemu nauczaniu Kościoła.
Luisa Piccarreta to urodzona we Włoszech tercjarka dominikańska, jedna z największych mistyczek XX wieku. Od roku 1881, kiedy objawił się jej Jezus, który stopniowo wprowadzał ją w tajemnicę swego cierpienia, prowadząc do mistycznych zaślubin, Luiza aż do swojej śmierci przeżywała w swej duszy i na ciele Mękę Chrystusa. Całe jej życie upłynęło w ciszy, w cierpieniu i na modlitwie. Przez sześćdziesiąt lat pozostawała na swoim łożu boleści, wiele godzin dziennie pogrążona w głębokiej kontemplacji. Od chwili pierwszego spotkania z Jezusem jej pokarmem była praktycznie wyłącznie Eucharystia. Zmarła w 1947 roku w opinii świętości, a obecnie trwa jej proces beatyfikacyjny.Od 1899 r. Luisa, za radą i nakazem jej spowiednika, zaczęła spisywać dziennik swych mistycznych przeżyć i doświadczeń, zawierający również orędzia i przepowiednie, które otrzymywała podczas objawień. Niniejsza książka to pierwszy tom tego wielkiego dzieła, które jest wielką pieśnią ku czci Woli Bożej, realizującej się w świecie i w człowieku. To dziennik niezwykle głębokich i absolutnie wyjątkowych mistycznych doświadczeń, droga porzucania świata i samej siebie, aby móc jak najpełniej zjednoczyć się z Chrystusem i przyjąć Jego świętą Wolę.
Mocna, prorocza książka, którą powinni przeczytać wszyscy, którym leży na sercu los Zachodu i przyszłość chrześcijaństwa.Rod Dreher, autor bestsellera Opcja BenedyktaWielu ludzi, tak niewierzących, jak i katolików, widzi we Franciszku bohatera: z jednej strony skromnego przywódcę Kościoła, a z drugiej superpapieża, który wykorzystując swoją władzę, czuwa nad światem przeżywającym globalne kryzysy od zmiany klimatu i masowych migracji po plagę nędzy i głodu. Jednocześnie Franciszek dzieli swój Kościół, dążąc do zmian, zwłaszcza w sprawach małżeństwa, seksualności i rozwodów. Wielu katolików uważa te zmiany za niedopuszczalne, za zdradę nie tylko nauczania Kościoła, lecz także słów samego Jezusa Chrystusa. Pontyfikat Franciszka jest oszałamiającym sukcesem, fenomenem medialnym lecz także ryzykowną rozgrywką, która doprowadziła autorytet papieża do punktu krytycznego, grożącego nie tylko buntem, lecz także schizmą.Badając wiele historycznych, teologicznych i kulturowych batalii, Douthat dociera do sedna sporu o przyszłość katolicyzmu. Opisuje intrygi i konflikty wywołane Franciszkowym dążeniem do zmian, watykańskie spiski i kontrofensywy, batalie między biskupami i kardynałami, otwarte konflikty między konserwatywnymi katolikami wykrzykującymi herezja!, a samym papieżem. Ocenia erę Franciszka zarówno jako krytyczny eksperyment dla katolicyzmu i rozstrzygający punkt zwrotny dla Zachodu. Gdy liberalny porządek chwieje się wśród zalewu populizmu, masowej migracji i przebudzonego ekstremizmu, Franciszek cieszy się wyjątkowym autorytetem, wykraczającym poza stronnictwa i frakcje. Powstaje pytanie, czy wykorzystuje ten autorytet mądrze, by zaproponować w pełni chrześcijańską alternatywę dla status quo, czy raczej nierozważnie usiłuje dostosować Kościół do nowoczesnego świata, wyjałowionego i zepsutego. To, czy rację ma Franciszek czy raczej jego krytycy, określi nie tylko to, czy Franciszek skończy jako bohater, czy też jako postać tragiczna dla katolików. Określi, czy papież jest bohaterem, czy może hazardzistą, który zdradza zarówno swój Kościół, jak i cywilizację, oddając ją w ręce wrogów.
To głośne, klasyczne już dzieło zostało okrzyknięte najbardziej wymowną ze wszystkich książek Fultona J. Sheena. Będąc owocem wielu lat refleksji, modlitwy i badań, ta dramatyczna i poruszająca opowieść o narodzinach, życiu, ukrzyżowaniu i zmartwychwstaniu Chrystusa jest zarazem pełnym żarliwości, fascynującym portretem Boga-człowieka, nauczyciela, uzdrowiciela, a nade wszystko Zbawiciela, którego obietnica podtrzymywała w ludzkości nadzieję przez tysiąclecia.Życie Jezusa Chrystusa to pasjonujące połączenie filozofii, historii i egzegezy biblijnej, napisane przez najbardziej znanego, szanowanego, a przez wielu wręcz uwielbianego amerykańskiego katolickiego duchownego XX wieku, które od dawna jest źródłem inspiracji i wskazówek. Dla tych, którzy dążą do lepszego zrozumienia przesłania Jezusa Chrystusa, ta żywa reinterpretacja najwspanialszej historii w dziejach jest książką, którą koniecznie trzeba przeczytać.Bardzo niewielu ludzi w nowożytnych czasach wniosło większy wkład w życie katolickie niż arcybiskup Sheen i mało kto w taki stopniu jak on zachęcał i prowadził do bliskiej przyjaźni z Jezusem Chrystusem. ""Zycie Jezusa Chrystusa"" arcybiskupa Sheena mogłoby być dodatkowym tomem ""Jezusa z Nazaretu"" papieża Benedykta XVI.
Co jest zgodne z duchem liturgii? Ksiądz i wierni razem zwróceni ku Panu czy ksiądz i wierni patrzący na siebie? Cisza modlitewna czy głośne recytacje? Muzyka sakralna czy piosenki do gitary? Uświęcony obrzęd czy atmosfera i spontaniczność? Zachowanie kanonu modlitwy czy swobodna twórczość? Święte obrazy czy puste ściany? Na ołtarzu krucyfiks czy tylko mikrofon? Przed Panem na klęczkach czy na stojąco?Książka Duch liturgii została przyjęta w świecie jako zarys odbudowy liturgii katolickiej i zaproszenie do szkoły modlitwy. Nie jest to więc książka tylko dla specjalistów; teologów czy liturgistów. Duch liturgii (tak bardzo różny od ducha czasu) to arcyciekawa książka o tym, co najważniejsze: o naszej modlitwie i o liturgii, która, jak przypomniał Sobór Watykański II, stanowi źródło i szczyt życia Kościoła.
Najpiękniejsze modlitwy to te najprostsze, najbardziej znane, zaczerpnięte wprost z Pisma świętego, skomponowane żywym doświadczeniem Boga przez świętych, mistyków, mistrzów duchowych. I właśnie takie modlitwy znajdziemy w tej książce. Ale, co najbardziej niezwykłe, modlitwą nie jest tu tylko tekst.Czy można modlić się obrazem? Ikony udowadniają, że tak. Erie Puybaret dokonał czegoś niezwykłego choć nie stworzył ikon, to jednak jego ilustracje mają w sobie otwartość, przestrzeń i przejrzystość ikon. Są jak okna. Patrząc na nie, czujemy się tak, jakbyśmy zaczerpnęli głębokiego oddechu, jakby samo nasze patrzenie było modlitwą, zwróceniem się ku Bogu. To niezwykły dar artysty, który sam przeniknięty jest modlitwą. Sprawia on, że modlitwą jest nie tylko jego twórcze działanie, nie tylko samo jego dzieło potrafi sprawić, że patrzący na te dzieła czytelnik sam na modlitwę się otwiera, kieruje swoje pragnienie ku Bogu, a jego spojrzenie staje się modlitwą.
Pochodzący z piątego wieku przewodnik autorstwa świętego Benedykta oferuje doskonałe antidotum na współczesną epidemię stresu i depresji, przytłaczające tak wielu współczesnych młodych i dorosłych. Jednak język Reguły świętego Benedykta jest średniowieczny, zaś jej najbardziej namiętnymi zwolennikami są klauzurowi mnisi i mniszki. Jak zatem przełożyć tę starożytną mądrość na rady dla zwykłych ludzi naszych czasów?Ze szczerością, humorem i wyjątkowym podejściem do klasycznej sztuki, ojciec Augustine, nauczyciel angielskiego i łaciny, trener rugby i surfer sprowadza metodę świętego Benedykta do dwunastu kluczowych kroków na drodze do odnalezienia wewnętrznego pokoju w sposób, który można zastosować w życiu każdego człowieka.Opierając się na własnych doświadczeniach życiowych, zarówno sprzed wstąpienia do zakonu, jak i po zostaniu benedyktyńskim mnichem, autor wyjaśnia każdy z dwunastu kroków stopni drabiny ilustrując każdy rozdział reprodukcjami sztuki sakralnej, które upiększył komiksowymi kwiatkami. Ta zadziwiająca kombinacja z pewnością powstrzyma czytelnika przed traktowaniem samego siebie nazbyt poważnie co samo w sobie jest już pierwszym krokiem na drodze do pokory.
Czym są grzechy? Jakie są ich rodzaje? A przede wszystkim: jak je rozróżniać i jak z nimi walczyć? Te tematy wydają się być dla każdego wierzącego podstawowe w codziennych duchowych zmaganiach. Szczególnie w czasach, w których neguje się istnienie grzechu i za bezzasadne uważa się walkę z nim.
Vincent Miceli SJ mierzy się w tej książce z proroctwami dotyczącymi Antychrysta, próbując odnieść je do największej katastrofy duchowej naszych czasów – światowego kryzysu i upadku chrześcijaństwa, zwłaszcza w cywilizacji Zachodu. Trzech papieży ostatniego stulecia: Pius X, Paweł VI i Jan Paweł II zastanawiało się nad możliwą obecnością w świecie „człowieka grzechu”, walcząc z nadciągającymi ciemnościami satanistycznego nihilizmu. Czy proroctwo św. Pawła, mówiące o „powszechnej apostazji”, jako zwiastunie nadejścia „syna zatracenia”, wypełnia się na naszych oczach, w naszym świecie, za naszych czasów? Czy upadek trzech wielkich pseudomesjanistycznych utopii – amerykańskiego snu, socjalistycznej fantazji o powszechnym dobrobycie i marksistowskiego rewolucyjnego raju – stworzy na tyle bezbożne, rozczarowane, dogłębnie chore społeczeństwo, pośród którego narodzi się „książę tego świata”?
Ks. Miceli podąża śladami proroctw o Antychryście, zawartych na kartach Starego i Nowego Testamentu, w pismach greckich i łacińskich Ojców Kościoła oraz myślicieli średniowiecza i odnosi do nich dekadencką rzeczywistość naszej cywilizacji. Ukazuje postaci wielu fałszywych proroków, będące zapowiedziami i cieniami mającego pojawić się na świecie wcielenia zła, fałszywego mesjasza, Antychrysta. Odkrywa współczesne zjawiska i postaci mini-Antychrystów, już działających wewnątrz mistycznego Ciała Chrystusa, którzy niszczą świątynię Boga, chcąc doprowadzić do jej całkowitego upadku. A w końcu zgłębia apokaliptyczne proroctwa o Niewieście, jej Dziecku i Smoku, ukazując ich rolę w historii zbawienia od początku aż do końca czasów, demaskując narzędzia, którymi dziś posługuje się szatan, chcąc zniszczyć Boże dzieło stworzenia i Kościół Chrystusa.
Vincent P. Miceli SJ doktoryzował się z filozofii współczesnej na Fordham University, gdzie był uczniem Dietricha von Hildebranda. Następnie wykładał na Loyola University w Nowym Orleanie, na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim i Papieskim Uniwersytecie św. Tomasza z Akwinu w Rzymie oraz Uniwersytecie św. Jana w Nowym Jorku. Jest autorem m.in. wielkiego dzieła Bogowie ateizmu (The Gods of Atheism). Publikował m.in. w „L’Osservatore Romano”, „The New York Times”, „National Catholic Register”. Wielokrotnie pojawiał się w programach radiowych i telewizyjnych, głosząc wiarę Kościoła i broniąc jego nauczania moralnego. Zmarł w 1991 r.
Najnowsza książka o. Leonarda Głowackiego pt.: Rozważania Tajemnic Różańcowych jest pełną mocy zachętą do podjęcia pierwszych sobót miesiąca jako wyrazu naszego nawrócenia i zadośćuczynienia. Oprócz pogłębionych medytacji dwudziestu tajemnic różańcowych, przydatnych w praktykowaniu tego nabożeństwa, Autor wyjaśnia jak dobrze wypełnić jego warunki, które 10 grudnia 1925 r. objawiła sama Matka Boża siostrze Łucji, wówczas nowicjuszce w Zgromadzeniu Sióstr Doroteuszek. W książce znajdziemy też informację o przywilejach i obietnicach, którymi Mat|ka Najświętsza pragnie nas zachęcić i zmobilizować. Autor daje także wskazówki jak sprawić, żeby odmawiany przez nas Różaniec jako modlitwa kontemplacyjna, nie zamykał modlących się w minionym czasie historycznym, lecz jednoczył z Chrystusem chwalebnym.
Różaniec to nie tylko „ojczenasze” i „zdrowaśki”, choćby najbardziej żarliwie odmawiane. Nasz różaniec nie będzie modlitwą różańcową, której uczy Kościół i do której w Fatimie wzywała Maryja, jeśli nie będzie jej towarzyszyć rozważanie tajemnic. Św. Paweł VI napisał: „Powtarzanie slow Zdrowaś Maryjo jest jakby kanwą, na której rozwija się kontemplacja tajemnic. Jeśli jej brak, różaniec upodabnia się do ciała bez duszy”. Różaniec domaga się odmawiania w rytmie spokojnej modlitwy, z zatopioną w myślach powolnością, by przez to modlący się łatwiej oddał się kontemplacji tajemnic życia Chrystusa. Św. Jan Paweł II ze swojej praktyki wysnuł dla nas pouczenie, że „w te same dziesiątki różańca serce nasze może wprowadzić wszystkie sprawy, które się składają na życie człowieka”. Różaniec zatem jako modlitwa kontemplacyjno-słowna nie zamyka modlących się w minionym czasie historycznym, lecz jednoczy z Chrystusem chwalebnym, wszechobecnym, pozostającym z nami, i pomaga, aby wszystko „nasze” coraz bardziej scalało się w niepojęte „jedno w Chrystusie”.
Być może przypomnienie tych prawd skłoni kogoś do refleksji nad swoją modlitwą na różańcu - w jakim stopniu jest duchowo zakorzeniony w jego tajemnicach? Być może obudzi pragnienie wzbogacenia swego zasobu myślowego w tym zakresie? I chęć, aby doskonaląc swoją modlitwę, coraz godniej oddawać cześć Bogu i Matce Najświętszej. Właśnie w takim klimacie mają swój początek te „Rozważania tajemnic różańcowych”. Bo z woli Maryi pierwsze soboty miesiąca powinny być szkołą modlitwy różańcowej; takiej modlitwy medytacyjnej zbawczych Bożych tajemnic, aby rozważane treści formowały myśli, uczucia i postawy tych, którzy się modlą.
Oby te „Rozważania tajemnic różańcowych” pomogły czcicielom Maryi, odprawiającym pierwsze soboty, przeżywać je coraz głębiej i nieustannie rosnąć duchem!
Fragment książki
O. Leonard Głowacki, Misjonarz Oblatów Maryi Niepokalanej OMI, przyjął święcenia kapłańskie w 1956 roku w Poznaniu, jest duszpasterzem pielgrzymów przybywających do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Podlasia w Kodniu, cenionym rekolekcjonistą, autorem scenariuszy filmowych o Matce Bożej Kodeńskiej, wielu artykułów i książek, między innymi: Kodeńskiego modlitewnika rodzinnego, 8-tomowych medytacji do codziennej Ewangelii na cały rok liturgiczny, formacyjnej książki dla wiernych pragnących żyć Orędziem Fatimskim.
Historia niezwykłego życia Nelli Pratesi, pokornej i prostej kobiety z toskańskiego Valdarno, która otrzymała stygmaty na nadgarstkach, na stopach i klatce piersiowej. Mieszkała w małym domu w miejscowości Stagi di Faella, gdzie przeżywała swoją Golgotę aż do odejścia do Nieba w dniu 23 marca 1958 roku.
Jezus wybrał ją po to, aby jej „nieuzasadnione” cierpienie było dla wszystkich świadectwem dzieła zbawienia. Ta skromna, niewykształcona, dobra kobieta przyjęła z miłości niesamowite cierpienia na ciele i duszy, ofiarując je Bogu jako wynagrodzenie za zło i grzech ludzi.
Autor opowiada o życiu Nelli za pośrednictwem jej Dziennika, spisanego przez nią na polecenie biskupa, oraz dziennika zredagowanego przez jej spowiednika i kierownika duchowego, ks. Aldo Romoliego.
Świętość życia Nelli dla tych, którzy ją znali, była czymś niewątpliwym. Poświadczają to słowa uzdrowionych za jej wstawiennictwem, tłumy obecne na jej pogrzebie, a w sposób szczególny zakończony etap diecezjalny jej procesu kanonizacyjnego.
14 września 1954. W tym ostatnim tygodniu nowe rzeczy. (...) Wiele razy czułem miły zapach kadzidła, następnie lilii, bardzo silny. Później, o różnych godzinach, w jej pokoju zaczęła kształtować się bardzo promienna Hostia, pozostawiając silny zapach. We wtorek świetliste promienie, jak gdyby ze złota i ognia, zaczęły dotykać ran, sprawiając ich bardzo ostry i nie do zniesienia ból. Przy tych ostrych bólach myślała, że także stopy zostały zranione, lecz siostra mogła stwierdzić, że były spuchnięte, sine i zaczerwienione, ale bez uszkodzeń (później rany będzie miała także na stopach, zawsze wytwarzane przez Krzyż). Zapach, o którym powyżej, był dostrzeżony także przez siostrę Edoardę, jednak nie mogła określić, jakiej mógłby być natury; zawsze był wyczuwany również przez bratanka Aida.
fragment Dziennika ks. Aldo Romoliego,
kierownika duchowego Nelli Pratesi
200 wspaniałych przepisów na każdą porę roku!W tej książce brat Victor-Antoine d'Avila-Latourrette, autor wielu kulinarnych bestsellerów, wystawia dobrodziejstwa sałatek jako dań głównych, przekąsek i przystawek znakomitego środka do wprowadzenia do naszej diety zdrowych i pożywnych pokarmów. Wszystkie składniki na te 200 świeżych i smacznych sałatek są absolutnie naturalne i zharmonizowane z rytmem pór roku oraz tradycyjną kuchnią klasztorną, wysoko cenioną za jej prostotę, wartości zdrowotne i wspaniały smak.Brat Victor ułożył tę porywającą kolekcję sałatek, dostosowując ją do szczodrych darów poszczególnych pór roku, począwszy od pierwszych nowalijek, przez obfitość darów lata aż po mroźną zimę, domagającą się obfitych i krzepiących posiłków. Ponieważ sałatki je się wszędzie, to książka jest nie tylko podróżą przez kalendarz, ale także przez świat. Czujemy tu niezwykły smak włoskich pomidorów, rukoli i fenkuła, francuskich ziół i musztardy, greckiej fety i oliwek, bliskowschodniego kuskusu, indyjskiej soczewicy, japońskiego octu ryżowego, meksykańskiego avocado i wielu innych wspaniałości. Niektóre sałatki oddają nawet cześć świętym jak na przykład sałatka świętego Fiakra. Skoro jest on świętym patronem ogrodników, nie może dziwić fakt, że ta sałatka to prawdziwy róg obfitości świeżych warzyw strączkowych, dojrzałych pomidorów i chrupiących papryczek, wzbogaconych jedynie smakiem sosu z oliwy i czerwonego octu winnego.Sałatki zostały skomponowane zgodnie z rytmem pór roku. Są proste, smaczne i zdrowe, łatwe do przygotowania, a nieograniczona liczba wariacji smakowych zadowoli każdy gust. Sałatki dostarczają wspaniałych kontrastów smaków, aromatów i kolorów, a na dodatek, oprócz tych sałatkowych wspaniałości, mamy tu przepisy na sosy, dressingi, oliwę i ocet wzbogacony smakiem ziół i przypraw. Tę czarującą książkę kucharską upiększają też inspirujące cytaty ze słynnych autorów.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?